ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ τα σορτς και οι κοντές φούστες σε μαθήτριες

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ τα σορτς και οι κοντές φούστες σε μαθήτριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 11 Ιουν 2021, 20:24

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
11 Ιουν 2021, 20:21
Μα κι εγώ το αντιλαμβάνομαι ότι είσαι μαλάκας.
Ήμουν σίγουρος :g030::lol:
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

the comet the course the tail

Re: ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ τα σορτς και οι κοντές φούστες σε μαθήτριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 11 Ιουν 2021, 20:27

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
11 Ιουν 2021, 20:21
Βλήμα έγραψε:
11 Ιουν 2021, 20:17
Λίνο Βεντούρα έγραψε:
11 Ιουν 2021, 20:13

Τελικά είχες δίκαιο στο άλλο νήμα.
Η διαφορά μας είναι ότι εγώ το αντιλαμβάνομαι.
Μα κι εγώ το αντιλαμβάνομαι ότι είσαι μαλάκας.
εσύ είσαι μαλάκας με περικεφαλαία. στοχοποιείς και προσβάλλεις διάφορους, χωρίς κανένα προηγούμενο και σοβαρό λόγο.

Άβαταρ μέλους
Λίνο Βεντούρα
Δημοσιεύσεις: 10300
Εγγραφή: 05 Δεκ 2018, 18:51

Re: ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ τα σορτς και οι κοντές φούστες σε μαθήτριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λίνο Βεντούρα » 11 Ιουν 2021, 20:27

the comet the course the tail έγραψε:
11 Ιουν 2021, 20:27
Λίνο Βεντούρα έγραψε:
11 Ιουν 2021, 20:21
Βλήμα έγραψε:
11 Ιουν 2021, 20:17


Η διαφορά μας είναι ότι εγώ το αντιλαμβάνομαι.
Μα κι εγώ το αντιλαμβάνομαι ότι είσαι μαλάκας.
εσύ είσαι μαλάκας με περικεφαλαία. στοχοποιείς και προσβάλλεις διάφορους, χωρίς κανένα προηγούμενο και σοβαρό λόγο.
:a040:
Fluffy έγραψε:
25 Αύγ 2021, 12:22
Στον καπιταλισμό κυριαρχεί η αντίληψη της κυρίαρχης τάξης, γιαυτό είναι και κυρίαρχη.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ τα σορτς και οι κοντές φούστες σε μαθήτριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 11 Ιουν 2021, 20:28

Είναι καλύτερο δηλαδή να μαζεύεται ο κάθε ανώμαλος παιδέρας και να την παίζει έξω από τα σχολεία;
the end

the comet the course the tail

Re: ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ τα σορτς και οι κοντές φούστες σε μαθήτριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 11 Ιουν 2021, 20:28

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
11 Ιουν 2021, 20:27
the comet the course the tail έγραψε:
11 Ιουν 2021, 20:27
Λίνο Βεντούρα έγραψε:
11 Ιουν 2021, 20:21


Μα κι εγώ το αντιλαμβάνομαι ότι είσαι μαλάκας.
εσύ είσαι μαλάκας με περικεφαλαία. στοχοποιείς και προσβάλλεις διάφορους, χωρίς κανένα προηγούμενο και σοβαρό λόγο.
:a040:
ουστουδιάλου ψυχάκια.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ τα σορτς και οι κοντές φούστες σε μαθήτριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 11 Ιουν 2021, 20:30

Βλήμα έγραψε:
11 Ιουν 2021, 20:06

Ποπο φρίκη!
Πάω να φέρω τον κουβά να ξεράσω.
Εμένα μου αρέσει το γκαυλιαρικο ντύσιμο στις γυναίκες, αλλά εδώ μιλάμε για παιδιά του γυμνασίου στο σχολείο.
Βλήμα έγραψε:
11 Ιουν 2021, 20:11
Δεν είναι δουλειά του σχολείου να εκπαιδεύσει τις μαθήτριες να ντύνονται σωστά, είναι δουλειά των γονιών. Πώς θα το κάνουν αυτό, θα με ρωτήσετε. Λοιπόν, εγώ στην αρχή θα της έλεγα ότι δεν μου αρέσει κι αυτή ως έφηβη θα μου έλεγε "δεν μπορείς να μου πεις τι να κάνω".
Οπότε κι εγώ θα αγόραζα ένα παρόμοιο σορτσάκι, θα το φορούσα και θα την ρωτούσα "Πώς σου φαίνεται; Με αυτό θα κυκλοφορώ από εδώ κι εμπρός. Τι ώρα είπαμε να έρθω να σε πάρω αύριο από το σχολείο;"
Κι αν πήγαινε να μου πει τίποτα θα της απαντούσα "δεν μπορείς να μου πεις τι να κάνω".
Κι έτσι θα κάναμε συμφωνία. Θα μου υποσχόταν ότι δεν θα το έβαζε αυτή και θα της υποσχόμουν ότι δεν θα το βάλω κι εγώ.


Δεν έχεις παιδιά ε;

άγνωστος γνωστός
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: 08 Ιαν 2019, 00:33

Re: ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ τα σορτς και οι κοντές φούστες σε μαθήτριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από άγνωστος γνωστός » 11 Ιουν 2021, 20:39

Το ξέρω. Κι εγώ ψυχρά και περιπαικτικά απαντάω. Ότι η ειρωνεία σου είναι άστοχη.

Να σου πω κάτι φίλε; Στο νησί σου μπήκε τόση άμμος στον κώλο μας που δεν περιγράφεται. Άμμος από την Ερεσσο και από τον Χρουσο. Κοντεψανε να ξεχάσουμε την κίνηση του πώς βάζουν το βρακί τους. Ήμασταν και στις αρχές μας. Όταν απλά φύγαμε με τα μαγιό μας στο μηχανάκι βρεθήκαμε σε ένα καφενείο για πορτοκαλάδα. Όλο γεροντια ήτανε. Δεν θυμάμαι γιατί έμεινε πίσω και έπρεπε να φτασω εγώ πρώτα με το μηχανάκι. Πάντως εγώ έκατσα παραγγελία και την περίμενα. Δεν θυμάμαι ποιο χωριουδάκι ήτανε. Κάποια στιγμή μου σκάει από μακριά και όπως πλησίαζε βλέπει τα γεροντια. Ήταν με το από πάνω του μαγιό και σορτσάκι. Μου σκάει ένα χαμόγελο και είχε κατακοκκινησει. Ήταν και ο λόγος που την αγάπησα και την ερωτεύτηκα ακόμα πιο πολύ. Αυτό το ντροπαλό που έβγαλε. Οι γέροι απλά χαμογελούσαν συμπαθητικά. Κανείς δεν μας είπε τίποτα εννοείται.
Ο λόγος που ντράπηκε ήταν ακριβώς κάποια συμπόνοιας για τα γεροντια και την αναστάτωση πους τους προκάλεσε. Έκατσε δίπλα μου και ντύθηκε αμεσως.
Σε καλώ να τη συγκρίνεις με κάποια " άνετη" νέα που θεωρεί ότι είναι δικαίωμα της να τα πετάξει έξω και έτοιμη να δώσει μάχη άμα της την πει κανείς "μαλακας οπισθοδρομικός"

άγνωστος γνωστός
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: 08 Ιαν 2019, 00:33

Re: ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ τα σορτς και οι κοντές φούστες σε μαθήτριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από άγνωστος γνωστός » 11 Ιουν 2021, 20:41

the comet the course the tail έγραψε:
11 Ιουν 2021, 20:28
Λίνο Βεντούρα έγραψε:
11 Ιουν 2021, 20:27
the comet the course the tail έγραψε:
11 Ιουν 2021, 20:27


εσύ είσαι μαλάκας με περικεφαλαία. στοχοποιείς και προσβάλλεις διάφορους, χωρίς κανένα προηγούμενο και σοβαρό λόγο.
:a040:
ουστουδιάλου ψυχάκια.
Χαλάρωσε κι άσε εμένα αν χρειαστεί. Στρέψε το κεφάλι πιο δίπλα. Έχει και όμορφα πράγματα.

the comet the course the tail

Re: ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ τα σορτς και οι κοντές φούστες σε μαθήτριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 11 Ιουν 2021, 20:42

άγνωστος γνωστός έγραψε:
11 Ιουν 2021, 20:41
the comet the course the tail έγραψε:
11 Ιουν 2021, 20:28
Λίνο Βεντούρα έγραψε:
11 Ιουν 2021, 20:27

:a040:
ουστουδιάλου ψυχάκια.
Χαλάρωσε κι άσε εμένα αν χρειαστεί. Στρέψε το κεφάλι πιο δίπλα. Έχει και όμορφα πράγματα.
έχε το νου σου στο Βλήμα λοιπόν. δεν θέλω να του κολλάνε.

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ τα σορτς και οι κοντές φούστες σε μαθήτριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 11 Ιουν 2021, 20:43

EKPLIKTIKOS έγραψε:
11 Ιουν 2021, 20:30
Βλήμα έγραψε:
11 Ιουν 2021, 20:06

Ποπο φρίκη!
Πάω να φέρω τον κουβά να ξεράσω.
Εμένα μου αρέσει το γκαυλιαρικο ντύσιμο στις γυναίκες, αλλά εδώ μιλάμε για παιδιά του γυμνασίου στο σχολείο.
Ανάμεσα στην γκαύλα πάντως και το "απαγορεύεται" υπάρχει και το "δεν με αφορά". Μη σου πω πως όσοι είναι υπέρ της απαγόρευσης είναι επειδή καυλώνουν κι αισθάνονται άσχημα, οπότε, αντί να δουν ποιο είναι το πρόβλημά τους που καυλώνουν με ανήλικα, προτιμούν να τα υποχρεώνουν να κυκλοφορούν ως μη καυλωτικά.
EKPLIKTIKOS έγραψε:
11 Ιουν 2021, 20:30
Δεν έχεις παιδιά ε;
Μια γάτα μόνο, πιάνεται;
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ τα σορτς και οι κοντές φούστες σε μαθήτριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 11 Ιουν 2021, 20:44

the comet the course the tail έγραψε:
11 Ιουν 2021, 20:42
άγνωστος γνωστός έγραψε:
11 Ιουν 2021, 20:41
the comet the course the tail έγραψε:
11 Ιουν 2021, 20:28


ουστουδιάλου ψυχάκια.
Χαλάρωσε κι άσε εμένα αν χρειαστεί. Στρέψε το κεφάλι πιο δίπλα. Έχει και όμορφα πράγματα.
έχε το νου σου στο Βλήμα λοιπόν. δεν θέλω να του κολλάνε.
Μπρο, εκτιμώ την συμπαράσταση, αλλά χαλάρωσε.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32618
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ τα σορτς και οι κοντές φούστες σε μαθήτριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 11 Ιουν 2021, 20:47

άγνωστος γνωστός έγραψε:
11 Ιουν 2021, 20:39
Το ξέρω. Κι εγώ ψυχρά και περιπαικτικά απαντάω. Ότι η ειρωνεία σου είναι άστοχη.

Να σου πω κάτι φίλε; Στο νησί σου μπήκε τόση άμμος στον κώλο μας που δεν περιγράφεται. Άμμος από την Ερεσσο και από τον Χρουσο. Κοντεψανε να ξεχάσουμε την κίνηση του πώς βάζουν το βρακί τους. Ήμασταν και στις αρχές μας. Όταν απλά φύγαμε με τα μαγιό μας στο μηχανάκι βρεθήκαμε σε ένα καφενείο για πορτοκαλάδα. Όλο γεροντια ήτανε. Δεν θυμάμαι γιατί έμεινε πίσω και έπρεπε να φτασω εγώ πρώτα με το μηχανάκι. Πάντως εγώ έκατσα παραγγελία και την περίμενα. Δεν θυμάμαι ποιο χωριουδάκι ήτανε. Κάποια στιγμή μου σκάει από μακριά και όπως πλησίαζε βλέπει τα γεροντια. Ήταν με το από πάνω του μαγιό και σορτσάκι. Μου σκάει ένα χαμόγελο και είχε κατακοκκινησει. Ήταν και ο λόγος που την αγάπησα και την ερωτεύτηκα ακόμα πιο πολύ. Αυτό το ντροπαλό που έβγαλε. Οι γέροι απλά χαμογελούσαν συμπαθητικά. Κανείς δεν μας είπε τίποτα εννοείται.
Ο λόγος που ντράπηκε ήταν ακριβώς κάποια συμπόνοιας για τα γεροντια και την αναστάτωση πους τους προκάλεσε. Έκατσε δίπλα μου και ντύθηκε αμεσως.
Σε καλώ να τη συγκρίνεις με κάποια " άνετη" νέα που θεωρεί ότι είναι δικαίωμα της να τα πετάξει έξω και έτοιμη να δώσει μάχη άμα της την πει κανείς "μαλακας οπισθοδρομικός"
εγκρινω, να την κρατησεις.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

the comet the course the tail

Re: ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ τα σορτς και οι κοντές φούστες σε μαθήτριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 11 Ιουν 2021, 20:50

Βλήμα έγραψε:
11 Ιουν 2021, 20:44
the comet the course the tail έγραψε:
11 Ιουν 2021, 20:42
άγνωστος γνωστός έγραψε:
11 Ιουν 2021, 20:41


Χαλάρωσε κι άσε εμένα αν χρειαστεί. Στρέψε το κεφάλι πιο δίπλα. Έχει και όμορφα πράγματα.
έχε το νου σου στο Βλήμα λοιπόν. δεν θέλω να του κολλάνε.
Μπρο, εκτιμώ την συμπαράσταση, αλλά χαλάρωσε.
χαλαρός είμαι. μην σε μπερδεύει το γραπτό μου ύφος. κάθομαι στο πισι, ημίγυμνος, πίνω καφέ και καπνίζω. :bored:

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ τα σορτς και οι κοντές φούστες σε μαθήτριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 11 Ιουν 2021, 20:54

Βλήμα έγραψε:
11 Ιουν 2021, 20:43
EKPLIKTIKOS έγραψε:
11 Ιουν 2021, 20:30
Βλήμα έγραψε:
11 Ιουν 2021, 20:06

Ποπο φρίκη!
Πάω να φέρω τον κουβά να ξεράσω.
Εμένα μου αρέσει το γκαυλιαρικο ντύσιμο στις γυναίκες, αλλά εδώ μιλάμε για παιδιά του γυμνασίου στο σχολείο.
Ανάμεσα στην γκαύλα πάντως και το "απαγορεύεται" υπάρχει και το "δεν με αφορά". Μη σου πω πως όσοι είναι υπέρ της απαγόρευσης είναι επειδή καυλώνουν κι αισθάνονται άσχημα, οπότε, αντί να δουν ποιο είναι το πρόβλημά τους που καυλώνουν με ανήλικα, προτιμούν να τα υποχρεώνουν να κυκλοφορούν ως μη καυλωτικά.
EKPLIKTIKOS έγραψε:
11 Ιουν 2021, 20:30
Δεν έχεις παιδιά ε;
Μια γάτα μόνο, πιάνεται;
Όχι, δεν πιάνεται. Και γενικά δεν υπάρχει μεγαλύτερο κριντζ από το να διαβάζουμε εμείς οι γονείς τέτοια σχόλια.

Όσο για το παραπάνω σχόλιο, με αφορά κ με παρα-αφορα ακριβώς επειδή έχω παιδι. Αν εσύ σκέφτεσαι ανώμαλα για τα παιδιά, μην το προβαλεις πάνω σε τρίτους. Το θέμα έχει πολλές προεκτάσεις για την ψυχολογία των παιδιών μας, πράγμα που έχεις ξεχάσει επειδή πάνε πολλά χρόνια που τελειωσες το σχολείο και δε θυμάσαι καθόλου προφανώς πως δουλεύει η αγέλη των μαθητών. Το να μην αφήνεις τη 12χρονη να σκάει στο σχολείο σα να πηγαίνει στη Συγγρού για πιάτσα έχει να κάνει με τη δική της προστασία.

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ τα σορτς και οι κοντές φούστες σε μαθήτριες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 11 Ιουν 2021, 20:55

EKPLIKTIKOS έγραψε:
11 Ιουν 2021, 20:54
Βλήμα έγραψε:
11 Ιουν 2021, 20:43
EKPLIKTIKOS έγραψε:
11 Ιουν 2021, 20:30


Εμένα μου αρέσει το γκαυλιαρικο ντύσιμο στις γυναίκες, αλλά εδώ μιλάμε για παιδιά του γυμνασίου στο σχολείο.
Ανάμεσα στην γκαύλα πάντως και το "απαγορεύεται" υπάρχει και το "δεν με αφορά". Μη σου πω πως όσοι είναι υπέρ της απαγόρευσης είναι επειδή καυλώνουν κι αισθάνονται άσχημα, οπότε, αντί να δουν ποιο είναι το πρόβλημά τους που καυλώνουν με ανήλικα, προτιμούν να τα υποχρεώνουν να κυκλοφορούν ως μη καυλωτικά.
EKPLIKTIKOS έγραψε:
11 Ιουν 2021, 20:30
Δεν έχεις παιδιά ε;
Μια γάτα μόνο, πιάνεται;
Όχι, δεν πιάνεται. Και γενικά δεν υπάρχει μεγαλύτερο κριντζ από το να διαβάζουμε εμείς οι γονείς τέτοια σχόλια.

Όσο για το παραπάνω σχόλιο, με αφορά κ με παρα-αφορα ακριβώς επειδή έχω παιδι. Αν εσύ σκέφτεσαι ανώμαλα για τα παιδιά, μην το προβαλεις πάνω σε τρίτους. Το θέμα έχει πολλές προεκτάσεις για την ψυχολογία των παιδιών μας, πράγμα που έχεις ξεχάσει επειδή πάνε πολλά χρόνια που τελειωσες το σχολείο και δε θυμάσαι καθόλου προφανώς πως δουλεύει η αγέλη των μαθητών. Το να μην αφήνεις τη 12χρονη να σκάει στο σχολείο σα να πηγαίνει στη Συγγρού για πιάτσα έχει να κάνει με τη δική της προστασία.
Δεν προβάλλω, υποθέτω. Εγώ επιλέγω το "δε με αφορά".
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών