Καλό λουκέτο "Ταβερνιάρη"

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40683
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Καλό λουκέτο "Ταβερνιάρη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Οκτ 2021, 01:12

Blackdog έγραψε:
16 Οκτ 2021, 00:59
hellegennes έγραψε:
15 Οκτ 2021, 23:13

Be my guest. Μπορείς να καλέσεις όσους φίλους σου θέλεις να μου βάλουν κριτική 1 αστέρι, αλλά θα πρέπει να είσαι έτοιμος εσύ και οι φίλοι σου να αιτιολογήσετε με βάση τι πράγμα που έχω κάνει ως επιχείρηση, όπως έκανε αυτός, αξιολογείτε αρνητικά την επιχείρησή μου.
Δεν θα με ενδιεφερε να κανω κατι τετοιο...Αν καποιον τον ενδιεφερε παντως σιγουρα κατι θα εβρισκε να προσαψει. Και οτι και να λεγες, και δικιο ναχες, απ την στιγμη που η αληθεια ειναι υποκειμενικη, θα γινοσουνα και συ βορα των πολλων.

Βασικα κανετε το ιδιο, αυτος στο τουιτερ εσυ εδω, μαλιστα εσυ κατ εξακολουθηση. Ειναι ο καθρεφτης σου που σε ενοχλει τοσο.
Έχω κράξει πελάτες μου στο φόρουμ;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2438
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Καλό λουκέτο "Ταβερνιάρη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 16 Οκτ 2021, 01:29

hellegennes έγραψε:
16 Οκτ 2021, 01:12
Blackdog έγραψε:
16 Οκτ 2021, 00:59
hellegennes έγραψε:
15 Οκτ 2021, 23:13

Be my guest. Μπορείς να καλέσεις όσους φίλους σου θέλεις να μου βάλουν κριτική 1 αστέρι, αλλά θα πρέπει να είσαι έτοιμος εσύ και οι φίλοι σου να αιτιολογήσετε με βάση τι πράγμα που έχω κάνει ως επιχείρηση, όπως έκανε αυτός, αξιολογείτε αρνητικά την επιχείρησή μου.
Δεν θα με ενδιεφερε να κανω κατι τετοιο...Αν καποιον τον ενδιεφερε παντως σιγουρα κατι θα εβρισκε να προσαψει. Και οτι και να λεγες, και δικιο ναχες, απ την στιγμη που η αληθεια ειναι υποκειμενικη, θα γινοσουνα και συ βορα των πολλων.

Βασικα κανετε το ιδιο, αυτος στο τουιτερ εσυ εδω, μαλιστα εσυ κατ εξακολουθηση. Ειναι ο καθρεφτης σου που σε ενοχλει τοσο.
Έχω κράξει πελάτες μου στο φόρουμ;
Θες να πεις οτι δεν εχεις κραξει κανεναν στις 332 σελιδες που λετε για τα εμβολια;

Δεν ξερω, ουτε θα ψαξω, αλλα μου φαινεται δυσκολο.

Απο κει και περα, απ την στιγμη που το γραφεις δημοσια ο καθενας θα μπορουσε να ειναι εν δυναμει πελατης σου και να το εκμεταλευτει εναντιον σου. Καποιος ρε αδερφε να στραβωσει και να σε μποικοταρει επειδη κατ αυτον εισαι "ψεκι". Αυτος, οι φιλοι του, οι φιλοι των φιλων και στο τελος η μιση Ελλαδα.

Εσυ θα λες οτι δεν ειναι στην σφαιρα των υπηρεσιων, αλλα δεν θα εχει σημασια για κανεναν. Η αληθεια, οπως και στην περιπτωση του ταβερνιαρη, ειπαμε ειναι υποκειμενικη.

Ειναι ωραιο πραγμα τωρα αυτο;

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40683
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Καλό λουκέτο "Ταβερνιάρη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Οκτ 2021, 01:39

Blackdog έγραψε:
16 Οκτ 2021, 01:29
Θες να πεις οτι δεν εχεις κραξει κανεναν στις 332 σελιδες που λετε για τα εμβολια;
Φυσικά και έχω κράξει, αλλά αυτό δεν έχει κάποια σχέση με την επιχείρησή μου. Δεν έχω κράξει πελάτη μου, δεν έχω κράξει κάποιον σε σχέση με κάτι που έχει να κάνει με την επιχείρησή μου.

Ας το πούμε άλλη μια φορά. Ο τύπος δεν μαυρίστηκε επειδή έκανε ένα ράντομ πολιτικό σχόλιο ή έβρισε οπαδούς μιας αθλητικής ομάδας ή θρησκείας ή οτιδήποτε άλλο. Το σχόλιό του είχε άμεση σχέση με την επιχείρησή του, δεν ήταν θέμα προσωπικών πεποιθήσεων.

Θα είχες δίκιο αν π.χ. έλεγε «να πάνε να γαμηθούν οι ψηφοφόροι του ΣΥΡΙΖΑ». Παρότι δεν θα ήταν και πάλι φρόνιμο να το κάνει αυτό με τον λογαριασμό που είναι συνδεδεμένος με την επιχείρησή του, τουλάχιστον δεν θα είχε να κάνει το σχόλιο με την ίδια του την επιχείρηση. Όμως δεν έκανε ένα άσχετο, γενικό σχόλιο. Λοιδόρησε τους πελάτες που παραπονέθηκαν ότι δεν έχει βάλει θέρμανση στον εξωτερικό χώρο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2438
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Καλό λουκέτο "Ταβερνιάρη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 16 Οκτ 2021, 01:57

hellegennes έγραψε:
16 Οκτ 2021, 01:39
Blackdog έγραψε:
16 Οκτ 2021, 01:29
Θες να πεις οτι δεν εχεις κραξει κανεναν στις 332 σελιδες που λετε για τα εμβολια;
Φυσικά και έχω κράξει, αλλά αυτό δεν έχει κάποια σχέση με την επιχείρησή μου. Δεν έχω κράξει πελάτη μου, δεν έχω κράξει κάποιον σε σχέση με κάτι που έχει να κάνει με την επιχείρησή μου.

Ας το πούμε άλλη μια φορά. Ο τύπος δεν μαυρίστηκε επειδή έκανε ένα ράντομ πολιτικό σχόλιο ή έβρισε οπαδούς μιας αθλητικής ομάδας ή θρησκείας ή οτιδήποτε άλλο. Το σχόλιό του είχε άμεση σχέση με την επιχείρησή του, δεν ήταν θέμα προσωπικών πεποιθήσεων.

Θα είχες δίκιο αν π.χ. έλεγε «να πάνε να γαμηθούν οι ψηφοφόροι του ΣΥΡΙΖΑ». Παρότι δεν θα ήταν και πάλι φρόνιμο να το κάνει αυτό με τον λογαριασμό που είναι συνδεδεμένος με την επιχείρησή του, τουλάχιστον δεν θα είχε να κάνει το σχόλιο με την ίδια του την επιχείρηση. Όμως δεν έκανε ένα άσχετο, γενικό σχόλιο. Λοιδόρησε τους πελάτες που παραπονέθηκαν ότι δεν έχει βάλει θέρμανση στον εξωτερικό χώρο.
Καπου διαβαζα πριν, μπορει να ηταν και δικο σου, οτι απ την στιγμη που το εγραψε δημοσια, ολοι ηταν εν δυναμει πελατες του. Οπως βλεπεις αν ψαχνεις δικαιολογια να εκδικηθεις, θα την βρεις.

Ο τυπος εκανε μια μαλακια. Εγω δεν βλεπω πως σχετιζεται το σχολιο με τις υπηρεσιες που προσφερει, εσυ βλεπεις. Σε μια αναλογη περιπτωση, ενας αναλογος εσυ απ την απεναντι μερια θα μπορουσε να σε καταστρεψει επαγγελματικα αν ηθελε, μονο και μονο επειδη γραφεις δημοσια εναντιον των εμβολιων. Δεν εχει σημασια τι λες, οπως βλεπεις και απο μας τους δυο, γιατι υπαρχουν πολλες διαφορετικες οπτικες. Και κατσε εσυ να εξηγεις οσο θελεις.

Δυο πραγματα. Πρωτον αυτος ειναι μαλακας σαν ανθρωπος, ελπιζω να μαγειρευει τουλαχιστον καλα.

Δευτερον το οτι ειναι καποιος μαλακας, δεν σημαινει οτι πρεπει να τον καταστρεψουμε και επαγγελματικα. Και επειδη, ελεγα πριν, υπαρχουν διαφορετικες οπτικες και αυτο που συνεβη στον ταβερνιαρη θα μπορουσε να συμβει στον οποιοδηποτε, ολοι ειμαστε τετοιοι εννιοτε , καλο ειναι να μην ταιζουμε το θηριο γιατι στο τελος μπορει να μας φαει, αν δεν το εχει κανει ηδη.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12757
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Καλό λουκέτο "Ταβερνιάρη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 16 Οκτ 2021, 02:07

Blackdog έγραψε:
16 Οκτ 2021, 01:57
hellegennes έγραψε:
16 Οκτ 2021, 01:39
Blackdog έγραψε:
16 Οκτ 2021, 01:29
Θες να πεις οτι δεν εχεις κραξει κανεναν στις 332 σελιδες που λετε για τα εμβολια;
Φυσικά και έχω κράξει, αλλά αυτό δεν έχει κάποια σχέση με την επιχείρησή μου. Δεν έχω κράξει πελάτη μου, δεν έχω κράξει κάποιον σε σχέση με κάτι που έχει να κάνει με την επιχείρησή μου.

Ας το πούμε άλλη μια φορά. Ο τύπος δεν μαυρίστηκε επειδή έκανε ένα ράντομ πολιτικό σχόλιο ή έβρισε οπαδούς μιας αθλητικής ομάδας ή θρησκείας ή οτιδήποτε άλλο. Το σχόλιό του είχε άμεση σχέση με την επιχείρησή του, δεν ήταν θέμα προσωπικών πεποιθήσεων.

Θα είχες δίκιο αν π.χ. έλεγε «να πάνε να γαμηθούν οι ψηφοφόροι του ΣΥΡΙΖΑ». Παρότι δεν θα ήταν και πάλι φρόνιμο να το κάνει αυτό με τον λογαριασμό που είναι συνδεδεμένος με την επιχείρησή του, τουλάχιστον δεν θα είχε να κάνει το σχόλιο με την ίδια του την επιχείρηση. Όμως δεν έκανε ένα άσχετο, γενικό σχόλιο. Λοιδόρησε τους πελάτες που παραπονέθηκαν ότι δεν έχει βάλει θέρμανση στον εξωτερικό χώρο.
Καπου διαβαζα πριν, μπορει να ηταν και δικο σου, οτι απ την στιγμη που το εγραψε δημοσια, ολοι ηταν εν δυναμει πελατες του. Οπως βλεπεις αν ψαχνεις δικαιολογια να εκδικηθεις, θα την βρεις.

Ο τυπος εκανε μια μαλακια. Εγω δεν βλεπω πως σχετιζεται το σχολιο με τις υπηρεσιες που προσφερει, εσυ βλεπεις. Σε μια αναλογη περιπτωση, ενας αναλογος εσυ απ την απεναντι μερια θα μπορουσε να σε καταστρεψει επαγγελματικα αν ηθελε, μονο και μονο επειδη γραφεις δημοσια εναντιον των εμβολιων. Δεν εχει σημασια τι λες, οπως βλεπεις και απο μας τους δυο, γιατι υπαρχουν πολλες διαφορετικες οπτικες. Και κατσε εσυ να εξηγεις οσο θελεις.

Δυο πραγματα. Πρωτον αυτος ειναι μαλακας σαν ανθρωπος, ελπιζω να μαγειρευει τουλαχιστον καλα.

Δευτερον το οτι ειναι καποιος μαλακας, δεν σημαινει οτι πρεπει να τον καταστρεψουμε και επαγγελματικα. Και επειδη, ελεγα πριν, υπαρχουν διαφορετικες οπτικες και αυτο που συνεβη στον ταβερνιαρη θα μπορουσε να συμβει στον οποιοδηποτε, ολοι ειμαστε τετοιοι εννιοτε , καλο ειναι να μην ταιζουμε το θηριο γιατι στο τελος μπορει να μας φαει, αν δεν το εχει κανει ηδη.
Φυσικά και δεν πειράζει αν καταστραφεί επαγγελματικά. Μπριζόλες φτιάχνει δεν κάνει κανένα λειτούργημα και επίσης ο χώρος της εστίασης έχει και το χαρακτηριστικό του γούστου.
Σε κάθε περίπτωση τζάμπα διαφήμιση ήταν αυτό που έγινε. Οι καθυστερημένοι ψεκασμενοι αντιψεκαστες θα παν τρέχοντας γιατί στο μυαλό τους θα αισθανθούν ακόμα πιο έξυπνοι.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40683
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Καλό λουκέτο "Ταβερνιάρη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Οκτ 2021, 02:09

Blackdog έγραψε:
16 Οκτ 2021, 01:57
Καπου διαβαζα πριν, μπορει να ηταν και δικο σου, οτι απ την στιγμη που το εγραψε δημοσια, ολοι ηταν εν δυναμει πελατες του. Οπως βλεπεις αν ψαχνεις δικαιολογια να εκδικηθεις, θα την βρεις.
Για δυνητικούς πελάτες και λοιπές μαλακίες έγραψε ο stavmanr. Αυτό που υποστηρίζουμε οι υπόλοιποι είναι ότι για κακό PR μπορεί να αξιολογηθείς αρνητικά από τους πάντες.

Είναι ακριβώς σαν τα dislikes. Γράφεις μια μαλακία δημόσια και μπορεί να πάρεις dislikes από τον κάθε άγνωστο, γιατί διάλεξες να το πεις δημόσια.

Blackdog έγραψε:
16 Οκτ 2021, 01:57
Ο τυπος εκανε μια μαλακια. Εγω δεν βλεπω πως σχετιζεται το σχολιο με τις υπηρεσιες που προσφερει, εσυ βλεπεις. Σε μια αναλογη περιπτωση, ενας αναλογος εσυ απ την απεναντι μερια θα μπορουσε να σε καταστρεψει επαγγελματικα αν ηθελε, μονο και μονο επειδη γραφεις δημοσια εναντιον των εμβολιων.
Βρε, καλέ μου άνθρωπε, δεν έγραψε εναντίον τον μη εμβολιασμένων, έγραψε εναντίον πελατών του που κρύωναν, που σχετίζεται άμεσα με τις υπηρεσίες του, χαρακτηρίζοντάς τους ψέκια. Καταλαβαίνεις την διαφορά ενός αόριστου σχολίου, κοινωνικού, πολιτικού, κτλ, με ένα σχόλιο που έχει να κάνει α) με τις υπηρεσίες του (δεν έχει θέρμανση) και β) με την αντιμετώπιση του στους πελάτες του, που τους αποκαλεί ψέκια και χλευάζει το ότι παραπονιούνται για την έλλειψη θέρμανσης;

Εγώ δεν έχω καταφερθεί εναντίον πελατών μου είτε γιατί εμβολιάστηκαν είτε γιατί δεν εμβολιάστηκαν είτε γιατί είναι οπαδοί της μάσκας είτε όχι. Γενικά δεν έχω καταφερθεί ατόμων που έχουν μπει στο κατάστημά μου.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2438
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Καλό λουκέτο "Ταβερνιάρη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 16 Οκτ 2021, 02:16

nyxtovios έγραψε:
16 Οκτ 2021, 02:07

Φυσικά και δεν πειράζει αν καταστραφεί επαγγελματικά. Μπριζόλες φτιάχνει δεν κάνει κανένα λειτούργημα και επίσης ο χώρος της εστίασης έχει και το χαρακτηριστικό του γούστου.
Σε κάθε περίπτωση τζάμπα διαφήμιση ήταν αυτό που έγινε. Οι καθυστερημένοι ψεκασμενοι αντιψεκαστες θα παν τρέχοντας γιατί στο μυαλό τους θα αισθανθούν ακόμα πιο έξυπνοι.
Φυσικα και πειραζει. Μπορει απ αυτο το μαγαζι να τρωνε 12 ατομα και οι οικογενειες τους. Το υποτιμητικο το προσπερναω, το γουστο δεν εχει σχεση με αυτο που εγινε. Καμμια...

Τι να σου πω, μακαρι να δουλεψει ο ανθρωπος για να φανε τα παιδια του. Οι ψεκ και αντιψεκ ελπιζω να παν να παιξουν αλλου.

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2438
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Καλό λουκέτο "Ταβερνιάρη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 16 Οκτ 2021, 02:29

hellegennes έγραψε:
16 Οκτ 2021, 02:09


Για δυνητικούς πελάτες και λοιπές μαλακίες έγραψε ο stavmanr. Αυτό που υποστηρίζουμε οι υπόλοιποι είναι ότι για κακό PR μπορεί να αξιολογηθείς αρνητικά από τους πάντες.

Είναι ακριβώς σαν τα dislikes. Γράφεις μια μαλακία δημόσια και μπορεί να πάρεις dislikes από τον κάθε άγνωστο, γιατί διάλεξες να το πεις δημόσια.

Βρε, καλέ μου άνθρωπε, δεν έγραψε εναντίον τον μη εμβολιασμένων, έγραψε εναντίον πελατών του που κρύωναν, που σχετίζεται άμεσα με τις υπηρεσίες του, χαρακτηρίζοντάς τους ψέκια. Καταλαβαίνεις την διαφορά ενός αόριστου σχολίου, κοινωνικού, πολιτικού, κτλ, με ένα σχόλιο που έχει να κάνει α) με τις υπηρεσίες του (δεν έχει θέρμανση) και β) με την αντιμετώπιση του στους πελάτες του, που τους αποκαλεί ψέκια και χλευάζει το ότι παραπονιούνται για την έλλειψη θέρμανσης;

Εγώ δεν έχω καταφερθεί εναντίον πελατών μου είτε γιατί εμβολιάστηκαν είτε γιατί δεν εμβολιάστηκαν είτε γιατί είναι οπαδοί της μάσκας είτε όχι. Γενικά δεν έχω καταφερθεί ατόμων που έχουν μπει στο κατάστημά μου.
Λαθος βαση νομιζω, γιατι αυτο δεν ειναι αρνητικη αξιολογηση αλλα δημοσιος διασυρμος. Οχι αποδω βεβαια, αλλα απ ολα τα μεσα που ασχοληθηκαν. Αν εσυ το δικαιολογεις, "ετσι ειναι το pr σημερα", παω πασο.

Καταλαβαινω τι λες, αλλα καταλαβαινω επισης οτι ο καθενας λεει οτι μαλακια θελει σημερα και ξαφνικα βρισκει και αλλους 30χιλ που πιστευουν την ιδια μαλακια με αυτον. Και αυτα που λες εσυ στον βροντο πανε, το θεμα ειναι να μην στοχοποιηθεις. Αν γινει, τελειωσες, η λογικη εχει παει περιπατο.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12757
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Καλό λουκέτο "Ταβερνιάρη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 16 Οκτ 2021, 02:36

Blackdog έγραψε:
16 Οκτ 2021, 02:16
nyxtovios έγραψε:
16 Οκτ 2021, 02:07

Φυσικά και δεν πειράζει αν καταστραφεί επαγγελματικά. Μπριζόλες φτιάχνει δεν κάνει κανένα λειτούργημα και επίσης ο χώρος της εστίασης έχει και το χαρακτηριστικό του γούστου.
Σε κάθε περίπτωση τζάμπα διαφήμιση ήταν αυτό που έγινε. Οι καθυστερημένοι ψεκασμενοι αντιψεκαστες θα παν τρέχοντας γιατί στο μυαλό τους θα αισθανθούν ακόμα πιο έξυπνοι.
Φυσικα και πειραζει. Μπορει απ αυτο το μαγαζι να τρωνε 12 ατομα και οι οικογενειες τους. Το υποτιμητικο το προσπερναω, το γουστο δεν εχει σχεση με αυτο που εγινε. Καμμια...

Τι να σου πω, μακαρι να δουλεψει ο ανθρωπος για να φανε τα παιδια του. Οι ψεκ και αντιψεκ ελπιζω να παν να παιξουν αλλου.
Δεν το λέω υποτιμητικά ότι φτιάχνει μπριζόλες. Λέω ότι δεν κάνει κανένα λειτούργημα για να του συγχωρέσεις ότι είναι μπαμπουίνος. Επίσης στην εστίαση δεν πληρώνεις το φαι μόνο σαν φαι αλλά και το σέρβις και τη συμπεριφορά.

Άβαταρ μέλους
lafkiotis
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 01:08

Re: Καλό λουκέτο "Ταβερνιάρη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lafkiotis » 16 Οκτ 2021, 02:48

Εχει δικιο ο Stavmar. Η ιδια μαλακια εγινε με την efood.

Μαζευτηκαν 1000 άσχετοι τεμπέληδες κοπρίτες για "στηριξη" στους ντελιβεραδες για να ζημιώσουν την εταιρεία.
"Να πάτε να πνιγείτε. Δεν κάνετε ούτε για χαρτιά υγείας στον Ρέντη."

"Με τη Ντιναμό σαν κότες, με τη Λαμία με έπαρση, πλέον θα μας βρείτε μπροστά σας"

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40683
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Καλό λουκέτο "Ταβερνιάρη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Οκτ 2021, 02:50

Blackdog έγραψε:
16 Οκτ 2021, 02:29
Λαθος βαση νομιζω, γιατι αυτο δεν ειναι αρνητικη αξιολογηση αλλα δημοσιος διασυρμος. Οχι αποδω βεβαια, αλλα απ ολα τα μεσα που ασχοληθηκαν. Αν εσυ το δικαιολογεις, "ετσι ειναι το pr σημερα", παω πασο.

Καταλαβαινω τι λες, αλλα καταλαβαινω επισης οτι ο καθενας λεει οτι μαλακια θελει σημερα και ξαφνικα βρισκει και αλλους 30χιλ που πιστευουν την ιδια μαλακια με αυτον. Και αυτα που λες εσυ στον βροντο πανε, το θεμα ειναι να μην στοχοποιηθεις. Αν γινει, τελειωσες, η λογικη εχει παει περιπατο.
Σόρι, αλλά όποιος δεν συνειδητοποιεί τι δύναμη έχουν σήμερα τα σόσιαλ και τα χρησιμοποιεί όπως να 'ναι, είναι άξιος της μοίρας του. Είναι αυτό που λέει ο σοφός λαός «όπως έστρωσες θα κοιμηθείς».

Αυτά έχουν οι επιχειρήσεις και έτσι είναι το PR. Αν δεν το ξέρεις, δεν κάνεις για επιχειρήσεις.

Φαντάσου να είσαι μεταφραστής και από τον λογαριασμό σου στο τουίτερ να βγαίνεις να σχολιάζεις αρνητικά τις τακτικές της κάθε εκδοτικής. Τι πιστεύεις ότι θα συμβεί στην επαγγελματική σου ζωή;

Όσο για το πώς μιλάω εγώ για τους πελάτες μου και πώς προσεγγίζω την δουλειά, διάβασε αυτό:

hellegennes @ 5 χρόνια στο κουρμπέτι

Το οποίο αυτό, υπόψη, πάλι το μεταβιβάζω στην φορουμική μου παρέα, δεν το κάνω παρέλαση στα σόσιαλ για likes, αν και θα μπορούσα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Καλό λουκέτο "Ταβερνιάρη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 16 Οκτ 2021, 10:18

hellegennes έγραψε:
15 Οκτ 2021, 23:17
stavmanr έγραψε:
15 Οκτ 2021, 18:13
hellegennes έγραψε:
15 Οκτ 2021, 17:00
Μπορείς να κάνεις αρνητική κριτική για PR σε οποιαδήποτε επιχείρηση, αν ό,τι έχει ειπωθεί έχει σχέση με την επιχείρηση και όχι κάποια ράντομ πεποίθηση του ιδιοκτήτη ή των υπαλλήλων.
Στις επιχειρήσεις, ένας νοήμων και καλοπροαίρετος καταναλωτής αξιολογεί τις προσφερόμενες υπηρεσίες.
Αξιολογήθηκε ότι δεν προσφέρει θέρμανση σε εξωτερικό χώρο, που είναι ένα feature που προσφέρουν οι περισσότεροι, όσοι δηλαδή δεν είναι γύφτοι, και για το ότι είναι κακότροπος και χαιρέκακος.
Ακόμη κι αν δεν ξέρουν να κάνουν αξιολόγηση και αξιολογούν ό,τι τους κατέβει, το θυμήθηκαν μετά το σχόλιο στο twitter;
Βολικό για την ιδεολογία σου. Αλλά όχι για κάποιον άλλο που διαθέτει στοιχειώδη λογική και δεν είναι ιδεολογικά προσκείμενος σε κάποια πλευρά.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Καλό λουκέτο "Ταβερνιάρη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 16 Οκτ 2021, 10:20

hellegennes έγραψε:
16 Οκτ 2021, 01:12
Blackdog έγραψε:
16 Οκτ 2021, 00:59
hellegennes έγραψε:
15 Οκτ 2021, 23:13

Be my guest. Μπορείς να καλέσεις όσους φίλους σου θέλεις να μου βάλουν κριτική 1 αστέρι, αλλά θα πρέπει να είσαι έτοιμος εσύ και οι φίλοι σου να αιτιολογήσετε με βάση τι πράγμα που έχω κάνει ως επιχείρηση, όπως έκανε αυτός, αξιολογείτε αρνητικά την επιχείρησή μου.
Δεν θα με ενδιεφερε να κανω κατι τετοιο...Αν καποιον τον ενδιεφερε παντως σιγουρα κατι θα εβρισκε να προσαψει. Και οτι και να λεγες, και δικιο ναχες, απ την στιγμη που η αληθεια ειναι υποκειμενικη, θα γινοσουνα και συ βορα των πολλων.

Βασικα κανετε το ιδιο, αυτος στο τουιτερ εσυ εδω, μαλιστα εσυ κατ εξακολουθηση. Ειναι ο καθρεφτης σου που σε ενοχλει τοσο.
Έχω κράξει πελάτες μου στο φόρουμ;
Πού ξέρεις ποιος είναι παρελθοντικός ή δυνητικός πελάτης σου στο φόρουμ ή σε οποιοδήποτε φόρουμ;

Κι επαναλαμβάνω κάτι που διαφεύγει: πελάτης καθενός είναι αυτός που εξυπηρετείται για όση ώρα εξυπηρετείται από τις υπηρεσίες του καταστήματος. Δεν συνδέεται κανείς με όρκους αίματος ...πελατοσύνης.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Καλό λουκέτο "Ταβερνιάρη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 16 Οκτ 2021, 10:28

lafkiotis έγραψε:
16 Οκτ 2021, 02:48
Εχει δικιο ο Stavmar. Η ιδια μαλακια εγινε με την efood.

Μαζευτηκαν 1000 άσχετοι τεμπέληδες κοπρίτες για "στηριξη" στους ντελιβεραδες για να ζημιώσουν την εταιρεία.
Δεν διαφωνώ.
Δεν έχει καμία σχέση η αξιολόγηση των υπηρεσιών της εταιρίας, με τα εσωτερικά ή νομικά προβλήματα μεταξύ διοίκησης και εργαζομένων.
Επιπλέον, αν ζημιωθεί η εταιρία, οι ντελιβεράδες μένουν στο δρόμο. Που είναι πιθανό να συμβεί.
Οι ντελιβεράδες έχουν συγκεκριμένους τρόπους να διεκδικήσουν το δίκιο τους, μέσα από τα σωματεία τους και τους αγώνες τους.

Το να βάζεις 1 αστέρι στην εφαρμογή της efood είναι σα να αξιολογείς την εφαρμογή καθαυτή, ότι δεν δουλεύει, ότι δεν κάνει τη δουλειά που πρέπει.
Στην ουσία παραπληροφορείς τον κόσμο.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Καλό λουκέτο "Ταβερνιάρη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 16 Οκτ 2021, 10:30

Blackdog έγραψε:
16 Οκτ 2021, 01:57
Καπου διαβαζα πριν, μπορει να ηταν και δικο σου, οτι απ την στιγμη που το εγραψε δημοσια, ολοι ηταν εν δυναμει πελατες του.
Φυσικά και όλοι είναι δυνάμει πελάτες μίας σχεδόν οποιασδήποτε επιχείρησης.
Περνάς από έξω, έχεις την τάδε ανάγκη, μπαίνεις μέσα και ψωνίζεις ή δέχεσαι τις όποιες υπηρεσίες του καταστήματος/γραφείου κλπ.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stavmanr την 16 Οκτ 2021, 10:49, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών