Σηκω πανω τωρα, εδω κουμαντο κανω εγω

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12755
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Σηκω πανω τωρα, εδω κουμαντο κανω εγω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 06 Μάιος 2021, 21:50

Μια χαρά του ξηγηθηκε ο οδηγός τότε.
Οι αντιρατσιστές δικαστές βγάλανε ήδη πόρισμα όμως.

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Σηκω πανω τωρα, εδω κουμαντο κανω εγω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 06 Μάιος 2021, 21:53

Ούτε καν μάσκα δε φοράει ο μαλάκας.

Άβαταρ μέλους
NoMoreLice
Δημοσιεύσεις: 926
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:14

Re: Σηκω πανω τωρα, εδω κουμαντο κανω εγω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από NoMoreLice » 06 Μάιος 2021, 21:53

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
06 Μάιος 2021, 21:43
έλα σας έφτιαξα, το θύμα είχε πιάσει δύο θέσεις και αρνήθηκε να παραχωρήσει τη μία λόγω κορονοϊού
Άγριος τσακωμός οδηγού λεωφορείου με αλλοδαπό επιβάτη για μία θέση: "Εδώ κουμάντο κάνω εγώ"
16:36 06.05.2021
Επεισόδιο σε λεωφορείο στην Αθήνα - Sputnik Ελλάδα, 1920, 06.05.2021
© Sputnik
Βρείτε μας

Επεισόδιο σε λεωφορείο στην Αθήνα με τσακωμό μεταξύ του οδηγού και αλλοδαπού επιβάτη καταγράφηκε σε βίντεο που παρουσιάζει το Sputnik.
Επεισόδιο μεταξύ επιβατών με την εμπλοκή και του οδηγού σημειώθηκε σε λεωφορείο στο κέντρο της Αθήνας, το μεσημέρι της Πέμπτης, 6 Μαΐου.
Η ένταση ξεκίνησε όταν μια επιβάτης σε λεωφορείο της γραμμής Α11 ζήτησε από αλλοδαπό επιβάτη να της παραχωρήσει ελεύθερη θέση που κρατούσε, καθώς επικαλούμενος την πανδημία κορονοϊού, ο άνδρας είχε πιάσει και τα δύο καθίσματα της διπλής θέσης.
Η επιβάτης, ωστόσο, απαίτησε να κάτσει στην κενή θέση υποστηρίζοντας πως δεν έχει λογική να μένει κενή, ιδιαίτερα όταν το υπόλοιπο λεωφορείο είναι γεμάτο.

Η ίδια, μάλιστα, ζήτησε από τον οδηγό να παρέμβει καθώς κατά τη γνώμη της δεν υπήρχε λόγος η θέση να παραμένει κενή.

«Εδώ κουμάντο κάνω εγώ»
Ο οδηγός μετά από τη σύσταση της γυναίκας, σταμάτησε το λεωφορείο και έφτασε στην πίσω μεριά της καμπίνας όπου ακολούθησε έντονος διαπληκτισμός ο οποίος καταγράφηκε σε βίντεο που παρουσιάζει το Sputnik.
«Σήκω πάνω να κάτσει η κυρία, εδώ κουμάντο κάνω εγώ» ακούγεται να λέει ο οδηγός στον αλλοδαπό, αναγκάζοντάς τον να παραχωρήσει πλέον τη δική του θέση, καθώς την κενή θέση δίπλα του, είχε προλάβει να πάρει ένας άλλος επιβάτης, ο οποίος την ώρα του διαπληκτισμού, έσπρωξε τον αλλοδαπό και έκατσε στο κάθισμα που ήταν και το «μήλο της έριδος» στη διαμάχη.
Το περιστατικό έληξε αφότου ο αλλοδαπός που σηκώθηκε παρά τη θέλησή του από το κάθισμα, κατέβηκε στην επόμενη στάση.
https://sputniknews.gr/20210506/agrios- ... 95971.html
Δε βγάζει πολύ νόημα. Αφού έκατσε τελοσπάντων ο μπάρμπας στην άδεια θέση, γιατί συνέχισαν και τον ανάγκασαν να σηκωθεί;
Να δώσει η Μεγαλόχαρη κι η Παναγιά η Κανάλα
να μεγαλώσω γρήγορα σαν τα κορίτσια τ' άλλα

:scross:

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20836
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Σηκω πανω τωρα, εδω κουμαντο κανω εγω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 06 Μάιος 2021, 21:54

The Rebel @ Οι αγαπημένοι μας μετανάστες

από The Rebel » Σήμερα, 20:37 :smt047

Η ένταση ξεκίνησε όταν μια επιβάτης σε λεωφορείο της γραμμής Α11 ζήτησε από αλλοδαπό επιβάτη να της παραχωρήσει ελεύθερη θέση που κρατούσε, καθώς επικαλούμενος την πανδημία κορονοϊού, ο άνδρας είχε πιάσει και τα δύο καθίσματα της διπλής θέσης.

Η επιβάτης, ωστόσο, απαίτησε να κάτσει στην κενή θέση υποστηρίζοντας πως δεν έχει λογική να μένει κενή, ιδιαίτερα όταν το υπόλοιπο λεωφορείο είναι γεμάτο.

Η ίδια, μάλιστα, ζήτησε από τον οδηγό να παρέμβει καθώς κατά τη γνώμη της δεν υπήρχε λόγος η θέση να παραμένει κενή.

Ο οδηγός μετά από τη σύσταση της γυναίκας, σταμάτησε το λεωφορείο και έφτασε στην πίσω μεριά της καμπίνας .........
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29092
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Σηκω πανω τωρα, εδω κουμαντο κανω εγω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 06 Μάιος 2021, 21:56

Ξέρουμε αν προηγήθηκε κάτι άλλο;

Έχω βαρεθεί να βλέπω παρουσιάσεις με μισοκομμένα βίντεο. Το άτομο που τράβηξε δηλαδή ξεκίνησε τη λήψη εκείνη τη στιγμή;

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12755
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Σηκω πανω τωρα, εδω κουμαντο κανω εγω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 06 Μάιος 2021, 21:58

Σιγά μην κάνουμε θέμα και για τον λαθρομετανάστη που κατέβασαν από το λεωφορείο. Λες και πρώτη φορά οδηγός κατεβάζει ή σηκώνει επιβάτες. Η είδηση αφορά ψεκασμένους αριστεροχαρούμενους οι οποίοι τσίμπησαν από ότι βλέπω.

Άβαταρ μέλους
NoMoreLice
Δημοσιεύσεις: 926
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:14

Re: Σηκω πανω τωρα, εδω κουμαντο κανω εγω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από NoMoreLice » 06 Μάιος 2021, 22:00

Golden Age έγραψε:
06 Μάιος 2021, 21:56
Ξέρουμε αν προηγήθηκε κάτι άλλο;

Έχω βαρεθεί να βλέπω παρουσιάσεις με μισοκομμένα βίντεο. Το άτομο που τράβηξε δηλαδή ξεκίνησε τη λήψη εκείνη τη στιγμή;
Όχι, έκανε live vlogging στο 026 και έχει υλικό από 2 ώρες πριν
Να δώσει η Μεγαλόχαρη κι η Παναγιά η Κανάλα
να μεγαλώσω γρήγορα σαν τα κορίτσια τ' άλλα

:scross:

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Σηκω πανω τωρα, εδω κουμαντο κανω εγω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 06 Μάιος 2021, 22:00

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
06 Μάιος 2021, 21:43
έλα σας έφτιαξα, το θύμα είχε πιάσει δύο θέσεις και αρνήθηκε να παραχωρήσει τη μία λόγω κορονοϊού
Άγριος τσακωμός οδηγού λεωφορείου με αλλοδαπό επιβάτη για μία θέση: "Εδώ κουμάντο κάνω εγώ"
16:36 06.05.2021
Επεισόδιο σε λεωφορείο στην Αθήνα - Sputnik Ελλάδα, 1920, 06.05.2021
© Sputnik
Βρείτε μας

Επεισόδιο σε λεωφορείο στην Αθήνα με τσακωμό μεταξύ του οδηγού και αλλοδαπού επιβάτη καταγράφηκε σε βίντεο που παρουσιάζει το Sputnik.
Επεισόδιο μεταξύ επιβατών με την εμπλοκή και του οδηγού σημειώθηκε σε λεωφορείο στο κέντρο της Αθήνας, το μεσημέρι της Πέμπτης, 6 Μαΐου.
Η ένταση ξεκίνησε όταν μια επιβάτης σε λεωφορείο της γραμμής Α11 ζήτησε από αλλοδαπό επιβάτη να της παραχωρήσει ελεύθερη θέση που κρατούσε, καθώς επικαλούμενος την πανδημία κορονοϊού, ο άνδρας είχε πιάσει και τα δύο καθίσματα της διπλής θέσης.
Η επιβάτης, ωστόσο, απαίτησε να κάτσει στην κενή θέση υποστηρίζοντας πως δεν έχει λογική να μένει κενή, ιδιαίτερα όταν το υπόλοιπο λεωφορείο είναι γεμάτο.

Η ίδια, μάλιστα, ζήτησε από τον οδηγό να παρέμβει καθώς κατά τη γνώμη της δεν υπήρχε λόγος η θέση να παραμένει κενή.

«Εδώ κουμάντο κάνω εγώ»
Ο οδηγός μετά από τη σύσταση της γυναίκας, σταμάτησε το λεωφορείο και έφτασε στην πίσω μεριά της καμπίνας όπου ακολούθησε έντονος διαπληκτισμός ο οποίος καταγράφηκε σε βίντεο που παρουσιάζει το Sputnik.
«Σήκω πάνω να κάτσει η κυρία, εδώ κουμάντο κάνω εγώ» ακούγεται να λέει ο οδηγός στον αλλοδαπό, αναγκάζοντάς τον να παραχωρήσει πλέον τη δική του θέση, καθώς την κενή θέση δίπλα του, είχε προλάβει να πάρει ένας άλλος επιβάτης, ο οποίος την ώρα του διαπληκτισμού, έσπρωξε τον αλλοδαπό και έκατσε στο κάθισμα που ήταν και το «μήλο της έριδος» στη διαμάχη.
Το περιστατικό έληξε αφότου ο αλλοδαπός που σηκώθηκε παρά τη θέλησή του από το κάθισμα, κατέβηκε στην επόμενη στάση.
https://sputniknews.gr/20210506/agrios- ... 95971.html
Αφού δίπλα του κάθεται άλλος. Ποια κενή θέση είχε καταλάβει;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21409
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Σηκω πανω τωρα, εδω κουμαντο κανω εγω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 06 Μάιος 2021, 22:03

Naida έγραψε:
06 Μάιος 2021, 22:00
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
06 Μάιος 2021, 21:43
έλα σας έφτιαξα, το θύμα είχε πιάσει δύο θέσεις και αρνήθηκε να παραχωρήσει τη μία λόγω κορονοϊού
Άγριος τσακωμός οδηγού λεωφορείου με αλλοδαπό επιβάτη για μία θέση: "Εδώ κουμάντο κάνω εγώ"
16:36 06.05.2021
Επεισόδιο σε λεωφορείο στην Αθήνα - Sputnik Ελλάδα, 1920, 06.05.2021
© Sputnik
Βρείτε μας

Επεισόδιο σε λεωφορείο στην Αθήνα με τσακωμό μεταξύ του οδηγού και αλλοδαπού επιβάτη καταγράφηκε σε βίντεο που παρουσιάζει το Sputnik.
Επεισόδιο μεταξύ επιβατών με την εμπλοκή και του οδηγού σημειώθηκε σε λεωφορείο στο κέντρο της Αθήνας, το μεσημέρι της Πέμπτης, 6 Μαΐου.
Η ένταση ξεκίνησε όταν μια επιβάτης σε λεωφορείο της γραμμής Α11 ζήτησε από αλλοδαπό επιβάτη να της παραχωρήσει ελεύθερη θέση που κρατούσε, καθώς επικαλούμενος την πανδημία κορονοϊού, ο άνδρας είχε πιάσει και τα δύο καθίσματα της διπλής θέσης.
Η επιβάτης, ωστόσο, απαίτησε να κάτσει στην κενή θέση υποστηρίζοντας πως δεν έχει λογική να μένει κενή, ιδιαίτερα όταν το υπόλοιπο λεωφορείο είναι γεμάτο.

Η ίδια, μάλιστα, ζήτησε από τον οδηγό να παρέμβει καθώς κατά τη γνώμη της δεν υπήρχε λόγος η θέση να παραμένει κενή.

«Εδώ κουμάντο κάνω εγώ»
Ο οδηγός μετά από τη σύσταση της γυναίκας, σταμάτησε το λεωφορείο και έφτασε στην πίσω μεριά της καμπίνας όπου ακολούθησε έντονος διαπληκτισμός ο οποίος καταγράφηκε σε βίντεο που παρουσιάζει το Sputnik.
«Σήκω πάνω να κάτσει η κυρία, εδώ κουμάντο κάνω εγώ» ακούγεται να λέει ο οδηγός στον αλλοδαπό, αναγκάζοντάς τον να παραχωρήσει πλέον τη δική του θέση, καθώς την κενή θέση δίπλα του, είχε προλάβει να πάρει ένας άλλος επιβάτης, ο οποίος την ώρα του διαπληκτισμού, έσπρωξε τον αλλοδαπό και έκατσε στο κάθισμα που ήταν και το «μήλο της έριδος» στη διαμάχη.
Το περιστατικό έληξε αφότου ο αλλοδαπός που σηκώθηκε παρά τη θέλησή του από το κάθισμα, κατέβηκε στην επόμενη στάση.
https://sputniknews.gr/20210506/agrios- ... 95971.html
Αφού δίπλα του κάθεται άλλος. Ποια κενή θέση είχε καταλάβει;
NoMoreLice έγραψε:
06 Μάιος 2021, 21:53

Δε βγάζει πολύ νόημα. Αφού έκατσε τελοσπάντων ο μπάρμπας στην άδεια θέση, γιατί συνέχισαν και τον ανάγκασαν να σηκωθεί;
στην αρχή νόμιζα ότι ο τύπος καθόταν στη πίσω σειρά, αλλά στο τέλος φαίνεται ότι όντως κάθεται δίπλα
τι να πω, μάλλον μαλακίες λέει το ρεπορταζ
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Σηκω πανω τωρα, εδω κουμαντο κανω εγω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 06 Μάιος 2021, 22:05

mao mao έγραψε:
06 Μάιος 2021, 21:20
Σε νορμάλ χώρα θα είχε απολυθεί την άλλη μέρα.
Σοβαρά μιλάς τώρα;
Μπορείς καν να φανταστείς τέτοιο σκηνικό στο Λοντίνο πχ;
Αυτά τα πράματα απλά δε γίνονται, δηλαδή ναι οκ, ξες, γίνονται, αλλά να απολυθεί; που; μη σου πω πάει άνετα για δήμαρχος - τοπικός φύλαρχος.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Σηκω πανω τωρα, εδω κουμαντο κανω εγω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 06 Μάιος 2021, 22:08

Ελπίζω να του κάνει μηνυσαρα ο Δημητρας. Άκου εκεί τραμπουκισμός να σηκωθεί αυτός για να κάτσει η άλλη.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Σηκω πανω τωρα, εδω κουμαντο κανω εγω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 06 Μάιος 2021, 22:08

boomers,boomers παντου :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29143
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Σηκω πανω τωρα, εδω κουμαντο κανω εγω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 06 Μάιος 2021, 22:09

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
06 Μάιος 2021, 20:59
Ενας δε βρεθηκε να τους αρχισει στις φαπες?

ΕΝΑΣ!

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
06 Μάιος 2021, 21:09
τι έπαιξε; λευκός ιππότης και συνάμα ρατσιστής ο οδηγός χωρίς μάσκα;
Naida έγραψε:
06 Μάιος 2021, 21:14
Όπως τα δείχνει το βίντεο 3 άτομα είναι για κλωτσιές ατελείωτες.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Σηκω πανω τωρα, εδω κουμαντο κανω εγω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 06 Μάιος 2021, 22:10

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
06 Μάιος 2021, 21:09
τι έπαιξε; λευκός ιππότης και συνάμα ρατσιστής ο οδηγός χωρίς μάσκα;
δευτερη φυση ειναι αυτη του ελληνιαρη

και καλα για να το παιξει καλος στην γκομινα :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10781
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Σηκω πανω τωρα, εδω κουμαντο κανω εγω

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 06 Μάιος 2021, 22:13

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
06 Μάιος 2021, 21:09
τι έπαιξε; λευκός ιππότης και συνάμα ρατσιστής ο οδηγός χωρίς μάσκα;
Εχεις δει ιπποτη να μη φροντιζει τις φοραδες?

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών