MeToo ΚΙΝΗΜΑ : Ο Πετρούνιας ξεπλένει κακοποιητικές συμπεριφορές !!!

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11278
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: MeToo ΚΙΝΗΜΑ : Ο Πετρούνιας ξεπλένει κακοποιητικές συμπεριφορές !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 21 Οκτ 2021, 17:22

talaipwros έγραψε:
21 Οκτ 2021, 17:14
Dwarven Blacksmith έγραψε:
21 Οκτ 2021, 17:11
talaipwros έγραψε:
21 Οκτ 2021, 17:07


Καταλαβαίνεις την διαφορα αναμεσα στην ελευθερια λογου και τον όχλο που κανει bullying?
Καταλαβαίνω ότι πρόκειται για ένα πλαστό διαχωρισμό. Όποιος θέλει να είναι στο απυρόβλητο επικαλείται το μπουλινγκ. Μπουλινγκ όμως είναι να στέλνεις death threats, kill yourself κλπ. Αυτό είναι καταδικαστέο και όντως τιμωρησιμο.
Οι ναζι εξω απο τα μαγαζια με Εβραίους καλα κάνανε;
Ρώτησες τι διαφορά έχει το MeToo από τους ναζί.

Ας ξεκινήσουμε από το απλό - οι ναζί είχαν την ιδεολογική στήριξη και υλική υποστήριξη του επίσημου κράτους, ΗΤΑΝ το κράτος, το MeToo πέρα από ανακοινώσεις στήριξης δεν έχει κάτι άλλο, και σίγουρα δεν είναι κράτος.

Οι ναζί τα έβαζαν με εβραίους ακριβώς επειδή ήταν εβραίοι ανεξάρτητα από το επάγγελμα τους, τους θεωρούσαν untermenschen και έλεγαν ότι είχαν συσσωρεύσει πλούτο. Το MeToo τα βάζει με βιαστές και άτομα που βρίσκονται σε ανώτερες θέσεις και κάνουν κατάχρηση εξουσίας.

Οι ναζί μάζευθαν τους εβραίους με τρένα σε στρατόπεδα συγκέντρωσης όπου τους έβαζαν να εργαστούν σε άθλιες συνθήκες, τους έκαναν ιατρικά πειράματα, και μετά τους έβαζαν σε θαλάμους αερίων όπου τους σκότωναν, πριν τους θάψουν σε μαζικούς unmarked τάφους. Το MeToo ζητάει να τιμωρηθούν οι βιαστές και να μην πληρώνονται κάποιοι από εταιρείες για να λένε αντικοινωνικές και δυνητικά εγκληματικές παπαριές.

Μπορώ να συνεχίσω, αλλά σοβαρά τώρα εξισώνεις τα δύο κινήματα;
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14631
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: MeToo ΚΙΝΗΜΑ : Ο Πετρούνιας ξεπλένει κακοποιητικές συμπεριφορές !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 21 Οκτ 2021, 17:28

vantono έγραψε:
21 Οκτ 2021, 13:23
georgebi έγραψε:
21 Οκτ 2021, 13:01
Εικόνα
Το μιλκο νταρκ προτειν γαμάει και δερνει, αλλά απο τοτε που δεν λεει να βγάλει τη μάπα του Πετρουνια απο πανω, εχω σταματησει να το αγοράζω. Και μιλάω προτού σκάσει όλο αυτό με τις μητουδες και τη δήλωσή του, δηλαδή προτού αποδειχθεί επίσημα οτι αυτός που τον ειχα για βλαμμένο ειναι οντως βλαμμένος. Ανεκαθεν μου την ψιλοέδινε η φάτσα του, δεν τον πηγαινα φυσιογνωμικά και μόνο, αλλά δεν εδινα και πολλη σημασία γιατι 1) μου εχει συμβεί και με άλλους ανθρωπους και 2) δεν μ'αρεσει να γινομαι προκατειλημμένος και να "αποκλείω" ανθρωπους μονο και μονο λόγω μιας πρώτης εντύπωσης/φάτσας.

Το μιλκο ξεκινησε αυτο με τον Πετρουνια απο τους ολυμπιακους και μετα, εγραφε πανω και κατι σε φαση limited edition αν θυμαμαι καλα, και λεω οκ, λόγω των αγωνων ειναι, σε ενα μηνα θα σταματησουν να το κυκλοφορουν με τη φατσα του. Αλλα το συνεχιζουν ακομα.
Ποια milko dark protein ρε δικέ μου;

Πιες egg pro ή Χρυσά Αυγά με γεύση σοκολάτα αμφότερα να γουστάρεις.

Ακόμα πιο μάγκας και μερακλής θα είσαι αν πιεις τα αντίστοιχα χωρίς γεύση. Σκέτη αυγουλίλα που φεύγει δύσκολα από το στόμα και σε κάνει να ντρέπεσαι να σκεφτείς να ανοίξεις το στόμα σου.

No Masters No Sponsors

Pure egg whites Pure protein
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22687
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: MeToo ΚΙΝΗΜΑ : Ο Πετρούνιας ξεπλένει κακοποιητικές συμπεριφορές !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 21 Οκτ 2021, 17:30

Ο Παπαδημούλης το έθεσε πολύ σωστά και ψύχραιμα.

Είναι η πρώτη φορά που τον βλέπω να μιλάει για κάτι άλλο πέρα από την ακροδεξιά, τον φασισμό και τους ναζί.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22883
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: MeToo ΚΙΝΗΜΑ : Ο Πετρούνιας ξεπλένει κακοποιητικές συμπεριφορές !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 21 Οκτ 2021, 17:41

Feindflug έγραψε:
21 Οκτ 2021, 17:28
vantono έγραψε:
21 Οκτ 2021, 13:23
georgebi έγραψε:
21 Οκτ 2021, 13:01
Εικόνα
Το μιλκο νταρκ προτειν γαμάει και δερνει, αλλά απο τοτε που δεν λεει να βγάλει τη μάπα του Πετρουνια απο πανω, εχω σταματησει να το αγοράζω. Και μιλάω προτού σκάσει όλο αυτό με τις μητουδες και τη δήλωσή του, δηλαδή προτού αποδειχθεί επίσημα οτι αυτός που τον ειχα για βλαμμένο ειναι οντως βλαμμένος. Ανεκαθεν μου την ψιλοέδινε η φάτσα του, δεν τον πηγαινα φυσιογνωμικά και μόνο, αλλά δεν εδινα και πολλη σημασία γιατι 1) μου εχει συμβεί και με άλλους ανθρωπους και 2) δεν μ'αρεσει να γινομαι προκατειλημμένος και να "αποκλείω" ανθρωπους μονο και μονο λόγω μιας πρώτης εντύπωσης/φάτσας.

Το μιλκο ξεκινησε αυτο με τον Πετρουνια απο τους ολυμπιακους και μετα, εγραφε πανω και κατι σε φαση limited edition αν θυμαμαι καλα, και λεω οκ, λόγω των αγωνων ειναι, σε ενα μηνα θα σταματησουν να το κυκλοφορουν με τη φατσα του. Αλλα το συνεχιζουν ακομα.
Ποια milko dark protein ρε δικέ μου;

Πιες egg pro ή Χρυσά Αυγά με γεύση σοκολάτα αμφότερα να γουστάρεις.

Ακόμα πιο μάγκας και μερακλής θα είσαι αν πιεις τα αντίστοιχα χωρίς γεύση. Σκέτη αυγουλίλα που φεύγει δύσκολα από το στόμα και σε κάνει να ντρέπεσαι να σκεφτείς να ανοίξεις το στόμα σου.

No Masters No Sponsors

Pure egg whites Pure protein
Δεν το πίνω για λόγους φιτνεςς αλλά κυρίως σε φάση γλυκού σνακ, κάτι να μου σπάει τη γλυκολιγούρα, καθώς ειμαι τέρμα γλυκατζής και δυσκολεύομαι τρομερά να χαλιναγωγήσω τις ακόλαστες αμαρτωλές ορέξεις μου. :cry:003: Δεν έχει και ζάχαρη, έχει γλυκαντικά που όσο να το κάνεις είναι αρκετά λιγότερο χειρότερα της οριτζιναλ ζαχαρης απεναντι στον οργανισμό, και την ψιλοβρίσκω, με εχει βοηθησει αρκετά μπορω να πω. :lol:
Αυτο με τα ασπραδια αυγων όταν το ειχα δοκιμασει μια φορα (το οριτζιναλ, οχι τις σοκολατες και τετοια) βρωμαγε το στόμα μου σπερματίλα. Αισθανόμουν σαν γκέι χωρίς να είμαι γκέι, και μου δημιουργησε ενα άσχημο συναισθημα που δεν θα ηθελα να ξαναζησω. Φουλ μαζόχες οσοι τα πινουν αυτα.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14631
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: MeToo ΚΙΝΗΜΑ : Ο Πετρούνιας ξεπλένει κακοποιητικές συμπεριφορές !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 21 Οκτ 2021, 17:47

vantono έγραψε:
21 Οκτ 2021, 17:41
Feindflug έγραψε:
21 Οκτ 2021, 17:28
vantono έγραψε:
21 Οκτ 2021, 13:23

Το μιλκο νταρκ προτειν γαμάει και δερνει, αλλά απο τοτε που δεν λεει να βγάλει τη μάπα του Πετρουνια απο πανω, εχω σταματησει να το αγοράζω. Και μιλάω προτού σκάσει όλο αυτό με τις μητουδες και τη δήλωσή του, δηλαδή προτού αποδειχθεί επίσημα οτι αυτός που τον ειχα για βλαμμένο ειναι οντως βλαμμένος. Ανεκαθεν μου την ψιλοέδινε η φάτσα του, δεν τον πηγαινα φυσιογνωμικά και μόνο, αλλά δεν εδινα και πολλη σημασία γιατι 1) μου εχει συμβεί και με άλλους ανθρωπους και 2) δεν μ'αρεσει να γινομαι προκατειλημμένος και να "αποκλείω" ανθρωπους μονο και μονο λόγω μιας πρώτης εντύπωσης/φάτσας.

Το μιλκο ξεκινησε αυτο με τον Πετρουνια απο τους ολυμπιακους και μετα, εγραφε πανω και κατι σε φαση limited edition αν θυμαμαι καλα, και λεω οκ, λόγω των αγωνων ειναι, σε ενα μηνα θα σταματησουν να το κυκλοφορουν με τη φατσα του. Αλλα το συνεχιζουν ακομα.
Ποια milko dark protein ρε δικέ μου;

Πιες egg pro ή Χρυσά Αυγά με γεύση σοκολάτα αμφότερα να γουστάρεις.

Ακόμα πιο μάγκας και μερακλής θα είσαι αν πιεις τα αντίστοιχα χωρίς γεύση. Σκέτη αυγουλίλα που φεύγει δύσκολα από το στόμα και σε κάνει να ντρέπεσαι να σκεφτείς να ανοίξεις το στόμα σου.

No Masters No Sponsors

Pure egg whites Pure protein
Δεν το πίνω για λόγους φιτνεςς αλλά κυρίως σε φάση γλυκού σνακ, κάτι να μου σπάει τη γλυκολιγούρα, καθώς ειμαι τέρμα γλυκατζής και δυσκολεύομαι τρομερά να χαλιναγωγήσω τις ακόλαστες αμαρτωλές ορέξεις μου. :cry:003: Δεν έχει και ζάχαρη, έχει γλυκαντικά που όσο να το κάνεις είναι αρκετά λιγότερο χειρότερα της οριτζιναλ ζαχαρης απεναντι στον οργανισμό, και την ψιλοβρίσκω, με εχει βοηθησει αρκετά μπορω να πω. :lol:
Αυτο με τα ασπραδια αυγων όταν το ειχα δοκιμασει μια φορα (το οριτζιναλ, οχι τις σοκολατες και τετοια) βρωμαγε το στόμα μου σπερματίλα. Αισθανόμουν σαν γκέι χωρίς να είμαι γκέι, και μου δημιουργησε ενα άσχημο συναισθημα που δεν θα ηθελα να ξαναζησω. Φουλ μαζόχες οσοι τα πινουν αυτα.
Η δημοσίευσή σου βρωμάει ομοφοβία*, τύπε.



και αυγοφοβία
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 24936
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: MeToo ΚΙΝΗΜΑ : Ο Πετρούνιας ξεπλένει κακοποιητικές συμπεριφορές !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 21 Οκτ 2021, 17:47

Λεγεών έγραψε:
21 Οκτ 2021, 17:22
talaipwros έγραψε:
21 Οκτ 2021, 17:14
Dwarven Blacksmith έγραψε:
21 Οκτ 2021, 17:11

Καταλαβαίνω ότι πρόκειται για ένα πλαστό διαχωρισμό. Όποιος θέλει να είναι στο απυρόβλητο επικαλείται το μπουλινγκ. Μπουλινγκ όμως είναι να στέλνεις death threats, kill yourself κλπ. Αυτό είναι καταδικαστέο και όντως τιμωρησιμο.
Οι ναζι εξω απο τα μαγαζια με Εβραίους καλα κάνανε;
Ρώτησες τι διαφορά έχει το MeToo από τους ναζί.

Ας ξεκινήσουμε από το απλό - οι ναζί είχαν την ιδεολογική στήριξη και υλική υποστήριξη του επίσημου κράτους, ΗΤΑΝ το κράτος, το MeToo πέρα από ανακοινώσεις στήριξης δεν έχει κάτι άλλο, και σίγουρα δεν είναι κράτος.

Οι ναζί τα έβαζαν με εβραίους ακριβώς επειδή ήταν εβραίοι ανεξάρτητα από το επάγγελμα τους, τους θεωρούσαν untermenschen και έλεγαν ότι είχαν συσσωρεύσει πλούτο. Το MeToo τα βάζει με βιαστές και άτομα που βρίσκονται σε ανώτερες θέσεις και κάνουν κατάχρηση εξουσίας.

Οι ναζί μάζευθαν τους εβραίους με τρένα σε στρατόπεδα συγκέντρωσης όπου τους έβαζαν να εργαστούν σε άθλιες συνθήκες, τους έκαναν ιατρικά πειράματα, και μετά τους έβαζαν σε θαλάμους αερίων όπου τους σκότωναν, πριν τους θάψουν σε μαζικούς unmarked τάφους. Το MeToo ζητάει να τιμωρηθούν οι βιαστές και να μην πληρώνονται κάποιοι από εταιρείες για να λένε αντικοινωνικές και δυνητικά εγκληματικές παπαριές.

Μπορώ να συνεχίσω, αλλά σοβαρά τώρα εξισώνεις τα δύο κινήματα;
Υπαρχουν σαφεστατες αναλογίες με τους ναζι των early thirties, πριν παρουν την εξουσία.
Προφανως δεν τους συγκρινω με τους καθεστωτικους ναζί mid Thirties και μετα.

Αλλα early thirties, ναι βέβαια, υπαρχουν αναλογίες.

Ο ναζι με το πλακατ που καλουσε τον κοσμο να μην ψωνιζει στο μαγαζι του ταδε επειδη υποστηριζει τον δείνα - για τον οποιο πιστεύουμε οτι εχει κανει κατι με το οποιο διαφωνουμε - εως οτου ο ταδες απολυσει τον δεινα

ειναι αντιστοιχος με τους metoo που καλουν τον κοσμο να μην χρησιμοποιεί το ταδε προιον επειδη σπονσοναρει τον δεινα πετρουνια - για τον οποιο πιστεύουμε οτι εχει κανει κατι με το οποιο διαφωνουμε - εως οτου ο ταδε σπονσορας σταματησει να πληρωνει τον δεινα Πετρουνια

Μονο τυφλοι δεν το βλέπουν

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: MeToo ΚΙΝΗΜΑ : Ο Πετρούνιας ξεπλένει κακοποιητικές συμπεριφορές !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 21 Οκτ 2021, 17:49

μπραβο στον κ. Πετρουνια,εγγραφη αυριο ολοι στην στοιχιμαν να στηριξουμε τον καλο αθλητη :102:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Eθνικοκοινωνιστης την 21 Οκτ 2021, 17:50, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Freelancer
Δημοσιεύσεις: 895
Εγγραφή: 29 Μαρ 2021, 09:34

Re: MeToo ΚΙΝΗΜΑ : Ο Πετρούνιας ξεπλένει κακοποιητικές συμπεριφορές !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Freelancer » 21 Οκτ 2021, 17:50

Έτοιμος για πολιτικός. "Δεν καταλάβατε καλά"

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: MeToo ΚΙΝΗΜΑ : Ο Πετρούνιας ξεπλένει κακοποιητικές συμπεριφορές !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 21 Οκτ 2021, 17:52

plouf έγραψε:
21 Οκτ 2021, 15:24
talaipwros έγραψε:
21 Οκτ 2021, 12:56
Αυτή η αλητεία του cancel culture πρεπει να καταγγελθει ως αλητεία
Αν κερδιζε ο Ντοναλντ Τραμπ ξανα τις εκλογες θα γινοταν μια προσπαθεια να αναστραφει η κατρακυλα του δυτικου πολιτισμου που γινεται ολα αυτα τα χρονια.

Εσυ ομως υποστηριζες το Μπαϊντενοπουλο οποτε προσεχε τι λες δημοσια στο φεησμπουκ
και ιδιωτικα με τους φιλους σου γιατι θα βρεθεις ανεργος και δεν θα σε ξανα προσλαβουν
ποτε και πουθενα.

Τον ψωλον θα τον φας ολον στον κωλον που μου ηθελες και Μπαϊντεν Τρολαιπωρα. :c020:
:goodpost:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22405
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: MeToo ΚΙΝΗΜΑ : Ο Πετρούνιας ξεπλένει κακοποιητικές συμπεριφορές !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 21 Οκτ 2021, 17:54

Συμπαθης ο πετρουνιας.και μια βλακεία να είπε, συγχωρείται. Επομενο θεμα.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20131
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: MeToo ΚΙΝΗΜΑ : Ο Πετρούνιας ξεπλένει κακοποιητικές συμπεριφορές !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 21 Οκτ 2021, 17:55

Έφτασαν και στο Σουηδικό τύπο τα ρεζιλίκια μας :e040:

看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 13979
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: MeToo ΚΙΝΗΜΑ : Ο Πετρούνιας ξεπλένει κακοποιητικές συμπεριφορές !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 21 Οκτ 2021, 17:55

talaipwros έγραψε:
21 Οκτ 2021, 17:47
Λεγεών έγραψε:
21 Οκτ 2021, 17:22
talaipwros έγραψε:
21 Οκτ 2021, 17:14

Οι ναζι εξω απο τα μαγαζια με Εβραίους καλα κάνανε;
Ρώτησες τι διαφορά έχει το MeToo από τους ναζί.

Ας ξεκινήσουμε από το απλό - οι ναζί είχαν την ιδεολογική στήριξη και υλική υποστήριξη του επίσημου κράτους, ΗΤΑΝ το κράτος, το MeToo πέρα από ανακοινώσεις στήριξης δεν έχει κάτι άλλο, και σίγουρα δεν είναι κράτος.

Οι ναζί τα έβαζαν με εβραίους ακριβώς επειδή ήταν εβραίοι ανεξάρτητα από το επάγγελμα τους, τους θεωρούσαν untermenschen και έλεγαν ότι είχαν συσσωρεύσει πλούτο. Το MeToo τα βάζει με βιαστές και άτομα που βρίσκονται σε ανώτερες θέσεις και κάνουν κατάχρηση εξουσίας.

Οι ναζί μάζευθαν τους εβραίους με τρένα σε στρατόπεδα συγκέντρωσης όπου τους έβαζαν να εργαστούν σε άθλιες συνθήκες, τους έκαναν ιατρικά πειράματα, και μετά τους έβαζαν σε θαλάμους αερίων όπου τους σκότωναν, πριν τους θάψουν σε μαζικούς unmarked τάφους. Το MeToo ζητάει να τιμωρηθούν οι βιαστές και να μην πληρώνονται κάποιοι από εταιρείες για να λένε αντικοινωνικές και δυνητικά εγκληματικές παπαριές.

Μπορώ να συνεχίσω, αλλά σοβαρά τώρα εξισώνεις τα δύο κινήματα;
Υπαρχουν σαφεστατες αναλογίες με τους ναζι των early thirties, πριν παρουν την εξουσία.
Προφανως δεν τους συγκρινω με τους καθεστωτικους ναζί mid Thirties και μετα.

Αλλα early thirties, ναι βέβαια, υπαρχουν αναλογίες.

Ο ναζι με το πλακατ που καλουσε τον κοσμο να μην ψωνιζει στο μαγαζι του ταδε επειδη υποστηριζει τον δείνα - για τον οποιο πιστεύουμε οτι εχει κανει κατι με το οποιο διαφωνουμε - εως οτου ο ταδες απολυσει τον δεινα

ειναι αντιστοιχος με τους metoo που καλουν τον κοσμο να μην χρησιμοποιεί το ταδε προιον επειδη σπονσοναρει τον δεινα πετρουνια - για τον οποιο πιστεύουμε οτι εχει κανει κατι με το οποιο διαφωνουμε - εως οτου ο ταδε σπονσορας σταματησει να πληρωνει τον δεινα Πετρουνια

Μονο τυφλοι δεν το βλέπουν
Τώρα αν κάποιος οπαδός της cancel culture που οργανώνει μποϊκοτάζ εναντίον οποιου δεν γουστάρει κλπ βρεθεί μαχαιρωμενος από κάποιον που του έχει κάνει ζημιά, θα πρέπει να καταδικασουμε?

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: MeToo ΚΙΝΗΜΑ : Ο Πετρούνιας ξεπλένει κακοποιητικές συμπεριφορές !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 21 Οκτ 2021, 17:55

μολις πηγα στο κοντινοτερο ΑΒ και σηκωσα οτι μιλκο νταρκ προτειν υπηρχε

το προτεινει και ο joe o rogan :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22883
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: MeToo ΚΙΝΗΜΑ : Ο Πετρούνιας ξεπλένει κακοποιητικές συμπεριφορές !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 21 Οκτ 2021, 17:57

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
21 Οκτ 2021, 17:55
μολις πηγα στο κοντινοτερο ΑΒ και σηκωσα οτι μιλκο νταρκ προτειν υπηρχε

το προτεινει και ο joe o rogan :102:
Τον υπέρτατο Τζο τον κόβω να το συνοδεύει και με μοσχαρίσια μπριζόλα ή φιλετο κοτόπουλο. :003:

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11278
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: MeToo ΚΙΝΗΜΑ : Ο Πετρούνιας ξεπλένει κακοποιητικές συμπεριφορές !!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 21 Οκτ 2021, 17:58

talaipwros έγραψε:
21 Οκτ 2021, 17:47
Λεγεών έγραψε:
21 Οκτ 2021, 17:22
talaipwros έγραψε:
21 Οκτ 2021, 17:14

Οι ναζι εξω απο τα μαγαζια με Εβραίους καλα κάνανε;
Ρώτησες τι διαφορά έχει το MeToo από τους ναζί.

Ας ξεκινήσουμε από το απλό - οι ναζί είχαν την ιδεολογική στήριξη και υλική υποστήριξη του επίσημου κράτους, ΗΤΑΝ το κράτος, το MeToo πέρα από ανακοινώσεις στήριξης δεν έχει κάτι άλλο, και σίγουρα δεν είναι κράτος.

Οι ναζί τα έβαζαν με εβραίους ακριβώς επειδή ήταν εβραίοι ανεξάρτητα από το επάγγελμα τους, τους θεωρούσαν untermenschen και έλεγαν ότι είχαν συσσωρεύσει πλούτο. Το MeToo τα βάζει με βιαστές και άτομα που βρίσκονται σε ανώτερες θέσεις και κάνουν κατάχρηση εξουσίας.

Οι ναζί μάζευθαν τους εβραίους με τρένα σε στρατόπεδα συγκέντρωσης όπου τους έβαζαν να εργαστούν σε άθλιες συνθήκες, τους έκαναν ιατρικά πειράματα, και μετά τους έβαζαν σε θαλάμους αερίων όπου τους σκότωναν, πριν τους θάψουν σε μαζικούς unmarked τάφους. Το MeToo ζητάει να τιμωρηθούν οι βιαστές και να μην πληρώνονται κάποιοι από εταιρείες για να λένε αντικοινωνικές και δυνητικά εγκληματικές παπαριές.

Μπορώ να συνεχίσω, αλλά σοβαρά τώρα εξισώνεις τα δύο κινήματα;
Υπαρχουν σαφεστατες αναλογίες με τους ναζι των early thirties, πριν παρουν την εξουσία.
Προφανως δεν τους συγκρινω με τους καθεστωτικους ναζί mid Thirties και μετα.

Αλλα early thirties, ναι βέβαια, υπαρχουν αναλογίες.

Ο ναζι με το πλακατ που καλουσε τον κοσμο να μην ψωνιζει στο μαγαζι του ταδε επειδη υποστηριζει τον δείνα - για τον οποιο πιστεύουμε οτι εχει κανει κατι με το οποιο διαφωνουμε - εως οτου ο ταδες απολυσει τον δεινα

ειναι αντιστοιχος με τους metoo που καλουν τον κοσμο να μην χρησιμοποιεί το ταδε προιον επειδη σπονσοναρει τον δεινα πετρουνια - για τον οποιο πιστεύουμε οτι εχει κανει κατι με το οποιο διαφωνουμε - εως οτου ο ταδε σπονσορας σταματησει να πληρωνει τον δεινα Πετρουνια

Μονο τυφλοι δεν το βλέπουν
Είναι εντυπωσιακό ότι δεν σε ενδιαφέρει τι εγκληματικό και ποινικό μπορεί να έχουν κάνει και τι να έχουν πει τα αθώα θύματα του λυσσαλέου όχλου του MeToo, αλλά μπορείς να εξισώσεις τον όχλο αυτό ΜΕ ΤΟΥΣ ΝΑΖΙ επειδή στο μυαλό σου οι πρακτικές τους μοιάζουν.

Πληροφοριακά, όταν φτάνεις στο σημείο να εξισώσεις ένα κίνημα που ουσιαστικά λέει ότι τα θύματα σεξουαλικών επιθέσεων πρέπει να μιλάνε, οι βιαστές τους πρέπει να πληρώσουν και όσοι τους κλείνουν το μάτι να μην ταϊζονται από χορηγίες εταιρειών που μιλούν για κοινωνική ευθύνη μόνο για τα έσοδα, με τον Χίτλερ και τα SA που έκαιγαν βιβλία, κατέστρεφαν επιχειρήσεις, και κυνηγούσαν και σκότωναν από καλλιτέχνες μέχρι απλούς πόλιτες απλά επειδή γεννήθηκαν Εβραίοι, μέχρι μετά από χρόνια να τους κάνουν σαπούνια, κάτι δεν πάει καλά με τους συμψηφισμούς σου.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών