15χρονος πέθανε στην Αρκαδία λίγες μέρες μετά τον εμβολιασμό του

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40677
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: 15χρονος πέθανε στην Αρκαδία λίγες μέρες μετά τον εμβολιασμό του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Σεπ 2021, 23:20

Leporello έγραψε:
16 Σεπ 2021, 17:04
Το ποσοστό κέρδους το Α' εξάμηνο 2021 έπεσε στο 31,1% έναντι 34,3% κατά το Α' εξάμηνο του 2020. Μάντεψε γιατί. Περισσότερα δεν μπορώ να πώ, γιατί δεν ξέρω σε πόσα χρόνια αποσβένουν τα έξοδα R&D γιά την ανάπτυξη του εμβολίου.
Πω, πω, έπεσε τόσο πολύ το ποσοστό; Μιλάμε για κατάρρευση. Τζάμπα το δίνουν το εμβόλιο.

Σύμφωνα με τους αγαπημένους σου FT, πάντως, η Pfizer αύξησε 25% την τιμή για την επόμενη φουρνιά, γιατί η καημένη η εταιρεία είναι έτοιμη να κλείσει απ' τα χρέη.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40677
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: 15χρονος πέθανε στην Αρκαδία λίγες μέρες μετά τον εμβολιασμό του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Σεπ 2021, 23:21

Ασέβαστος έγραψε:
16 Σεπ 2021, 17:25
hellegennes έγραψε:
16 Σεπ 2021, 15:44
Ασέβαστος έγραψε:
14 Σεπ 2021, 19:46

ναι. και οχι μονο ενας γιατρος. συγκεκριμμενα, 5.

και οι 5 εχουν εμβολιασει (η προκειται να εμβολιασουν οταν ανοιξει η πλατφορμα για την ηλικια τους), τα δικα τους παιδια.
Μιλάμε δηλαδή για τέρμα ηλίθιους. Άλλαξε γιατρούς.
"τερμα ηλιθιοι" ειναι το 90% των γιατρων, που λενε τα ιδια. και να αλλαξω, παλι τα ιδια θα μου πουν. :102:
Εγώ δεν ξέρω κανέναν απολύτως γιατρό που να λέει «εμβολιάστε τους ανήλικους». Μόνο 5 ηλίθιους μαϊντανούς που βγαίνουν στα κανάλια κάθε μέρα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14098
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: 15χρονος πέθανε στην Αρκαδία λίγες μέρες μετά τον εμβολιασμό του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 16 Σεπ 2021, 23:24

Ζενίθεδρος έγραψε:
16 Σεπ 2021, 22:42
Το αμα λέει αυτός πως είναι μεγάλη ή μικρή η πιθανότητα να υπάρχει αιτιακή σχέση, δεν έχει σημασία.
:o Δεν έχει σημασία τι λέει αυτός που έκανε την έρευνα και έχει σημασία τις λες εσύ; Μεγάλη χελετζενιά είναι αυτή.
Ζενίθεδρος έγραψε:
16 Σεπ 2021, 22:42
Σημασία έχει ότι υπάρχει η στατιστική σχέση, η οποία είναι αδύνατον να υπάρχει χωρίς την αιτιακή.
Στατιστική σχέση; Δεν είδα πουθενά να έχει κάνει στατιστική ανάλυση, δηλαδή να ομαδοποιήσει όσους πέθαναν ανά ηλικία, ανά κατάσταση τής υγείας πριν τον εμβολιασμό και ανά περίοδο που μεσολάβησε από τον εμβολιασμό και να συγκρίνει τους θανάτους με εκείνους που συνέβησαν σε ομάδες ανεμβολίαστων με ίδια χαρακτηριστικά. Ισως να φταίει που τα Γερμανικά μου δεν είναι καλά και δεν κατάλαβα την στατιστική ανάλυση. Πες μας εσύ που την είδες.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40677
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: 15χρονος πέθανε στην Αρκαδία λίγες μέρες μετά τον εμβολιασμό του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Σεπ 2021, 23:27

Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Σεπ 2021, 22:57
hellegennes έγραψε:
16 Σεπ 2021, 22:54
Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Σεπ 2021, 17:02

Να την κάνεις τι αυτή την πληροφορία, αφού δεν έχεις τα qualifications να την κρίνεις. Αλλά οκ.

https://www.medpagetoday.com/special-re ... ives/94089
Μόνο μπορεί και ίσως βλέπω στο άρθρο, δεν αναφέρεται καμμιά ένδειξη. Το Ισραήλ, απ' την άλλην, ετοιμάζεται για 4η δόση. Κάτι θα έχουν υπόψη τους παραπάνω από ράντομ γιατρουδάκια που εκφράζουν την άποψή τους και όχι στοιχεία, η οποία άποψη δεν βλέπω να βασίζεται σε τίποτα σοβαρό. Could, may, probably... αυτά δεν είναι ενδείξεις, είναι ευχολόγια.
Χιντ. Δε με νοιάζει τι βλέπεις.
Σου ζήτησα κάτι συγκεκριμένο. Δεν βρήκες απάντηση. Μου έφερες ένα ράντομ λινκ με έναν ράντομ γιατρό να κάνει υποθέσεις στην βάση του ότι είναι γιατρός.

Πώς έχει μεγαλύτερο βάρος από τον όποιον ράντομ γιατρό εκφράζει τις απόψεις του;

Τι σχέση έχουν οι απόψεις με επιστήμη; Ιδιαίτερα όταν δεν βασίζονται σε στοιχεία αλλά σε υποθέσεις και ευχολόγια;

Να σημειωθεί εδώ ότι η Pfizer έχει ήδη κλείσει συμβόλαια παροχής εμβολίων με κάποιες χώρες ως και για το 2024. Είναι μάλλον επειδή πιστεύουν ότι η τρίτη δόση θα εξαφανίσει τον ιό. :smt005:
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14098
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: 15χρονος πέθανε στην Αρκαδία λίγες μέρες μετά τον εμβολιασμό του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 16 Σεπ 2021, 23:28

hellegennes έγραψε:
16 Σεπ 2021, 23:20
Leporello έγραψε:
16 Σεπ 2021, 17:04
Το ποσοστό κέρδους το Α' εξάμηνο 2021 έπεσε στο 31,1% έναντι 34,3% κατά το Α' εξάμηνο του 2020. Μάντεψε γιατί. Περισσότερα δεν μπορώ να πώ, γιατί δεν ξέρω σε πόσα χρόνια αποσβένουν τα έξοδα R&D γιά την ανάπτυξη του εμβολίου.
Πω, πω, έπεσε τόσο πολύ το ποσοστό; Μιλάμε για κατάρρευση. Τζάμπα το δίνουν το εμβόλιο.

Σύμφωνα με τους αγαπημένους σου FT, πάντως, η Pfizer αύξησε 25% την τιμή για την επόμενη φουρνιά, γιατί η καημένη η εταιρεία είναι έτοιμη να κλείσει απ' τα χρέη.
Τώρα θυμήθηκα ότι εσύ ήσουν ο παπάρας που είπε ότι δήθεν δεν είναι αλήθεια πως τα κέρδη των φαρμακευτικών δεν προέρχονται κατά κύριο λόγο από τα εμβόλια. Εδώ λοιπόν έχουμε μιά από τις καλύτερες χρονιές ως προς τα κέρδη από εμβόλια και πάλι τα κέρδη από τα εμβόλια αποτελούν περί το 1/3 των συνολικών κερδών.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40677
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: 15χρονος πέθανε στην Αρκαδία λίγες μέρες μετά τον εμβολιασμό του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Σεπ 2021, 23:55

Leporello έγραψε:
16 Σεπ 2021, 23:28
hellegennes έγραψε:
16 Σεπ 2021, 23:20
Leporello έγραψε:
16 Σεπ 2021, 17:04
Το ποσοστό κέρδους το Α' εξάμηνο 2021 έπεσε στο 31,1% έναντι 34,3% κατά το Α' εξάμηνο του 2020. Μάντεψε γιατί. Περισσότερα δεν μπορώ να πώ, γιατί δεν ξέρω σε πόσα χρόνια αποσβένουν τα έξοδα R&D γιά την ανάπτυξη του εμβολίου.
Πω, πω, έπεσε τόσο πολύ το ποσοστό; Μιλάμε για κατάρρευση. Τζάμπα το δίνουν το εμβόλιο.

Σύμφωνα με τους αγαπημένους σου FT, πάντως, η Pfizer αύξησε 25% την τιμή για την επόμενη φουρνιά, γιατί η καημένη η εταιρεία είναι έτοιμη να κλείσει απ' τα χρέη.
Τώρα θυμήθηκα ότι εσύ ήσουν ο παπάρας που είπε ότι δήθεν δεν είναι αλήθεια πως τα κέρδη των φαρμακευτικών δεν προέρχονται κατά κύριο λόγο από τα εμβόλια. Εδώ λοιπόν έχουμε μιά από τις καλύτερες χρονιές ως προς τα κέρδη από εμβόλια και πάλι τα κέρδη από τα εμβόλια αποτελούν περί το 1/3 των συνολικών κερδών.
Τι λες, βρε κακομοίρη; Αυτός είναι ο υπολογισμός εξαμήνου. Στο σύνολο του έτους αναμένεται ο τζίρος να φτάσει τα 80 δις, εκ των οποίων τα 33,5 από το εμβόλιο. Τα κέρδη της εταιρείας από το εμβόλιο θα αντιπροσωπεύουν σχεδόν το 50% των κερδών.

Η πρόβλεψη του adjusted EPS είναι 4,05 έναντι 2,22 πέρυσι.

Επίσης, το R&D για φέτος είναι 4.473 έναντι 3.750 πέρυσι. Δεν είναι κάτι που δεν μπορείς να βρεις εύκολα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14098
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: 15χρονος πέθανε στην Αρκαδία λίγες μέρες μετά τον εμβολιασμό του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 17 Σεπ 2021, 00:01

hellegennes έγραψε:
16 Σεπ 2021, 23:55
Leporello έγραψε:
16 Σεπ 2021, 23:28
hellegennes έγραψε:
16 Σεπ 2021, 23:20
Πω, πω, έπεσε τόσο πολύ το ποσοστό; Μιλάμε για κατάρρευση. Τζάμπα το δίνουν το εμβόλιο.

Σύμφωνα με τους αγαπημένους σου FT, πάντως, η Pfizer αύξησε 25% την τιμή για την επόμενη φουρνιά, γιατί η καημένη η εταιρεία είναι έτοιμη να κλείσει απ' τα χρέη.
Τώρα θυμήθηκα ότι εσύ ήσουν ο παπάρας που είπε ότι δήθεν δεν είναι αλήθεια πως τα κέρδη των φαρμακευτικών δεν προέρχονται κατά κύριο λόγο από τα εμβόλια. Εδώ λοιπόν έχουμε μιά από τις καλύτερες χρονιές ως προς τα κέρδη από εμβόλια και πάλι τα κέρδη από τα εμβόλια αποτελούν περί το 1/3 των συνολικών κερδών.
Τι λες, βρε κακομοίρη; Αυτός είναι ο υπολογισμός εξαμήνου. Στο σύνολο του έτους αναμένεται ο τζίρος να φτάσει τα 80 δις, εκ των οποίων τα 33,5 από το εμβόλιο. Τα κέρδη της εταιρείας από το εμβόλιο θα αντιπροσωπεύουν σχεδόν το 50% των κερδών.

Η πρόβλεψη του adjusted EPS είναι 4,05 έναντι 2,22 πέρυσι.

Επίσης, το R&D για φέτος είναι 4.473 έναντι 3.750 πέρυσι. Δεν είναι κάτι που δεν μπορείς να βρεις εύκολα.
Εγώ ξέρω εκείνο που βλέπω. Μέχρι στιγμής, τα κέρδη από το εμβόλιο δεν είναι το 50% του συνόλου αλλά περί το 36%.

Το R&D που βλέπεις δεν είναι αυτό που ψάχνουμε. Το R&D γιά το εμβόλιο έχει ήδη κεφαλαιοποιηθεί και αποσβένυται. Στα πόσα χρόνια θα αποσβεσθεί, το λέει μεν στις οικονομικές καταστάσεις αλλά δεν το έψαξα.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40677
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: 15χρονος πέθανε στην Αρκαδία λίγες μέρες μετά τον εμβολιασμό του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Σεπ 2021, 00:09

Leporello έγραψε:
17 Σεπ 2021, 00:01
Εγώ ξέρω εκείνο που βλέπω. Μέχρι στιγμής, τα κέρδη από το εμβόλιο δεν είναι το 50% του συνόλου αλλά περί το 36%.
Κι εγώ εκείνο που βλέπω στην οικονομική κατάσταση της Pfizer σού λέω. Δεν είναι νούμερα που φαντάστηκα. Ούτε είναι ράντομ εκτιμήσεις. Είναι στην βάση των παραγγελιών που έχουν υπογράψει και μπορεί να ανεβούν κι άλλο προς τα πάνω οι εκτιμήσεις.

Επίσης θέλω να μου εξηγήσεις γιατί ο Καναδάς έχει υπογράψει για άλλες 4 δόσεις τουλάχιστον, ενώ έχει ήδη αγοράσει 2. Δεν πιστεύουν ο Καναδάς και η Pfizer την θεωρία σου ότι η 3η δόση θα είναι η τελευταία;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6657
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: 15χρονος πέθανε στην Αρκαδία λίγες μέρες μετά τον εμβολιασμό του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 17 Σεπ 2021, 00:11

sys3x έγραψε:
16 Σεπ 2021, 20:06

Αυτό ακριβώς σου εξήγησα ρε μαν, ότι δηλαδή δεν είναι αναγκαία σύμβαση "το γλείφει εκεί που χέζει" μια χαρά ξηγούνται τα γερμανά &whatnot, το συμφέρον τους κοιτάνε και εφαρμόζουν τα μέτρα και τα σταθμά που αυτοί κρίνουν απαραίτητα για την πάρτη τους, εκτός φυσικά αν πραγματικά πιστεύεις ότι η Ελλάδα δεν είναι μία μπανανία - σύγχρονο προτεκτοράτο.
Μα δεν αρνηθηκα πουθενα πως οι Γερμανοι δανειζαν με βαση το δικο τους το συμφερον. Η αντίφαση των Αρίστων είναι πως τότε η μοναδικη αντιδραση (που γινοταν απο κατεργολαβια πατριώτες και ολοι οι άλλοι ηταν στα 4 ...) ήταν η επίκληση της μη ηθικής των γερμανών (με ταυτοχρονη και απολυτη αποσιωπηση της εγχωριας μη ηθικης που πηγε και δημιουργησε συνειδητα τόσα δημοσια χρέη), ενώ αντιθετα τώρα οι πρωην ανηθικοι γερμανοι παραγουν και πολιτικό πολιτισμο τον οποιο εμεις δεν έχουμε.

Για μενα μαν μια χαρα ηθικοι ηταν οι Γερμανοι και οταν σε παταγαν στο λαιμο για να σου δανεισουν υπο όρους όπως ακριβως είναι και τώρα ηθικοί και γιαυτο αντιδρούνε έτσι. (Η Μερκελ ήταν η μόνη στην Ευρώπη που παραδέχτηκε πριν ξεκινησουν οι εμβολιασμοι πως είναι αγνωστο αν οι εμβολιασμενοι κολλάνε). Και επειδή ΔΕΝ μπορώ να δεχτώ πως στην Ελλάδα ο κόσμος δεν αποφοίτησε από το νηπιαγωγείο ωστε να νομίζει πως όταν φτιάχνεις 200 δις χρεος σε 20 χρόνια μονο απο τα ασφαλιστικα τότε αυτος που θα βρεθει να δανείσει αυτό το μπάζο θα το κάνει με όρους "αγαπατε τον πλησιον", η μόνη εξήγηση είναι πως απλά στην Ελλάδα δεν υπάρχει καμιά περίπτωση να παραδεχτούμε πως είμαστε ΚΑΡΑΜΑΛΑΚΕΣ του κερατα και δεν μας φταίει καμια ανηθικοτητα του αλλου (αφου μαλιστα κι εμεις στη θεση του το ιδιο θα καναμε χ 1000) παρα μόνον αν ΔΕΝ βρίσκεται το κομμα που υποστηρίζουμε στην εξουσία !
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nik_killthemall την 17 Σεπ 2021, 00:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14098
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: 15χρονος πέθανε στην Αρκαδία λίγες μέρες μετά τον εμβολιασμό του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 17 Σεπ 2021, 00:13

hellegennes έγραψε:
17 Σεπ 2021, 00:09
Leporello έγραψε:
17 Σεπ 2021, 00:01
Εγώ ξέρω εκείνο που βλέπω. Μέχρι στιγμής, τα κέρδη από το εμβόλιο δεν είναι το 50% του συνόλου αλλά περί το 36%.
Κι εγώ εκείνο που βλέπω στην οικονομική κατάσταση της Pfizer σού λέω. Δεν είναι νούμερα που φαντάστηκα. Ούτε είναι ράντομ εκτιμήσεις. Είναι στην βάση των παραγγελιών που έχουν υπογράψει και μπορεί να ανεβούν κι άλλο προς τα πάνω οι εκτιμήσεις.

Επίσης θέλω να μου εξηγήσεις γιατί ο Καναδάς έχει υπογράψει για άλλες 4 δόσεις τουλάχιστον, ενώ έχει ήδη αγοράσει 2. Δεν πιστεύουν ο Καναδάς και η Pfizer την θεωρία σου ότι η 3η δόση θα είναι η τελευταία;
Δεν είναι η θεωρία μου. Εγώ, σε αντίθεση με εσένα, ποτέ δεν έχω πεί κάτι γιά το τι ΘΑ γίνει. Απλώς, καταρρίπτω τις παπαριές σου.

Γιά τον Καναδά και την σύμβασή σου, δεν την έχεις διαβάσει και δεν ξέρεις τι options προβλέπει.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: 15χρονος πέθανε στην Αρκαδία λίγες μέρες μετά τον εμβολιασμό του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 17 Σεπ 2021, 00:16

Συγχαρητήρια στον Ευεργέτη της Ανθρωπότητας κύριο Άλμπερτ Μπουρλά για την εκτόξευση των κερδών της εταιρείας την οποία διευθύνει.

Του ευχόμαστε παχυλό μπόνους και τα καλύτερα σε προσωπικό επίπεδο
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40677
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: 15χρονος πέθανε στην Αρκαδία λίγες μέρες μετά τον εμβολιασμό του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Σεπ 2021, 00:17

Leporello έγραψε:
17 Σεπ 2021, 00:13
Επίσης θέλω να μου εξηγήσεις γιατί ο Καναδάς έχει υπογράψει για άλλες 4 δόσεις τουλάχιστον, ενώ έχει ήδη αγοράσει 2. Δεν πιστεύουν ο Καναδάς και η Pfizer την θεωρία σου ότι η 3η δόση θα είναι η τελευταία;
Δεν είναι η θεωρία μου. Εγώ, σε αντίθεση με εσένα, ποτέ δεν έχω πεί κάτι γιά το τι ΘΑ γίνει. Απλώς, καταρρίπτω τις παπαριές σου.

Γιά τον Καναδά και την σύμβασή σου, δεν την έχεις διαβάσει και δεν ξέρεις τι options προβλέπει.
Εντάξει, είσαι ανεκδιήγητος:

PFIZER REACHES AGREEMENT WITH CANADA TO SUPPLY UP TO 125 MILLION DOSES OF THE PFIZER-BIONTECH COVID-19 VACCINE IN 2022 – 2023

KIRKLAND, QC, April 23, 2021 — Pfizer Canada today announced it has reached an agreement with the Government of Canada to supply up to 125 million doses of the Pfizer-BioNTech COVID-19 vaccine in 2022 and 2023, with options to supply up to 60 million additional doses in 2024.


https://www.pfizer.ca/PFIZER-REACHES-AG ... %80%932023
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40677
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: 15χρονος πέθανε στην Αρκαδία λίγες μέρες μετά τον εμβολιασμό του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Σεπ 2021, 00:20

elchav έγραψε:
17 Σεπ 2021, 00:16
Συγχαρητήρια στον Ευεργέτη της Ανθρωπότητας κύριο Άλμπερτ Μπουρλά για την εκτόξευση των κερδών της εταιρείας την οποία διευθύνει.

Του ευχόμαστε παχυλό μπόνους και τα καλύτερα σε προσωπικό επίπεδο
Μην ανησυχείς, έχει ήδη φροντίσει να βγάλει έναν πακτωλό εκατομμύρια από αυτήν την υπόθεση, μάλιστα πριν καν κυκλοφορήσει το εμβόλιο, εκμεταλλευόμενος την ψευτιά ότι το εμβόλιό τους θα έχει 99% αποτελεσματικότητα.

Λογικό. Στο ΠΑΣΟΚ ήταν.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14541
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: 15χρονος πέθανε στην Αρκαδία λίγες μέρες μετά τον εμβολιασμό του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 17 Σεπ 2021, 00:21

Leporello έγραψε:
16 Σεπ 2021, 23:24
Ζενίθεδρος έγραψε:
16 Σεπ 2021, 22:42
Το αμα λέει αυτός πως είναι μεγάλη ή μικρή η πιθανότητα να υπάρχει αιτιακή σχέση, δεν έχει σημασία.
:o Δεν έχει σημασία τι λέει αυτός που έκανε την έρευνα και έχει σημασία τις λες εσύ; Μεγάλη χελετζενιά είναι αυτή.
Ζενίθεδρος έγραψε:
16 Σεπ 2021, 22:42
Σημασία έχει ότι υπάρχει η στατιστική σχέση, η οποία είναι αδύνατον να υπάρχει χωρίς την αιτιακή.
Στατιστική σχέση; Δεν είδα πουθενά να έχει κάνει στατιστική ανάλυση, δηλαδή να ομαδοποιήσει όσους πέθαναν ανά ηλικία, ανά κατάσταση τής υγείας πριν τον εμβολιασμό και ανά περίοδο που μεσολάβησε από τον εμβολιασμό και να συγκρίνει τους θανάτους με εκείνους που συνέβησαν σε ομάδες ανεμβολίαστων με ίδια χαρακτηριστικά. Ισως να φταίει που τα Γερμανικά μου δεν είναι καλά και δεν κατάλαβα την στατιστική ανάλυση. Πες μας εσύ που την είδες.
Καταγραφή των περιπτώσεων παρενεργειών κάνει. Σημασία έχει μόνο η αξιοπιστία των αριθμών που δίνει.

Ολες οι περιπτώσεις που καταγράφονται, έχουν συγκεκριμένο χρονικό πλαίσιο μετά τον εμβολιασμό. 5 με 30 ημέρες. Και οι ηλικίες είναι επίσης καταγεγραμμένες, ακόμα και σε έναν από τους πίνακες που παρέθεσα μια σελίδα πιο πίσω. Δεν εμβολιάζεται κάποιος εάν νοσεί από το οτιδήποτε και έχει συμπτώματα όπως πυρετό π.χ.

Στατιστική σχέση μεταξύ δύο γεγονότων είναι όταν το ένα ακολουθείται από το άλλο, με μια συγκεκριμένη συχνότητα. Εάν βαρέσουν 100 ατομα το κεφάλι τους στον τοίχο και από αυτούς σπάσουν τα κεφάλια τους οι δέκα, σημαίνει ότι υπάρχει μία στατιστική σχέση μεταξύ της κουτουλιάς και της θραύσης κρανίου. Η αιτιακή σχέση θέλει ανάλυση της ταχύτητας, της σκληρότητας της κεφάλας κ.λ.π. αλλά είναι προφανέστατη λόγω εμπειρίας. Σε πράγματα που δεν γνωρίζουμε, αν τα τινάζει κάποιος που βαράει μπόλι για τον κόβιντ π.χ. παρατηρούμε εάν υπάρχει στατιστική σχέση. Εάν υπάρχει, τότε αυτό είναι ενδεικτικό μιας υπαρκτής αιτιακής σχέσης. Εάν επαναλαμβάνεται σε κάθε δοκιμή, και μάλιστα με την ίδια συχνότητα (Γερμανία: 1 νεκρ./30 000 εμβολ. Γαλλία: 1 νεκρ./32 000 εμβολ.) τότε αυτό δεν απλά ενδεικτικό, αλλά αποδεικτικό μιας αιτιακής σχέσης. Έτσι έχει αποδειχτεί και πως το τσιγάρο προκαλεί καρκίνο του πνεύμονα, πως η ραδιενέργεια προκαλεί λευχαιμία κ.λ.π.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: 15χρονος πέθανε στην Αρκαδία λίγες μέρες μετά τον εμβολιασμό του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 17 Σεπ 2021, 00:21

Περίπτωση καλπάζουσας λευχαιμίας μετά το εμβόλιο στη Λάρισα,γνωστή . Ζητάνε επειγόντως αίμα ,εγώ έδωσα τον Αύγουστο.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών