Βανέσα Βενέτη: Έχω να δω το παιδί μου 4 χρόνια επειδή είμαι trans

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 14671
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Βανέσα Βενέτη: Έχω να δω το παιδί μου 4 χρόνια επειδή είμαι trans

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 18 Σεπ 2021, 13:53

Aprilianos έγραψε:
18 Σεπ 2021, 12:13
Το smash borders το προσεξατε; γιατι ολοι οι χομο εχουν τρελο ερωτα με τους λαθρο;
επειδή προσμένουν αφρικανική μαλαπέρδα
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 14671
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Βανέσα Βενέτη: Έχω να δω το παιδί μου 4 χρόνια επειδή είμαι trans

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 18 Σεπ 2021, 14:00

Δηλαδή ο τύπος ξύπνησε μια μέρα νεράιδα, αποξένωσε όλη την οικογένειά του (προφανώς τη γυναίκα του αλλά και τη μάνα και τις αδερφές του) και τώρα παραπονιέται που δεν τον αφήνουν να δει την κόρη του. Έχει καμιά υποχρέωση η μάνα του παιδιού να υποβάλει το παιδί της ψυχολογικά βασανιστήρια επειδή του πούστη του άντρα της του ήρθε να γίνει τινκερμπελ? Οι επιλογές έχουν και συνέπειες και οι μόνοι που πρέπει να τις υφίστανται είναι οι επιλέγοντες. Σε κάθε περίπτωση μικρά παιδιά δεν πρέπει να έρχονται σε επαφή με ανώμαλους
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
dtri2020
Δημοσιεύσεις: 3972
Εγγραφή: 02 Απρ 2021, 10:59

Re: Βανέσα Βενέτη: Έχω να δω το παιδί μου 4 χρόνια επειδή είμαι trans

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dtri2020 » 18 Σεπ 2021, 14:19

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
18 Σεπ 2021, 12:45
ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Σεπ 2021, 12:14
Για όλα υπάρχουν λύσεις.

Αν το παιδί πάει σε ένα πολυπολιτισμικό σχολείο, θα αρχίσει να προσεγγίζει διαφορετικά το θέμα.
Καλώς εχόντων των πραγμάτων, όλα τα σχολεία θα γίνουν πολυπολιτισμικά.
Μπα, δεν νομίζω!

TIME-The-New-Europeans.jpg

Και δεν νομίζουν και πολλοί άλλοι!
dtrimedia: Σύντομα κοντά σας!

Άβαταρ μέλους
dtri2020
Δημοσιεύσεις: 3972
Εγγραφή: 02 Απρ 2021, 10:59

Re: Βανέσα Βενέτη: Έχω να δω το παιδί μου 4 χρόνια επειδή είμαι trans

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dtri2020 » 18 Σεπ 2021, 14:21

Lord Brum έγραψε:
18 Σεπ 2021, 14:00
Δηλαδή ο τύπος ξύπνησε μια μέρα νεράιδα, αποξένωσε όλη την οικογένειά του (προφανώς τη γυναίκα του αλλά και τη μάνα και τις αδερφές του) και τώρα παραπονιέται που δεν τον αφήνουν να δει την κόρη του. Έχει καμιά υποχρέωση η μάνα του παιδιού να υποβάλει το παιδί της ψυχολογικά βασανιστήρια επειδή του πούστη του άντρα της του ήρθε να γίνει τινκερμπελ? Οι επιλογές έχουν και συνέπειες και οι μόνοι που πρέπει να τις υφίστανται είναι οι επιλέγοντες. Σε κάθε περίπτωση μικρά παιδιά δεν πρέπει να έρχονται σε επαφή με ανώμαλους
:goodpost:
dtrimedia: Σύντομα κοντά σας!

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34352
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Βανέσα Βενέτη: Έχω να δω το παιδί μου 4 χρόνια επειδή είμαι trans

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 18 Σεπ 2021, 14:31

Τζώρτζεμπυ πως σου διέφυγε αυτό; :D


https://www.liberal.gr/apopsi/etsi-alla ... mos/401643

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16181
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Βανέσα Βενέτη: Έχω να δω το παιδί μου 4 χρόνια επειδή είμαι trans

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 18 Σεπ 2021, 14:42

Aprilianos έγραψε:
18 Σεπ 2021, 12:13
Το smash borders το προσεξατε; γιατι ολοι οι χομο εχουν τρελο ερωτα με τους λαθρο;
δεν μπορώ να φανταστώ
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16181
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Βανέσα Βενέτη: Έχω να δω το παιδί μου 4 χρόνια επειδή είμαι trans

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 18 Σεπ 2021, 14:43

Lord Brum έγραψε:
18 Σεπ 2021, 14:00
Δηλαδή ο τύπος ξύπνησε μια μέρα νεράιδα, αποξένωσε όλη την οικογένειά του (προφανώς τη γυναίκα του αλλά και τη μάνα και τις αδερφές του) και τώρα παραπονιέται που δεν τον αφήνουν να δει την κόρη του. Έχει καμιά υποχρέωση η μάνα του παιδιού να υποβάλει το παιδί της ψυχολογικά βασανιστήρια επειδή του πούστη του άντρα της του ήρθε να γίνει τινκερμπελ? Οι επιλογές έχουν και συνέπειες και οι μόνοι που πρέπει να τις υφίστανται είναι οι επιλέγοντες. Σε κάθε περίπτωση μικρά παιδιά δεν πρέπει να έρχονται σε επαφή με ανώμαλους
:g030::smt023
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24594
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Βανέσα Βενέτη: Έχω να δω το παιδί μου 4 χρόνια επειδή είμαι trans

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 18 Σεπ 2021, 14:53

dtri2020 έγραψε:
18 Σεπ 2021, 14:19
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
18 Σεπ 2021, 12:45
ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Σεπ 2021, 12:14
Για όλα υπάρχουν λύσεις.

Αν το παιδί πάει σε ένα πολυπολιτισμικό σχολείο, θα αρχίσει να προσεγγίζει διαφορετικά το θέμα.
Καλώς εχόντων των πραγμάτων, όλα τα σχολεία θα γίνουν πολυπολιτισμικά.
Μπα, δεν νομίζω!


TIME-The-New-Europeans.jpg


Και δεν νομίζουν και πολλοί άλλοι!
το ωραίο με τους αριστερούς είναι ότι έχουν θέμα με κάθε παραδοσιακή αξία της χώρας τους αλλά υποστηρίζουν κάθε τι υπερσυντηρητικό άνθρωπο που έρχεται από έξω. Πιστεύουν σοβαρά ότι αν γεμήσει όλη η Ευρώπη με 3κοσμικούς πετσετοκέφαλους θα τους αρέσει πάρα πολύ η νέα πραγματικότητα :lol:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68649
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Βανέσα Βενέτη: Έχω να δω το παιδί μου 4 χρόνια επειδή είμαι trans

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 18 Σεπ 2021, 14:54

georgebi έγραψε:
18 Σεπ 2021, 12:58
Maspoli έγραψε:
18 Σεπ 2021, 12:52

Οι απόπειρες αυτοκτονίας ίσως είναι λόγος για να παρεμποδίζεται νομικά η επικοινωνία με το παιδί.

Επιμένω ότι το ζήτημα της νομικής παρεμπόδισης της επικοινωνίας, είναι κρίσιμο να διευκρινιστεί.
:smt023

Αυτή την υπόθεση έκανα και εγώ διαβάζοντας το - φιλικά προσκείμενο προς τη Βανέσα δημοσίευμα - γι αυτό και επανήλθα.
Ναι, αυτό είναι το πλέον ασαφές αλλά και σημαντικό στοιχείο.
Θεωρητικώς, η απαγόρευση συναντήσεων με το παιδί από τον γονέα που δεν έχει την επιμέλεια, είναι παράνομη.

Αν δεν διευκρινισθεί το πως και γιατί, δεν είναι σαφές και το αίτημα της παθούσης.

Το σίγουρο είναι ότι το πιτσιρίκι πέρασε χοντρό ζόρι με τις πρώτες επαφές αλλά υποθέτω ότι η ψυχολογία του παιδιού δεν είναι και πρώτιστη προτεραιότητα, όταν διακυβεύονται θεμελιώδη ανθρώπινα δικαιώματα, έτσι δεν είναι;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24594
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Βανέσα Βενέτη: Έχω να δω το παιδί μου 4 χρόνια επειδή είμαι trans

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 18 Σεπ 2021, 14:56

Lord Brum έγραψε:
18 Σεπ 2021, 14:00
Δηλαδή ο τύπος ξύπνησε μια μέρα νεράιδα, αποξένωσε όλη την οικογένειά του (προφανώς τη γυναίκα του αλλά και τη μάνα και τις αδερφές του) και τώρα παραπονιέται που δεν τον αφήνουν να δει την κόρη του. Έχει καμιά υποχρέωση η μάνα του παιδιού να υποβάλει το παιδί της ψυχολογικά βασανιστήρια επειδή του πούστη του άντρα της του ήρθε να γίνει τινκερμπελ? Οι επιλογές έχουν και συνέπειες και οι μόνοι που πρέπει να τις υφίστανται είναι οι επιλέγοντες. Σε κάθε περίπτωση μικρά παιδιά δεν πρέπει να έρχονται σε επαφή με ανώμαλους
αφού είπε στο 6χρονο ότι η τίνγκερμπελ θα τον κάνει κοριτσάκι και η κόρη του το είδε πολύ ευχάριστα όλο αυτό. ΓΙατί καταλαβαίνει το 6χρονο ότι ο πατέρας της είναι πολύ καλά και απλά θα κόψει το πουλί του και θα βάλει ψεύτικα βυζιά.

Επίσης πήγε σε εκπομπή μαγειρικής για να προβάλει ότι και τα τραβέλια μπορούν να φτιάξουν φαί. Ποιος το περίμενε ότι ισχύει κάτι τέτοιο;

υγ οκ ριάλιτι είναι αλλά πλέον αυτές οι εκπομπές έχουν μετατραπεί σε φρικ σόου.Θα μείνει άνεργη η Ανίτα

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Βανέσα Βενέτη: Έχω να δω το παιδί μου 4 χρόνια επειδή είμαι trans

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 18 Σεπ 2021, 15:00

Aprilianos έγραψε:
18 Σεπ 2021, 12:13
Το smash borders το προσεξατε; γιατι ολοι οι χομο εχουν τρελο ερωτα με τους λαθρο;
Οι οποιοι λαθρο οταν μπορεσουν θα τους πετανε απο τα κτηρια οπως κανουν στις χωρες τους.Εδω αλλοι παρελαυνουν στα pride με μπλουζες του ομοφοβικου Τσε το καραμπαμπομετρο εχει σπασει!
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Βανέσα Βενέτη: Έχω να δω το παιδί μου 4 χρόνια επειδή είμαι trans

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 18 Σεπ 2021, 15:04

esu έγραψε:
18 Σεπ 2021, 12:09
Μπορεί να γίνει τρανς-τρανς. Μετανοείτε
Χορευει και τρανς με τον Σκουμα?

Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
dtri2020
Δημοσιεύσεις: 3972
Εγγραφή: 02 Απρ 2021, 10:59

Re: Βανέσα Βενέτη: Έχω να δω το παιδί μου 4 χρόνια επειδή είμαι trans

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dtri2020 » 18 Σεπ 2021, 15:13

Δημοκράτης έγραψε:
18 Σεπ 2021, 14:53
dtri2020 έγραψε:
18 Σεπ 2021, 14:19
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
18 Σεπ 2021, 12:45


Καλώς εχόντων των πραγμάτων, όλα τα σχολεία θα γίνουν πολυπολιτισμικά.
Μπα, δεν νομίζω!


TIME-The-New-Europeans.jpg


Και δεν νομίζουν και πολλοί άλλοι!
το ωραίο με τους αριστερούς είναι ότι έχουν θέμα με κάθε παραδοσιακή αξία της χώρας τους αλλά υποστηρίζουν κάθε τι υπερσυντηρητικό άνθρωπο που έρχεται από έξω. Πιστεύουν σοβαρά ότι αν γεμήσει όλη η Ευρώπη με 3κοσμικούς πετσετοκέφαλους θα τους αρέσει πάρα πολύ η νέα πραγματικότητα :lol:
Και μάλιστα τριτοκοσμικούς που δεν θέλουν να αλλάξουν ούτε στο ελάχιστο τον τρόπο ζωής τους.
Ntysimo_Javed_Aslam.jpg

Ούτε καν το ντύσιμο.
dtrimedia: Σύντομα κοντά σας!

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Βανέσα Βενέτη: Έχω να δω το παιδί μου 4 χρόνια επειδή είμαι trans

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 18 Σεπ 2021, 15:16

Είδα πρώτα τον τίτλο του νήματος,το μυαλό μου πήγε άμεσα στον Τζώρτζ-μπάι,δεν με απογοήτευσε,αυτός ήταν ο νηματοθέτης.

Τελικά ο τύπος είναι ψιλοκαθυστέρας.

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Βανέσα Βενέτη: Έχω να δω το παιδί μου 4 χρόνια επειδή είμαι trans

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 18 Σεπ 2021, 15:22

dtri2020 έγραψε:
18 Σεπ 2021, 15:13


Και μάλιστα τριτοκοσμικούς που δεν θέλουν να αλλάξουν ούτε στο ελάχιστο τον τρόπο ζωής τους.

Ntysimo_Javed_Aslam.jpg


Ούτε καν το ντύσιμο.
Fake ομως ο Πετρακης,δεν ντυθηκε πακιστανος για συμπαρασταση.
Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών