Oι 15 βασικές αρχές της ανδρικής φιλίας

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27059
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Oι 15 βασικές αρχές της ανδρικής φιλίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 20 Σεπ 2021, 21:34

Uppercut έγραψε:
20 Σεπ 2021, 21:29
Naida έγραψε:
20 Σεπ 2021, 21:13
Uppercut έγραψε:
20 Σεπ 2021, 21:10


Εσύ ξεκόλλα από τη φαντασίωση. Κανονικό γκέουλο φαίνεται ο τυπάς.
Ρε πάτε καλά; θα βγάλετε γκέι τον άνθρωπο επειδή δεν γουσταριζομαστε σεξουαλικα και γνωριζόμαστε από παιδια; και μετά λέτε οι γυναίκες βγαζουν γκέι όποιον δεν τις γουστάρει.
Τον βγάλαμε ήδη και είναι. Άλλο δε με γουστάρει κι άλλο κοιμόμαστε μαζί σαν αγαπουλίνια.
Σωστο.

Στη δευτερη περιπτωση το gaydar βαραει τιλτ στα κοκκινα με συναγερμους και φλασιες.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Uppercut

Re: Oι 15 βασικές αρχές της ανδρικής φιλίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 20 Σεπ 2021, 21:36

Μπορεί να είναι κι ασέξουαλ χωρίς λίμπιντο.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14531
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Oι 15 βασικές αρχές της ανδρικής φιλίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 20 Σεπ 2021, 21:38

Naida έγραψε:
20 Σεπ 2021, 21:25
Blackdog έγραψε:
20 Σεπ 2021, 21:14
Το να εισαι φιλος με μια γυναικα ειναι ενα πραγμα

Το να κοιμασαι στο ιδιο κρεβατι με την φιλη σου ομως, δειχνει ενα σημειο οικειοτητας που σε υγιες επιπεδο θα πρεπει να περιεχει και σεξουαλικη ελξη μεταξυ δυο ανθρωπων χωρις συγγενεια. Χωρις κοινωνικη απαγορευση δηλαδη.
Μαζί μέναμε. Φυσικά υπήρχε οικειότητα τεράστια. Οπότε έβαζε ταινία τρόμου και το έβαζε τέρμα και σκοτάδια, δεν υπήρχε περιπτωση εγώ να κοιμηθώ μόνη μου. Το φυσικό για μένα ήταν να πάρω το μαξιλάρι μου και την κουβερτούλα μου και να πάω στο κρεββάτι του, όπως θα έκανα και με την κολλητή μου. Άλλες φορές μας έπαιρνε ο ύπνος στον καναπέ (οχι μαζί) γιατί βλέπαμε μαραθώνιους σειρές κτλ. Αυτά τα έκανα και με την κολλητή μου. Δεν ξέρω γιατί τα ξεχωρίζετε έτσι. Για μένα τα ίδια συναισθηματα ήταν. Εκτός που με τον κολλητό μου είχαμε πάντα κόντρα σχεδόν στα πάντα αλλά χιούμορ φάση. Το χιούμορ που κάνετε εσείς οι άντρες του πειράγματος(που το λατρεύω). Με την κολλητή μου έχουμε το δικό μας χιούμορ.

Και εμένα κάποτε έτσι ήρθε μια στο κρεβάτι μου γιατί φοβόταν. Δεν την πολυγούσταρα, αλλα ο Κίτσος ο λεβέντης έκανε του κεφαλιού του.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2437
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Oι 15 βασικές αρχές της ανδρικής φιλίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 20 Σεπ 2021, 21:43

Naida έγραψε:
20 Σεπ 2021, 21:25
Blackdog έγραψε:
20 Σεπ 2021, 21:14
Το να εισαι φιλος με μια γυναικα ειναι ενα πραγμα

Το να κοιμασαι στο ιδιο κρεβατι με την φιλη σου ομως, δειχνει ενα σημειο οικειοτητας που σε υγιες επιπεδο θα πρεπει να περιεχει και σεξουαλικη ελξη μεταξυ δυο ανθρωπων χωρις συγγενεια. Χωρις κοινωνικη απαγορευση δηλαδη.
Μαζί μέναμε. Φυσικά υπήρχε οικειότητα τεράστια. Οπότε έβαζε ταινία τρόμου και το έβαζε τέρμα και σκοτάδια, δεν υπήρχε περιπτωση εγώ να κοιμηθώ μόνη μου. Το φυσικό για μένα ήταν να πάρω το μαξιλάρι μου και την κουβερτούλα μου και να πάω στο κρεββάτι του, όπως θα έκανα και με την κολλητή μου. Άλλες φορές μας έπαιρνε ο ύπνος στον καναπέ (οχι μαζί) γιατί βλέπαμε μαραθώνιους σειρές κτλ. Αυτά τα έκανα και με την κολλητή μου. Δεν ξέρω γιατί τα ξεχωρίζετε έτσι. Για μένα τα ίδια συναισθηματα ήταν. Εκτός που με τον κολλητό μου είχαμε πάντα κόντρα σχεδόν στα πάντα αλλά χιούμορ φάση. Το χιούμορ που κάνετε εσείς οι άντρες του πειράγματος(που το λατρεύω). Με την κολλητή μου έχουμε το δικό μας χιούμορ.
Μενατε και μαζι...κοιμοσασταν μαζι, σου κουμπωνε το σουτιεν, του εβγαζες το παντελονι, αγαπιεστε δηλαδη...

Και απ οτι καταλαβα, οι κανονικες σας σχεσεις στηριζονται στο παθος και στο σεξ

Επιπροσθετα εσυ θεωρεις τους αντρες κακοποιητικους


Νταξ τι να πω τωρα, ας το βουλωσω καλυτερα...

Άβαταρ μέλους
Ju-87
Δημοσιεύσεις: 4624
Εγγραφή: 19 Μάιος 2018, 14:16

Re: Oι 15 βασικές αρχές της ανδρικής φιλίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ju-87 » 20 Σεπ 2021, 21:44

Uppercut έγραψε:
20 Σεπ 2021, 19:29
George_V έγραψε:
20 Σεπ 2021, 14:06
Οκ πιθανοτατα το αρθρο ειναι αντιγραφη απο αντιστοιχη αμερικανια αλλα ας συζητησουμε για τις αρχές της ανδρικης φιλίας.

Συμφωνειτε με τις κατωθι αρχές ή πρεπει να βάλουμε αλλες?
Οι 15 βασικές αρχές της ανδρικής φιλίας


Έχουμε κάνει πολλά άρθρα σχετικά με τους κανόνες που πρέπει να ακολουθεί κάθε άντρας, σήμερα ωστόσο θα αναφερθούμε στους πιο σημαντικούς, αυτούς της φιλίας μεταξύ των αντρών.

Όλοι οι άντρες γνωρίζουμε ότι υπάρχουν μερικά πράγματα που θα πρέπει να σεβόμαστε σε μια φιλία. Είναι αυτή η κόκκινη γραμμή που δεν πρέπει ποτέ να ξεπερνάμε, ώστε να μην βάζουμε σε κίνδυνο την φιλία μας.

Αυτοί οι άγραφοι κανόνες, που οι γυναίκες έχουν ακούσει, αλλά πολλές από αυτές δεν καταλαβαίνουν, είναι ιεροί και θα πρέπει να ακολουθούνται από όλους μας από την ημέρα που γεννιόμαστε, αν θέλουμε να χτίσουμε σχέσεις με γερά θεμέλια και φυσικά να ξεσκαρτάρουμε όσους δεν αξίζουν την φιλία μας.

*Το παρόν άρθρο δηλαδή απευθύνεται αποκλειστικά σε άνδρες ή μάλλον οι άνδρες θα το καταλάβουν κάπως καλύτερα.

Ποτέ μην μιλάς άσχημα ή προσβάλλεις έναν φίλο σου σε μια γυναίκα
Ποτέ μην πεις τίποτα αρνητικό για έναν φίλο σου σε μια γυναίκα. Και όταν λέμε γυναίκα, εννοούμε όλες τις γυναίκες συμπεριλαμβανομένων, μεταξύ άλλων, των εξής:

Την σύντοφο σου
Την σύντροφο του
Την (τις) πρώην του
Την μητέρα σου
Κάποια κυρία με την οποία δουλεύεις
Κάθε γυναίκα
Αν θέλεις να λέγεσαι καλός φίλος, θα πρέπει πάντα να υποστηρίζεις τον φίλο σου. Μπορεί να ακούσεις φήμες ή να βρεθείς μπροστά σε μια συζήτηση όπου αναφέρεται το όνομα του, αλλά εσύ σε καμια περίπτωση δεν πρέπει να λάβεις μέρος στα κουτσομπολιά. Σίγουρα σαν άντρες προσβάλλουμε ο ένας τον άλλο, αλλά αυτό είναι κάτι που κάνουμε μεταξύ μας.

Πάντα θα πρέπει να βρίσκεις χρόνο για τους φίλους σου, ακόμη και όταν είσαι σε μία σχέση
Ένας από τους βασικούς κανόνες που πολλοί άνδρες τείνουν να “σπάνε” είναι ο κανόνας της διαθεσιμότητας. Σίγουρα δεν θα έχεις τόσο χρόνο για τους φίλους σου όταν έχεις μια κοπέλα και (τελικά) μια γυναίκα, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα βρίσκεις καθόλου χρόνο γι ‘αυτούς. Συνήθως στις αρχές μιας σχέσης παρασυρόμαστε και τείνουμε να περνάμε σχεδόν όλες τις ημέρες τις εβδομάδας με το άλλο μας μισό, κάτι που είναι μεγάλο φάουλ αφού τείνουμε να ξεχνάμε την κοινωνική μας ζωή. Κάνε ένα χρονοδιάγραμμα και προσπάθησε να βλέπεις τους κολλητούς σου τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα.

Η αδερφή του κολλητού μας δεν βρίσκεται στα ερωτικά μας σχέδια
Εκτός αν έχεις σκοπό να την παντρευτείς, αν και πάλι τα πράγματα γίνονται λίγο περίεργα. ‘Ασχετα πόσο όμορφη είναι, αν κάποια μέρα τσακωθείτε να ξέρεις ότι ο κολλητός σου θα πάρει το μέρος της αδερφής του. Η οικογένεια είναι οικογένεια. Γι’ αυτό ξέχασε την!

Αν η κοπέλα του κολλητού σου αρχίζει και ρωτάει διάφορα, αρνείσαι ότι γνωρίζεις το παραμικρό
Αυτό πιστεύουμε ότι είναι αυτονόητο, ωστόσο πρέπει να το αναφέρουμε. Ποτέ δεν πρέπει να δίνεις πληροφορίες για τον κολλητό σου στην κοπέλα του, όπως που είναι, τι κάνει και που έχει σκοπό να πάει. ΄Οχι μόνο έτσι στηρίζεις τον φίλο σου, αλλά τον γλιτώνεις και από τον λεπτομερή έλεγχο.

Θα πρέπει να χαιρετάς τον φίλο σου κατάλληλα
Αυτό σημαίνει:


Η αγκαλιά έρχεται μετά από τη χειραψία.
Η αγκαλιά συνοδεύεται από ένα ελαφρύ χτύπημα στην πλάτη.
Δεν κάνουμε high-five.
Θα πρέπει να του λες αν έχει ντυθεί χάλια
Αν ο κολλητός σου έχει φορέσει κάτι που κανονικά δεν έχει θέση σε καμία ανδρική ντουλάπα, θα πρέπει πρώτος εσύ να τον ενημερώσεις και να του πεις ότι το ντύσιμο του είναι για τα πανηγύρια. Αυτό δείχνει ενδιαφέρον για τον φίλο σου και ότι έχεις σκοπό να τον προστατεύσεις. Εκτός αν φοράς τα ίδια, τότε οπότε θα είστε και οι δύο τσιρκολίν.

Αν έχει σκοπό να απατήσει την κοπέλα του, σέβεσαι την απόφαση του
Τον ρωτάς αν το έχει σκεφτεί καλά και αν η απάντηση που θα πάρεις είναι “”Αντε γ@$^&*ου”, τότε κάνεις πίσω και δεν έχεις καμία ευθύνη.

Ο νόμος του “δεν το αναφέρουμε ποτέ ξανά”
Σίγουρα θα σου τύχει να έχεις πολλές ντροπιαστικές στιγμές με τους κολλητούς σου, όπως το κατά λάθος άγγιγμα κάτω από τη μέση, το οποίο θεωρείται ατύχημα και δεν συζητείται ποτέ.

Να ενθαρρύνεις τα όνειρα του φίλου σου ανά πάσα στιγμή, ακόμα κι αν είναι ηλίθια
Οποιαδήποτε και αν είναι η νέα επιχειρηματική ιδέα του κολλητού σου, ακόμα και αν είναι ηλίθια, ποτέ μα ποτέ δεν πρέπει να τον αποθαρρύνεις. Όταν κάποιος αποφασίσει να κάνει ένα μεγάλο βήμα και να ξεκινήσει μια επιχείρηση ή να κάνει ένα σόλο-ταξίδι σε όλο τον κόσμο, εγγυημένα θα επικριθεί από τους ανθρώπους γύρω του. Ως φίλος, θα πρέπει να είσαι ο άνθρωπος που θα συζητήσει μαζί του για τα σχέδια του και θα τον βοηθήσει να κρατήσει τα όνειρα του ζωντανά.

Το στοίχημα είναι στοίχημα
Αν έχετε βάλει στοίχημα, ο χαμένος θα πρέπει να ακολουθήσει όλους του κανονισμούς που επιφέρει αυτό. Αν αρνηθεί να πληρώσει ή, δεν κάνει αυτό που εξ’ αρχής είχατε συζητήσει, τότε θα πρέπει να οριστεί μία εναλλακτική συμφωνία.

Σεβάσου τα “όρια” του
Κάθε άντρας έχει την προσωπική του ζωή. Καλό είναι να γνωρίζεις πότε ξεπερνάς τα όρια και πότε θα πρέπει να κάνεις πίσω.

Η φάρσα στον κολλητό σημαίνει “δέσιμο”
Πρόσεχε όμως… δεν θα πρέπει να συμβούν τρία πράγματα:

Να καταλήξει κάποιος στο νοσοκομείο
Να του κλέψεις το κινητό τηλέφωνο
Να μην έχει καμία οικονομική επιβάρυνση
Πάντα δανείζουμε λεφτά στον κολλητό μας
Αν έχει ανάγκη από λεφτά του δίνουμε όσα έχουμε στο πορτοφόλι μας. Δεν αφήνουμε ποτέ τον κολλητό μας ξεκρέμαστο.

Δεν του δίνουμε ποτέ συμβουλές για το πόσο ανάγκη έχει από γυμναστική
Οκ, δεν είναι τόσο γυμνασμένος όσο εσύ. Το ξέρει όμως, έχει καθρέφτη σπίτι του και βλέπει τον εαυτό του. Δεν χρειάζεται να γίνεσαι βλάκας και να του το υπενθυμίζεις.

Ερχεται σπίτι σου χωρίς να ειδοποιήσει
Ανοίγει την πόρτα με το κλειδί του και δεν ενοχλείσαι. Ορμάει στο ψυγείο και τρώει ότι βρει. Δεν θα σου επιστρέψει τίποτα από ότι του έχεις δανείσει, γιατί είναι κολλητός σου ρε κι ότι είναι δικό σου είναι και δικό του.
Πηγη: https://perpetual.gr/goodstuff/oi-15-va ... rce=newsit
Πολλά δεν ισχύουν. Εννοείται πως του λες πόσο ανάγκη έχει από γυμναστική γιατί είναι φίλος σου και θες να βελτιωθεί. Το ότι είσαι μπρο πραγματικά σημαίνει ότι οι ευγένειες που υπάρχουν λόγο μιας κάποιας κοινωνικής απόστασης έχουν πάει περίπατο. Του τα χώνεις για την κοιλούμπα του, του κάνεις μπούλινγκ(όχι στο σημείο που κλαίει στο μπάνιο του συνήθως), του λες ότι έχει ντυθεί σα λέτσος αν ισχύει κι έτσι γίνεται καλύτερος. Επίσης, επειδή έχεις αφήσει πίσω στο στάδιο της «ευγένειας» (μπαίνει εντός εισαγωγικών γιατί και στους μπρο υπάρχει ευγένεια αλλά σε άλλο επίπεδο, όχι στο επίπεδο των τύπων και του ότι δεν βρίζεις και δεν χώνεις αλλά ότι δείχνεις σεβασμό στα πλαίσια της φιλίας, δηλαδή δεν τον στήνεις κλπ) κι έχεις μία άνεση δεν ισχύει αυτό που λέει για τα αγγίγματα κάτω από τη μέση. Σιγά που θα κάνετε σα tsundere 14χρονα αν κατα λάθος ή επίτηδες του πιάσεις το παπάρι. Αυτό που λέει για το σπίτι ισχύει πάντως. Γενικά του λες το σωστό κι όχι αυτό που θέλει να ακούσει. Αυτό ισχύει και για τα επιχειρηματικά του όνειρα, δεν τον ενθαρρύνεις αν είναι για τον πούτσο, ούτε κάνεις ότι είναι οκ αν θέλει να απατήσει την κοπέλα του· αυτό σημαίνει πραγματικό ενδιαφέρον για τον φίλο σου, να θες να είναι ο καλύτερος από κάθε άποψη. Δεν θα τον αναγκάσεις προφανώς, ούτε θα γίνεις ο μπαμπάς του, αλλά αυτό θα επιδιώκεις κι όχι να του χαϊδεύεις τα αυτά όπως συνεπάγεται από πολλά προστάγματα του άρθρου.


waldorf έγραψε:
20 Σεπ 2021, 18:46
sys3x έγραψε:
20 Σεπ 2021, 18:41
...

Υπάρχουνε και οι γκέη φίλοι, χελλόοου.
Tους οποίους για έναν ανεξήγητο λόγο έχουν κατά δεκάδες όσοι δηλώνουν ότι δεν έχουν πρόβλημα με τους gay.
Εγώ πάλι που όντως δεν έχω πρόβλημα με τους gay,δεν έχω κανέναν.
.Αντε βγάλε άκρη. :102:
Eγώ έχω πρόβλημα με τους γκέι και για αυτό δεν έχω κανέναν. Δεν έχω με την ύπαρξή τους αλλά έχω αισθητικά. Ακόμα κι αν δεν έχει πουστοραφωνή και μόνο που ξέρω ότι γαμιέται με άλλους άντρες απλά δε μου βγαίνει να τον έχω στενό φίλο μου. Όχι ότι φοβάμαι ότι θα μου την πέσει, που παίζει κι αυτό, αλλά δεν μου κάνει για μπρο, με τίποτα. Πώς να το πω; Βλέπω ας πούμε άτομα με τσαντάκια μέσης, με παντόφλα και κάλτσα, που ακούν τραπ, τύπους με αχλαδοειδές σώμα, είναι κατηγορίες που με απωθούν, ε οι γκέι είναι σε αυτές. Αν τύχει και είναι κάποιος απλά σε κοινή παρέα δε νομίζω να με νοιάξει. Έχω όμως δύο λεσβίες (που τα χουν μεταξύ τους) στον κύκλο μου. Τρελά ξινάδια είναι.

Naida έγραψε:
20 Σεπ 2021, 19:08
Τις γυναίκες κολλητές σας πως τις αποκαλείτε;
Δεν υπάρχουν γυναίκες κολλητές, μόνο αν είναι η γκόμενα του μπρο σου και πάλι δεν είναι κολλητή με την έννοια που είναι ο άντρας. Δεν θα κάνεις all nighter μόνος σου με τη γκόμενα του κολλητού σου και βεβαίως άμα αυτή είναι μόνη της συνέχεια σπίτι σου όπως μπορεί να είναι ο ίδιος ο κολλητός σου, θα είναι τουλάχιστον ύποπτο. Τα έχουμε ξαναπεί αυτά, τα κολλητιλίκια με γυναίκες δεν υπάρχουν και όταν φαίνεται να υπάρχουν είναι υποκριτικά. Πολύ σύνηθες είναι ο κολλητουλίνος να είναι ένα αρχικάκ που γουστάρει τη γκόμενα και δεν τολμάει να της το πει ή της το έχει πει κι έχει φάει άκυρο και μετά συνεχίζει να ελπίζει ότι κάποια στιγμή θα τον αγαπήσει ή ακόμα κι αν δεν ελπίζει θέλει να είναι κοντά της για να έχει έστω τη μυρωδιά της και να μπορεί να την αγγίζει φιλικά. Η ντροπή των ανδρών είναι αυτή. Και βέβαια παίζει και το ανάποδο, η κοπέλα να γουστάρει τον κολλητουλίνο. Πάντως ένα εκ των δύο θα παίξει ακόμα κι αν υπάρχουν οι καλύτερες προθέσεις. Εγώ όσες φορές είχα στενές φίλες κοπέλες, όχι γκόμενες κολλητών μου, ήταν επειδή ήταν ερωτευμένες μαζί μου κι εγώ το άφηνα κι έλεγα ότι δεν πειράζει, έχουμε θέσει τα όρια και είναι φιλία. Πίπες.
Δεν υπάρχουν μεγαλύτεροι παπάρες και τρομπες από αυτούς που το παίζουν πολύ μάτσο και μη ανεκτικοί με τους πουστηδες (αυτοί που οι αριστεροί θα τους έλεγαν "ομοφοβικους") ΑΛΛΆ ψηφίζουν ταυτόχρονα Νέα Δημοκρατία, το κόμμα που έβγαλε πουστη υπουργό, το κόμμα που ιδρύθηκε από φημολογούμενο κωλομπαρα ("ο εραστής του Ευταξία" :lol: ), το κόμμα του Λιγνάδη και του υπουργού που πήγαινε με ανήλικα αγόρια, το κόμμα που ψηφίζει ΝΑΙ στο σύμφωνο συμβίωσης των πουστηδων... Παλικάρι μου (όχι εσύ συγκεκριμένα) ψηφίζεις μια λίγο πιο κεντρώα εκδοχή του ΣΥΡΙΖΑ, ψηφίζεις ουσιαστικά μια παραλλαγή ή απομίμηση του ΣΥΡΙΖΑ, εε ψήφισε κατευθείαν ΣΥΡΙΖΑ να ψηφίσεις το ορίτζιναλ.

Τι έγινε; Προσβάλει το πολιτικό σου κριτήριο; Έθιξα το κόμμα την σημαία του οποίου κουνάς; Σόρρυ! Δες το σαν συμβουλή από έναν φίλο που θέλει το καλό σου :roll:





Θα έλεγα αν με ενδιέφερε να μην σε προσβάλλω :c020:
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:42
Από εκεί και πέρα είναι φανερό ότι ψήφισα μαλακα
AlienWay έγραψε:
05 Οκτ 2021, 22:00
Η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Επαναλαμβάνω, η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Oι 15 βασικές αρχές της ανδρικής φιλίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 20 Σεπ 2021, 21:45

nyxtovios έγραψε:
20 Σεπ 2021, 21:28

αν δεν ήταν πστς θα του είχε γίνει κάγκελο ή απλά αν δεν γούσταρε θα απέφευγε τα τριψίματα και τα πολλά πολλά μαζί σου.
Π.χ. δεν ξέρω κανέναν μη πστ να κοιμάται με άντρες γιατί είναι κολλητοί.
Και γκέι να ήταν πάλι κάγκελο θα του ήταν λόγω ύπνου. Τα ξέρετε καλύτερα από μένα αυτά. Μη λετε μαλακίες.
Uppercut έγραψε:
20 Σεπ 2021, 21:29
Naida έγραψε:
20 Σεπ 2021, 21:13
Uppercut έγραψε:
20 Σεπ 2021, 21:10


Εσύ ξεκόλλα από τη φαντασίωση. Κανονικό γκέουλο φαίνεται ο τυπάς.
Ρε πάτε καλά; θα βγάλετε γκέι τον άνθρωπο επειδή δεν γουσταριζομαστε σεξουαλικα και γνωριζόμαστε από παιδια; και μετά λέτε οι γυναίκες βγαζουν γκέι όποιον δεν τις γουστάρει.
Τον βγάλαμε ήδη και είναι. Άλλο δε με γουστάρει κι άλλο κοιμόμαστε μαζί σαν αγαπουλίνια.
Δεν είναι γκέι. Δεν ήταν ποτέ. Είναι στρεϊτ καραστρεϊτ. Αλλά αν αυτό σου διατσρασσει τα κουτάκια στο μυαλό σου, δεν θα επιμείνω. Θεώρησε ότι θέλεις.
Uppercut έγραψε:
20 Σεπ 2021, 21:36
Μπορεί να είναι κι ασέξουαλ χωρίς λίμπιντο.
Τι ασεξουαλ καλέ, εδώ τον τσάκωσαν στην δουλειά του με την σερβιτόρα και έγινε χαμούλης γιατί είχε πάει και με άλλη από το μαγαζί. Άσε ρε συ, τα κανετε όλα ισιωμα. Ελεος κάπου.
Ζενίθεδρος έγραψε:
20 Σεπ 2021, 21:38
Naida έγραψε:
20 Σεπ 2021, 21:25
Blackdog έγραψε:
20 Σεπ 2021, 21:14
Το να εισαι φιλος με μια γυναικα ειναι ενα πραγμα

Το να κοιμασαι στο ιδιο κρεβατι με την φιλη σου ομως, δειχνει ενα σημειο οικειοτητας που σε υγιες επιπεδο θα πρεπει να περιεχει και σεξουαλικη ελξη μεταξυ δυο ανθρωπων χωρις συγγενεια. Χωρις κοινωνικη απαγορευση δηλαδη.
Μαζί μέναμε. Φυσικά υπήρχε οικειότητα τεράστια. Οπότε έβαζε ταινία τρόμου και το έβαζε τέρμα και σκοτάδια, δεν υπήρχε περιπτωση εγώ να κοιμηθώ μόνη μου. Το φυσικό για μένα ήταν να πάρω το μαξιλάρι μου και την κουβερτούλα μου και να πάω στο κρεββάτι του, όπως θα έκανα και με την κολλητή μου. Άλλες φορές μας έπαιρνε ο ύπνος στον καναπέ (οχι μαζί) γιατί βλέπαμε μαραθώνιους σειρές κτλ. Αυτά τα έκανα και με την κολλητή μου. Δεν ξέρω γιατί τα ξεχωρίζετε έτσι. Για μένα τα ίδια συναισθηματα ήταν. Εκτός που με τον κολλητό μου είχαμε πάντα κόντρα σχεδόν στα πάντα αλλά χιούμορ φάση. Το χιούμορ που κάνετε εσείς οι άντρες του πειράγματος(που το λατρεύω). Με την κολλητή μου έχουμε το δικό μας χιούμορ.

Και εμένα κάποτε έτσι ήρθε μια στο κρεβάτι μου γιατί φοβόταν. Δεν την πολυγούσταρα, αλλα ο Κίτσος ο λεβέντης έκανε του κεφαλιού του.
Εμένα με εσπρωχνε κάτω από το κρεβατι. Όχι ο Κίτσος του, ο ίδιος ο κολλητός μου :lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14531
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Oι 15 βασικές αρχές της ανδρικής φιλίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 20 Σεπ 2021, 21:47

Μήπως στον ακούμπησε μόνο, φιλικά παντα;
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Uppercut

Re: Oι 15 βασικές αρχές της ανδρικής φιλίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 20 Σεπ 2021, 21:49

Naida έγραψε:
20 Σεπ 2021, 21:45


Δεν είναι γκέι. Δεν ήταν ποτέ. Είναι στρεϊτ καραστρεϊτ. Αλλά αν αυτό σου διατσρασσει τα κουτάκια στο μυαλό σου, δεν θα επιμείνω. Θεώρησε ότι θέλεις.
:smt005::smt005:


Να πάρουμε και τη γνώμη της επιστήμης. Otto Weininger, τι λέει η φαρμακευτική και η ιατρική για τον κολλητό της Νάιδας με τον οποίο κοιμούνται μαζί σαν αγαπουλίνια, του κατεβάζει τα παντελόνια κλπ επειδή είναι πολύ καλοί φίλοι;
SpoilerShow
Πόσο πουστάρα είναι;

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Oι 15 βασικές αρχές της ανδρικής φιλίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 20 Σεπ 2021, 21:56

Blackdog έγραψε:
20 Σεπ 2021, 21:43

Μενατε και μαζι...κοιμοσασταν μαζι, σου κουμπωνε το σουτιεν, του εβγαζες το παντελονι, αγαπιεστε δηλαδη...

Και απ οτι καταλαβα, οι κανονικες σας σχεσεις στηριζονται στο παθος και στο σεξ

Επιπροσθετα εσυ θεωρεις τους αντρες κακοποιητικους


Νταξ τι να πω τωρα, ας το βουλωσω καλυτερα...
Δεν κοιμόμασταν μαζί, είχαμε ξεχωριστά κρεβάτια στο ίδιο δωμάτιο. Μετά αυτός πήγε σαλόνι και εγώ κράτησα το δωμάτιο. Απλά όταν έβαζε θρίλερ επειδή τραβάω μεγάλο ζόρι με αυτά και τον προειδοποιούσα ότι δεν κοιμάμαι μόνη μου μετά. Ξαναλέω όπως κάνω με την κολλητή μου. Επίσης ναι μου κούμπωσε το σουτιέν γιατί υπέφερα από το χέρι μου. Να μην πήγαινα για δουλειά για να μη του πω κούμπωσε το μου; τότε πραγματικά θα υπήρχε κάτι ύποπτο. Όπως επίσης όταν τον έφεραν παλούκι από το ποτό και δεν στεκόταν όρθιος και μου έλεγε δεν μπορώ βγάλε μου εκεινο, βγάλε μου το άλλο και του έβγαλα ότι τον πίεζε και του έβαλα δύο μαξιλάρια και τον έβαλα στο πλάι και έκατσα και κοιμήθηκα δίπλα στον καναπέ μη πάθει τίποτα να τον ακούσω. Εγώ έτσι ξέρω κάνουν οι φίλοι. Έτσι κάνω και στην κολλητή μου γιατί έχουμε αγάπη μεταξύ μας ανθρώπινη. Εσείς ψάχνετε το σεξουαλικό στοιχείο στα πάντα. Επίσης αυτό το θεωρώ τους αντρες κακοποιητες από που προέκυψε; έτσι σου ρθε;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Uppercut

Re: Oι 15 βασικές αρχές της ανδρικής φιλίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 20 Σεπ 2021, 21:58

Ντάξει και μετά τον πονούσε λίγο η πούτσα του και του έκανε μασάζ. Έτσι δεν κάνουν οι φίλοι;

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Oι 15 βασικές αρχές της ανδρικής φιλίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 20 Σεπ 2021, 21:59

Ζενίθεδρος έγραψε:
20 Σεπ 2021, 21:47
Μήπως στον ακούμπησε μόνο, φιλικά παντα;
Όχι σίγουρα δεν μου τον ακούμπησε. Κοιμήθηκαμε πλάτη με πλάτη τελικά.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Oι 15 βασικές αρχές της ανδρικής φιλίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 20 Σεπ 2021, 22:00

Uppercut έγραψε:
20 Σεπ 2021, 21:58
Ντάξει και μετά τον πονούσε λίγο η πούτσα του και του έκανε μασάζ. Έτσι δεν κάνουν οι φίλοι;
Γιατί το πας συνέχεια στο σεξουαλικό;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Uppercut

Re: Oι 15 βασικές αρχές της ανδρικής φιλίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 20 Σεπ 2021, 22:01

Naida έγραψε:
20 Σεπ 2021, 22:00
Uppercut έγραψε:
20 Σεπ 2021, 21:58
Ντάξει και μετά τον πονούσε λίγο η πούτσα του και του έκανε μασάζ. Έτσι δεν κάνουν οι φίλοι;
Γιατί το πας συνέχεια στο σεξουαλικό;
Καθόλου δεν το πήγα. Εσύ το πας. Φιλικά μπορεί να του το έκανες χωρίς ερωτική έλξη.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14531
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Oι 15 βασικές αρχές της ανδρικής φιλίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 20 Σεπ 2021, 22:01

Naida έγραψε:
20 Σεπ 2021, 21:59
Ζενίθεδρος έγραψε:
20 Σεπ 2021, 21:47
Μήπως στον ακούμπησε μόνο, φιλικά παντα;
Όχι σίγουρα δεν μου τον ακούμπησε. Κοιμήθηκαμε πλάτη με πλάτη τελικά.
Την άλλη μέρα μπορούσες να καθίσεις κανονικά όμως, ετσι;
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Oι 15 βασικές αρχές της ανδρικής φιλίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 20 Σεπ 2021, 22:02

Uppercut έγραψε:
20 Σεπ 2021, 22:01
Naida έγραψε:
20 Σεπ 2021, 22:00
Uppercut έγραψε:
20 Σεπ 2021, 21:58
Ντάξει και μετά τον πονούσε λίγο η πούτσα του και του έκανε μασάζ. Έτσι δεν κάνουν οι φίλοι;
Γιατί το πας συνέχεια στο σεξουαλικό;
Καθόλου δεν το πήγα. Εσύ το πας. Φιλικά μπορεί να του το έκανες χωρίς ερωτική έλξη.
Ποιο είναι το σεξουαλικό να μου κουμπώσει το σουτιέν που δεν μπορούσα να σηκώσω το χέρι μου ή που του έβγαλα το παντελόνι που δεν αισθανόταν καλά;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών