15χρονος πέθανε στην Αρκαδία λίγες μέρες μετά τον εμβολιασμό του

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: 15χρονος πέθανε στην Αρκαδία λίγες μέρες μετά τον εμβολιασμό του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 16 Σεπ 2021, 20:06

nik_killthemall έγραψε:
16 Σεπ 2021, 18:41
sys3x έγραψε:
16 Σεπ 2021, 17:05

Δεν υπάρχει κράτος σατανάς, δεν υπάρχει σατανάς γενικότερα, μην είσαι αφελής. Τι δουλειά του κάνει ο καθένας στηρίζοντας τις επιλογές και τα σχέδια του, εάν λοιπόν η Γερμανία κάνει την δουλειά της κτλ και στηρίζει με κάποιο τρόπο τους πολίτες της ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι το "ανήκω σταθερά κι αμετακίνητα στο 2ο" σημαίνει κοιτάω το συμφέρον μου (πχ να εκμεταλλευτώ την Ελλάδα προς όφελος μου), το γερμανικό μου συμφέρον.*
Και πολύ καλά κάνουν. Πλέον πιστεύω ότι και η οικογένειά Μητσοτάκη & Σία κάνει πάρα πάρα πολύ καλά, αυτό αξίζει σε ΟΛΟΥΣ τους Έλληνες και χειρότερα.
*αναρωτήσου τι σημαίνει να μιμιθείς κάτι που θεωρείς καλό από την Γερμανία πχ.
Καθόλου αφελής δεν είμαι, εσύ είσαι μάλλον ρομαντικός. Το σατανάς το είπα ειρωνευόμενος κάποιον του οποιου ο πολιτικος πολιτισμός είναι για χρόνια χουλιγκανικο οπαδιλικι, στα 4, μνη-αντιμνη, γκοου μπακ μερκελ, κουγκι, γερμανικο προτεκτορατο κλπ ενάντια ενός χ σαρουμαν, και τώρα έρχεται και μιλάει για τον πολιτικό πολιτισμό του χ σαρουμαν που εμείς δεν έχουμε και θα πρεπε να παραδειγματιστούμε για να αποκτήσουμε.

Λοιπόν όταν γλύφεις εκεί που έχεζες, κι όταν χεζεις εκει που εγλυφες και μάλιστα με τέτοια ευκολια σημαίνει απλά πως είσαι ακριβώς αυτό που ήταν κάθε καιροσκόπος πριν γίνει δυνάστης του λαού. Αυτο εκπροσωπούν οι Αρίστοι !
Αυτό ακριβώς σου εξήγησα ρε μαν, ότι δηλαδή δεν είναι αναγκαία σύμβαση "το γλείφει εκεί που χέζει" μια χαρά ξηγούνται τα γερμανά &whatnot, το συμφέρον τους κοιτάνε και εφαρμόζουν τα μέτρα και τα σταθμά που αυτοί κρίνουν απαραίτητα για την πάρτη τους, εκτός φυσικά αν πραγματικά πιστεύεις ότι η Ελλάδα δεν είναι μία μπανανία - σύγχρονο προτεκτοράτο.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9710
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: 15χρονος πέθανε στην Αρκαδία λίγες μέρες μετά τον εμβολιασμό του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 16 Σεπ 2021, 20:07

Αρίστος έγραψε:
16 Σεπ 2021, 18:29
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
16 Σεπ 2021, 18:24


Και γω όταν περπατάω στο δρόμο μουνάρες τρέχουν και με στίβουνε στα γαμήσια. Θέλουν να τις πάρω από παντού και είναι όλες υγρές. Στάζουν. Τελικά βλέπεις πόσα κοινά έχουμε;
Υπαρχει περιπτωση να το πιστεψεις αν σου πω ας πουμε πως στα πλαισια της παλιας μου δουλειας ειχα παρει πιχι 100 συνεντευξεις απο 2 υπουργους, απο βουλευτες, δημαρχους, τον προεδρο της ΕΡΤ, ηθοποιους σαν τον Νινιο, σκηνοθετες σαν τον Σμαραγδη και αθλητες σαν τον Δομαζο;

Υπαρχει περιπτωση να πιστεψεις πως εχω μιλησει στο Πολεμικο Μουσειο, στην Παλια Βουλη αλλα και σε λογοτεχνικη βραδυα στη Στοα του Βιβλιου;
Φίλε μου. Δεν είναι η καλπάζουσα φαντασία σου μόνο που σε εμποδίζει να δεις την πραγματικότητα. Είναι και το πληγωμένο σου εγώ. Δεν μπορώ να ξέρω πως το έπαθες μα αυτή η απόγνωση για προσοχή κι αναγνώριση δεν είναι υγιής. τι έχεις να αποδείξεις αρίστο και σε ποιον. Δεν πρέπει κάποια στιγμή όλοι να επιστρέψουμε από τη χώρα του ονείρου φίλε μου;

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: 15χρονος πέθανε στην Αρκαδία λίγες μέρες μετά τον εμβολιασμό του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 16 Σεπ 2021, 20:12

Αρίστος έγραψε:
16 Σεπ 2021, 18:51
nik_killthemall έγραψε:
16 Σεπ 2021, 18:41


Λοιπόν όταν γλύφεις εκεί που έχεζες, κι όταν χεζεις εκει που εγλυφες και μάλιστα με τέτοια ευκολια σημαίνει απλά πως είσαι ακριβώς αυτό που ήταν κάθε καιροσκόπος πριν γίνει δυνάστης του λαού. Αυτο εκπροσωπούν οι Αρίστοι !


το να ειναι σοβαροτατο κρατος η Γερμανια και πολιτισμενη χωρα δεν αποκλειει καθολου οτι ειναι ταυτοχρονα νταβατζης μπανανιων οπως η Ελλαδα. Το ιδιο ισχυε και για τις Αγγλια οταν ηταν νταβατζης μας καποτε προ Γερμανιας. Σοβαροτατο κρατος και με δημοκρατικοτατους θεσμους.

.
Ολόσωστα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sys3x την 16 Σεπ 2021, 20:23, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37780
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: 15χρονος πέθανε στην Αρκαδία λίγες μέρες μετά τον εμβολιασμό του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 16 Σεπ 2021, 20:22

Ζενίθεδρος έγραψε:
14 Σεπ 2021, 19:57
Εδώ οι άλλοι έστησαν κανονική δικτατορία πάνω στην σπέκουλα των νεκρών, ο Αρίστος σας πειράζει.

:smt023
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
akirav
Δημοσιεύσεις: 2603
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 05:47
Phorum.gr user: akirav

Re: 15χρονος πέθανε στην Αρκαδία λίγες μέρες μετά τον εμβολιασμό του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από akirav » 16 Σεπ 2021, 20:50

Ζενίθεδρος έγραψε:
16 Σεπ 2021, 19:51
Αρίστος έγραψε:
14 Σεπ 2021, 19:58
Ζενίθεδρος έγραψε:
14 Σεπ 2021, 19:57
Εδώ οι άλλοι έστησαν κανονική δικτατορία πάνω στην σπέκουλα των νεκρών, ο Αρίστος σας πειράζει.


Δεν θα τους αφησω να παρουν ανασα.

.
Στη Γερμανία υπάρχουν ήδη πάνω από 1000 νεκροί από εμβολιασμό. Χωρίς να συνυπολογιστούν οι άλλες παρενέργειες.


Berlin - Wissenschaftler des Paul-Ehrlich-Instituts (PEI) gehen davon aus, dass in Deutschland bisher 1028 Menschen im Zusammenhang mit einer Corona-Impfung verstorben sind.


https://www.berliner-zeitung.de/news/10 ... c3paVTVZeg..

Στη σελίδα έχει και λινκ όπου μπορεί κάποιος να δει την μελέτη του Paul-Ehrlich-Institut.

Εικόνα
και καπου εδω θα βγουν να πουν οτι τα ποσοστα ειναι καλα
Merlinus Sum, Qui Me Tangit Turbat Mundum

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39411
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: 15χρονος πέθανε στην Αρκαδία λίγες μέρες μετά τον εμβολιασμό του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 16 Σεπ 2021, 21:06

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
16 Σεπ 2021, 20:07
Αρίστος έγραψε:
16 Σεπ 2021, 18:29
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
16 Σεπ 2021, 18:24


Και γω όταν περπατάω στο δρόμο μουνάρες τρέχουν και με στίβουνε στα γαμήσια. Θέλουν να τις πάρω από παντού και είναι όλες υγρές. Στάζουν. Τελικά βλέπεις πόσα κοινά έχουμε;
Υπαρχει περιπτωση να το πιστεψεις αν σου πω ας πουμε πως στα πλαισια της παλιας μου δουλειας ειχα παρει πιχι 100 συνεντευξεις απο 2 υπουργους, απο βουλευτες, δημαρχους, τον προεδρο της ΕΡΤ, ηθοποιους σαν τον Νινιο, σκηνοθετες σαν τον Σμαραγδη και αθλητες σαν τον Δομαζο;

Υπαρχει περιπτωση να πιστεψεις πως εχω μιλησει στο Πολεμικο Μουσειο, στην Παλια Βουλη αλλα και σε λογοτεχνικη βραδυα στη Στοα του Βιβλιου;
Φίλε μου. Δεν είναι η καλπάζουσα φαντασία σου μόνο που σε εμποδίζει να δεις την πραγματικότητα. Είναι και το πληγωμένο σου εγώ. Δεν μπορώ να ξέρω πως το έπαθες μα αυτή η απόγνωση για προσοχή κι αναγνώριση δεν είναι υγιής. τι έχεις να αποδείξεις αρίστο και σε ποιον. Δεν πρέπει κάποια στιγμή όλοι να επιστρέψουμε από τη χώρα του ονείρου φίλε μου;


Ακομη και αν ειναι θεμα πληγωμενου εγω και οχι προσωπικου δαιμονα (με την εννοια που εδιναν οι αρχαιοι στη λεξη) οπως πιστευω εγω, εσενα τι σε νοιαζει αν μου αρεσει να κανω ψυχοθεραπεια καποιες ωρες στο πχορουμ; Στο φιναλε 62 χρονων ειμαι και οχι κανα νεουδι για να ανησυχεις μην χασω καποιο τραινο της ζωης με μαγικα πραγματα. Ετσι κι αλλιως η πραγματικη μαγεια της ζωης βρισκεται στις απλες απολαυσεις και για μενα μια απο αυτες ειναι ενα ωραιο ποστ στο διαδικτυο με χρωματιστα και τονισμενα γραμματα σε δυο του προτασεις. Tο διαδικτυο περα απο καβλαντισμα και ψυχαγωγια, κατα διαστηματα μου δινει και αφορμες για σοβαροτερα γραψιματα που δημοσιευω, μου εχει δωσει επισης τη δυνατοτητα να γνωρισω κοσμο, ακομη και επωνυμο κοσμο, ακομη και κοπελες που ακομη μιλαω, ακομη και παλιες συμμαθητριες η την πρωτη μου αγαπη που βρηκα ξανα πριν τρια χρονια στο fb.

.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Αρίστος την 16 Σεπ 2021, 21:10, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14541
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: 15χρονος πέθανε στην Αρκαδία λίγες μέρες μετά τον εμβολιασμό του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 16 Σεπ 2021, 21:08

akirav έγραψε:
16 Σεπ 2021, 20:50
Ζενίθεδρος έγραψε:
16 Σεπ 2021, 19:51
Αρίστος έγραψε:
14 Σεπ 2021, 19:58




Δεν θα τους αφησω να παρουν ανασα.

.
Στη Γερμανία υπάρχουν ήδη πάνω από 1000 νεκροί από εμβολιασμό. Χωρίς να συνυπολογιστούν οι άλλες παρενέργειες.


Berlin - Wissenschaftler des Paul-Ehrlich-Instituts (PEI) gehen davon aus, dass in Deutschland bisher 1028 Menschen im Zusammenhang mit einer Corona-Impfung verstorben sind.


https://www.berliner-zeitung.de/news/10 ... c3paVTVZeg..

Στη σελίδα έχει και λινκ όπου μπορεί κάποιος να δει την μελέτη του Paul-Ehrlich-Institut.

Εικόνα
και καπου εδω θα βγουν να πουν οτι τα ποσοστα ειναι καλα
Το θέμα είναι ότι γίνεται σχολαστική καταγραφή όλων των περιπτώσεων. Αναφέρει πως υπάρχουν κάπου 10 000 θάνατοι μετά από εμβόλια, όπου στις 1000 από αυτές δεν μπορεί παρά να υπάρχει μια άμεση συσχέτιση με τον εμβολιασμό. Επίσης, αναφέρονται και οι περιπτώσεις όπου ναι μεν δεν έχεις θάνατο, αλλά κατι αλλά κουσούρια, όπως της εμφάνισης συνδρόμου Γκιλαίν-Μπαρέ. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο στην Ελλάδα; Μήπως έχουν δίκιο οι αντιψεκ πως δεν έχει πεθάνει κάνεις από εμβολιασμό, επειδή ανήκουμε σαν Έλληνες σε άλλο ανθρώπινο είδος, οπως λέει και ο Λιακόπουλος;
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14098
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: 15χρονος πέθανε στην Αρκαδία λίγες μέρες μετά τον εμβολιασμό του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 16 Σεπ 2021, 21:24

Ζενίθεδρος έγραψε:
16 Σεπ 2021, 21:08
Αναφέρει πως υπάρχουν κάπου 10 000 θάνατοι μετά από εμβόλια, όπου στις 1000 από αυτές δεν μπορεί παρά να υπάρχει μια άμεση συσχέτιση με τον εμβολιασμό. Επίσης, αναφέρονται και οι περιπτώσεις όπου ναι μεν δεν έχεις θάνατο, αλλά κατι αλλά κουσούρια, όπως της εμφάνισης συνδρόμου Γκιλαίν-Μπαρέ. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο στην Ελλάδα; Μήπως έχουν δίκιο οι αντιψεκ πως δεν έχει πεθάνει κάνεις από εμβολιασμό, επειδή ανήκουμε σαν Έλληνες σε άλλο ανθρώπινο είδος, οπως λέει και ο Λιακόπουλος;
Δεν λέει αυτό. Λέει ότι πέθαναν 1.028 μετά από εμβολιασμό, ενώ 10.000 ήταν όσοι πήγαν σε νοσοκομείο μετά από εμβολιασμό. Αυτό το λέει πρώτο-πρώτο. Η σύνδεση του θανάτου με το εμβόλιο δεν έχει εξακριβωθεί. Der Bericht trifft damit keine Aussage über die Todesursachen. Die Menschen wurden „nach“ einer Impfung krank oder starben, heißt es λέει.

Και μετά: Die Wahrscheinlichkeit, dass diese Personen zufällig nach der Impfung, aber wegen ihres zum Teil hohen Alters oder an ihrer Vorerkrankung verstorben sind, ist sehr hoch“, erklärt Stefan Vieths, Vizepräsident des Paul-Ehrlich-Instituts auf Anfrage der Berliner Zeitung
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14541
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: 15χρονος πέθανε στην Αρκαδία λίγες μέρες μετά τον εμβολιασμό του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 16 Σεπ 2021, 22:42

Leporello έγραψε:
16 Σεπ 2021, 21:24
Ζενίθεδρος έγραψε:
16 Σεπ 2021, 21:08
Αναφέρει πως υπάρχουν κάπου 10 000 θάνατοι μετά από εμβόλια, όπου στις 1000 από αυτές δεν μπορεί παρά να υπάρχει μια άμεση συσχέτιση με τον εμβολιασμό. Επίσης, αναφέρονται και οι περιπτώσεις όπου ναι μεν δεν έχεις θάνατο, αλλά κατι αλλά κουσούρια, όπως της εμφάνισης συνδρόμου Γκιλαίν-Μπαρέ. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο στην Ελλάδα; Μήπως έχουν δίκιο οι αντιψεκ πως δεν έχει πεθάνει κάνεις από εμβολιασμό, επειδή ανήκουμε σαν Έλληνες σε άλλο ανθρώπινο είδος, οπως λέει και ο Λιακόπουλος;
Δεν λέει αυτό. Λέει ότι πέθαναν 1.028 μετά από εμβολιασμό, ενώ 10.000 ήταν όσοι πήγαν σε νοσοκομείο μετά από εμβολιασμό. Αυτό το λέει πρώτο-πρώτο. Η σύνδεση του θανάτου με το εμβόλιο δεν έχει εξακριβωθεί. Der Bericht trifft damit keine Aussage über die Todesursachen. Die Menschen wurden „nach“ einer Impfung krank oder starben, heißt es λέει.

Και μετά: Die Wahrscheinlichkeit, dass diese Personen zufällig nach der Impfung, aber wegen ihres zum Teil hohen Alters oder an ihrer Vorerkrankung verstorben sind, ist sehr hoch“, erklärt Stefan Vieths, Vizepräsident des Paul-Ehrlich-Instituts auf Anfrage der Berliner Zeitung
Ναι, σωστά. 100 000 είχαν παρενέργειες. 10 000 είχαν βαριες παρενέργειες που έπρεπε να νοσηλευτούν και 1000 πέθαναν απο τις σχετικές παρενέργειες, που εμφανίστηκαν μέσα σε λίγες ημέρες μετά τον εμβολιασμό. Το αμα λέει αυτός πως είναι μεγάλη ή μικρή η πιθανότητα να υπάρχει αιτιακή σχέση, δεν έχει σημασία. Σημασία έχει ότι υπάρχει η στατιστική σχέση, η οποία είναι αδύνατον να υπάρχει χωρίς την αιτιακή. Και επίσης, σε αυτό που δίνουν σημασία, είναι η αναλογία νεκρών από το εμβόλιο και από τον κορονοϊό, η οποία παραμένει θετική. Der PRAC betont, dass das Nutzen-Risiko-Verhältnis der mRNA-Impfstoffe weiterhin positiv ist. Λολ.
Και οι θάνατοι από τον κορονοϊό, έτσι συσχετίζονται, στατιστικά, όχι απαραίτητα με πλήρη εξακρίβωση της αιτιακής σχέσης, γιατί ακριβώς, δεν ισχύει το τεκμήριο της αθωότητας για τα φάρμακα. Το Contergan το σταμάτησαν για 5000 περιπτώσεις παραμορφωμένων παιδιών από τις εκατομμύρια έγκυες ανά τον κόσμο που το πήραν. Έγινε μια δική παρωδία. Πλήρωσαν το 10% από αυτά που κέρδισαν και την έβγαλαν καθαρή. Κάτι τέτοιο θα γίνει και με αυτά τα εμβόλια. Αν στην Γερμανία πέθαναν αμεσως 1000 από τα 30 εκατομμύρια εμβολιασμένους, τότε στα 3 δις εμβολιασμένους, θα έχουμε κάπου 100 000 νεκρούς από τα εμβόλια.

Όλως τυχαίως, το ίδιο ακριβώς ποσοστό αναλογιών υπάρχει και στην Γαλλία, για ένα ομως συγκεκριμένο εμβόλιο.

Bei 7 779 000 (εμβολιασμένοι) Impfungen mit Vaxzevria gab es 24 852 Nebenwirkungen, 23 % davon mit schwerem Verlauf. Das meldet die ANMS in ihrem neuen Bericht. Insgesamt sind in Frankreich 207 (νεκροι) Personen nach einer Impfung mit AstraZeneca verstorben.

https://de.euronews.com/2021/09/14/deut ... nimmunitat

Όλως τυχαίως, υπάρχει παντού το ίδιο μοτίβο αναλογιών με βαριές παρενέργειες και νεκρούς.

Με λίγα λόγια, στην Ελλάδα πρέπει με 6 εκατομμυρια εμβολιασμούς να έχουμε αυτή τη στιγμή ήδη κάπου 200 νεκρούς από εμβολιασμό.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40677
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: 15χρονος πέθανε στην Αρκαδία λίγες μέρες μετά τον εμβολιασμό του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Σεπ 2021, 22:54

Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Σεπ 2021, 17:02
hellegennes έγραψε:
16 Σεπ 2021, 16:58
Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Σεπ 2021, 16:56

Προφανώς και όχι. Έχουν ενδείξεις.
Τι είδους; Με το τσιγκέλι θα σ'τα βγάλω;
Να την κάνεις τι αυτή την πληροφορία, αφού δεν έχεις τα qualifications να την κρίνεις. Αλλά οκ.

https://www.medpagetoday.com/special-re ... ives/94089
Μόνο μπορεί και ίσως βλέπω στο άρθρο, δεν αναφέρεται καμμιά ένδειξη. Το Ισραήλ, απ' την άλλην, ετοιμάζεται για 4η δόση. Κάτι θα έχουν υπόψη τους παραπάνω από ράντομ γιατρουδάκια που εκφράζουν την άποψή τους και όχι στοιχεία, η οποία άποψη δεν βλέπω να βασίζεται σε τίποτα σοβαρό. Could, may, probably... αυτά δεν είναι ενδείξεις, είναι ευχολόγια.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42862
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: 15χρονος πέθανε στην Αρκαδία λίγες μέρες μετά τον εμβολιασμό του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 16 Σεπ 2021, 22:57

hellegennes έγραψε:
16 Σεπ 2021, 22:54
Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Σεπ 2021, 17:02
hellegennes έγραψε:
16 Σεπ 2021, 16:58


Τι είδους; Με το τσιγκέλι θα σ'τα βγάλω;
Να την κάνεις τι αυτή την πληροφορία, αφού δεν έχεις τα qualifications να την κρίνεις. Αλλά οκ.

https://www.medpagetoday.com/special-re ... ives/94089
Μόνο μπορεί και ίσως βλέπω στο άρθρο, δεν αναφέρεται καμμιά ένδειξη. Το Ισραήλ, απ' την άλλην, ετοιμάζεται για 4η δόση. Κάτι θα έχουν υπόψη τους παραπάνω από ράντομ γιατρουδάκια που εκφράζουν την άποψή τους και όχι στοιχεία, η οποία άποψη δεν βλέπω να βασίζεται σε τίποτα σοβαρό. Could, may, probably... αυτά δεν είναι ενδείξεις, είναι ευχολόγια.
Χιντ. Δε με νοιάζει τι βλέπεις.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40677
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: 15χρονος πέθανε στην Αρκαδία λίγες μέρες μετά τον εμβολιασμό του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Σεπ 2021, 23:04

Leporello έγραψε:
16 Σεπ 2021, 16:59
hellegennes έγραψε:
16 Σεπ 2021, 16:55
Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Σεπ 2021, 16:54
Αρκετοί επιστήμονες θεωρούν ότι η τρίτη δόση δεν θα επεκτείνει απλά το εμβόλιο κατά άλλους 8 μήνες αλλά θα δώσει ανοσία ετών. Αποδείξεις βέβαια είναι νωρίς για να έχουμε.
Σε ποια βάση το πιστεύουν αυτό; Έριξαν τα χαρτιά; Πήραν τηλέφωνο τον Χορταρέα;
Εσύ τι ενδείξεις έχεις γιά το αντίθετο; Το οποίο μάλιστα το θεωρείς δεδομένο.
Είναι η default θέση. Τα ίδια μού έλεγες όταν σού έλεγα ότι η default θέση για το πόσο αναμένεται να είναι η ανοσία είναι μαξ ένας χρόνος και με ποσοστό αντίστοιχο των εμβολίων της γρίπης. Τα ίδια και όταν έλεγα ότι δεν αναμένεται η ανοσία από τα εμβόλια να είναι ισχυρότερη από αυτήν της νόσησης, γιατί αυτή είναι η default θέση. Στον επόμενο γύρο θα μας πεις για την 4η δόση ότι θα είναι η τελευταία και με τι κριτήρια θεωρώ ότι κι αυτό κουβά θα πάει και πάει λέγοντας.

Αυτές οι default θέσεις είναι από πρότερη εμπειρία. Υπάρχει κάποια ένδειξη ότι 3 δόσεις εμβολιασμού για την γρίπη οδηγούν σε μόνιμη ανοσία; Όχι. Υπάρχει κάποια ένδειξη ότι η νόσηση από γρίπη οδηγεί σε μόνιμη ανοσία; Ναι.

Μετά αρχίζει το τροπάρι ότι ο κορωνοϊός δεν είναι γρίπη, αλλά με απόλυτη άνεση αρχίζετε να συγκρίνετε το εμβόλιο του κορωνοϊού με το εμβόλιο της ιλαράς, της ευλογιάς και της πολιομυελίτιδας, γιατί αν ο κορωνοϊός μοιάζει με κάποιον άλλον ιό, αυτός είναι ο ιός της ιλαράς, της ευλογιάς και της πολιομυελίτιδας, όχι της γρίπης. Στιβαρή λογική, όχι αστεία.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

pikey25
Δημοσιεύσεις: 4164
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 22:49
Phorum.gr user: pikey25

Re: 15χρονος πέθανε στην Αρκαδία λίγες μέρες μετά τον εμβολιασμό του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pikey25 » 16 Σεπ 2021, 23:06

Αυτα ειναι παπαριες νανε, τα ιδια καναν και στην Αμερικη, για να πλασαρουν την επομενη δοση
Σκεφτοντουσαν πως να το πουλησουν επικοινωνιακα, να πουμε οτι ο εμβολιασμος ολοκληρωνεται με την 3η δοση, αυτο ειναι το αρχικο σχημα οπως με αλλα εμβολια που κανουμε επαναληπτικες δοσεις
Ε και μετα εγινε της πουτανας
Συν οτι εχουν τα στοιχεια οτι αν γινει η δοση πολυ νωρις υπαρχουν αυξημενες παρενεργειες
Συν οτι εχουν στοιχεια για μειωμενη αποτελεσματικοτητα λογω Δ
“Given that that the virus is here and will continue to be here, we also need to prepare for a fourth injection,” Salman Zarka told Kan public radio.
This is our life from now on, in waves,” he said.
“And thinking about this and the waning of the vaccines and the antibodies, it seems every few months — it could be once a year or five or six months — we’ll need another shot.”
https://www.timesofisrael.com/virus-cza ... cine-dose/
Open your eyes time to wake up, Enough is enough is enough is enough

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: 15χρονος πέθανε στην Αρκαδία λίγες μέρες μετά τον εμβολιασμό του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 16 Σεπ 2021, 23:13




Σε αυτό το σημείο λέει για τις εταιρείες και τις έρευνές τους. Κάπου κσαι παρκάτω λέει κάτι πιο συγκεκριμένο για τις πολιτικές τους και τι ρόλο παίζουν οι επιστήμονες εκεί.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

pikey25
Δημοσιεύσεις: 4164
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 22:49
Phorum.gr user: pikey25

Re: 15χρονος πέθανε στην Αρκαδία λίγες μέρες μετά τον εμβολιασμό του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pikey25 » 16 Σεπ 2021, 23:17

Για το θεμα του παιδιου, προφανως και ΔΕΝ ειναι ευκολη η διαχειριση του περιστατικου καθως ετσι ειχαν μπαναρει το αστραζενεκα

Ας διωξουν κανενα απο την επιτροπη, ας κανουν οτι θελουν, τα κανανε σκατα ουτε οι 60+ πλας θα εμβολιαστουν που ηταν σκεφτικοι

Η εμμονη στον εμβολιασμο σε ηλικιες που ΔΕΝ υπαρχει οφελος ή και αρνητικο οφελος για να βγουν απλα τα νουμερα, εκει οδηγει
Καταπέλτης ο Καπραβέλος στον ΣΚΑΪ: «Δεν θα έδινα ποτέ φάρμακο ή εμβόλιο με παρενέργεια τον θάνατο»
https://www.newsbreak.gr/ellada/216334/ ... a-thanato/
Open your eyes time to wake up, Enough is enough is enough is enough

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών