εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Φεβ 2021, 12:01

Το επίσης κωμικοτραγικό ξέρετε ποιο είναι, παίδες;

Το ότι η χιλιοτραγουδισμένη αντιαυταρχική συμπεριφορά όταν εφαρμόζεται από πανάσχετους γονείς και εκπαιδευτικούς, είναι ο πιο σύντομος δρόμος για την λατρεία στην αυταρχικότητα.

Καρατσεκαρισμένο.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Φεβ 2021, 12:03

Prepon έγραψε:
23 Φεβ 2021, 11:59
don't speak έγραψε:
23 Φεβ 2021, 11:58
Prepon έγραψε:
23 Φεβ 2021, 11:48
Αυτό προϋποθέτει πως οι μανάδες τους ειναι άτομα με τα οποία μπορείς να συνεννοηθείς.

Όποτε κρατα και μια πισινή, γιατί μαλακισμενα παιδιά συνήθως βγάζουν οι μαλακισμενες μαναδες
Μπαμπάδες πουθενά; δεν φέρουν ευθύνη;
Και στον φοσίλη πάει αυτό, γιατί δεν έστειλε και στους μπαμπάδες;
Και το αγόρι εκκολαπτόμενη ελληνιόλα;
Προφανώς.
Αγόρι που κάνει τέτοια = κορίτσι

Είναι δυνατόν κανονικό αρσενικό να έχει τέτοια συμπεριφορά;

Και γενικότερα την ευθύνη για την ανατροφή των παιδιών την έχουν οι μανάδες.
Άσε που πιθανολογω ότι τα 1-2 από τα τρία θα είναι χωρισμένων γονιων που ζουνε με τη μάνα.
Εσύ πόσα παιδιά έχεις ρε αρσενικέ; :smt005:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13324
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 23 Φεβ 2021, 12:05

Prepon έγραψε:
23 Φεβ 2021, 11:57
Πασιφάη έγραψε:
23 Φεβ 2021, 11:50


Ανατρίχιασα με το γεγονός πως 11χρονα παιδιά, έχουν τέτοια ειδεχθή στοιχεία συμπεριφοράς. Σωστά έπραξες.
Κολοκύθια.

Καθίκια πάντα υπήρχαν. Παλιά μάλιστα ήταν και μεγαλύτερα και περισσότερα.

Άλλη είναι η ειδοποιός διαφορα εδώ.
Πόσο μαλακισμένα είναι τα 11χρονα γενικά, πέρα από τις 3 καρχιες του παραδείγματος.

Δλδ τα υπόλοιπα 20 παιδάκια συμφώνησαν να μην κάνουν παρέα την κόρη του Φος επειδή έτσι επιθυμούν οι δημοφιλείς της τάξης;
Τι ζώα είναι αυτά ρε;
Τι άβουλα ανθρωπάκια;

Εγώ θα είχα άλλη αντιμετώπιση στο γεγονός.
Θα εξηγούσα στο παιδί μου πως όσοι συμμαθητές δεν στείλουν στο διάολο τις καρχιες, δεν αξίζει να είναι φίλοι σου γιατί είναι παντελώς ηλίθιοι , χωρίς προσωπικότητα.

Η φάση του Φος μου θυμίζει Ερντογάν, που κατά βάθος παρακαλάει για συνεργασία στην Ανατολική Μεσόγειο ενώ απειλεί και φωνάζει αλλά κανένα παιδάκι στη γειτονιά δε θέλει να τον παίξει.

Δλδ νομίζω πως ίσως το πράγμα εξελιχθεί άσχημα για το παιδί,να σταματήσουν δλδ τη συγκεκριμένη φάση αλλά μετά απλά να το έχουν στην απέξω.
Το σπίτι παιζει πρωτεύοντα ρόλο στη διαμόρφωση αξιών ενός παιδιού.
Μην ξεχνάς πως είναι παιδιά όμως και στην προκειμένη,αυτός που καλείται να επιλύσει την παραβατικότητα, είναι ο γονέας, ακόμη κι αν είναι μαλάκας. Στην συγκεκριμένη περίπτωση οι μανάδες και οι πατεράδες των μπούληδων.
Επιπροσθέτως η δική σου αντιμετώπιση, αυτομάτως θα απομόνωνε το παιδί σου, έστω και από κείνους τους συμμαθητές που κινήθηκαν οσάν πιόνια στο συμβάν.
Θέλουν σωστή διευθέτηση τέτοια θέματα. Θα κατανοούσα όμως και την οργή του Φος ή τη δική σου. σε μια τέτοια κατάσταση.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42946
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 23 Φεβ 2021, 12:06

Prepon έγραψε:
23 Φεβ 2021, 11:57
Εγώ θα είχα άλλη αντιμετώπιση στο γεγονός.
Θα εξηγούσα στο παιδί μου πως όσοι συμμαθητές δεν στείλουν στο διάολο τις καρχιες, δεν αξίζει να είναι φίλοι σου γιατί είναι παντελώς ηλίθιοι , χωρίς προσωπικότητα.
Ε ναι είναι κι αυτό μια λύση, όταν μεγαλώσει χωρίς φίλες και τη στρατολογησει ο ΙΣΙΣ, θα είσαι ήσυχος ότι είναι καλύτερα έτσι πάρα να γίνει φίλη με ανάξιες.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 23 Φεβ 2021, 12:08

καταρχην well played.εκανες το σωστο.

θα με ενδιεφερε να ακουσω ομως, τι θα εκανες η τι θα εκανε οποιος αλλος εχει ορεξη να απαντησει, αν ηταν γονιος των 3 μπουληδων, η των 20 προβατων που ακολουθουν τους μπουληδες. η ο εκπαιδευτικος.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Φεβ 2021, 12:10

Prepon έγραψε:
23 Φεβ 2021, 11:48
Αυτό προϋποθέτει πως οι μανάδες τους ειναι άτομα με τα οποία μπορείς να συνεννοηθείς.

Όποτε κρατα και μια πισινή, γιατί μαλακισμενα παιδιά συνήθως βγάζουν οι μαλακισμενες μαναδες
Εγώ κρατάω και μια άλλη πισινή.

Ότι συνήθως αυτά τα παιδιά είναι που αν πεις κάτι για τη μάνα τους θα σου πουν "τολμάς να πιάνεις στο στόμα σου τη μάνα ΜΟΥ ρε μαλάκα;"
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 23 Φεβ 2021, 12:10

don't speak έγραψε:
23 Φεβ 2021, 11:58
Prepon έγραψε:
23 Φεβ 2021, 11:48
Αυτό προϋποθέτει πως οι μανάδες τους ειναι άτομα με τα οποία μπορείς να συνεννοηθείς.

Όποτε κρατα και μια πισινή, γιατί μαλακισμενα παιδιά συνήθως βγάζουν οι μαλακισμενες μαναδες
Μπαμπάδες πουθενά; δεν φέρουν ευθύνη;
Και στον φοσίλη πάει αυτό, γιατί δεν έστειλε και στους μπαμπάδες;
Και το αγόρι εκκολαπτόμενη ελληνιόλα;

καλο ποστ.

κρινω αυστηροτερα τους μπαμπαδες, εχουν μεγαλυτερη ευθυνη. (εκτος της περιπτωσης χωρισμενων που δεν εχουν επιμελεια)

και κρινω οτι ο φος επρεπε να στειλει στους μπαμπαδες, οπου θα μπορουσε ισως και να συννενοηθει ευκολοτερα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 23 Φεβ 2021, 12:12

Dwarven Blacksmith έγραψε:
23 Φεβ 2021, 12:06
Prepon έγραψε:
23 Φεβ 2021, 11:57
Εγώ θα είχα άλλη αντιμετώπιση στο γεγονός.
Θα εξηγούσα στο παιδί μου πως όσοι συμμαθητές δεν στείλουν στο διάολο τις καρχιες, δεν αξίζει να είναι φίλοι σου γιατί είναι παντελώς ηλίθιοι , χωρίς προσωπικότητα.
Ε ναι είναι κι αυτό μια λύση, όταν μεγαλώσει χωρίς φίλες και τη στρατολογησει ο ΙΣΙΣ, θα είσαι ήσυχος ότι είναι καλύτερα έτσι πάρα να γίνει φίλη με ανάξιες.
Ναι, βέβαια.
Ένα παιδί που δεν παρακαλα για παρέα θα στρατολογηθεί στο ΙΣΙΣ, ενώ τα 20 παιδιά που ακολούθησαν τις εντολές των δύο δημοφιλών κοριτσιών, δεν κινδυνεύουν να χειραγωγήθουν στην ενηλικίωση.
:sal9:
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9516
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 23 Φεβ 2021, 12:12

stergiosbik έγραψε:
23 Φεβ 2021, 11:53
Nostalgia έγραψε:
23 Φεβ 2021, 11:39
foscilis έγραψε:
23 Φεβ 2021, 11:20
Θυμάστε τις αθώες εποχές προ covid που κατήγγειλα το Facebook συμμαθήτριας στη λογική kill it before it lays eggs;

Fast Forward ένα χρόνο μετά, και τι χρόνο...

Πριν μια εβδομάδα λοιπόν η κόρη μου έστειλε μήνυμα στο ομαδικό skype της τάξης να ρωτήσει τι ώρα ξεκινά το παιχνίδι τους και οι δύο "δημοφιλείς" της απαντήσανε "σταμάτα να στέλνεις, κάνουμε αγγλικά και μας ενοχλείς". Τους λέει "και δε μπορείτε να κλείσετε τα notifications από την ομάδα όσο κάνετε αγγλικά, πρέπει όλοι να σταματήσουμε να μιλάμε;".

Αυτό ήταν.

Την πετάξανε έξω από το γκρουπ και μετά άρχισαν να τη βρίζουν σε όλη την τάξη, να ανεβάζουν φωτογραφίες της με αχαρακτήριστες λεζάντες τόσο ως προς την ορθογραφία όσο ως προς το περιεχόμενο, ανοίξανε ψηφοφορίες "έχεις ακόμα φίλη την {}" και πιάσανε ένα ένα τα παιδιά της τάξης λέγοντάς τους ότι αν θέλουν να παραμείνουν στο γκρουπ δεν πρέπει να της ξαναμιλήσουν ποτέ.

Καταλαβαίνω ότι όλα αυτά φαίνονται (και είναι) ελαφρώς γελοία σε εμάς τους ενήλικες όμως μιλάμε για 11χρονα που για ψύλλου πήδημα δεν τα ικανοποίησε τιποτα λιγότερο από τη διαπόμπευση και τον πλήρη κοινωνικό εξοστρακισμό κάποιας που... τους αντιμίλησε. Δηλαδή τι θα κάνουν αυτά τα κοριτσάκια στα 15; Θα πληρώνουν τραμπούκους να σε βιάσουν επειδή δε χαμογέλασες αρκετά που τις είδες;

Φυσικά δε γεννήθηκε ακόμα το 11χρονο που θα δείξει στον φοσίλαρο τι σημαίνει ΚΛΙΜΑΚΩΣΗ. Κατευθείαν έφυγαν screenshots για τις μανάδες τους με διαταγή ότι αυτό τελειώνει ΠΡΟΧΘΕΣ. Ότι θέλω να μάθω συγκεκριμένα πώς τιμωρήσανε τα παιδιά τους για τις παράνομες πράξεις τους. Ότι ΑΝ ικανοποιηθώ πως το ζήτημα έχει κλείσει σωστά, ότι κάθε φωτογραφία έχει σβηστεί και κυρίως δεν πρόκειται να ξαναστεναχωρηθεί η κόρη μου ΙΣΩΣδεν πάω σε δικηγόρο. Επίσης επικοινώνησα με το διευθυντή του σχολείου και τη δασκάλα τους και η τάξη θα υποστεί σεμινάρια antibullying, ενώ οι τρεις πρωτοστάτες (είναι και ένα αγόρι) θα είναι υπό στενή παρακολούθηση σε όλη την υπόλοιπη διάρκεια της σχολικής χρονιάς και ιδιαίτερα όταν ξανανοίξει το σχολείο.
Τραγικα πραγματα, καλα εκανες και τους ετριξες τα δοντια. Παντως οι εποχες ειναι τελειως διαφορετικες απο την εποχη μου (ειμαι 43) και τοτε υπηρχε bullying και συνηθως καταληγαμε να παιζουμε ξυλο αλλα στο τελος δεν υπηρχε αυτος ο "αποκλεισμος" ατομων που βλεπουμε σημερα. Τα σεμιναρια μαλλον πρεπει να γινουν πρωτα στους γονεις.
Ναι,ρε πστ μου.
Εμεις μπορει να καναμε μαλακιες αλλα δεν δεν ειχαμε αυτη την σκατοψυχιά,την κακία.
Ειχαμε καποια ορια.Μπορει να μην συμπαθουσαμε καποιους ή και να μαλωναμε αν ηταν αγορια αλλα ποτε δεν καναμε τα πραγματα που βλεπουμε να κανουν μεχρι και τα 10χρονα σημερα.
Τωρα βλεπουμε οτι η κατασταση εχει ξεφυγει.
Βεβαια τα παιδια δεν φταινε.Ειναι καρμπον οι γονεις τους.
Βλεπεις τους γονεις και κατα 99,9% καταλαβαινεις τι ειναι το παιδι ή και το αναποδο.
Συμφωνω, καναμε μαλακιες , πειραζαμε, τσακωνομασταν, αλλα ηταν πιο αθωο και υπηρχε ενα μετρο. Ακομα και ξυλο που παιζαμε, ακομα και κοντρες με αλλα αγορια της ηλικιας μας, στο τελος παιζαμε ολοι μαζι, στην δε αναγκη ακομα και ενος προσωπου που δεν γουσταραμε ημασταν συντρεχτες. Εδω τωρα βλεπουμε εναν ιδιοτυπο "κοινωνικο αποκλεισμο" και εντος του σχολειου/γειτονιας, κατι που σε εμας δεν υπηρχε. Ο ατομικισμος των ενηλικων που βλεπουμε να γιγαντωνεται περασε δυστυχως και στα παιδια. Ολα πλεον ειναι θεμα exchange, εχει χαθει η συνοχη σε ολα.
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Φεβ 2021, 12:14

Ασέβαστος έγραψε:
23 Φεβ 2021, 12:08
καταρχην well played.εκανες το σωστο.

θα με ενδιεφερε να ακουσω ομως, τι θα εκανες η τι θα εκανε οποιος αλλος εχει ορεξη να απαντησει, αν ηταν γονιος των 3 μπουληδων, η των 20 προβατων που ακολουθουν τους μπουληδες. η ο εκπαιδευτικος.
Δεν νομίζω να κολλήσει στον εκπαιδευτικό ο φόσι.

Όταν λέει ΚΛΙΜΑΚΩΣΗ δεν αναφέρεται στα πιτσιρίκια.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 23 Φεβ 2021, 12:16

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Φεβ 2021, 12:10
Prepon έγραψε:
23 Φεβ 2021, 11:48
Αυτό προϋποθέτει πως οι μανάδες τους ειναι άτομα με τα οποία μπορείς να συνεννοηθείς.

Όποτε κρατα και μια πισινή, γιατί μαλακισμενα παιδιά συνήθως βγάζουν οι μαλακισμενες μαναδες
Εγώ κρατάω και μια άλλη πισινή.

Ότι συνήθως αυτά τα παιδιά είναι που αν πεις κάτι για τη μάνα τους θα σου πουν "τολμάς να πιάνεις στο στόμα σου τη μάνα ΜΟΥ ρε μαλάκα;"
Σωστό.

Άλλωστε και ψυχαναλυτικά αυτός που έχει την πιο υπερβολική αντίδραση είναι αυτός που κατά βάθος έχει λερωμενη τη φωλιά του.

Αν δλδ κάποιος τρελαίνεται όταν του βρίζουν τη μάνα, είναι γιατί ο ίδιος την έχει γραμμένη , όποτε πρέπει να αποδείξει με τη συμπεριφορά του , πρώτα στον ίδιο τον εαυτό του, ότι την σέβεται.


Στην άλλη ερώτηση, δύο παιδιά.
11 και 8
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Δημοσιεύσεις: 7804
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:45

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαυροβασίλης » 23 Φεβ 2021, 12:17

foscilis έγραψε:
23 Φεβ 2021, 11:20
και η τάξη θα υποστεί σεμινάρια antibullying
διασφάλισε πως η τάξη θα μάθει ποιά τσογλάνια κέρασαν ;)
Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Φεβ 2021, 12:18

Prepon έγραψε:
23 Φεβ 2021, 12:12
Ένα παιδί που δεν παρακαλα για παρέα θα στρατολογηθεί στο ΙΣΙΣ, ενώ τα 20 παιδιά που ακολούθησαν τις εντολές των δύο δημοφιλών κοριτσιών, δεν κινδυνεύουν να χειραγωγήθουν στην ενηλικίωση.
:sal9:
Ένα παιδί που δεν παρακαλά για παρέα είναι συνήθως από τα πιο ελκυστικά για παρέα ή ο αρχηγός της κάθε παρέας.

Κατά τα άλλα, κάπου έχεις μπλέξει τα απωθημένα σου με τη διαπαιδαγώγηση.

Καμμία σχέση.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Antipnevma
Δημοσιεύσεις: 1453
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2020, 12:11

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antipnevma » 23 Φεβ 2021, 12:20

Δεν συμφωνώ με αυτές τις μεθόδους γιατί κάνουν τα παιδιά μαλθακά. Πρέπει να εμπαιδώνουν όσο πιο νωρίς γίνεται ότι η πρώτη και τελευταία γραμμή υπεράσπισης που διαθέτουμε είναι ο εαυτός μας και όχι ο μπαμπάς ή η κοινωνία.

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: εκκολαπτόμενες ελληνιόλες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 23 Φεβ 2021, 12:21

Ασέβαστος έγραψε:
23 Φεβ 2021, 12:10


κρινω αυστηροτερα τους μπαμπαδες, εχουν μεγαλυτερη ευθυνη. (εκτος της περιπτωσης χωρισμενων που δεν εχουν επιμελεια)

Ναι βεεεεβαια

Μεγαλύτερη ευθύνη έχει ο ναυτικός απο τη σύζυγό του.
Ή ο νταλικερης που σήμερα είναι στη Γερμανία και δεν έχει πάρει καν πρέφα.
Ή ο μαγαζατωρας που είναι απο τις 8 το πρωί μέχρι τις 12 το βράδυ στο μαγαζί.

Η ευθύνη τους εξαντλείται ότι πήραν λάθος γυναίκες.
Άντε και ότι δεν μπόρεσαν να τις στρώσουν
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών