Ο κυριότερος λόγος καταψήφισης τού συμφώνου συμβίωσης Ομοφυλοφίλων...

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
axilmar
Δημοσιεύσεις: 8338
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Ο κυριότερος λόγος καταψήφισης τού συμφώνου συμβίωσης Ομοφυλοφίλων...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 16 Σεπ 2021, 13:21

O I έγραψε:
16 Σεπ 2021, 13:18
axilmar έγραψε:
16 Σεπ 2021, 12:52
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2021, 12:50
Συγνωμη, το να σε ρωταω για τις πηγες σου δεν ειναι κλισεδιες. Ειδικα οταν λες οτι η αποψη σου βασιζεται στις πηγες αυτες.
Ερώτηση σου κάνει ηΓΑΛΗ!
Για τις δικές σου πηγές!!


...και απαντάς με βλακώδη ερώτηση;;; :8)




...ή παίζεις με τη νοημοσύνη ή είσαι "Ο έξυπνος" που νομίζει ότι παίζει με τη νοημοσύνη όσων, κι αν, παρακολουθούν :102:

.,
Για κανε κοπι-πειστ την ερωτηση της Γαλης για τις πηγες μου...ισως μου ξεφυγε.

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2437
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Ο κυριότερος λόγος καταψήφισης τού συμφώνου συμβίωσης Ομοφυλοφίλων...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 16 Σεπ 2021, 14:17

O I έγραψε:
15 Σεπ 2021, 21:07



Με τα γκέι που γουστάρουν τα ανωτέρω, που θέλουν το δικαίωμα να υιοθετούν αθώα πλάσματα στην πατρίδα μας τι θα κάνουμε λέμε

.,
Σκασε και κολυμπα, οπως οι υπολοιποι :102:

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4268
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Ο κυριότερος λόγος καταψήφισης τού συμφώνου συμβίωσης Ομοφυλοφίλων...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 16 Σεπ 2021, 15:12

axilmar έγραψε:
16 Σεπ 2021, 13:21
O I έγραψε:
16 Σεπ 2021, 13:18
axilmar έγραψε:
16 Σεπ 2021, 12:52


Συγνωμη, το να σε ρωταω για τις πηγες σου δεν ειναι κλισεδιες. Ειδικα οταν λες οτι η αποψη σου βασιζεται στις πηγες αυτες.
Ερώτηση σου κάνει ηΓΑΛΗ!
Για τις δικές σου πηγές!!


...και απαντάς με βλακώδη ερώτηση;;;




...ή παίζεις με τη νοημοσύνη ή είσαι "Ο έξυπνος" που νομίζει ότι παίζει με τη νοημοσύνη όσων, κι αν, παρακολουθούν :102:

.,
Για κανε κοπι-πειστ την ερωτηση της Γαλης για τις πηγες μου...ισως μου ξεφυγε.
Ρώτα τη ΓΑΛΗ για τις πηγές της και τον εαυτό σου για τις δικές σου :102:


Αν[;] διαφωνείς επί της ουσίας σε κάτι που έγραψα ή αν θες να ρωτήσεις κάτι συγκεκριμένο ..., είναι ερώτηση προς εσένα, επί τής ουσίας, που ρωτάς για πηγές και όχι επί τής ουσίας :102:

το πας κι ανάποδα συν τοις άλλοις

τεσπα



ΥΓ
Δικό σας θέμα. λύστε το. και συγνώμη αν ενοχλάω οποιονδήποτε με την παρέμβαση

.,
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4268
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Ο κυριότερος λόγος καταψήφισης τού συμφώνου συμβίωσης Ομοφυλοφίλων...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 16 Σεπ 2021, 15:17

Blackdog έγραψε:
16 Σεπ 2021, 14:17
O I έγραψε:
15 Σεπ 2021, 21:07



Με τα γκέι που γουστάρουν τα ανωτέρω, που θέλουν το δικαίωμα να υιοθετούν αθώα πλάσματα στην πατρίδα μας τι θα κάνουμε λέμε

.,
Σκασε και κολυμπα, οπως οι υπολοιποι :102:
Προτιμώ να κολυμπάω κόντρα στο ρεύμα όταν πρόκειται για τις αρχές μου, που θέλω να πιστεύω ότι εκφράζουν και την πλειονότητα των συμπατριωτών μου, ανεξαρτήτου κοινονικο-πολιτικο-θρησκευτικού "πιστεύω" :102:

.,
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9968
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Ο κυριότερος λόγος καταψήφισης τού συμφώνου συμβίωσης Ομοφυλοφίλων...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 16 Σεπ 2021, 16:12

axilmar έγραψε:
16 Σεπ 2021, 11:32
vagabondo έγραψε:
15 Σεπ 2021, 17:28
axilmar έγραψε:
15 Σεπ 2021, 16:23


Εαν και η απαντηση σου δεν βγαζει ξεκαθαρο νοημα, υποθετω οτι λες οτι και για τους ετεροφυλοφιλους ισχυει το οτι υπαρχουν κακοι ανθρωποι.

Αρα, εφοσον το θεμα ετεροφυλοφιλος/ομοφυλοφιλος δεν εχει να κανει με το καλος/κακος ανθρωπος, απο που και ως που τα παιδια ειναι αθωα θυματα;

Ποιος ειναι δλδ ο θυτης;
Ο θύτης είναι ο νομοθέτης που ικανοποιεί τα καπρίτσια των ομοφυλόφιλων.
Επίσης αν το θέμα είναι καλός/κακός, θα μπορούσαν να επιλεγούν και καλοί υπάλληλοι στο ορφανοτροφείο. Θα έχουν και πολλά "αδέρφια" τα παιδιά, να παίζουν μεταξύ τους.
Έτσι κι αλλιώς, ένα μίνι ορφανοτροφείο είναι η ζωή με το γκει ζευγάρι. Την ώρα που αντιλαμβάνονται τα παιδιά στο ορφανοτροφείο καθώς μεγαλώνουν, ότι δεν έχουν μπαμπά και μαμά γιατί τους παράτησαν, θα το αντιληφθούν και στο σπίτι των γκει.
Γιατι καπριτσια; για αυτους ειναι σοβαρο.

Η προταση σου για το ορφανοτροφειο οπως καταλαβαινεις δεν ειναι σοβαρη. Ελπιζω δλδ να το καταλαβαινεις...
Χιλιάδες οι παιδικοί σταθμοί, δημοτικά, γυμνάσια, που μέσα έχουν υπαλλήλους - μεγαιρες που βασανίζουν τα παιδιά, όπως στα ορφανοτροφεία. :011:

Επίσης και για ένα κοπρόσκυλο που γαμαει ένα λούτρινο ή το πόδι του αφεντικού του είναι κάτι σοβαρό, δεν είναι όμως σοβαρό για την πολιτεία να βγάζει ληξιαρχικες πράξεις γάμου ανά ανάμεσα σε έναν άντρα και μια φουσκωτή κούκλα. Όπως δεν είναι γενικά σοβαρό, να έχεις μέτρο σύγκρισης τα ζώα.
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69688
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο κυριότερος λόγος καταψήφισης τού συμφώνου συμβίωσης Ομοφυλοφίλων...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Σεπ 2021, 16:21

axilmar έγραψε:
16 Σεπ 2021, 12:52

Συγνωμη, το να σε ρωταω για τις πηγες σου δεν ειναι κλισεδιες. Ειδικα οταν λες οτι η αποψη σου βασιζεται στις πηγες αυτες.
Οκ, το να με ρωτάς για τις "πηγές μου" όταν αναφέρομαι σε προσωπική άποψη που έχει διαμορφωθεί και φυσικά συνεχίζει να διαμορφώνεται βάσει όσων συμβαίνουν, δεν είναι κλισεδιά, είναι παπαριά. Σόρυ για την παρεξήγηση.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69688
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο κυριότερος λόγος καταψήφισης τού συμφώνου συμβίωσης Ομοφυλοφίλων...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Σεπ 2021, 16:30

Σε κάθε περίπτωση, όποιος έχει την άποψη ότι η ερωτική ιδιαιτερότητα δεν προβάλλεται ως το πλέον σημαντικό στοιχείο ταυτότητας από τις μέχρι τώρα εκδηλώσεις/εκφράσεις της ελτζιμπιτίδικης κοινότητας, μπορεί να την υποστηρίξει.

Αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι οι γκέι που δεν εστιάζουν στην ιδιαιτερότητα τους αλλά σε άλλα στοιχεία που τους καθιστούν ενδιαφέροντες ως άνθρωπους/καλλιτέχνες/δημιουργούς κλπ, κρατάνε πάντα πολύ πιο χαλαρούς τόνους και συνήθως απέχουν της πολύχρωμης βαβούρας του "όλου" και του "κώλου".
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

anax81

Re: Ο κυριότερος λόγος καταψήφισης τού συμφώνου συμβίωσης Ομοφυλοφίλων...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από anax81 » 16 Σεπ 2021, 17:19

Δεν υπάρχει κανένας λόγος για τη καταψήφιση, αντίθετα υπάρχουν πολλοί για την υπερψήφιση

ο πρώτος είναι ότι αποκαθίσταται στις συνειδήσεις το σέξ στην ολότητά του και παύει να θεωρείται ως μια χυδαία πράξη με ζωώδη χαρακτήρα. Το σεξ είναι η κινητήριος δύναμη στην ανθρώπινη φύση, όταν καταπιέζεται απο κοινωνικοθρησκευτικούς παράγοντες τότε ο άνθρωπος τελματώνει με αρνητικές συνέπειες τόσο για τη πορεία του ίδιου του ατόμου όσο και για τη λειτουργία της κοινωνίας ευρύτερα. ο γάμος έρχεται να προσθέσει μόνο ευγενή χαρακτηριστικά ζευγάρι, η αφοσίωση, η αγάπη και η φροντίδα αναγάγει το σεξ σε κάτι πιο ολοκληρωμένο και κάνει τον άνθρωπο πιο ευτυχισμένο. όσοι πετυχαίνουν αυτή τη μορφή ολοκληρωμένου σεξ είναι άξιοι θαυμασμού. Δεν υπάρχει τίποτα άλλο πιο υγιές.

ο δεύτερος είναι ότι όλοι όσοι φορολογούνται και είναι πολίτες αυτού του κράτους πρέπει να έχουν ίσες ευκαιρίες και ίσα δικαιώματα.

ο τρίτος είναι παιδαγωγικός λόγος. η νομιμοποίηση αυτού του είδους γάμου και συμβίωσης θα εκπαιδεύσει σε βάθος χρόνου όσους διέπονται από διάφορα κόμπλεξ να απαλλαγούν από αυτό το φορτίο, να βελτιωθούν ως προσωπικότητες, να αποκτήσουν το χάρισμα της ευγένειας και να δείχνουν τον απαιτούμενο σεβασμό προς όλους χωρίς εξαιρέσεις.

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4268
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Ο κυριότερος λόγος καταψήφισης τού συμφώνου συμβίωσης Ομοφυλοφίλων...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 17 Σεπ 2021, 09:51

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2021, 16:30
Σε κάθε περίπτωση, όποιος έχει την άποψη ότι η ερωτική ιδιαιτερότητα δεν προβάλλεται ως το πλέον σημαντικό στοιχείο ταυτότητας από τις μέχρι τώρα εκδηλώσεις/εκφράσεις της ελτζιμπιτίδικης κοινότητας, μπορεί να την υποστηρίξει.

Αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι οι γκέι που δεν εστιάζουν στην ιδιαιτερότητα τους αλλά σε άλλα στοιχεία που τους καθιστούν ενδιαφέροντες ως άνθρωπους/καλλιτέχνες/δημιουργούς κλπ, κρατάνε πάντα πολύ πιο χαλαρούς τόνους και συνήθως απέχουν της πολύχρωμης βαβούρας του "όλου" και του "κώλου".
...εν περιλήψη

Δεν είναι δυνατόν να ζητούν καν τέτοια θέσφατα δικαιώματα, επειδή αυτοί οι λίγοι που δύνανται και το εννοώ, γι' αυτούς τούς λίγους να επικρατήσει παγκοσμίως. αυτοί, οι πάρα, πολύ, λίγοι το κάνουν ούτως ή άλλως και έχουν τον τρόπο τους να παρακάμψουν νόμιμες διαδικασίες.

Απορώ με την επιμονή των ελτζιμπιτί να γίνει θέσφατο με ότι συνεπάγεται για τις επόμενες γενεές σε προσωπικό, Ελληνικό και Εθνικό, δημογραφικό ακόμα, επίπεδο.

Τελικά, παρατηρώ ότι ακόμα και ο αισθησιασμός/συναισθηματισμός, μπορεί να περιέχει μέσα πολύ αναισθησία. ακόμη και σε ότι αφορά την ιστορία μας συν της κατάλυσης τού θεσμού τής οικογένειας. Του κυττάρου τής παραδοσιακής μετάδοσης εθνικής συνείδησης κάθε λαού.

Κοινώς, αυτό ονομάζεται κοινωνικά, Εθνική αναλγησία. Αυτό το "κοινωνικό virus" το εισαγόμενο.

.,
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8338
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Ο κυριότερος λόγος καταψήφισης τού συμφώνου συμβίωσης Ομοφυλοφίλων...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 17 Σεπ 2021, 12:24

O I έγραψε:
16 Σεπ 2021, 15:12
axilmar έγραψε:
16 Σεπ 2021, 13:21
O I έγραψε:
16 Σεπ 2021, 13:18

Ερώτηση σου κάνει ηΓΑΛΗ!
Για τις δικές σου πηγές!!


...και απαντάς με βλακώδη ερώτηση;;;




...ή παίζεις με τη νοημοσύνη ή είσαι "Ο έξυπνος" που νομίζει ότι παίζει με τη νοημοσύνη όσων, κι αν, παρακολουθούν :102:

.,
Για κανε κοπι-πειστ την ερωτηση της Γαλης για τις πηγες μου...ισως μου ξεφυγε.
Ρώτα τη ΓΑΛΗ για τις πηγές της και τον εαυτό σου για τις δικές σου :102:


Αν[;] διαφωνείς επί της ουσίας σε κάτι που έγραψα ή αν θες να ρωτήσεις κάτι συγκεκριμένο ..., είναι ερώτηση προς εσένα, επί τής ουσίας, που ρωτάς για πηγές και όχι επί τής ουσίας :102:

το πας κι ανάποδα συν τοις άλλοις

τεσπα



ΥΓ
Δικό σας θέμα. λύστε το. και συγνώμη αν ενοχλάω οποιονδήποτε με την παρέμβαση

.,
Την Γαλη ρωτησα ποιες ειναι οι πηγες της και εσυ μου λες γιατι δεν απανταω στην Γαλη ποιες ειναι οι πηγες μου.

Μηπως μπερδευτηκες με τα ποστ;

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8338
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Ο κυριότερος λόγος καταψήφισης τού συμφώνου συμβίωσης Ομοφυλοφίλων...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 17 Σεπ 2021, 12:26

vagabondo έγραψε:
16 Σεπ 2021, 16:12
Χιλιάδες οι παιδικοί σταθμοί, δημοτικά, γυμνάσια, που μέσα έχουν υπαλλήλους - μεγαιρες που βασανίζουν τα παιδιά, όπως στα ορφανοτροφεία. :011:
Οι υπαλληλοι σε αυτα δεν προσφερουν στοργη, κατανοηση και εκπαιδευση οπως ο γονιος.

Μαλλον δεν εχεις παιδια και δεν γνωριζεις.
vagabondo έγραψε:
16 Σεπ 2021, 16:12
Επίσης και για ένα κοπρόσκυλο που γαμαει ένα λούτρινο ή το πόδι του αφεντικού του είναι κάτι σοβαρό, δεν είναι όμως σοβαρό για την πολιτεία να βγάζει ληξιαρχικες πράξεις γάμου ανά ανάμεσα σε έναν άντρα και μια φουσκωτή κούκλα.
Συμφωνω. Τι σχεση εχει η φουσκωτη κουκλα ομως με αυτο που συζηταμε;
vagabondo έγραψε:
16 Σεπ 2021, 16:12
Όπως δεν είναι γενικά σοβαρό, να έχεις μέτρο σύγκρισης τα ζώα.
Και αρα το επιχειρημα 'η ομοφυλοφιλια ειναι αφυσικη' δεν μπορει να ισχυει.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8338
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Ο κυριότερος λόγος καταψήφισης τού συμφώνου συμβίωσης Ομοφυλοφίλων...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 17 Σεπ 2021, 12:31

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2021, 16:21
axilmar έγραψε:
16 Σεπ 2021, 12:52

Συγνωμη, το να σε ρωταω για τις πηγες σου δεν ειναι κλισεδιες. Ειδικα οταν λες οτι η αποψη σου βασιζεται στις πηγες αυτες.
Οκ, το να με ρωτάς για τις "πηγές μου" όταν αναφέρομαι σε προσωπική άποψη που έχει διαμορφωθεί και φυσικά συνεχίζει να διαμορφώνεται βάσει όσων συμβαίνουν, δεν είναι κλισεδιά, είναι παπαριά. Σόρυ για την παρεξήγηση.
Εσυ ανεφερες οτι αυτα που λες τα εχεις διαβασει καπου, οχι εγω.

Εφοσον λοιπον ειναι προσωπικη σου αποψη το οτι "η ερωτική ιδιαιτερότητα προβάλλεται ως το πλέον σημαντικό στοιχείο ταυτότητας από τις μέχρι τώρα εκδηλώσεις/εκφράσεις της ελτζιμπιτίδικης κοινότητας", να ξερεις οτι ειναι λαθος η αποψη σου αυτη, οχι γιατι ο εκδηλωσεις/εκφρασεις της εν λογω κοινοτητας δεν περιστρεφονται γυρω απο την ερωτικη 'ιδιαιτεροτητα', αλλα για το οτι στην ζωη τους οι ομοφυλοφιλες οικογενειες ΔΕΝ περιστρεφουν την καθημερινοτητα τους γυρω απο την ερωτικη 'ιδιαιτεροτητα'.

Συγχεεις δηλαδη τις "εκδηλώσεις/εκφράσεις της ελτζιμπιτίδικης κοινότητας" με την κανονικη ζωη των ομοφυλοφιλικων οικογενειων, πραγμα που δεν ειναι σωστο.

Οπως βεβαια δεν ειναι σωστο να αναφερεσαι σε ερωτικη 'ιδιαιτεροτητα'. Το οτι ειναι μειοψηφια δεν το κανει ιδιαιτεροτητα, με αρνητικο προσημο.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8338
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Ο κυριότερος λόγος καταψήφισης τού συμφώνου συμβίωσης Ομοφυλοφίλων...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 17 Σεπ 2021, 12:33

O I έγραψε:
17 Σεπ 2021, 09:51
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2021, 16:30
Σε κάθε περίπτωση, όποιος έχει την άποψη ότι η ερωτική ιδιαιτερότητα δεν προβάλλεται ως το πλέον σημαντικό στοιχείο ταυτότητας από τις μέχρι τώρα εκδηλώσεις/εκφράσεις της ελτζιμπιτίδικης κοινότητας, μπορεί να την υποστηρίξει.

Αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι οι γκέι που δεν εστιάζουν στην ιδιαιτερότητα τους αλλά σε άλλα στοιχεία που τους καθιστούν ενδιαφέροντες ως άνθρωπους/καλλιτέχνες/δημιουργούς κλπ, κρατάνε πάντα πολύ πιο χαλαρούς τόνους και συνήθως απέχουν της πολύχρωμης βαβούρας του "όλου" και του "κώλου".
...εν περιλήψη

Δεν είναι δυνατόν να ζητούν καν τέτοια θέσφατα δικαιώματα, επειδή αυτοί οι λίγοι που δύνανται και το εννοώ, γι' αυτούς τούς λίγους να επικρατήσει παγκοσμίως. αυτοί, οι πάρα, πολύ, λίγοι το κάνουν ούτως ή άλλως και έχουν τον τρόπο τους να παρακάμψουν νόμιμες διαδικασίες.

Απορώ με την επιμονή των ελτζιμπιτί να γίνει θέσφατο με ότι συνεπάγεται για τις επόμενες γενεές σε προσωπικό, Ελληνικό και Εθνικό, δημογραφικό ακόμα, επίπεδο.

Τελικά, παρατηρώ ότι ακόμα και ο αισθησιασμός/συναισθηματισμός, μπορεί να περιέχει μέσα πολύ αναισθησία. ακόμη και σε ότι αφορά την ιστορία μας συν της κατάλυσης τού θεσμού τής οικογένειας. Του κυττάρου τής παραδοσιακής μετάδοσης εθνικής συνείδησης κάθε λαού.

Κοινώς, αυτό ονομάζεται κοινωνικά, Εθνική αναλγησία. Αυτό το "κοινωνικό virus" το εισαγόμενο.

.,
Μπορεις να μας εξηγησεις πως η αποδοχη των αιτηματων μιας μικρης μειοψηφιας του 5%-10% θα πληξει τον θεσμο της οικογενειας για το 90%-95% των υπολοιπων;

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4268
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Ο κυριότερος λόγος καταψήφισης τού συμφώνου συμβίωσης Ομοφυλοφίλων...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 17 Σεπ 2021, 13:12

axilmar έγραψε:
17 Σεπ 2021, 12:24
O I έγραψε:
16 Σεπ 2021, 15:12
axilmar έγραψε:
16 Σεπ 2021, 13:21


Για κανε κοπι-πειστ την ερωτηση της Γαλης για τις πηγες μου...ισως μου ξεφυγε.
Ρώτα τη ΓΑΛΗ για τις πηγές της και τον εαυτό σου για τις δικές σου :102:


Αν[;] διαφωνείς επί της ουσίας σε κάτι που έγραψα ή αν θες να ρωτήσεις κάτι συγκεκριμένο ..., είναι ερώτηση προς εσένα, επί τής ουσίας, που ρωτάς για πηγές και όχι επί τής ουσίας :102:

το πας κι ανάποδα συν τοις άλλοις

τεσπα



ΥΓ
Δικό σας θέμα. λύστε το. και συγνώμη αν ενοχλάω οποιονδήποτε με την παρέμβαση

.,
Την Γαλη ρωτησα ποιες ειναι οι πηγες της και εσυ μου λες γιατι δεν απανταω στην Γαλη ποιες ειναι οι πηγες μου.

Μηπως μπερδευτηκες με τα ποστ;
Στην αρχή ναι :oops:

...στο τέλος όμως η λύση βρέθηκε
O I @ Ο κυριότερος λόγος καταψήφισης τού συμφώνου συμβίωσης Ομοφυλοφίλων...
O I @ Ο κυριότερος λόγος καταψήφισης τού συμφώνου συμβίωσης Ομοφυλοφίλων...

:102:

.,
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4268
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Ο κυριότερος λόγος καταψήφισης τού συμφώνου συμβίωσης Ομοφυλοφίλων...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 17 Σεπ 2021, 13:24

axilmar έγραψε:
17 Σεπ 2021, 12:33
O I έγραψε:
17 Σεπ 2021, 09:51
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Σεπ 2021, 16:30
Σε κάθε περίπτωση, όποιος έχει την άποψη ότι η ερωτική ιδιαιτερότητα δεν προβάλλεται ως το πλέον σημαντικό στοιχείο ταυτότητας από τις μέχρι τώρα εκδηλώσεις/εκφράσεις της ελτζιμπιτίδικης κοινότητας, μπορεί να την υποστηρίξει.

Αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι οι γκέι που δεν εστιάζουν στην ιδιαιτερότητα τους αλλά σε άλλα στοιχεία που τους καθιστούν ενδιαφέροντες ως άνθρωπους/καλλιτέχνες/δημιουργούς κλπ, κρατάνε πάντα πολύ πιο χαλαρούς τόνους και συνήθως απέχουν της πολύχρωμης βαβούρας του "όλου" και του "κώλου".
...εν περιλήψη

Δεν είναι δυνατόν να ζητούν καν τέτοια θέσφατα δικαιώματα, επειδή αυτοί οι λίγοι που δύνανται και το εννοώ, γι' αυτούς τούς λίγους να επικρατήσει παγκοσμίως. αυτοί, οι πάρα, πολύ, λίγοι το κάνουν ούτως ή άλλως και έχουν τον τρόπο τους να παρακάμψουν νόμιμες διαδικασίες.

Απορώ με την επιμονή των ελτζιμπιτί να γίνει θέσφατο με ότι συνεπάγεται για τις επόμενες γενεές σε προσωπικό, Ελληνικό και Εθνικό, δημογραφικό ακόμα, επίπεδο.

Τελικά, παρατηρώ ότι ακόμα και ο αισθησιασμός/συναισθηματισμός, μπορεί να περιέχει μέσα πολύ αναισθησία. ακόμη και σε ότι αφορά την ιστορία μας συν της κατάλυσης τού θεσμού τής οικογένειας. Του κυττάρου τής παραδοσιακής μετάδοσης εθνικής συνείδησης κάθε λαού.

Κοινώς, αυτό ονομάζεται κοινωνικά, Εθνική αναλγησία. Αυτό το "κοινωνικό virus" το εισαγόμενο.

.,
Μπορεις να μας εξηγησεις πως η αποδοχη των αιτηματων μιας μικρης μειοψηφιας του 5%-10% θα πληξει τον θεσμο της οικογενειας για το 90%-95% των υπολοιπων;
Ερώτηση από ενήλικα είναι αυτή; ο οποίος ζει στον ίδιο τόπο - στην κοινωνία - (να πούμε από το 70-65΄ και πίσω),(υποθέτω αν και δε νομίζω...) γνωρίζοντας τις αλλαγές που έχει υποστεί/διαμορφώσει, δεχθεί στην τελική αρχίζοντας ΠΑΝΤΑ από μειονότητες, όπως και στη συγκεκριμένη;; :o

οκ

:wave:

.,
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών