Μπεκατώρου & Μπικοφ

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9509
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 16 Ιαν 2021, 20:09

Paris έγραψε:
16 Ιαν 2021, 20:02
Nostalgia έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:57
Paris έγραψε:
16 Ιαν 2021, 19:53


οσες εχουν στείλει cunt pic ;
Το ιδιο φιλε, φυσικα και στις 2 περιπτωσεις αναφερομαι σε διαλογο οπου δεν εχει ζητηθει, αλλα εχει σταλει μονο ως "προκληση".
ωραίαααα

εχω πολυ πράμα που μου έχει σταλεί απο γυναίκες σαν '' προκληση'' θα δωσει κανείς σημασια αν αποφασισω να το δημοσιοποιησω :003:
Δεν κραταω αρχειο, δεν δινω ιδιαιτερη βαση σε αυτα. Ομως το τελευταιο μηνα μου την επεσε μια 60 παρα κατι και οσο να ναι την ακουσα ασχημα. :cry
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10299
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 16 Ιαν 2021, 20:10

Scouser έγραψε:
16 Ιαν 2021, 20:03
Προσπαθώ να καταλάβω τι ακριβώς ζητάνε οι MeToo και δεν μπορώ. Από όσο έχω καταλάβει έως τώρα:
α) Πρέπει η καταγγελία κάθε γυναίκας να γίνεται αποδεκτή, ασχέτως πόσος καιρός έχει περάσει από την παρενόχληση/βιασμό και των αποδείξεων που προσκομίζονται.
β) Οι άντρες που αντιδρούν κατατάσσονται αυτομάτως στην κατηγορία των μισογυνικών τεράτων που ''τα βάζουν με τα θύματα'', ασχέτως αν αντιδρούν λόγω της έλλειψης αποδείξεων ή πραγματικού μισογυνισμού.
γ) Τα δικαστήρια είναι άσχετα με το όλο ζήτημα, αν και φυσικά μπορούν να εμπλακούν, εφόσον υπάρχουν αποδείξεις με τη δικονομική έννοια του όρου. να πιστεύουν τις γυναίκες και να καταδικάζουν τους άντρες (=βιαστές)
ναι
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14083
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 16 Ιαν 2021, 20:10

Scouser έγραψε:
16 Ιαν 2021, 20:03
Προσπαθώ να καταλάβω τι ακριβώς ζητάνε οι MeToo και δεν μπορώ. Από όσο έχω καταλάβει έως τώρα:
α) Πρέπει η καταγγελία κάθε γυναίκας να γίνεται αποδεκτή, ασχέτως πόσος καιρός έχει περάσει από την παρενόχληση/βιασμό και των αποδείξεων που προσκομίζονται.
β) Οι άντρες που αντιδρούν κατατάσσονται αυτομάτως στην κατηγορία των μισογυνικών τεράτων που ''τα βάζουν με τα θύματα'', ασχέτως αν αντιδρούν λόγω της έλλειψης αποδείξεων ή πραγματικού μισογυνισμού.
γ) Τα δικαστήρια είναι άσχετα με το όλο ζήτημα, αν και φυσικά μπορούν να εμπλακούν, εφόσον υπάρχουν αποδείξεις με τη δικονομική έννοια του όρου.

Am I missing something;
α) ναι
β) ναι
γ) δεν χρειάζονται δικαστήρια, αλλά λυντσάρισμα ή/και κάψιμο.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 16 Ιαν 2021, 20:14

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
16 Ιαν 2021, 20:07

Ναι, δεν γίνεται αυτό, αλλά το αντίθετο. Ενθαρρύνονται τα τσουλάκια να κάνουν καταγγελίες ροτβάιλερ στο τούίτερ ενώ η μπάλα της γελοιοποίησης και της αναξιοπιστίας παίρνει και τα θύματα πραγματικών βιασμών.
Γιατί τσουλακια αγαπητέ; εγώ βλέπω αρχίζουν κι άλλες γυναίκες να μιλάνε. Εκτός κι αν έχεις πληροφορίες ότι είναι ψευδείς οι κατηγορίες; μήπως δεν είχε συμβεί παρόμοια υπόθεση με τον καθηγητή στα ΤΕΙ στις Σέρρες; μήπως δεν έχουν συμβεί άπειρες περιπτώσεις σε γυναίκες και άντρες και δεν έχουν μιλήσει ποτέ;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 16 Ιαν 2021, 20:15

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
16 Ιαν 2021, 20:07

Εγώ πάντως σαν άνδρας σε έχω καταγγείλει για σεξουαλική παρενόχληση μέσω του φόρουμ :roll:
Καλά έκανες.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19133
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 16 Ιαν 2021, 20:16

Naida έγραψε:
16 Ιαν 2021, 20:14
Λίνο Βεντούρα έγραψε:
16 Ιαν 2021, 20:07

Ναι, δεν γίνεται αυτό, αλλά το αντίθετο. Ενθαρρύνονται τα τσουλάκια να κάνουν καταγγελίες ροτβάιλερ στο τούίτερ ενώ η μπάλα της γελοιοποίησης και της αναξιοπιστίας παίρνει και τα θύματα πραγματικών βιασμών.
Γιατί τσουλακια αγαπητέ; εγώ βλέπω αρχίζουν κι άλλες γυναίκες να μιλάνε. Εκτός κι αν έχεις πληροφορίες ότι είναι ψευδείς οι κατηγορίες; μήπως δεν είχε συμβεί παρόμοια υπόθεση με τον καθηγητή στα ΤΕΙ στις Σέρρες; μήπως δεν έχουν συμβεί άπειρες περιπτώσεις σε γυναίκες και άντρες και δεν έχουν μιλήσει ποτέ;
Εγώ σου κάνω καταγγελια για σεξουαλική παρενόχληση η οποία ισχύει αφού δεν μπορείς να αποδείξεις το αντίθετο !!! :smt005:

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19133
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 16 Ιαν 2021, 20:16

Naida έγραψε:
16 Ιαν 2021, 20:15
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
16 Ιαν 2021, 20:07

Εγώ πάντως σαν άνδρας σε έχω καταγγείλει για σεξουαλική παρενόχληση μέσω του φόρουμ :roll:
Καλά έκανες.
Ζήτω οικονομική αποζημίωση :003:

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 16 Ιαν 2021, 20:17

Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Ιαν 2021, 20:08
Μπα, απλά καταλαβαίνεις ότι σου γυρνάνε μπούμερανγκ και οπισθοχωρείς.
Τώρα ρώτησες:
"Θέλεις καταδίκη ποινική ή/και κοινωνική χωρίς αποδείξεις; Μόνο με ισχυρισμούς; Είσαι σοβαρός άνθρωπε μου;"

Αυτή η πρόταση μεταφράζεται στην κατάφαση ως "Εγώ είμαι σοβαρός και δεν θέλω ποινική ή/και κοινωνική καταδίκη χωρίς αποδείξεις."
Όταν εγκαλείσαι για το τμήμα της κοινωνικής καταδίκης, γυρνάς πίσω στα περί του νόμου.
Εντάξει, μου γυρνάνε μπούμερανγκ και οπισθοχωρώ.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 16 Ιαν 2021, 20:17

να προχωρησουν και ανδρες εργαζομενοι σε καταγγελιες εις βαρος ανδρων εργοδοτων οτι υφισταται διακριτικη εις βαρος τους μεταχειριση προς ωφελος αλλων γυναικων εργαζομενων στο εργασιακο τους περιβαλλον

και εχουν ενα πολυ πραγματικο κινητρο να το κανουν απο την στιγμη που οι επιχειρησεις αποδεχονται οι ιδιες αφετηριακα την διακριση αυτη οτι δλδ υφισταται διακρισεις με βαση το φυλο και κινουνται προς αποκατασταση αυτης της "αδικιας" με το να προσλαμβανουν με βαση το φυλο ασχετως των ικανοτητων ενος εκαστου εργαζομενου

καλως ηρθατε στον γυναικοκεντρικο κοσμο που κυριαρχει η αρχη της αρνητικης διακρισης με βαση το φυλο :102:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Eθνικοκοινωνιστης την 16 Ιαν 2021, 20:19, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42768
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 16 Ιαν 2021, 20:18

Scouser έγραψε:
16 Ιαν 2021, 20:03
Προσπαθώ να καταλάβω τι ακριβώς ζητάνε οι MeToo και δεν μπορώ. Από όσο έχω καταλάβει έως τώρα:
α) Πρέπει η καταγγελία κάθε γυναίκας να γίνεται αποδεκτή, ασχέτως πόσος καιρός έχει περάσει από την παρενόχληση/βιασμό και των αποδείξεων που προσκομίζονται.
β) Οι άντρες που αντιδρούν κατατάσσονται αυτομάτως στην κατηγορία των μισογυνικών τεράτων που ''τα βάζουν με τα θύματα'', ασχέτως αν αντιδρούν λόγω της έλλειψης αποδείξεων ή πραγματικού μισογυνισμού.
γ) Τα δικαστήρια είναι άσχετα με το όλο ζήτημα, αν και φυσικά μπορούν να εμπλακούν, εφόσον υπάρχουν αποδείξεις με τη δικονομική έννοια του όρου.

Am I missing something;
Καταρχάς ζητάνε να χειροκροτάμε όσες μιλάνε έστω και αργά. Αυτό θα ενθαρρύνει τις υπόλοιπες κοπέλες να μιλήσουν μια ώρα αρχίτερα οπότε θα είναι και πιθανο να υπάρχουν και αποδείξεις και να γίνουν όλα by the book.
Όσο υπάρχουν άνθρωποι που αντί να χειροκροτούν κάνουν άλλο, πρέπει να συμβάνουν τα άλλα που λες, ως πλαν β μέχρι να βάλουν μυαλό.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
TOR
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: 02 Ιουν 2018, 13:00
Phorum.gr user: TOR
Τοποθεσία: San Francisco, USA

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από TOR » 16 Ιαν 2021, 20:19

διαγράφηκε (διπλό ποστ)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος TOR την 16 Ιαν 2021, 20:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Η ΡΩΜΑΝΙΑ ΚΙ ΑΝ ΠΕΡΑΣΕΝ ΑΝΘΕΙ ΚΑΙ ΦΕΡΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟ

Άβαταρ μέλους
TOR
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: 02 Ιουν 2018, 13:00
Phorum.gr user: TOR
Τοποθεσία: San Francisco, USA

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από TOR » 16 Ιαν 2021, 20:20

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
16 Ιαν 2021, 20:17
να προχωρησουν και ανδρες εργαζομενοι σε καταγγελιες εις βαρος ανδρων εργοδοτων οτι υφισταται διακριτικη εις βαρος τους μεταχειριση προς ωφελος αλλων γυναικων εργαζομενων στο εργασιακο τους περιβαλλον

και εχουν ενα πολυ πραγματικο κινητρο να το κανουν απο την στιγμη που οι επιχειρησεις αποδεχονται οι ιδιες αφετηριακα την διακριση αυτη οτι δλδ υφισταται διακρισεις με βαση το φυλο και κινουνται προς αποκατασταση αυτης της "αδικιας" με το να προσλαμβανουν με βαση το φυλο ασχετως των ικανοτητων ενος εκαστου εργαζομενου

καλως ηρθατε στον γυναικοκεντρικο κοσμο που κυριαρχει η αρχη της αρνητικης διακρισης με βαση το φυλο :102:

:goodpost:
Η ΡΩΜΑΝΙΑ ΚΙ ΑΝ ΠΕΡΑΣΕΝ ΑΝΘΕΙ ΚΑΙ ΦΕΡΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟ

Άβαταρ μέλους
TOR
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: 02 Ιουν 2018, 13:00
Phorum.gr user: TOR
Τοποθεσία: San Francisco, USA

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από TOR » 16 Ιαν 2021, 20:21

Να ρωτήσω κάτι; Τεκμήριο αθωότητας υπάρχει ή το θυμόμαστε επιλεκτικά;
Η ΡΩΜΑΝΙΑ ΚΙ ΑΝ ΠΕΡΑΣΕΝ ΑΝΘΕΙ ΚΑΙ ΦΕΡΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟ

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19133
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 16 Ιαν 2021, 20:21

TOR έγραψε:
16 Ιαν 2021, 20:20
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
16 Ιαν 2021, 20:17
να προχωρησουν και ανδρες εργαζομενοι σε καταγγελιες εις βαρος ανδρων εργοδοτων οτι υφισταται διακριτικη εις βαρος τους μεταχειριση προς ωφελος αλλων γυναικων εργαζομενων στο εργασιακο τους περιβαλλον

και εχουν ενα πολυ πραγματικο κινητρο να το κανουν απο την στιγμη που οι επιχειρησεις αποδεχονται οι ιδιες αφετηριακα την διακριση αυτη οτι δλδ υφισταται διακρισεις με βαση το φυλο και κινουνται προς αποκατασταση αυτης της "αδικιας" με το να προσλαμβανουν με βαση το φυλο ασχετως των ικανοτητων ενος εκαστου εργαζομενου

καλως ηρθατε στον γυναικοκεντρικο κοσμο που κυριαρχει η αρχη της αρνητικης διακρισης με βαση το φυλο :102:

:goodpost:
Έχει να γίνει της ψεύτικης συκοφαντικής καταγγελίας και δυσφήμισης το κάγκελο !!! :roll:

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 16 Ιαν 2021, 20:22

Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Ιαν 2021, 20:18
Scouser έγραψε:
16 Ιαν 2021, 20:03
Προσπαθώ να καταλάβω τι ακριβώς ζητάνε οι MeToo και δεν μπορώ. Από όσο έχω καταλάβει έως τώρα:
α) Πρέπει η καταγγελία κάθε γυναίκας να γίνεται αποδεκτή, ασχέτως πόσος καιρός έχει περάσει από την παρενόχληση/βιασμό και των αποδείξεων που προσκομίζονται.
β) Οι άντρες που αντιδρούν κατατάσσονται αυτομάτως στην κατηγορία των μισογυνικών τεράτων που ''τα βάζουν με τα θύματα'', ασχέτως αν αντιδρούν λόγω της έλλειψης αποδείξεων ή πραγματικού μισογυνισμού.
γ) Τα δικαστήρια είναι άσχετα με το όλο ζήτημα, αν και φυσικά μπορούν να εμπλακούν, εφόσον υπάρχουν αποδείξεις με τη δικονομική έννοια του όρου.

Am I missing something;
Καταρχάς ζητάνε να χειροκροτάμε όσες μιλάνε έστω και αργά. Αυτό θα ενθαρρύνει τις υπόλοιπες κοπέλες να μιλήσουν μια ώρα αρχίτερα οπότε θα είναι και πιθανο να υπάρχουν και αποδείξεις και να γίνουν όλα by the book.
Όσο υπάρχουν άνθρωποι που αντί να χειροκροτούν κάνουν άλλο, πρέπει να συμβάνουν τα άλλα που λες, ως πλαν β μέχρι να βάλουν μυαλό.
πως τις ενθαρρυνει ? το ακριβως αντιθετο μηνυμα στελνει ,μην μιλας κανε την δουλεια σου και μετα 25 χρονια θυμισου το.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών