Πόση σκατοψυχία μπορεί ν' αντέξει αυτή η χώρα;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13456
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Πόση σκατοψυχία μπορεί ν' αντέξει αυτή η χώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 20 Ιουν 2021, 12:05

Καβαλάρης έγραψε:
20 Ιουν 2021, 12:02
Ε αφού δίνουν πτυχία τι κάθεσαι και πουλάς εξυπνάδες στον άλλο;
Τα ΕΠΑΛ, ξεφτέρι μου, όχι όλα τα σχολεία. Τα σχολεία δίνουν απολυτήριο τίτλο.
Τέλος πάντων, να μη σάς απασχολώ από το έργο σας, έχετε να ξεφορτώσετε.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13456
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Πόση σκατοψυχία μπορεί ν' αντέξει αυτή η χώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 20 Ιουν 2021, 12:10

OANNHSEA έγραψε:
20 Ιουν 2021, 12:04
Ναύτης έγραψε:
20 Ιουν 2021, 11:55
OANNHSEA έγραψε:
20 Ιουν 2021, 11:49


Λοιπόν πρόσεξε για να μαθαίνεις...
α) Έχω πτυχίο μηχανολογίας και είμαι σχεδιαστής μηχανημάτων και γραμμών παραγωγής διατροφικών προϊόντων...
β) Στο γυμνάσιο και στο λύκειο είχα 11άρια και 10άρια σε ότι είχε σχέση με γλώσσα, αλλά είχα 18άρια και 20άρια σε ιστορία, μαθηματικά, φυσική και χημεία...
γ) Είδα στο γυμνάσιο και στο λύκειο - ακόμα και στη σχολή!!! - να περνούν ένα σωρό ντουβάρια που κανονικά το μόνο που θα μπορούσαν να κάνουν είναι να δουλεύουν στη Συγγρού σαν πουτάνες ή σαν τραβεστί!!! Δεν ήταν για τίποτα άλλο!!! Και όμως πήραν και απολυτήρια και πτυχία!!! Και μετά έμαθα το γιατί - μπάρμπας και βουλευτής...

Ε λοιπόν όχι!!! Οι διεστραμμένες αριστερές γελοιότητες θα κοπούν μαχαίρι!!!
Όσοι δεν είναι ικανοί δεν θα μπαίνουν σε καμία σχολή και δεν παίρνουν καν πτυχίο!!!
Δεν θα ανταγωνιζόμαστε όσοι έχουμε μυαλό εκεί έξω στον πραγματικό εργασιακό κόσμο τον βόθρο γιατί κάποιοι από εσάς έχετε σκατά στο κεφάλι!!!

ΥΓ
Έχω άλλα δύο πτυχία... Κάτι άλλο;

.
Δεν μπορώ να ξέρω τι πτυχία έχεις και δεν έχεις, το σίγουρο πάντως είναι πως είσαι οργανικά και λειτουργικά αναλφάβητος. Πολύ κακώς σάς δίνουν πτυχία τα πανεπιστήμια. Την εποχή που ήμουν βοηθός, αν περνούσε απ' το χέρι μου γραπτό σου με τέτοια ελληνικά, θα σ' έκοβα συνεχώς με 4,5, μέχρι να μάθεις να γράφεις ελληνικά.
Δεν πιστεύω να έχεις αντίρρηση, είπαμε: αντικειμενικότητα στη βαθμολόγηση.
Έτσι... Δείξε όλο τον άρρωστο ψυχολογικό κόσμο που έχεις!!!
Εμένα δεν με περνούσες για ορθογραφικά σε μία τεχνολογική σχολή, αλλά βάζεις ένα θέμα στο οποίο πρέπει να πάρει απολυτήριο κάποιος με 7 και αυτός που του το αρνείται είναι μπήξε - δείξε!!!
Έτσι!!!
Δείξε σε όλους πόσο άρρωστος είσαι!!!

.
Δεν καταλαβαίνω τον εκνευρισμό σου. Απόφοιτος ελληνικού πανεπιστημίου και να μην ξέρει να γράφει ελληνικά;
Α-πα-ρά-δε-κτο.
Τι ήθελες, δηλαδή, προνομιακή μεταχείριση;
Ή μήπως επιείκεια, ανθρωπιά και κατανόηση;
Όχι, φίλε μου, αυτά είναι μπολσεβικισμοί. Δεν είναι δυνατόν Έλληνας, απόφοιτος τριτοβάθμιας εκπαίδευσης, να είναι αναλφάβητος και να παίρνει πτυχίο. Εκτίθεται ο πολιτισμός μας.
Αντικειμενικά θα σε βαθμολογούσα και θα σ' έκοβα μέχρι να μάθεις να γράφεις στοιχειωδώς σωστά τα ελληνικά.
Κανονικά, μάλιστα, θα έπρεπε να μού πεις και μπράβο, αφού κι εσύ ο ίδιος αυτά υποστηρίζεις.

Άβαταρ μέλους
Καβαλάρης
Δημοσιεύσεις: 1743
Εγγραφή: 01 Ιαν 2019, 18:07
Phorum.gr user: Doc McCoy
Τοποθεσία: Άγρια Δύση

Re: Πόση σκατοψυχία μπορεί ν' αντέξει αυτή η χώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καβαλάρης » 20 Ιουν 2021, 12:12

Ναύτης έγραψε:
20 Ιουν 2021, 12:05
Τα ΕΠΑΛ, ξεφτέρι μου, όχι όλα τα σχολεία.
Το ΕΠΑΛ δεν θεωρείται σχολείο καγκεμπίτη; Φυσικά, αλλά το μόνο που σε ένοιαζε ήταν να πουλήσεις εξυπνάδες για ν' αποφύγεις ν' απαντήσεις επί της ουσίας.
Ναύτης έγραψε:
20 Ιουν 2021, 12:05
Τέλος πάντων, να μη σάς απασχολώ από το έργο σας, έχετε να ξεφορτώσετε.
Ο μόνος που είχε πρόθεση να ξεφορτώσει εδώ ήσουν εσύ. Στόλισες έναν εκπαιδευτικό ως σκατόψυχο και εκδικητικό (!!) χωρίς να σε απασχολήσει στο ελάχιστο η εγκυρότητα της καταγγελίας. Και τώρα που έφαγες τα τρομπόνια το παίζεις χαλαρός.
Αριστερά: Διανοητική γάγγραινα διαλύουσα τα εγκεφαλικά κύτταρα. Παράδειγμα:
Ναύτης έγραψε:
18 Μαρ 2024, 11:04
οι πρόγονοί σου -και οι δικοί μου- στην πλειονότητά τους δεν μιλούσαν τα ελληνικά στην καθημερινότητά τους.

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8050
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Πόση σκατοψυχία μπορεί ν' αντέξει αυτή η χώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 20 Ιουν 2021, 12:13

Ναύτης έγραψε:
20 Ιουν 2021, 12:10
OANNHSEA έγραψε:
20 Ιουν 2021, 12:04
Ναύτης έγραψε:
20 Ιουν 2021, 11:55

Δεν μπορώ να ξέρω τι πτυχία έχεις και δεν έχεις, το σίγουρο πάντως είναι πως είσαι οργανικά και λειτουργικά αναλφάβητος. Πολύ κακώς σάς δίνουν πτυχία τα πανεπιστήμια. Την εποχή που ήμουν βοηθός, αν περνούσε απ' το χέρι μου γραπτό σου με τέτοια ελληνικά, θα σ' έκοβα συνεχώς με 4,5, μέχρι να μάθεις να γράφεις ελληνικά.
Δεν πιστεύω να έχεις αντίρρηση, είπαμε: αντικειμενικότητα στη βαθμολόγηση.
Έτσι... Δείξε όλο τον άρρωστο ψυχολογικό κόσμο που έχεις!!!
Εμένα δεν με περνούσες για ορθογραφικά σε μία τεχνολογική σχολή, αλλά βάζεις ένα θέμα στο οποίο πρέπει να πάρει απολυτήριο κάποιος με 7 και αυτός που του το αρνείται είναι μπήξε - δείξε!!!
Έτσι!!!
Δείξε σε όλους πόσο άρρωστος είσαι!!!

.
Δεν καταλαβαίνω τον εκνευρισμό σου. Απόφοιτος ελληνικού πανεπιστημίου και να μην ξέρει να γράφει ελληνικά;
Α-πα-ρά-δε-κτο.
Τι ήθελες, δηλαδή, προνομιακή μεταχείριση;
Ή μήπως επιείκεια, ανθρωπιά και κατανόηση;
Όχι, φίλε μου, αυτά είναι μπολσεβικισμοί. Δεν είναι δυνατόν Έλληνας, απόφοιτος τριτοβάθμιας εκπαίδευσης, να είναι αναλφάβητος και να παίρνει πτυχίο. Εκτίθεται ο πολιτισμός μας.
Αντικειμενικά θα σε βαθμολογούσα και θα σ' έκοβα μέχρι να μάθεις να γράφεις στοιχειωδώς σωστά τα ελληνικά.
Κανονικά, μάλιστα, θα έπρεπε να μού πεις και μπράβο, αφού κι εσύ ο ίδιος αυτά υποστηρίζεις.
Περίμενε. Θα σε τριπλάρει τώρα λέγοντας σου ότι ορθογραφία, γραμματική και συντακτικό είναι άχρηστες γνώσεις. Όπως οι υπόλοιπες θεωρητικές επιστήμες.

Είναι τυχαίο πως όσοι τα λένε αυτά είναι των θετικών επιστημών; :)

Υ.Γ.: Αστειεύομαι. Δεν έχω διαβάσει κάτι τέτοιο ποτέ από τον ΟΑΝΗΣΕΑ
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14999
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Πόση σκατοψυχία μπορεί ν' αντέξει αυτή η χώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 20 Ιουν 2021, 12:25

OANNHSEA έγραψε:
20 Ιουν 2021, 11:49
Ναύτης έγραψε:
20 Ιουν 2021, 11:32
OANNHSEA έγραψε:
20 Ιουν 2021, 11:20


Το έχουμε ξαναπεί: δεν πας καλά...
Εάν πήγαινες καλά θα ήξερες ότι το σχολείο δεν είναι φυλανθρωπικός οργανισμός για να δίνει πτυχία.
Αλλά θέλει μυαλό αυτό...

.
Μπορεί εγώ να μην είμαι καλά, πάντως εσύ, εάν είχες μάθει ελληνικά στο σχολείο, θα ήξερες πώς γράφεται η λέξη: "φιλανθρωπικός", καθώς επίσης ότι τα σχολεία δεν δίνουν πτυχία.
Βρε μήπως είσαι κάνας αλλοδαπός λαθροεισβολέας και μάς μολύνεις τον πολιτισμό; :smt108
Λοιπόν πρόσεξε για να μαθαίνεις...
α) Έχω πτυχίο μηχανολογίας και είμαι σχεδιαστής μηχανημάτων και γραμμών παραγωγής διατροφικών προϊόντων...
β) Στο γυμνάσιο και στο λύκειο είχα 11άρια και 10άρια σε ότι είχε σχέση με γλώσσα, αλλά είχα 18άρια και 20άρια σε ιστορία, μαθηματικά, φυσική και χημεία...
γ) Είδα στο γυμνάσιο και στο λύκειο - ακόμα και στη σχολή!!! - να περνούν ένα σωρό ντουβάρια που κανονικά το μόνο που θα μπορούσαν να κάνουν είναι να δουλεύουν στη Συγγρού σαν πουτάνες ή σαν τραβεστί!!! Δεν ήταν για τίποτα άλλο!!! Και όμως πήραν και απολυτήρια και πτυχία!!! Και μετά έμαθα το γιατί - μπάρμπας και βουλευτής...

Ε λοιπόν όχι!!! Οι διεστραμμένες αριστερές γελοιότητες θα κοπούν μαχαίρι!!!
Όσοι δεν είναι ικανοί δεν θα μπαίνουν σε καμία σχολή και δεν παίρνουν καν απολυτήριο!!!
Δεν θα ανταγωνιζόμαστε όσοι έχουμε μυαλό εκεί έξω στον πραγματικό εργασιακό κόσμο τον βόθρο γιατί κάποιοι από εσάς έχετε σκατά στο κεφάλι!!!

ΥΓ
Έχω άλλα δύο πτυχία... Κάτι άλλο;

.
Τελειωσες 2 τει και κατι εγινε
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14999
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Πόση σκατοψυχία μπορεί ν' αντέξει αυτή η χώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 20 Ιουν 2021, 12:26

Ναύτης έγραψε:
20 Ιουν 2021, 12:05
Καβαλάρης έγραψε:
20 Ιουν 2021, 12:02
Ε αφού δίνουν πτυχία τι κάθεσαι και πουλάς εξυπνάδες στον άλλο;
Τα ΕΠΑΛ, ξεφτέρι μου, όχι όλα τα σχολεία. Τα σχολεία δίνουν απολυτήριο τίτλο.
Τέλος πάντων, να μη σάς απασχολώ από το έργο σας, έχετε να ξεφορτώσετε.
Δεν λειτουργει σωστα ο εγκεφαλος σου.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13456
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Πόση σκατοψυχία μπορεί ν' αντέξει αυτή η χώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 20 Ιουν 2021, 12:28

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
20 Ιουν 2021, 12:13
Ναύτης έγραψε:
20 Ιουν 2021, 12:10
OANNHSEA έγραψε:
20 Ιουν 2021, 12:04


Έτσι... Δείξε όλο τον άρρωστο ψυχολογικό κόσμο που έχεις!!!
Εμένα δεν με περνούσες για ορθογραφικά σε μία τεχνολογική σχολή, αλλά βάζεις ένα θέμα στο οποίο πρέπει να πάρει απολυτήριο κάποιος με 7 και αυτός που του το αρνείται είναι μπήξε - δείξε!!!
Έτσι!!!
Δείξε σε όλους πόσο άρρωστος είσαι!!!

.
Δεν καταλαβαίνω τον εκνευρισμό σου. Απόφοιτος ελληνικού πανεπιστημίου και να μην ξέρει να γράφει ελληνικά;
Α-πα-ρά-δε-κτο.
Τι ήθελες, δηλαδή, προνομιακή μεταχείριση;
Ή μήπως επιείκεια, ανθρωπιά και κατανόηση;
Όχι, φίλε μου, αυτά είναι μπολσεβικισμοί. Δεν είναι δυνατόν Έλληνας, απόφοιτος τριτοβάθμιας εκπαίδευσης, να είναι αναλφάβητος και να παίρνει πτυχίο. Εκτίθεται ο πολιτισμός μας.
Αντικειμενικά θα σε βαθμολογούσα και θα σ' έκοβα μέχρι να μάθεις να γράφεις στοιχειωδώς σωστά τα ελληνικά.
Κανονικά, μάλιστα, θα έπρεπε να μού πεις και μπράβο, αφού κι εσύ ο ίδιος αυτά υποστηρίζεις.
Περίμενε. Θα σε τριπλάρει τώρα λέγοντας σου ότι ορθογραφία, γραμματική και συντακτικό είναι άχρηστες γνώσεις. Όπως οι υπόλοιπες θεωρητικές επιστήμες.

Είναι τυχαίο πως όσοι τα λένε αυτά είναι των θετικών επιστημών; :)

Υ.Γ.: Αστειεύομαι. Δεν έχω διαβάσει κάτι τέτοιο ποτέ από τον ΟΑΝΗΣΕΑ
Δεν ξέρω, φίλε μου, εγώ ως βοηθός ήμουν άτεγκτος! Το ίδιο και ο καθηγητής, μην διστάζεις να κόβεις τους αγράμματους και τούς ανορθόγραφους, μού έλεγε βλοσυρός, δεν θα παραδώσουμε στην κοινωνία ντουβάρια για επιστήμονες!
:lol:
Στα σοβαρά τώρα, όταν με βάζανε επιτηρητή σε εξετάσεις εξαμήνου, γινότανε ΤΟ καραπουτσαριό!
Στο τέλος με κάρφωσε μια άλλη διδακτορική (σ.σ. μέγιστη σκύλα και καριόλα) στην καθηγήτρια, η οποία με ξέχεσε και δεν με ξαναφώναξε, αλλά στ' αρχίδια μου, δεν ήταν επιβλέπουσα δικιά μου, ούτε μέλος της επιτροπής. Το είπα στον δικό μου, "άγιο" τον φωνάζαμε στη σχολή, και μού είπε να την γράψω κανονικότατα στα παπάρια μου. :lol:
Μόνο σε εξετάσεις για επιλογή σε ΠΜΣ μονόγραψα και πήρα κόλλες κι αυτό γιατί ήταν άδικο να παίρνει με ζαβολιά κάποιος τη θέση κάποιου άλλου, που είχε ξεπατωθεί στο διάβασμα για να περάσει. 180 υποψήφιοι για 15 θέσεις.
Αργότερα, όσες φορές με βάλανε διδάσκοντα σε ΠΜΣ δεν έκοψα ποτέ κανέναν, παρά μόνον λόγω απουσιών.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Πόση σκατοψυχία μπορεί ν' αντέξει αυτή η χώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 20 Ιουν 2021, 12:50

Έχω ένα ξάδερφο που πέρασε σε ΤΕΙ κ του έκοψα την καλημέρα, η ντροπή της οικογένειας :102:

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8452
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Πόση σκατοψυχία μπορεί ν' αντέξει αυτή η χώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 20 Ιουν 2021, 13:13

Οργισμένος έγραψε:
20 Ιουν 2021, 12:25
OANNHSEA έγραψε:
20 Ιουν 2021, 11:49
Ναύτης έγραψε:
20 Ιουν 2021, 11:32

Μπορεί εγώ να μην είμαι καλά, πάντως εσύ, εάν είχες μάθει ελληνικά στο σχολείο, θα ήξερες πώς γράφεται η λέξη: "φιλανθρωπικός", καθώς επίσης ότι τα σχολεία δεν δίνουν πτυχία.
Βρε μήπως είσαι κάνας αλλοδαπός λαθροεισβολέας και μάς μολύνεις τον πολιτισμό; :smt108
Λοιπόν πρόσεξε για να μαθαίνεις...
α) Έχω πτυχίο μηχανολογίας και είμαι σχεδιαστής μηχανημάτων και γραμμών παραγωγής διατροφικών προϊόντων...
β) Στο γυμνάσιο και στο λύκειο είχα 11άρια και 10άρια σε ότι είχε σχέση με γλώσσα, αλλά είχα 18άρια και 20άρια σε ιστορία, μαθηματικά, φυσική και χημεία...
γ) Είδα στο γυμνάσιο και στο λύκειο - ακόμα και στη σχολή!!! - να περνούν ένα σωρό ντουβάρια που κανονικά το μόνο που θα μπορούσαν να κάνουν είναι να δουλεύουν στη Συγγρού σαν πουτάνες ή σαν τραβεστί!!! Δεν ήταν για τίποτα άλλο!!! Και όμως πήραν και απολυτήρια και πτυχία!!! Και μετά έμαθα το γιατί - μπάρμπας και βουλευτής...

Ε λοιπόν όχι!!! Οι διεστραμμένες αριστερές γελοιότητες θα κοπούν μαχαίρι!!!
Όσοι δεν είναι ικανοί δεν θα μπαίνουν σε καμία σχολή και δεν παίρνουν καν απολυτήριο!!!
Δεν θα ανταγωνιζόμαστε όσοι έχουμε μυαλό εκεί έξω στον πραγματικό εργασιακό κόσμο τον βόθρο γιατί κάποιοι από εσάς έχετε σκατά στο κεφάλι!!!

ΥΓ
Έχω άλλα δύο πτυχία... Κάτι άλλο;

.
Τελειωσες 2 τει και κατι εγινε
Ένας άλλος συνάδελφος με 2 πτυχία ΤΕΙ που δούλεψα μαζί του πριν πολλά χρόνια, είναι προϊστάμενος ηλεκτρολόγος στα τσιμέντα Χάλυψ ...
Σε εσένα δεν θα έδινε κανένας λογικός άνθρωπος ούτε καν βάρδια σε περίπτερο!!!

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14687
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Πόση σκατοψυχία μπορεί ν' αντέξει αυτή η χώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 20 Ιουν 2021, 13:48

OANNHSEA έγραψε:
20 Ιουν 2021, 11:49
Ναύτης έγραψε:
20 Ιουν 2021, 11:32
OANNHSEA έγραψε:
20 Ιουν 2021, 11:20


Το έχουμε ξαναπεί: δεν πας καλά...
Εάν πήγαινες καλά θα ήξερες ότι το σχολείο δεν είναι φυλανθρωπικός οργανισμός για να δίνει πτυχία.
Αλλά θέλει μυαλό αυτό...

.
Μπορεί εγώ να μην είμαι καλά, πάντως εσύ, εάν είχες μάθει ελληνικά στο σχολείο, θα ήξερες πώς γράφεται η λέξη: "φιλανθρωπικός", καθώς επίσης ότι τα σχολεία δεν δίνουν πτυχία.
Βρε μήπως είσαι κάνας αλλοδαπός λαθροεισβολέας και μάς μολύνεις τον πολιτισμό; :smt108
Λοιπόν πρόσεξε για να μαθαίνεις...
α) Έχω πτυχίο μηχανολογίας και είμαι σχεδιαστής μηχανημάτων και γραμμών παραγωγής διατροφικών προϊόντων...
β) Στο γυμνάσιο και στο λύκειο είχα 11άρια και 10άρια σε ότι είχε σχέση με γλώσσα, αλλά είχα 18άρια και 20άρια σε ιστορία, μαθηματικά, φυσική και χημεία...
γ) Είδα στο γυμνάσιο και στο λύκειο - ακόμα και στη σχολή!!! - να περνούν ένα σωρό ντουβάρια που κανονικά το μόνο που θα μπορούσαν να κάνουν είναι να δουλεύουν στη Συγγρού σαν πουτάνες ή σαν τραβεστί!!! Δεν ήταν για τίποτα άλλο!!! Και όμως πήραν και απολυτήρια και πτυχία!!! Και μετά έμαθα το γιατί - μπάρμπας και βουλευτής...

Ε λοιπόν όχι!!! Οι διεστραμμένες αριστερές γελοιότητες θα κοπούν μαχαίρι!!!
Όσοι δεν είναι ικανοί δεν θα μπαίνουν σε καμία σχολή και δεν παίρνουν καν απολυτήριο!!!
Δεν θα ανταγωνιζόμαστε όσοι έχουμε μυαλό εκεί έξω στον πραγματικό εργασιακό κόσμο τον βόθρο γιατί κάποιοι από εσάς έχετε σκατά στο κεφάλι!!!

ΥΓ
Έχω άλλα δύο πτυχία... Κάτι άλλο;

.
Τι άλλα πτυχία έχεις, τύπε;
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8452
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Πόση σκατοψυχία μπορεί ν' αντέξει αυτή η χώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 20 Ιουν 2021, 20:08

Feindflug έγραψε:
20 Ιουν 2021, 13:48
.
Τι άλλα πτυχία έχεις, τύπε;
Το ένα από τα δύο είναι νοσηλευτικής - το ξέρουν εδώ μέσα...
Το άλλο το κρατώ κρυφό - ίσως στο μέλλον να το πω...

ΥΓ
Θα πήγαινα και για ένα πτυχίο στην προϊστορική ιστορία, αλλά με πρόλαβε η κρίση, έμεινα άνεργος σχεδόν 3 χρόνια, έμεινα πανί με πανί και...
Τώρα είναι αργά πια...

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Ντρές
Δημοσιεύσεις: 559
Εγγραφή: 12 Μαρ 2020, 03:16

Re: Πόση σκατοψυχία μπορεί ν' αντέξει αυτή η χώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ντρές » 20 Ιουν 2021, 20:23

EKPLIKTIKOS έγραψε:
20 Ιουν 2021, 12:50
Έχω ένα ξάδερφο που πέρασε σε ΤΕΙ κ του έκοψα την καλημέρα, η ντροπή της οικογένειας :102:
Γιατι βρε τετοιος ρατσισμος με τα ΤΕΙ υπήρχαν και καλές σχολές υπηρχαν και κακές όπως το ίδιο και με τα Πανεπιστημια
Οι σχολές υγείας για παραδειγμα Φυσικοθεραπεια , λογοθεραπεια Μαιευτικη κλπ μια χαρα σχολές ηταν και με καλές βάσεις , και καλο σχετικά επίπεδο και με απορρόφηση στην αγορα αργασίας Απο την άλλη αν τελειωνες μια Κοινωνική ανθρωπολογία το πιο πιθανο ήταν να δουλευες ως γκαρσόνι το καλοκαίρι στις τουριστικές περιοχές

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17013
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Πόση σκατοψυχία μπορεί ν' αντέξει αυτή η χώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 20 Ιουν 2021, 20:26

Ναύτης έγραψε:
20 Ιουν 2021, 11:55
Δεν μπορώ να ξέρω τι πτυχία έχεις και δεν έχεις, το σίγουρο πάντως είναι πως είσαι οργανικά και λειτουργικά αναλφάβητος. Πολύ κακώς σάς δίνουν πτυχία τα πανεπιστήμια. Την εποχή που ήμουν βοηθός, αν περνούσε απ' το χέρι μου γραπτό σου με τέτοια ελληνικά, θα σ' έκοβα συνεχώς με 4,5, μέχρι να μάθεις να γράφεις ελληνικά.
Δεν πιστεύω να έχεις αντίρρηση, είπαμε: αντικειμενικότητα στη βαθμολόγηση.
Κανένα σχόλιο για την Αιγύπτια σημαιοφόρο του ενενήντα έξι λυκείου Αθήνας, όπως είπε η ίδια; :o
Με αναρχοκουμούνια καθηγητές δεν θα ήθελες να είσαι βοηθός σήμερα. Όλο 4,5 θα έβαζες.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Ντρές
Δημοσιεύσεις: 559
Εγγραφή: 12 Μαρ 2020, 03:16

Re: Πόση σκατοψυχία μπορεί ν' αντέξει αυτή η χώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ντρές » 20 Ιουν 2021, 20:28

OANNHSEA έγραψε:
20 Ιουν 2021, 20:08
Θα πήγαινα και για ένα πτυχίο στην προϊστορική ιστορία.
ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ??? Τι αδόκιμός όρος ειναι αυτος βρε που υπάρχει και σχολή
Η ιστορία ασχολειται με την περίοδο εκινη του πολιτισμου που υπάρχει γραπτος λόγος και πηγες εξου και ιστορία
Με τα την Προιστορία που δεν υπάρχει καμια πηγη ασχολειται αποκλειστικά η αρχαιολογία που μέσω των ευρημάτων της προσπαθει να ανασυνθέσει σε οποιο βαθμο γινεται το τότε .
Προιστορική Ιστορία δεν έχω ξανακουσει

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14687
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Πόση σκατοψυχία μπορεί ν' αντέξει αυτή η χώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 20 Ιουν 2021, 20:33

Ντρές έγραψε:
20 Ιουν 2021, 20:28
OANNHSEA έγραψε:
20 Ιουν 2021, 20:08
Θα πήγαινα και για ένα πτυχίο στην προϊστορική ιστορία.
ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ??? Τι αδόκιμός όρος ειναι αυτος βρε που υπάρχει και σχολή
Η ιστορία ασχολειται με την περίοδο εκινη του πολιτισμου που υπάρχει γραπτος λόγος και πηγες εξου και ιστορία
Με τα την Προιστορία που δεν υπάρχει καμια πηγη ασχολειται αποκλειστικά η αρχαιολογία που μέσω των ευρημάτων της προσπαθει να ανασυνθέσει σε οποιο βαθμο γινεται το τότε .
Προιστορική Ιστορία δεν έχω ξανακουσει
Μπορεί να είχαν σύστημα γραφής οι δεινόσαυροι ρε τύπε, τι ψάχνεις τώρα;

Έτσι κι αλλιώς με κάτι τέτοια πτυχία, barista θα καταλήξεις, οπότε σπούδασε και νοηματική μουσική, αν γουστάρεις.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών