Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20232
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 22 Οκτ 2021, 20:04

klg έγραψε:
22 Οκτ 2021, 19:52
περαστική έγραψε:
22 Οκτ 2021, 19:31
klg έγραψε:
22 Οκτ 2021, 19:26


Εντάξει εδώ θα συμφωνήσω με τον Χαοτικό, αυτά που γράφεις είναι παντελώς naive μαλακίες. Η πραγματικότητα δεν δουλεύει με τέτοιους αφορισμούς. Κάτσε εσύ 24/7 με ένα fully abusive άνθρωπο (και δεν μιλάω καν για φυσικό abuse, μια χαρά είναι και το λεκτικό και ειδικά οι γυναίκες από πολύ μικρή ηλικία το κάνουν master) και έλα ξαναγράψε μας ποιός έχει την ευθύνη για το ξύλο που μπορεί να του έριξες. Όταν κάποιος σε φτάνει στα άκρα εν γνώση του (και πολύς κόσμος το κάνει αυτό στις σχέσεις του) φυσικά και έχει ευθύνη και αυτός.
Ζω με τετοιους ανθρωπους. Ο ενας κοντεψε να με αφησει στον τοπο. Αν εκανα το ιδιο θα ΜΙΣΟΥΣΑ τον ευατο μου. Και κυριως θα εψαχνα ΓΙΑΤΙ δεν εφυγα επιτοπου απο το ΣΗΜΕΙΟ και δεν βρηκα αλλο τροπο να εκτονωσω τον θυμο και την απελπισια μου. Δεν μιλαω εκ του ασφαλους και ειλικρινα ΤΡΟΜΑΖΩ με την οπτικη σας. Ειδικα αυτο που λες με την λεκτικη βια και με το να απαντας με σκετη ΒΙΑ ειναι τραγικο.
Βασικά τραγικό είναι το πατροναρίστικο ύφος σου. Και άλλοι έχουμε ζήσει σε abusive περιβάλλοντα και εγώ ας πούμε θα μισούσα τον εαυτό μου εάν δεν έκανα appropriately respond. Αυτό το γελοίο attitude ότι μπορείς να λες και να κάνεις ό,τι μαλακία θες στον άλλον (το οποίο είναι κλασικό γυνακείο MO πχ), αλλά αυτός φταίει άμα σε αρχίσει στις κλωτσιές πρέπει να το ξεπεράσουμε κάποτε σαν ανθρώποτητα. Όταν κάποιος εν γνώσει του σε φτάνει στα άκρα, έχει αυτός την ευθύνη. Τώρα αν εσύ νομικά είσαι σε fault είναι παντελώς διαφορετική συζήτηση.
Αν εξαιρέσουμε το οικογενειακό περιβάλλον του τέκνου (έως τα 18), ο ενήλικας, γιατί θεωρείς δεδομένο ότι αντί να σηκωθεί να φύγει άμεσα, είναι προτιμότερο να κάτσει σε abusive relationship και να απαντήσει με βία; :p2: Δηλαδή στο σενάριο που υποθέτω ότι υπονοείς κάποια πχ σου πρήζει τα συκώτια ατελείωτα κι εσύ μια μέρα σκας και την πλακώνεις στις μάπες, αντί να σηκωθείς να φύγεις εξ αρχής κι αυτό ας πούμε δικαιολογείται κατά τη γνώμη σου;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Cecily Anne την 22 Οκτ 2021, 20:18, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14585
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 22 Οκτ 2021, 20:11

klg έγραψε:
22 Οκτ 2021, 19:26

Εντάξει εδώ θα συμφωνήσω με τον Χαοτικό, αυτά που γράφεις είναι παντελώς naive μαλακίες. Η πραγματικότητα δεν δουλεύει με τέτοιους αφορισμούς. Κάτσε εσύ 24/7 με ένα fully abusive άνθρωπο (και δεν μιλάω καν για φυσικό abuse, μια χαρά είναι και το λεκτικό και ειδικά οι γυναίκες από πολύ μικρή ηλικία το κάνουν master) και έλα ξαναγράψε μας ποιός έχει την ευθύνη για το ξύλο που μπορεί να του έριξες. Όταν κάποιος σε φτάνει στα άκρα εν γνώση του (και πολύς κόσμος το κάνει αυτό στις σχέσεις του) φυσικά και έχει ευθύνη και αυτός.
αυτή είναι η πραγματικότητα?για ποιο λόγο να κάτσεις ρε άνθρωπε,σιαμαίος ή αλυσοδεμένος είσαι?

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 22 Οκτ 2021, 20:11

Cecily Anne έγραψε:
22 Οκτ 2021, 20:04
klg έγραψε:
22 Οκτ 2021, 19:52
περαστική έγραψε:
22 Οκτ 2021, 19:31


Ζω με τετοιους ανθρωπους. Ο ενας κοντεψε να με αφησει στον τοπο. Αν εκανα το ιδιο θα ΜΙΣΟΥΣΑ τον ευατο μου. Και κυριως θα εψαχνα ΓΙΑΤΙ δεν εφυγα επιτοπου απο το ΣΗΜΕΙΟ και δεν βρηκα αλλο τροπο να εκτονωσω τον θυμο και την απελπισια μου. Δεν μιλαω εκ του ασφαλους και ειλικρινα ΤΡΟΜΑΖΩ με την οπτικη σας. Ειδικα αυτο που λες με την λεκτικη βια και με το να απαντας με σκετη ΒΙΑ ειναι τραγικο.
Βασικά τραγικό είναι το πατροναρίστικο ύφος σου. Και άλλοι έχουμε ζήσει σε abusive περιβάλλοντα και εγώ ας πούμε θα μισούσα τον εαυτό μου εάν δεν έκανα appropriately respond. Αυτό το γελοίο attitude ότι μπορείς να λες και να κάνεις ό,τι μαλακία θες στον άλλον (το οποίο είναι κλασικό γυνακείο MO πχ), αλλά αυτός φταίει άμα σε αρχίσει στις κλωτσιές πρέπει να το ξεπεράσουμε κάποτε σαν ανθρώποτητα. Όταν κάποιος εν γνώσει του σε φτάνει στα άκρα, έχει αυτός την ευθύνη. Τώρα αν εσύ νομικά είσαι σε fault είναι παντελώς διαφορετική συζήτηση.
Αν εξαιρέσουμε το οικογενειακό περιβάλλον του τέκνου (έως τα 18), ο ενήλικας, γιατί θεωρείς δεδομένο ότι αντί να σηκωθεί να φύγει άμεσα, είναι προτιμότερο να κάτσει σε abusive relationship και να απαντήσει με βία; :p2: Δηλαδή στο σενάριο που υποθέτω ότι υποννοείς κάποια πχ σου πρήζει τα συκώτια ατελείωτα κι εσύ μια μέρα σκας και την πλακώνεις στις μάπες, αντί να σηκωθείς να φύγεις εξ αρχής κι αυτό ας πούμε δικαιολογείται κατά τη γνώμη σου;
Η βία δεν είναι μόνο σωματική. Ένα θύμα που δέχεται ψυχολογική βια(πραγματική όχι μαλακίες) ή μπορεί και σωματική μπαίνει σε μια παθητική κατάσταση που δύσκολα ξεφεύγει από αυτή την κατάσταση. Για αυτό πολλές γυναίκες που τρώνε ξύλο δεν κάνουν εύκολα την κίνηση να φύγουν. Οι παλιότερες τουλάχιστον ακόμα πιο δύσκολα.
Αλλά από την άλλη ένα τέτοιο άτομο και δύσκολα θα κάνει την κίνηση να ξυλοκόπησει το άλλο άτομο.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20232
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 22 Οκτ 2021, 20:13

Naida έγραψε:
22 Οκτ 2021, 20:11
Cecily Anne έγραψε:
22 Οκτ 2021, 20:04
klg έγραψε:
22 Οκτ 2021, 19:52


Βασικά τραγικό είναι το πατροναρίστικο ύφος σου. Και άλλοι έχουμε ζήσει σε abusive περιβάλλοντα και εγώ ας πούμε θα μισούσα τον εαυτό μου εάν δεν έκανα appropriately respond. Αυτό το γελοίο attitude ότι μπορείς να λες και να κάνεις ό,τι μαλακία θες στον άλλον (το οποίο είναι κλασικό γυνακείο MO πχ), αλλά αυτός φταίει άμα σε αρχίσει στις κλωτσιές πρέπει να το ξεπεράσουμε κάποτε σαν ανθρώποτητα. Όταν κάποιος εν γνώσει του σε φτάνει στα άκρα, έχει αυτός την ευθύνη. Τώρα αν εσύ νομικά είσαι σε fault είναι παντελώς διαφορετική συζήτηση.
Αν εξαιρέσουμε το οικογενειακό περιβάλλον του τέκνου (έως τα 18), ο ενήλικας, γιατί θεωρείς δεδομένο ότι αντί να σηκωθεί να φύγει άμεσα, είναι προτιμότερο να κάτσει σε abusive relationship και να απαντήσει με βία; :p2: Δηλαδή στο σενάριο που υποθέτω ότι υποννοείς κάποια πχ σου πρήζει τα συκώτια ατελείωτα κι εσύ μια μέρα σκας και την πλακώνεις στις μάπες, αντί να σηκωθείς να φύγεις εξ αρχής κι αυτό ας πούμε δικαιολογείται κατά τη γνώμη σου;
Η βία δεν είναι μόνο σωματική. Ένα θύμα που δέχεται ψυχολογική βια(πραγματική όχι μαλακίες) ή μπορεί και σωματική μπαίνει σε μια παθητική κατάσταση που δύσκολα ξεφεύγει από αυτή την κατάσταση. Για αυτό πολλές γυναίκες που τρώνε ξύλο δεν κάνουν εύκολα την κίνηση να φύγουν. Οι παλιότερες τουλάχιστον.
Αλλά από την άλλη ένα τέτοιο άτομο και δύσκολα θα κάνει την κίνηση να ξυλοκόπησει το άλλο άτομο.
Δε συμφωνώ, όταν γίνει το μπαμ, δεν υπάρχει έλεγχος. Μπορεί η "καταπιεσμένη" να πιάσει το μαχαίρι και να τον σφάξει στα καλά καθούμενα ή ο καταπιεσμένος να την πλακώσει στις μάπες για έναν τελείως άκυρο λόγο. Γενικά οι περιπτώσεις που υπομένουν συνειδητά καταπιεστικές σχέσεις, χρήζουν ψυχανάλυσης (και φυσικά απομάκρυνσης από τη σχέση).
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 22 Οκτ 2021, 20:26

Cecily Anne έγραψε:
22 Οκτ 2021, 20:13

Δε συμφωνώ, όταν γίνει το μπαμ, δεν υπάρχει έλεγχος. Μπορεί η "καταπιεσμένη" να πιάσει το μαχαίρι και να τον σφάξει στα καλά καθούμενα ή ο καταπιεσμένος να την πλακώσει στις μάπες για έναν τελείως άκυρο λόγο. Γενικά οι περιπτώσεις που υπομένουν συνειδητά καταπιεστικές σχέσεις, χρήζουν ψυχανάλυσης (και φυσικά απομάκρυνσης από τη σχέση).
Ναι αυτό λέω. Δεν θα το ακούσεις συχνά το θύμα ψυχολογικής ή σωματικής βίας να πιάσει το μαχαίρι ή να ασκήσει σωματική βία σε φάση επίθεσης. Και σαφώς όταν λέμε ψυχολογική βία δεν εννοούμε το
"ρε Τάκη φτιάξε αυτή την βρύση επιτέλους που στάζει, έλεος όλα εγώ πρέπει να στα λέω, σε παρακαλάω τόσο καιρό και όλο με γράφεις, έλεος βαρέθηκα να τα κάνω όλα εγώ εδώ μέσα " x 50 φορές την εβδομάδα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

περαστική

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 22 Οκτ 2021, 21:58

klg έγραψε:
22 Οκτ 2021, 19:52
περαστική έγραψε:
22 Οκτ 2021, 19:31
klg έγραψε:
22 Οκτ 2021, 19:26


Εντάξει εδώ θα συμφωνήσω με τον Χαοτικό, αυτά που γράφεις είναι παντελώς naive μαλακίες. Η πραγματικότητα δεν δουλεύει με τέτοιους αφορισμούς. Κάτσε εσύ 24/7 με ένα fully abusive άνθρωπο (και δεν μιλάω καν για φυσικό abuse, μια χαρά είναι και το λεκτικό και ειδικά οι γυναίκες από πολύ μικρή ηλικία το κάνουν master) και έλα ξαναγράψε μας ποιός έχει την ευθύνη για το ξύλο που μπορεί να του έριξες. Όταν κάποιος σε φτάνει στα άκρα εν γνώση του (και πολύς κόσμος το κάνει αυτό στις σχέσεις του) φυσικά και έχει ευθύνη και αυτός.
Ζω με τετοιους ανθρωπους. Ο ενας κοντεψε να με αφησει στον τοπο. Αν εκανα το ιδιο θα ΜΙΣΟΥΣΑ τον ευατο μου. Και κυριως θα εψαχνα ΓΙΑΤΙ δεν εφυγα επιτοπου απο το ΣΗΜΕΙΟ και δεν βρηκα αλλο τροπο να εκτονωσω τον θυμο και την απελπισια μου. Δεν μιλαω εκ του ασφαλους και ειλικρινα ΤΡΟΜΑΖΩ με την οπτικη σας. Ειδικα αυτο που λες με την λεκτικη βια και με το να απαντας με σκετη ΒΙΑ ειναι τραγικο.
Βασικά τραγικό είναι το πατροναρίστικο ύφος σου. Και άλλοι έχουμε ζήσει σε abusive περιβάλλοντα και εγώ ας πούμε θα μισούσα τον εαυτό μου εάν δεν έκανα appropriately respond. Αυτό το γελοίο attitude ότι μπορείς να λες και να κάνεις ό,τι μαλακία θες στον άλλον (το οποίο είναι κλασικό γυνακείο MO πχ), αλλά αυτός φταίει άμα σε αρχίσει στις κλωτσιές πρέπει να το ξεπεράσουμε κάποτε σαν ανθρώποτητα. Όταν κάποιος εν γνώσει του σε φτάνει στα άκρα, έχει αυτός την ευθύνη. Τώρα αν εσύ νομικά είσαι σε fault είναι παντελώς διαφορετική συζήτηση.
Ειλικρινα δεν θελω καν να συνεχισω την συζητηση. ΣΕ ΦΟΒΑΜΑΙ. Και εσενα και οσους εχετε τα ιδια μυαλα. Και δυστυχως φαινεται πως ειστε πολλοι. Και αντρες και γυναικες. Τωρα αν εσεις επικεντρωνεστε στις γυναικες, δικαιωμα σας, αλλα δεν θα ακολουθησω.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 22 Οκτ 2021, 22:13

Βασικά είναι άκυρο το σε φέρνει η άλλη σε σημείο που την χτυπήσεις και να φταίει αυτή. Ποιο είναι το σημείο αυτό για κάθε άνθρωπο;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

περαστική

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 22 Οκτ 2021, 22:17

Παντα για τα δικα μας ψυχολογικα (και διαχειριση τους) θα φταιει καποιος αλλος. Ο αλλος ειναι ο σάικο, ο αλλος τους εφερε σ’ αυτη την θεση. Εκεινοι δεν μπορεσαν να κρατηθουν, δεν μπορεσαν να φυγουν, ειναι προτιμοτερο να σακατεψουμε τον απεναντι και να του ριξουμε την ευθυνη γιατι στο αρρωστημενο μυαλο μας οντως ετσι θα σκεφτομαστε και δεν θα μπορουμε να ψαξουμε για αλλη λυση ή να προλαβουμε καταστασεις.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20232
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 22 Οκτ 2021, 22:20

Naida έγραψε:
22 Οκτ 2021, 22:13
Βασικά είναι άκυρο το σε φέρνει η άλλη σε σημείο που την χτυπήσεις και να φταίει αυτή. Ποιο είναι το σημείο αυτό για κάθε άνθρωπο;
Τίποτα Νάιδά μου, λαμπάδα θα μας ανάψουν, στα ώπα ώπα θα μας έχουν, δε βλέπεις τι τραβάνε τα κακόμοιρα εδώ μέσα; Τώρα πάω να του πω ότι καλύτερη δε θα βρει. :smt005:
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 22 Οκτ 2021, 22:35

Cecily Anne έγραψε:
22 Οκτ 2021, 22:20
Naida έγραψε:
22 Οκτ 2021, 22:13
Βασικά είναι άκυρο το σε φέρνει η άλλη σε σημείο που την χτυπήσεις και να φταίει αυτή. Ποιο είναι το σημείο αυτό για κάθε άνθρωπο;
Τίποτα Νάιδά μου, λαμπάδα θα μας ανάψουν, στα ώπα ώπα θα μας έχουν, δε βλέπεις τι τραβάνε τα κακόμοιρα εδώ μέσα; Τώρα πάω να του πω ότι καλύτερη δε θα βρει. :smt005:
Εννοείται και λαμπάδα θα μας ανάψουν ρε. Τι είμαστε τίποτα τυχαίες; εγώ του έχω πει να κάνεις τον σταυρό σου που βρέθηκα στον δρόμο σου και γνώρισες λίγη τελειότητα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25897
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 22 Οκτ 2021, 22:43

klg έγραψε:
22 Οκτ 2021, 19:52
περαστική έγραψε:
22 Οκτ 2021, 19:31
klg έγραψε:
22 Οκτ 2021, 19:26


Εντάξει εδώ θα συμφωνήσω με τον Χαοτικό, αυτά που γράφεις είναι παντελώς naive μαλακίες. Η πραγματικότητα δεν δουλεύει με τέτοιους αφορισμούς. Κάτσε εσύ 24/7 με ένα fully abusive άνθρωπο (και δεν μιλάω καν για φυσικό abuse, μια χαρά είναι και το λεκτικό και ειδικά οι γυναίκες από πολύ μικρή ηλικία το κάνουν master) και έλα ξαναγράψε μας ποιός έχει την ευθύνη για το ξύλο που μπορεί να του έριξες. Όταν κάποιος σε φτάνει στα άκρα εν γνώση του (και πολύς κόσμος το κάνει αυτό στις σχέσεις του) φυσικά και έχει ευθύνη και αυτός.
Ζω με τετοιους ανθρωπους. Ο ενας κοντεψε να με αφησει στον τοπο. Αν εκανα το ιδιο θα ΜΙΣΟΥΣΑ τον ευατο μου. Και κυριως θα εψαχνα ΓΙΑΤΙ δεν εφυγα επιτοπου απο το ΣΗΜΕΙΟ και δεν βρηκα αλλο τροπο να εκτονωσω τον θυμο και την απελπισια μου. Δεν μιλαω εκ του ασφαλους και ειλικρινα ΤΡΟΜΑΖΩ με την οπτικη σας. Ειδικα αυτο που λες με την λεκτικη βια και με το να απαντας με σκετη ΒΙΑ ειναι τραγικο.
Βασικά τραγικό είναι το πατροναρίστικο ύφος σου. Και άλλοι έχουμε ζήσει σε abusive περιβάλλοντα και εγώ ας πούμε θα μισούσα τον εαυτό μου εάν δεν έκανα appropriately respond. Αυτό το γελοίο attitude ότι μπορείς να λες και να κάνεις ό,τι μαλακία θες στον άλλον (το οποίο είναι κλασικό γυνακείο MO πχ), αλλά αυτός φταίει άμα σε αρχίσει στις κλωτσιές πρέπει να το ξεπεράσουμε κάποτε σαν ανθρώποτητα. Όταν κάποιος εν γνώσει του σε φτάνει στα άκρα, έχει αυτός την ευθύνη. Τώρα αν εσύ νομικά είσαι σε fault είναι παντελώς διαφορετική συζήτηση.
:smt023
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 22 Οκτ 2021, 23:27

nowhere έγραψε:
22 Οκτ 2021, 14:09
Χαοτικός έγραψε:
22 Οκτ 2021, 12:49
Και εξήγησα ρε σκουπίδι ότι δεν μένω στις εντυπώσεις αλλά ως αγράμματος και καθυστερημένος που είσαι δεν παίρνεις χαμπάρι.
αν εκτός από εμετικός αρχιμαλάκας δεν ήσουν και τέρμα ηλίθιος θα καταλάβαινες ότι είναι ένα καλό σημείο να το βουλώσεις

Εικόνα

Αν χρειαζόταν να καταλάβω κάτι θα γινόταν αυτό από την πρώτη στιγμή.Δεν είμαι σαν κι εσένα που δεν πρόκειται να καταλάβεις Πόσο πόσο μαλάκας είσαι και ότι πρέπει να μην μπαίνεις σε κανένα νήμα γιατί μόνο σκατά αφήνεις
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11530
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 22 Οκτ 2021, 23:31

Cecily Anne έγραψε:
22 Οκτ 2021, 22:20
Naida έγραψε:
22 Οκτ 2021, 22:13
Βασικά είναι άκυρο το σε φέρνει η άλλη σε σημείο που την χτυπήσεις και να φταίει αυτή. Ποιο είναι το σημείο αυτό για κάθε άνθρωπο;
Τίποτα Νάιδά μου, λαμπάδα θα μας ανάψουν, στα ώπα ώπα θα μας έχουν, δε βλέπεις τι τραβάνε τα κακόμοιρα εδώ μέσα; Τώρα πάω να του πω ότι καλύτερη δε θα βρει. :smt005:
Το ακριβώς αντίθετο.
Δείτε τι κυκλοφορεί και πηγαίνετε να τους κάνετε μια αγκαλιά , να τους φέρετε τις παντόφλες και να τους φτιάξετε ενα ωραιότατο σάντουιτς.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 22 Οκτ 2021, 23:40

περαστική έγραψε:
22 Οκτ 2021, 14:19
Χαοτικός έγραψε:
22 Οκτ 2021, 12:49
nowhere έγραψε:
22 Οκτ 2021, 00:35

ο άλλος ο μαλάκας ο άχρηστος,που παρεμπιπτόντως είσαι μια τρίχα από ταρχίδια του,έβαλε την φωτό για να σου υπενθυμίσει για τι πράγμα μιλάμε,αλλά εσύ σαν γελοίο ανθρωπάκι που είσαι συνεχίζεις να γράφεις φανταστικές ιστορίες για τον φανταστικό γαμάτο εαυτό σου,ξεφτιλισμένο νανάκι
Και εξήγησα ρε σκουπίδι ότι δεν μένω στις εντυπώσεις αλλά ως αγράμματος και καθυστερημένος που είσαι δεν παίρνεις χαμπάρι.
Ο αλλος ο μαλακας ο αχρηστος σου εβαλε την εικονα για να σου δειξει οτι δεν ειναι θεμα αποψης και εντυπωσης. Ο,τι κι αν σου εχει κανει η συντροφης/φιλη/αδερφη σου, δεν θεωρειται εκεινη υπευθυνη για το σακατεμα της. Τοσο απλα. Και η πραξη αυτη εχει συνεπειες για τον θυτη, αυτος ο αμοιρος ευθυνων που ισχυριζεσαι εσυ οτι ειναι επειδη τον προκαλεσε ισως και του εκανε κατι σοβαρο. Δεν μας ενδιαφερει η αποψη, η εντυπωση και οι εμπειριες που εχεις για τις γυναικες, ουτε η ηθικη σου. Υπαρχουν νομοι, ειτε τους δεχεσαι ειτε οχι.
Είσαι και των θετικών επιστημών τώρα. Ξεκινάς να μου πεις γιατί έβαλε ο μαλάκας τη φωτογραφία και καταλήγεις ότι επειδή υπάρχουν νόμοι. Πρώτο ζντόινγκ εδώ. Μου λες ότι δεν σ' ενδιαφέρουν οι εμπειρίες μου ή η ηθική μου. Εμένα, ποιος σου είπε ότι μ' ενδιαφέρει η δική σου; Δεύτερο ζντόινγκ γιατί απλά ήθελες να μιλήσεις απορριπτικά. χι να τοποθετηθείς στην άποψη. Άρα γιατί απαντάς; Άσε τα σχόλια μου έτσι, αφού δεν δέχεσαι τα ελατήρια τους.
Τι θα πει δεν θεωρείται εκείνη υπεύθυνη για το σακάτεμα της; πως το εννοείς; Έκανες έρευνα και απέδειξες ότι κανένας και τίποτα δεν τη θεωρεί υπεύθυνη; Ή απλά (όπως πάντα δηλαδή) εσύ είσαι που δεν το θεωρείς αυτό και δεν σε νοιάζει να βρεις οποιονδήποτε λόγο μπορεί να έχει κανείς που θεωρεί.

(Ξέρεις τα ποστ όλων μας έχουν εμφανείς σημειολογίες. Είναι δε περισσότερες από μία. Θες δεν θες φαίνεται και το συναισθηματικό ποστ και το κακόβουλο και το κομπλεξικό και πολλά πολλά ακόμα. Μην μου το παίζεις επιχείρημα όταν θες να βγάλεις κάτι άλλο. Αχταρμάς γίνεται.)
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 22 Οκτ 2021, 23:51

Αγις έγραψε:
22 Οκτ 2021, 22:43
klg έγραψε:
22 Οκτ 2021, 19:52
περαστική έγραψε:
22 Οκτ 2021, 19:31


Ζω με τετοιους ανθρωπους. Ο ενας κοντεψε να με αφησει στον τοπο. Αν εκανα το ιδιο θα ΜΙΣΟΥΣΑ τον ευατο μου. Και κυριως θα εψαχνα ΓΙΑΤΙ δεν εφυγα επιτοπου απο το ΣΗΜΕΙΟ και δεν βρηκα αλλο τροπο να εκτονωσω τον θυμο και την απελπισια μου. Δεν μιλαω εκ του ασφαλους και ειλικρινα ΤΡΟΜΑΖΩ με την οπτικη σας. Ειδικα αυτο που λες με την λεκτικη βια και με το να απαντας με σκετη ΒΙΑ ειναι τραγικο.
Βασικά τραγικό είναι το πατροναρίστικο ύφος σου. Και άλλοι έχουμε ζήσει σε abusive περιβάλλοντα και εγώ ας πούμε θα μισούσα τον εαυτό μου εάν δεν έκανα appropriately respond. Αυτό το γελοίο attitude ότι μπορείς να λες και να κάνεις ό,τι μαλακία θες στον άλλον (το οποίο είναι κλασικό γυνακείο MO πχ), αλλά αυτός φταίει άμα σε αρχίσει στις κλωτσιές πρέπει να το ξεπεράσουμε κάποτε σαν ανθρώποτητα. Όταν κάποιος εν γνώσει του σε φτάνει στα άκρα, έχει αυτός την ευθύνη. Τώρα αν εσύ νομικά είσαι σε fault είναι παντελώς διαφορετική συζήτηση.
:smt023
Γράφουνε και κάτι. Δεν παίζουν δαχτυλάκια.

Πραγματικά πατροναρίστικο ύφος. "Α εμένα με χαλάει άμα το έκανα, Α να μην το κάνεις κανένας γιατί δεν γουστάρω.". Λες ότι "δεν ξέρεις τι μπορεί να έχει εισπράξει ο άλλος..." και μετά "Α ξέρω! Εγώ έχω περάσει τα χειρότερα. Α εγώ τα χειρότερα. Α τα ορίζω ως η ικανά να με φέρουν ΕΜΕΝΑ σε τέτοια κατάσταση-συμπεριφορά. Είναι! Επίσης το ορίζω σαφώς ως συμπεριφορά. Δεν το αναγνωρίζω ως κατάσταση και δεν του προσδίδω καμία τέτοια έννοια. Δεν μ' ενδιαφέρει άλλωστε! Ή μάλλον... σόρυ λάθος. Δεν ΜΑΣ ενδιαφέρει (να νιώσουμε και λίγο ασπίδα πλήθους ρε :wink "
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών