Οι νέες θεωρίες των ψεκ

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
περαστική

Re: Οι νέες θεωρίες των ψεκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 24 Σεπ 2021, 23:14

pikey25 έγραψε:
24 Σεπ 2021, 22:55
Στύγιος έγραψε:
24 Σεπ 2021, 22:44

Ρε συ ο άλλος ο ψέκας γονέας με απείλησε με μήνυση και ότι θα μπούκαρε στο σχολείο! ,διότι εφάρμοσα τον νόμο και χωρίς πιστοποιητικό ή μάσκα δεν δέχτηκα τον γιο στην τάξη. Φυσικά ,όταν ήρθε και έκοβε βόλτες το περιπολικό την Τετάρτη , ούτε ο ίδιος, ούτε ο γιος εμφανίστηκε. Κότα λειράτη..
Ε και ? Τι θα σου κανει με την μηνυση ?
Ειναι δυνατον να καθεσαι και να ασχολησε με το αν εκανε χαρτι για ραπιντ
Και αν φοραει την μασκα σωστα ο μαθητης και αν την κατεβασε και αν την ανεβασε
Μιλαμε για τη μασκα που δεν προστατευει - Και με το δεδομενο οτι θα γινει ενδημικος ο ιος και θα κολλησουμε ολοι

Αφου ετσι και αλλιως με 50% +1 δε θα μεινει σχολειο ανοιχτο

Εγω οταν πηγαινα σχολειο μου βαζαν απουσια αν ξεχναγα το βιβλιο ή αν φοραγα την κουκουλα ξερω γω
Μπορεί να τον καταγγείλουν οι μαθητές ή οι γονείς και να φάει πρόστιμο. Εφόσον είναι αναγκασμένος να τα ελέγχει. + ότι μπορεί να γίνει έφοδος ανά πάσα στιγμή. Έτσι το έχω στο μυαλό μου τουλαχιστον.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Οι νέες θεωρίες των ψεκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 24 Σεπ 2021, 23:18

Τι να σου πω τώρα. Χτες ράπιντ αρνητικό ,τεστ στη μάνα αρνητικό .Σήμερα κι εγώ κι η μάνα μου σελφ αρνητικό και φυσικά θα μας κάνω κάθε μέρα κι από Δευτέρα pcr. Nα δεις τι ωραία ψυχοφθόρα διαδικασία είναι..

Έκανα σήμερα και στον πατέρα και έβγαλε το αναμενόμενο ( που ξέραμε από άλλα δύο): ΘΕΤΙΚΟ.

pikey25
Δημοσιεύσεις: 4164
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 22:49
Phorum.gr user: pikey25

Re: Οι νέες θεωρίες των ψεκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pikey25 » 24 Σεπ 2021, 23:22

Τωρα τρωει προστιμο επειδη δεν εκανε το μπολι
Μετα θα φαει προστιμο επειδη δε φοραει ο μαθητης τι μασκα
Μετα θα φαει προστιμο επειδη εκλεισε το τμημα του
Μετα θα φαει προστιμο επειδη δεν εβγαλε την υλη

Ε στο τελος οταν τον στειλουν σπιτι του οι κυβερνωντες επειδη ειναι υγειονομικα και εκπαιδευτικα επικινδυνος και ανικανος θα εχουν και δικιο με αυτη την λογικη.
Open your eyes time to wake up, Enough is enough is enough is enough

περαστική

Re: Οι νέες θεωρίες των ψεκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 24 Σεπ 2021, 23:23

Στύγιος έγραψε:
24 Σεπ 2021, 23:18
Τι να σου πω τώρα. Χτες ράπιντ αρνητικό ,τεστ στη μάνα αρνητικό .Σήμερα κι εγώ κι η μάνα μου σελφ αρνητικό και φυσικά θα μας κάνω κάθε μέρα κι από Δευτέρα pcr. Nα δεις τι ωραία ψυχοφθόρα διαδικασία είναι..

Έκανα σήμερα και στον πατέρα και έβγαλε το αναμενόμενο ( που ξέραμε από άλλα δύο): ΘΕΤΙΚΟ.
Αν προσέχεις πιστεύω θα την γλίτωσες. Καλύτερα περίμενε μέχρι την Δευτέρα για να κάνεις pcr μια και καλή. Δεν κολλάνε όλοι στην ίδια οικογένεια. Ούτε σημαίνει ντε και καλά πως αν κόλλησες θα το περάσεις βαριά. Stay positive! :wave:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος περαστική την 24 Σεπ 2021, 23:23, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Οι νέες θεωρίες των ψεκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 24 Σεπ 2021, 23:23

περαστική έγραψε:
24 Σεπ 2021, 23:12
Στύγιος έγραψε:
24 Σεπ 2021, 22:44
pikey25 έγραψε:
24 Σεπ 2021, 22:31



Στυγιο, αυτα τα ζουμε ολοι
Εδω μιλαμε γενικα σαν πολιτικη γιατι να πιεζεις τα παιδακια σε παπαριες αφου ξες οτι δεν ειναι σε μεγαλο κινδυνο
Και γιατι να πιεζουν το δασκαλο να κανει τον υγειονομικο μπαμπουλα
--
Στα τρολακια δε θα απαντησω φυσικα και ο ελεφαντας στο δωματιο θα μεινει για καιρο δεν εχω αυταπατες
Ρε συ ο άλλος ο ψέκας γονέας με απείλησε με μήνυση και ότι θα μπούκαρε στο σχολείο! ,διότι εφάρμοσα τον νόμο και χωρίς πιστοποιητικό ή μάσκα δεν δέχτηκα τον γιο στην τάξη. Φυσικά ,όταν ήρθε και έκοβε βόλτες το περιπολικό την Τετάρτη , ούτε ο ίδιος, ούτε ο γιος εμφανίστηκε. Κότα λειράτη..
Κάτσε. Μισό για να καταλάβω. Εφαρμόζεις τα πρωτόκολλα (και καλά κάνεις εννοείται εφόσον είσαι υποχρεωμένος) επειδή πρέπει και στο επιβάλλουν ή όντως φοβάσαι μην σε κολλήσουν οι μαθητές;

Περαστικά στον πατέρα σου και εύχομαι να μην κόλλησες.
Είμαι υπάλληλος και τηρώ τον νόμο . Επίσης προστατεύω τον εαυτό μου και τους άλλους. Νομίζω ότι ακολουθώ την κοινή λογική.

περαστική

Re: Οι νέες θεωρίες των ψεκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 24 Σεπ 2021, 23:30

pikey25 έγραψε:
24 Σεπ 2021, 23:22
Τωρα τρωει προστιμο επειδη δεν εκανε το μπολι
Μετα θα φαει προστιμο επειδη δε φοραει ο μαθητης τι μασκα
Μετα θα φαει προστιμο επειδη εκλεισε το τμημα του
Μετα θα φαει προστιμο επειδη δεν εβγαλε την υλη

Ε στο τελος οταν τον στειλουν σπιτι του οι κυβερνωντες επειδη ειναι υγειονομικα και εκπαιδευτικα επικινδυνος και ανικανος θα εχουν και δικιο με αυτη την λογικη.
Του λες με λίγα λόγια δηλαδή να μην κάνει την δουλειά του; (που τι να κάνουμε, στις δουλειές των υπαλλήλων είναι τώρα πια κι’ αυτό) και όταν φάει το πρόστιμο φαντάζομαι θα το πληρώσεις εσύ; Άλλο δεν συμφωνώ και κάνω κάτι αναγκαστικά, κι’ άλλο δεν το κάνω και δεν τηρώ τον νόμο. Ούτε εγώ θέλω να φοράω μάσκα 9 ώρες στη δουλειά και να λέω τα ίδια πράγματα 3 φορές για να με ακούνε, αλλά το κάνω. Όπως και τόσα άλλα. Παράλογα ή μη, υπάρχουν και πρέπει να τα τηρούμε.

Επίσης μην τα παραλές. Η δουλειά του είναι να ελέγξει τα πιστοποιητικά. Αν κλείσει το τμήμα για όποιο λόγο, από την στιγμή που τα έλεγξε, δεν έχει καμιά ευθύνη.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11637
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Οι νέες θεωρίες των ψεκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 24 Σεπ 2021, 23:37

Στύγιος έγραψε:
24 Σεπ 2021, 23:18
Τι να σου πω τώρα. Χτες ράπιντ αρνητικό ,τεστ στη μάνα αρνητικό .Σήμερα κι εγώ κι η μάνα μου σελφ αρνητικό και φυσικά θα μας κάνω κάθε μέρα κι από Δευτέρα pcr. Nα δεις τι ωραία ψυχοφθόρα διαδικασία είναι..

Έκανα σήμερα και στον πατέρα και έβγαλε το αναμενόμενο ( που ξέραμε από άλλα δύο): ΘΕΤΙΚΟ.
Περαστικά στυγιε .

pikey25
Δημοσιεύσεις: 4164
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 22:49
Phorum.gr user: pikey25

Re: Οι νέες θεωρίες των ψεκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pikey25 » 24 Σεπ 2021, 23:42

περαστική έγραψε:
24 Σεπ 2021, 23:30
pikey25 έγραψε:
24 Σεπ 2021, 23:22
Τωρα τρωει προστιμο επειδη δεν εκανε το μπολι
Μετα θα φαει προστιμο επειδη δε φοραει ο μαθητης τι μασκα
Μετα θα φαει προστιμο επειδη εκλεισε το τμημα του
Μετα θα φαει προστιμο επειδη δεν εβγαλε την υλη

Ε στο τελος οταν τον στειλουν σπιτι του οι κυβερνωντες επειδη ειναι υγειονομικα και εκπαιδευτικα επικινδυνος και ανικανος θα εχουν και δικιο με αυτη την λογικη.
Του λες με λίγα λόγια δηλαδή να μην κάνει την δουλειά του; (που τι να κάνουμε, στις δουλειές των υπαλλήλων είναι τώρα πια κι’ αυτό) και όταν φάει το πρόστιμο φαντάζομαι θα το πληρώσεις εσύ; Άλλο δεν συμφωνώ και κάνω κάτι αναγκαστικά, κι’ άλλο δεν το κάνω και δεν τηρώ τον νόμο. Ούτε εγώ θέλω να φοράω μάσκα 9 ώρες στη δουλειά και να λέω τα ίδια πράγματα 3 φορές για να με ακούνε, αλλά το κάνω. Όπως και τόσα άλλα. Παράλογα ή μη, υπάρχουν και πρέπει να τα τηρούμε.

Επίσης μην τα παραλές. Η δουλειά του είναι να ελέγξει τα πιστοποιητικά. Αν κλείσει το τμήμα για όποιο λόγο, από την στιγμή που τα έλεγξε, δεν έχει καμιά ευθύνη.
Προσπαθω να θυμηθω ποια ηταν η δουλεια ενος εκπαιδευτικου πριν την θανατηφορα πανδημια
Δε τα παραλεω καθολου οταν σου λενε κανε κατι παραλογο και το κανεις μετα θα κανεις και αλλα παραλογα αφου το λεει ο νομος
Εμβολιο γριπης για ολους και διενεργεια ραπιντ απο εκπαιδευτικους πηρε το αυτι μου, και δεν χρειαζεται η συναινεση τον γονεων - εμβολιαστικα στα σχολεια

Το σχεδιο ηταν εμβολιο παντου αλλιως σπιτι στην πεινα :102:
Ε θα παει λιγο πισω επειδη τα πραγματα στο Ισραηλ πανε πισω αλλα θα ξαναγυρισουν με νεο εμβολιο
Open your eyes time to wake up, Enough is enough is enough is enough

περαστική

Re: Οι νέες θεωρίες των ψεκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 24 Σεπ 2021, 23:52

pikey25 έγραψε:
24 Σεπ 2021, 23:42
περαστική έγραψε:
24 Σεπ 2021, 23:30
pikey25 έγραψε:
24 Σεπ 2021, 23:22
Τωρα τρωει προστιμο επειδη δεν εκανε το μπολι
Μετα θα φαει προστιμο επειδη δε φοραει ο μαθητης τι μασκα
Μετα θα φαει προστιμο επειδη εκλεισε το τμημα του
Μετα θα φαει προστιμο επειδη δεν εβγαλε την υλη

Ε στο τελος οταν τον στειλουν σπιτι του οι κυβερνωντες επειδη ειναι υγειονομικα και εκπαιδευτικα επικινδυνος και ανικανος θα εχουν και δικιο με αυτη την λογικη.
Του λες με λίγα λόγια δηλαδή να μην κάνει την δουλειά του; (που τι να κάνουμε, στις δουλειές των υπαλλήλων είναι τώρα πια κι’ αυτό) και όταν φάει το πρόστιμο φαντάζομαι θα το πληρώσεις εσύ; Άλλο δεν συμφωνώ και κάνω κάτι αναγκαστικά, κι’ άλλο δεν το κάνω και δεν τηρώ τον νόμο. Ούτε εγώ θέλω να φοράω μάσκα 9 ώρες στη δουλειά και να λέω τα ίδια πράγματα 3 φορές για να με ακούνε, αλλά το κάνω. Όπως και τόσα άλλα. Παράλογα ή μη, υπάρχουν και πρέπει να τα τηρούμε.

Επίσης μην τα παραλές. Η δουλειά του είναι να ελέγξει τα πιστοποιητικά. Αν κλείσει το τμήμα για όποιο λόγο, από την στιγμή που τα έλεγξε, δεν έχει καμιά ευθύνη.
Προσπαθω να θυμηθω ποια ηταν η δουλεια ενος εκπαιδευτικου πριν την θανατηφορα πανδημια
Δε τα παραλεω καθολου οταν σου λενε κανε κατι παραλογο και το κανεις μετα θα κανεις και αλλα παραλογα αφου το λεει ο νομος
Εμβολιο γριπης για ολους και διενεργεια ραπιντ απο εκπαιδευτικους πηρε το αυτι μου, και δεν χρειαζεται η συναινεση τον γονεων - εμβολιαστικα στα σχολεια

Το σχεδιο ηταν εμβολιο παντου αλλιως σπιτι στην πεινα :102:
Ε θα παει λιγο πισω επειδη τα πραγματα στο Ισραηλ πανε πισω αλλα θα ξαναγυρισουν με νεο εμβολιο
Εγώ μαζί σου σε ό,τι λες αλλά αυτό που σου λέω είναι να μην μιλάς εκ του ασφαλούς. Ένας υπάλληλος με μισθό πείνας, αν θέλει να συνεχίσει να δουλεύει για να ταΐσει την οικογένειά του, θα κάνει αυτό που του λένε ακόμη κι’ αν είναι άσχετο εντελώς από το αντικείμενο της εργασίας του, τώρα πια έχουν γίνει όλοι οι υπάλληλοι ΚΑΙ «αστυνομικοί». Δεν θες και ρισκάρεις εσύ προσωπικά, μαγκιά σου αλλά δεν μπορούν να το κάνουν όλοι. Κάποιοι άλλοι μπορεί και να συμφωνούν επειδή φοβούνται, όπως καταστηματάρχες ή εστιάτορες που ενώ δεν τους συμφέρει οικονομικά, επειδή φοβούνται τα πρόστιμα ή και τον ιό, τα ελέγχουν. Όπως ο Στύγιος που δεν θέλει να ρισκάρει την δουλειά του και επειδή ταυτόχρονα δεν θέλει να κολλήσει.

Πορείες έχουν γίνει, στην Ελλάδα περισσότερες. Δυστυχώς δεν αλλάζει τίποτα και όλο και περισσότερος κόσμος αναγκάζεται να κάνει πράγματα που δεν τα γουστάρει.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Οι νέες θεωρίες των ψεκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 25 Σεπ 2021, 00:01

περαστική έγραψε:
24 Σεπ 2021, 23:23
Στύγιος έγραψε:
24 Σεπ 2021, 23:18
Τι να σου πω τώρα. Χτες ράπιντ αρνητικό ,τεστ στη μάνα αρνητικό .Σήμερα κι εγώ κι η μάνα μου σελφ αρνητικό και φυσικά θα μας κάνω κάθε μέρα κι από Δευτέρα pcr. Nα δεις τι ωραία ψυχοφθόρα διαδικασία είναι..

Έκανα σήμερα και στον πατέρα και έβγαλε το αναμενόμενο ( που ξέραμε από άλλα δύο): ΘΕΤΙΚΟ.
Αν προσέχεις πιστεύω θα την γλίτωσες. Καλύτερα περίμενε μέχρι την Δευτέρα για να κάνεις pcr μια και καλή. Δεν κολλάνε όλοι στην ίδια οικογένεια. Ούτε σημαίνει ντε και καλά πως αν κόλλησες θα το περάσεις βαριά. Stay positive! :wave:

Δυστυχώς στη Λάρισα έχουμε το πρόσφατο γεγονός , όπου "έφυγαν" από κορονοϊό , πατέρας ,μητέρα ( συνταξιούχοι) , γιος συνάδελφος φιλόλογος στην ηλικία μου και η κόρη ,αν και ανάρρωσε, έχει πολλά σοβαρά προβλήματα.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Οι νέες θεωρίες των ψεκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 25 Σεπ 2021, 00:08

Στύγιος έγραψε:
25 Σεπ 2021, 00:01
περαστική έγραψε:
24 Σεπ 2021, 23:23
Στύγιος έγραψε:
24 Σεπ 2021, 23:18
Τι να σου πω τώρα. Χτες ράπιντ αρνητικό ,τεστ στη μάνα αρνητικό .Σήμερα κι εγώ κι η μάνα μου σελφ αρνητικό και φυσικά θα μας κάνω κάθε μέρα κι από Δευτέρα pcr. Nα δεις τι ωραία ψυχοφθόρα διαδικασία είναι..

Έκανα σήμερα και στον πατέρα και έβγαλε το αναμενόμενο ( που ξέραμε από άλλα δύο): ΘΕΤΙΚΟ.
Αν προσέχεις πιστεύω θα την γλίτωσες. Καλύτερα περίμενε μέχρι την Δευτέρα για να κάνεις pcr μια και καλή. Δεν κολλάνε όλοι στην ίδια οικογένεια. Ούτε σημαίνει ντε και καλά πως αν κόλλησες θα το περάσεις βαριά. Stay positive! :wave:

Δυστυχώς στη Λάρισα έχουμε το πρόσφατο γεγονός , όπου "έφυγαν" από κορονοϊό , πατέρας ,μητέρα ( συνταξιούχοι) , γιος συνάδελφος φιλόλογος στην ηλικία μου και η κόρη ,αν και ανάρρωσε, έχει πολλά σοβαρά προβλήματα.
Δεν είναι γριπούλα δλδ.

Αν είναι το αρχικό στέλεχος, που κυκλοφορεί ακόμη, δεν κολλάνε όλοι.

Τι να πω; Συλλυπητήρια.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23061
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Οι νέες θεωρίες των ψεκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 25 Σεπ 2021, 00:10

γιατι pcr απο Δευτερα ...?
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Οι νέες θεωρίες των ψεκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 25 Σεπ 2021, 00:11

nostromos έγραψε:
25 Σεπ 2021, 00:10
γιατι pcr απο Δευτερα ...?
Κανένα δεν δείχνει από την πρώτη στιγμή αν είσαι θετικός.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Οι νέες θεωρίες των ψεκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 25 Σεπ 2021, 00:12

nostromos έγραψε:
25 Σεπ 2021, 00:10
γιατι pcr απο Δευτερα ...?
Η μικροβιολόγος έτσι μου είπε .

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23061
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Οι νέες θεωρίες των ψεκ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 25 Σεπ 2021, 00:15

Στύγιος έγραψε:
25 Σεπ 2021, 00:12
nostromos έγραψε:
25 Σεπ 2021, 00:10
γιατι pcr απο Δευτερα ...?
Η μικροβιολόγος έτσι μου είπε .
εγω θα προτεινα να ρωτησεις αν εχεις ακρη κανενα γιατρο μοναδας covid ... αυτοι θα σε κατατοπισουνε καλυτερα απο ολους ... η ταπεινη μου αποψη
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών