Κιμούλης - μπούλινκ

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Jolly Roger
Δημοσιεύσεις: 8524
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 00:21
Phorum.gr user: Jolly Roger

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jolly Roger » 28 Ιαν 2021, 13:32

Nostalgia έγραψε:
28 Ιαν 2021, 13:27
Jolly Roger έγραψε:
28 Ιαν 2021, 13:17
Γερονικολού-Ξυλά-Κοκκινοπούλου και οι 3 μέτριες ή κακές ηθοποιοί, με όποιο σκηνοθέτη-θιασάρχη κι αν τις βάλεις. Απλά μάλλον ο Κιμούλης ήταν ο μόνος που δεν τους το έκρυβε ότι είναι ατάλαντες αλλά συνεχώς τους το πέταγε στη μούρη.
Φαντασου τοτε για τι τρομπα μιλαμε οταν τις ειχε διαλεξει ο ιδιος στα θεατρικα του εργα. Βγηκε και αλλη σημερα και ειπε τα ιδια, οτι προσπαθουσε με καθε τροπο να τις ταπεινωνει στην σκηνη. Μιλαμε για μεγαλη κομπλεξαρα....
δεν αμφιβάλλω για τον συγκεκριμένο. Αλλά κι αυτές ανέκδοτο καταντήσανε να βγαίνει η μια μετά την άλλη. Από εκεί που μιλούσαμε πριν μια βδομάδα και κάναμε βήματα ως κοινωνία παίρνοντας θέση εναντίον του βιασμού της Μπεκατώρου, γύρισε το θέμα στο να μιλάμε για κάποιες που τις έβρισε ένας θιασάρχης. Άντε, να βγει σε λίγο κι ο Σιγάλας να πει ότι δέχτηκε μπούλινγκ από τον Ιωαννίδη, να ολοκληρωθεί εντελώς η παρωδία.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34879
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 28 Ιαν 2021, 13:33

Golden Age έγραψε:
28 Ιαν 2021, 11:45
Cavaliere έγραψε:
26 Ιαν 2021, 15:37
Αυτά όλα είναι γνωστά. Και υπάρχουν και πολλά άλλα, πολύ χειρότερα, από μεγάλους εργάτες της Τέχνης και σπουδαίους και τρανούς. Κι ο ίδιος τέτοιες μαλακίες κάνει, σε όποια βρει μπόσικια, ρωτήστε την πρώην Πρόεδρο. Αλλά αν καμία του ρίξει κανά μπουκέτο κλάνει μαλλί.
Το ερώτημα εαν τόσα χρόνια τον "προστάτευε" απο απόπειρες καταγγελιών κανένας καταβαθυσυστημικός οργανισμός.
Δεν σε προστατεύει κάποιος οργανισμός με δομή που δίνει συγκεκριμένες εντολές.Σε προστατεύει ένα πλέγμα κύρους και επιρροής που φτιάχνεις και σου φτιάχνουν τα άτομα και οι θεσμοί που έχουν επιρροή στην κοινωνία,αυτοί που σήμερα λέγονται influencers,δημιουργώντας ένα πεδίο δυνάμεων που αποθαρρύνει όποιον θέλει να τα βάλει μαζί σου.


πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34879
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 28 Ιαν 2021, 13:37

Χουργιατς έγραψε:
28 Ιαν 2021, 13:35
Εικόνα
Μην πέφτετε στην παγίδα των αντρών.Καλόγριες σε μοναστήρι,η μόνη λύση.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 28 Ιαν 2021, 13:38

Mitharadir έγραψε:
28 Ιαν 2021, 01:07
Τώρα βγαίνουν πολλές και μιλάνε.Θετικό αυτό αλλά δεν ξέρω αν ανάμεσα τους υπάρχουν και γυναίκες που βρήκαν ευκαιρία με την Μπακατωρου να λασπωσουν την φήμη αντρών που για κάποιο λόγο δεν συμπαθούν.
Εγώ πιο πολύ έχω θέμα με περιπτώσεις ακριβώς σαν της Μπεκατώρου, δηλαδή γυναικών που μετά το τέλος της καριέρας τους βγαίνουν να μιλήσουν για κάτι που συνέβη στην αρχή της. Από την μια, κάλλιο αργά παρά ποτέ, από την άλλην είναι και δύσκολο να διαπιστωθεί το συμβάν, τόσα χρόνια αργότερα και κατά πόσο η κατάθεσή τους είναι αληθής, αλλά είναι και κατά την γνώμη μου ανήθικο αν λένε όλην την αλήθεια. Γιατί αυτό σημαίνει ότι δεν είπαν τίποτα τότε για να μην θιχτεί η καριέρα τους και τώρα που τελείωσε δεν έχουν τέτοιο πρόβλημα. Στο μεταξύ ο τύπος αφέθηκε ανενόχλητος να κάνει τα ίδια για χρόνια.

Αντιθέτως, η Ζέτα Δούκα είναι στο άνθος της καριέρας της και μιλάει εναντίον μιας ιερής αγελάδας.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Jolly Roger
Δημοσιεύσεις: 8524
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 00:21
Phorum.gr user: Jolly Roger

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jolly Roger » 28 Ιαν 2021, 13:42

Jack Shephard έγραψε:
28 Ιαν 2021, 13:28
Jolly Roger έγραψε:
28 Ιαν 2021, 13:17
Γερονικολού-Ξυλά-Κοκκινοπούλου και οι 3 μέτριες ή κακές ηθοποιοί, με όποιο σκηνοθέτη-θιασάρχη κι αν τις βάλεις. Απλά μάλλον ο Κιμούλης ήταν ο μόνος που δεν τους το έκρυβε ότι είναι ατάλαντες αλλά συνεχώς τους το πέταγε στη μούρη.
Εσύ τώρα αυτό το έγραψες ως ελαφρυντικό στη συμπεριφορά του Κιμούλη; Αποδέχεσαι γενικά τέτοια συμπεριφορά σε ένα εργαζόμενο άμα έχει μέτρια απόδοση; Ή αφορά ειδικά τον Κιμούλη; Και αν ναι, γιατί;
είμαι σίγουρος ότι έχουν περάσει ανάλογα περιστατικά χιλιάδες ηθοποιοί από χιλιάδες θιασάρχες-σκηνοθέτες ανά τον κόσμο. Δεν μιλάνε την πρώτη στιγμή, γιατί λογικό είναι να σκέφτονται, ας ανεχτώ κι αυτόν τον σκατόψυχο μαλάκα αν είναι να γίνω ηθοποιός. Νομίζεις ότι θα αλλάξει αυτή η νοοτροπία αν βγαίνει η τάδε Δούκα μετά από είκοσι χρόνια, καταξιωμένη πια και χωρίς να έχει να ρισκάρει κάτι, και καταγγέλει κάτι που δεν κατήγγειλε όταν ακόμα είχε ανάγκη τον Κιμούλη; Θα αλλάξει άραγε η νοοτροπία του νέου ηθοποιού να σωπάει στο μπούλινγκ; Μα και η Δούκα και οι άλλες αυτό το μήνυμα πέρασαν. Σωπάσαμε τότε, γίναμε ηθοποιοί και τώρα με χαμηλό ρίσκο μιλάμε.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 28 Ιαν 2021, 13:45

Lord Brum έγραψε:
27 Ιαν 2021, 18:58
Πρέπει να είμαι από τους ελάχιστους στο στρατό που δεν είδε καμία απουσία λογικής ή νοημοσύνης από πλευράς ηγεσίας (τουλάχιστον Αξ/Υπαξ) ενώ και όλοι πλην ενός εποπ που συνάντησα ήταν μια χαρά και ως άτομα και στη δουλειά τους. Είδα αντιθέτως άπειρη απουσία κοινής λογικής από στρατιώτες εν μέρει λογικό για όσους πήγαν στρατό στα 18 καθώς και υπέρ του δέοντος προσπάθειες στελεχών να "καλύψουν" χοντράδες στρατιωτών ρίχνοντάς τους γαμωσταυρίδια αντί να τους στείλουν στρατοδικείο όπως και θα έπρεπε. Ή ήμουν τυχερός στη θητεία μου ή κάποιοι είναι πολύ κλάψες.
Έλλειψη λογικής, ευθύνης, νοημοσύνης, από σχεδόν το σύνολο του στρατεύματος. Έχω αφηγηθεί αρκετές ιστορίες, μιας και για μπόλικο διάστημα ήμουν στον Φρουραρχείο Αλεξανδρούπολης μόνος μου, που υποτίθεται ότι η βασική του στελέχωση είναι Αξιωματικός, υπαξιωματικός και δύο στρατιώτες. Και μόνο αυτό ζωγραφίζει μια υπέροχη εικόνα του μπουρδέλου που λέγεται ΕΣ.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24415
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 28 Ιαν 2021, 13:49

hellegennes έγραψε:
28 Ιαν 2021, 13:38
Εγώ πιο πολύ έχω θέμα με περιπτώσεις ακριβώς σαν της Μπεκατώρου, δηλαδή γυναικών που μετά το τέλος της καριέρας τους βγαίνουν να μιλήσουν για κάτι που συνέβη στην αρχή της. Από την μια, κάλλιο αργά παρά ποτέ, από την άλλην είναι και δύσκολο να διαπιστωθεί το συμβάν, τόσα χρόνια αργότερα και κατά πόσο η κατάθεσή τους είναι αληθής, αλλά είναι και κατά την γνώμη μου ανήθικο αν λένε όλην την αλήθεια. Γιατί αυτό σημαίνει ότι δεν είπαν τίποτα τότε για να μην θιχτεί η καριέρα τους και τώρα που τελείωσε δεν έχουν τέτοιο πρόβλημα. Στο μεταξύ ο τύπος αφέθηκε ανενόχλητος να κάνει τα ίδια για χρόνια.

Αντιθέτως, η Ζέτα Δούκα είναι στο άνθος της καριέρας της και μιλάει εναντίον μιας ιερής αγελάδας.
Αυτά τα ζητήματα μπορούν να έχουν πολλές αναγνώσεις. Μπορεί να πει κάποιος ότι η Μπεκατώρου είχε αποφασίσει να κρατήσει το περιστατικό για τον ευατό της και άλλαξε γνώμη όταν έφτιασαν στα αυτιά της πληροφορίες για ανάλογες συμπεριφορές σε νεότερες κοπέλες. Ότι έδρασε τώρα αυτή που δεν την αγγίζουν για να προστατεύσει αυτές που δεν έχουν το θάρρος να δημοσιοποιήσουν το δικό τους πρόβλημα.

Επίσης η Δούκα με την Μπεκατώρου είναι πολύ διαφορετικές περιπτώσεις εκτός της διαφοράς βιασμού/προσβλητικής συμπεριφοράς. Στην τελική η Δούκα μπορεί να παίξει σε άλλο θίασο. Η Μπεκατώρου τι να έκανε τότε; Να πήγαινε να αγωνιστεί με τα χρώματα άλλης χώρας;

Γενικώς ό,τι κι αν κάνουν αυτές οι γυναίκες θα βγουν κάποιοι από εμάς να σχολιάσουμε αρνητικά. Κακό το metοο (υπό την έννοια ότι γίνεται μια μιμητική ακολουθία αποκαλύψεων και πολλές φορές χάνεται το μέτρο και η σοβαρότητα) αλλά ακόμα χειρότερη η σιωπή που διαιωνίζει ανάρμοστες συμπεριφορές. Ας τα πουν, ας κάνει μηνύσεις ο Κιμούλης αν θίγεται και ας βρεθεί η αλήθεια στο δικαστήριο. Μπορεί και να συμμαζευτούν και 5-10 μπαρμπάδες του χώρου από σπόντα και να μην απλώνουν τα κουλά τους εκεί που δεν τους δίνεται δικαίωμα.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40719
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 28 Ιαν 2021, 13:51

Nostalgia έγραψε:
28 Ιαν 2021, 13:27
Jolly Roger έγραψε:
28 Ιαν 2021, 13:17
Γερονικολού-Ξυλά-Κοκκινοπούλου και οι 3 μέτριες ή κακές ηθοποιοί, με όποιο σκηνοθέτη-θιασάρχη κι αν τις βάλεις. Απλά μάλλον ο Κιμούλης ήταν ο μόνος που δεν τους το έκρυβε ότι είναι ατάλαντες αλλά συνεχώς τους το πέταγε στη μούρη.
Φαντασου τοτε για τι τρομπα μιλαμε οταν τις ειχε διαλεξει ο ιδιος στα θεατρικα του εργα. Βγηκε και αλλη σημερα και ειπε τα ιδια, οτι προσπαθουσε με καθε τροπο να τις ταπεινωνει στην σκηνη. Μιλαμε για μεγαλη κομπλεξαρα....
Ναι κι εγώ βρίσκω λίγο αστείο το σχόλιο του Jolly Roger. Αν τις έβρισκε μέτριες ή κακές, για ποιον λόγο συνεργάστηκε μαζί τους; Για να τις ταπεινώνει; Ο Κιμούλης με τα υποτιθέμενα υψηλά στάνταρ;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9516
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 28 Ιαν 2021, 13:52

hellegennes έγραψε:
28 Ιαν 2021, 13:51
Nostalgia έγραψε:
28 Ιαν 2021, 13:27
Jolly Roger έγραψε:
28 Ιαν 2021, 13:17
Γερονικολού-Ξυλά-Κοκκινοπούλου και οι 3 μέτριες ή κακές ηθοποιοί, με όποιο σκηνοθέτη-θιασάρχη κι αν τις βάλεις. Απλά μάλλον ο Κιμούλης ήταν ο μόνος που δεν τους το έκρυβε ότι είναι ατάλαντες αλλά συνεχώς τους το πέταγε στη μούρη.
Φαντασου τοτε για τι τρομπα μιλαμε οταν τις ειχε διαλεξει ο ιδιος στα θεατρικα του εργα. Βγηκε και αλλη σημερα και ειπε τα ιδια, οτι προσπαθουσε με καθε τροπο να τις ταπεινωνει στην σκηνη. Μιλαμε για μεγαλη κομπλεξαρα....
Ναι κι εγώ βρίσκω λίγο αστείο το σχόλιο του Jolly Roger. Αν τις έβρισκε μέτριες ή κακές, για ποιον λόγο συνεργάστηκε μαζί τους; Για να τις ταπεινώνει; Ο Κιμούλης με τα υποτιθέμενα υψηλά στάνταρ;
:+1:
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24415
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 28 Ιαν 2021, 13:52

hellegennes έγραψε:
28 Ιαν 2021, 13:45
Lord Brum έγραψε:
27 Ιαν 2021, 18:58
Πρέπει να είμαι από τους ελάχιστους στο στρατό που δεν είδε καμία απουσία λογικής ή νοημοσύνης από πλευράς ηγεσίας (τουλάχιστον Αξ/Υπαξ) ενώ και όλοι πλην ενός εποπ που συνάντησα ήταν μια χαρά και ως άτομα και στη δουλειά τους. Είδα αντιθέτως άπειρη απουσία κοινής λογικής από στρατιώτες εν μέρει λογικό για όσους πήγαν στρατό στα 18 καθώς και υπέρ του δέοντος προσπάθειες στελεχών να "καλύψουν" χοντράδες στρατιωτών ρίχνοντάς τους γαμωσταυρίδια αντί να τους στείλουν στρατοδικείο όπως και θα έπρεπε. Ή ήμουν τυχερός στη θητεία μου ή κάποιοι είναι πολύ κλάψες.
Έλλειψη λογικής, ευθύνης, νοημοσύνης, από σχεδόν το σύνολο του στρατεύματος. Έχω αφηγηθεί αρκετές ιστορίες, μιας και για μπόλικο διάστημα ήμουν στον Φρουραρχείο Αλεξανδρούπολης μόνος μου, που υποτίθεται ότι η βασική του στελέχωση είναι Αξιωματικός, υπαξιωματικός και δύο στρατιώτες. Και μόνο αυτό ζωγραφίζει μια υπέροχη εικόνα του μπουρδέλου που λέγεται ΕΣ.
Νομίζω η αναλογία υπεύθυνων και ανεύθυνων ανθρώπων είναι η ίδια όπως παντού αλλού. Απλά ο βλάκας αξιωματικός δημιουργεί συνήθως πολύ μεγαλύτερο πρόβλημα από το χαζοχαρούμενο φαντάρο. Στην δική μου θητεία το μεγαλύτερο θέμα το δημιουργούσαν οι κομπλεξικοί 5ετείς. Και γενικώς οπουδήποτε υπάρχει ιεραρχία και είναι δυνατόν ο ανώτερος να είναι πιο αμόρφωτος από τον κατώτερο δημιουργούνται πολλά τέτοια θέματα.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24415
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 28 Ιαν 2021, 13:53

hellegennes έγραψε:
28 Ιαν 2021, 13:51
Αν τις έβρισκε μέτριες ή κακές, για ποιον λόγο συνεργάστηκε μαζί τους; Για να τις ταπεινώνει;
Υπάρχουν άνθρωποι που ζουν και αναπνέουν γι αυτό.

Planis

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Planis » 28 Ιαν 2021, 13:54

ST48410 έγραψε:
28 Ιαν 2021, 13:49
Επίσης η Δούκα με την Μπεκατώρου είναι πολύ διαφορετικές περιπτώσεις εκτός της διαφοράς βιασμού/προσβλητικής συμπεριφοράς. Στην τελική η Δούκα μπορεί να παίξει σε άλλο θίασο. Η Μπεκατώρου τι να έκανε τότε; Να πήγαινε να αγωνιστεί με τα χρώματα άλλης χώρας;
Να παρατούσε τον πρωταθλητισμό εφ' όσον το τίμημα για αυτό ήταν κάτι τέτοιο. Βέβαια, όταν ένας άνθρωπος έχει υποχωρήσει στο να πάρει φάρμακα, στο να καταστρέψει την προσωπική του ζωή και να ισοπεδώσει κάθε άλλο ανθρώπινο χαρακτηριστικό του προκειμένου να ασχοληθεί με τον πρωταθλητισμό, δεν είναι δύσκολο να κάνει και σε αυτόν τον τομέα υποχώρηση. Γενικά, μακριά από τον πρωταθλητισμό· είναι πολύ πιο σάπιος καθ' εαυτόν από όσον καν νομίζει κανείς. Όποιος γονέας στρέφει τα παιδιά του στον πρωταθλητισμό διαπράττει έγκλημα απέναντι στα παιδιά του αλλά και στην κοινωνία.

Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 5113
Εγγραφή: 25 Μάιος 2018, 22:21

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nick » 28 Ιαν 2021, 13:55

hellegennes έγραψε:
28 Ιαν 2021, 13:51
Nostalgia έγραψε:
28 Ιαν 2021, 13:27
Jolly Roger έγραψε:
28 Ιαν 2021, 13:17
Γερονικολού-Ξυλά-Κοκκινοπούλου και οι 3 μέτριες ή κακές ηθοποιοί, με όποιο σκηνοθέτη-θιασάρχη κι αν τις βάλεις. Απλά μάλλον ο Κιμούλης ήταν ο μόνος που δεν τους το έκρυβε ότι είναι ατάλαντες αλλά συνεχώς τους το πέταγε στη μούρη.
Φαντασου τοτε για τι τρομπα μιλαμε οταν τις ειχε διαλεξει ο ιδιος στα θεατρικα του εργα. Βγηκε και αλλη σημερα και ειπε τα ιδια, οτι προσπαθουσε με καθε τροπο να τις ταπεινωνει στην σκηνη. Μιλαμε για μεγαλη κομπλεξαρα....
Ναι κι εγώ βρίσκω λίγο αστείο το σχόλιο του Jolly Roger. Αν τις έβρισκε μέτριες ή κακές, για ποιον λόγο συνεργάστηκε μαζί τους; Για να τις ταπεινώνει; Ο Κιμούλης με τα υποτιθέμενα υψηλά στάνταρ;
Εγω νομιζω καλο τους έκανε το βρισίδι.
Ειναι η στρατηγική motivation by humiliation.

Jolly Roger
Δημοσιεύσεις: 8524
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 00:21
Phorum.gr user: Jolly Roger

Re: Κιμούλης - μπούλινκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jolly Roger » 28 Ιαν 2021, 13:55

hellegennes έγραψε:
28 Ιαν 2021, 13:51
Nostalgia έγραψε:
28 Ιαν 2021, 13:27
Jolly Roger έγραψε:
28 Ιαν 2021, 13:17
Γερονικολού-Ξυλά-Κοκκινοπούλου και οι 3 μέτριες ή κακές ηθοποιοί, με όποιο σκηνοθέτη-θιασάρχη κι αν τις βάλεις. Απλά μάλλον ο Κιμούλης ήταν ο μόνος που δεν τους το έκρυβε ότι είναι ατάλαντες αλλά συνεχώς τους το πέταγε στη μούρη.
Φαντασου τοτε για τι τρομπα μιλαμε οταν τις ειχε διαλεξει ο ιδιος στα θεατρικα του εργα. Βγηκε και αλλη σημερα και ειπε τα ιδια, οτι προσπαθουσε με καθε τροπο να τις ταπεινωνει στην σκηνη. Μιλαμε για μεγαλη κομπλεξαρα....
Ναι κι εγώ βρίσκω λίγο αστείο το σχόλιο του Jolly Roger. Αν τις έβρισκε μέτριες ή κακές, για ποιον λόγο συνεργάστηκε μαζί τους; Για να τις ταπεινώνει; Ο Κιμούλης με τα υποτιθέμενα υψηλά στάνταρ;
το γεγονός της σκατοψυχιάς του Κιμούλη δεν αναιρεί την ιδιοτέλεια των εν λόγω ηθοποιών να το κάνουν τότε γαργάρα και να μιλήσουν τώρα που το μόνο που έχουν να χάσουν είναι άλλη μια συνεργασία με Κιμούλη (κάτι που έτσι κι αλλιώς είχε μηδενικές πιθανότητες να συμβεί σήμερα).

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών