Μα....α μου τι κάνω εγώ εδώ;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
zteo
Δημοσιεύσεις: 10150
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Μα....α μου τι κάνω εγώ εδώ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 12 Αύγ 2018, 23:19

lyna έγραψε:
12 Αύγ 2018, 23:14
zteo έγραψε:
12 Αύγ 2018, 23:04
lyna έγραψε:
12 Αύγ 2018, 22:59


Αρκεί να κουβαλάς κ τη σύζυγό σου μαζί .
Όπως κανεις με τα ολλανδικά τσόκαρα . :D
Δεν ειμαι παντρεμενος.Δεν εχω τασεις αυτοκτονιας για να παντρευτω. :D
Yeah right. Οπως όλοι εδώ μέσα που είναι κ τζοβενα κάτω των -αντα . :lol:
Θεωρω τον εαυτο μου σαν τον μεγαλυτερο εχθρο του γαμου στο φορουμ.Δεν λεω εσεις οι γυναικες εισαστε υπεροχα πλασματα αλλα οχι να εχω μονο μια πανω απο το κεφαλι μου 24/7.
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25901
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Μα....α μου τι κάνω εγώ εδώ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 12 Αύγ 2018, 23:22

zteo έγραψε:
12 Αύγ 2018, 23:19
lyna έγραψε:
12 Αύγ 2018, 23:14
zteo έγραψε:
12 Αύγ 2018, 23:04

Δεν ειμαι παντρεμενος.Δεν εχω τασεις αυτοκτονιας για να παντρευτω. :D
Yeah right. Οπως όλοι εδώ μέσα που είναι κ τζοβενα κάτω των -αντα . :lol:
Θεωρω τον εαυτο μου σαν τον μεγαλυτερο εχθρο του γαμου στο φορουμ.Δεν λεω εσεις οι γυναικες εισαστε υπεροχα πλασματα αλλα οχι να εχω μονο μια πανω απο το κεφαλι μου 24/7.
Οι αντρες τι είμαστε ; Του πεταματού ;
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Μα....α μου τι κάνω εγώ εδώ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 13 Αύγ 2018, 08:49

ρε μιζεροι, καθηστε σπιτι σας, μην πατε πουθενα, αν ειναι να μας χαλατε τη θεα με τα ξινισμενα μουτρα σας.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Μα....α μου τι κάνω εγώ εδώ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 13 Αύγ 2018, 08:55

Φέτος λόγω του ότι ήταν ψηλά οι τιμές για Αύγουστο, στην αρχή του καλοκαιριού όχι τώρα που βρίσκεις ευκαιρίες, πολλοί πήραν άδειες Ιούλιο και ήταν χαζό αυτό για την παραγωγικότητα στη δουλειά, δεν έστρωναν πράγματα και είχε μερικά αγκούρια. Συνήθως Ιούνιος ήταν πολύ busy για να κλείνουν εκκρεμότητες να φύγουν όλοι ήσυχοι τον Αύγουστο, αλλά οι δουλειές κινήθηκαν αρκετά παράξενα λόγω των σκόρπιων αδειών σε βασικούς παίχτες.

Πάντως ΤΩΡΑ έχει μερικές ευκαιρίες, ψάχτε το. Πχ είχα βρει διανυκτέρευση 30 ευρώ δικλινο με πρωϊνό στο Ξενία Πόρου, δεν είναι και το πιο χάι, αλλά μιλάμε για Αύγουστο τώρα έτσι; Φέτος οι ξενοδόχοι παραπονιούνται ότι ναι μεν έκλειναν σε υψηλές τιμές, αλλά έπαιξαν πάρα πολλές ακυρώσεις της τελευταίας στιγμής και αναγκάστηκαν αρκετοί να ρίξουν τιμές.

Πέραν τούτων ο 15γουστος μου αρέσει, αλλά όχι σε κορεσμένα μέρη και υπάρχουν αρκετά τέτοια. Ρισκάρεις βέβαια γιατί ένα μέρος που δεν το θεωρούσες κορεσμένο μπορεί να έχει κορεστεί τώρα, αλλάζουν γρήγορα σχετικά τα πράγματα στον τουρισμό τις τελευταίες χρονιές. Μου αρέσει όμως ο κόσμος... Και να περνάει καλά. Και να είναι όλοι χαρούμενοι. Συμβαίνει και αυτό! Προορισμός από προορισμός διαφέρει.

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Μα....α μου τι κάνω εγώ εδώ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 13 Αύγ 2018, 09:12

Σχετικά με το πρώτο ποστ. Το δωμάτιο με τέτοιες πληρότητες σίγουρα μετά το μεσημέρι. Ο Πειραιάς άστα να πάνε, χρειάζεται ειδικό κεφάλαιο, χάνει πλοία κόσμος λόγω της κίνησης στο λιμάνι. Φαγητό 15γουστο μόνο αργάμιση το μεσημεριανό, να βρεις καλό τραπέζι με θέα, αλλιώς κάτσε στην ξαπλώστρα. Αν έχεις ξυπνήσει χάραμα για να προλάβεις Πειραιά την πρώτη μέρα κάπου θα τη χάσεις, με τον τρόπο που γράφτηκε. Καλυτερα βρες μια καλή σκιά και ξάπλαρε παραλία ή βάλε ξυπνητήρι για το απόγευμα... Αν πάρεις πλοίο πιο αργά, θα φτάσεις πιο αργά και θα έχεις χάσει τη μέρα με άλλο τρόπο. Τα γρήγορα είναι μάλλον τα πιο άχαρα πλοία να είσαι επιβάτης, αλλά και τι να κάνεις; Υπομονή... Αυτό το έχεις είτε είναι δεκαπενταύγουστος είτε οχι.

Πάντως εμένα μου άρεσε το περασμένο ΣΚ που ήταν υπερπλήρες το νησί, δεν είχαν φύγει ακόμα όλοι που ήταν να φύγουν για να έρθει η επόμενη βάρδια και οι ταβέρνες δούλευαν φούλ, αλλά ήταν ευχαριστημένοι οι μαγαζάτορες και έβγαινε αυτό σε όλους. Φαγητό όμως απογευματάκι για να βρούμε το τραπεζάκι μας το ωραίο.

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Μα....α μου τι κάνω εγώ εδώ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 13 Αύγ 2018, 18:12

Αν έχεις παραλία με κωλαράκια και μερικούς Άγγλους για χαβαλέ και κάποια νυχτερινή ζωή, έχεις διαλέξει όχι λάθος προορισμό. Κοίτα τώρα να το πάρεις αλλιώς και να περάσεις καλά! Πάνε οι εποχές που έπρεπε να ακούμε για παιδιά που λιποθυμάνε! Χαλαρώστε! Εμένα μου λείπουν λίγο οι Άγγλοι που ήταν η μόνη φάρα που μας έμοιαζε λίγο σε διονυσιασμό αν και είναι αλήθεια εκείνοι το τερμάτιζαν ολίγον και τους έκραζαν και έχουν μαζευτεί πλέον αρκετά όσον αφορά τις κρεπάλες τους, δεν ξέρουμε και η εποχή του ιντερνετ τι επιτρέπει πλέον στον καθένα. Έχουν εκλείψει από αρκετούς προορισμούς, δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό αυτό σε γενικές γραμμές. Πάντως οι ξενοδόχοι τους θεωρούσαν καλούς πελάτες γιατί ξόδευαν κατά τη διαμονή τους σε ταβέρνες και ποτά, σε σχέση πάντα με το μέσο τουρίστα έτσι όπως έχει εξελιχθεί.

Το να περνάς ωωωωρες να ετοιμάζεις μπαγκάζια είναι κάτι όχι απαραίτητο ως βήμα. Γιατί τόσες ώρες; Και ας μείνει και η βαλίτσα στο πάτωμα, τρέχει κάτι με αυτό; Εμείς έτσι κάνουμε μόνιμα, μετά τα παιδιά. Αλλιώς άλλη δουλειά δεν θα κάναμε. Το πλέον σημαντικό είναι η πλαστική τσάντα με μάσκες και παιχνίδια για τη θάλασσα, που την κουβαλάμε έτσι και αλλιώς έτοιμη όλο το καλοκαίρι παντού. Ρούχα δεν χρειάζεται να κουβαλάς πολλά, αλλά είναι και λίγο θέμα τι ζητάς... Ό,τι και να ξεχάσεις το βρίσκεις όταν φτάσεις, γιατί το επιπλέον άγχος; Τι είναι το τόσο σημαντικό και χρονοβόρο;

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Μα....α μου τι κάνω εγώ εδώ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 13 Αύγ 2018, 18:26

Μπίστης έγραψε:
12 Αύγ 2018, 13:08
zteo έγραψε:
12 Αύγ 2018, 12:50
Λοιπον για να πατε καλες διακοπες θα πρεπει να ακολουθησετε τις εξης συμβουλες.
1.Να μην εχετΕ παιδια
2.Να μην εισαι παντρεμενος
3.Να μην εχει μονιμη ερωτικη σχεση.
:o

Τις πιο ωραίες διακοπές καλοκαιρινές περάσαμε τις εποχές που είχαμε μωρά να μπουσουλάνε στην άμμο και λίγο πιο μεγάλα με μπρατσάκια να πηγαινοφέρνουν τα κουβαδάκια τους γεμίζοντάς τα με άμμο και νερό για ώρες, όσο εμείς χαζεύαμε και λέγαμε, κάτι καλό κάναμε τελικά :g094::g094: Αλλά θέλει να δεις πολλά πράγματα πιο απλά, για να μην καταλήξεις πιο κουρασμένος από όταν ξεκίνησες τις διακοπές.


Αυτό το να πας χωρίς μόνιμη σχέση, δηλαδή πώς να πας; Με αντροκοριτσοπαρέα περιμένοντας μήπως κάτσει κάτι; Με τη μαμά σου; Μόνος; Η πρώτη κατηγορία είναι πλέον ελάχιστοι ανά την επικράτεια, μερικές χούφτες άτομα και πηγαίνουν σε συγκεκριμένους προορισμούς.

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Μα....α μου τι κάνω εγώ εδώ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 13 Αύγ 2018, 18:34

Μπίστης έγραψε:
12 Αύγ 2018, 13:08
zteo έγραψε:
12 Αύγ 2018, 12:50

5.Δεν παιρνεις αυτοκινητο μαζι σου στις διακοπες. :smt023
7.Δεν κλεινεις ποτε πρωινο καραβι και αεροπλανο για να κοιμηθεις το προηγουμενο βραδυ. :g094:
8.Εχεις ελεξει μεσω google που θα φας που θα παρες ποτο που θα κανεις μπανιο. Μόνο γιά εξωτερικό
Το αυτοκίνητο είναι χρήσιμο εργαλείο, ανάλογα τον προορισμό σου λύνει τα χέρια. Σε περιορίζει το όχι αυτοκίνητο, αν και υπάρχουν προορισμοί που σε ξεκουράζει πραγματικά η απουσία αυτοκινήτων, δεν είναι πάρα πολλοί ανά την επικράτεια. Αυτό που κουράζει είναι να μετακινείσαι ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΖΕΣΤΗ, είναι χρόνια που το έχω διαγράψει αυτό με τις διακοπές και το λύνει ο κατάλληλος προορισμός. Ξυπνάμε πρωί και έχουμε φτάσει στο καλύτερο μπιτσόμπαρο του νησιού πριν φτάσει η ζέστη, φεύγουμε όταν δροσίσει πάλι, πλυμένοι στο ντους του μπιτσόμπαρου κατευθείαν για τη βραδυνή βόλτα. Αν πρέπει να μπαίνεις ξανά στο αυτοκίνητο να πας στο δωμάτιο να πλυθείς, να ξαναμπείς στο αυτοκίνητο για τη βόλτα... ξέχνα το. Ειδικά με παιδιά και πρόσθετα ξεπλύματα και να τα απασχολείς σε ένα βαρετό δωμάτιο ξενοδοχείου. Αν είσαι με τον έρωτα, εννοείται θέλεις να πετάγεσαι στο δωμάτιο και να κάνεις ευχάριστα πράγματα εκεί! Ή αν έχεις την τύχη τα παιδιά σου να κοιμούνται μεσημέρι ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ για να κάνεις αγκαλίτσες, που εμείς καμία σχέση. Σκοτούρα ήταν η επιστροφή στο δωμάτιο, αν και οι περισσότεροι έχουν τέτοια προγράμματα για κάποιο λόγο :smt017:smt017. Τα πράγματα αλλάζουν αν πάρεις μεγάλο δίχωρο, αλλιώς έχεις αυτομάτως υποβαθμίσει τις διακοπές σε σχέση με την καθημερινότητά σου που έχεις privacy.

Αυτό με το καράβι, δεν είμαι σίγουρη. Αναγκαίο κακό, κάποιες φορές :102: . Τα γρήγορα με τις αεροπορικές θέσεις είναι βαρετά όποτε και να τα πάρεις... Και τα μη γρήγορα έχουν το προφανές μειονέκτημα ότι δεν είναι γρήγορα.

Το άλλο μόνο για εξωτερικό γιατί; Πάντα βρίσκω στο tripadvisor αξιόλογες γνώμες και ό,τι και αν ακούσω από γνώστες ή ντόπιους είναι φιλτραρισμένο από προσωπικές προκαταλήψεις. Στο ιντερνετ παίρνεις πιο σφαιρικές απόψεις. Συνήθως. Βέβαια όταν υπάρχουν γνώμες δια ζώσης, τις ακούω, αλλά περνάω από ανάκριση αυτόν που λέει τι λέει και γιατί το λέει, να καταλάβω το πρίσμα του. Οι διακοπές είναι αρκετά πολύτιμες για να μην το κάνω αυτό! Αστοχίες θα υπάρξουν, αλλά συνήθως η γενική γεύση είναι καλή. Κλασικό παράδειγμα, μπιτσόμπαρο που ψηφίστηκε στα καλύτερα ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ στο τριπαντβάιζορ και οι ντόπιοι το είχαν στο φτύσιμο επίτηδες επειδή λέει μάζευε κσένους :fp::fp: Μην πας εκεί λέει, μόνο την καλημέρα που δεν μου έκοψαν όταν δεν τους άκουσα! Αλλά ευχαριστώ tripadvisor!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Athina__P την 13 Αύγ 2018, 18:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14686
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Μα....α μου τι κάνω εγώ εδώ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 13 Αύγ 2018, 18:38

Σταμάτα, θα φρικάρουμε !
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

zteo
Δημοσιεύσεις: 10150
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Μα....α μου τι κάνω εγώ εδώ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 13 Αύγ 2018, 18:41

Athina__P έγραψε:
13 Αύγ 2018, 18:26
Μπίστης έγραψε:
12 Αύγ 2018, 13:08
zteo έγραψε:
12 Αύγ 2018, 12:50
Λοιπον για να πατε καλες διακοπες θα πρεπει να ακολουθησετε τις εξης συμβουλες.
1.Να μην εχετΕ παιδια
2.Να μην εισαι παντρεμενος
3.Να μην εχει μονιμη ερωτικη σχεση.
:o

Τις πιο ωραίες διακοπές καλοκαιρινές περάσαμε τις εποχές που είχαμε μωρά να μπουσουλάνε στην άμμο και λίγο πιο μεγάλα με μπρατσάκια να πηγαινοφέρνουν τα κουβαδάκια τους γεμίζοντάς τα με άμμο και νερό για ώρες, όσο εμείς χαζεύαμε και λέγαμε, κάτι καλό κάναμε τελικά :g094::g094: Αλλά θέλει να δεις πολλά πράγματα πιο απλά, για να μην καταλήξεις πιο κουρασμένος από όταν ξεκίνησες τις διακοπές.


Αυτό το να πας χωρίς μόνιμη σχέση, δηλαδή πώς να πας; Με αντροκοριτσοπαρέα περιμένοντας μήπως κάτσει κάτι; Με τη μαμά σου; Μόνος; Η πρώτη κατηγορία είναι πλέον ελάχιστοι ανά την επικράτεια, μερικές χούφτες άτομα και πηγαίνουν σε συγκεκριμένους προορισμούς.
Οταν για χρονια η παρεα σε αναγκαζει να βγαινεις στην ιδια καφετερια και να τους παρακαλας να πατε σε μια συναυλια,σε ενα θεατρο,σε ενα σινεμα και να καταληγεις να μην πηγαινεις ουτε εσυ τοτε η πεφτεις στα αντικαταθλιπτικα η τους στελνεις στο αγυριστο.Το ιδιο ισχυει και στις διακοπες.
Αποφασισα οτι με την Ελλαδα τελειωσα και θελω να γνωρισω τον κοσμο.Μαζευω λοιπον λεφτα για city brake και κανεις δεν θα με ακολουθησει.
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Μα....α μου τι κάνω εγώ εδώ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 13 Αύγ 2018, 18:42

Μπίστης έγραψε:
13 Αύγ 2018, 18:38
Σταμάτα, θα φρικάρουμε !

Γιατί; Δεν είπα να κάνετε παιδιά για να τα δείτε να μπουσουλάνε στην άμμο! Απλά είπα ότι ως διακοπές έχουν κάτι ξεχωριστό ως φάση, αν δεν κοιτάς να εστιάσεις να τους φτιάξεις τη σούπερ βαλίτσα με τα σούπερ ρούχα και παπούτσια και έχεις εξαντληθεί και δεν έχεις φροντίσει να δημιουργηθούν οι προϋποθέσεις να χαλαρώσεις στην ξαπλώστρα, επειδή το ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ όλοι!

Εγώ όταν βλέπω τους ελάχιστους γονείς που αφήνουν κάτω του έτους παιδιά στην άμμο παθαίνω κάτι και θέλω και άλλα μωρά :003::003: Που βέβαια είναι μια χαζή επιθυμία που καταπνίγω άμεσα! Αλλά είναι τόοοοοοσο :g094::g094::g094:

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Μα....α μου τι κάνω εγώ εδώ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 13 Αύγ 2018, 18:49

zteo έγραψε:
13 Αύγ 2018, 18:41
Athina__P έγραψε:
13 Αύγ 2018, 18:26
Μπίστης έγραψε:
12 Αύγ 2018, 13:08
:o

Τις πιο ωραίες διακοπές καλοκαιρινές περάσαμε τις εποχές που είχαμε μωρά να μπουσουλάνε στην άμμο και λίγο πιο μεγάλα με μπρατσάκια να πηγαινοφέρνουν τα κουβαδάκια τους γεμίζοντάς τα με άμμο και νερό για ώρες, όσο εμείς χαζεύαμε και λέγαμε, κάτι καλό κάναμε τελικά :g094::g094: Αλλά θέλει να δεις πολλά πράγματα πιο απλά, για να μην καταλήξεις πιο κουρασμένος από όταν ξεκίνησες τις διακοπές.


Αυτό το να πας χωρίς μόνιμη σχέση, δηλαδή πώς να πας; Με αντροκοριτσοπαρέα περιμένοντας μήπως κάτσει κάτι; Με τη μαμά σου; Μόνος; Η πρώτη κατηγορία είναι πλέον ελάχιστοι ανά την επικράτεια, μερικές χούφτες άτομα και πηγαίνουν σε συγκεκριμένους προορισμούς.
Οταν για χρονια η παρεα σε αναγκαζει να βγαινεις στην ιδια καφετερια και να τους παρακαλας να πατε σε μια συναυλια,σε ενα θεατρο,σε ενα σινεμα και να καταληγεις να μην πηγαινεις ουτε εσυ τοτε η πεφτεις στα αντικαταθλιπτικα η τους στελνεις στο αγυριστο.Το ιδιο ισχυει και στις διακοπες.
Αποφασισα οτι με την Ελλαδα τελειωσα και θελω να γνωρισω τον κοσμο.Μαζευω λοιπον λεφτα για city brake και κανεις δεν θα με ακολουθησει.
Εγώ έκανα νέες παρέες δηλαδή στους υπάρχοντες γνωστούς μου έβγαλα ανοιχτή πρόσκληση, σε όλους, και ας μην ήταν κολλητοί και βρήκαμε άτομα με κοινά σημεία που έγιναν παρέα για διακοπές στην πορεία και έχουμε περάσει σούπερ. Όλο αυτό έγινε χωρίς σχεδιασμό, αβίαστα. Είχαμε θέματα μπάτζετ να λύσουμε και αρκετά νταραβέρια αλλά ως θέμα συζήτησης ο σχεδιασμός ενός ταξιδιού, μας ενδιέφερε, ήταν ένα ωραίο χόμπι. Αν έχεις απεριόριστο μπατζετ που ποιος έχει, θέλει λιγότερη κουβέντα και διαπραγμάτευση. Ο στόχος είναι να μην πας εκεί και συζητάς όλη μέρα αν θα πιεις έναν καφέ λόγω μπάτζετ, αυτό χαλάει τη σούπα, αλλά αν τα έχεις βρει με τον άλλο και υπάρχει καλή θέληση και προγραμματισμός, περνάς καλά μόνο με τον ενθουσιασμό να ανακαλύπτεις αυτά που έχει να σου προσφέρει ένα μέρος. Αυτή την εποχή προσιτή πολύ είναι η Ιταλία, αλλά όχι καλοκαίρι βεβαίως, προς φθινόπωρο. Με volotea.

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Μα....α μου τι κάνω εγώ εδώ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 13 Αύγ 2018, 18:53

Dorian έγραψε:
12 Αύγ 2018, 13:53
γιατί όσοι είναι Αθήνα κλπ μπαίνουν στον κόπο να πάνε διακοπές σε ξερονήσια ποτέ δεν κατάλαβα. Κάποιο αταβιστικό κάλεσμα ίσως.
Και τι να κάνουμε αντί για αυτό; :102: Τα ξερονήσια είναι που βρίσκονται πιο κοντά κάπως στην Αθήνα. Τώρα που έφτιαξαν το δρόμο για Πάτρα ήρθε λίγο πιο κοντά και το Ιόνιο, αλλά αλλιώς είναι το πλοίο. Μόνο που έχεις θάλασσα από κάτω σου είναι πιο χαλαρωτική η διαδρομή. Ανεβαίνοντας στο καράβι γεμίζω μπαταρίες αυτομάτως, πριν καν ξεκινήσει το καράβι.

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Μα....α μου τι κάνω εγώ εδώ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 15 Αύγ 2018, 23:54

Χαίρεστε που ειναι αύγουστος λες κι έχετε λεφτά να πάτε διακοπές.
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9860
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Μα....α μου τι κάνω εγώ εδώ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 16 Αύγ 2018, 13:50

Chilloutbuddy έγραψε:
12 Αύγ 2018, 12:57
Mλκες δε με χέζετε, την Παρασκευή θα δουλεύω 12 ώρες και μετά γραμμή στο αεροδρόμιο για 21 ώρες πτήση συν 5 ώρες ενδιάμεσα στο Κατάρ, και μετά 2 ώρες ταξί. Και μετά από 2 βδομάδες το ίδιο για επιστροφή, μετά 5 ώρες ύπνο (αν με πιάσει) και μετά γραφείο.

Ζεστάθηκε ο φραπές λέει, πωπω.
Και δεν πρόλαβα να αλλάξω θέση, πρώτη πτήση 14 ώρες σερί, όλες οι θέσεις φίσκα και θα είμαι χωμένος σε μεσαία θέση ανάμεσα σε δυό άγνωστους.
Δε χωράω που δε χωράω σ'αυτά τα καθίσματα...

Μια χαρά :roll:
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών