Νέα γυναικοκτονία στη Δάφνη

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Νέα γυναικοκτονία στη Δάφνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 02 Αύγ 2021, 11:22

Ασέβαστος έγραψε:
02 Αύγ 2021, 11:17
stavmanr έγραψε:
02 Αύγ 2021, 11:02


Δηλαδή, ας πούμε, κάποιος δεν δικαιούται να έχει boiling point το "γυναίκα, δεν μου έφερες τις παντόφλες!";
Ή το "όταν βγαίνουμε έξω θα κοιτάς μόνο το πάτωμα!";
Ή το "θα μιλάς μόνο όταν σου δίνω άδεια";
τι εννοεις "δικαιουται";
"Δικαιούται" = εν βρασμώ ψυχής.
Δεν μπορεί κάποιος να έχει ως boiling point τα παραπάνω, στη θεωρία σου;

Άβαταρ μέλους
I know just what you re sayin
Δημοσιεύσεις: 721
Εγγραφή: 20 Ιουν 2021, 03:25

Re: Νέα γυναικοκτονία στη Δάφνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από I know just what you re sayin » 02 Αύγ 2021, 11:25

δικηγόρος του διαβόλου από τα Lidl....
the comet the course the tail έγραψε:
22 Μάιος 2021, 00:59
μαλακίες έλεγε ο Κώστας. ήταν καλά μέχρι το 2000-2001 τουλάχιστον.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Νέα γυναικοκτονία στη Δάφνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 02 Αύγ 2021, 11:27

I know just what you re sayin έγραψε:
02 Αύγ 2021, 11:25
δικηγόρος του διαβόλου από τα Lidl....
Ρακοσυλλέκτης του Θεού αυτοαπασχολούμενος. :smt023

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5424
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Νέα γυναικοκτονία στη Δάφνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 02 Αύγ 2021, 11:32

ΓΑΛΗ έγραψε:
30 Ιούλ 2021, 21:09
πατησιωτης έγραψε:
30 Ιούλ 2021, 20:58
Αναμένω την άποψη του Νίκο Άγκο. :lol:
Καλά, αυτός θα πει ότι ο τύπος ήταν αρχικώς φεμινιστής λόγω καταγωγής αλλά τον χάλασε η ελληνική πατριαρχική κουλτούρα.
Δεν ξέρω αν έχει γράψει κάτι, ωστόσο επειδή παρακολουθούσα παλιότερα το μπλογκ του, οφείλω να παραδεχτώ πως σε κοινωνικά θέματα κρατούσε ενιαία στάση, ανεξάρτητα του αν σχολίαζε γεγονότα που λάμβαναν χώρα στην Ελλάδα ή την Αλβανία.

Π.χ. πρόχειρα τον θυμάμαι να κράζει τον Μπερίσα επειδή ένα από το προεκλογικά του μότο ενόψει των εκλογών του 2013 ήταν το ''Μην ψηφίζετε τον Ράμα γιατί είναι γκέι'' :smt005:, να κατηγορεί ομοεθνείς του μετανάστες στην Ελλάδα που συμπεριφέρονταν ρατσιστικά σε αλλοδαπούς από το Πακιστάν και να νιώθει αηδία για μια ομοφοβική συγκέντρωση διαμαρτυρίας σε κάποια κωμόπολη επειδή ένας ομοφυλόφιλος συντοπίτης τους είχε πάρει μέρος στο αλβανικό Big Brother.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32748
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Νέα γυναικοκτονία στη Δάφνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 02 Αύγ 2021, 11:40

stavmanr έγραψε:
02 Αύγ 2021, 11:22
Ασέβαστος έγραψε:
02 Αύγ 2021, 11:17
stavmanr έγραψε:
02 Αύγ 2021, 11:02


Δηλαδή, ας πούμε, κάποιος δεν δικαιούται να έχει boiling point το "γυναίκα, δεν μου έφερες τις παντόφλες!";
Ή το "όταν βγαίνουμε έξω θα κοιτάς μόνο το πάτωμα!";
Ή το "θα μιλάς μόνο όταν σου δίνω άδεια";
τι εννοεις "δικαιουται";
"Δικαιούται" = εν βρασμώ ψυχής.
Δεν μπορεί κάποιος να έχει ως boiling point τα παραπάνω, στη θεωρία σου;
φυσικα και μπορει.

μπορει να θυμωνει, και να βραζει η ψυχη του, και να σκοτωνει κοσμο επειδη το χιονι ειναι ασπρο, η για οποιονδηποτε αλλο λογο. για αυτο φτιαξαμε μουρλαδικα και φυλακες. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13340
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Νέα γυναικοκτονία στη Δάφνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 02 Αύγ 2021, 12:22

Χαοτικός έγραψε:
01 Αύγ 2021, 18:22
Πασιφάη έγραψε:
01 Αύγ 2021, 14:44
Naida έγραψε:
01 Αύγ 2021, 14:28




Ουδέποτε αισθάνθηκα τον παραμικρό φόβο για μένα όσο οργισμένο και αν τον έχω δει. Αυτό προσωπικά λέει πολλά.
Διαφωνώ. Διότι υπήρξαν και υπάρχουν πολλές άλλες, που είχαν την ίδια πεποίθηση με σένα. Δεν αποτελείς εξαίρεση του κανόνα. Προσέχουμε για να εχουμε. Το θέμα δεν είναι να βγαίνουμε μετά και να κατηγορούμε τη μοίρα μας, τις συνθήκες και την Πατριαρχία, να κάνουμε εκδηλώσεις, θεωρώντας τον ανδρικό πληθυσμό συλλήβδην ως, εν δυνάμει βιαστές. Καλό θα είναι να κριτικάρουμε και λίγο τις δικές μας επιλογές στο θέμα των συναναστροφών μας. Η πρόληψη σώζει. Η θεραπεία είναι το επώδυνο κομμάτι, δυστυχώς. Οι κοινωνίες δεν αλλάζουν απ'τη μια μέρα στην άλλη, αν δεν αλλάξει η νοοτροπία. Και γι'αυτό υπεύθυνοι είμαστε όλοι. Άντρες, γυναίκες.

Να κάνουμε εμβόλια σχέσεων τότε. καταλαβαίνεις ότι λες κάτι που ούτε εσύ το τηρείς κι ούτε θέλεις; Μένεις με κάποιον άνθρωπο πολύ απλά γιατί εμπιστεύεσαι τα συναισθήματά σου. όχι τις μαρτυρίες και τα γεγονότα και τα στοιχεία και τις έρευνες και τις στατιστικές. καθόλου τη λογική και τον υπολογισμό. Εμπιστεύεσαι και αυτό είναι κιόλας το να αγαπάς. Όταν νιώσεις αρνητικό συναίσθημα τότε το μετράς βεβαίως. Αν όχι τι να μετρήσεις; Ότι παραβιάστηκε κάποιος κανόνας; ( που δεν σε επηρεάζει συναισθηματικά - αλλά παραβιάστηκε!!!). ότι αθετήθηκε κάποια συμφωνία (να μη λέγονται τα εξής: αυτό κι αυτό και το άλλο... κλπ).

Στην κόντρα σας (που είναι περισσότερο συναισθηματική και πηγάζει από αλλού) έχει δίκιο η Νάιδα κι ας μου τη σπάει 9 στις 10.
Αυτά.

θα αλλάξω γνώμη άμα ξηγηθείς πιο αναλυτικά κι αν δεν βαριέσαι ή αν επανεξετάσω και βρεθεί ότι κρίνω λάθος (ή από στοιχεία, ή από θεωρία, σκοπιά ή από αντίληψη (γιατί είμαι πολύ χαλαρός)).
Φιλαράκι, έξυπνη, αλλά ατυχής η παρομοίωση των σχέσων και της πρόληψης, με τα εμβόλια. Λιγότερες πιθανότητες έχεις να ψοφήσεις συν του ότι, αυτό πάει σε δυο δόσεις και λήξαν το θεματάκι. :lol:
Μια κακή σχέση τραβάει, μήνες, χρόνια. Και οι επιπτώσεις στην ψυχολογία και γενικότερα στο κομμάτι της συμβίωσης, είναι τουλάχιστον επώδυνες.
Για μένα είναι σαφές πως η σύνύπαρξή μου με κάποιον άνθρωπο γίνεται έπειτα από σκέψη, βλέποντας συμπεριφορές που αν μη τι άλλο, προσεγγίζουν τα δικά μου δεδομένα. Και τούμπαλιν.
Η ''ξερή'' αγάπη, σε μια λανθασμένη διαπίστωση για το ποιόν του/ της συντρόφου, πάει περίπατο. Δεν θα ανεχόμουν ούτε για πλάκα ''χαριτωμενιές'', διότι θα τις είχα αποκλείσει εκ των προτέρων. Προτού μπω στη διαδικασία να δημιουργήσω ερωτικό κονέ.
Το να κάθομαι και να χαχανίζω με εκφράσεις τύπου, ''σ'έχω σε 2, 3, 4 λεπτά, άμα γουστάρω'', απ'τον άλλον,είναι τουλάχιστον μαλακία από μεριάς μου. Και προσωπικά δεν το θεωρώ υγιές.

Όχι. Δεν έχω τίποτα με τη Ναϊδα και απλά ανταλλάσουμε απόψεις, ενίοτε λίγο περισσότερο έντονα. Φαίνεται δα, πως αρπάζομαι ευκολότερα, ένεκα ταμπεραμέντου.. :lol: Ποτέ όμως με κακία ή δόλο.

Επίσης δεν με ενδιαφέρει να σου αλλάξω γνώμη. Δεν προσηλυτίζω, ούτε παππάς είμαι να βλογάω τα γένια μου. Καλή συνέχεια μαν.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Νέα γυναικοκτονία στη Δάφνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 03 Αύγ 2021, 00:13

Πασιφάη έγραψε:
02 Αύγ 2021, 12:22
Χαοτικός έγραψε:
01 Αύγ 2021, 18:22
Πασιφάη έγραψε:
01 Αύγ 2021, 14:44


Διαφωνώ. Διότι υπήρξαν και υπάρχουν πολλές άλλες, που είχαν την ίδια πεποίθηση με σένα. Δεν αποτελείς εξαίρεση του κανόνα. Προσέχουμε για να εχουμε. Το θέμα δεν είναι να βγαίνουμε μετά και να κατηγορούμε τη μοίρα μας, τις συνθήκες και την Πατριαρχία, να κάνουμε εκδηλώσεις, θεωρώντας τον ανδρικό πληθυσμό συλλήβδην ως, εν δυνάμει βιαστές. Καλό θα είναι να κριτικάρουμε και λίγο τις δικές μας επιλογές στο θέμα των συναναστροφών μας. Η πρόληψη σώζει. Η θεραπεία είναι το επώδυνο κομμάτι, δυστυχώς. Οι κοινωνίες δεν αλλάζουν απ'τη μια μέρα στην άλλη, αν δεν αλλάξει η νοοτροπία. Και γι'αυτό υπεύθυνοι είμαστε όλοι. Άντρες, γυναίκες.

Να κάνουμε εμβόλια σχέσεων τότε. καταλαβαίνεις ότι λες κάτι που ούτε εσύ το τηρείς κι ούτε θέλεις; Μένεις με κάποιον άνθρωπο πολύ απλά γιατί εμπιστεύεσαι τα συναισθήματά σου. όχι τις μαρτυρίες και τα γεγονότα και τα στοιχεία και τις έρευνες και τις στατιστικές. καθόλου τη λογική και τον υπολογισμό. Εμπιστεύεσαι και αυτό είναι κιόλας το να αγαπάς. Όταν νιώσεις αρνητικό συναίσθημα τότε το μετράς βεβαίως. Αν όχι τι να μετρήσεις; Ότι παραβιάστηκε κάποιος κανόνας; ( που δεν σε επηρεάζει συναισθηματικά - αλλά παραβιάστηκε!!!). ότι αθετήθηκε κάποια συμφωνία (να μη λέγονται τα εξής: αυτό κι αυτό και το άλλο... κλπ).

Στην κόντρα σας (που είναι περισσότερο συναισθηματική και πηγάζει από αλλού) έχει δίκιο η Νάιδα κι ας μου τη σπάει 9 στις 10.
Αυτά.

θα αλλάξω γνώμη άμα ξηγηθείς πιο αναλυτικά κι αν δεν βαριέσαι ή αν επανεξετάσω και βρεθεί ότι κρίνω λάθος (ή από στοιχεία, ή από θεωρία, σκοπιά ή από αντίληψη (γιατί είμαι πολύ χαλαρός)).
Φιλαράκι, έξυπνη, αλλά ατυχής η παρομοίωση των σχέσων και της πρόληψης, με τα εμβόλια. Λιγότερες πιθανότητες έχεις να ψοφήσεις συν του ότι, αυτό πάει σε δυο δόσεις και λήξαν το θεματάκι. :lol:
Μια κακή σχέση τραβάει, μήνες, χρόνια. Και οι επιπτώσεις στην ψυχολογία και γενικότερα στο κομμάτι της συμβίωσης, είναι τουλάχιστον επώδυνες.
Για μένα είναι σαφές πως η σύνύπαρξή μου με κάποιον άνθρωπο γίνεται έπειτα από σκέψη, βλέποντας συμπεριφορές που αν μη τι άλλο, προσεγγίζουν τα δικά μου δεδομένα. Και τούμπαλιν.
Η ''ξερή'' αγάπη, σε μια λανθασμένη διαπίστωση για το ποιόν του/ της συντρόφου, πάει περίπατο. Δεν θα ανεχόμουν ούτε για πλάκα ''χαριτωμενιές'', διότι θα τις είχα αποκλείσει εκ των προτέρων. Προτού μπω στη διαδικασία να δημιουργήσω ερωτικό κονέ.
Το να κάθομαι και να χαχανίζω με εκφράσεις τύπου, ''σ'έχω σε 2, 3, 4 λεπτά, άμα γουστάρω'', απ'τον άλλον,είναι τουλάχιστον μαλακία από μεριάς μου. Και προσωπικά δεν το θεωρώ υγιές.

Όχι. Δεν έχω τίποτα με τη Ναϊδα και απλά ανταλλάσουμε απόψεις, ενίοτε λίγο περισσότερο έντονα. Φαίνεται δα, πως αρπάζομαι ευκολότερα, ένεκα ταμπεραμέντου.. :lol: Ποτέ όμως με κακία ή δόλο.

Επίσης δεν με ενδιαφέρει να σου αλλάξω γνώμη. Δεν προσηλυτίζω, ούτε παππάς είμαι να βλογάω τα γένια μου. Καλή συνέχεια μαν.
Κατάλαβε ότι η ώρα έχει τρία εξακόσια δευτερόλεπτα και η μέρα επί κοστέσερα :D σε ένα δευτερόλεπτο είστε σε άλλη φάση τρελή, παίζεται θέατρο, έφερε μια έμπνευση η στιγμή που είναι μόνο δικιά σας και δεν ει δημόσια ταυτότητα να μπορεί να εξεταστεί και να κριθεί. Εγώ με τη δικιά μου έχουμε πει τα πιο τρελά που μπορείς να φανταστείς. Πες τώρα ότι έχω στο ασυνείδητό μου τάσεις και μαλακίες.


SpoilerShow
(Η αλήθεια είναι ότι έχω λίγο... :8)
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13340
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Νέα γυναικοκτονία στη Δάφνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 03 Αύγ 2021, 12:26

Χαοτικός έγραψε:
03 Αύγ 2021, 00:13
Πασιφάη έγραψε:
02 Αύγ 2021, 12:22
Χαοτικός έγραψε:
01 Αύγ 2021, 18:22



Να κάνουμε εμβόλια σχέσεων τότε. καταλαβαίνεις ότι λες κάτι που ούτε εσύ το τηρείς κι ούτε θέλεις; Μένεις με κάποιον άνθρωπο πολύ απλά γιατί εμπιστεύεσαι τα συναισθήματά σου. όχι τις μαρτυρίες και τα γεγονότα και τα στοιχεία και τις έρευνες και τις στατιστικές. καθόλου τη λογική και τον υπολογισμό. Εμπιστεύεσαι και αυτό είναι κιόλας το να αγαπάς. Όταν νιώσεις αρνητικό συναίσθημα τότε το μετράς βεβαίως. Αν όχι τι να μετρήσεις; Ότι παραβιάστηκε κάποιος κανόνας; ( που δεν σε επηρεάζει συναισθηματικά - αλλά παραβιάστηκε!!!). ότι αθετήθηκε κάποια συμφωνία (να μη λέγονται τα εξής: αυτό κι αυτό και το άλλο... κλπ).

Στην κόντρα σας (που είναι περισσότερο συναισθηματική και πηγάζει από αλλού) έχει δίκιο η Νάιδα κι ας μου τη σπάει 9 στις 10.
Αυτά.

θα αλλάξω γνώμη άμα ξηγηθείς πιο αναλυτικά κι αν δεν βαριέσαι ή αν επανεξετάσω και βρεθεί ότι κρίνω λάθος (ή από στοιχεία, ή από θεωρία, σκοπιά ή από αντίληψη (γιατί είμαι πολύ χαλαρός)).
Φιλαράκι, έξυπνη, αλλά ατυχής η παρομοίωση των σχέσων και της πρόληψης, με τα εμβόλια. Λιγότερες πιθανότητες έχεις να ψοφήσεις συν του ότι, αυτό πάει σε δυο δόσεις και λήξαν το θεματάκι. :lol:
Μια κακή σχέση τραβάει, μήνες, χρόνια. Και οι επιπτώσεις στην ψυχολογία και γενικότερα στο κομμάτι της συμβίωσης, είναι τουλάχιστον επώδυνες.
Για μένα είναι σαφές πως η σύνύπαρξή μου με κάποιον άνθρωπο γίνεται έπειτα από σκέψη, βλέποντας συμπεριφορές που αν μη τι άλλο, προσεγγίζουν τα δικά μου δεδομένα. Και τούμπαλιν.
Η ''ξερή'' αγάπη, σε μια λανθασμένη διαπίστωση για το ποιόν του/ της συντρόφου, πάει περίπατο. Δεν θα ανεχόμουν ούτε για πλάκα ''χαριτωμενιές'', διότι θα τις είχα αποκλείσει εκ των προτέρων. Προτού μπω στη διαδικασία να δημιουργήσω ερωτικό κονέ.
Το να κάθομαι και να χαχανίζω με εκφράσεις τύπου, ''σ'έχω σε 2, 3, 4 λεπτά, άμα γουστάρω'', απ'τον άλλον,είναι τουλάχιστον μαλακία από μεριάς μου. Και προσωπικά δεν το θεωρώ υγιές.

Όχι. Δεν έχω τίποτα με τη Ναϊδα και απλά ανταλλάσουμε απόψεις, ενίοτε λίγο περισσότερο έντονα. Φαίνεται δα, πως αρπάζομαι ευκολότερα, ένεκα ταμπεραμέντου.. :lol: Ποτέ όμως με κακία ή δόλο.

Επίσης δεν με ενδιαφέρει να σου αλλάξω γνώμη. Δεν προσηλυτίζω, ούτε παππάς είμαι να βλογάω τα γένια μου. Καλή συνέχεια μαν.
Κατάλαβε ότι η ώρα έχει τρία εξακόσια δευτερόλεπτα και η μέρα επί κοστέσερα :D σε ένα δευτερόλεπτο είστε σε άλλη φάση τρελή, παίζεται θέατρο, έφερε μια έμπνευση η στιγμή που είναι μόνο δικιά σας και δεν ει δημόσια ταυτότητα να μπορεί να εξεταστεί και να κριθεί. Εγώ με τη δικιά μου έχουμε πει τα πιο τρελά που μπορείς να φανταστείς. Πες τώρα ότι έχω στο ασυνείδητό μου τάσεις και μαλακίες.


SpoilerShow
(Η αλήθεια είναι ότι έχω λίγο... :8)
Αν είστε σε φάση τρελλή, καλλίτερο μου ακούγεται να πηδιέστε σερί και να παίζετε και λίγο Σαίξπηρ στα διαλείμματα. :D

Οι τάσεις μαλακίας είναι κεκτημένο με ιδρώτα. Ποιά είμαι εγώ που θα διαφωνήσω, όντας ατομάκι με γαμάτη πετριά; :lol:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison


Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Νέα γυναικοκτονία στη Δάφνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 03 Αύγ 2021, 17:04

Χαοτικός έγραψε:
03 Αύγ 2021, 00:13
Εγώ με τη δικιά μου έχουμε πει τα πιο τρελά που μπορείς να φανταστείς. Πες τώρα ότι έχω στο ασυνείδητό μου τάσεις και μαλακίες.
Εγώ θα πω ότι αυτό είναι μια παραδοχή του ότι οι "επίσημες" ορολογίες δεν προσθέτουν κάτι παραπάνω ή παρακάτω στο ασυνείδητο του κάθε ανθρώπου.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Νέα γυναικοκτονία στη Δάφνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 03 Αύγ 2021, 17:18

Πασιφάη έγραψε:
03 Αύγ 2021, 12:26

Αν είστε σε φάση τρελλή, καλλίτερο μου ακούγεται να πηδιέστε σερί και να παίζετε και λίγο Σαίξπηρ στα διαλείμματα. :D

Οι τάσεις μαλακίας είναι κεκτημένο με ιδρώτα. Ποιά είμαι εγώ που θα διαφωνήσω, όντας ατομάκι με γαμάτη πετριά; :lol:

:ne5:
SpoilerShow
:003:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Νέα γυναικοκτονία στη Δάφνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 03 Αύγ 2021, 17:19

ΓΑΛΗ έγραψε:
03 Αύγ 2021, 17:04
Χαοτικός έγραψε:
03 Αύγ 2021, 00:13
Εγώ με τη δικιά μου έχουμε πει τα πιο τρελά που μπορείς να φανταστείς. Πες τώρα ότι έχω στο ασυνείδητό μου τάσεις και μαλακίες.
Εγώ θα πω ότι αυτό είναι μια παραδοχή του ότι οι "επίσημες" ορολογίες δεν προσθέτουν κάτι παραπάνω ή παρακάτω στο ασυνείδητο του κάθε ανθρώπου.
Παραδοχή όχι. Αλλά σωστό αυτό που λες.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23230
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Νέα γυναικοκτονία στη Δάφνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 03 Αύγ 2021, 17:23

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
03 Αύγ 2021, 12:27


Τον είδατε, πώς έτρεχε; Σαν το χεσμένο πετεινάρι έτρεχε να σωθεί η κοτούλα. Γαμ@ τη νοοτροπία του.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25911
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Νέα γυναικοκτονία στη Δάφνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 03 Αύγ 2021, 17:26

να ρωτηκσξω
αν ριξω στο μαλακα γειτονα μονοβολο για αγριογουρουνα - επειδη βαζει στο δρομο τις καρεκλες απο το σαλονι της γιαγιας του για να κρατησει την θεση παρκαρισματος θα ειναι αντροκτονια ;
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25189
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Νέα γυναικοκτονία στη Δάφνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 03 Αύγ 2021, 17:27

Αγις έγραψε:
03 Αύγ 2021, 17:26
να ρωτηκσξω
αν ριξω στο μαλακα γειτονα μονοβολο για αγριογουρουνα - επειδη βαζει στο δρομο τις καρεκλες απο το σαλονι της γιαγιας του για να κρατησει την θεση παρκαρισματος θα ειναι αντροκτονια ;
Καραμπαμποκτονία
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών