Ευτυχώς κάποια παιδιά ξεφεύγουν απο τη σαπίλα

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 3972
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: Ευτυχώς κάποια παιδιά ξεφεύγουν απο τη σαπίλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 06 Φεβ 2021, 09:47

Κάποια στιγμή θα πρέπει οι γονείς αυτού του «παιδιού» να το πάρουν απόφαση και να του αποκαλύψουν πως... δεν υπάρχει Άγιος Βασίλης.
Είναι σκληρό να καταρρίπτονται οι μύθοι, αλλά δεν γίνεται διαφορετικά. Όσο περισσότερο αγνοείς την ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ, τόσο αυξάνονται οι πιθανότητες ΑΦΑΝΙΣΜΟΥ. Και αν αυτό αφορά ΕΣΕΝΑ και μόνον ΕΣΕΝΑ, έχει καλώς. Σε ενημερώσαμε, σε προειδοποιήσαμε, τα στοιχεία βρίσκονται μπροστά στα μάτια σου ωστόσο επιμένεις να ζεις στη φούσκα που σου πλάσαραν γιατί προφανώς σε κάνει να αισθάνεσαι καλύτερα, ξεχωριστός ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο.
Το πρόβλημα είναι πως η στάση σου επηρεάζει και ΕΜΑΣ που ΔΕΝ έχουμε αυτοκτονικές τάσεις.
Για τέτοιες περιπτώσεις, το κατάστημα προσφέρει εξαιρετικά cocktails με πιο δημοφιλές το... “Long Island” ακολουθούμενο από το “Saint Eustratius”.
ΓΙΑ ΚΟΠΙΑΣΤΕ ΠΟΥΛΑΚΙΑ ΜΟΥ
© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

Debbie
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 30 Σεπ 2019, 11:00

Re: Ευτυχώς κάποια παιδιά ξεφεύγουν απο τη σαπίλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Debbie » 06 Φεβ 2021, 09:53

Α Λυκείου έριξα απ την καρέκλα τη φασίστρω φιλόλογο που ευνοούσε απροκάλυπτα τη ρουφιάνα της τάξης .
Β Λυκείου χαστούκισα το θεολόγο που μ απείλησε να μου βγάλει το μαλλί .
Γ Λυκείου πιάστηκα στα χέρια με τον Φυσικό που πρόσβαλε τις ενδυματολογικές μου επιλογές .
Όλα λόγω υπερχρησίας και κατάχρησης της εξουσίας τους σε σχετικά λάιτ ζητήματα .
Δε θα πω για πιο μετά, θα μείνω σ αυτά τα πρώιμα .
Ένας θεός με βόηθησε και δεν έγινα ηθοποιός, θα με φωνάζατε τώρα η Debbie ο σουγιάς
Είμαι μετρίως, μέτρια και πάντα μετρημένη

Άβαταρ μέλους
1451
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 10:46
Phorum.gr user: Nikos1451
Τοποθεσία: Ελλάδα

Re: Ευτυχώς κάποια παιδιά ξεφεύγουν απο τη σαπίλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 1451 » 06 Φεβ 2021, 10:11

Από πού πηγάζει όλη αυτή η επιθετικότητα.

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Ευτυχώς κάποια παιδιά ξεφεύγουν απο τη σαπίλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 21 Ιουν 2021, 22:16

και κάποια μεγάλα παιδιά που δίνουν παραδειγματα

Εικόνα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών