Eμβολιαστες vs Αντιεμβολιαστες. Ειναι αυτος ο τρίτος Εθνικος Διχασμος?

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28084
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Eμβολιαστες vs Αντιεμβολιαστες. Ειναι αυτος ο τρίτος Εθνικος Διχασμος?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 15 Σεπ 2021, 13:04

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
15 Σεπ 2021, 12:59
GoBack έγραψε:
15 Σεπ 2021, 11:58
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
15 Σεπ 2021, 06:05


φίλε μου εγραψα μια μαλακία από κεκτημένη ταχύτητα. Εσύ βρήκες την εξυπνάδα να την χρησιμοποιήσεις για να με πεις ψεκασμένο. Εμένα που έκανα το εμβόλιο. Που νοιάζομαι για τους γύρω μου και που πιθανότατα θα το κάνω και στα παιδιά μου γιατί τύποι σαν εσένα και τον Αρίστο (άγαμοι κι αγάμητοι) είστε τέρμα καμένοι. Άκουσε λοιπόν να σου πω κάτι. Εσύ περιορίζεις τη δική μου ελευθερία ζούδι, όχι εγώ τη δική σου. Εσύ βάζεις σε κίνδυνο τη ζωή των άλλων.
Επειδη εγραψες μια μαλακια απο κεκτημενη ταχυτητα σε φωναξα και εγω.Τωρα που τα ειπες πιο αναλυτικα το εσωσες.
Στην πραγματικότητα δεν είναι ακριβώς μαλακία. Σήμερα τα υποχρεώνουν να κάνουν 2 σελφ τεστ τη βδομάδα και να βγάζουν πιστοποίηση πριν μπορέσουν να κάτσουν στο φαστφουντάδικο. Δεν τα υποχρεώνουν μεν να εμβολιαστούν μα δεν απέχουμε και πολύ ακόμα. Αν οι ψεκασμένοι αγάμητοι που με το πληκτρολόγιο τους βάρεσε μπιέλα με αυταπάτες μεγαλείου, είχαν εμβολιαστεί πιθανότατα σήμερα τα πράγματα να ήταν πιο ανθρώπινα.
Οχι δεν θα ηταν.Το Ισραηλ που επιασε σταλινικα ποσοστα εμβολιασμενων ψεκασμενων αγαμητων ηταν η πρωτη χωρα που εμβολιασε τα παιδια.
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Eμβολιαστες vs Αντιεμβολιαστες. Ειναι αυτος ο τρίτος Εθνικος Διχασμος?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 15 Σεπ 2021, 13:16

Το Σάββατο που πέρασε πρέπει να ήταν η πρώτη και τελευταία φορά που βγήκα φέτος για τσίπουρα. Με φιλικό ζευγάρι εμβολιασμένων, σε λογική απόσταση στο τραπέζι, αλλά έφριξα :o όταν σε εντελώς γεμάτο μαγαζί έξω κανένας δε φορούσε μάσκα και κάθονταν κολλητά.
Γω πρέπει να ξεχώριζα σαν "τη μύγα μες το γάλα" με τη μάσκα που ανεβοκατέβαζα. :fp:

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48492
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Eμβολιαστες vs Αντιεμβολιαστες. Ειναι αυτος ο τρίτος Εθνικος Διχασμος?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 15 Σεπ 2021, 13:24

Στύγιος έγραψε:
15 Σεπ 2021, 13:16
Το Σάββατο που πέρασε πρέπει να ήταν η πρώτη και τελευταία φορά που βγήκα φέτος για τσίπουρα. Με φιλικό ζευγάρι εμβολιασμένων, σε λογική απόσταση στο τραπέζι, αλλά έφριξα :o όταν σε εντελώς γεμάτο μαγαζί έξω κανένας δε φορούσε μάσκα και κάθονταν κολλητά.
Γω πρέπει να ξεχώριζα σαν "τη μύγα μες το γάλα" με τη μάσκα που ανεβοκατέβαζα. :fp:
Ακριβώς. Οι εξωτερικοί χώροι γεμάτοι, οι εσωτερικοί άδειοι. Το χειμώνα θα παρακαλάνε οι ιδιοκτήτες καταστημάτων (τί φταίνε κι αυτοί?).

Φήμες λένε οτι τους σεισμοπαθείς στη Λάρισα τους άφησαν επίτηδες άστεγους, για να μην κολλήσουν κορονοϊό. Οι νουδούκοι είναι ικανοί να το πούν κι αυτο.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37774
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Eμβολιαστες vs Αντιεμβολιαστες. Ειναι αυτος ο τρίτος Εθνικος Διχασμος?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 15 Σεπ 2021, 13:32

vantono έγραψε:
15 Σεπ 2021, 09:39
Δεν υπάρχει κανενας διχασμός. Ειναι σαν να μιλάς για διχασμό ανάμεσα σε λογικους ανθρώπους, και σε ανθρώπους που πιστεύουν οτι μας κυβερνούν εξωγήινοι και ρεπτιλιανοί μασόνοι.
Δεν είσαι λογικός άνθρωπος μαν μου, ούτε αυτό που γράφεις είναι λογικό, απλά έτσι νομίζεις.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Esperos
Δημοσιεύσεις: 2354
Εγγραφή: 22 Μάιος 2018, 14:55
Phorum.gr user: Esperos
Τοποθεσία: Ικαρια Πέραμα

Re: Eμβολιαστες vs Αντιεμβολιαστες. Ειναι αυτος ο τρίτος Εθνικος Διχασμος?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Esperos » 15 Σεπ 2021, 16:05

vagabondo έγραψε:
15 Σεπ 2021, 08:45
Esperos έγραψε:
15 Σεπ 2021, 08:12
Δεν είναι διχασμός μεταξύ εμβολιαστών αντιεμβολιστών, είναι αντιπαράθεση μεταξύ ψεκασμένων και αυτών που εμπιστεύονται την επιστήμη κυβέρνηση.
Είναι ένας διχασμός επειδή πρέπει να υποστούμε οι πολλοί, τις συνεπέπειες που μας επιβάλλει η βλακεία των λίγων.
:smt023
Εγώ, καμία εμπιστοσύνη δεν έχω στην κυβέρνηση, και μόνο που ακούω τα ιδια ονόματα από τότε που ήμουν έφηβος, βγάζω σπυράκια.
Παρόλα αυτά, εμπιστευόμαστε την επιστήμη. Η κυβέρνηση είναι ανίκανη να εφαρμόσει με σοβαρότητα υγειονομικά πρωτόκολλα, λόγω ότι
πρόκειται για μια κομπανία υποχείριο συνυεχνειών και μικρο-παραταξιακών συμφερώντων και κάπου εκεί τελειώνει ο ρόλος της.

Όσοι εμβολιαζόμαστε, εμπιστευόμαστε την επιστήμη.
Ένας δεν είμαι, μα χιλιάδες! Όχι μονάχα οι ζωντανοί — κι οι πεθαμένοι μ’ ακλουθάνε ,σε μιαν αράδα σκοτεινή.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών