Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 22 Οκτ 2021, 12:49

Ζενίθεδρος έγραψε:
22 Οκτ 2021, 01:23
Χαοτικός έγραψε:
22 Οκτ 2021, 00:07
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Οκτ 2021, 22:23


Και εγώ έτσι κοιμόμουν πριν γίνω (χαζο)μπαμπάς. Τώρα, με το που ακούω ...το παιδί! πετάγομαι σαν ελατήριο οποιαδήποτε ώρα της νύχτας ή της ημέρας. Σου είχα πει κάποτε ...βελόνα. :lol:
Να σου ζήσει :D

:g030::smt023:smt038
Να σαι καλά, φίλε. 3 έχω.
Δεν το ήξερα ρε. :D

:smt023
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14549
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 22 Οκτ 2021, 14:09

Χαοτικός έγραψε:
22 Οκτ 2021, 12:49
Και εξήγησα ρε σκουπίδι ότι δεν μένω στις εντυπώσεις αλλά ως αγράμματος και καθυστερημένος που είσαι δεν παίρνεις χαμπάρι.
αν εκτός από εμετικός αρχιμαλάκας δεν ήσουν και τέρμα ηλίθιος θα καταλάβαινες ότι είναι ένα καλό σημείο να το βουλώσεις

Εικόνα

περαστική

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 22 Οκτ 2021, 14:19

Χαοτικός έγραψε:
22 Οκτ 2021, 12:49
nowhere έγραψε:
22 Οκτ 2021, 00:35
Χαοτικός έγραψε:
21 Οκτ 2021, 23:54
Εμένα με έβριζε (αρραβωνιαστικιά) να ξυπνήσω για να πάω για μάθημα που θα έδινα κατατακτήριες. Με έβριζε που δεν άκουγα. Στον ύπνο σου να δέχεσαι επιθετικότητα και καταπίεση. Της ανταπόδωσα και υπολογίζω θα ήταν ό,τι πιο ήπιο γιατί εκείνο τον καιρό δεν έβριζα και σοκαριζόμουν που λέγανε μουνάρες ή γκόμενες τις γυναίκες. (Δεν το έδειχνα όμως. Το ανεχόμουν και το παρατηρούσα). Μετά την αντίδραση μου με έκαψε με το σίδερο στο γόνατο. ( Εδώ τώρα καθένας θα σχημάτιζε τη δική του εικόνα. ΟΚ δεν ήταν με δολοφονική ακραία βία και επιθετικότητα. Ελεγχόμενη κίνηση ήτανε αλλά με έκαψε. Και επειδή στη λεπτομέρεια παίζονται όλα, ναι μπορεί να πει όποιος έχει την ικανότητα ότι ήταν μέσα στο πλαίσιο της κακίας και καθόλου της αφέλεια. Μία άλλη φορά μου είχε πετάξει μπαταρία και μου έσκασε στο ζυγωματικό. Δεν την χτύπησα ποτέ αλλά ούτε και την έβρισα ποτέ. Κι ας ήταν η δεύτερη πιο αρχίδι από όλες όποιες είχα σχέση. Την άλλη όμως την κοπάνησα και την άκουσε για τα καλά. και δεν θα πω τον λόγο. Έτσι. Ας βγάλει ότι συμπέρασμα του έρθει ο κάθε μαλάκας που την έχει δει ότι θα ορίζει όλες τις καταστάσεις και ηθικές. Που νομίζει ότι εσείς δεν είστε μουνόπανα και ίσως χειρότερα κι από μας, μόνο εμείς μπορούμε να είμαστε. Εσείς όχι. ο κάθε καραγκιόζης που λες, θα τη δει ότι δεν έχεις λόγο να φτάσεις να δείρεις μια γυναίκα. Έναν άντρα εντάξει. Θα θεωρεί επίσης ότι δεν μπορεί να σου κάνει μεγάλο κακό μια γυναίκα. Όχι ρε μαλάκα είναι μια γατούλα μόνο και το πολύ να σου κάνει απλά μια γρατζουνιά.

Κατάλαβες καλή μου για τη μαλακία μιλάμε; Ο άλλο ο μαλάκας ο άχρηστος παραθέτει την εικόνα της τύπισσας και νιώθει ότι μου απαντάει κιόλας σε άποψη που είχα αναφερόμενη στη λάθος συνήθεια να καθοδηγείται η άποψή σου από την εντύπωση. μιλάμε για ένα επιλεκτικό αρχίδι που άμα δει αυτήν την εικόνα εν τρέχει και τόοοσο τόσο πολύ κάστανο

Εικόνα
ο άλλος ο μαλάκας ο άχρηστος,που παρεμπιπτόντως είσαι μια τρίχα από ταρχίδια του,έβαλε την φωτό για να σου υπενθυμίσει για τι πράγμα μιλάμε,αλλά εσύ σαν γελοίο ανθρωπάκι που είσαι συνεχίζεις να γράφεις φανταστικές ιστορίες για τον φανταστικό γαμάτο εαυτό σου,ξεφτιλισμένο νανάκι
Και εξήγησα ρε σκουπίδι ότι δεν μένω στις εντυπώσεις αλλά ως αγράμματος και καθυστερημένος που είσαι δεν παίρνεις χαμπάρι.
Ο αλλος ο μαλακας ο αχρηστος σου εβαλε την εικονα για να σου δειξει οτι δεν ειναι θεμα αποψης και εντυπωσης. Ο,τι κι αν σου εχει κανει η συντροφης/φιλη/αδερφη σου, δεν θεωρειται εκεινη υπευθυνη για το σακατεμα της. Τοσο απλα. Και η πραξη αυτη εχει συνεπειες για τον θυτη, αυτος ο αμοιρος ευθυνων που ισχυριζεσαι εσυ οτι ειναι επειδη τον προκαλεσε ισως και του εκανε κατι σοβαρο. Δεν μας ενδιαφερει η αποψη, η εντυπωση και οι εμπειριες που εχεις για τις γυναικες, ουτε η ηθικη σου. Υπαρχουν νομοι, ειτε τους δεχεσαι ειτε οχι.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32117
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 22 Οκτ 2021, 14:28

περαστική έγραψε:
22 Οκτ 2021, 14:19


Ο αλλος ο μαλακας ο αχρηστος σου εβαλε την εικονα για να σου δειξει οτι δεν ειναι θεμα αποψης και εντυπωσης. Ο,τι κι αν σου εχει κανει η συντροφης/φιλη/αδερφη σου, δεν θεωρειται εκεινη υπευθυνη για το σακατεμα της.

εκτος κι αν ειχαμε φωτο απο τον θυτη, και βλεπαμε να του εχει κανει αυτη πρωτη, αναλογη ζημια.

ακρως απιθανο, αλλα παντα να αφηνουμε και ενα παραθυρακι, εφοσον δεν ξερουμε τι προηγηθηκε.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

περαστική

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 22 Οκτ 2021, 15:04

Ασέβαστος έγραψε:
22 Οκτ 2021, 14:28
περαστική έγραψε:
22 Οκτ 2021, 14:19


Ο αλλος ο μαλακας ο αχρηστος σου εβαλε την εικονα για να σου δειξει οτι δεν ειναι θεμα αποψης και εντυπωσης. Ο,τι κι αν σου εχει κανει η συντροφης/φιλη/αδερφη σου, δεν θεωρειται εκεινη υπευθυνη για το σακατεμα της.

εκτος κι αν ειχαμε φωτο απο τον θυτη, και βλεπαμε να του εχει κανει αυτη πρωτη, αναλογη ζημια.

ακρως απιθανο, αλλα παντα να αφηνουμε και ενα παραθυρακι, εφοσον δεν ξερουμε τι προηγηθηκε.
Οταν σαπιζεις καποιον στο ξυλο, εχεις εξ’ ολοκληρου την ευθυνη. Οπως την εχει και το τερας που εριξε βιτριολι. Ο,τι μα ο,τι κι αν προηγηθηκε (που ξερουμε πως δεν προηγηθηκε σε εκεινη την περιπτωση) ΔΕΝ μας αφορα. Δεν εχει σημασια το φυλο. Που προσπαθειτε να δικαιολογησετε τα αδικαιολογητα. Οσοι δεν μπορουν να ελεγξουν τον θυμο τους και δεν υπαρχει ΕΚΤΑΚΤΗ αναγκη (πχ αυτοαμυνα), να επισκεφθουν επειγοντως ψυχοθεραπευτη. Ειναι επικινδυνοι.-

Στην αυτοαμυνα επισης ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ τον εαυτο σου κυριως. Δεν σαπιζεις στο ξυλο τον αλλον με αυτο τον τροπο.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 22 Οκτ 2021, 15:20

περαστική έγραψε:
22 Οκτ 2021, 15:04
Ασέβαστος έγραψε:
22 Οκτ 2021, 14:28
περαστική έγραψε:
22 Οκτ 2021, 14:19


Ο αλλος ο μαλακας ο αχρηστος σου εβαλε την εικονα για να σου δειξει οτι δεν ειναι θεμα αποψης και εντυπωσης. Ο,τι κι αν σου εχει κανει η συντροφης/φιλη/αδερφη σου, δεν θεωρειται εκεινη υπευθυνη για το σακατεμα της.

εκτος κι αν ειχαμε φωτο απο τον θυτη, και βλεπαμε να του εχει κανει αυτη πρωτη, αναλογη ζημια.

ακρως απιθανο, αλλα παντα να αφηνουμε και ενα παραθυρακι, εφοσον δεν ξερουμε τι προηγηθηκε.
Οταν σαπιζεις καποιον στο ξυλο, εχεις εξ’ ολοκληρου την ευθυνη. Οπως την εχει και το τερας που εριξε βιτριολι. Ο,τι μα ο,τι κι αν προηγηθηκε (που ξερουμε πως δεν προηγηθηκε σε εκεινη την περιπτωση) ΔΕΝ μας αφορα. Δεν εχει σημασια το φυλο. Που προσπαθειτε να δικαιολογησετε τα αδικαιολογητα. Οσοι δεν μπορουν να ελεγξουν τον θυμο τους και δεν υπαρχει ΕΚΤΑΚΤΗ αναγκη (πχ αυτοαμυνα), να επισκεφθουν επειγοντως ψυχοθεραπευτη. Ειναι επικινδυνοι.-

Στην αυτοαμυνα επισης ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ τον εαυτο σου κυριως. Δεν σαπιζεις στο ξυλο τον αλλον με αυτο τον τροπο.
μπουτζες
ολα αυτα ειναι παπαριες οσων κανουν μαλακιες κ συγχρονως απαιτουν απο τους αλλους να παραμενουν ψυχραιμοι
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2433
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 22 Οκτ 2021, 15:24

περαστική έγραψε:
22 Οκτ 2021, 15:04
. Οσοι δεν μπορουν να ελεγξουν τον θυμο τους και δεν υπαρχει ΕΚΤΑΚΤΗ αναγκη (πχ αυτοαμυνα), να επισκεφθουν επειγοντως ψυχοθεραπευτη. Ειναι επικινδυνοι.-

Ομως δεν θα πανε σε ψυχοθεραπευτη...Θα συνεχισουν να ειναι εδω. Και αντρες και γυναικες.

Απο κει και περα εχει ο καθενας την ευθυνη να μην μπλεκει με τετοια ατομα. Η εστω στα πρωτα σημαδια να την κανει...

Απ την στιγμη που παραμενει και ενδεχομενως ριχνει και λαδι στην φωτια, τα θελει ο κωλος του.


Στην περιπτωση του Χαο ας πουμε, με το σιδερο κλπ, θεωρω οτι θα επρεπε να την ειχε διωξει πριν απο αυτο, γιατι η αλλη ηταν ψυχ και σιγουρα θα ειχε δωσει σημαδια. Φταιει αυτος που εφτασε η κατασταση στα ακρα.


Ωραιο θα ηταν να ειναι ο κοσμος ιδανικος, αλλα δεν ειναι. :102:

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 22 Οκτ 2021, 15:56

περαστική έγραψε:
22 Οκτ 2021, 15:04

Οταν σαπιζεις καποιον στο ξυλο, εχεις εξ’ ολοκληρου την ευθυνη
Εννοείται. Απλά ρε φιλε υπάρχουν κάποιες πολύ σαδομαζο σχέσεις, δεν παίρνεις χαμπάρι. Δλδ η άλλη γουστάρει, κυριολεκτικά, είναι μαζόχα, επιζητεί να φάει μάπες, μπορεί στο αρρωστημένο της μυαλό να το θεωρεί ενδιαφέρον αυτό ή να την εξιτάρει. Δηλαδή υπάρχουν δύο επίπεδα, ο σαδιστής σαδιζεται σε μια σχέση και ο μαζόχας μαζοχιζεται :102: I know that's deep yo :102::102:

περαστική

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 22 Οκτ 2021, 19:13

Υπαρχουν ανθρωποι που δεν δινουν σημαδια/δειγματα οσο απιστευτο κι αν σας φαινεται. Εκει που λες πεφτουν οι μασκες, μπορει να ειναι η στιγμη που θα σακατευτεις και ολοι θα σου λενε «δεν εφυγες πιο νωρις» και οτι επρεπε να τον καταλαβεις. Εχω ξανακανει την ιδια συζητηση σε αλλο νημα πιο παλια και ανεφερα τον σιριαλ κιλλερ Ορεστη της Κυπρου. Μπορει να πειτε ειναι η εξαιρεση. Ε που να χτυπιεστε κατω, δεν ειμαστε ψυχολογοι και υπαρχουν ανθρωποι που ξερουν να κρυβονται καλα. Αλιμονο αν μεταθετετε τις ευθυνες των θυτων στα θυματα. Λιγο ντροπη καπου δηλαδη. Στην βια αντιδρας με βια μονο σε αυτοαμυνα, αλλιως ο υπευθυνος εισαι εσυ χωρις μα μου και αλλά, ειτε σας αρεσει ειτε οχι. Αλλιως το εννοω οτι χρειαζεστε επειγοντως ψυχοθεραπεια, χωρις να την υποτιμω καθολου. Αυτα, δεν εχω να πω κατι αλλο.

περαστική

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 22 Οκτ 2021, 19:23

Αγις έγραψε:
22 Οκτ 2021, 15:20
περαστική έγραψε:
22 Οκτ 2021, 15:04
Ασέβαστος έγραψε:
22 Οκτ 2021, 14:28



εκτος κι αν ειχαμε φωτο απο τον θυτη, και βλεπαμε να του εχει κανει αυτη πρωτη, αναλογη ζημια.

ακρως απιθανο, αλλα παντα να αφηνουμε και ενα παραθυρακι, εφοσον δεν ξερουμε τι προηγηθηκε.
Οταν σαπιζεις καποιον στο ξυλο, εχεις εξ’ ολοκληρου την ευθυνη. Οπως την εχει και το τερας που εριξε βιτριολι. Ο,τι μα ο,τι κι αν προηγηθηκε (που ξερουμε πως δεν προηγηθηκε σε εκεινη την περιπτωση) ΔΕΝ μας αφορα. Δεν εχει σημασια το φυλο. Που προσπαθειτε να δικαιολογησετε τα αδικαιολογητα. Οσοι δεν μπορουν να ελεγξουν τον θυμο τους και δεν υπαρχει ΕΚΤΑΚΤΗ αναγκη (πχ αυτοαμυνα), να επισκεφθουν επειγοντως ψυχοθεραπευτη. Ειναι επικινδυνοι.-

Στην αυτοαμυνα επισης ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ τον εαυτο σου κυριως. Δεν σαπιζεις στο ξυλο τον αλλον με αυτο τον τροπο.
μπουτζες
ολα αυτα ειναι παπαριες οσων κανουν μαλακιες κ συγχρονως απαιτουν απο τους αλλους να παραμενουν ψυχραιμοι
Δεν απαιτεις τιποτα απο κανεναν. Για την ψυχικη σου υγεια παραμενεις ψυχραιμος και για να μην καταληξεις φυλακη. Αν εχεις θεμα διαχειρισης, εγραψα τι μπορεις να κανεις. :wink Βεβαια αν εσυ βλεπεις τις μαλακιες απο νωρις και γνωριζεις πως υπαρχει η πιθανοτητα να εξοργιστεις και να κανεις μαλακια, ΦΕΥΓΕΙΣ, απομακρυνεσαι, πώς το λενε. Παντως δεν σακατευεις τον/την αλλο/η γιατι γινεσαι χειροτερος απο εκεινον/η.

Αλλα ξερω, τσαμπα τα γραφω. Για ολα φταινε οι ακαρδες γυναικες που προκαλουν.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3279
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 22 Οκτ 2021, 19:26

περαστική έγραψε:
22 Οκτ 2021, 15:04
Ασέβαστος έγραψε:
22 Οκτ 2021, 14:28
περαστική έγραψε:
22 Οκτ 2021, 14:19


Ο αλλος ο μαλακας ο αχρηστος σου εβαλε την εικονα για να σου δειξει οτι δεν ειναι θεμα αποψης και εντυπωσης. Ο,τι κι αν σου εχει κανει η συντροφης/φιλη/αδερφη σου, δεν θεωρειται εκεινη υπευθυνη για το σακατεμα της.

εκτος κι αν ειχαμε φωτο απο τον θυτη, και βλεπαμε να του εχει κανει αυτη πρωτη, αναλογη ζημια.

ακρως απιθανο, αλλα παντα να αφηνουμε και ενα παραθυρακι, εφοσον δεν ξερουμε τι προηγηθηκε.
Οταν σαπιζεις καποιον στο ξυλο, εχεις εξ’ ολοκληρου την ευθυνη. Οπως την εχει και το τερας που εριξε βιτριολι. Ο,τι μα ο,τι κι αν προηγηθηκε (που ξερουμε πως δεν προηγηθηκε σε εκεινη την περιπτωση) ΔΕΝ μας αφορα. Δεν εχει σημασια το φυλο. Που προσπαθειτε να δικαιολογησετε τα αδικαιολογητα. Οσοι δεν μπορουν να ελεγξουν τον θυμο τους και δεν υπαρχει ΕΚΤΑΚΤΗ αναγκη (πχ αυτοαμυνα), να επισκεφθουν επειγοντως ψυχοθεραπευτη. Ειναι επικινδυνοι.-

Στην αυτοαμυνα επισης ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ τον εαυτο σου κυριως. Δεν σαπιζεις στο ξυλο τον αλλον με αυτο τον τροπο.
Εντάξει εδώ θα συμφωνήσω με τον Χαοτικό, αυτά που γράφεις είναι παντελώς naive μαλακίες. Η πραγματικότητα δεν δουλεύει με τέτοιους αφορισμούς. Κάτσε εσύ 24/7 με ένα fully abusive άνθρωπο (και δεν μιλάω καν για φυσικό abuse, μια χαρά είναι και το λεκτικό και ειδικά οι γυναίκες από πολύ μικρή ηλικία το κάνουν master) και έλα ξαναγράψε μας ποιός έχει την ευθύνη για το ξύλο που μπορεί να του έριξες. Όταν κάποιος σε φτάνει στα άκρα εν γνώση του (και πολύς κόσμος το κάνει αυτό στις σχέσεις του) φυσικά και έχει ευθύνη και αυτός.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

περαστική

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 22 Οκτ 2021, 19:31

klg έγραψε:
22 Οκτ 2021, 19:26
περαστική έγραψε:
22 Οκτ 2021, 15:04
Ασέβαστος έγραψε:
22 Οκτ 2021, 14:28



εκτος κι αν ειχαμε φωτο απο τον θυτη, και βλεπαμε να του εχει κανει αυτη πρωτη, αναλογη ζημια.

ακρως απιθανο, αλλα παντα να αφηνουμε και ενα παραθυρακι, εφοσον δεν ξερουμε τι προηγηθηκε.
Οταν σαπιζεις καποιον στο ξυλο, εχεις εξ’ ολοκληρου την ευθυνη. Οπως την εχει και το τερας που εριξε βιτριολι. Ο,τι μα ο,τι κι αν προηγηθηκε (που ξερουμε πως δεν προηγηθηκε σε εκεινη την περιπτωση) ΔΕΝ μας αφορα. Δεν εχει σημασια το φυλο. Που προσπαθειτε να δικαιολογησετε τα αδικαιολογητα. Οσοι δεν μπορουν να ελεγξουν τον θυμο τους και δεν υπαρχει ΕΚΤΑΚΤΗ αναγκη (πχ αυτοαμυνα), να επισκεφθουν επειγοντως ψυχοθεραπευτη. Ειναι επικινδυνοι.-

Στην αυτοαμυνα επισης ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ τον εαυτο σου κυριως. Δεν σαπιζεις στο ξυλο τον αλλον με αυτο τον τροπο.
Εντάξει εδώ θα συμφωνήσω με τον Χαοτικό, αυτά που γράφεις είναι παντελώς naive μαλακίες. Η πραγματικότητα δεν δουλεύει με τέτοιους αφορισμούς. Κάτσε εσύ 24/7 με ένα fully abusive άνθρωπο (και δεν μιλάω καν για φυσικό abuse, μια χαρά είναι και το λεκτικό και ειδικά οι γυναίκες από πολύ μικρή ηλικία το κάνουν master) και έλα ξαναγράψε μας ποιός έχει την ευθύνη για το ξύλο που μπορεί να του έριξες. Όταν κάποιος σε φτάνει στα άκρα εν γνώση του (και πολύς κόσμος το κάνει αυτό στις σχέσεις του) φυσικά και έχει ευθύνη και αυτός.
Ζω με τετοιους ανθρωπους. Ο ενας κοντεψε να με αφησει στον τοπο. Αν εκανα το ιδιο θα ΜΙΣΟΥΣΑ τον ευατο μου. Και κυριως θα εψαχνα ΓΙΑΤΙ δεν εφυγα επιτοπου απο το ΣΗΜΕΙΟ και δεν βρηκα αλλο τροπο να εκτονωσω τον θυμο και την απελπισια μου. Δεν μιλαω εκ του ασφαλους και ειλικρινα ΤΡΟΜΑΖΩ με την οπτικη σας. Ειδικα αυτο που λες με την λεκτικη βια και με το να απαντας με σκετη ΒΙΑ ειναι τραγικο.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3279
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 22 Οκτ 2021, 19:52

περαστική έγραψε:
22 Οκτ 2021, 19:31
klg έγραψε:
22 Οκτ 2021, 19:26
περαστική έγραψε:
22 Οκτ 2021, 15:04


Οταν σαπιζεις καποιον στο ξυλο, εχεις εξ’ ολοκληρου την ευθυνη. Οπως την εχει και το τερας που εριξε βιτριολι. Ο,τι μα ο,τι κι αν προηγηθηκε (που ξερουμε πως δεν προηγηθηκε σε εκεινη την περιπτωση) ΔΕΝ μας αφορα. Δεν εχει σημασια το φυλο. Που προσπαθειτε να δικαιολογησετε τα αδικαιολογητα. Οσοι δεν μπορουν να ελεγξουν τον θυμο τους και δεν υπαρχει ΕΚΤΑΚΤΗ αναγκη (πχ αυτοαμυνα), να επισκεφθουν επειγοντως ψυχοθεραπευτη. Ειναι επικινδυνοι.-

Στην αυτοαμυνα επισης ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ τον εαυτο σου κυριως. Δεν σαπιζεις στο ξυλο τον αλλον με αυτο τον τροπο.
Εντάξει εδώ θα συμφωνήσω με τον Χαοτικό, αυτά που γράφεις είναι παντελώς naive μαλακίες. Η πραγματικότητα δεν δουλεύει με τέτοιους αφορισμούς. Κάτσε εσύ 24/7 με ένα fully abusive άνθρωπο (και δεν μιλάω καν για φυσικό abuse, μια χαρά είναι και το λεκτικό και ειδικά οι γυναίκες από πολύ μικρή ηλικία το κάνουν master) και έλα ξαναγράψε μας ποιός έχει την ευθύνη για το ξύλο που μπορεί να του έριξες. Όταν κάποιος σε φτάνει στα άκρα εν γνώση του (και πολύς κόσμος το κάνει αυτό στις σχέσεις του) φυσικά και έχει ευθύνη και αυτός.
Ζω με τετοιους ανθρωπους. Ο ενας κοντεψε να με αφησει στον τοπο. Αν εκανα το ιδιο θα ΜΙΣΟΥΣΑ τον ευατο μου. Και κυριως θα εψαχνα ΓΙΑΤΙ δεν εφυγα επιτοπου απο το ΣΗΜΕΙΟ και δεν βρηκα αλλο τροπο να εκτονωσω τον θυμο και την απελπισια μου. Δεν μιλαω εκ του ασφαλους και ειλικρινα ΤΡΟΜΑΖΩ με την οπτικη σας. Ειδικα αυτο που λες με την λεκτικη βια και με το να απαντας με σκετη ΒΙΑ ειναι τραγικο.
Βασικά τραγικό είναι το πατροναρίστικο ύφος σου. Και άλλοι έχουμε ζήσει σε abusive περιβάλλοντα και εγώ ας πούμε θα μισούσα τον εαυτό μου εάν δεν έκανα appropriately respond. Αυτό το γελοίο attitude ότι μπορείς να λες και να κάνεις ό,τι μαλακία θες στον άλλον (το οποίο είναι κλασικό γυνακείο MO πχ), αλλά αυτός φταίει άμα σε αρχίσει στις κλωτσιές πρέπει να το ξεπεράσουμε κάποτε σαν ανθρώποτητα. Όταν κάποιος εν γνώσει του σε φτάνει στα άκρα, έχει αυτός την ευθύνη. Τώρα αν εσύ νομικά είσαι σε fault είναι παντελώς διαφορετική συζήτηση.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11456
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 22 Οκτ 2021, 19:54

Κάπου εδώ να θυμισομε πως δε μιλάμε για εναν τσαμπουκά στο δρόμο , μεταξύ αγνώστων.
Μιλάμε για σχέση μεταξυ 2 ανθρωπων.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 22 Οκτ 2021, 19:59

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
22 Οκτ 2021, 19:54
Κάπου εδώ να θυμισομε πως δε μιλάμε για εναν τσαμπουκά στο δρόμο , μεταξύ αγνώστων.
Μιλάμε για σχέση μεταξυ 2 ανθρωπων.
Λεπτομέρειες.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών