Οι πολυαγαπημένοι μας Πακιστανοί....

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 28676
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Οι πολυαγαπημένοι μας Πακιστανοί....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 17 Νοέμ 2022, 20:11

16.11.2022
Πακιστανοί «διαφημίζουν» την Ελλάδα: «Ελάτε, το χρήμα ρέει άφθονο»!
221 εκατομμύρια ο πληθυσμός του Πακιστάν.

Εικόνα

Με τέτοια βίντεο ότι στην Ελλάδα ρέει άφθονο το χρήμα που ανεβάζουν οι Πακιστανοί στο διαδίκτυο «διαφημίζουν» τη χώρα μας προκειμένου να έρθουν ακόμη περισσότεροι από τους εκατοντάδες χιλιάδες που ήδη βρίσκονται εδώ.







Δεν είναι βέβαια ούτε το πρώτο ούτε και το τελευταίο βίντεο που ανεβάζουν Πακιστανοί για να «διαφημίσουν» την Ελλάδα, η κυβέρνηση της οποίας ανήμπορη και χωρίς αποφασιστικότητα δέχεται μοιρολατρικά την εισβολή αυτή όπως και στο μεγαλύτερο ποσοστό της η ελληνική κοινωνία.


https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/e ... i-afthono/

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16178
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Οι πολυαγαπημένοι μας Πακιστανοί....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 17 Νοέμ 2022, 20:21

Kauldron έγραψε:
17 Ιουν 2021, 21:26
Οι Πακιστανοί είναι Τουρκόφιλοι και ρατσιστές κατά των Ελλήνων. Όλα τα εγκλήματα που διαπράττουν εδώ είναι ρατσιστικά.
ποση αληθεια
τα πακια μισουν ολους τους αλλοθρησκους
ειναι φανατικοι μουσουλμανοι και εξ αιτιας αυτου και φανατικοι μογγολοφιλοι
μιλαμε για λαο αποπατο
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 28676
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Οι πολυαγαπημένοι μας Πακιστανοί....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 25 Νοέμ 2022, 19:51

11-25-2022
«Μόνο με 20 ευρώ φτιάχνουμε ΟΛΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ (των Πακιστανών).

Εικόνα

Μόνο εδώ αυτά...


“Έχουμε φτιάξει ειδική ομάδα που αναλαμβάνει τα χαρτιά όλων των παιδιών, να τους κάνουμε την αίτηση, να τους φτιάξουμε τον φάκελο. Όλα αυτά τα αναλαμβάνουμε μόνο με 20 ευρώ”

Χωρίς σχόλια:


https://www.el.gr/ellada/mono-me-20-eyr ... ta-charti/

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23059
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Οι πολυαγαπημένοι μας Πακιστανοί....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 25 Νοέμ 2022, 19:59

κρατος εν κρατη ... μεγαλη κυβερνητικη αδιαφορια στο θεμα ...
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 28676
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Οι πολυαγαπημένοι μας Πακιστανοί....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 28 Νοέμ 2022, 19:40

27 Νοεμβρίου, 2022
Ομόνοια: Συνελήφθη Πακιστανός διακινητής που έβαζε στην Ελλάδα αλλοδαπούς με μαϊμού ταξιδιωτικά έγγραφαΣυνεργασία ΕΛΑΣ με Europol, πώς τον «τσάκωσαν»

Εικόνα

Συνελήφθη ένας Πακιστανός κατά την διάρκεια συντονισμένης επιχείρησης του Τμήματος Διαχείρισης Μετανάστευσης της Διεύθυνσης Αλλοδαπών Αττικής, που πραγματοποιήθηκε την περασμένη Πέμπτη 24 Νοεμβρίου, στην περιοχή της Ομόνοιας, κατηγορούμενος για κατοχή διαβατηρίων και ταξιδιωτικών εγγράφων μεγάλης ποσότητας τρίτων προσώπων και διευκόλυνση εισόδου – εξόδου αλλοδαπών από την Ελλάδα. Παράλληλα, ταυτοποιήθηκε και αναζητείται αλλοδαπός συνεργός του.


Σύμφωνα με την ΕΛΑΣ, στο πλαίσιο διερεύνησης κυκλώματος πλαστογραφίας ταξιδιωτικών εγγράφων με σκοπό τη διευκόλυνση παράνομης προώθησης μεταναστών και τη νομιμοποίησή τους σε χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης, ταυτοποιήθηκε και εντοπίστηκε ο Πακιστανός που είχε αναπτύξει συνεργασία με το κύκλωμα.

Ειδικότερα, ο αλλοδαπός αναλάμβανε την κατάρτιση πλαστών, αλλά και εγγράφων τρίτων ατόμων αμφιβόλου γνησιότητας και τη μαζική αποστολή αυτών ταχυδρομικώς προς Ιταλία, Ισπανία, Πορτογαλία και Αυστρία. Για το σκοπό αυτό, λειτουργούσε στο σπίτι του, στην Ομόνοια, εργαστήριο κατάρτισης πλαστών εγγράφων, ενώ ταυτόχρονα διέθετε προς πώληση σημαντικό αριθμό εγγράφων.

Σύμφωνα με την ΕΛΑΣ, ο κατηγορούμενος, προκειμένου να καλύπτει τις παράνομες δραστηριότητες του, χρησιμοποιούσε στοιχεία αποστολέα για τις ανωτέρω αποστολές των δεμάτων που περιείχαν τα πλαστά ή τρίτων προσώπων έγγραφα, στοιχεία τρίτων προσώπων, «αχυρανθρώπων» ή στοιχεία από πλαστά έγγραφα που είχε καταρτίσει ο ίδιος. Ακόμη πιο σύνθετος ήταν ο τρόπος διακίνησης των χρηματικών εμβασμάτων για την πληρωμή των ταξιδιωτικών εγγράφων με τη χρήση εταιρειών ταχυμεταφοράς χρημάτων. Συγκεκριμένα, χρησιμοποιώντας τα παράνομα έγγραφα, παραλάμβανε, για λογαριασμό του κυκλώματος, χρηματικά εμβάσματα από εταιρείες ταχυμεταφοράς χρημάτων, από συνεργούς από διάφορα σημεία των ΗΠΑ.

Με τη συνδυαστική χρήση διαφορετικών στοιχείων αποστολέων δεμάτων – αποδεκτών χρηματικών εμβασμάτων, διαφορετικών προορισμών – παραληπτών των δεμάτων (χώρες της Ε.Ε.) και αντίστοιχα διαφορετικών αποστολέων των χρημάτων (ΗΠΑ) είχε δημιουργηθεί σκόπιμα ένα δαιδαλώδες δίκτυο διανομής εγγράφων και οικονομικών ροών, δυσχεραίνοντας έτσι την αποκάλυψη της εγκληματικής δραστηριότητας.

Όπως προέκυψε από την αστυνομική έρευνα, τους τελευταίους δύο μήνες, ο κατηγορούμενος είχε διακινήσει πάνω από 33 ταχυδρομικά δέματα.

Από την έρευνα που διενεργήθηκε στο σπίτι του αλλοδαπού, βρέθηκαν και κατασχέθηκαν: 77 άδειες διαμονής (Ιταλίας, Βελγίου, Πορτογαλίας, Σουηδίας και Ελλάδας), 5 διαβατήρια Πακιστάν και Ινδίας, 3 προξενικές θεωρήσεις (VISA Ιταλίας, Καναδά), 3 άδειες ικανότητας οδήγησης Ελλάδας, 2 δελτία ταυτότητας Πακιστάν, πλήθος αποδείξεων μεταφοράς χρημάτων, ηλεκτρονικός υπολογιστής, σαρωτής – εκτυπωτής, διάφορα υλικά που χρησιμοποιούνται στην κατάρτιση πλαστών εγγράφων, 3 κινητά τηλέφωνα και το χρηματικό ποσό των 4.050 ευρώ.

Ο κατηγορούμενος είχε καταρτίσει για τον εαυτό του τρία διαφορετικά είδη πλαστών εγγράφων με διαφορετικά στοιχεία που έφεραν τη φωτογραφία του, τα οποία χρησιμοποιούσε κατά περίπτωση για τη διακίνηση των δεμάτων.

Σημειώνεται, ότι για τη συγκεκριμένη υπόθεση η ΕΛΑΣ διατηρεί συνεργασία με τη Europol, ενώ έχει κληθεί και ειδικός εμπειρογνώμονας, ο οποίος θα συνδράμει τις έρευνες με κινητή μονάδα ανάλυσης δεδομένων. Η υπόθεση υλοποιήθηκε στο πλαίσιο εφαρμογής του Εθνικού Σχεδίου Επιχειρήσεων και στο πλαίσιο δράσης 2.2 του προγράμματος EMPACT για την καταπολέμηση της παράνομης προώθησης μεταναστών και αποτελεί μέρος της επιχειρησιακής δράσης με την κωδική ονομασία «op Parcel Safe», που υλοποιείται σε συνεργασία με τη Europol.

Ο συλληφθείς οδηγήθηκε στον εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Αθηνών.
https://lawandorder.gr/omonoia-synelift ... -tsakosan/

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 28676
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Οι πολυαγαπημένοι μας Πακιστανοί....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 28 Νοέμ 2022, 20:13

27 Νοεμβρίου 20222
Πακιστανός πατέρας δολοφόνησε την 18χρονη κόρη του επειδή του είπε «όχι» στον σύζυγο που της διάλεξε.

Εικόνα

Στη σύλληψη ενός πατέρα για την δολοφονία της 18χρονη κόρης του στην Ιταλία επειδή αυτή αρνήθηκε να παντρευτεί τον σύζυγο που της είχε διαλλέξει προχώρησαν οι αρχές του Πακιστάν.


Ο Σαμπίρ Αμπάς συνελήφθη στο χωριό του στη νότια επαρχία Πουντζάμπ μετά από πληροφορία των ιταλικών αρχών.



Η τελευταία φορά που είχε θεαθεί ζωντανή η κόρη του, Σαμάν, ήταν τον περασμένο Απρίλιο από γείτονες έξω από σπίτι στο χωριό Νοβελάρα κοντά στην πόλη Ρέτζιο Εμίλια.

Λίγες ημέρες αργότερα κάμερα ασφαλείας στο αεροδρόμιο του Μιλάνο είχε καταγράψει τους γονείς της 18χρονης, οι οποίοι φέρονται να την πίεζαν να παντρευτεί έναν συγκεκριμένο άνδρα, να επιβιβάζονται σε πτήση για το Πακιστάν.

Εικόνα

Η σύλληψη του πατέρα της 18χρονης έγινε λίγες ημέρες μετά τον εντοπισμό ενός πτώματος σε ρηχό τάφο σε εγκαταλελειμμένο κτήριο κοντά στο σπίτι που έμενε η κοπέλα στην Ιταλία.

Ο ίδιος υποστήριξε, σύμφωνα με το ιταλικό πρακτορείο ειδήσεων ANSA, ότι η κόρη του είναι ζωντανή ισχυριζόμενος ότι βρισκόταν σε ταξίδι στο Βέλγιο.

Πριν την εξαφάνισή της η 18χρονη είχε πει στο αγόρι της στην Ιταλία, ο οποίος είναι επίσης πακιστανικής καταγωγής, ότι οι γονείς της ήθελαν να την παντρέψουν με έναν μεγαλύτερης ηλικίας άνδρα και ότι η ίδια διαφωνούσε.



Για την υπόθεση έχουν συλληφθεί επίσης ο αδερφός του πατέρα της 18χρονης και θείος της, Ντανίς Χασνάιν, ο οποίος πιστεύεται ότι ήταν αυτός που τη στραγγάλισε, καθώς και δύο από τα ξαδέρφια της, τον Ικράμ Ιτζάζ και τον Νομανουλάκ Νομανουλάκ, οι οποίο εντοπίστηκαν σε Γαλλία και Ισπανία.

Οι τρεις ύποπτοι έχουν καταγραφεί σε βίντεο από κάμερα ασφαλείας στις 29 Απριλίου, ένα 24ωρο πριν την ημέρα κατά την οποία η αστυνομία εκτιμά ότι δολοφονήθηκε η 18χρονη, να κουβαλούν φτυάρια, έναν σιδερολοστό και μια μπλε τσάντα.

Εικόνα
https://hellas-now.com/pakistanos-pater ... eipe-ochi/

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 28676
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Οι πολυαγαπημένοι μας Πακιστανοί....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 30 Νοέμ 2022, 20:13

29.11.2022
Οι Πακιστανοί προμηθεύουν ιματισμό & εξοπλισμό σε ΕΛ.ΑΣ & ΕΔ!«Έχουμε τζίρο 60 εκατ. ευρώ & πάμε για 200 εκατ. ευρώ»!
«Αρκεί να μας βοηθήσει η κυβέρνηση Μητσοτάκη»

Εικόνα

Αίσθηση προκαλεί ρεπορτάζ της πακιστανικής τηλεόρασης με βάση το οποίο οι Πακιστανοί προμηθεύουν με ρούχα, παπούτσια και εξοπλισμό την ΕΛ.ΑΣ, τις Ένοπλες Δυνάμεις και την Πυροσβεστική!




Μάλιστα ο κύκλος εργασιών φτάνει τα 60 εκατομμύρια ευρώ και οι Πακιστανοί λένε πως εύκολα θα φτάσουν τα 100 εκατομμύρια ευρώ και αν βοηθήσει η κυβέρνηση Μητσοτάκη θα ξεπεράσουν τα 200 εκατ. ευρώ!

Δηλαδή ο ιματισμός των Ενόπλων Δυνάμεων και των Σωμάτων Ασφαλείας εξαρτάται από ένα μη φιλικό προς την Ελλάδα κράτος και μάλιστα δηλωμένο σύμμαχο της Τουρκίας.

Ο ιματισμός είναι η βάση οποιουδήποτε στρατού στον πλανήτη. Το όποιο ηθικό του και η όποια διάθεσή του να πολεμήσει εξαρτάται από αυτό.


https://www.pronews.gr/elliniki-politik ... ekat-eyro/

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 28676
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Οι πολυαγαπημένοι μας Πακιστανοί....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 02 Δεκ 2022, 20:20

12-02-2022
Πάρτε μάτι έναν…”επενδυτή” με ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΧΑΡΤΙΑ.

Εικόνα

Χωρίς σχόλια:



https://www.el.gr/ellada/refuges/vinteo ... yti-me-el/




Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 28676
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Οι πολυαγαπημένοι μας Πακιστανοί....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 04 Δεκ 2022, 19:14

03.12.2022
ΘΑΥΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΟΥ ΕΦΕΡΕ Ο ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ – ΧΩΡΑ ΠΡΟΤΕΚΤΟΡΑΤΟ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΒΡΩΜΙΑΡΗ Λ@ΘΡΟΕΠΟΙΚΟΥ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ.
Πακιστανοί ως νέοι «κατακτητές»υψώνουν τη σημαία τους στο κέντρο της Θεσσαλονίκης.

Άσεμνες χειρονομίες μπροστά από το άγαλμα του Μεγάλου Αλεξάνδρου.

Εικόνα

Ένα νέο βίντεο, από τα εκατοντάδες που κυκλοφορούν στο διαδίκτυο έρχεται στη δημοσιότητα, με φιλότουρκους Πακιστανούς να υψώνουν την σημαία τους στο κέντρο της Θεσσαλονίκης δίπλα από το άγαλμα του Αριστοτέλη.




Το βίντεο μάλλον τραβήχτηκε το καλοκαίρι, αλλά τώρα είδε το φως της δημοσιότητας, όμως δεν έχει καμία σημασία το πότε έγινε, αλλά γιατί έγινε.

Μάλιστα ύψωσαν την σημαία τους δίπλα στο άγαλμα του Αριστοτέλη, ενώ έκαναν και βόλτα με την πακιστανική σημαία στο κεντρικότερο σημείο της Θεσσαλονίκης, ως νέοι κατακτητές.





https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/e ... salonikis/


ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ και πάνε στους Πακιστανούς.
Δείτε να τα επιδεικνύουν...

https://rumble.com/v1ygwj8-118361780.html

https://rumble.com/v1yndw2-118664210.html

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 28676
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Οι πολυαγαπημένοι μας Πακιστανοί....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 05 Δεκ 2022, 19:53

4 Δεκεμβρίου, 2022
Άνδρας Πακιστανικής υπηκοότητας, περιφερόταν γυμνός στα Μέγαρα.
Τον έντυσε πυροσβέστης.

Εικόνα

Γυμνός και ξυπόλητος στους δρόμους στα Μέγαρα εντοπίστηκε από έναν πυροσβέστη, ένας άνδρας ο οποίος περιφερόταν στα χαμένα, αναζητώντας βοήθεια.


Όπως φαίνεται στις φωτογραφίες του «L&O», o γυμνός άνδρας εντοπίστηκε το πρωί του Σαββάτου, (3/12) έξω από επιχείρηση της περιοχής, από τον πυροσβέστη ο οποίος σταμάτησε για να τον βοηθήσει. Αρχικά ο πυροσβέστης δεν καταλάβαινε τι του έλεγε ο άνδρας καθώς δεν μιλούσε Ελληνικά, στην συνέχεια σταμάτησε έναν ομοεθνή του που περνούσε από το σημείο και ανέλαβε άτυπα χρέη διερμηνέα.

Εικόνα

Όπως του είπε, ο γυμνός άνδρας, Πακιστανικής υπηκοότητας, είχε πέσει θύμα βιασμού, με τους άγνωστους δράστες να του αφαιρούν τα ρούχα, τα χρήματα και το κινητό του τηλέφωνο.

Εικόνα

O πυροσβέστης κάλεσε το οικείο αστυνομικό τμήμα, αλλά όπως ανέφερε «δεν υπήρξε ανταπόκριση παρότι περίμενα στο σημείο για αρκετές ώρες». Τελικώς πήγε σπίτι και πήρε ένα παντελόνι που του το έδωσε για να ντυθεί, ενώ του έδωσε και ένα μπουκάλι νερό να πιει.

Εικόνα

Άγνωστο παραμένει αν τα όσα υποστήριξε ο άνδρας είναι αληθή, σε κάθε περίπτωση πάντως η εικόνα του να κυκλοφορεί γυμνός και ξυπόλητος, προκαλεί αποτροπιασμό.
https://lawandorder.gr/apotropiasmos-an ... rosvestis/

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 28676
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Οι πολυαγαπημένοι μας Πακιστανοί....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 11 Δεκ 2022, 21:34

11/12/2022
Πακιστανός κρατούσε ομήρους σε συρμό του Προαστιακού στην Τατοΐου.

Εικόνα

Ένας άνδρας πακιστανικής καταγωγής είχε στην κατοχή του μια ρέπλικα όπλου και κρατούσε ως ομήρους τέσσερα άτομα σε συρμό του Προαστιακού στην Τατοΐου στο ύψος της αμερικανικής βάσης.

Η αστυνομία απέτρεψε ομηρία στον Προαστιακό.

Σύμφωνα με πληροφορίες οι αρχές κινητοποιήθηκαν το μεσημέρι της Κυριακής (11/12), μετά την πληροφόρηση για ομηρία σε τρένο στο Τατόι στο ύψος της αμερικανικής βάσης.

Οι πληροφορίες έκαναν λόγο για ένοπλο άνδρα που κρατούσε τέσσερα άτομα ομήρους σε βαγόνι τρένου.

Άμεσα δόθηκε εντολή σε 4 ομάδες της ΕΚΑΜ να μεταβούν στο σημείο. Επιτόπου μετέβησαν δεκάδες πάνοπλοι αστυνομικοί και μέσα σε λίγα λεπτά έπεισαν τον άνδρα να παραδοθεί, ενώ στη συνέχεια του πέρασαν χειροπέδες.

Ο άνδρας που συνελήφθη, είναι πακιστανικής υπηκοότητας που έφερε όπλο τύπου ρέπλικα και μάλιστα ένας σεκιούριτι διαπίστωσε πως είχε όπλο στην κατοχή του και ενημέρωσε την ΕΛ.ΑΣ.

Οι αρχές συνέχισαν τις έρευνες στα υπόλοιπα βαγόνια του τρένου, ώστε να διασφαλιστεί η ασφάλεια των πολιτών.
https://loutrakitv.gr/%CF%80%CE%B1%CE%B ... %BC%CF%8C/
https://lawandorder.gr/oplo-typoy-repli ... iga-lepta/

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 28676
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Οι πολυαγαπημένοι μας Πακιστανοί....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 13 Δεκ 2022, 19:58

12.12.2022
Κρήτη: Πακιστανός επιτέθηκε σε 50χρονη και προσπάθησε να τη βιάσει«Αν δε μου κάτσεις θα σε σκοτώσω»
«Πάλεψα τουλάχιστον 20 λεπτά μαζί του - Ήθελε να με κάνει να χάσω τις αισθήσεις μου για να ικανοποιήσει πάνω μου τις ορέξεις του»

Εικόνα

Την απόλυτη φρίκη έζησε μια 50χρονη γυναίκα στην Κρήτη, όταν ένας Πακιστανός εργάτης γης την ξυλοκόπησε στο Κεντρί Ιεράπετρας και έπειτα αποπειράθηκε να τη βιάσει με την απειλή μαχαιριού.


Η γυναίκα, ωστόσο, προέβαλε σθεναρή αντίσταση και πάλεψε μαζί του και ο Πακιστανός τράπηκε στη φυγή.

Η 50χρονη απασχολούσε περιστασιακά τον άνδρα μια με δυο φορές την εβδομάδα στις καλλιέργειές της, σαν εργάτη.



«Είχα σχολάσει το απόγευμα της Παρασκευής και είχα πάει στο σπίτι μου να κάνω το μπάνιο μου. Κάποιος μου χτύπησε την πόρτα κι εγώ άνοιξα χωρίς να ιδώ ποιος μου χτυπούσε. Ήταν ο Πακιστανός εργάτης που παίρνουμε στη δουλειά μας μία με δύο φορές την εβδομάδα.

Μόλις τον βλέπω μπροστά μου του λέω… τι γυρεύεις εδώ; Αντί να μου απαντήσει μου πέταξε μια σκουρόχρωμη σκόνη στο πρόσωπό που έμοιαζε με πιπέρι ή καφέ, με αποτέλεσμα να χάσω προσωρινά το φως μου»
είπε η κυρία Κατερίνα Περάκη.

Και πρόσθεσε για τη στιγμή της επίθεσης: «Μόλις το έκανε αυτό, εγώ προσπάθησα να κλείσω την πόρτα αλλά εκείνος την έσπρωχνε απέξω για να μην κλείσει, με έπιασε από τα μαλλιά και με τράβηξε στη βεράντα του σπιτιού μου. Με χτυπούσε κάτω αλύπητα. Παλεύαμε χωρίς να βλέπω τίποτα κι εκείνος συνέχιζε να με χτυπά στο πρόσωπο, στο κεφάλι και στο στήθος.

Παλεύοντας με πήγε κάτω από τα δέντρα του κήπου μου και με στρίμωξε σε ένα σημείο, συνεχίζοντας να με χτυπά αλύπητα. Δεν έβλεπα τίποτα, αλλά άκουγα τον ήχο που έκαναν οι μπουνιές του στο πρόσωπό μου στο κεφάλι και στο σώμα. Κυρίως στο κεφάλι στόχευε.

Ήθελε να με κάνει να χάσω τις αισθήσεις μου για να ικανοποιήσει πάνω μου τις ορέξεις του, γιατί μου έσκισε τα ρούχα μου και τα εσώρουχα μου.

Ένιωθα ότι ήθελε να με σκοτώσει να με αφήσει αναίσθητη και ανήμπορη να αντιδράσω για να με βιάσει. Εγώ ήμουν δυνατή. Άντεξα στα χτυπήματά του. Πάλεψα τουλάχιστον 20 λεπτά μαζί του. Στο τέλος μου έβγαλε μαχαίρι και με απείλησε.




“Αν δε μου κάτσεις θα σε σκοτώσω” μου είπε. Εγώ τον παρακαλούσα λέγοντας του άφησε με, μη με σκοτώνεις, μη με χτυπάς άλλο.

Φώναζα βοήθεια. Δεν άκουγε κανείς. Ο άντρας μου είχε κατεβεί για δουλειές στην Ιεράπετρα. Είχα απελπιστεί. Κι εκεί που άρχισα να χάνω την υπομονή μου, ξαφνικά με άφησε και εξαφανίστηκε μέσα στο σκοτάδι, ίσως επειδή κατάλαβε ότι δε μπορούσε παρά τα χτυπήματα να με κάνει να λυγίσω και να παραδοθώ.

Μόλις τον είδα να φεύγει σηκώθηκα και πήρα αμέσως τηλέφωνο την αστυνομία. Οι αστυνομικοί ήρθαν στο σπίτι μου σε ελάχιστα λεπτά και τους ευχαριστώ, γιατί ήρθαν και στο Νοσοκομείο», πρόσθεσε η γυναίκα.

Παρά την έρευνα και το κυνηγητό που ακολούθησε από τους αστυνομικούς ο νεαρός Πακιστανός διαφεύγει της σύλληψης αν και είναι γνωστά τα στοιχεία του και τα χαρακτηριστικά του.
https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/k ... so-vinteo/

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 28676
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Οι πολυαγαπημένοι μας Πακιστανοί....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 01 Ιαν 2023, 19:45

Εικόνα



Εικόνα

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 28676
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Οι πολυαγαπημένοι μας Πακιστανοί....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 15 Ιαν 2023, 20:51

14.01.2023
Απίστευτο: Ένοπλοι Πακιστανοί «κόβουν βόλτες» με ρόπαλα στα Φιλιατρά και σκορπούν τον τρόμο!
Φορώντας κουκούλες και κρατώντας ρόπαλα και μαχαίρια διέσχισαν πεζή μεγάλο τμήμα της πόλης ώσπου να φτάσουν στο σπίτι ενός ομοεθνούς τους.

Εικόνα

Απερίγραπτες σκηνές βίας σκόρπισαν τον πανικό στους κατοίκους των Φιλιατρών, αργά το βράδυ της Τετάρτης, όταν μια ομάδα από δέκα Πακιστανούς που φορούσαν κουκούλες και ήταν οπλισμένοι με ρόπαλα και μαχαίρια διέσχισαν πεζή μεγάλο τμήμα της πόλης ώσπου να φτάσουν στο σπίτι ενός ομοεθνούς τους και να τα κάνουν όλα γης Μαδιάμ!




Ο ένοικος απουσίαζε εκείνη την ώρα, ωστόσο αυτό δεν εμπόδισε τους κουκουλοφόρους αλλοδαπούς να κάνουν άνω- κάτω το σπίτι και να σπάσουν με τα ρόπαλα το αυτοκίνητό του το οποίο βρισκόταν σταθμευμένο απ’ έξω! Μάλιστα, σύμφωνα με το θύμα, βρήκαν στο αυτοκίνητο μετρητά ύψους περίπου 1.500 ευρώ, τα οποία άρπαξαν και η επιδρομή πήρε τέλος, καθώς φαίνεται ότι κίνητρό της ήταν οι οικονομικές διαφορές με τον ομοεθνή τους.

Για τη μαφιόζικη επίθεση ειδοποιήθηκε το αστυνομικό τμήμα Τριφυλίας, οι άνδρες του οποίου ξεκίνησα έρευνες. Πέντε από τους δράστες εντοπίστηκαν την Πέμπτη στην περιοχή της Σπηλιάς όπου κατοικούν, συνελήφθησαν και οδηγήθηκαν στην εισαγγελέα Πρωτοδικών Κυπαρισσίας με κατηγορίες για παράβαση του νόμου περί όπλων, κλοπή, φθορά ξένης ιδιοκτησίας και διατάραξη κοινής ειρήνης.
https://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/e ... ton-tromo/

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 28676
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Οι πολυαγαπημένοι μας Πακιστανοί....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 22 Ιαν 2023, 19:55

21 Ιανουαρίου, 2023
Διακινητής από το Πακιστάν διαφήμιζε μέσω… TikTok το «μεροκάματο»Έστελνε μετανάστες από την Ημαθία στην Αθήνα.

Εικόνα

Ο διακινητής από το Πακιστάν, διαφήμιζε το… «μεροκάματο» του στο TikTok. Με αυτό τον τρόπο, προσκαλούσε ομοεθνείς του, να ενταχθούν στα δουλεμπορικά κυκλώματα και να βγάλουν «εύκολο» χρήμα.


Οι αστυνομικοί έκπληκτοι είδαν στο λογαριασμό του 22χρονου βίντεο από δωμάτια ξενοδοχείων να επιδεικνύει χαρτονομίσματα, που είχε λάβει ως πληρωμή από παράτυπους μετανάστες. Σε μια άλλη ανάρτηση του, ένας συνεργός του, τον βιντεοσκοπεί την ώρα που σκορπάει τα χρήματα σε ένα κρεβάτι.

Ο 22χρονος Πακιστανός, έπεσε στα χέρια των αστυνομικών του Τμήματος Διαχείρισης Μετανάστευσης Ημαθίας, την ώρα που ετοιμαζόταν για μια ακόμα παράνομη μεταφορά μεταναστών. Μαζί του εντοπίστηκαν 3 γυναίκες από την Ερυθραία και ένας άνδρας από την Συρία, τους οποίους συνόδευε προς το εσωτερικό της χώρας. Η μια από τις νεαρές γυναίκες βρισκόταν σε προχωρημένη κατάσταση εγκυμοσύνης και μεταφέρθηκε αρχικά για παροχή πρώτων βοηθειών στο ΓΝ Βέροιας και στη συνέχεια στη δομή «Έρασμος» που δραστηριοποιείται στη φροντίδα κακοποιημένων γυναικών.

Στο κινητό τηλέφωνο του νεαρού διακινητή εντοπίστηκε βίντεο με τους 4 μετανάστες. Βίντεο ντοκουμέντο που βρέθηκε στο κινητό του τηλέφωνο, έχει καταγράψει τους 4 μετανάστες λίγη ώρα πριν ξεκινήσουν το ταξίδι τους προς την Αθήνα. Ο νεαρός διακινητής, φρόντιζε σε κάθε ενδιάμεσο σταθμό να βιντεοσκοπεί τους μετανάστες και να στέλνει το υλικό στους οικείους τους, ώστε να γνωρίζουν που βρίσκονται αλλά και πως το κύκλωμα τους συμπεριφέρεται καλά.

Οι αρχές, είχαν υπό στενή παρακολούθηση το νεαρό διακινητή εδώ και καιρό, έχοντας πληροφορηθεί για τη δράση του. Παραλάμβανε μετανάστες από συνεργαζόμενο κύκλωμα στη Θεσσαλονίκη και αφού τους μετέφερε αρχικά σε χωριό της Ημαθίας, στη συνέχεια τους οδηγούσε με τρένο από το Πλατύ στην Αθήνα.

Μάλιστα φρόντιζε να τους συνοδεύει ο ίδιος για να βεβαιώνεται ότι θα φτάσουν στον επόμενο «σταθμό» διακίνησης.

Όπως σημειώνουν συνοριοφύλακες, η οργάνωση των κυκλωμάτων πλέον είναι τέτοια που παρέχει πολλές διευκολύνσεις στους μεταφερόμενους για αυτό εξάλλου και η λεγόμενη «ταρίφα» από τον Έβρο έως την Αθήνα έχει ξεπεράσει πλέον τα 6.000 ευρώ, όταν πριν ένα χρόνο ήταν 1.000-1.500 για τον κάθε μετανάστη.


https://lawandorder.gr/diakinitis-to-pa ... na-vinteo/

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών