Αστυνομικη ΑΡΙΣΤΕΙΑ....Αν το έκανε μέσα στον θυμό του, δεν θα πήγαινε ούτε 4 χρόνια φυλακή

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8423
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Αστυνομικη ΑΡΙΣΤΕΙΑ....Αν το έκανε μέσα στον θυμό του, δεν θα πήγαινε ούτε 4 χρόνια φυλακή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 20 Ιουν 2021, 10:26

vagabondo έγραψε:
20 Ιουν 2021, 08:57
OANNHSEA έγραψε:
20 Ιουν 2021, 08:27
vatraxos έγραψε:
19 Ιουν 2021, 16:50


Ε, τότε κανένα πρόβλημα να κάνεις φόνο και "σε 4-5 χρόνια να είσαι έξω".
Εξαρτάται...
Εάν το κανονίσεις καλά, με τους ελληνικούς νόμους μπορεί να μην χρειαστεί καν να μείνεις τόσο!!!
Π.χ. μικρότερη ποινή θα δώσουν εάν κάποιος σκοτώσει εσένα και μεγαλύτερη ποινή εάν κάποιος σκοτώσει έναν γύφτο...
Με λίγα λόγια για το αριστεροί νομικό μας σύστημα είσαι κατώτερος από έναν (οποιοδήποτε) γύφτο!!!

.
Όταν λες γύφτο εννοείς σκύλο ή γυφτο-γύφτο; :xena:
Εννοώ γύφτο...
Εάν έγραφα σκύλο μπορεί να μου την έπεφτε το αιμοβόρο θηρίο με το όνομα Πασιφάη...

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9967
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Αστυνομικη ΑΡΙΣΤΕΙΑ....Αν το έκανε μέσα στον θυμό του, δεν θα πήγαινε ούτε 4 χρόνια φυλακή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 20 Ιουν 2021, 10:36

OANNHSEA έγραψε:
20 Ιουν 2021, 10:26
vagabondo έγραψε:
20 Ιουν 2021, 08:57
OANNHSEA έγραψε:
20 Ιουν 2021, 08:27


Εξαρτάται...
Εάν το κανονίσεις καλά, με τους ελληνικούς νόμους μπορεί να μην χρειαστεί καν να μείνεις τόσο!!!
Π.χ. μικρότερη ποινή θα δώσουν εάν κάποιος σκοτώσει εσένα και μεγαλύτερη ποινή εάν κάποιος σκοτώσει έναν γύφτο...
Με λίγα λόγια για το αριστεροί νομικό μας σύστημα είσαι κατώτερος από έναν (οποιοδήποτε) γύφτο!!!

.
Όταν λες γύφτο εννοείς σκύλο ή γυφτο-γύφτο; :xena:
Εννοώ γύφτο...
Εάν έγραφα σκύλο μπορεί να μου την έπεφτε το αιμοβόρο θηρίο με το όνομα Πασιφάη...

.
:lol:
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών