Κατήγγειλε τη μάνα της για ξυλοδαρμό

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Κατήγγειλε τη μάνα της για ξυλοδαρμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 24 Ιαν 2021, 17:36

Κατήγγειλε τη μάνα της για ξυλοδαρμό – “Με χτύπησε γιατί δεν διάβαζα”

Κατήγγειλε τη μάνα της για ξυλοδαρμό – Η 43χρονη μητέρα συνελήφθη, από αστυνομικούς που έφτασαν στο σπίτι της οικογένειας.

Θύμα ξυλοδαρμού κατήγγειλε ότι έπεσε μια 12χρονη στο Ηράκλειο με τις αρχές να κινητοποιούνται άμεσα για το περιστατικό.

“Με έσπρωξε δυνατά και έπεσα στο πάτωμα. Μετά η μητέρα μου με χτύπησε δυνατά στη μύτη και αυτή άρχισε να τρέχει αίμα. Μετά είπα στη μητέρα μου ότι θα πάρω τηλέφωνο στην αστυνομία και αυτή μου είπε “αντε πάρτην. Το νούμερο είναι το 100”. Μετά πήρα στην αστυνομία και είπα να έρθει κάποιος γιατί η μητέρα μου με χτυπάει και μαλώνουμε”.

Η 43χρονη μητέρα συνελήφθη, από αστυνομικούς που έφτασαν στο σπίτι της οικογένειας μετά την καταγγελία της ίδιας της 12χρονης στις αρχές και οδηγήθηκε στον Εισαγγελέα, αρνούμενη όλα όσα της καταλογίζει η κόρη της. Μάλιστα υποστηρίζει ότι η κόρη της ήταν εκείνη που της επιτέθηκε.

“Αρνούμαι τις κατηγορίες σε βάρος μου. Δεν τη χτύπησα ούτε σήμερα ούτε κάποια άλλη φορά. Ούτε την κόρη μου ούτε τον γιό μου. Ούτε την εξύβρισα, αντιθέτως ήταν η κόπη μου η οποία με εξύβριζε και με χτυπούσε φθάνοντας στο σημείο να μου δώσει κλωτσιές και μπουνιές στο σπασμένο μου δεξί χέρι”.

Σε βάρος της ασκήθηκε ποινική δίωξη για ενδοοικογενειακή σωματική βλάβη κατ’ εξακολούθηση και εξύβριση και παραπέμπεται να δικαστεί στο αυτόφωρο Τριμελές Πλημμελειοδικείο Ηρακλείου.

Ο ιατροδικαστής δεν επιβεβαιώνει τον ξυλοδαρμό. “Όταν την είδα εγώ δεν είχε καμία κάκωση στο σώμα. Η μητέρα έχει μικρές εκδορές στο σώμα της”.

Την 1 Φεβρουαρίου αναμένεται να γίνει το δικαστήριο. Η μητέρα κατέθεσε και ανέφερε ότι η μικρή παρακολουθείται από παιδοψυχολόγο.


https://www.newsitamea.gr/2021/01/22/ka ... ni-vinteo/
Eπιτέλους εκπολιτισμός!

ΌΛΑ τα παιδιά πρέπει να παίρνουν την αστυνομία όταν δέχονται βία απο τους γονείς τους! :smt023
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Κατήγγειλε τη μάνα της για ξυλοδαρμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 24 Ιαν 2021, 17:42

Έτσι ακριβώς. Πρέπει να μαθαίνουν τα παιδιά από μικρά να μιλάνε. Θέλουμε μελλοντικούς πολίτες δραστήριους και απαλλαγμένους από τακτικές σιωπής του παρελθόντος.
Βέβαια στη συγκεκριμένη περίπτωση ο ιατεοδικαστής λέει ότι δεν είναι χτυπημένη η μικρή. Θα φανεί τι ισχύει.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 14649
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Κατήγγειλε τη μάνα της για ξυλοδαρμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 24 Ιαν 2021, 17:49

Ο ιατροδικαστής δεν επιβεβαιώνει τον ξυλοδαρμό. “Όταν την είδα εγώ δεν είχε καμία κάκωση στο σώμα. Η μητέρα έχει μικρές εκδορές στο σώμα της”
.

:102::102::102:
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32144
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Κατήγγειλε τη μάνα της για ξυλοδαρμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 25 Ιαν 2021, 12:50

Δημοκρατικός έγραψε:
24 Ιαν 2021, 17:36
Κατήγγειλε τη μάνα της για ξυλοδαρμό – “Με χτύπησε γιατί δεν διάβαζα”

Κατήγγειλε τη μάνα της για ξυλοδαρμό – Η 43χρονη μητέρα συνελήφθη, από αστυνομικούς που έφτασαν στο σπίτι της οικογένειας.

Θύμα ξυλοδαρμού κατήγγειλε ότι έπεσε μια 12χρονη στο Ηράκλειο με τις αρχές να κινητοποιούνται άμεσα για το περιστατικό.

“Με έσπρωξε δυνατά και έπεσα στο πάτωμα. Μετά η μητέρα μου με χτύπησε δυνατά στη μύτη και αυτή άρχισε να τρέχει αίμα. Μετά είπα στη μητέρα μου ότι θα πάρω τηλέφωνο στην αστυνομία και αυτή μου είπε “αντε πάρτην. Το νούμερο είναι το 100”. Μετά πήρα στην αστυνομία και είπα να έρθει κάποιος γιατί η μητέρα μου με χτυπάει και μαλώνουμε”.

Η 43χρονη μητέρα συνελήφθη, από αστυνομικούς που έφτασαν στο σπίτι της οικογένειας μετά την καταγγελία της ίδιας της 12χρονης στις αρχές και οδηγήθηκε στον Εισαγγελέα, αρνούμενη όλα όσα της καταλογίζει η κόρη της. Μάλιστα υποστηρίζει ότι η κόρη της ήταν εκείνη που της επιτέθηκε.

“Αρνούμαι τις κατηγορίες σε βάρος μου. Δεν τη χτύπησα ούτε σήμερα ούτε κάποια άλλη φορά. Ούτε την κόρη μου ούτε τον γιό μου. Ούτε την εξύβρισα, αντιθέτως ήταν η κόπη μου η οποία με εξύβριζε και με χτυπούσε φθάνοντας στο σημείο να μου δώσει κλωτσιές και μπουνιές στο σπασμένο μου δεξί χέρι”.

Σε βάρος της ασκήθηκε ποινική δίωξη για ενδοοικογενειακή σωματική βλάβη κατ’ εξακολούθηση και εξύβριση και παραπέμπεται να δικαστεί στο αυτόφωρο Τριμελές Πλημμελειοδικείο Ηρακλείου.

Ο ιατροδικαστής δεν επιβεβαιώνει τον ξυλοδαρμό. “Όταν την είδα εγώ δεν είχε καμία κάκωση στο σώμα. Η μητέρα έχει μικρές εκδορές στο σώμα της”.

Την 1 Φεβρουαρίου αναμένεται να γίνει το δικαστήριο. Η μητέρα κατέθεσε και ανέφερε ότι η μικρή παρακολουθείται από παιδοψυχολόγο.


https://www.newsitamea.gr/2021/01/22/ka ... ni-vinteo/
Eπιτέλους εκπολιτισμός!

ΌΛΑ τα παιδιά πρέπει να παίρνουν την αστυνομία όταν δέχονται βία απο τους γονείς τους! :smt023
χιλια μπραβο στο κοριτσι.

μακαρι να το εκαναν ολοι και ολες, ακομη και για ενα χαστουκι.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19092
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Κατήγγειλε τη μάνα της για ξυλοδαρμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 25 Ιαν 2021, 12:52

Στηρίζουμε τέτοιες καταγγελιες στο Χαμόγελο του παιδιού

Βέβαια .εμένα η κόρη μου θέλει να με καταγγειλει στο χαμόγελο του παιδιού εάν της κόψω το ίντερνετ η τη. Τηλεόραση την νύχτα για να κοιμηθεί νωρίς ..

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14549
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Κατήγγειλε τη μάνα της για ξυλοδαρμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 25 Ιαν 2021, 12:57

...αρνούμενη όλα όσα της καταλογίζει η κόρη της. Μάλιστα υποστηρίζει ότι η κόρη της ήταν εκείνη που της επιτέθηκε.
και γιατί είναι απίθανο αυτό?

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Κατήγγειλε τη μάνα της για ξυλοδαρμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 25 Ιαν 2021, 12:58

Naida έγραψε:
24 Ιαν 2021, 17:42
Έτσι ακριβώς. Πρέπει να μαθαίνουν τα παιδιά από μικρά να μιλάνε. Θέλουμε μελλοντικούς πολίτες δραστήριους και απαλλαγμένους από τακτικές σιωπής του παρελθόντος.
Βέβαια στη συγκεκριμένη περίπτωση ο ιατεοδικαστής λέει ότι δεν είναι χτυπημένη η μικρή. Θα φανεί τι ισχύει.
Αν ισχύει αυτό που γράφει ο ιατροδικαστής, έχουμε έναν μελλοντικό πολίτη που επιτίθεται και ψεύδεται... :e040:

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8147
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Κατήγγειλε τη μάνα της για ξυλοδαρμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 25 Ιαν 2021, 12:58

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
25 Ιαν 2021, 12:52
Στηρίζουμε τέτοιες καταγγελιες στο Χαμόγελο του παιδιού

Βέβαια .εμένα η κόρη μου θέλει να με καταγγειλει στο χαμόγελο του παιδιού εάν της κόψω το ίντερνετ η τη. Τηλεόραση την νύχτα για να κοιμηθεί νωρίς ..

.


Καταγγειλέ τη καί σύ στό Χαμόγελο τού Παππού..... :003:


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19092
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Κατήγγειλε τη μάνα της για ξυλοδαρμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 25 Ιαν 2021, 13:03

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
25 Ιαν 2021, 12:58
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
25 Ιαν 2021, 12:52
Στηρίζουμε τέτοιες καταγγελιες στο Χαμόγελο του παιδιού

Βέβαια .εμένα η κόρη μου θέλει να με καταγγειλει στο χαμόγελο του παιδιού εάν της κόψω το ίντερνετ η τη. Τηλεόραση την νύχτα για να κοιμηθεί νωρίς ..

.της λέγω ότι ..έχω ισχυρό προσωπικό μέσον στον ΣΥΡΙΖΑ και δεν με πιάνουν εμένα οι καταγγελίες στο χαμόγελο του παιδιού !! :smt005:


Καταγγειλέ τη καί σύ στό Χαμόγελο τού Παππού..... :003:


.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Κατήγγειλε τη μάνα της για ξυλοδαρμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 25 Ιαν 2021, 13:05

stavmanr έγραψε:
25 Ιαν 2021, 12:58
Naida έγραψε:
24 Ιαν 2021, 17:42
Έτσι ακριβώς. Πρέπει να μαθαίνουν τα παιδιά από μικρά να μιλάνε. Θέλουμε μελλοντικούς πολίτες δραστήριους και απαλλαγμένους από τακτικές σιωπής του παρελθόντος.
Βέβαια στη συγκεκριμένη περίπτωση ο ιατεοδικαστής λέει ότι δεν είναι χτυπημένη η μικρή. Θα φανεί τι ισχύει.
Αν ισχύει αυτό που γράφει ο ιατροδικαστής, έχουμε έναν μελλοντικό πολίτη που επιτίθεται και ψεύδεται... :e040:
Για αυτό παρακολουθείται από παιδοψυχολόγο.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
The Age of Aquarius
Δημοσιεύσεις: 1832
Εγγραφή: 02 Δεκ 2018, 22:36
Phorum.gr user: The Age of Aquarius

Re: Κατήγγειλε τη μάνα της για ξυλοδαρμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Age of Aquarius » 25 Ιαν 2021, 13:06

Ο λόγος των 12χρονων δεν έχει καμία αξία

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Κατήγγειλε τη μάνα της για ξυλοδαρμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 25 Ιαν 2021, 13:08

Naida έγραψε:
25 Ιαν 2021, 13:05
stavmanr έγραψε:
25 Ιαν 2021, 12:58
Naida έγραψε:
24 Ιαν 2021, 17:42
Έτσι ακριβώς. Πρέπει να μαθαίνουν τα παιδιά από μικρά να μιλάνε. Θέλουμε μελλοντικούς πολίτες δραστήριους και απαλλαγμένους από τακτικές σιωπής του παρελθόντος.
Βέβαια στη συγκεκριμένη περίπτωση ο ιατεοδικαστής λέει ότι δεν είναι χτυπημένη η μικρή. Θα φανεί τι ισχύει.
Αν ισχύει αυτό που γράφει ο ιατροδικαστής, έχουμε έναν μελλοντικό πολίτη που επιτίθεται και ψεύδεται... :e040:
Για αυτό παρακολουθείται από παιδοψυχολόγο.
Οικογενειακή τραγωδία σε κάθε περίπτωση. :e040:

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Κατήγγειλε τη μάνα της για ξυλοδαρμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 25 Ιαν 2021, 13:09

stavmanr έγραψε:
25 Ιαν 2021, 13:08
Naida έγραψε:
25 Ιαν 2021, 13:05
stavmanr έγραψε:
25 Ιαν 2021, 12:58


Αν ισχύει αυτό που γράφει ο ιατροδικαστής, έχουμε έναν μελλοντικό πολίτη που επιτίθεται και ψεύδεται... :e040:
Για αυτό παρακολουθείται από παιδοψυχολόγο.
Οικογενειακή τραγωδία σε κάθε περίπτωση. :e040:
Τραγωδία δεν το λες. Αλλά σίγουρα μια πολύ άσχημη κατάσταση.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών