Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32117
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 23 Οκτ 2021, 12:59

Naida έγραψε:
23 Οκτ 2021, 11:11
Μπράβο. Το μπολνταρισμενο είναι ότι πιο σωστό έχεις πει εδώ μέσα.

Οκ, εφόσον υποστηρίζεις ότι είναι ψυχολογική βία το παραδειγμα με την βρύση υποθέτω ή θα πρέπει να σηκωθείς να φύγεις ή να κάνεις ότι σου λέει η γυναίκα σου για να μην έχεις γκρίνια δηλαδή ψυχολογική βία.
εχω αλλη λυση. σταματω τη γκρινια.

στο παραδειγμα με τη βρυση, η απαντηση μου θα ηταν: θα την φτιαξω την κυριακη που θα εχω χρονο. (και ολοι ξερουμε οτι θα το κανω, γιατι εχω λογο, δεν λεω λογια του αερα).
εκτος αν σε ξανα ακουσω να το λες, οποτε δεν τη φτιαχνω ποτε. φτιαχτη μονη σου. (και ολοι ξερουμε οτι θα το κανω,ειπαμε γιατι)

κατα 99% την πρωτη φορα που θα το πω, θα συνεχισει τη γκρινια, και η βρυση θα φτιαχτει 6 μηνες μετα.
την επομενη φορα που θα προκυψει αναλογο ζητημα, θα ξερει οτι ο λογος μου ειναι συμβολαιο, και θα κοψει τη γκρινια αν θελει να δει αποτελεσμα.

βεβαιως οι περισσοτερες δεν το μαθαινουν ποτε, και αραια και που πιανουν παλι να γκρινιαζουν για το οποιο ζητημα, αλλα αν αντιμετωπιστουν με τον ιδιο τροπο (το αποτελεσμα της γκρινιας να ειναι η μη-λυση του οποιου προβληματος, το ακριβως αντιθετο απο οτι δηλαδη θελουν) μπορουμε να δουμε σημαντικη βελτιωση.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14549
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 23 Οκτ 2021, 13:06

και τι σχέση έχουν όλα αυτά με το θέμα?

περαστική

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 23 Οκτ 2021, 13:51

Χαοτικός έγραψε:
22 Οκτ 2021, 23:40
περαστική έγραψε:
22 Οκτ 2021, 14:19
Χαοτικός έγραψε:
22 Οκτ 2021, 12:49


Και εξήγησα ρε σκουπίδι ότι δεν μένω στις εντυπώσεις αλλά ως αγράμματος και καθυστερημένος που είσαι δεν παίρνεις χαμπάρι.
Ο αλλος ο μαλακας ο αχρηστος σου εβαλε την εικονα για να σου δειξει οτι δεν ειναι θεμα αποψης και εντυπωσης. Ο,τι κι αν σου εχει κανει η συντροφης/φιλη/αδερφη σου, δεν θεωρειται εκεινη υπευθυνη για το σακατεμα της. Τοσο απλα. Και η πραξη αυτη εχει συνεπειες για τον θυτη, αυτος ο αμοιρος ευθυνων που ισχυριζεσαι εσυ οτι ειναι επειδη τον προκαλεσε ισως και του εκανε κατι σοβαρο. Δεν μας ενδιαφερει η αποψη, η εντυπωση και οι εμπειριες που εχεις για τις γυναικες, ουτε η ηθικη σου. Υπαρχουν νομοι, ειτε τους δεχεσαι ειτε οχι.
Είσαι και των θετικών επιστημών τώρα. Ξεκινάς να μου πεις γιατί έβαλε ο μαλάκας τη φωτογραφία και καταλήγεις ότι επειδή υπάρχουν νόμοι. Πρώτο ζντόινγκ εδώ. Μου λες ότι δεν σ' ενδιαφέρουν οι εμπειρίες μου ή η ηθική μου. Εμένα, ποιος σου είπε ότι μ' ενδιαφέρει η δική σου; Δεύτερο ζντόινγκ γιατί απλά ήθελες να μιλήσεις απορριπτικά. χι να τοποθετηθείς στην άποψη. Άρα γιατί απαντάς; Άσε τα σχόλια μου έτσι, αφού δεν δέχεσαι τα ελατήρια τους.
Τι θα πει δεν θεωρείται εκείνη υπεύθυνη για το σακάτεμα της; πως το εννοείς; Έκανες έρευνα και απέδειξες ότι κανένας και τίποτα δεν τη θεωρεί υπεύθυνη; Ή απλά (όπως πάντα δηλαδή) εσύ είσαι που δεν το θεωρείς αυτό και δεν σε νοιάζει να βρεις οποιονδήποτε λόγο μπορεί να έχει κανείς που θεωρεί.

(Ξέρεις τα ποστ όλων μας έχουν εμφανείς σημειολογίες. Είναι δε περισσότερες από μία. Θες δεν θες φαίνεται και το συναισθηματικό ποστ και το κακόβουλο και το κομπλεξικό και πολλά πολλά ακόμα. Μην μου το παίζεις επιχείρημα όταν θες να βγάλεις κάτι άλλο. Αχταρμάς γίνεται.)
Εγω μπορει να μην ειμαι των θετικων επιστημων συμφωνα με σενα αλλα και εσυ τιμας περηφανα το νικ σου. Ενα χαος. Δεν ξερω τι να πρωτοαπαντησω απο την στιγμη που σου λεω κατι εντελως απλο και τα παρανοεις ολα. Συνηθως οι αποψεις που «περιθωριοποιουνται» ειναι εκεινες που αντιτιθενται στον νομο, που επικροτουν την βια και τους θυτες. Εδω υπαρχει ενα συγκεκριμενο θεμα, ο ξυλοδαρμος μιας γυναικας απο τον συντροφο της και καποια κοπροσκυλα οπως εσενα το μονο που θα σκεφτουν να πουνε ειναι οτι τον προκαλεσε και οτι η γυναικα εχει την ευθυνη, και θες να μιλησουμε και σοβαρα και να δεχτουμε την «αποψη» σου. Με ρωτας κιολας γιατι απανταω και γιατι αναφερω τους νομους οταν σου λεω ξεκαθαρα εξαρχης οτι σου υπενθυμιζει για ποιο θεμα μιλαμε και οτι δεν ειναι θεμα αποψης και συνεχιζεις να αναφερεις οτι γραφω απλα την αποψη μου την στιγμη που οταν ο οποισδηποτε ανθρωπος δειρει καποιον αλλο, θα αντιμετωπισει τις συνεπειες του νομου. Τι να σου κανω που μπορει να σε απογοητευτει το οτι ζεις σε κοινωνια και οχι σε ζουγκλα. Δεν ξαναμπαινω στον κοπο να σου απαντησω.

Άβαταρ μέλους
Ελ_ρία
Δημοσιεύσεις: 814
Εγγραφή: 24 Σεπ 2021, 04:01

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ελ_ρία » 23 Οκτ 2021, 15:52

Το 441π.χ. Ο Σοφοκλής παρουσιάζει στα μεγάλα Διονύσια μία γυναίκα ηρωίδα με το όνομα Αντιγόνη....
Το 2021 συζητάμε για την εμφυλη βία και τις γυναικοκτονίες..
Mea culpa
Κάνεις δεν ειναι κτήμα κανενός..Ποτέ δεν παγιδευόμαστε σε σχέσεις
Ποτέ δεν παγιδευόμαστε στο "λίγο" της ζωής μας. ΝΟΜΟΣ. Αν δεν υπάρχει κατανόηση και ελευθερία να υπάρχει ισότητα και σεβασμός τότε δεν είναι σχέση η γάμος είναι αρρώστια, μια κόλαση.. Μακριά από κάτι τέτοιο.. Ποιός έχει ανάγκη κάτι τέτοιο; καλύτερα να μένει ο καθένας μόνος του χίλιες φορές.. Δεν σε θέλει ο άλλος/η; Δίνεις τις καλύτερες ευχές παίρνεις τα μπογαλάκια σου και σε άλλη παραλία, έτσι πάει.. Οποιος κακομεταχειρίζεται την γυναίκα του (και όχι μόνον) δεν αξίζει να λέγεται άνθρωπος.....
“𝔜𝔬𝔲 𝔞𝔯𝔢 𝔱𝔥𝔢 𝔨𝔫𝔦𝔣𝔢 ℑ 𝔱𝔲𝔯𝔫 𝔦𝔫𝔰𝔦𝔡𝔢 𝔪𝔶𝔰𝔢𝔩𝔣”

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 23 Οκτ 2021, 16:30

περαστική έγραψε:
23 Οκτ 2021, 13:51
Χαοτικός έγραψε:
22 Οκτ 2021, 23:40
περαστική έγραψε:
22 Οκτ 2021, 14:19


Ο αλλος ο μαλακας ο αχρηστος σου εβαλε την εικονα για να σου δειξει οτι δεν ειναι θεμα αποψης και εντυπωσης. Ο,τι κι αν σου εχει κανει η συντροφης/φιλη/αδερφη σου, δεν θεωρειται εκεινη υπευθυνη για το σακατεμα της. Τοσο απλα. Και η πραξη αυτη εχει συνεπειες για τον θυτη, αυτος ο αμοιρος ευθυνων που ισχυριζεσαι εσυ οτι ειναι επειδη τον προκαλεσε ισως και του εκανε κατι σοβαρο. Δεν μας ενδιαφερει η αποψη, η εντυπωση και οι εμπειριες που εχεις για τις γυναικες, ουτε η ηθικη σου. Υπαρχουν νομοι, ειτε τους δεχεσαι ειτε οχι.
Είσαι και των θετικών επιστημών τώρα. Ξεκινάς να μου πεις γιατί έβαλε ο μαλάκας τη φωτογραφία και καταλήγεις ότι επειδή υπάρχουν νόμοι. Πρώτο ζντόινγκ εδώ. Μου λες ότι δεν σ' ενδιαφέρουν οι εμπειρίες μου ή η ηθική μου. Εμένα, ποιος σου είπε ότι μ' ενδιαφέρει η δική σου; Δεύτερο ζντόινγκ γιατί απλά ήθελες να μιλήσεις απορριπτικά. χι να τοποθετηθείς στην άποψη. Άρα γιατί απαντάς; Άσε τα σχόλια μου έτσι, αφού δεν δέχεσαι τα ελατήρια τους.
Τι θα πει δεν θεωρείται εκείνη υπεύθυνη για το σακάτεμα της; πως το εννοείς; Έκανες έρευνα και απέδειξες ότι κανένας και τίποτα δεν τη θεωρεί υπεύθυνη; Ή απλά (όπως πάντα δηλαδή) εσύ είσαι που δεν το θεωρείς αυτό και δεν σε νοιάζει να βρεις οποιονδήποτε λόγο μπορεί να έχει κανείς που θεωρεί.

(Ξέρεις τα ποστ όλων μας έχουν εμφανείς σημειολογίες. Είναι δε περισσότερες από μία. Θες δεν θες φαίνεται και το συναισθηματικό ποστ και το κακόβουλο και το κομπλεξικό και πολλά πολλά ακόμα. Μην μου το παίζεις επιχείρημα όταν θες να βγάλεις κάτι άλλο. Αχταρμάς γίνεται.)
Εγω μπορει να μην ειμαι των θετικων επιστημων συμφωνα με σενα αλλα και εσυ τιμας περηφανα το νικ σου. Ενα χαος. Δεν ξερω τι να πρωτοαπαντησω απο την στιγμη που σου λεω κατι εντελως απλο και τα παρανοεις ολα. Συνηθως οι αποψεις που «περιθωριοποιουνται» ειναι εκεινες που αντιτιθενται στον νομο, που επικροτουν την βια και τους θυτες. Εδω υπαρχει ενα συγκεκριμενο θεμα, ο ξυλοδαρμος μιας γυναικας απο τον συντροφο της και καποια κοπροσκυλα οπως εσενα το μονο που θα σκεφτουν να πουνε ειναι οτι τον προκαλεσε και οτι η γυναικα εχει την ευθυνη, και θες να μιλησουμε και σοβαρα και να δεχτουμε την «αποψη» σου. Με ρωτας κιολας γιατι απανταω και γιατι αναφερω τους νομους οταν σου λεω ξεκαθαρα εξαρχης οτι σου υπενθυμιζει για ποιο θεμα μιλαμε και οτι δεν ειναι θεμα αποψης και συνεχιζεις να αναφερεις οτι γραφω απλα την αποψη μου την στιγμη που οταν ο οποισδηποτε ανθρωπος δειρει καποιον αλλο, θα αντιμετωπισει τις συνεπειες του νομου. Τι να σου κανω που μπορει να σε απογοητευτει το οτι ζεις σε κοινωνια και οχι σε ζουγκλα. Δεν ξαναμπαινω στον κοπο να σου απαντησω.

Χέστηκα αν μου ξαναπαντήσεις ποτέ και κοπρόσκυλο είσαι εσύ. Καθυστεριές και μαλακίες μου γράφεις γιατί πρώτον, πας να μου επιβάλεις το "Ποιο είναι το θέμα" ή το "τι συζητάμε ακριβώς" και δεύτερον παραποιείς το λέω είτε από από απλή βλακεία είτε επειδή δεν καταλαβαίνεις τι διαβάζεις. πουθενά δεν επικρότησα το οτιδήποτε. απλά επειδή δεν συντάσσομαι με τη βλακεία σου να πρέπει να βγάλω μίσος σε ότι σε χαλάει σημαίνει ότι είμαι εχθρός. Την ίδια λογική-συναίσθημα έχουν οι φασίστες. Το μόνο που είπα είναι ότι δεν μπορούμε να ξέρουμε τι έχει προηγηθεί και ότι είναι αναμενόμενο όταν βγάζεις βία σε κάποιον ν σου βγάλει κι αυτός. Εσύ απαιτείς να ταυτιστούν όλοι με σένα στο θέμα του τι σε χαλάει οπτικά. παπαριές και για τους νόμους που λες. Δεν μπαίνουν πουθενά στην κουβέντα (που δεν βλέπω στο άμεσο μέλλον να ξεκαθαρίσεις ποια ακριβώς κουβέντα γίνεται)
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 23 Οκτ 2021, 16:32

Ελ_ρία έγραψε:
23 Οκτ 2021, 15:52
Το 441π.χ. Ο Σοφοκλής παρουσιάζει στα μεγάλα Διονύσια μία γυναίκα ηρωίδα με το όνομα Αντιγόνη....
Το 2021 συζητάμε για την εμφυλη βία και τις γυναικοκτονίες..
Mea culpa
Κάνεις δεν ειναι κτήμα κανενός..Ποτέ δεν παγιδευόμαστε σε σχέσεις
Ποτέ δεν παγιδευόμαστε στο "λίγο" της ζωής μας. ΝΟΜΟΣ. Αν δεν υπάρχει κατανόηση και ελευθερία να υπάρχει ισότητα και σεβασμός τότε δεν είναι σχέση η γάμος είναι αρρώστια, μια κόλαση.. Μακριά από κάτι τέτοιο.. Ποιός έχει ανάγκη κάτι τέτοιο; καλύτερα να μένει ο καθένας μόνος του χίλιες φορές.. Δεν σε θέλει ο άλλος/η; Δίνεις τις καλύτερες ευχές παίρνεις τα μπογαλάκια σου και σε άλλη παραλία, έτσι πάει.. Οποιος κακομεταχειρίζεται την γυναίκα του (και όχι μόνον) δεν αξίζει να λέγεται άνθρωπος.....
Παρέλειψες το "όποια κακομεταχειρίζεται τον άντρα της".
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14549
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 23 Οκτ 2021, 17:12

περαστική έγραψε:
23 Οκτ 2021, 13:51
...
μην ασχολείσαι με μαλάκες,μια ροχάλα αρκεί

Άβαταρ μέλους
Ελ_ρία
Δημοσιεύσεις: 814
Εγγραφή: 24 Σεπ 2021, 04:01

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ελ_ρία » 23 Οκτ 2021, 17:13

Χαοτικός έγραψε:
23 Οκτ 2021, 16:32
Ελ_ρία έγραψε:
23 Οκτ 2021, 15:52
Το 441π.χ. Ο Σοφοκλής παρουσιάζει στα μεγάλα Διονύσια μία γυναίκα ηρωίδα με το όνομα Αντιγόνη....
Το 2021 συζητάμε για την εμφυλη βία και τις γυναικοκτονίες..
Mea culpa
Κάνεις δεν ειναι κτήμα κανενός..Ποτέ δεν παγιδευόμαστε σε σχέσεις
Ποτέ δεν παγιδευόμαστε στο "λίγο" της ζωής μας. ΝΟΜΟΣ. Αν δεν υπάρχει κατανόηση και ελευθερία να υπάρχει ισότητα και σεβασμός τότε δεν είναι σχέση η γάμος είναι αρρώστια, μια κόλαση.. Μακριά από κάτι τέτοιο.. Ποιός έχει ανάγκη κάτι τέτοιο; καλύτερα να μένει ο καθένας μόνος του χίλιες φορές.. Δεν σε θέλει ο άλλος/η; Δίνεις τις καλύτερες ευχές παίρνεις τα μπογαλάκια σου και σε άλλη παραλία, έτσι πάει.. Οποιος κακομεταχειρίζεται την γυναίκα του (και όχι μόνον) δεν αξίζει να λέγεται άνθρωπος.....
Παρέλειψες το "όποια κακομεταχειρίζεται τον άντρα της".
Η ανθρωπιά δεν έχει φύλο οπότε αναφερομαι στις σχέσεις αρα και για τις γυναίκες και για τους άντρες..είτε η κακοποιηση γίνεται απο άντρα σε γυναίκα η το αντίστροφο ..για αυτό το έβαλα και σε παρένθεση --> (και όχι μόνον) ...η οποια μπορεί να υπάρχει και σε ζώα ,βιασμοί κλπ. Αρα δεν παρέλειψα τίποτα!! :):wave:
“𝔜𝔬𝔲 𝔞𝔯𝔢 𝔱𝔥𝔢 𝔨𝔫𝔦𝔣𝔢 ℑ 𝔱𝔲𝔯𝔫 𝔦𝔫𝔰𝔦𝔡𝔢 𝔪𝔶𝔰𝔢𝔩𝔣”

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22687
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 23 Οκτ 2021, 17:15

Ελ_ρία έγραψε:
23 Οκτ 2021, 17:13
Χαοτικός έγραψε:
23 Οκτ 2021, 16:32
Ελ_ρία έγραψε:
23 Οκτ 2021, 15:52
Το 441π.χ. Ο Σοφοκλής παρουσιάζει στα μεγάλα Διονύσια μία γυναίκα ηρωίδα με το όνομα Αντιγόνη....
Το 2021 συζητάμε για την εμφυλη βία και τις γυναικοκτονίες..
Mea culpa
Κάνεις δεν ειναι κτήμα κανενός..Ποτέ δεν παγιδευόμαστε σε σχέσεις
Ποτέ δεν παγιδευόμαστε στο "λίγο" της ζωής μας. ΝΟΜΟΣ. Αν δεν υπάρχει κατανόηση και ελευθερία να υπάρχει ισότητα και σεβασμός τότε δεν είναι σχέση η γάμος είναι αρρώστια, μια κόλαση.. Μακριά από κάτι τέτοιο.. Ποιός έχει ανάγκη κάτι τέτοιο; καλύτερα να μένει ο καθένας μόνος του χίλιες φορές.. Δεν σε θέλει ο άλλος/η; Δίνεις τις καλύτερες ευχές παίρνεις τα μπογαλάκια σου και σε άλλη παραλία, έτσι πάει.. Οποιος κακομεταχειρίζεται την γυναίκα του (και όχι μόνον) δεν αξίζει να λέγεται άνθρωπος.....
Παρέλειψες το "όποια κακομεταχειρίζεται τον άντρα της".
Η ανθρωπιά δεν έχει φύλο οπότε αναφερομαι στις σχέσεις αρα και για τις γυναίκες και για τους άντρες..είτε η κακοποιηση γίνεται απο άντρα σε γυναίκα η το αντίστροφο ..για αυτό το έβαλα και σε παρένθεση --> (και όχι μόνον) ...η οποια μπορεί να υπάρχει και σε ζώα ,βιασμοί κλπ. Αρα δεν παρέλειψα τίποτα!! :):wave:
:wave:
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 23 Οκτ 2021, 17:17

Ελ_ρία έγραψε:
23 Οκτ 2021, 17:13
Χαοτικός έγραψε:
23 Οκτ 2021, 16:32
Ελ_ρία έγραψε:
23 Οκτ 2021, 15:52
Το 441π.χ. Ο Σοφοκλής παρουσιάζει στα μεγάλα Διονύσια μία γυναίκα ηρωίδα με το όνομα Αντιγόνη....
Το 2021 συζητάμε για την εμφυλη βία και τις γυναικοκτονίες..
Mea culpa
Κάνεις δεν ειναι κτήμα κανενός..Ποτέ δεν παγιδευόμαστε σε σχέσεις
Ποτέ δεν παγιδευόμαστε στο "λίγο" της ζωής μας. ΝΟΜΟΣ. Αν δεν υπάρχει κατανόηση και ελευθερία να υπάρχει ισότητα και σεβασμός τότε δεν είναι σχέση η γάμος είναι αρρώστια, μια κόλαση.. Μακριά από κάτι τέτοιο.. Ποιός έχει ανάγκη κάτι τέτοιο; καλύτερα να μένει ο καθένας μόνος του χίλιες φορές.. Δεν σε θέλει ο άλλος/η; Δίνεις τις καλύτερες ευχές παίρνεις τα μπογαλάκια σου και σε άλλη παραλία, έτσι πάει.. Οποιος κακομεταχειρίζεται την γυναίκα του (και όχι μόνον) δεν αξίζει να λέγεται άνθρωπος.....
Παρέλειψες το "όποια κακομεταχειρίζεται τον άντρα της".
Η ανθρωπιά δεν έχει φύλο οπότε αναφερομαι στις σχέσεις αρα και για τις γυναίκες και για τους άντρες..είτε η κακοποιηση γίνεται απο άντρα σε γυναίκα η το αντίστροφο ..για αυτό το έβαλα και σε παρένθεση --> (και όχι μόνον) ...η οποια μπορεί να υπάρχει και σε ζώα ,βιασμοί κλπ. Αρα δεν παρέλειψα τίποτα!! :):wave:
Εντάξει.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14549
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 23 Οκτ 2021, 17:51

αυτό να μου το πεις όταν σου κάνω πατ πατ στην πλάτη

περαστική

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 24 Οκτ 2021, 00:02

nowhere έγραψε:
23 Οκτ 2021, 17:12
περαστική έγραψε:
23 Οκτ 2021, 13:51
...
μην ασχολείσαι με μαλάκες,μια ροχάλα αρκεί
Αηδια η ροχαλα ομως. Μπορει και να πνιγω. :smt005:

:wave:

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 24 Οκτ 2021, 14:13

Θα χάσει η βενετιά βελόνι.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 12698
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 26 Οκτ 2021, 14:25

Blackdog έγραψε:
20 Οκτ 2021, 15:32
Πασιφάη έγραψε:
20 Οκτ 2021, 15:26


Εντάξει, κοίτα να δεις. Ενήλικες άνθρωποι είμαστε, σαφώς και υπάρχει πάντα η πιθανότητα να ξεφύγουμε εν βρασμώ. Επειδή όμως ,''υποτίθεται'' πως έχουμε έναν γνώμονα λογικής και αυτοσυγκράτησης και ΔΕΝ είναι όλα παιδική χαρά, καλό θα είναι να διώχνουμε την τοξικότητα και να μην κάνουμε λάθη που θα τα λουστούμε στην πορεία.

Αν φτάσεις στο σημείο να φας ξύλο, διότι έχεις κάνει ''λάθος'' είναι τουλάχιστον ανεπίτρεπτο ακόμη και σαν άποψη. Αν φτάσει ο άλλος, ή η άλλη, σε σημείο να απλώσει χέρι, μια φορά, είναι μαθηματικά βέβαιο πως θα ξανασηκώσει το κουλό να προβεί στην συγκεκριμένη πράξη. Η κακοποίηση δεν είναι ο τρόπος να λυθούν τα προβλήματα. Δεν μπορεί να θεωρείται η εύκολη ''λύση''. Και δεν πρέπει. Πολλώ δε μάλλον, για τους ''περπατημένους'' .
Αανεπιτρεπτο ειναι για σενα, ομως η ιστορια του ανθρωπινου ειδους εχει δειξει οτι για πολλους δεν ειναι. Δεν θα υπερασπιστω την βια βεβαια, αλλα δεν μπορω να μην δεχτω οτι υπαρχει.

Απ την στιγμη που υπαρχει, το να κανει καποιος οτι δεν, μονο σε μπελαδες μπορει να τον βαλει.

Δεν λεω για να φτασει καποιος να σκεφτει να γινει κατι δευτερη φορα. Λεω οτι πρεπει να διαβασεις τα σημαδια νωριτερα και να εχεις αποχωρησει απ το ρινκ πριν γινει οτιδηποτε.


Έχω διευκρυνίσει παραπάνω, πως καλό είναι να απομακρυνόμαστε απ'την τοξικότητα, όταν βλέπουμε πως μας καθηλώνει συναισθηματικά και σωματικά. Πού διαφωνούμε; Θεωρείς πως το ξυλίκι είναι απαραίτητη πρακτική σε σχέση με το τίμιο φευγιό; Γιατί πρέπει να φτάνουν εκεί τα πράγματα; Ε, του πούστη, θεωρώ πως δεν υπάρχει λόγος συνέχειας μιας αρρωστημένης σχέσης με συγκεκριμένα δεδομένα που έχουν ήδη φανεί σε κάποιο εύλογο χρονικό διάστημα. Απλά δεν κάθεσαι να αναλωθείς. :102:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 12698
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Άγριος ξυλοδαρμός food blogger από τον σύντροφό της

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 26 Οκτ 2021, 14:34

Χαοτικός έγραψε:
20 Οκτ 2021, 22:58
Πασιφάη έγραψε:
20 Οκτ 2021, 14:54
Χαοτικός έγραψε:
19 Οκτ 2021, 23:14


Άσπρος σιαμαίζικος.
Οι γυναίκες είναι ξέρεις το ίδιο αρχίδια και χειρότερα ενίοτε με τους άντρες. Δεν είναι μόνο, αυτό που μας αρέσει να είναι, οι γυναίκες.
Να σου πω ρε μάνα μου, αν εγώ είμαι αρχίδι πρέπει να μου χώσεις μπουνίδι για να ''στρώσω'' ή να το τελειώσουμε το θεματάκι και να πάει ο καθείς στην ευχή του Βούδα; Πώς το κόβεις;
Αν ακολουθούσαμε αυτή τη λογική θα έπρεπε να δεχόμασταν ότι "ταν κάποιος είναι αρχίδι οφείλουμε να τον στρώσουμε".
Το πιάνεις; ότι έχουμε δικαιολογία να παρέμβουμε σε κάποιον χωρίς τη θέλησή του, όχι το τι έκανε ή τι κάνει, αλλά για το τι είναι . Το βρίσκεις εντάξει;
Εγώ όχι. Και πάντα εδώ μέσα αυτή τη στάση έχω και την προωθώ.
Δεν την πέφτουμε λοιπόν επειδή ξέρουμε ότι άλλος είναι φασίστας, παιδόφιλος, γουστάρει θανάτους, βασανιστήρια, χαίρεται με ότι κακό παθαίνει ο άλλος κλπ.
Την πέφτουμε αν κάνει κάτι από αυτά. Ή αν κάνει κάτι κακό. Και δεν το κάνουμε για να τον στρώσουμε. Το κάνουμε για μας. ή για προστασία ή και για εκδίκηση ακόμα. Πάντως για μας και για κάτι που πάθαμε.

Ο άλλος ο παπάρας λέει επειδή δεν μαγείρεψε καλά τα φασολάκια. Το τι είχε κάνει σε αυτόν που την άρεσε το ξέρουμε; Το πιθανολογήσαμε καθόλου;
Όχι.

Βαριόμαστε να είμαστε ρεαλιστές και βαθυστόχαστοι συνάμα. Αυτό που είδαμε μία στιγμή μας έμεινε και ό,τι μας έβγαλε εκείνη τη στιγμή αυτό είναι. Πάει τελείωσε.

Το ίδιο και με τον άλλον που σκότωσε την κοπέλα του και μετά τον έπιασε πανικός. Έλεγε "η κακιά η στιγμή" και τέτοια. Η είδηση όμως είχε μέσα και συχνούς τσακωμούς και γκρίνιες. Δεν μπορείς να ξέρεις τι συνέβη και πως γύρισε το κεφάλι του άλλου. Είχανε πέσει και στα βράχια με το αυτοκίνητο και ακούστηκε ότι έγινε αυτό εξ αιτίας σύγχυσης που προήλθε από καυγά. Εγώ εικάζω μία επιθετική συμπεριφορά άνευ προηγουμένου. Σε συνδυασμό με τον πανικό που κατέλαβε τον τύπο και που τα αισθητήριά του είχαν βαρέσει μπιέλα (Τα αισθητήρια. Οι πληροφορίες για τη διάθεση σου, ο έλεγχος για τους μηχανισμούς σου περί αποκατάστασης των ισορροπιών σου, η ανάγκη σου να συνέλθεις άμεσα και πολλοί άλλοι συνδυασμοί),
είναι ερμηνεύσιμο να γίνει ότι έγινε.
Να σπεύδουν να μιλάνε για κτητικότητες και ένα σωρό πίπες περί αδικημένου φύλου απλά με ενοχλεί και σε αυτό αντιδρώ.
Ας ξεκινήσω απ'το τέλος. Η κτητικότητα σαφώς και δεν έχει φύλο. Μπορεί να πάρει σκατομορφή, είτε μιλάμε για άντρα, είτε για γυναίκα. Η ένστασή μου είναι σαφής. Δεν αναλώνεσαι. Φευγεις. Ότι σε γαμάει στην καθημερινότητα, είτε το διορθώνεις, ( αν αξίζει την προσπάθεια και τον χρόνο σου...), είτε το αφήνεις και προχωράς.
Όλα τα υπόλοιπα ''βαθυστόχαστα'' είναι τσιμπούκια ο τίγρης.
Μια ζωή έχουμε. Δεν υπάρχει άλλο κανονάκι. Είτε τη ζεις όπως επιθυμείς στα πλαίσια που εσύ έχεις βάλει, είτε λούζεσαι τη μιζέρια και το σκατό μέχρι τον κόρφο. Φινίτο λα μούζικα, πασάτο λα φιέστα. :wink
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών