Λονδίνο: Χιλιάδες παιδιά – σκλάβοι δουλεύουν σε φυτείες κάνναβης

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Λονδίνο: Χιλιάδες παιδιά – σκλάβοι δουλεύουν σε φυτείες κάνναβης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 23 Αύγ 2018, 12:57

Ασέβαστος έγραψε:
23 Αύγ 2018, 09:24


το ρευμα που καταναλωνει το αυτοματο ποτισμα σε μια μερα, ειναι λιγοτερο απο τη φορτιση ενος κινητου.

δεν ψαχνω κατι. προσπαθω να διακρινω αν το δημοσιευμα ειναι πιπες, η αν ειναι πιπες. ειμαι σε διλημμα.
Ειναι επειδη δεν εισαι αρκετα εξυπνος, γι αυτο. Το αυτοματο ποτισμα δεν καιει πολυ, σε βρισκουν ομως απο αυτο.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32127
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Λονδίνο: Χιλιάδες παιδιά – σκλάβοι δουλεύουν σε φυτείες κάνναβης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 23 Αύγ 2018, 13:36

blackpaint έγραψε:
23 Αύγ 2018, 12:57
Ασέβαστος έγραψε:
23 Αύγ 2018, 09:24


το ρευμα που καταναλωνει το αυτοματο ποτισμα σε μια μερα, ειναι λιγοτερο απο τη φορτιση ενος κινητου.

δεν ψαχνω κατι. προσπαθω να διακρινω αν το δημοσιευμα ειναι πιπες, η αν ειναι πιπες. ειμαι σε διλημμα.
Ειναι επειδη δεν εισαι αρκετα εξυπνος, γι αυτο. Το αυτοματο ποτισμα δεν καιει πολυ, σε βρισκουν ομως απο αυτο.
ναι, εχει ενσωματωμενο gps, και καμερα. τα βανουν οι ιλλουμινατηδες την ωρα που δεν κοιταει ο αποθηκαριος στο μαγαζι. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Λονδίνο: Χιλιάδες παιδιά – σκλάβοι δουλεύουν σε φυτείες κάνναβης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 23 Αύγ 2018, 13:57

blackpaint έγραψε:
23 Αύγ 2018, 12:57
Ασέβαστος έγραψε:
23 Αύγ 2018, 09:24


το ρευμα που καταναλωνει το αυτοματο ποτισμα σε μια μερα, ειναι λιγοτερο απο τη φορτιση ενος κινητου.

δεν ψαχνω κατι. προσπαθω να διακρινω αν το δημοσιευμα ειναι πιπες, η αν ειναι πιπες. ειμαι σε διλημμα.
Ειναι επειδη δεν εισαι αρκετα εξυπνος, γι αυτο. Το αυτοματο ποτισμα δεν καιει πολυ, σε βρισκουν ομως απο αυτο.
:smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

the_black_planet
Δημοσιεύσεις: 1170
Εγγραφή: 24 Μάιος 2018, 13:54
Phorum.gr user: the_black_planet

Re: Λονδίνο: Χιλιάδες παιδιά – σκλάβοι δουλεύουν σε φυτείες κάνναβης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the_black_planet » 23 Αύγ 2018, 14:14

Ασέβαστος έγραψε:
23 Αύγ 2018, 13:36
blackpaint έγραψε:
23 Αύγ 2018, 12:57
Ασέβαστος έγραψε:
23 Αύγ 2018, 09:24


το ρευμα που καταναλωνει το αυτοματο ποτισμα σε μια μερα, ειναι λιγοτερο απο τη φορτιση ενος κινητου.

δεν ψαχνω κατι. προσπαθω να διακρινω αν το δημοσιευμα ειναι πιπες, η αν ειναι πιπες. ειμαι σε διλημμα.
Ειναι επειδη δεν εισαι αρκετα εξυπνος, γι αυτο. Το αυτοματο ποτισμα δεν καιει πολυ, σε βρισκουν ομως απο αυτο.
ναι, εχει ενσωματωμενο gps, και καμερα. τα βανουν οι ιλλουμινατηδες την ωρα που δεν κοιταει ο αποθηκαριος στο μαγαζι. :102:
Ασεβαστε τις απορίες που έχεις τις έχω και εγώ ειλικρινά αλλά να σου πω αδερφέ, δεν υπάρχει περίπτωση να είναι έτσι, είδηση που έχει δημοσιευτεί σε τόσο μεγάλα μέσα, ακόμα και αν είναι στημένη, αποκλείεται η εξήγηση να είναι τόσο απλή, αυτός που την "έστησε" την ιστορία σίγουρα έχει μια απάντηση γι'αυτό τα ερωτήματα που απλά δεν την έχουμε εμείς. Δεν έχω και εγώ γνώσεις για το θέμα και πώς είναι τα πράγματα στην Αγγλία αναφορικά, πχ αυτό που λέει ο Μπλάκ, εντοπίζεται το αυτόματο πότισμα και με ποιον τρόπο εντοπίζεται το πότισμα και δεν εντοπίζονται οι φυτιες;; Πάντως στο ξαναλέω ότι αφού μιλάμε για είδηση που παίζει σε μεγάλα ειδησεογραφικά δίκτυα της Αγγλίας δεν μπορεί να έχει μια τόσο απλή εξήγηση, δεν μιλάμε για άρθρα του στυλ "τα κομπιούτερ καταλαβαίνουν αρχαία ελληνικά" ή του στυλ ότι οι ναζί είχαν φτιάξει πρώτοι ατομικές βόμβες, είχαν βάσεις στο φεγγάρι, κάναν ταξίδια στο χρόνο κλπ (και χασαν στον πόλεμο) που αναπαράγονται σε περιθωριακά μέσα και απευθύνονται σε λοβοτομημενους.
Ζωγράφισε έναν ήλιο στο ταβάνι, μίλησε με τ’ αγέρι της νυχτιάς
και χόρεψε μαζί με τη σκιά σου στους ήχους μιας αδύναμης καρδιάς.
Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς
πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32127
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Λονδίνο: Χιλιάδες παιδιά – σκλάβοι δουλεύουν σε φυτείες κάνναβης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 23 Αύγ 2018, 14:21

the_black_planet έγραψε:
23 Αύγ 2018, 14:14

Ασεβαστε τις απορίες που έχεις τις έχω και εγώ ειλικρινά αλλά να σου πω αδερφέ, δεν υπάρχει περίπτωση να είναι έτσι, είδηση που έχει δημοσιευτεί σε τόσο μεγάλα μέσα, ακόμα και αν είναι στημένη, αποκλείεται η εξήγηση να είναι τόσο απλή, αυτός που την "έστησε" την ιστορία σίγουρα έχει μια απάντηση γι'αυτό τα ερωτήματα που απλά δεν την έχουμε εμείς. Δεν έχω και εγώ γνώσεις για το θέμα και πώς είναι τα πράγματα στην Αγγλία αναφορικά, πχ αυτό που λέει ο Μπλάκ, εντοπίζεται το αυτόματο πότισμα και με ποιον τρόπο εντοπίζεται το πότισμα και δεν εντοπίζονται οι φυτιες;; Πάντως στο ξαναλέω ότι αφού μιλάμε για είδηση που παίζει σε μεγάλα ειδησεογραφικά δίκτυα της Αγγλίας δεν μπορεί να έχει μια τόσο απλή εξήγηση, δεν μιλάμε για άρθρα του στυλ "τα κομπιούτερ καταλαβαίνουν αρχαία ελληνικά" ή του στυλ ότι οι ναζί είχαν φτιάξει πρώτοι ατομικές βόμβες, είχαν βάσεις στο φεγγάρι, κάναν ταξίδια στο χρόνο κλπ (και χασαν στον πόλεμο) που αναπαράγονται σε περιθωριακά μέσα και απευθύνονται σε λοβοτομημενους.
δυστυχως φοβαμαι οτι και τα mainstream μμε, λενε ψεμματα.

οκ, δεν ειναι σαν τους ψεκασμενους, αλλα καθε ειδηση που διαβαζουμε, στην καλυτερη ειναι 50% αληθεια, και 50 σαλτσες. αν κατι δεν στεκει απεναντι στην κοινη λογικη, τοτε ειναι παπαρια. δεν εχω την ορεξη να ψαξω να βρω τι ειδους παπαρια ειναι, και τι στοχο εχει αυτος που την λεει, απλως την αναγνωριζω ως τετοια.

οποιος θελει να φτιαξει πρεζοφυτεια, μπορει να ξοδεψει 5 φραγκα παραπανω για να κανει τη δουλεια του σωστα. δεν ειναι φραουλοπαραγωγος στη μανωλαδα να θελει να βγαλει απο τη μυγα ξυγκι. θα παρει state of the art μηχανηματα για καθε χρηση, και θα καλοπληρωσει εγκληματικα στοιχεια, η και καταρτισμενους επιστημονες, για προσωπικο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

the_black_planet
Δημοσιεύσεις: 1170
Εγγραφή: 24 Μάιος 2018, 13:54
Phorum.gr user: the_black_planet

Re: Λονδίνο: Χιλιάδες παιδιά – σκλάβοι δουλεύουν σε φυτείες κάνναβης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the_black_planet » 23 Αύγ 2018, 14:27

Ασέβαστος έγραψε:
23 Αύγ 2018, 14:21
the_black_planet έγραψε:
23 Αύγ 2018, 14:14

Ασεβαστε τις απορίες που έχεις τις έχω και εγώ ειλικρινά αλλά να σου πω αδερφέ, δεν υπάρχει περίπτωση να είναι έτσι, είδηση που έχει δημοσιευτεί σε τόσο μεγάλα μέσα, ακόμα και αν είναι στημένη, αποκλείεται η εξήγηση να είναι τόσο απλή, αυτός που την "έστησε" την ιστορία σίγουρα έχει μια απάντηση γι'αυτό τα ερωτήματα που απλά δεν την έχουμε εμείς. Δεν έχω και εγώ γνώσεις για το θέμα και πώς είναι τα πράγματα στην Αγγλία αναφορικά, πχ αυτό που λέει ο Μπλάκ, εντοπίζεται το αυτόματο πότισμα και με ποιον τρόπο εντοπίζεται το πότισμα και δεν εντοπίζονται οι φυτιες;; Πάντως στο ξαναλέω ότι αφού μιλάμε για είδηση που παίζει σε μεγάλα ειδησεογραφικά δίκτυα της Αγγλίας δεν μπορεί να έχει μια τόσο απλή εξήγηση, δεν μιλάμε για άρθρα του στυλ "τα κομπιούτερ καταλαβαίνουν αρχαία ελληνικά" ή του στυλ ότι οι ναζί είχαν φτιάξει πρώτοι ατομικές βόμβες, είχαν βάσεις στο φεγγάρι, κάναν ταξίδια στο χρόνο κλπ (και χασαν στον πόλεμο) που αναπαράγονται σε περιθωριακά μέσα και απευθύνονται σε λοβοτομημενους.
δυστυχως φοβαμαι οτι και τα mainstream μμε, λενε ψεμματα.

οκ, δεν ειναι σαν τους ψεκασμενους, αλλα καθε ειδηση που διαβαζουμε, στην καλυτερη ειναι 50% αληθεια, και 50 σαλτσες. αν κατι δεν στεκει απεναντι στην κοινη λογικη, τοτε ειναι παπαρια. δεν εχω την ορεξη να ψαξω να βρω τι ειδους παπαρια ειναι, και τι στοχο εχει αυτος που την λεει, απλως την αναγνωριζω ως τετοια.
Στο ξαναλέω ότι δεν είναι έτσι, ΑΝ είναι ψέματα η εξήγηση είναι κάποια άλλη, αλλιώς φοβάμαι ότι είναι αλήθεια, αυτό που λες αδερφέ δεν ισχύει, ο,τι δεν φαίνεται εκ πρώτης όψης λογικό δεν σημαίνει ότι δεν είναι, ή στην τελική αν είναι όντως μούφα και είναι τόσο απλή η εξήγηση σε μερικές μέρες θα φανεί οπότε ας κάνουμε λίγο υπομονή και θα μάθουμε περισσότερα...
Ζωγράφισε έναν ήλιο στο ταβάνι, μίλησε με τ’ αγέρι της νυχτιάς
και χόρεψε μαζί με τη σκιά σου στους ήχους μιας αδύναμης καρδιάς.
Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς
πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20205
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Λονδίνο: Χιλιάδες παιδιά – σκλάβοι δουλεύουν σε φυτείες κάνναβης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 23 Αύγ 2018, 14:33

blackpaint έγραψε:
23 Αύγ 2018, 12:57

Ειναι επειδη δεν εισαι αρκετα εξυπνος, γι αυτο. Το αυτοματο ποτισμα δεν καιει πολυ, σε βρισκουν ομως απο αυτο.
Σου βρήκα λύση. Μην το βάλεις στην βουκαμβίλια, θα σε παίρνει πιο εύκολα φωτό, ενώ κάτω από τη ντοματιά ποιός θα σε δει. :p2:
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Λονδίνο: Χιλιάδες παιδιά – σκλάβοι δουλεύουν σε φυτείες κάνναβης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 23 Αύγ 2018, 19:57

Αυτό που καταλαβαίνω από το άρθρο είναι ότι έχουμε να κάνουμε με παιδεραστία... αν είναι φυσικά παιδεραστία γιατί οι Αφγανοί Πακιστανοί κλπ δηλώνουν ανήλικοι για ευνόητους λόγους. Κανονικά σε αυτό (παιδεραστία) θα έπρεπε να είχαμε επικεντρωθεί και όχι στις καλλιέργειες... για αυτό μου βρώμισε από την Αρχή. Είδα και το χαμόγελο του παιδιού ποιους έψαχνε...
Τα πράγματα σε τέτοια περίπτωση μπορεί να είναι τελείως διαφορετικά από ότι παρουσιάζονται... ακόμα και να επικαλέστηκε ο "ανήλικος ενήλικος" βιασμό και κράτηση καθώς και δουλεία για να μην υποστεί τις συνέπειες.
Είναι πολύ χοντρό να μιλάμε για δουλεία στην Αγγλία και μάλιστα σε ένα κύκλωμα όπως λέει ο blackpaint όπου εκβιάζουν τα θύματα με τους γονείς-συγγενείς από την χώρα προορισμού... Αυτά τα κάνουν μόνο οι συμπατριώτες τους που έχουν πρόσβαση εκεί.
the end

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών