Fatsoβιβλιο και λογοκρισια

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Fatsoβιβλιο και λογοκρισια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 05 Μαρ 2021, 10:21

Θα συμφωνήσω με τους προλαλησαντες.

"Όταν λογοκριναν τον πρόεδρο των ΗΠΑ δεν μίλησα...."
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
Ανδρέα ζεις
Δημοσιεύσεις: 215
Εγγραφή: 25 Φεβ 2021, 22:01

Re: Fatsoβιβλιο και λογοκρισια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ανδρέα ζεις » 05 Μαρ 2021, 18:27

OANNHSEA έγραψε:
05 Μαρ 2021, 09:57
Ανδρέα ζεις έγραψε:
05 Μαρ 2021, 00:58
EKPLIKTIKOS έγραψε:
05 Μαρ 2021, 00:53
Μου φαίνεται εξωφρενικό που τόσος κόσμος κάθεται κ γράφει τις πολιτικές απόψεις του στο φβ. Ακόμα κ το 4chan μου φαίνεται καλύτερο. Το twitter πρέπει να έχει πιο πολυ πλακα γιατι έχει νομίζω μεγαλύτερο περιθώριο για τρολαρισμα απλα να γελάσεις μόνος σου, αν κ δεν ξέρω, πλέον έχει σοβαρεψει αφόρητα η επικοινωνία, έχει βαρύνει. Στο φβ είχα φτιάξει ένα fake acc παλιά με σκοπό να γράφω αρχιδιες αλλά δεν ασχολήθηκα τελικά, τώρα το έχει πάρει η γυναίκα μου κ γράφει παπαριες αλλά ως γυναίκα δεν το έχει πάντα με το funposting :102:
Ορθότατο σχόλιο.Όλες οι ιδιωτικές εταιρίες τα ίδια είναι...Κακώς ασχολούνται ! Αν θες να γράψεις σε κάτι σαν facebook υπάρχουν και εναλλακτικές !
Σαν να σου λέει η Δέλτα δε σε θέλω για πελάτη και να παίρνεις Δέλτα ! Πάρε Φάγε άνθρωπε μου.
Το gab του Τραμπ είναι πολύ καλύτερο αν και τεχνολογικά πολύ πίσω ακόμα.Το βκοντάντ εξαίρετο.Επίσης δεν νομίζω ότι η ηλεκτρονική προπαγάνδα είναι τόσο σημαντική όσο νομίζουν κάποιοι.Υπερεκτιμημένο το διαδίκτυο σε πολλά πράγματα.
Για αυτό και έχεις σαν nickname το "Ανδρέα ζεις"...
Βρίσκεσαι στο 1982!!! :smt005::smt005::smt005:

.
Προσέξτε τι γράφω ! ΔΕν νομίζω ότι είναι ΤΟΣΟ σημαντική όσο νομίζουν ! Όχι ότι είναι ασήμαντη ! Δεν νομίζω ότι κάποιος αποφασίζει π.χ. για σοβαρές πολιτικές αποφάσεις από ένα τουίτ ή από ένα φατσοανακοινωμένο μήνυμα.Αφήστε που τις μεγάλες αποφάσεις πάντα κρίνουν στην Ελλάδα οι μεγάλες ηλικίες και εκεί ο ρόλος της τηλεόρασης είναι απείρως ανώτερος ακόμα του ίντερνετ.Μήπως είμαστε σαν κοιινωνία λόγω της πληθυσμιακής μας κατανομής λίγο πίσω ακόμα ? 2-4 εκ ψηφοφόροι συνταξιούχοι που δεν έχουν πρόσβαση στις νέες τεχνολογίες προσεγγιζονται πολύ καλύτερα από την τιβι.Στις νέες ηλικίες το ίντερνετ επίσης δεν παίζει παρά μηδενικό ρόλο στην πολιτική τους απόφαση.Ο άνεργος νέος δηλαδή θα δει τουίτ της μαντάμ Σωσώς με τη γούνα και θα ψηφίσει ενώ δεν έχει να πάρει εισητήρια για το λεωφορείο ? Υπερεκτιμένο μέσο προπαγάνδας αλλά και πολιτικής ανάλυσης το ίντερνετ ! Περισσότερο είναι ένα ανταλλακτήριο καφενειακού τύπου.Είναι ο νέος καφενές απλά με 10 πλάσιους θαμώνες ? Στο καφενείο σε άκουγαν 10 στο ίντερνετ σε διαβάζουν 250.Σιγά τα ωά.Αν ήμουν κομματάρχης στο ίντερνετ θα έδινα το 1% των πόρων μου.
Ελλάς Γαλλία ανωμαλία.
Δραχμούλα μόνο.
Ή θα είσαι Έλληνας ή Ευρωπαίος ! Και τα δύο δεν γίνονται.

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Fatsoβιβλιο και λογοκρισια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 03 Νοέμ 2021, 15:58

Εκδικάζονται σήμερα ασφαλιστικά μέτρα κατά του Facebook, που κατέθεσαν Έλληνες δημοσιογράφοι για λογοκρισία αναρτήσεων τους. Προσφεύγοντες είναι οι Ευγενία Λουπάκη, Αρης Χατζηστεφάνου, Γιάννης Ανδρουλιδάκης και Λεωνίδας Βατικιώτης
Στηρίζουμε...
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Fatsoβιβλιο και λογοκρισια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 06 Ιαν 2022, 07:56

Αυτό για όσους δεν έχουν καταλάβει πως το ίντερνετ ελέγχεται από την εξουσία των καπιταληστων και πως στα δύσκολα κατεβαίνει ο διακόπτης.

Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19092
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Fatsoβιβλιο και λογοκρισια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 06 Ιαν 2022, 11:05

ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
03 Νοέμ 2021, 15:58
Εκδικάζονται σήμερα ασφαλιστικά μέτρα κατά του Facebook, που κατέθεσαν Έλληνες δημοσιογράφοι για λογοκρισία αναρτήσεων τους. Προσφεύγοντες είναι οι Ευγενία Λουπάκη, Αρης Χατζηστεφάνου, Γιάννης Ανδρουλιδάκης και Λεωνίδας Βατικιώτης
Στηρίζουμε...
Το facebook είναι ιδιωτικό σαν εταιρεία
Εδώ ολόκληρο Donald Trump λογοκρίνει

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Fatsoβιβλιο και λογοκρισια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 06 Ιαν 2022, 12:24

Σε αυτην την μπανανια των βαλκανιων οταν ενοχλεις και σατηριζεις την εξουσια σου στελνουν μπραβους και μπατσους, σου κατεβαζουν τις σελιδες και γενικα δειχνουν πολυ καλα πως καταλαβαινουν την Δημοκρατια .... Απο την αλλη καποτε τους εστελναν ....διακοπες στα ξερονησια ! Καναμε προοδο μην ειμαστε αχαριστοι !


«Κώστα @KBakoyannis κι εγώ μικρός έβαζα άλλους να λένε τα κάλαντα κι εγώ έκανα ταμείο Νιώθω»

Η Σάσα Σταμάτη διέκοψε με δύο μπράβους, την παράσταση του Ζαραλίκου γιατί έθιξε το Μαρινάκη.


Εικόνα
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19092
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Fatsoβιβλιο και λογοκρισια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 06 Ιαν 2022, 14:42

ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
06 Ιαν 2022, 12:24
Σε αυτην την μπανανια των βαλκανιων οταν ενοχλεις και σατηριζεις την εξουσια σου στελνουν μπραβους και μπατσους, σου κατεβαζουν τις σελιδες και γενικα δειχνουν πολυ καλα πως καταλαβαινουν την Δημοκρατια .... Απο την αλλη καποτε τους εστελναν ....διακοπες στα ξερονησια ! Καναμε προοδο μην ειμαστε αχαριστοι !


«Κώστα @KBakoyannis κι εγώ μικρός έβαζα άλλους να λένε τα κάλαντα κι εγώ έκανα ταμείο Νιώθω»

Η Σάσα Σταμάτη διέκοψε με δύο μπράβους, την παράσταση του Ζαραλίκου γιατί έθιξε το Μαρινάκη.


[img]https://i.postimg.cc/FsGWbg97/2712 ... .jpg[/img]
Όταν λογοκρίναν τους φασίστες δεν αντιδρούσες γιατί δεν ησουν φασίστας
Τώρα που λογοκρίνονται οι κομουνιστες...

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Fatsoβιβλιο και λογοκρισια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 26 Ιαν 2022, 13:48

Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Fatsoβιβλιο και λογοκρισια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 26 Ιαν 2022, 13:50

Είναι ξεκάθαρο πως η ΝΔ έχει βάλει το χεράκι της.
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Fatsoβιβλιο και λογοκρισια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 02 Απρ 2022, 16:02

Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών