Ελεύθερος υπό όρους ο δάσκαλος που παρενοχλούσε μαθήτριες με μηνύματα σεξουαλικού περιεχομένου

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
αληθεια
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 17 Απρ 2019, 23:10

Re: Ελεύθερος υπό όρους ο δάσκαλος που παρενοχλούσε μαθήτριες με μηνύματα σεξουαλικού περιεχομένου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από αληθεια » 25 Μάιος 2021, 23:39

Gewponos90 έγραψε:
25 Μάιος 2021, 23:35
αληθεια έγραψε:
25 Μάιος 2021, 23:34
Επίσης θέλω να πω ότι τέτοια θέματα πρέπει να αντιμετωπίζονται με διακριτικότητα από την κοινωνία. Δηλαδή λυπάμαι τα παιδιά του. Αλλά και τον ίδιον βασικά. Ξαφνικά πρέπει να του σάλεψε. Αλλιώς θα είχε ήδη προβεί σε χειρότερες πράξεις. Δεν ξέρω αλλά μου κάνει σε πιο φυσιολογικό ή πραγματικό ας το πούμε έτσι, να κάνει κάποια πράξη ένας παιδεραστής παρά αυτό το πράγμα που θυμίζει καμάκι ενηλίκου. Με τέτοια λόγια κάτι περιμένεις από μια γυναίκα. Εδώ που θα κατέληγε; Τι περίμενε να αποκομίσει;
Τα παιδιά του όντως πρέπει να προστατευτούν. Ο ίδιος όχι.
Για μένα πρέπει να αλλάξει αυτό με τη δημοσίευση. Το κάνουν και καλά για να δουν κι άλλα πιθανά θύματα και να καταθέσουν. Δεν λύνει όμως κανένα πρόβλημα. Αν υπάρχουν άλλα θύματα κάποιου παιδεραστή λογικά ήδη θα το έχουν καταγγείλει και μπορούν κάλλιστα να κληθούν για αναγνώριση.
Να δίνουν και μια ευκαιρία στη γυναίκα του δράστη να μπορέσει να το χειριστεί με τα παιδιά της. Λογικά θα τους κρύψει την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27059
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ελεύθερος υπό όρους ο δάσκαλος που παρενοχλούσε μαθήτριες με μηνύματα σεξουαλικού περιεχομένου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 25 Μάιος 2021, 23:41

αληθεια έγραψε:
25 Μάιος 2021, 23:39
Gewponos90 έγραψε:
25 Μάιος 2021, 23:35
αληθεια έγραψε:
25 Μάιος 2021, 23:34
Επίσης θέλω να πω ότι τέτοια θέματα πρέπει να αντιμετωπίζονται με διακριτικότητα από την κοινωνία. Δηλαδή λυπάμαι τα παιδιά του. Αλλά και τον ίδιον βασικά. Ξαφνικά πρέπει να του σάλεψε. Αλλιώς θα είχε ήδη προβεί σε χειρότερες πράξεις. Δεν ξέρω αλλά μου κάνει σε πιο φυσιολογικό ή πραγματικό ας το πούμε έτσι, να κάνει κάποια πράξη ένας παιδεραστής παρά αυτό το πράγμα που θυμίζει καμάκι ενηλίκου. Με τέτοια λόγια κάτι περιμένεις από μια γυναίκα. Εδώ που θα κατέληγε; Τι περίμενε να αποκομίσει;
Τα παιδιά του όντως πρέπει να προστατευτούν. Ο ίδιος όχι.
Για μένα πρέπει να αλλάξει αυτό με τη δημοσίευση. Το κάνουν και καλά για να δουν κι άλλα πιθανά θύματα και να καταθέσουν. Δεν λύνει όμως κανένα πρόβλημα. Αν υπάρχουν άλλα θύματα κάποιου παιδεραστή λογικά ήδη θα το έχουν καταγγείλει και μπορούν κάλλιστα να κληθούν για αναγνώριση.
Να δίνουν και μια ευκαιρία στη γυναίκα του δράστη να μπορέσει να το χειριστεί με τα παιδιά της. Λογικά θα τους κρύψει την αλήθεια.
Ποια αληθεια να τους κρυψει?

Τι θα τους πει οτι ο πατερας τους εχει παει ταξιδι τριημερο και γυρισε σημερα?

Το ενα παιδι ηταν συμμαθητης με τις παθουσες. Τι να τους κρυψει?
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

αληθεια
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 17 Απρ 2019, 23:10

Re: Ελεύθερος υπό όρους ο δάσκαλος που παρενοχλούσε μαθήτριες με μηνύματα σεξουαλικού περιεχομένου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από αληθεια » 25 Μάιος 2021, 23:44

George_V έγραψε:
25 Μάιος 2021, 23:41
αληθεια έγραψε:
25 Μάιος 2021, 23:39
Gewponos90 έγραψε:
25 Μάιος 2021, 23:35

Τα παιδιά του όντως πρέπει να προστατευτούν. Ο ίδιος όχι.
Για μένα πρέπει να αλλάξει αυτό με τη δημοσίευση. Το κάνουν και καλά για να δουν κι άλλα πιθανά θύματα και να καταθέσουν. Δεν λύνει όμως κανένα πρόβλημα. Αν υπάρχουν άλλα θύματα κάποιου παιδεραστή λογικά ήδη θα το έχουν καταγγείλει και μπορούν κάλλιστα να κληθούν για αναγνώριση.
Να δίνουν και μια ευκαιρία στη γυναίκα του δράστη να μπορέσει να το χειριστεί με τα παιδιά της. Λογικά θα τους κρύψει την αλήθεια.
Ποια αληθεια να τους κρυψει?

Τι θα τους πει οτι ο πατερας τους εχει παει ταξιδι τριημερο και γυρισε σημερα?

Το ενα παιδι ηταν συμμαθητης με τις παθουσες. Τι να τους κρυψει?
Δεν ξέρω για τη συγκεκριμένη περίπτωση. Λέω γενικά για όλες τις περιπτώσεις και το νόμο που υπάρχει όπου η εισαγγελία διατάζει την δημοσιοποίηση.

Τώρα αν είναι στο ίδιο σχολείο τα παιδιά , πολύ κρίμα ρε γαμώτο. Αν σε κάποια χρόνια γίνουν εγκληματίες από την απαξία τους για τη ζωή, κανείς δεν θα τους καταλάβει. Θα λένε πάλι τσακίστε τους εγκληματίες.

Δεν ξέρω. Στενάχωρα πράγματα.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11514
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Ελεύθερος υπό όρους ο δάσκαλος που παρενοχλούσε μαθήτριες με μηνύματα σεξουαλικού περιεχομένου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 25 Μάιος 2021, 23:55

Πάντως από αυτά που διάβασα θα έπρεπε
1. Να απολυθεί και να μην ξαναδουλεψει κάπου με παιδιά.
2. Να διερευνηθεί αν έχει κάνει κάτι πέραν αυτών των ηλιθίων μηνυνατων.
3. Αν δεν είχε κάνει κάτι , να τιμωρηθεί μεν ..Αλλά τα 10 χρονια και το κακούργημα μου φαίνονται εξωπραγματικά. Ίσως μια άλφα μικρη ποινή ...με την προειδοποίηση πως αν προχωρήσει πάει ισόβια χωρις μα και μου
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14829
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Ελεύθερος υπό όρους ο δάσκαλος που παρενοχλούσε μαθήτριες με μηνύματα σεξουαλικού περιεχομένου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 26 Μάιος 2021, 00:02

George_V έγραψε:
25 Μάιος 2021, 17:35
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
25 Μάιος 2021, 17:26
Το θέμα είναι πρώτα από όλα να απολυθεί. Μετά τα νόμιμα.
Θα τεθεί σε αργία. Θα παίρνει τα μισά λεφτά και εφόσον καταδικαστεί αμετάκλητως τότε θα απολυθεί με απόφαση πειθαρχικόυ.

Και εφόσον απολυθεί θα πρέπει να επιστρέψει και τους μίσους μισθούς που έπαιρνε μέχρι την αμετάκλητη καταδίκη.

Τα παραπάνω ισχύουν εφοσον καταδικαστεί για κακούργημα.

Αν η κατηγορία γίνει πλημμελημα η καταδικαστεί μόνο για πλημμελημα τότε δεν ισχύει το ανωτέρω και επανέρχεται στην υπηρεσία του αλλά σε άλλη θέση (99% σε δουλειά γραφείου)
Μαντεψε τι ακριβως θα γινει...
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

αληθεια
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 17 Απρ 2019, 23:10

Re: Ελεύθερος υπό όρους ο δάσκαλος που παρενοχλούσε μαθήτριες με μηνύματα σεξουαλικού περιεχομένου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από αληθεια » 26 Μάιος 2021, 00:07

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
25 Μάιος 2021, 23:55
Πάντως από αυτά που διάβασα θα έπρεπε
1. Να απολυθεί και να μην ξαναδουλεψει κάπου με παιδιά.
2. Να διερευνηθεί αν έχει κάνει κάτι πέραν αυτών των ηλιθίων μηνυνατων.
3. Αν δεν είχε κάνει κάτι , να τιμωρηθεί μεν ..Αλλά τα 10 χρονια και το κακούργημα μου φαίνονται εξωπραγματικά. Ίσως μια άλφα μικρη ποινή ...με την προειδοποίηση πως αν προχωρήσει πάει ισόβια χωρις μα και μου
Το θέμα είναι ότι η ψυχιατρική είναι που πίσω ως επιστήμη και ακόμη δεν μπορεί να κάνει κάτι γι αυτού του είδους τα προβλήματα.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21405
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Ελεύθερος υπό όρους ο δάσκαλος που παρενοχλούσε μαθήτριες με μηνύματα σεξουαλικού περιεχομένου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 27 Μάιος 2021, 12:26

δες εδώ
και μιλάμε ότι τέτοιο άτομο θα συνεχίσει να ζει από τα λεφτά των φορολογουμένων
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27059
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ελεύθερος υπό όρους ο δάσκαλος που παρενοχλούσε μαθήτριες με μηνύματα σεξουαλικού περιεχομένου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 27 Μάιος 2021, 15:44

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
27 Μάιος 2021, 12:26
δες εδώ
και μιλάμε ότι τέτοιο άτομο θα συνεχίσει να ζει από τα λεφτά των φορολογουμένων
Βγήκε σε αργία και παίρνει τα μισα πλέον.

Εάν και εφόσον καταδικαστεί για το κακούργημα της κατάχρησης σε ασέλγεια ένεκα της ιδιότητας του ως εκπαιδευτικού θα τα επιστρέψει όλα πίσω.

Και ενδεχόμενως να του επιβληθεί μαζί με την ποινή και διοικητικό πρόστιμο μέχρι 50000 ευρώ.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21405
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Ελεύθερος υπό όρους ο δάσκαλος που παρενοχλούσε μαθήτριες με μηνύματα σεξουαλικού περιεχομένου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 27 Μάιος 2021, 15:55

George_V έγραψε:
27 Μάιος 2021, 15:44
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
27 Μάιος 2021, 12:26
δες εδώ
και μιλάμε ότι τέτοιο άτομο θα συνεχίσει να ζει από τα λεφτά των φορολογουμένων
Βγήκε σε αργία και παίρνει τα μισα πλέον.

Εάν και εφόσον καταδικαστεί για το κακούργημα της κατάχρησης σε ασέλγεια ένεκα της ιδιότητας του ως εκπαιδευτικού θα τα επιστρέψει όλα πίσω.

Και ενδεχόμενως να του επιβληθεί μαζί με την ποινή και διοικητικό πρόστιμο μέχρι 50000 ευρώ.
πάντως πέραν της συζήτησης για τις ποινές, διαβάζοντας αυτά που ένας 48χρονος ΔΑΣΚΑΛΟΣ έγραφε σε 9χρονα παιδάκια με εξοργίζει σε απίστευτο βαθμό
αν ήμουν πατέρας το πιο πιθανό είναι να τον είχα στείλει στο νοσοκομείο στη καλύτερη
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69603
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ελεύθερος υπό όρους ο δάσκαλος που παρενοχλούσε μαθήτριες με μηνύματα σεξουαλικού περιεχομένου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 30 Μάιος 2021, 11:57

αληθεια έγραψε:
25 Μάιος 2021, 23:34
Επίσης θέλω να πω ότι τέτοια θέματα πρέπει να αντιμετωπίζονται με διακριτικότητα από την κοινωνία. Δηλαδή λυπάμαι τα παιδιά του. Αλλά και τον ίδιον βασικά. Ξαφνικά πρέπει να του σάλεψε. Αλλιώς θα είχε ήδη προβεί σε χειρότερες πράξεις. Δεν ξέρω αλλά μου κάνει σε πιο φυσιολογικό ή πραγματικό ας το πούμε έτσι, να κάνει κάποια πράξη ένας παιδεραστής παρά αυτό το πράγμα που θυμίζει καμάκι ενηλίκου. Με τέτοια λόγια κάτι περιμένεις από μια γυναίκα. Εδώ που θα κατέληγε; Τι περίμενε να αποκομίσει;
Α ναι; Μα αυτή η διακριτικότητα είναι αυτό που χαρακτηρίζουμε ως νοοτροπία Κωσταλεξίου σε άλλες περιπτώσεις.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69603
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ελεύθερος υπό όρους ο δάσκαλος που παρενοχλούσε μαθήτριες με μηνύματα σεξουαλικού περιεχομένου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 30 Μάιος 2021, 12:01

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
27 Μάιος 2021, 15:55
πάντως πέραν της συζήτησης για τις ποινές, διαβάζοντας αυτά που ένας 48χρονος ΔΑΣΚΑΛΟΣ έγραφε σε 9χρονα παιδάκια με εξοργίζει σε απίστευτο βαθμό
αν ήμουν πατέρας το πιο πιθανό είναι να τον είχα στείλει στο νοσοκομείο στη καλύτερη
Εγώ προτείνω κάτι πιο λειτουργικό.

Όσοι πιστεύουν στις δεύτερες και τρίτες ευκαιρίες για τους εν λόγω, να τους προσλάμβαναν για να κάνουν ιδιαίτερα μαθήματα στα παιδιά τους.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: Ελεύθερος υπό όρους ο δάσκαλος που παρενοχλούσε μαθήτριες με μηνύματα σεξουαλικού περιεχομένου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 30 Μάιος 2021, 12:02

George_V έγραψε:
25 Μάιος 2021, 18:01
Cecily Anne έγραψε:
25 Μάιος 2021, 17:59
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
25 Μάιος 2021, 17:54


κάποια στιγμή δεν θα πρέπει να αλλάξουν αυτά;
Ο Γιωργάκης ένα φεγγάρι δεν άφηνε τους Δ.Υ. απλήρωτους μέχρι να τελεσιδικήσει η απόφαση; :p2:
Έχει αλλάξει 45 φορές ο Δημοσιουπαλληλικος Κώδικας.

Τώρα θα γίνει ΕΔΕ θα βγει σε αργία και μέχρι να τελεσίδικησει θα παίρνει το μισό μισθό.

Εάν καταδικαστεί θα πρέπει να επιστρέψει ότι πήρε.
Ε
Αυτό φαίνεται λογικό.

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: Ελεύθερος υπό όρους ο δάσκαλος που παρενοχλούσε μαθήτριες με μηνύματα σεξουαλικού περιεχομένου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 30 Μάιος 2021, 12:06

ΓΑΛΗ έγραψε:
30 Μάιος 2021, 12:01
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
27 Μάιος 2021, 15:55
πάντως πέραν της συζήτησης για τις ποινές, διαβάζοντας αυτά που ένας 48χρονος ΔΑΣΚΑΛΟΣ έγραφε σε 9χρονα παιδάκια με εξοργίζει σε απίστευτο βαθμό
αν ήμουν πατέρας το πιο πιθανό είναι να τον είχα στείλει στο νοσοκομείο στη καλύτερη
Εγώ προτείνω κάτι πιο λειτουργικό.

Όσοι πιστεύουν στις δεύτερες και τρίτες ευκαιρίες για τους εν λόγω, να τους προσλάμβαναν για να κάνουν ιδιαίτερα μαθήματα στα παιδιά τους.
Πιστεύω στη 2η ευκαιρία και τη θεωρώ έτσι και αλλιώς αναπόφευκτη. 2η ευκαιρία δε σημαίνει και παράβλεψη της πιθανότητας επανάληψης του παραπτώματος. Πρέπει να δίνεται η ευκαιρία να συνεχίζει τη ζωή του ο θύτης αλλά να προστατεύεται και το κοινωνικό σύνολο.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69603
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ελεύθερος υπό όρους ο δάσκαλος που παρενοχλούσε μαθήτριες με μηνύματα σεξουαλικού περιεχομένου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 30 Μάιος 2021, 12:24

Belisarius έγραψε:
30 Μάιος 2021, 12:06
ΓΑΛΗ έγραψε:
30 Μάιος 2021, 12:01
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
27 Μάιος 2021, 15:55
πάντως πέραν της συζήτησης για τις ποινές, διαβάζοντας αυτά που ένας 48χρονος ΔΑΣΚΑΛΟΣ έγραφε σε 9χρονα παιδάκια με εξοργίζει σε απίστευτο βαθμό
αν ήμουν πατέρας το πιο πιθανό είναι να τον είχα στείλει στο νοσοκομείο στη καλύτερη
Εγώ προτείνω κάτι πιο λειτουργικό.

Όσοι πιστεύουν στις δεύτερες και τρίτες ευκαιρίες για τους εν λόγω, να τους προσλάβουν για να κάνουν ιδιαίτερα μαθήματα στα παιδιά τους.
Πιστεύω στη 2η ευκαιρία και τη θεωρώ έτσι και αλλιώς αναπόφευκτη. 2η ευκαιρία δε σημαίνει και παράβλεψη της πιθανότητας επανάληψης του παραπτώματος. Πρέπει να δίνεται η ευκαιρία να συνεχίζει τη ζωή του ο θύτης αλλά να προστατεύεται και το κοινωνικό σύνολο.
Ε, ακριβώς γι' αυτό πρέπει να απομακρύνεται άμεσα από επαγγελματικούς χώρους που διευκολύνουν την επικοινωνία του με παιδιά.

Έτσι καλύπτεται τόσο το "ηθικό" πρόβλημα της κοινωνίας όσο και το πρακτικό σκέλος της προστασίας των παιδιών.


Για όσους βάζουν πάνω από τα παιδιά την πολύτιμη για το κοινωνικό σύνολο υπόληψη του θύτη, ήδη πρότεινα λύση.

Ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα (ή κοινωνικό πείραμα).
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών