Ο θεός έφερε τις πυρκαγιές

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3662
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Ο θεός έφερε τις πυρκαγιές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 24 Ιούλ 2018, 19:59

το παράχεσε κι αυτός

Nero

Re: Ο θεός έφερε τις πυρκαγιές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 24 Ιούλ 2018, 20:00

Φαίνεται σπλαχνικός ο θεός του παππούλη,και κυρίως δίκαιος. Αν αναρωτιέμαι πόσο αντικατοπτρίζει την ψυχοσύνθεση του παππούλη ο τρόπος που σκέφτεται "ο θεός"

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23220
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ο θεός έφερε τις πυρκαγιές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 24 Ιούλ 2018, 20:03

Ψόφα ρε καθίκι αμβροσιε που ο Θεός σκότωσε τόσες ψυχές για να εκδικηθεί τον άθεο Τσίπρα. Ψόφα να δω κάτι.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Nero

Re: Ο θεός έφερε τις πυρκαγιές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 24 Ιούλ 2018, 20:06

Ερμής έγραψε:
24 Ιούλ 2018, 20:03
Ψόφα ρε καθίκι αμβροσιε που ο Θεός σκότωσε τόσες ψυχές για να εκδικηθεί τον άθεο Τσίπρα. Ψόφα να δω κάτι.
Την έχει πατήσει πατήσει έτσι ένας ομοϊδεάτης του στην Αμερική

https://www.independent.co.uk/news/worl ... 96786.html

πραγματικά ελπίζω το χιούμορ του θεού να δουλέψει κι εδώ για να απαλλαγούμε κιόλας

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42839
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ο θεός έφερε τις πυρκαγιές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 24 Ιούλ 2018, 20:08

Αυτές οι θέσεις είναι ισόβιες, δεν τον κουνάει κανένας από κεί;
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69697
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο θεός έφερε τις πυρκαγιές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 24 Ιούλ 2018, 20:10

Ερμής έγραψε:
24 Ιούλ 2018, 20:03
Ψόφα ρε καθίκι αμβροσιε που ο Θεός σκότωσε τόσες ψυχές για να εκδικηθεί τον άθεο Τσίπρα. Ψόφα να δω κάτι.
:smt023
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27066
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ο θεός έφερε τις πυρκαγιές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 24 Ιούλ 2018, 20:10

Καλα ο Αυγοσιος εχει παθει μαλακυνση εδω και χρονια.

Ευτυχως που βγαινει στη συνταξη απο τελη Αυγουστου του 18 και θα γλιτωσουμε τις πιπες του.

Υ.Γ. Συγκρινετε το μηνυμα του Πατριαρχη Αλεξανδρειας με αυτο του Καλαβρυτων για να δουμε ποιος ειναι πιο χριστιανος.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Heritage86
Δημοσιεύσεις: 309
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2018, 23:24

Re: Ο θεός έφερε τις πυρκαγιές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Heritage86 » 24 Ιούλ 2018, 20:16

Όταν ήμουν φανταράκι πριν την απόλυση,είχα ένα σύντομο πέρασμα από το ΓΕΣ.Εκεί λοιπόν ο ανώτερός μου ήταν αξιωματικός ΣΣΕ και επίτροπος σε κάποια εκκλησία.Σημειωτέον απολύθηκα λίγο μετά τις πρώτες εκλογές του 15.Όταν διάβαζε με μένος πρώτο θέμα ο κύριος αυτός γέμιζε μίσος και κοκκίνιζε βρίζοντας τον τσίπρα.Μια μέρα το ρώτησα,γιατί έχει τέτοια εμπάθεια;Μου απάντησε με πλήρη ειλικρίνεια:"Δε μπορώ να έχω αρχηγό αυτόν τον αλήτη,τον άθεο και αναρχικό,δεν το αντέχω".Ποτέ δεν τον πήρα στα σοβαρά βέβαια,πονηρόβλαχος που με την εσωτερική μετανάστευση ήρθε στην Αθήνα ήταν,αλλά όπως και νάχει ο Αμβρόσιος έχει πιάσει τον παλμό ορισμένων εκκλησιαζομένων και παίζει σαν καλός πιανίστας στον αντίστοιχο ρυθμό.

Γνώμη μου είναι ότι μερικά ανώτερα μέρη του κλήρου,και λοιπών ευσεβών και φιλακόλουθων δεξιών συντεχνιών φοβούνται ότι θα κοπεί η μάσα και τα προνόμια με 2η τετραετία Τσίπρα.

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3662
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Ο θεός έφερε τις πυρκαγιές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 24 Ιούλ 2018, 20:21

Heritage86 έγραψε:
24 Ιούλ 2018, 20:16
Μια μέρα το ρώτησα,γιατί έχει τέτοια εμπάθεια;Μου απάντησε με πλήρη ειλικρίνεια:"Δε μπορώ να έχω αρχηγό αυτόν τον αλήτη,τον άθεο και αναρχικό,δεν το αντέχω".
καλά τα πε .

Heritage86
Δημοσιεύσεις: 309
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2018, 23:24

Re: Ο θεός έφερε τις πυρκαγιές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Heritage86 » 24 Ιούλ 2018, 20:26

metaxoskolikas έγραψε:
24 Ιούλ 2018, 20:21
Heritage86 έγραψε:
24 Ιούλ 2018, 20:16
Μια μέρα το ρώτησα,γιατί έχει τέτοια εμπάθεια;Μου απάντησε με πλήρη ειλικρίνεια:"Δε μπορώ να έχω αρχηγό αυτόν τον αλήτη,τον άθεο και αναρχικό,δεν το αντέχω".
καλά τα πε .
Εντελώς ψυχρά να το δεις,ήθελε να πάρει τα φράγκα των αναδρομικών.Τα άλλα για τις αθεϊες και τις αναρχίες είναι για κουτούς.Φυσικά δεν τσίμπησα ποτέ στο στρατό,και ποτέ δεν έδωσα ένα ευρώ στα κψμ...ειδικά όταν έμαθα ότι μέρος των κερδών πάει σε χρηματικούς επαίνους για τα παιδιά των στελεχών.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29077
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Ο θεός έφερε τις πυρκαγιές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 24 Ιούλ 2018, 20:27

Heritage86 έγραψε:
24 Ιούλ 2018, 20:16
Όταν ήμουν φανταράκι πριν την απόλυση,είχα ένα σύντομο πέρασμα από το ΓΕΣ.Εκεί λοιπόν ο ανώτερός μου ήταν αξιωματικός ΣΣΕ και επίτροπος σε κάποια εκκλησία.Σημειωτέον απολύθηκα λίγο μετά τις πρώτες εκλογές του 15.Όταν διάβαζε με μένος πρώτο θέμα ο κύριος αυτός γέμιζε μίσος και κοκκίνιζε βρίζοντας τον τσίπρα.Μια μέρα το ρώτησα,γιατί έχει τέτοια εμπάθεια;Μου απάντησε με πλήρη ειλικρίνεια:"Δε μπορώ να έχω αρχηγό αυτόν τον αλήτη,τον άθεο και αναρχικό,δεν το αντέχω".Ποτέ δεν τον πήρα στα σοβαρά βέβαια,πονηρόβλαχος που με την εσωτερική μετανάστευση ήρθε στην Αθήνα ήταν,αλλά όπως και νάχει ο Αμβρόσιος έχει πιάσει τον παλμό ορισμένων εκκλησιαζομένων και παίζει σαν καλός πιανίστας στον αντίστοιχο ρυθμό.

Γνώμη μου είναι ότι μερικά ανώτερα μέρη του κλήρου,και λοιπών ευσεβών και φιλακόλουθων δεξιών συντεχνιών φοβούνται ότι θα κοπεί η μάσα και τα προνόμια με 2η τετραετία Τσίπρα.
Έτσι. Ο Τσίπρας είναι παλληκάρ' που συγκρούεται με τ ασυμφέροντα τα οποία ειναι βεβαίως βεβίαως ο "συντηριτισμός".

Να, χαρακτηριστικό παράδειγμα ο άλλος που γνώρισες στο ΓΕΣ. Δεν ήθελε να έχει πρωθυπουργό τον Τσίπρα! Αν είναι δυνατόν να μην ήθελε για να προωθυπουργού αυτόν τον τεράστιο ηγέτη!

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29077
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Ο θεός έφερε τις πυρκαγιές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 24 Ιούλ 2018, 20:27

Heritage86 έγραψε:
24 Ιούλ 2018, 20:26
metaxoskolikas έγραψε:
24 Ιούλ 2018, 20:21
Heritage86 έγραψε:
24 Ιούλ 2018, 20:16
Μια μέρα το ρώτησα,γιατί έχει τέτοια εμπάθεια;Μου απάντησε με πλήρη ειλικρίνεια:"Δε μπορώ να έχω αρχηγό αυτόν τον αλήτη,τον άθεο και αναρχικό,δεν το αντέχω".
καλά τα πε .
Εντελώς ψυχρά να το δεις,ήθελε να πάρει τα φράγκα των αναδρομικών.Τα άλλα για τις αθεϊες και τις αναρχίες είναι για κουτούς.
Σώπα ρε, τι σχέση έχει ο Τσίπρας με αυτά...Όποιος δεν γουστάριε τον Αλέξη της καρδιάς μας, το κάνει για τα λεφτά. Μη σου ότι χρηματίζεται για να μην τον γουστάρει!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Golden Age την 24 Ιούλ 2018, 20:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27066
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ο θεός έφερε τις πυρκαγιές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 24 Ιούλ 2018, 20:28

Heritage86 έγραψε:
24 Ιούλ 2018, 20:16
Όταν ήμουν φανταράκι πριν την απόλυση,είχα ένα σύντομο πέρασμα από το ΓΕΣ.Εκεί λοιπόν ο ανώτερός μου ήταν αξιωματικός ΣΣΕ και επίτροπος σε κάποια εκκλησία.Σημειωτέον απολύθηκα λίγο μετά τις πρώτες εκλογές του 15.Όταν διάβαζε με μένος πρώτο θέμα ο κύριος αυτός γέμιζε μίσος και κοκκίνιζε βρίζοντας τον τσίπρα.Μια μέρα το ρώτησα,γιατί έχει τέτοια εμπάθεια;Μου απάντησε με πλήρη ειλικρίνεια:"Δε μπορώ να έχω αρχηγό αυτόν τον αλήτη,τον άθεο και αναρχικό,δεν το αντέχω".Ποτέ δεν τον πήρα στα σοβαρά βέβαια,πονηρόβλαχος που με την εσωτερική μετανάστευση ήρθε στην Αθήνα ήταν,αλλά όπως και νάχει ο Αμβρόσιος έχει πιάσει τον παλμό ορισμένων εκκλησιαζομένων και παίζει σαν καλός πιανίστας στον αντίστοιχο ρυθμό.

Γνώμη μου είναι ότι μερικά ανώτερα μέρη του κλήρου,και λοιπών ευσεβών και φιλακόλουθων δεξιών συντεχνιών φοβούνται ότι θα κοπεί η μάσα και τα προνόμια με 2η τετραετία Τσίπρα.
Aς εξηγησει καποιος στον βλαχο καραβανα οτι κατα το Συνταγμα αρχηγος των Ενοπλων Δυναμεων ειναι ο Προεδρος της Δημοκρατιας και οχι ο Πρωθυπουργος. Οι Ενοπλες Δυναμεις ειναι αυτοδιοικητες και η Κυβερνηση ασκει πολιτικο ελεγχο και μονο μεσω του Υπουργου Αμυνης.

Αυτα θα ακουμε οταν ο καθε αμορφωτος που μπηκε κατα λαθος στην ΣΣΕ βαζει δυο γαλονια παραπανω.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3662
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Ο θεός έφερε τις πυρκαγιές

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 24 Ιούλ 2018, 20:28

το μόνο θετικό - παρηγοριά σε αυτήν τη χώρα είναι ότι τα σώματα ασφαλείας ψηφίζουν πατριωτικά και συντηρητικά.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος metaxoskolikas την 24 Ιούλ 2018, 20:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών