Νεκρός υπό αστυνομικών πυρών άοπλος 20χρονος διαρρήκτης

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
lafkiotis
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 01:08

Re: Νεκρός υπό αστυνομικών πυρών άοπλος 20χρονος διαρρήκτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lafkiotis » 29 Νοέμ 2021, 04:19

Το μονο που κάνετε ειναι να γεμίζετε τη βαση δεδομένων του php φορουμ, με μεγαμπαιτ ανούσιων ποσταρισματων.

Αν κάποια στιγμή εξαφανιστεί το φορουμ να ξέρετε ότι φταίτε εσείς και κανείς άλλος.
"Να πάτε να πνιγείτε. Δεν κάνετε ούτε για χαρτιά υγείας στον Ρέντη."

"Με τη Ντιναμό σαν κότες, με τη Λαμία με έπαρση, πλέον θα μας βρείτε μπροστά σας"

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32112
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Νεκρός υπό αστυνομικών πυρών άοπλος 20χρονος διαρρήκτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 29 Νοέμ 2021, 08:48

giorgos mpekos έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 00:00
εδώ.μπορειτε να δείτε ένα αγγλικό ντοκιμαντέρ για τη δολοφονία του νικου σαμπανη
είμαι πολύ συγκηνημενος που μετά από τόσα χρόνια μαθαίνει όλος ο κόσμος για τα όσα περνάνε τα ρομα σε διάφορες περιοχές του κόσμου δυστυχος χρειάστηκαν πολλά χρόνια και έχουμε ακόμη πολύ αγώνα για να κάνουμε αυτή τη χώρα και.αλλες χώρες καλύτερες χωρίς χούντες χωρίς ρατσισμός αντιρομα
ευχαριστώ.ελλαν πασε ευχαριστώ όλα τα ρομα και μπαλαμε που προβάλλουνε τη ρομα ιστορία και βοηθάνε γι όσα έχουμε καταφερει και ελπίζω τα πράγματα να γίνουνε καλύτερα στο μελον.
:smt005::smt005::smt005:

ελεος. ηταν λεει μεσα σε ενα αυτοκινητο, και τους πυροβολησαν. δεν αναφερει καν οτι ηταν κλεμμενο. σαν να λεμε πηγαιναν τη βολτα τους και τους αρχισαν στις μπιστολιες.
καραγκιοζιλικι "ντοκιμαντερ"
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20131
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Νεκρός υπό αστυνομικών πυρών άοπλος 20χρονος διαρρήκτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 29 Νοέμ 2021, 12:52

Έλα να μαζευόμαστε σιγά σιγά... :g030:

Αύριο όλοι,όλες,όλα στην Ευελπίδων, κτ.8 - αίθ.2 - αρ. 17 :g030:

Να τσακίσουμε τον αντιτσιγγανισμό :g030:

看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24332
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Νεκρός υπό αστυνομικών πυρών άοπλος 20χρονος διαρρήκτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 29 Νοέμ 2021, 19:44

Ασέβαστος έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 08:48
:smt005::smt005::smt005:

ελεος. ηταν λεει μεσα σε ενα αυτοκινητο, και τους πυροβολησαν. δεν αναφερει καν οτι ηταν κλεμμενο. σαν να λεμε πηγαιναν τη βολτα τους και τους αρχισαν στις μπιστολιες.
καραγκιοζιλικι "ντοκιμαντερ"
Έλεγα ότι μόνο σε μένα έκανε εντύπωση η ουδετερότητα της παρουσίασης.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Νεκρός υπό αστυνομικών πυρών άοπλος 20χρονος διαρρήκτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 29 Νοέμ 2021, 19:48

lafkiotis έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 04:19
Το μονο που κάνετε ειναι να γεμίζετε τη βαση δεδομένων του php φορουμ, με μεγαμπαιτ ανούσιων ποσταρισματων.

Αν κάποια στιγμή εξαφανιστεί το φορουμ να ξέρετε ότι φταίτε εσείς και κανείς άλλος.
εγκρινω και επαυξανω, το φορουμ χρειαζεται σταλινικου τυπου εκκαθαριση.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68579
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Νεκρός υπό αστυνομικών πυρών άοπλος 20χρονος διαρρήκτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 29 Νοέμ 2021, 19:55

John Brown Gun Club έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 19:48
lafkiotis έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 04:19
Το μονο που κάνετε ειναι να γεμίζετε τη βαση δεδομένων του php φορουμ, με μεγαμπαιτ ανούσιων ποσταρισματων.

Αν κάποια στιγμή εξαφανιστεί το φορουμ να ξέρετε ότι φταίτε εσείς και κανείς άλλος.
εγκρινω και επαυξανω, το φορουμ χρειαζεται σταλινικου τυπου εκκαθαριση.
Βάλε υποψηφιότητα για συντονιστής. :)
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Νεκρός υπό αστυνομικών πυρών άοπλος 20χρονος διαρρήκτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 29 Νοέμ 2021, 19:56

giorgos mpekos έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 01:25
ST48410 έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 01:19
giorgos mpekos έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 01:17
στη χώρα μας υπάρχει μια χούντα χρόνων γιαυτο μόνο ξένοι προβάλουνε όσα συμβαίνουν και τα κανάλια λένε μόνο ψέματα της χουντας
Καλά. Στείλτε τα παιδιά σας σχολείο για να διεκδικήσουν ένα καλύτερο μέλλον και η υπόλοιπη κοινωνία θα σας αντιμετωπίσει με πολύ μεγαλύτερη κατανόηση.
σε παρακαλώ να μη συμψιφιζεις ολόκληρη την κοινωνία με τους ρατσιστές στην κοινωνία ανήκουν κανονικά και πλυθησμιακες ομάδες όπως τα ρομα όσο και να μην αρέσει σε κάποιους αυτό όπως ανήκουν και μπαλαμε που δεν αντιμετωπίζουν ρατσιστικά τα ρομα.συνεπωε μην ταπερδευεις.
επίσης δείχνεις την αγνια σου για το θέμα της εκπαίδευσης καθώς δε γνωρίζεις τι πρόοδος έχει γίνει από γενιά σε γενιά και ότι παιδιά ρομα έχουν περασει στο πανεπιστιμιο όπως η κόρη μου συνεπώς σε συμβουλεύω πρώτα να διαβάσεις λίγο πριν εκφράσεις απόψεις!!!.
σε ερωτω επίσης για το αν γνωρίζεις την κατάσταση στην εκπαίδευση που προσφέρετε απο το κράτος στα παιδιά Ρομά ποιες είναι οι συνθήκες διαβίωσης τους και πώς μπορούν να διαβάσουν για το σχολείο ανάλογα την Ρόμα κοινότητα στην οποία αβρισκοντε και το επίπεδο εξαθλίωσης της από τους επιτηδιους...
ρε ST48410, τζαμπα η ακροαση της σοβαρης μουσικης και οι γνωσεις σου περι τεχνης, να κανεις κυρ παντελιδικα σχολια και να σε βαζει στη θεση σου ενας ανθρωπος που δεν τελειωσε καν το σχολειο.
giorgos mpekos συμπαθα με, δεν ξερω για το μορφωτικο σου επιπεδο, και σε καμια περιπτωση δε σε ειρωνευομαι, απο τις ελευθεριες που παιρνεις με την ορθογραφια εβγαλα αυτο το συμπερασμα. Οπως και να χει καλα τα λες και ειμαι μαζι σου.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24332
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Νεκρός υπό αστυνομικών πυρών άοπλος 20χρονος διαρρήκτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 29 Νοέμ 2021, 19:59

John Brown Gun Club έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 19:56
Πες και για την ουσία της συζήτησης κάτι όμως. Το video το είδες; Οι ενστάσεις μου είναι δικαιολογημένες ή όχι;

Καταλαβαίνω ότι θα διαλέξεις πλευρά για λόγους αρχής. Σκέψου όμως μήπως αυτό το συνεχές χάιδεμα σε συγκεκριμένες κοινωνικές ομάδες (από πλευράς κάποιων από εσάς), κάνει περισσότερο κακό παρά καλό.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Νεκρός υπό αστυνομικών πυρών άοπλος 20χρονος διαρρήκτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 29 Νοέμ 2021, 20:03

ΓΑΛΗ έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 19:55
John Brown Gun Club έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 19:48
lafkiotis έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 04:19
Το μονο που κάνετε ειναι να γεμίζετε τη βαση δεδομένων του php φορουμ, με μεγαμπαιτ ανούσιων ποσταρισματων.

Αν κάποια στιγμή εξαφανιστεί το φορουμ να ξέρετε ότι φταίτε εσείς και κανείς άλλος.
εγκρινω και επαυξανω, το φορουμ χρειαζεται σταλινικου τυπου εκκαθαριση.
Βάλε υποψηφιότητα για συντονιστής. :)
υποτιθεται πως εχουμε τον αρχηγο της NKVD συντονιστη εδω μεσα
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29353
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Νεκρός υπό αστυνομικών πυρών άοπλος 20χρονος διαρρήκτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 29 Νοέμ 2021, 20:05

John Brown Gun Club έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 19:56

giorgos mpekos συμπαθα με, δεν ξερω για το μορφωτικο σου επιπεδο, και σε καμια περιπτωση δε σε ειρωνευομαι, απο τις ελευθεριες που παιρνεις με την ορθογραφια εβγαλα αυτο το συμπερασμα. Οπως και να χει καλα τα λες και ειμαι μαζι σου.

:smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:


ξέχασες να γράψεις "ο Θεός να μου κόβει μέρες να στις δίνει σε καλώδια"


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Νεκρός υπό αστυνομικών πυρών άοπλος 20χρονος διαρρήκτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 29 Νοέμ 2021, 20:06

ST48410 έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 19:59
John Brown Gun Club έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 19:56
Πες και για την ουσία της συζήτησης κάτι όμως. Το video το είδες; Οι ενστάσεις μου είναι δικαιολογημένες ή όχι;

Καταλαβαίνω ότι θα διαλέξεις πλευρά για λόγους αρχής. Σκέψου όμως μήπως αυτό το συνεχές χάιδεμα σε συγκεκριμένες κοινωνικές ομάδες (από πλευράς κάποιων από εσάς), κάνει περισσότερο κακό παρά καλό.
δεν υπαρχει απολυτως τιποτα στη ζωη των Ρομα ή των προσφυγων που να μοιαζει στο ελαχιστο με χαιδεμα.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Νεκρός υπό αστυνομικών πυρών άοπλος 20χρονος διαρρήκτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 29 Νοέμ 2021, 20:09

Otto Weininger έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 20:05
John Brown Gun Club έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 19:56

giorgos mpekos συμπαθα με, δεν ξερω για το μορφωτικο σου επιπεδο, και σε καμια περιπτωση δε σε ειρωνευομαι, απο τις ελευθεριες που παιρνεις με την ορθογραφια εβγαλα αυτο το συμπερασμα. Οπως και να χει καλα τα λες και ειμαι μαζι σου.

:smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:


ξέχασες να γράψεις "ο Θεός να μου κόβει μέρες να στις δίνει σε καλώδια"
το ηθος μου, μια λεξη αγνωστη σε σενα, μου επιβαλλει να σταθω διπλα σε καποιον μονο του που του επιτιθενται ολοι μαζι, οχι γιατι εχει κανει κατι, αλλα γιατι εκ προοιμιου θεωρειται ενοχος.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29353
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Νεκρός υπό αστυνομικών πυρών άοπλος 20χρονος διαρρήκτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 29 Νοέμ 2021, 20:12

John Brown Gun Club έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 20:09
Otto Weininger έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 20:05
John Brown Gun Club έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 19:56

giorgos mpekos συμπαθα με, δεν ξερω για το μορφωτικο σου επιπεδο, και σε καμια περιπτωση δε σε ειρωνευομαι, απο τις ελευθεριες που παιρνεις με την ορθογραφια εβγαλα αυτο το συμπερασμα. Οπως και να χει καλα τα λες και ειμαι μαζι σου.

:smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:


ξέχασες να γράψεις "ο Θεός να μου κόβει μέρες να στις δίνει σε καλώδια"
το ηθος μου, μια λεξη αγνωστη σε σενα, μου επιβαλλει να σταθω διπλα σε καποιον μονο του που του επιτιθενται ολοι μαζι, οχι γιατι εχει κανει κατι, αλλα γιατι εκ προοιμιου θεωρειται ενοχος.
ήθος και τα αρχίδια μου τα δυο. Αυτά πες τα σε καμία ΜΚΟ να σε βολέψει πουθενά, αν δε το έχεις κάνει ήδη. Εδώ μέσα μόνο γέλιο προκαλούν.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Νεκρός υπό αστυνομικών πυρών άοπλος 20χρονος διαρρήκτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 29 Νοέμ 2021, 20:21

Otto Weininger έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 20:12
John Brown Gun Club έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 20:09
Otto Weininger έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 20:05



:smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:


ξέχασες να γράψεις "ο Θεός να μου κόβει μέρες να στις δίνει σε καλώδια"
το ηθος μου, μια λεξη αγνωστη σε σενα, μου επιβαλλει να σταθω διπλα σε καποιον μονο του που του επιτιθενται ολοι μαζι, οχι γιατι εχει κανει κατι, αλλα γιατι εκ προοιμιου θεωρειται ενοχος.
ήθος και τα αρχίδια μου τα δυο. Αυτά πες τα σε καμία ΜΚΟ να σε βολέψει πουθενά, αν δε το έχεις κάνει ήδη. Εδώ μέσα μόνο γέλιο προκαλούν.
Η επιδειξη της χυδαιοτητας και της μικροτητας σου εσενα προσβαλλει, οχι εμενα, ανθρωπακι.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24332
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Νεκρός υπό αστυνομικών πυρών άοπλος 20χρονος διαρρήκτης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 29 Νοέμ 2021, 20:24

John Brown Gun Club έγραψε:
29 Νοέμ 2021, 20:06
δεν υπαρχει απολυτως τιποτα στη ζωη των Ρομα ή των προσφυγων που να μοιαζει στο ελαχιστο με χαιδεμα.
Εννοώ την άφεση αμαρτιών που είστε έτοιμοι να προσφέρετε στην μικρή και μεσαία παραβατικότητα επειδή αισθάνεστε αλληλέγγυοι μαζί τους.

Να βάλουμε λοιπόν τα πράγματα στη θέση τους.

Παρουσιάζεται ένα ντοκιμαντέρ που υποτίθεται ότι δείχνει τα προβλήματα που περνούν οι ρομά. Εκφράζω την ένστασή μου γιατί η παρουσίαση είναι μονόπλευρη και αποκρύπτει ουσιώδη στοιχεία. Αν το δει κάποιος έξω σχηματίζει τελείως διαφορετική εικόνα από εμάς που έχουμε ακούσει για το περιστατικό. Αν η απάντηση ήταν "ναι δίκιο έχετε αλλά κι εμείς αισθανόμαστε όμορφα που παίρνει κάποιος το μέρος μας μετά από τόσο ρατσισμό που αντιμετωπίζουμε καθημερινά", θα σταματούσα και δεν θα έλεγα τίποτε άλλο.

Όταν όμως βλέπω πως ένα κανάλι (Γερμανορωσικών συμφερόντων ή κάτι τέτοιο) κάνει ξεκάθαρη δυσφήμιση στη χώρα και ενώ υποδεικνύω το γιατί μου λένε ότι δεν κατάλαβα καλά, νιώθω σαν κάποιος να υποτιμά την νοημοσύνη μου και εκεί αντέδρασα λίγο πιο αγενώς από ό,τι συνηθίζω. Και αν τέλος πάντων οι ρομά αντιμετωπίζουν χίλιες δυο δυσκολίες και υπάρχει μια κατανόηση, δεν υπάρχει καμία δικαιολογία για τους δημιουργούς του ντοκιμαντέρ, για το οποίο δεν έκανες τον κόπο να σχολιάσεις.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών