Μπεκατώρου & Μπικοφ

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37758
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 17 Ιαν 2021, 18:39

Cavaliere έγραψε:
17 Ιαν 2021, 18:25
Παιδιά, μου κάνετε πλάκα; Όχι μόνο φοβάσαι να μιλήσεις, σου καταστρέφουν τη ζωή. Σκηνοθέτης που έχει γεμίσει η χώρα με προτομές του ήταν συστηματικός βιαστής αγοριών, και άντε να τολμούσες να τον καταγγείλεις. Πλάκα με κάνετε; Αν ανοίξω το στόμα και σας πω τι ξέρω από τη δουλειά μου θα μείνετε μαλάκες, κι εγώ μετά τσακωμένος με όλον τον κόσμο επειδή τους έδωσα.
:+1:
Όχι για να ανοίξεις το στόμα σου, γιατί καραϊσχύουν αυτά που λες.
Καλό είναι να μη πεις πολλά αν πεις, όχι επειδή δε μου αρέσουν τα κοτσομπολίστικα, γιατί και άκρη δε θα βγει και μπορεί χίλια δυό.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27132
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 17 Ιαν 2021, 18:40

Γενιά της Αγαμίας έγραψε:
17 Ιαν 2021, 18:37
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
17 Ιαν 2021, 18:36
Πασίγνωστη η περίπτωση που αναφέρει ο καβαλιέρε. Εγώ γνωρίζω για φιλόλογο, από τους πιο γνωστούς πανελληνίως. Αυτός την έπεφτε σε μαθήτριες
πιλότος και πολύτεκνος;
:lol: όχι
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37758
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 17 Ιαν 2021, 18:40

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
17 Ιαν 2021, 18:36
Πασίγνωστη η περίπτωση που αναφέρει ο καβαλιέρε. Εγώ γνωρίζω για φιλόλογο, από τους πιο γνωστούς πανελληνίως. Αυτός την έπεφτε σε μαθήτριες
Θου κύριε.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Μπαντάς
Δημοσιεύσεις: 1163
Εγγραφή: 11 Δεκ 2020, 10:34

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπαντάς » 17 Ιαν 2021, 18:42

Θου θου Κύριε :o Μιλήστε
μακρυά απο κουκυά

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37758
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 17 Ιαν 2021, 18:42

Ο τζημ πολύ ψύχραιμα τα λέει τα πράματα πάντως.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 17 Ιαν 2021, 18:47

Μπαντάς έγραψε:
17 Ιαν 2021, 18:34
Μίλα ρε Cavaliere, θέλεις να το χεις στη συνείδηση σου πως υπήρξες συνεργός;
:lol: Γω είμαι καθαρός, φίλε.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69580
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Ιαν 2021, 18:47

Cavaliere έγραψε:
17 Ιαν 2021, 18:34
bluerose έγραψε:
17 Ιαν 2021, 18:32
Cavaliere έγραψε:
17 Ιαν 2021, 18:25
Παιδιά, μου κάνετε πλάκα; Όχι μόνο φοβάσαι να μιλήσεις, σου καταστρέφουν τη ζωή. Σκηνοθέτης που έχει γεμίσει η χώρα με προτομές του ήταν συστηματικός βιαστής αγοριών, και άντε να τολμούσες να τον καταγγείλεις. Πλάκα με κάνετε; Αν ανοίξω το στόμα και σας πω τι ξέρω από τη δουλειά μου θα μείνετε μαλάκες, κι εγώ μετά τσακωμένος με όλον τον κόσμο επειδή τους έδωσα.
Και μετά απορουμε για όλα αυτά που συμβαίνουν
Πάντα συνέβαιναν, αγαπητή μου. Μόνο που τώρα μιλάει και κανείς ή καμία. Παλιά όλους τους αλήτες τους κάνανε και ήρωες. Στην Τέχνη, στην Εκκλησία, και όπου αλλού.
Ακριβώς. Η διαστροφή των Έντεχνων (πολιτικών, καλλιτεχνών, ιερέων κλπ) είναι άλλο πράγμα. Πότε μέσω του απυρόβλητου της Τέχνης, πότε μέσω αρλουμπολογιών του κάθε ψυχωτικού Επαναστάτη και πότε μέσω της χρυσοπληρωμένης σιωπής των Θεσμικών Αμνών.

Κατά τα άλλα, ρίξε μια ματιά στους Ήρωες των τελευταίων χρόνων και θα διαπιστώσεις ότι αυτό που συνέβαινε "παλιά" συμβαίνει και σήμερα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 17 Ιαν 2021, 18:49

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
17 Ιαν 2021, 18:36
Πασίγνωστη η περίπτωση που αναφέρει ο καβαλιέρε. Εγώ γνωρίζω για φιλόλογο, από τους πιο γνωστούς πανελληνίως. Αυτός την έπεφτε σε μαθήτριες
Μια δόση ένας δικός μας έκανε οντισιόν και την ώρα που η ηθοποιός παρουσίαζε, την έβγαλε και την έπαιζε, η κοπέλα μαγκιόρα του πέταξε τα ντοσιέ στο κεφάλι και του είπε, Θα σε ρεζιλέψω παντού, μαλάκα, και ο μπουχέσας έτρεχε πίσω της λέγοντας, Μα δεν κατάλαβες, ήταν άσκηση αυτό που σου έκανε να δω την αντίδρασή σου στο ρόλο.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 17 Ιαν 2021, 18:53

Η Αιμιλία Τσουλφά από την Πορτογαλία όπου συνεχίζει την προετοιμασία της στα 470 μίλησε στο gazzetta.gr για την συναθλήτρια της και τη δύναμη που είχε να μιλήσει για ένα τόσο λεπτό και σοβαρό θέμα.

«Είμαι συγκλονισμένη. Σοκαρίστηκα με την περιγραφή. Δεν είχα καταλάβει τίποτα. Διαβάζουμε και ακούμε κατά καιρούς παρόμοια περιστατικά αλλά τώρα το καταγγέλει ένας πολύ κοντινός μου άνθρωπος», μας είπε αρχικά για να προσθέσει

«Βάσει της περιγραφής των γεγονότων από τη Σοφία ήμασταν μαζί τότε στον αγώνα. Δεν είχα καταλάβει κάτι. Δεν μου είχε μιλήσει ούτε τότε ούτε αργότερα. Θέλει μεγάλη δύναμη για να το κάνεις αυτό. Να το κρατήσεις μέσα σου και να παλεύεις μ' αυτό και να κάνεις μια τόσο μεγάλη πορεία σε παγκόσμιο επίπεδο».

Άβαταρ μέλους
Μπαντάς
Δημοσιεύσεις: 1163
Εγγραφή: 11 Δεκ 2020, 10:34

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπαντάς » 17 Ιαν 2021, 18:54

Οι καθηγητές του ΑΠΘ άρχισαν να τρέμουν. Αυτό καταλαβαίνω.
μακρυά απο κουκυά

Άβαταρ μέλους
Paris
Δημοσιεύσεις: 2344
Εγγραφή: 25 Οκτ 2020, 22:29
Phorum.gr user: ΜΕΓΑΛΟΣ

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Paris » 17 Ιαν 2021, 18:58

ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Ιαν 2021, 18:47
Cavaliere έγραψε:
17 Ιαν 2021, 18:34
bluerose έγραψε:
17 Ιαν 2021, 18:32


Και μετά απορουμε για όλα αυτά που συμβαίνουν
Πάντα συνέβαιναν, αγαπητή μου. Μόνο που τώρα μιλάει και κανείς ή καμία. Παλιά όλους τους αλήτες τους κάνανε και ήρωες. Στην Τέχνη, στην Εκκλησία, και όπου αλλού.
Ακριβώς. Η διαστροφή των Έντεχνων (πολιτικών, καλλιτεχνών, ιερέων κλπ) είναι άλλο πράγμα. Πότε μέσω του απυρόβλητου της Τέχνης, πότε μέσω αρλουμπολογιών του κάθε ψυχωτικού Επαναστάτη και πότε μέσω της χρυσοπληρωμένης σιωπής των Θεσμικών Αμνών.

Κατά τα άλλα, ρίξε μια ματιά στους Ήρωες των τελευταίων χρόνων και θα διαπιστώσεις ότι αυτό που συνέβαινε "παλιά" συμβαίνει και σήμερα.
Συμβα'ινει σε όλους τους απαστραπτοντες χωρους και από όλους - ες που δεν θέλουν να ζησουν στην ρουτίνα της καθημερινοτητας και της ανωνυμιας και ειναι διαθέσιμοι να κάνουν - υποστουν τα πάντα για να το καταφέρουν
στην συνέχεια οσοι επιτυχουν ανακυκλωνουν την μέθοδο ανέλιξης οι υπολοιποι καιγονται σαν εντομα απο την λάμπα πυρακτωσεως που τους προσελκυσε .

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69580
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 17 Ιαν 2021, 19:00

sys3x έγραψε:
17 Ιαν 2021, 18:42
Ο τζημ πολύ ψύχραιμα τα λέει τα πράματα πάντως.
Ο τζημ εστιάζει στην ανώδυνη ουσιαστικώς αναφορά της Μπακογιάννη, κάνοντας αβαβά στο κυρίως θέμα της Μπεκατώρου. Εκτός αν έχει ήδη γράψει κάτι για το κυρίως θέμα, οπότε θεώρησε άκυρο αυτό που λέω.

Έχει πάντως δίκιο σε κάτι. Τα παιδιά πρέπει να εκπαιδεύονται από τους γονείς έτσι ώστε να μην θεωρούν την αξιοπρέπεια κάτι που εξαρτάται από το πέος ή το αιδοίο τους. Διαφορετικά θα πέσουν στην ίδια λούμπα, που έπεσαν όσοι ψάχνουν την ταυτότητα και την προσωπική επιβεβαίωση στην αμιγώς ερωτική ταυτότητα τους.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27132
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 17 Ιαν 2021, 19:04

Αρχίζει σιγά-σιγά ένας χαμούλης με παραιτήσεις κλπ. Από ότι φαίνεται όλοι ξέρανε, που κάνει την όλη φάση εντελώς τέξτμπουκ

https://www.kathimerini.gr/society/5612 ... o-mystiko/
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11511
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 17 Ιαν 2021, 19:08

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
17 Ιαν 2021, 19:04
Αρχίζει σιγά-σιγά ένας χαμούλης με παραιτήσεις κλπ. Από ότι φαίνεται όλοι ξέρανε, που κάνει την όλη φάση εντελώς τέξτμπουκ

https://www.kathimerini.gr/society/5612 ... o-mystiko/
Παραιτήθηκε η κυβέρνησι;
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27132
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Μπεκατώρου & Μπικοφ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 17 Ιαν 2021, 19:12

Πολυ σημαντική επίσης και η έμπρακτη στήριξη από π/θ και πτδ. Δημιουργεί τις απαραίτητες προϋποθέσεις για μιτου.τζρ
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών