Πόση σκατοψυχία μπορεί ν' αντέξει αυτή η χώρα;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Πόση σκατοψυχία μπορεί ν' αντέξει αυτή η χώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 27 Ιουν 2021, 12:41

Εγώ προτείνω να εξεταστούν ξανά από επιτροπή του υπουργείου όλοι οι μαθητές του συγκεκριμένου σχολείου.

Αν αποδειχθεί ότι το παιδί αδικήθηκε και ότι οι γνώσεις του στο συγκεκριμένο μάθημα είναι για 8, τότε να τιμωρηθεί ο καθηγητής όπως ορίζεται από το νόμο.

Αν αποδειχθεί ότι δεν ξέρει τι του γίνεται να αποβληθεί δια παντός από το ελληνικό εκπαιδευτικό σύστημα γιατί δεν πρέπει να μας ζαλίζει εφεξής τα αρχιδια όποιος νομίζει ότι αδικείται.

Επίσης αν αποδειχθεί πως υπήρξαν μαθητές του συγκεκριμένου σχολειου που πέρασαν χωρίς να το αξίζουν , να κοπούν και να τιμωρηθούν οι καθηγητές που τους έδωσαν χαριστικους βαθμούς.
Τα ρέστα ας τα ζητήσουν από το αχάριστο προσφυγακι και από τους αναρχοαριστερους καθηγητές που έκαναν θόρυβο για το τίποτα.

Νομίζω ότι αυτό επιβάλει η δικαιοσύνη.
Και όσοι πιστεύουν πως το προσφυγακι λέει αλήθεια και όχι μαλακίες είμαι βέβαιος ότι θα στηρίξουν τη πρόταση μου αφού έτσι θα έχει το καημένο μια δεύτερη ευκαιρία
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20990
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Πόση σκατοψυχία μπορεί ν' αντέξει αυτή η χώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 27 Ιουν 2021, 22:08

Αρχαιολογικό Μουσείο: Επιμένουν προκλητικά για το «όχι» σε προσφυγόπουλα :e040::e040:


https://www.efsyn.gr/node/300074

Το Εθνικό Αρχαιολογικό Μουσείο επισημαίνει ότι οι υπάλληλοι έπραξαν ορθά και με βάση το «ισχύον θεσμικό πλαίσιο», αρνούμενοι τη δωρεάν είσοδο σε σχολείο με προσφυγόπουλα. :e040:

Παράλληλα, στην ανακοίνωση υποστηρίζεται ότι η καθηγήτρια δεν έδειξε στους υπαλλήλους σχετικά παραστατικά, ενώ δεν υπήρχε προσυνεννόηση για την επίσκεψη. :102:

Η ανακοίνωση

Σχετικά με το συμβάν που έλαβε χώρα στον χώρο υποδοχής κοινού στις 25.6.2021, το Εθνικό Αρχαιολογικό Μουσείο ενημερώνει τα εξής:

Η ελεύθερη είσοδος στο Εθνικό Αρχαιολογικό Μουσείο επιτρέπεται σύμφωνα με τους όρους και τις προϋποθέσεις που θέτει το ισχύον θεσμικό πλαίσιο για όλα τα δημόσια Μουσεία της χώρας.

Αναλυτική σχετική δίγλωσση ενημέρωση είναι αναρτημένη στην επίσημη ιστοσελίδα του μουσείου: «www.namuseum.gr»

Επιπλέον οι επισκέπτες μπορούν να ενημερωθούν σχετικά και από την ψηφιακή οθόνη στο χώρο υποδοχής του Μουσείου.

Στους υπαλλήλους του Μουσείου δεν επιδείχθηκε κανένα παραστατικό που θα δικαιολογούσε την έκδοση εισιτηρίου ελεύθερης εισόδου. Δεν υπήρξε έγκυρη προσυνεννόηση με το Μουσείο για τη διευκολυνση της πρόσβασης αλλά και τη διοργάνωση μιας ουσιαστικής εμπειρίας επίσκεψης, την οποία το Μουσείο θα παρείχε εφόσον αυτό του είχε ζητηθεί.
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13511
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Πόση σκατοψυχία μπορεί ν' αντέξει αυτή η χώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 27 Ιουν 2021, 22:40

Prepon έγραψε:
27 Ιουν 2021, 12:41
Εγώ προτείνω να εξεταστούν ξανά από επιτροπή του υπουργείου όλοι οι μαθητές του συγκεκριμένου σχολείου.

Αν αποδειχθεί ότι το παιδί αδικήθηκε και ότι οι γνώσεις του στο συγκεκριμένο μάθημα είναι για 8, τότε να τιμωρηθεί ο καθηγητής όπως ορίζεται από το νόμο.

Αν αποδειχθεί ότι δεν ξέρει τι του γίνεται να αποβληθεί δια παντός από το ελληνικό εκπαιδευτικό σύστημα γιατί δεν πρέπει να μας ζαλίζει εφεξής τα αρχιδια όποιος νομίζει ότι αδικείται.

Επίσης αν αποδειχθεί πως υπήρξαν μαθητές του συγκεκριμένου σχολειου που πέρασαν χωρίς να το αξίζουν , να κοπούν και να τιμωρηθούν οι καθηγητές που τους έδωσαν χαριστικους βαθμούς.
Τα ρέστα ας τα ζητήσουν από το αχάριστο προσφυγακι και από τους αναρχοαριστερους καθηγητές που έκαναν θόρυβο για το τίποτα.

Νομίζω ότι αυτό επιβάλει η δικαιοσύνη.
Και όσοι πιστεύουν πως το προσφυγακι λέει αλήθεια και όχι μαλακίες είμαι βέβαιος ότι θα στηρίξουν τη πρόταση μου αφού έτσι θα έχει το καημένο μια δεύτερη ευκαιρία
Εγώ προτείνω να κάνετε μερικοί ένα κράτει στο ξεφόρτωμα, γιατί έχουμε υπερχείλιση. Να φωνάξουμε ένα βυτίο για εκκένωση και συνεχίζετε.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20990
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Πόση σκατοψυχία μπορεί ν' αντέξει αυτή η χώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 27 Ιουν 2021, 23:04




:xena:

看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών