Μπεκατώρου & Μπικοφ

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14143
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 16 Ιαν 2021, 19:58

One of Justice Brett M. Kavanaugh’s accusers admitted this week that she made up her lurid tale of a backseat car rape, saying it “was a tactic” to try to derail the judge’s confirmation to the Supreme Court.

Sen. Chuck Grassley, chairman of the Judiciary Committee revealed the fraud in a letter to the FBI and Justice Department Friday, asking them to prosecute Judy Munro-Leighton for lying to and obstructing Congress.

https://www.google.com/amp/s/globalnews ... n-lie/amp/

Κάνα σχόλιο εδώ?

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10318
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 16 Ιαν 2021, 19:58

ptomahawk έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:54
Άνοιξαν οι ασκοί: μπαράζ αποκαλύψεων


Η αποκάλυψη της Σοφίας Μπεκατώρου άνοιξε τον ασκό του Αιόλου για το ελληνικό #metoo κίνημα που μόλις ξεκινά.

Μια καταγγελία που αφορά στη Θεσσαλονίκη κάνει μια απόφοιτος του Ιστορικού-Αρχαιολογικού τμήματος του ΑΠΘ. Με ανάρτηση της σε σελίδα σπουδαστών και αποφοίτων της σχολής μιλά για όσα συνέβησαν στη σχολή της: ”Με αφορμή τη συγκλονιστική εξομολόγηση της Σοφίας Μπεκατώρου, μήπως έφτασε η ώρα εμείς οι μεγαλοκοπέλες, πρωην φοιτήτριες του Ιστορικού, να εξομολογηθούμε για έναν πολύ γνωστό πρώην καθηγητή του τμήματος (του 4ου ορόφου ΝΦ και όχι της νεοελληνικής ιστορίας) που μας καλούσε στο γραφείο του δήθεν για να μιλήσουμε για τον βαθμό, αλλά ποτέ δεν περιμέναμε τι θα ακολουθούσε; Αλλά μετά, όταν αρχίσαμε να το συζητάμε, διαπιστώσαμε πως ήμασταν πολλές; Μήπως ήρθε η ώρα λοιπόν;” ....
Να τα, τα τσουλάκια του φέισμπουκ. Βρήκαν ευκαιρία να γελοιοποιήσουν τα πραγματικά θύματα για μερικά λάικ.
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14143
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 16 Ιαν 2021, 19:59

Gherschaagk έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:57
perseus έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:51
Gherschaagk έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:38


Εμένα πάλι ο διευθυντής κάποτε στην εταιρεία, μου έλεγε πως αν ζεσταίνομαι να βγάλω τα ρούχα μου. Επίσης κάποια στιγμή πήρε τηλέφωνο έναν πρώην συνάδελφό του για να του θυμίσει πως κάποτε γαμούσε μια πρώην υπάλληλο απ' τον κώλο μέσα στην αποθήκη, όταν τα έκανε αυτά φρόντισε να μην υπάρχει άλλος στο γραφείο. Όσο περιέγραφε το περιστατικό φώναζε όσο περισσότερο μπορούσε. Άλλη φορά μου έλεγε μπροστά σε άλλον συνάδελφο πως είναι ωραίος άντρας και δε μπορεί να καταλάβει γιατί δεν κάνω μαζί του. Επίσης μου έλεγε πως θα το μετανιώσω που δεν ξενοπηδιέμαι.

Προσωπικά δεν κατάλαβα ποτέ που έφταιξα.

Αν ξέρει κάποιος ας μου πει.
και τι εκανες?
Έμεινα έγκυος, κι έκατσα σπίτι μου.
:smt005:

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 16 Ιαν 2021, 20:01

Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:47
Belisarius έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:43
BlastFromThePast έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:31

Ναι, φύλαξε το σπέρμα στην κατάψυξη.
Θέλεις καταδίκη ποινική ή/και κοινωνική χωρίς αποδείξεις; Μόνο με ισχυρισμούς; Είσαι σοβαρός άνθρωπε μου;
Α θα επιβάλλεις την κοινωνική αθώωση; :lol:
Καλή τύχη.
Συνεχίζω να λεω ότι πρέπει να εφαρμοστεί ότι ορίζει ο νόμος που υπάρχει λόγος που το ορίζει.
Τα περισσότερα που μου αποδίδεις είναι καθαρά δικά σου.

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 16 Ιαν 2021, 20:02

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:58
ptomahawk έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:54
Άνοιξαν οι ασκοί: μπαράζ αποκαλύψεων


Η αποκάλυψη της Σοφίας Μπεκατώρου άνοιξε τον ασκό του Αιόλου για το ελληνικό #metoo κίνημα που μόλις ξεκινά.

Μια καταγγελία που αφορά στη Θεσσαλονίκη κάνει μια απόφοιτος του Ιστορικού-Αρχαιολογικού τμήματος του ΑΠΘ. Με ανάρτηση της σε σελίδα σπουδαστών και αποφοίτων της σχολής μιλά για όσα συνέβησαν στη σχολή της: ”Με αφορμή τη συγκλονιστική εξομολόγηση της Σοφίας Μπεκατώρου, μήπως έφτασε η ώρα εμείς οι μεγαλοκοπέλες, πρωην φοιτήτριες του Ιστορικού, να εξομολογηθούμε για έναν πολύ γνωστό πρώην καθηγητή του τμήματος (του 4ου ορόφου ΝΦ και όχι της νεοελληνικής ιστορίας) που μας καλούσε στο γραφείο του δήθεν για να μιλήσουμε για τον βαθμό, αλλά ποτέ δεν περιμέναμε τι θα ακολουθούσε; Αλλά μετά, όταν αρχίσαμε να το συζητάμε, διαπιστώσαμε πως ήμασταν πολλές; Μήπως ήρθε η ώρα λοιπόν;” ....
Να τα, τα τσουλάκια του φέισμπουκ. Βρήκαν ευκαιρία να γελοιοποιήσουν τα πραγματικά θύματα για μερικά λάικ.
κανενας φοιτητης γνωστου συνταγματολογου δεν θυμαται τιποτα?

Άβαταρ μέλους
Paris
Δημοσιεύσεις: 2344
Εγγραφή: 25 Οκτ 2020, 22:29
Phorum.gr user: ΜΕΓΑΛΟΣ

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Paris » 16 Ιαν 2021, 20:02

Nostalgia έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:57
Paris έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:53
Nostalgia έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:23
Παντως πραγματικα λυπουμαι οσους εχουν στειλει ντικπικ, πραγματικα θα πρεπει να τρεμει το φυλλοκαρδι τους....
οσες εχουν στείλει cunt pic ;
Το ιδιο φιλε, φυσικα και στις 2 περιπτωσεις αναφερομαι σε διαλογο οπου δεν εχει ζητηθει, αλλα εχει σταλει μονο ως "προκληση".
ωραίαααα

εχω πολυ πράμα που μου έχει σταλεί απο γυναίκες σαν '' προκληση'' θα δωσει κανείς σημασια αν αποφασισω να το δημοσιοποιησω :003:

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 16 Ιαν 2021, 20:03

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:22
Lestat έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:14
Ειναι σοβαροτατη καταγγελια, εκτιθεται και γνωριζει οτι αν δεν μπορεσει να το αποδειξει, τοτε στην καλυτερη περιπτωση για αυτην θα εχει κάνει μια τρυπα στο νερο (στη χειροτερη θα φαει μηνυση για συκοφαντικη δυσφημιση).
Δεν έχεις πάρει χαμπάρι τι γίνεται τα τελευταία χρόνια, ε; Μη τού κτλ;
Εικόνα

Βγαίνει κάθε τσουλάκι που αναζητά εναγωνίως λίγη δημοσιότητα και μερικά εύκολα φράγκα και καταγγέλλει παρενοχλήσεις και βιασμούς που έγιναν στις προηγούμενες μετενσαρκώσεις της. Βέβαια η Μπεκατώρου δεν φαίνεται να ανήκει σ' αυτήν την ομοταξία, αλλά κρατάμε πάντα πισινή. Οι φεμιναζί έχουν κάνει τεράστιο κακό στις γυναίκες.
Το καλό είναι ότι ενθαρρυνονται γυναίκες να καταγγελουν σεξουαλικές παρενοχλησεις, βιασμοί κτλ. Γενικά να αρχίσουν να μιλάνε. Και θα το σκέφτονται περισσότερο αυτοί που απλώνουν το χέρι ή και ακόμα χειρότερα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11756
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 16 Ιαν 2021, 20:03

Προσπαθώ να καταλάβω τι ακριβώς ζητάνε οι MeToo και δεν μπορώ. Από όσο έχω καταλάβει έως τώρα:
α) Πρέπει η καταγγελία κάθε γυναίκας να γίνεται αποδεκτή, ασχέτως πόσος καιρός έχει περάσει από την παρενόχληση/βιασμό και των αποδείξεων που προσκομίζονται.
β) Οι άντρες που αντιδρούν κατατάσσονται αυτομάτως στην κατηγορία των μισογυνικών τεράτων που ''τα βάζουν με τα θύματα'', ασχέτως αν αντιδρούν λόγω της έλλειψης αποδείξεων ή πραγματικού μισογυνισμού.
γ) Τα δικαστήρια είναι άσχετα με το όλο ζήτημα, αν και φυσικά μπορούν να εμπλακούν, εφόσον υπάρχουν αποδείξεις με τη δικονομική έννοια του όρου.

Am I missing something;
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9518
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 16 Ιαν 2021, 20:04

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:55
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:51
αν η μπεκατωρου θεωρουσε σημαντικο το γεγονος της σεξουαλικης παρενοχλησης σε σχεση με τον οποιο κινδυνο απωλειας της επαγγελματικης ανελιξης θα το κοινοποιουσε τον σωστο χρονο και στα αρμοδια οργανα

αλλα απο οτι φαινεται η ιδια με την σταση υποτιμησε αυτο το γεγονος προκειμενου να εξασφαλιστει επαγγελματικα :102:
Κάποτε ένα φιλικο μου ζευγάρι γνωρίστηκαν έζησαν κάποιο χρόνο μαζί και όταν τσακώθηκαν και χώρισαν η γυναίκα κατήγγειλε τον πρώην άντρα της για ..σεξουαλική παρενόχληση που είχε συμβεί όταν είχαν γνωριστεί !!!
Ξερω περιπτωση που τον κατηγγειλε για βιασμο η αδερφη της γυναικας του και ο τυπος μπηκε φυλακη χωρις να φταιει, οταν μαλιστα το παραδεχτηκε και η ιδια ειχε ηδη καταστρεψει μια οικογενεια, αλλα so fucking what....
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

ptomahawk
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: 14 Δεκ 2020, 10:42

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ptomahawk » 16 Ιαν 2021, 20:05

perseus έγραψε:
16 Ιαν 2021, 20:02
Λίνο Βεντούρα έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:58
ptomahawk έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:54
Άνοιξαν οι ασκοί: μπαράζ αποκαλύψεων



Να τα, τα τσουλάκια του φέισμπουκ. Βρήκαν ευκαιρία να γελοιοποιήσουν τα πραγματικά θύματα για μερικά λάικ.
κανενας φοιτητης γνωστου συνταγματολογου δεν θυμαται τιποτα?



.
Raise the urinals

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25282
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 16 Ιαν 2021, 20:06

Nostalgia έγραψε:
16 Ιαν 2021, 20:04
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:55
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:51
αν η μπεκατωρου θεωρουσε σημαντικο το γεγονος της σεξουαλικης παρενοχλησης σε σχεση με τον οποιο κινδυνο απωλειας της επαγγελματικης ανελιξης θα το κοινοποιουσε τον σωστο χρονο και στα αρμοδια οργανα

αλλα απο οτι φαινεται η ιδια με την σταση υποτιμησε αυτο το γεγονος προκειμενου να εξασφαλιστει επαγγελματικα :102:
Κάποτε ένα φιλικο μου ζευγάρι γνωρίστηκαν έζησαν κάποιο χρόνο μαζί και όταν τσακώθηκαν και χώρισαν η γυναίκα κατήγγειλε τον πρώην άντρα της για ..σεξουαλική παρενόχληση που είχε συμβεί όταν είχαν γνωριστεί !!!
Ξερω περιπτωση που τον κατηγγειλε για βιασμο η αδερφη της γυναικας του και ο τυπος μπηκε φυλακη χωρις να φταιει, οταν μαλιστα το παραδεχτηκε και η ιδια ειχε ηδη καταστρεψει μια οικογενεια, αλλα so fucking what....
Ε αφού ξέρεις μια περιπτωση άδικης κατηγορίας, ας σταματήσουν να καταγγελουν τους βιασμούς τους οι γυναίκες.
Έκλεισε το ζήτημα
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 16 Ιαν 2021, 20:07

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:58
ptomahawk έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:54
Άνοιξαν οι ασκοί: μπαράζ αποκαλύψεων


Η αποκάλυψη της Σοφίας Μπεκατώρου άνοιξε τον ασκό του Αιόλου για το ελληνικό #metoo κίνημα που μόλις ξεκινά.

Μια καταγγελία που αφορά στη Θεσσαλονίκη κάνει μια απόφοιτος του Ιστορικού-Αρχαιολογικού τμήματος του ΑΠΘ. Με ανάρτηση της σε σελίδα σπουδαστών και αποφοίτων της σχολής μιλά για όσα συνέβησαν στη σχολή της: ”Με αφορμή τη συγκλονιστική εξομολόγηση της Σοφίας Μπεκατώρου, μήπως έφτασε η ώρα εμείς οι μεγαλοκοπέλες, πρωην φοιτήτριες του Ιστορικού, να εξομολογηθούμε για έναν πολύ γνωστό πρώην καθηγητή του τμήματος (του 4ου ορόφου ΝΦ και όχι της νεοελληνικής ιστορίας) που μας καλούσε στο γραφείο του δήθεν για να μιλήσουμε για τον βαθμό, αλλά ποτέ δεν περιμέναμε τι θα ακολουθούσε; Αλλά μετά, όταν αρχίσαμε να το συζητάμε, διαπιστώσαμε πως ήμασταν πολλές; Μήπως ήρθε η ώρα λοιπόν;” ....
Να τα, τα τσουλάκια του φέισμπουκ. Βρήκαν ευκαιρία να γελοιοποιήσουν τα πραγματικά θύματα για μερικά λάικ.
να της αφαιρεθει το πτυχιο εφοσον ενεδωσε και εριξε ετσι και αυτη νερο στον μυλο της κουλτουρας του βιασμου και της σεξουαλικης παρενοχλησης βγαζοντας και προσωπικο ωφελος :102:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Eθνικοκοινωνιστης την 16 Ιαν 2021, 20:08, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19317
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 16 Ιαν 2021, 20:07

Naida έγραψε:
16 Ιαν 2021, 20:03
Λίνο Βεντούρα έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:22
Lestat έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:14
Ειναι σοβαροτατη καταγγελια, εκτιθεται και γνωριζει οτι αν δεν μπορεσει να το αποδειξει, τοτε στην καλυτερη περιπτωση για αυτην θα εχει κάνει μια τρυπα στο νερο (στη χειροτερη θα φαει μηνυση για συκοφαντικη δυσφημιση).
Δεν έχεις πάρει χαμπάρι τι γίνεται τα τελευταία χρόνια, ε; Μη τού κτλ;
Εικόνα

Βγαίνει κάθε τσουλάκι που αναζητά εναγωνίως λίγη δημοσιότητα και μερικά εύκολα φράγκα και καταγγέλλει παρενοχλήσεις και βιασμούς που έγιναν στις προηγούμενες μετενσαρκώσεις της. Βέβαια η Μπεκατώρου δεν φαίνεται να ανήκει σ' αυτήν την ομοταξία, αλλά κρατάμε πάντα πισινή. Οι φεμιναζί έχουν κάνει τεράστιο κακό στις γυναίκες.

Το καλό είναι ότι ενθαρρυνονται γυναίκες να καταγγελουν σεξουαλικές παρενοχλησεις, βιασμοί κτλ. Γενικά να αρχίσουν να μιλάνε. Και θα το σκέφτονται περισσότερο αυτοί που απλώνουν το χέρι ή και ακόμα χειρότερα.
Εγώ πάντως σαν άνδρας σε έχω καταγγείλει για σεξουαλική παρενόχληση μέσω του φόρουμ :roll:

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10318
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 16 Ιαν 2021, 20:07

Naida έγραψε:
16 Ιαν 2021, 20:03
Το καλό είναι ότι ενθαρρυνονται γυναίκες να καταγγελουν σεξουαλικές παρενοχλησεις, βιασμοί κτλ. Γενικά να αρχίσουν να μιλάνε. Και θα το σκέφτονται περισσότερο αυτοί που απλώνουν το χέρι ή και ακόμα χειρότερα.
Ναι, δεν γίνεται αυτό, αλλά το αντίθετο. Ενθαρρύνονται τα τσουλάκια να κάνουν καταγγελίες ροτβάιλερ στο τούίτερ ενώ η μπάλα της γελοιοποίησης και της αναξιοπιστίας παίρνει και τα θύματα πραγματικών βιασμών.
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43179
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 16 Ιαν 2021, 20:08

Belisarius έγραψε:
16 Ιαν 2021, 20:01
Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:47
Belisarius έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:43

Θέλεις καταδίκη ποινική ή/και κοινωνική χωρίς αποδείξεις; Μόνο με ισχυρισμούς; Είσαι σοβαρός άνθρωπε μου;
Α θα επιβάλλεις την κοινωνική αθώωση; :lol:
Καλή τύχη.
Συνεχίζω να λεω ότι πρέπει να εφαρμοστεί ότι ορίζει ο νόμος που υπάρχει λόγος που το ορίζει.
Τα περισσότερα που μου αποδίδεις είναι καθαρά δικά σου.
Μπα, απλά καταλαβαίνεις ότι σου γυρνάνε μπούμερανγκ και οπισθοχωρείς.
Τώρα ρώτησες:
"Θέλεις καταδίκη ποινική ή/και κοινωνική χωρίς αποδείξεις; Μόνο με ισχυρισμούς; Είσαι σοβαρός άνθρωπε μου;"

Αυτή η πρόταση μεταφράζεται στην κατάφαση ως "Εγώ είμαι σοβαρός και δεν θέλω ποινική ή/και κοινωνική καταδίκη χωρίς αποδείξεις."
Όταν εγκαλείσαι για το τμήμα της κοινωνικής καταδίκης, γυρνάς πίσω στα περί του νόμου.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών