Μπλακ άουτ σε περιοχές της Αττικής και της Πελοποννήσου - Η ανακοίνωση του ΑΔΜΗΕ

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16969
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Μπλακ άουτ σε περιοχές της Αττικής και της Πελοποννήσου - Η ανακοίνωση του ΑΔΜΗΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 25 Φεβ 2021, 00:50

Υδράργυρος έγραψε:
25 Φεβ 2021, 00:40
Εκρηξη σε υποσταθμο στα ψαχνα. Η μιση ευβοια χωρις ρευμα. Και αλλη εκρηξη σε ενα μηνα. Κατι δεν παει καλα
Εδώ και δεκαετίες δεν πήγαινε καλά.
Όταν είσαι μονοπώλιο και καταφέρνεις να έχεις κάθε χρόνο ζημιά γιατί οι αβέρτα διορισμένοι συνδικαλησταραδες έχουν μισθούς και παροχές που ζηλεύουν και τα μεγαλοστελεχη των ιδιωτικών εταιρειών,επόμενο είναι να μην περισσεύει μία για συντήρηση του δικτύου.
Χωρια την δήθεν κοινωνική πολιτική της εταιρείας που αφήνει να της χρωστάει ο κάθε πικραμενος και δεν του κόβει το ρεύμα και δεν διεκδικεί τα οφειλόμενα.
Τέτοια ΔΕΗ,δεν την θέλουμε.
Καλύτερα ο ιδιώτης.

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: Μπλακ άουτ σε περιοχές της Αττικής και της Πελοποννήσου - Η ανακοίνωση του ΑΔΜΗΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 25 Φεβ 2021, 00:53

stergiosbik έγραψε:
25 Φεβ 2021, 00:50
Υδράργυρος έγραψε:
25 Φεβ 2021, 00:40
Εκρηξη σε υποσταθμο στα ψαχνα. Η μιση ευβοια χωρις ρευμα. Και αλλη εκρηξη σε ενα μηνα. Κατι δεν παει καλα
Εδώ και δεκαετίες δεν πήγαινε καλά.
Όταν είσαι μονοπώλιο και καταφέρνεις να έχεις κάθε χρόνο ζημιά γιατί οι αβέρτα διορισμένοι συνδικαλησταραδες έχουν μισθούς και παροχές που ζηλεύουν και τα μεγαλοστελεχη των ιδιωτικών εταιρειών,επόμενο είναι να μην περισσεύει μία για συντήρηση του δικτύου.
Χωρια την δήθεν κοινωνική πολιτική της εταιρείας που αφήνει να της χρωστάει ο κάθε πικραμενος και δεν του κόβει το ρεύμα και δεν διεκδικεί τα οφειλόμενα.
Τέτοια ΔΕΗ,δεν την θέλουμε.
Καλύτερα ο ιδιώτης.
μόνο που ο μέρκιουρυ λέει πάλι μαλακίες

για αυτά δεν ευθύνεται ο ΔΕΔΔΗΕ που είναι Δημόσιο, αλλά ο ΑΔΜΗΕ που είναι κινέζικος

ΦΑΤΕ ΚΙΝΕΖΟΥΣ ΤΩΡΑ

Dwarven Blacksmith για το damage control
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42954
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Μπλακ άουτ σε περιοχές της Αττικής και της Πελοποννήσου - Η ανακοίνωση του ΑΔΜΗΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 25 Φεβ 2021, 01:03

elchav έγραψε:
25 Φεβ 2021, 00:53
stergiosbik έγραψε:
25 Φεβ 2021, 00:50
Υδράργυρος έγραψε:
25 Φεβ 2021, 00:40
Εκρηξη σε υποσταθμο στα ψαχνα. Η μιση ευβοια χωρις ρευμα. Και αλλη εκρηξη σε ενα μηνα. Κατι δεν παει καλα
Εδώ και δεκαετίες δεν πήγαινε καλά.
Όταν είσαι μονοπώλιο και καταφέρνεις να έχεις κάθε χρόνο ζημιά γιατί οι αβέρτα διορισμένοι συνδικαλησταραδες έχουν μισθούς και παροχές που ζηλεύουν και τα μεγαλοστελεχη των ιδιωτικών εταιρειών,επόμενο είναι να μην περισσεύει μία για συντήρηση του δικτύου.
Χωρια την δήθεν κοινωνική πολιτική της εταιρείας που αφήνει να της χρωστάει ο κάθε πικραμενος και δεν του κόβει το ρεύμα και δεν διεκδικεί τα οφειλόμενα.
Τέτοια ΔΕΗ,δεν την θέλουμε.
Καλύτερα ο ιδιώτης.
μόνο που ο μέρκιουρυ λέει πάλι μαλακίες

για αυτά δεν ευθύνεται ο ΔΕΔΔΗΕ που είναι Δημόσιο, αλλά ο ΑΔΜΗΕ που είναι κινέζικος

ΦΑΤΕ ΚΙΝΕΖΟΥΣ ΤΩΡΑ

Dwarven Blacksmith για το damage control
Ψεύτης. Η State Grid εχει (απο το 2017) το 24%.
Και πάλι δεν είμαι σίγουρος αν είναι καθαρό ή είναι το 24% του ΑΔΜΗΕ holding που έχει το 51% του ΑΔΜΗΕ.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Γενιά της Αγαμίας
Δημοσιεύσεις: 2482
Εγγραφή: 26 Δεκ 2020, 21:39

Re: Μπλακ άουτ σε περιοχές της Αττικής και της Πελοποννήσου - Η ανακοίνωση του ΑΔΜΗΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αγαμίας » 25 Φεβ 2021, 01:07

elchav έγραψε:
25 Φεβ 2021, 00:53
stergiosbik έγραψε:
25 Φεβ 2021, 00:50
Υδράργυρος έγραψε:
25 Φεβ 2021, 00:40
Εκρηξη σε υποσταθμο στα ψαχνα. Η μιση ευβοια χωρις ρευμα. Και αλλη εκρηξη σε ενα μηνα. Κατι δεν παει καλα
Εδώ και δεκαετίες δεν πήγαινε καλά.
Όταν είσαι μονοπώλιο και καταφέρνεις να έχεις κάθε χρόνο ζημιά γιατί οι αβέρτα διορισμένοι συνδικαλησταραδες έχουν μισθούς και παροχές που ζηλεύουν και τα μεγαλοστελεχη των ιδιωτικών εταιρειών,επόμενο είναι να μην περισσεύει μία για συντήρηση του δικτύου.
Χωρια την δήθεν κοινωνική πολιτική της εταιρείας που αφήνει να της χρωστάει ο κάθε πικραμενος και δεν του κόβει το ρεύμα και δεν διεκδικεί τα οφειλόμενα.
Τέτοια ΔΕΗ,δεν την θέλουμε.
Καλύτερα ο ιδιώτης.
μόνο που ο μέρκιουρυ λέει πάλι μαλακίες

για αυτά δεν ευθύνεται ο ΔΕΔΔΗΕ που είναι Δημόσιο, αλλά ο ΑΔΜΗΕ που είναι κινέζικος

ΦΑΤΕ ΚΙΝΕΖΟΥΣ ΤΩΡΑ

Dwarven Blacksmith για το damage control
να ρωτήσω μια και φαίνεσαι γνώστης
προ καιρού (2020) έμεινε σπίτι γνωστού μου χωρίς ρεύμα, Παρασκευή μεσημέρι (μπορεί και από πρωί)
ούτε δέντρα πεσμένα, ούτε θεομηνίες, ούτε δήμοι που δεν καθάρισαν εγκαίρως δρόμο
παίρνω την ΔΕΔΔΗΕ (εκ μέρους του) και μου λένε το εξής: βραχυκύκλωμα μπλα μπλα, αλλαγή σωλήνων από υδραυλικό χρειάζεται, πρώτα θα κάνει εργασία αυτός και μετά ερχόμαστε εμείς (αυτό ακριβώς, τίποτα άλλο δεν προσθέσανε)
οκ λέω, πηγαίνω εκεί, φωνάζω υδραυλικό και μου λέει: χρειάζεται να έρθει άνθρωπος από ΔΕΔΔΗΕ για να μου πει πού σκάβω, τι σωλήνες να βάλω κλπ
του λέω αυτό που μου λες είναι στάνταρ διαδικασία, μήπως δεν ξέρεις εσύ την δουλειά (πιο ευγενικά το πα), μήπως αρκεί κάποιο σχέδιο της οικοδομής από διαχείριση; όχι μου λέει, πάρε αυτούς
τους παίρνω με δειλό ύφος (μήπως έχω πέσει σε άσχετο μάστορα, δεν ήταν της γειτονιάς μου να τον ξέρω)
βεβαίως, μου λένε, πρέπει να έρθει μελετητής από εμάς να του υποδείξει
(συγκρατούμαι να μην πω, γιατί μου το λες τώρα αυτό)
ωραία λέω ας έρθει
είναι Παρασκευή απόγευμα μου λένε, σχόλασε τώρα, από Δευτέρα
ρωτάω 2-3 φορές ακόμα μήπως δεν άκουσα καλά
μια πολυκατοικία 3μιση ημέρες χωρίς ρεύμα (έως Δευτέρα απόγευμα)
δεν ασχολήθηκα να επιμείνω γιατί έκανα εξυπηρέτηση σε άλλον και ήμουν βιαστικός
βέβαια δεν ξέρω και αν ασχολιόμουν επιπλέον, αν θα άλλαζε κάτι
επίσης δεν ξέρω τι θα γινόταν αν έμενε κάποιος με συσκευή οξυγόνου εκεί

ακούω ποιος φταίει, ΔΕΔΔΗΕ ή κινέζοι :102:

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: Μπλακ άουτ σε περιοχές της Αττικής και της Πελοποννήσου - Η ανακοίνωση του ΑΔΜΗΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 25 Φεβ 2021, 01:11

Γενιά της Αγαμίας έγραψε:
25 Φεβ 2021, 01:07
elchav έγραψε:
25 Φεβ 2021, 00:53
stergiosbik έγραψε:
25 Φεβ 2021, 00:50


Εδώ και δεκαετίες δεν πήγαινε καλά.
Όταν είσαι μονοπώλιο και καταφέρνεις να έχεις κάθε χρόνο ζημιά γιατί οι αβέρτα διορισμένοι συνδικαλησταραδες έχουν μισθούς και παροχές που ζηλεύουν και τα μεγαλοστελεχη των ιδιωτικών εταιρειών,επόμενο είναι να μην περισσεύει μία για συντήρηση του δικτύου.
Χωρια την δήθεν κοινωνική πολιτική της εταιρείας που αφήνει να της χρωστάει ο κάθε πικραμενος και δεν του κόβει το ρεύμα και δεν διεκδικεί τα οφειλόμενα.
Τέτοια ΔΕΗ,δεν την θέλουμε.
Καλύτερα ο ιδιώτης.
μόνο που ο μέρκιουρυ λέει πάλι μαλακίες

για αυτά δεν ευθύνεται ο ΔΕΔΔΗΕ που είναι Δημόσιο, αλλά ο ΑΔΜΗΕ που είναι κινέζικος

ΦΑΤΕ ΚΙΝΕΖΟΥΣ ΤΩΡΑ

Dwarven Blacksmith για το damage control
να ρωτήσω μια και φαίνεσαι γνώστης
προ καιρού (2020) έμεινε σπίτι γνωστού μου χωρίς ρεύμα, Παρασκευή μεσημέρι (μπορεί και από πρωί)
ούτε δέντρα πεσμένα, ούτε θεομηνίες, ούτε δήμοι που δεν καθάρισαν εγκαίρως δρόμο
παίρνω την ΔΕΔΔΗΕ (εκ μέρους του) και μου λένε το εξής: βραχυκύκλωμα μπλα μπλα, αλλαγή σωλήνων από υδραυλικό χρειάζεται, πρώτα θα κάνει εργασία αυτός και μετά ερχόμαστε εμείς (αυτό ακριβώς, τίποτα άλλο δεν προσθέσανε)
οκ λέω, πηγαίνω εκεί, φωνάζω υδραυλικό και μου λέει: χρειάζεται να έρθει άνθρωπος από ΔΕΔΔΗΕ για να μου πει πού σκάβω, τι σωλήνες να βάλω κλπ
του λέω αυτό που μου λες είναι στάνταρ διαδικασία, μήπως δεν ξέρεις εσύ την δουλειά (πιο ευγενικά το πα), μήπως αρκεί κάποιο σχέδιο της οικοδομής από διαχείριση; όχι μου λέει, πάρε αυτούς
τους παίρνω με δειλό ύφος (μήπως έχω πέσει σε άσχετο μάστορα, δεν ήταν της γειτονιάς μου να τον ξέρω)
βεβαίως, μου λένε, πρέπει να έρθει μελετητής από εμάς να του υποδείξει
(συγκρατούμαι να μην πω, γιατί μου το λες τώρα αυτό)
ωραία λέω ας έρθει
είναι Παρασκευή απόγευμα μου λένε, σχόλασε τώρα, από Δευτέρα
ρωτάω 2-3 φορές ακόμα μήπως δεν άκουσα καλά
μια πολυκατοικία 3μιση ημέρες χωρίς ρεύμα (έως Δευτέρα απόγευμα)
δεν ασχολήθηκα να επιμείνω γιατί έκανα εξυπηρέτηση σε άλλον και ήμουν βιαστικός
βέβαια δεν ξέρω και αν ασχολιόμουν επιπλέον, αν θα άλλαζε κάτι
επίσης δεν ξέρω τι θα γινόταν αν έμενε κάποιος με συσκευή οξυγόνου εκεί

ακούω ποιος φταίει, ΔΕΔΔΗΕ ή κινέζοι :102:
δίκτυο χαμηλής τάσης άρα ΔΕΔΔΗΕ άρα αυτός που διόρισε αυτούς τους ΠΓ

γενικά, σαν κανόνας όμως, πάντα φταίνε οι κινέζοι
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: Μπλακ άουτ σε περιοχές της Αττικής και της Πελοποννήσου - Η ανακοίνωση του ΑΔΜΗΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 25 Φεβ 2021, 01:13

Dwarven Blacksmith έγραψε:
25 Φεβ 2021, 01:03
elchav έγραψε:
25 Φεβ 2021, 00:53
stergiosbik έγραψε:
25 Φεβ 2021, 00:50


Εδώ και δεκαετίες δεν πήγαινε καλά.
Όταν είσαι μονοπώλιο και καταφέρνεις να έχεις κάθε χρόνο ζημιά γιατί οι αβέρτα διορισμένοι συνδικαλησταραδες έχουν μισθούς και παροχές που ζηλεύουν και τα μεγαλοστελεχη των ιδιωτικών εταιρειών,επόμενο είναι να μην περισσεύει μία για συντήρηση του δικτύου.
Χωρια την δήθεν κοινωνική πολιτική της εταιρείας που αφήνει να της χρωστάει ο κάθε πικραμενος και δεν του κόβει το ρεύμα και δεν διεκδικεί τα οφειλόμενα.
Τέτοια ΔΕΗ,δεν την θέλουμε.
Καλύτερα ο ιδιώτης.
μόνο που ο μέρκιουρυ λέει πάλι μαλακίες

για αυτά δεν ευθύνεται ο ΔΕΔΔΗΕ που είναι Δημόσιο, αλλά ο ΑΔΜΗΕ που είναι κινέζικος

ΦΑΤΕ ΚΙΝΕΖΟΥΣ ΤΩΡΑ

Dwarven Blacksmith για το damage control
Ψεύτης. Η State Grid εχει (απο το 2017) το 24%.
Και πάλι δεν είμαι σίγουρος αν είναι καθαρό ή είναι το 24% του ΑΔΜΗΕ holding που έχει το 51% του ΑΔΜΗΕ.
ποτέιτο ποτάτο, είναι στο ΔΣ με 24% και έχει μολύνει τη διοίκηση του οργανισμού
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30666
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Μπλακ άουτ σε περιοχές της Αττικής και της Πελοποννήσου - Η ανακοίνωση του ΑΔΜΗΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 25 Φεβ 2021, 01:33

https://www.euro2day.gr/news/enterprise ... admhe.html

Πηγές αναφέρουν ότι για τον ΑΔΜΗΕ εκδηλώνεται άτυπα ισχυρό ενδιαφέρον από Ευρωπαίους Διαχειριστές και funds. Ο Διαχειριστής έχει μπει στο μικροσκόπιο ισχυρών παικτών, καθώς τα έσοδά του είναι ρυθμιζόμενα, δηλαδή καθορίζονται με απόφαση της ΡΑΕ. Η περιουσιακή του βάση αποτιμάται σε 1,5 δισ. ευρώ και σύμφωνα με εκτιμήσεις, θα εκτιναχθεί στα 5 δισ. ευρώ τα επόμενα χρόνια.
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25529
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Μπλακ άουτ σε περιοχές της Αττικής και της Πελοποννήσου - Η ανακοίνωση του ΑΔΜΗΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 25 Φεβ 2021, 01:37

Η ουσια ειναι οτι τον τελευταιο καιρο μενουμε πολυ συχνα χωρις ρευμα. Και μονο τυχαιο δεν ειναι

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών