Ψεκασμένο περιστατικο

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69760
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ψεκασμένο περιστατικο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Απρ 2021, 17:05

Είναι πραγματικά απίστευτο το πως ενεργοποιεί το άρθρο 120 κάποιες συνάψεις.

Μάθανε όλοι ένα ποίημα και το επαναλαμβάνουν, πανέτοιμοι να πατήσουν το κουμπί. :lol:

Οι μικροί Κιμ της καθημερινότητας μας.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10782
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Ψεκασμένο περιστατικο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 16 Απρ 2021, 17:11

George_V έγραψε:
16 Απρ 2021, 16:24
hellegennes έγραψε:
16 Απρ 2021, 16:19
Gewponos90 έγραψε:
16 Απρ 2021, 16:12
Είστε υπήκοος μου. Κλαιω
Ο μαλάκας ο Σώρρας τα ξεκίνησε αυτά στην Ελλάδα, μαζί με τα ψεύτικα ομόλογα και όλες τις αμερικανικές παπαριές και απάτες.
Ειμαι σιγουρος οτι μεσα απο τη φυλακη που ειναι ο Σωρρας κραταει την κοιλια του απο τα γέλια για το χαος που δημιουργησε.
εξω δεν ειναι αυτο το σουργελο?

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5657
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Ψεκασμένο περιστατικο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 16 Απρ 2021, 17:22

Επίσης το είμαι πατριώτης που λέει συνέχεια είναι qanonικό σιμπολεθ.
George_V έγραψε:
16 Απρ 2021, 16:38
Ρε συ περιμένεις απο τετοια βοδια να ξερουν να μιλάνε?

Αν ειχαν εστω λιγο IQ θα ξεραν οτι λενε μαλακιες. Αλλα οταν εχεις αρνητικο IQ αυτο συμβαίνει.
Δεν είναι αποκλειστικά IQ το θέμα, π.χ. o υποψήφιος πρόεδρος και υπουργός χωροταξίας του Τραμπ ο Μπεν Κάρσον ήταν κορυφαίος νευροχειρούργος και παράλληλα old school λιακοπουλοψεκασμένος τύπου δεν υπήρχαν αρχαίοι αιγύπτιοι, που πέθανε κολλώντας κόβιντ σε αμάσκωτη τραμποσυγκέντρωση επειδή γριπούλα αφού.

Πρέπει να είναι πρωτίστως θέμα αποκοινωνικοποίησης σε συνδυασμό ότι το ιντερνετ σε διευκολύνει να συναναστρέφεσαι αποκλειστικά με άτομα που συμφωνείς και κυριολεκτικά να κάνεις mute τον υπόλοιπο κόσμο.

Γενικά κάθε καλτ που σέβεται τον εαυτό του κοιτάει να αποκόψει τον πιστό από κάθε εξωκαλτικό δίκτυο κοινωνικής υποστήριξης, εδώ που έχουμε κάτι σαν την ιδεολογικοποίηση του φαινόμενου του παρλαπίπα μπεκροθείου που ευτυχώς βλέπεις μόνο στις γιορτές, σε συνδυασμό με την δεν πληρώνω επειδή δεν με πιάνουν οι νόμοι σας διάσταση που πιθανόν υποδεικνύει άτομα στα όρια τους οικονομικά, σημαίνει κόσμο γενικά στα απόνερα της καθημερινότητας και γενικά ιδανική πρώτη ύλη για τέτοιες καταστάσεις.

tl;dr: Τράγκας αξιωματική αντιπολίτευση, μόνη ελπίδα να διαλυθεί πρόωρα από την κατάρα του χελώνου.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11394
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Ψεκασμένο περιστατικο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 16 Απρ 2021, 17:33

Stalker έγραψε:
16 Απρ 2021, 17:22
Δεν είναι αποκλειστικά IQ το θέμα, π.χ. o υποψήφιος πρόεδρος και υπουργός χωροταξίας του Τραμπ ο Μπεν Κάρσον ήταν κορυφαίος νευροχειρούργος και παράλληλα old school λιακοπουλοψεκασμένος τύπου δεν υπήρχαν αρχαίοι αιγύπτιοι, που πέθανε κολλώντας κόβιντ σε αμάσκωτη τραμποσυγκέντρωση επειδή γριπούλα αφού.
Έχεις δίκιο για τον Κάρσον, είναι ψεκ του κερατά, αλλά ζει ακόμα, τον μπερδεύεις με τον Χέρμαν Κέϊν που πέθανε όντως από κόβιντ σε τραμποσυγκέντρωση.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5657
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Ψεκασμένο περιστατικο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 16 Απρ 2021, 17:36

Λεγεών έγραψε:
16 Απρ 2021, 17:33
Stalker έγραψε:
16 Απρ 2021, 17:22
Δεν είναι αποκλειστικά IQ το θέμα, π.χ. o υποψήφιος πρόεδρος και υπουργός χωροταξίας του Τραμπ ο Μπεν Κάρσον ήταν κορυφαίος νευροχειρούργος και παράλληλα old school λιακοπουλοψεκασμένος τύπου δεν υπήρχαν αρχαίοι αιγύπτιοι, που πέθανε κολλώντας κόβιντ σε αμάσκωτη τραμποσυγκέντρωση επειδή γριπούλα αφού.
Έχεις δίκιο για τον Κάρσον, είναι ψεκ του κερατά, αλλά ζει ακόμα, τον μπερδεύεις με τον Χέρμαν Κέϊν που πέθανε όντως από κόβιντ σε τραμποσυγκέντρωση.
WTF

Ευχαριστώ για την διόρθωση, τους είχα ταυτίσει εντελώς στο μυαλό μου.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69760
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ψεκασμένο περιστατικο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Απρ 2021, 17:40

gassim έγραψε:
16 Απρ 2021, 16:39
Stalker έγραψε:
16 Απρ 2021, 16:35
Αν μην επαναλαμβάνω διπλή φορά σε συνδυασμό με το είμαι μητέρα από ανήλικο με προβληματίζουν γιατί ούτε το google translate δεν βγάζει τέτοιες αγγλικούρες πλέον, πρέπει να μεταφράσεις το mother of λέξη προς λέξη με το λεξικό για να φτάσεις σε έκτρωμα σαν το μητέρα από, και επίσης να είσαι σε πολύ περίεργη γλωσσική φούσκα για να μην σου φαίνεται κουλό.

Ομοίως το είσαι υπήκοός μου κατευθείαν σε sovereign citizen παραπέμπει, αλλά μόνο λεξιλογικά! Οι ίδιοι οι sc δεν αναγνωρίζουν την δικαιοδοσία της αστυνομίας αλλά αυτό με τους υπηκόους είναι διαφορετικό, και συμβαίνει μάλλον επειδή κάποιος αντί να μεταφράσει το sovereign citizen σε κυρίαρχος, αυτόνομος ξέρωγωτι πολίτης είδε στο λεξικό «ηγεμόνας» (άρα υπήκοοι) και το άφησε έτσι, μιλάμε για εντελώς madlibs σπασμένο τηλέφωνο συνωμοσιολογία.

Λογικά παίζει πλύση εγκεφάλου τύπου πωλητής από απάτη πυραμίδα στον κύκλο τους, μαθαίνουν κάτι απ' έξω και δε νοιώθουν τι λένε.

Τι να πω, fascinating.
brilliant !
Όλοι αυτοί οι... νεολογισμοί χρησιμοποιούνται συνήθως από ανθρώπους με φτωχό λεξιλόγιο και αδυναμία επαγωγών, που χρησιμοποιούν αποσπασματικές εκφράσεις ή λέξεις νομικών ή κοινωνικών όρων, που κάπου/ κάπως/κάποτε άκουσαν από κάποιον και τους φάνηκαν πολύ εντυπωσιακές.
Το χαρακτηριστικό των συγκεκριμένων παπαγαλοειδών είναι ο στόμφος με τον οποίον τις εκφράζουν.

Και φυσικά δεν είναι καθόλου παράξενο αν οι συγκεκριμένοι διαβάσουν ή ακούσουν κάπου ότι οι χ ή ψ δημόσιοι λειτουργοί είναι στην υπηρεσία των πολιτών, να καταλάβουν ότι είναι υπηρέτες ή... υπήκοοι τους. Είναι εκ των πραγμάτων αδύνατον να καταλάβουν κάτι περισσότερο.

Ψέκα αν καταπιείς γίνεσαι ευθύς
βασιλιάς, δικτάτορας, θεός και κοσμοκράτορας
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5657
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Ψεκασμένο περιστατικο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 16 Απρ 2021, 17:52

Ένα κομμάτι της qanon + sovereign citizen χίμαιρας που δεν έχει γίνει ακόμα αισθητό εδώ ήταν ότι ένα διάστημα που σήκωσαν βιτρίνα ότι ήταν δήθεν αντιτράφικινγκ κίνημα (αντί για τραμπικοί πατριώτες κατά της κανιβαλοσατανοπαιδεραστίας) βρήκαν απήχηση σε κόσμο που θεωρούσαν ότι είχαν ριχτεί σε θέματα κηδεμονίας και βρήκαν sc παραθυράκι για να πάρουν τα παιδιά τους πίσω. Η φάση έφτασε μέχρι να ετοιμαστούν safe houses για απαχθέντα τεκνα και η ιντερνετική ρητορική να ξεφεύγει τελείως σε κάτι που παραπέμπει σε underground railroad φυγάδευσης παιδιών από σατανιστές αριστερούς.

Όχι ότι έμειναν όλοι στην θεωρία.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7723
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Ψεκασμένο περιστατικο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 16 Απρ 2021, 17:57

Στο μεταξύ το άρθρο 120 που το επικαλείσαι και σκοτώνεις όποιον γουστάρεις είναι το εξής:

'Αρθρο 120: (Ακροτελεύτια διάταξη)
1. Το Σύνταγμα αυτό, που ψηφίστηκε από την Ε’ Aναθεωρητική Bουλή των Ελλήνων, υπογράφεται από τον Πρόεδρό της, δημοσιεύεται από τον προσωρινό Πρόεδρο της Δημοκρατίας στην Εφημερίδα της Kυβερνήσεως, με διάταγμα που προσυπογράφεται από το Yπουργικό Συμβούλιο και αρχίζει να ισχύει από τις ένδεκα Iουνίου 1975.

2. O σεβασμός στο Σύνταγμα και τους νόμους που συμφωνούν με αυτό και η αφοσίωση στην Πατρίδα και τη Δημοκρατία αποτελούν θεμελιώδη υποχρέωση όλων των Ελλήνων.

3. O σφετερισμός, με οποιονδήποτε τρόπο, της λαϊκής κυριαρχίας και των εξουσιών που απορρέουν από αυτή διώκεται μόλις αποκατασταθεί η νόμιμη εξουσία, οπότε αρχίζει και η παραγραφή του εγκλήματος.

4. H τήρηση του Συντάγματος επαφίεται στον πατριωτισμό των Ελλήνων, που δικαιούνται και υποχρεούνται να αντιστέκονται με κάθε μέσο εναντίον οποιουδήποτε επιχειρεί να το καταλύσει με τη βία.»

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11394
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Ψεκασμένο περιστατικο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 16 Απρ 2021, 17:59

Ρε πούστη μου, έβγαλαν σχολείο και δεν τους ξέμεινε τίποτα στο μυαλό, αλλά ό,τι διαβάζουν στο φέησμπουκ τους καρφώνεται σαν αποκαλυπτική αλήθεια.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7723
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Ψεκασμένο περιστατικο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 16 Απρ 2021, 18:09

Μια φορά περνούσε κάτω απο το μπαλκόνι μου πορεία οπαδών Σώρρα, πλησιάζει ένας νεαρός και αρχίζει να μου εξηγεί οτι έχουμε δισεκατομμύρια και τα σχετικά.
Εγω στον τρίτο όροφο, αυτός στο πεζοδρόμιο και μου τα φώναζε, ναι ναι του έλεγα κι εγω απο ψηλά. Μου λέει σου αφήνω φίλε ενα φυλλάδιο που τα λέει όλα και τους αριθμούς λογαριασμών με τα λεφτά.
Το φυλλάδιο είχε τράπεζες με τυχαία νούμερα διπλα, ουτε καν σε μορφή IBAN απλά τυχαία νούμερα διαφορετικού πλήθους για κάθε τράπεζα.
Το παιδί ήταν γύρω στα 25 με 30.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32630
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ψεκασμένο περιστατικο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 16 Απρ 2021, 18:14

George_V έγραψε:
16 Απρ 2021, 16:06
Προ 4ετιας βεβαια. Δυστυχως το αγνοουσα. Εκανα καινουριο στομάχι απο τα γέλια.



Αμα βρω κι αλλα τέτοια θα τα βαλω εδω. Η αμα βρειτε εσεις βαλτε τα να κανουμε ενα Ψεκασμένο νημα.
βλεπω το σηματακι στη γωνια, και ξερω οτι θα παιξει ψεκασμενια. ο rib and sea ειναι παλιος γνωριμος... θαπρεπε να τον εχουμε εδω.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5657
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Ψεκασμένο περιστατικο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 16 Απρ 2021, 18:20

Λεγεών έγραψε:
16 Απρ 2021, 17:59
Ρε πούστη μου, έβγαλαν σχολείο και δεν τους ξέμεινε τίποτα στο μυαλό, αλλά ό,τι διαβάζουν στο φέησμπουκ τους καρφώνεται σαν αποκαλυπτική αλήθεια.
A little bit of positive reiforcement goes a long way.

Αυτό και η μαύρη τρύπα των αλγορίθμων των σόσιαλ που αυτόματα δημιούργησε την πεπατημένη της ριζοσπαστικοποίησης με μεγάλο κέρδος για τους ιδιοκτήτες τους.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69760
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ψεκασμένο περιστατικο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Απρ 2021, 18:30

Λεγεών έγραψε:
16 Απρ 2021, 17:59
Ρε πούστη μου, έβγαλαν σχολείο και δεν τους ξέμεινε τίποτα στο μυαλό, αλλά ό,τι διαβάζουν στο φέησμπουκ τους καρφώνεται σαν αποκαλυπτική αλήθεια.
Το κωμικοτραγικό στη φάση είναι το επικό στοιχείο.

Μεταφιλική Εταιρεία.

https://www.facebook.com/groups/2672149999564567/
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11394
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Ψεκασμένο περιστατικο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 16 Απρ 2021, 18:32

Stalker έγραψε:
16 Απρ 2021, 18:20
Λεγεών έγραψε:
16 Απρ 2021, 17:59
Ρε πούστη μου, έβγαλαν σχολείο και δεν τους ξέμεινε τίποτα στο μυαλό, αλλά ό,τι διαβάζουν στο φέησμπουκ τους καρφώνεται σαν αποκαλυπτική αλήθεια.
A little bit of positive reiforcement goes a long way.

Αυτό και η μαύρη τρύπα των αλγορίθμων των σόσιαλ που αυτόματα δημιούργησε την πεπατημένη της ριζοσπαστικοποίησης με μεγάλο κέρδος για τους ιδιοκτήτες τους.
Τα ξέρω, echo chambers έχουν δημιουργήσει, αν όλη μέρα για χρόνια τρως papa για παιδοφιλοσατανιστές και ξαφνικά βγαίνει ένας Έπσταϊν στην επιφάνεια, πιστεύεις ότι ανακάλυψες την αλήθεια.

Ο Papa Johnης θα συμφωνήσει. :003:
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Ψεκασμένο περιστατικο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 16 Απρ 2021, 18:50

George_V έγραψε:
16 Απρ 2021, 16:46


Αλλο μουρλοκομειο απο δω που απειλει με εκτελεσεις κιολας και φερεται να εριξε και μπαλωθιες στον αερα οταν πηγαν να της κοψουν το ρευμα.

Έχω το δικαίωμα μέχρι και να εκτελέσω :003:
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών