Πυρκαγιες στην Αττική

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6657
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 23 Ιούλ 2019, 13:41

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 13:38
nik_killthemall έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 13:37
τι φουμπού και αρχιδιές είναι αυτα ρε, αυτό δεν πιάνεται !

Εμείς ρε καριόλη θέλουμε τον πρωθυπουργό να βγαίνει στις κάμερες χωρίς γραβάτα σε σκηνοθετημένες συνεντεύξεις στο επιχειρησιακό κέντρο, να είναι προβληματισμένος πάνω από τον χάρτη της Χαλκιδικής. Αυτά με τα φουμπου δεν μετράνε είναι των φιλελεδων, εμείς ως γνησια νεοελ σκουλήκια το θέλουμε ΛΑΗΒ το δούλεμα και την κοροϊδία !
Και να λέει μετά ότι δεν ήξερε ότι έγραφαν οι κάμερες
ναι πως νόμιζε πως κάμερες και καμεραμαν ήταν ντεκόρ ... κοροϊδία και θέατρο θέλει το ελληνόφωνο πηθικοειδές μόνο αυτά καταλαβαίνει.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Kataras
Δημοσιεύσεις: 522
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 20:02

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kataras » 23 Ιούλ 2019, 13:42

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 13:38
nik_killthemall έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 13:37
τι φουμπού και αρχιδιές είναι αυτα ρε, αυτό δεν πιάνεται !

Εμείς ρε καριόλη θέλουμε τον πρωθυπουργό να βγαίνει στις κάμερες χωρίς γραβάτα σε σκηνοθετημένες συνεντεύξεις στο επιχειρησιακό κέντρο, να είναι προβληματισμένος πάνω από τον χάρτη της Χαλκιδικής. Αυτά με τα φουμπου δεν μετράνε είναι των φιλελεδων, εμείς ως γνησια νεοελ σκουλήκια το θέλουμε ΛΑΗΒ το δούλεμα και την κοροϊδία !
Και να λέει μετά ότι δεν ήξερε ότι έγραφαν οι κάμερες
Και να κάνει γενικό γραμματέα τον υπεύθυνο.

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 23 Ιούλ 2019, 13:43

Για αυτο ο κουλης κρυφτηκε 24 ώρες και μετα τουιταρε,θα γαμιοτανε...

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 23 Ιούλ 2019, 13:44

nik_killthemall έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 13:10
Highlander έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 13:02
nik_killthemall έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 12:59


μιλιά για την ΕΡΤ συριζόσκυλο. Όχι, επί σύριζα εφευρέθηκε και η τυμβωρυχία σε ανύπαρκτους νεκρούς (βλέπε μνημείο ΕΡΤ για το οποίο δεν βγάζεις μιλιά).

Όσο για το αν αποκρύφθηκε στην σκηνοθετημένη παράσταση του Αλ6 εκείνο το βράδυ η ύπαρξη των πραγματικών νεκρών και όχι των ψεύτικων όπως της ΕΡΤ (που προφανώς για κάτι συριζόσκυλα σα και σένα δεν ήταν ισότιμη της τυμβωρυχίας, γιατί τα συνετά συριζόσκυλα αποκρύπτουν την δικιά τους τυμωρυχία και εκθέτουν μόνο την τυμβωρυχία των άλλων) :

Τραγωδία Μάτι: «Έχει νεκρούς αλλά δεν τους ανακοινώνουν»
Τι σχέση έχει το μνημείο στην ΕΡΤ με τους νεκρούς στο Μάτι που τους σκυλεύετε αδιάκοπα; Πας καλά; Μου έρχεται να κάνω εμετό όταν βλέπω τα επιπέδου Μακελειού σε αξιοπιστία, ήθος και αντικειμενικότητα σχόλια σας.
Δεν αποκρύφθηκε τίποτα, είναι γελοίο να λες κάτι τέτοιο. Ήταν οι πρώτες στιγμές της φωτιάς και προφανώς και ήταν ασφαλέστερο να περιμένει ο Τσίπρας να περάσουν κάποιες ώρες ακόμα, να επιβεβαιωθούν κάποια δεδομένα και στη συνέχεια να κάνει με υπευθυνότητα δηλώσεις σε σχέση με νεκρούς.
Πως δεν έχει σχέση ρε τρόμπα ? Το γεγονός πως έχετε κάνει τυμβωρυχία ακόμα και σε ψεύτικους νεκρούς, σας αφαιρεί αυτόματα κάθε ηθική για να στηλιτεύετε οποιαδήποτε τυμβωρυχία νεκρών ακόμα κι αν ήταν αληθινή. Αυτή τη σχέση έχει : πως δεν μπορεί ο αποδεδειγμένα ανήθικος τυμβωρύχος σε επινοημένους νεκρούς, να παραδίδει μαθήματα ηθικής περί τυμβωρυχίας σε αληθινούς νεκρούς τους οποίους μάλιστα θεώρησε και τους μόνους υπέυθυνους για την τραγωδία.

Πιο μακελειο ρε χλεχλε, στοιχεία από την επίσημη δικογραφία είναι. Και που σου απευθύνομαι λερώνομαι να πούμε.
Πρώτη φορά ακούω για τυμβωρυχία σε ψεύτικους νεκρούς. Δεν αφήνεις καλύτερα κατά μέρος τα... συμπαθητικά σου εφευρήματα;
Το ύφος, ηθος, αξιοπιστία, αντικειμενικότητα των κατηγοριών των αντισυριζαικων δυνάμεων για το Μάτι, είναι επιπέδου μακελειού.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6657
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 23 Ιούλ 2019, 13:45

α καλα άμα ακούς πρώτη φορά τότε νταξ ... πήξτε σκουπίδια.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27163
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 23 Ιούλ 2019, 13:46

Kataras έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 13:42

Και να κάνει γενικό γραμματέα τον υπεύθυνο.
Οι υπεύθυνοι χάσανε περιφέρεια και πρωθυπουργία
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 23 Ιούλ 2019, 13:48

nik_killthemall έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 13:22
έχεις δίκιο αντικειμενικέ παλιο καραβανά, μπορούσε να είχε κάνει τόσα πολλά στις 3 μέρες που κυβέρναγε για να αποτρέψει τους 6 θανάτους, αλλά δεν έκανε τίποτα και δεν καταδέχτηκε ούτε καν να βγει να μιλήσει ...

βρωμάτε και ζέχνετε ρε μλκες
Εντωμεταξύ ο Τζιτζικώστας είναι γύρω στις 2,5 χιλιάδες μέρες περιφερειάρχης αλλά δε γμιεται. :lol:

Kataras
Δημοσιεύσεις: 522
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 20:02

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kataras » 23 Ιούλ 2019, 13:50

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 13:46
Kataras έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 13:42

Και να κάνει γενικό γραμματέα τον υπεύθυνο.
Οι υπεύθυνοι χάσανε περιφέρεια και πρωθυπουργία
Τσουβαλας like this.

Kataras
Δημοσιεύσεις: 522
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 20:02

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kataras » 23 Ιούλ 2019, 14:26


Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27163
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 23 Ιούλ 2019, 15:52

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία ζαίε
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34805
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 23 Ιούλ 2019, 16:38

Kataras έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 14:26
Τελικά πολλοί έχουν ξεχάσει την γραμμή Πολυδωρα.


https://www.zougla.gr/books/article/i-f ... v-polidora

Τα κείμενα του «Βιγλάτορα» εν τέλει ήταν γραφή μάχης. Και μια πηγαία και ενστικτώδης απόρριψη του κακού, όπως και μια συνειδητή και ορθολογική επιλογή του καλού. Που απέβη νικηφόρα, με την ήττα της ΝΔ και τη νίκη του ΣΥΡΙΖΑ, και τον σχηματισμό της κυβέρνησης με τους ΑΝΕΛ. Αυτό είναι η δικαίωση του αγώνα. Κατά του μνη¬μονίου και της τρόικας. :smt005::smt005::smt005:

Τον Απρίλιο του 2015 ο Πολύδωρας ΝΟΜΙΖΕ ότι οι συριζανέλ είχαν καταργήσει το μνημόνιο και έβγαλε και βιβλίο.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23275
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 23 Ιούλ 2019, 16:41

Φωτιά στη Ραφήνα ακριβώς ένα χρόνο μετά το Μάτι

https://www.protothema.gr/greece/articl ... osvestiki/
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6657
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 23 Ιούλ 2019, 17:57

Στη δημοσιότητα δίνονται ορισμένα από τα αποτελέσματα της πρώτης ολοκληρωμένης έρευνας εκτίμησης κινδύνου, ένα χρόνο μετά τη φονική πυρκαγιά στο Μάτι Αττικής. Η έρευνα, που διενήργησε το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, πραγματοποιήθηκε μόλις μία εβδομάδα μετά την καταστροφική πυρκαγιά, που στοίχισε τη ζωή σε 102 ανθρώπους.

Τα στοιχεία που προέκυψαν, προβληματίζουν αναφορικά με την ύπαρξη μετάλλων και οργανικών χημικών ενώσεων σε όλη την περιοχή, με τον σημαντικότερο κίνδυνο να εντοπίζεται στην ύπαρξη αμίαντου. Ένα από τα αποτελέσματα που προκαλούν εντύπωση, είναι ότι σύμφωνα με την έρευνα, “ο κίνδυνος καρκινογένεσης στις περιοχές όπου υπάρχει επιμόλυνση από την πυρκαγιά, είναι περίπου 50% μεγαλύτερος σε σχέση με τις περιοχές που δεν υπήρξε επιμόλυνση, ενώ ο κίνδυνος νευροαναπτυξιακών διαταραχών για τα παιδιά είναι 21% μεγαλύτερος”.

http://www.enikos.gr/society/663446/apo ... s-ti-deich
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6657
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 23 Ιούλ 2019, 18:00

Συγκλονίζει ο πατέρας των διδύμων που χάθηκαν στο Μάτι: Θα βρω γαλήνη όταν σας μισήσουν τα παιδιά σας

Ο κ. Φιλιππόπουλος από το νεκροταφείο, όπου είναι θαμμένα τα παιδάκια, αναφέρει: «Η μόνη γαλήνη που θα βρω στην ψυχή μου είναι ότι τα δικά σας παιδιά, των υπευθύνων, θα μεγαλώσουν κάποια στιγμή και θα σας μισήσουν για αυτό που κάνατε στην οικογένεια μου και σε τόσες άλλες οικογένειες...»

«Η χώρα μου είναι μια υπέροχη χώρα σαν χώμα, αλλά άχρηστη σαν κράτος.

Ήταν ωραία κύριε Τσίπρα τα Χριστούγεννα στο Μαξίμου, που φιλούσατε τα παιδάκια. Εγώ αναγκάστηκα να φιλήσω τα κοριτσάκια μου παραμορφωμένα και καμένα.

Κυρία Δούρου, ήσασταν υπέροχη με τα μαλλάκια σας, όταν βγαίνατε στις εκπομπές και δικαιολογούσατε τον εαυτό σας, δυστυχώς εμένα δεν μου έμεινε μαλλάκι να κρατήσω ενθύμιο από τα παιδάκια μου.

Θέλω να ευχαριστήσω όλους, συγγενείς, φίλους, ανθρώπους που στάθηκαν κοντά μου, αστυνομία και πυροσβεστική που με βοήθησαν εκείνες τις δύσκολες στιγμές, συναδέλφους, εργοδότες και φυσικά τη γυναίκα μου. Οι υπεύθυνοι θα τιμωρηθείτε με νόμιμο τρόπο», υπογραμμίζει, επίσης, ο πατέρας των διδύμων.

http://www.enikos.gr/society/663416/syg ... i-tha-vro-
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24544
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Πυρκαγιες στην Αττική

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 23 Ιούλ 2019, 18:19

nik_killthemall έγραψε:
23 Ιούλ 2019, 17:57
Τα στοιχεία που προέκυψαν, προβληματίζουν αναφορικά με την ύπαρξη μετάλλων και οργανικών χημικών ενώσεων σε όλη την περιοχή, με τον σημαντικότερο κίνδυνο να εντοπίζεται στην ύπαρξη αμίαντου. Ένα από τα αποτελέσματα που προκαλούν εντύπωση, είναι ότι σύμφωνα με την έρευνα, “ο κίνδυνος καρκινογένεσης στις περιοχές όπου υπάρχει επιμόλυνση από την πυρκαγιά, είναι περίπου 50% μεγαλύτερος σε σχέση με τις περιοχές που δεν υπήρξε επιμόλυνση, ενώ ο κίνδυνος νευροαναπτυξιακών διαταραχών για τα παιδιά είναι 21% μεγαλύτερος”.
δε σου έχω μάθει ότι όπου βλέπεις "% μεγαλύτερος" και μάλιστα "% μεγαλύτερος" σε σχέση με πιθανότητα που είναι ήδη %, πρόκειται για τσαρλατάνους;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών