Παρασκευή Κερασιώτη: «Δεν περίμεναν ότι μία τσιγγάνα θα κατάφερνε να γίνει μοντέλο»

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
giorgos mpekos
Δημοσιεύσεις: 1146
Εγγραφή: 14 Οκτ 2020, 14:03

Παρασκευή Κερασιώτη: «Δεν περίμεναν ότι μία τσιγγάνα θα κατάφερνε να γίνει μοντέλο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giorgos mpekos » 22 Σεπ 2021, 14:44

Εικόνα



Το μοντέλο μίλησε, μεταξύ άλλων, για τις αντιδράσεις που αντιμετώπισε λόγω της τσιγγάνικης καταγωγής της, καθώς και για τα σχόλια που δέχτηκε επειδή εργάστηκε ως σερβιτόρα στη Μύκονο
Στο πλατό της εκπομπής «Breakfast@Star» εμφανίστηκε σήμερα το πρωί (21/9) η Παρασκευή Κερασιώτη, η οποία έγινε ευρέως γνωστή μέσω της συμμετοχής της στον τρίτο κύκλο του «Greece’s Next Top Model».

Σχετικά με τον λαμπερό διαγωνισμό μόδας και ομορφιάς, δήλωσε: «Θα ξαναπήγαινα στο "GNTM". Πρέπει να είσαι ο εαυτός σου στο "GNTM". Είχα πολύ άγχος και δεν περίμενα ότι θα καταφέρω να φτάσω εκεί που έφτασα».

Αμέσως μετά τόνισε: «Πίστευα στον εαυτό μου, ενώ κάποια άτομα με έκαναν κάποιες φορές να μην πιστεύω. Αλλά πλέον το έχω ξεπεράσει και είμαι εγώ. Δεν περίμεναν ότι μία τσιγγάνα θα κατάφερνε να γίνει μοντέλο».

Στη συνέχεια, η μελαχρινή καλλονή πρόσθεσε: «Είμαι πολύ χαρούμενη, γιατί κατάφερα μέσα από το "GNTM" να τους πω ότι “κι επειδή είμαι τσιγγάνα, τι; Δεν μπορώ να κάνω το όνειρό μου πραγματικότητα;”. Δεν υπάρχουμε κι εμείς; Θέλω ο κόσμος να το ξεπεράσει αυτό. Αυτός είναι τσιγγάνος, αυτός είναι λευκός, αυτός είναι μαύρος…Είμαστε όλοι άνθρωποι».
Τέλος, για τη δουλειά της σε κρεπερί στο Νησί των Ανέμων, τη Μύκονο, η ίδια αναρωτήθηκε: «Γιατί κρίνει ο κόσμος. Το ότι κάνω μόντελινγκ, δεν σημαίνει ότι παράλληλα δεν μπορώ να κάνω και κάτι άλλο. Θα το πω και δεν ντρέπομαι, δεν είμαστε όλοι οικονομικά καλά. Το ότι δουλεύω ως σερβιτόρα, δεν κάνω για μόντελινγκ; Αυτό είπαν».

Στη συνέχεια, η μελαχρινή καλλονή πρόσθεσε: «Είμαι πολύ χαρούμενη, γιατί κατάφερα μέσα από το "GNTM" να τους πω ότι “κι επειδή είμαι τσιγγάνα, τι; Δεν μπορώ να κάνω το όνειρό μου πραγματικότητα;”. Δεν υπάρχουμε κι εμείς; Θέλω ο κόσμος να το ξεπεράσει αυτό. Αυτός είναι τσιγγάνος, αυτός είναι λευκός, αυτός είναι μαύρος…Είμαστε όλοι άνθρωποι».

giorgos mpekos
Δημοσιεύσεις: 1146
Εγγραφή: 14 Οκτ 2020, 14:03

Re: Παρασκευή Κερασιώτη: «Δεν περίμεναν ότι μία τσιγγάνα θα κατάφερνε να γίνει μοντέλο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giorgos mpekos » 22 Σεπ 2021, 14:47

μπράβο παρασκευούλα είσαι ένα κορίτσι με ήθος παιδεία κι ομορφιά ..κι για αυτό ελαμψες!!!

Άβαταρ μέλους
Ju-87
Δημοσιεύσεις: 4624
Εγγραφή: 19 Μάιος 2018, 14:16

Re: Παρασκευή Κερασιώτη: «Δεν περίμεναν ότι μία τσιγγάνα θα κατάφερνε να γίνει μοντέλο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ju-87 » 22 Σεπ 2021, 14:48

Ζαχαροπλάστης ήταν ο μπαμπάς σου;

Όχι, γύφτος!
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:42
Από εκεί και πέρα είναι φανερό ότι ψήφισα μαλακα
AlienWay έγραψε:
05 Οκτ 2021, 22:00
Η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Επαναλαμβάνω, η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Άβαταρ μέλους
Ju-87
Δημοσιεύσεις: 4624
Εγγραφή: 19 Μάιος 2018, 14:16

Re: Παρασκευή Κερασιώτη: «Δεν περίμεναν ότι μία τσιγγάνα θα κατάφερνε να γίνει μοντέλο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ju-87 » 22 Σεπ 2021, 14:48

Lmao
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:42
Από εκεί και πέρα είναι φανερό ότι ψήφισα μαλακα
AlienWay έγραψε:
05 Οκτ 2021, 22:00
Η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Επαναλαμβάνω, η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27066
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Παρασκευή Κερασιώτη: «Δεν περίμεναν ότι μία τσιγγάνα θα κατάφερνε να γίνει μοντέλο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 22 Σεπ 2021, 14:48

Εικόνα
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

giorgos mpekos
Δημοσιεύσεις: 1146
Εγγραφή: 14 Οκτ 2020, 14:03

Re: Παρασκευή Κερασιώτη: «Δεν περίμεναν ότι μία τσιγγάνα θα κατάφερνε να γίνει μοντέλο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giorgos mpekos » 22 Σεπ 2021, 14:50

τα αντιρομα συναισθήματα των ρατσιστών δυστυχώς πολεμησαν αυτό το κορίτσι δεν το έβαλε κάτω μαχιθηκε και δείχνει τώρα το ήθος της.
ο κομπλεξισμος των ρατσιστων!!!!

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27066
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Παρασκευή Κερασιώτη: «Δεν περίμεναν ότι μία τσιγγάνα θα κατάφερνε να γίνει μοντέλο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 22 Σεπ 2021, 14:51

giorgos mpekos έγραψε:
22 Σεπ 2021, 14:50
τα αντιρομα συναισθήματα των ρατσιστών δυστυχώς πολεμησαν αυτό το κορίτσι δεν το έβαλε κάτω μαχιθηκε και δείχνει τώρα το ήθος της.
ο κομπλεξισμος των ρατσιστων!!!!
Τι λεξη ειναι αυτη?
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Ju-87
Δημοσιεύσεις: 4624
Εγγραφή: 19 Μάιος 2018, 14:16

Re: Παρασκευή Κερασιώτη: «Δεν περίμεναν ότι μία τσιγγάνα θα κατάφερνε να γίνει μοντέλο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ju-87 » 22 Σεπ 2021, 14:55

Και τι να το κάνεις το μοντέλο; Μονο αποβλακωση στην κοινωνία προσφέρουν... Τουλάχιστον ο γυφταρας που πουλάει καρπούζια και πεπόνια στην μαύρη αγορά με την σκουριασμένη καρότσα του που βγάζει πιο πολύ διοξειδίο και από κοπάδια ιερών αγελάδων στην Ινδία μας προσφέρει και κάτι το καλοκαίρι... Εντάξει, και αυτά που προσφέρει κλεμμένα είναι από ξένα μποστάνια αλλά you get the point..
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:42
Από εκεί και πέρα είναι φανερό ότι ψήφισα μαλακα
AlienWay έγραψε:
05 Οκτ 2021, 22:00
Η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Επαναλαμβάνω, η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26994
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Παρασκευή Κερασιώτη: «Δεν περίμεναν ότι μία τσιγγάνα θα κατάφερνε να γίνει μοντέλο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 22 Σεπ 2021, 14:57

George_V έγραψε:
22 Σεπ 2021, 14:51
giorgos mpekos έγραψε:
22 Σεπ 2021, 14:50
τα αντιρομα συναισθήματα των ρατσιστών δυστυχώς πολεμησαν αυτό το κορίτσι δεν το έβαλε κάτω μαχιθηκε και δείχνει τώρα το ήθος της.
ο κομπλεξισμος των ρατσιστων!!!!
Τι λεξη ειναι αυτη?
Γύφτικα ελληνικά.
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
jason0
Δημοσιεύσεις: 10117
Εγγραφή: 29 Ιαν 2020, 19:41

Re: Παρασκευή Κερασιώτη: «Δεν περίμεναν ότι μία τσιγγάνα θα κατάφερνε να γίνει μοντέλο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jason0 » 22 Σεπ 2021, 14:59

Καλά και το προηγούμενο μια αρμένισα δεν το χε πάρει;

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14092
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Παρασκευή Κερασιώτη: «Δεν περίμεναν ότι μία τσιγγάνα θα κατάφερνε να γίνει μοντέλο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 22 Σεπ 2021, 15:00

George_V έγραψε:
22 Σεπ 2021, 14:51
giorgos mpekos έγραψε:
22 Σεπ 2021, 14:50
τα αντιρομα συναισθήματα των ρατσιστών δυστυχώς πολεμησαν αυτό το κορίτσι δεν το έβαλε κάτω μαχιθηκε και δείχνει τώρα το ήθος της.
ο κομπλεξισμος των ρατσιστων!!!!
Τι λεξη ειναι αυτη?
μα χυθηκε

2 λέξεις ειναι

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Παρασκευή Κερασιώτη: «Δεν περίμεναν ότι μία τσιγγάνα θα κατάφερνε να γίνει μοντέλο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 22 Σεπ 2021, 15:11

Έκλεψε τις προτιμήσεις μας, μπράβο στην κοπέλα



Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21046
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Παρασκευή Κερασιώτη: «Δεν περίμεναν ότι μία τσιγγάνα θα κατάφερνε να γίνει μοντέλο»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 22 Σεπ 2021, 15:19

Όταν εργάζεσαι ως μοντέλο είσαι μοντέλο. Όταν εργάζεσαι ως σερβιτόρα είσαι σερβιτόρα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών