Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69613
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Ιαν 2022, 13:53

AlienWay έγραψε:
23 Ιαν 2022, 13:45
Blackdog έγραψε:
23 Ιαν 2022, 13:28
ST48410 έγραψε:
23 Ιαν 2022, 13:19


Στην κατάθεση της 17 χρόνης λέει αυτό:

Το βράδυ περί ώρας 20:30 είμασταν καλεσμένες σε ένα ρεβεγιόν στην Καρόλου Ντιλ.

Αν βρισκόταν και η 17χρονη εκεί προφανώς δεν πρόκειται για ρεβεγιόν σε κλειστό κύκλο.
Αν γνώριζαν και στη δουλειά ότι η Γιωργία έχει χάσει τα τελευταία χρόνια γονείς και σύντροφο δεν είναι κακό που δεν την άφησαν να κάνει πρωτοχρονιά μόνη.
Οχι βεβαια δεν ειναι...Αν και εχω αμφιβολιες για το τι θα γινοτανε αν αντι για δυο νεες κοπελες ηταν δυο μαντραχαλοι.

Παντως απο μονο του δεν λεει κατι, εχεις δικιο. Αν τα βαλω ομως ολα μαζι, κατι δεν μου παει καλα

Ισως βεβαια να υπαρχουν πραγματι ραντομ μεσηλικες τυποι που προσφερουν ανιδιοτελη φουλ υποστηριξη σε σχεδον αγνωστες ταλαιπωρημενες νεαρες και ο κοσμος να ειναι τελικα αγγελικα πλασμενος

Μακαρι να ειναι ετσι :102:
Απορώ πώς το συζητάτε επί τόσες σελίδες. Είναι δυνατόν να λέει ξεκάθαρα και χωρίς καμία συστολή ότι ήταν καλεσμένη σε ρεβεγιόν του εργοδότη της και να μην ήταν παρούσα η γυναίκα του;

Διαφορετικά δεν θα ανέφερε καν ότι το ρεβεγιόν ήταν του εργοδότη. Θα έλεγε μόνο ότι βρισκόταν σε ένα ρεβεγιόν.

Αν η γυναίκα του εργοδότη δεν γνώριζε, θα την άφηνε ακόμη να εργάζεται στο γραφείο του;
Ρε σεις συνέλθετε. Δεν ήταν μόνον οι δυο τους στο ρεβεγιόν για να αρχίζετε τις υποθέσεις για το τι μπορεί να τρέχει μεταξύ τους, αν το ήξερε η γυναίκα του ή όχι και μπλαμπλαμπλα

Αυτό είναι κουτσομπολιό.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23067
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 23 Ιαν 2022, 13:55

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιαν 2022, 13:53
AlienWay έγραψε:
23 Ιαν 2022, 13:45
Blackdog έγραψε:
23 Ιαν 2022, 13:28


Οχι βεβαια δεν ειναι...Αν και εχω αμφιβολιες για το τι θα γινοτανε αν αντι για δυο νεες κοπελες ηταν δυο μαντραχαλοι.

Παντως απο μονο του δεν λεει κατι, εχεις δικιο. Αν τα βαλω ομως ολα μαζι, κατι δεν μου παει καλα

Ισως βεβαια να υπαρχουν πραγματι ραντομ μεσηλικες τυποι που προσφερουν ανιδιοτελη φουλ υποστηριξη σε σχεδον αγνωστες ταλαιπωρημενες νεαρες και ο κοσμος να ειναι τελικα αγγελικα πλασμενος

Μακαρι να ειναι ετσι :102:
Απορώ πώς το συζητάτε επί τόσες σελίδες. Είναι δυνατόν να λέει ξεκάθαρα και χωρίς καμία συστολή ότι ήταν καλεσμένη σε ρεβεγιόν του εργοδότη της και να μην ήταν παρούσα η γυναίκα του;

Διαφορετικά δεν θα ανέφερε καν ότι το ρεβεγιόν ήταν του εργοδότη. Θα έλεγε μόνο ότι βρισκόταν σε ένα ρεβεγιόν.

Αν η γυναίκα του εργοδότη δεν γνώριζε, θα την άφηνε ακόμη να εργάζεται στο γραφείο του;
Ρε σεις συνέλθετε. Δεν ήταν μόνον οι δυο τους στο ρεβεγιόν για να αρχίζετε τις υποθέσεις για το τι μπορεί να τρέχει μεταξύ τους, αν το ήξερε η γυναίκα του ή όχι και μπλαμπλαμπλα

Αυτό είναι κουτσομπολιό.
Μη τα λες σε μένα. Και μάλιστα εγώ δεν το θεωρώ ΜΟΝΟ κουτσομπολιό. Εσείς το συζητάτε επί τρεις σελίδες (εσύ ειδικά τουλάχιστον, το βλέπεις με τη λογική).
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69613
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Ιαν 2022, 13:59

AlienWay έγραψε:
23 Ιαν 2022, 13:55
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιαν 2022, 13:53
AlienWay έγραψε:
23 Ιαν 2022, 13:45


Απορώ πώς το συζητάτε επί τόσες σελίδες. Είναι δυνατόν να λέει ξεκάθαρα και χωρίς καμία συστολή ότι ήταν καλεσμένη σε ρεβεγιόν του εργοδότη της και να μην ήταν παρούσα η γυναίκα του;

Διαφορετικά δεν θα ανέφερε καν ότι το ρεβεγιόν ήταν του εργοδότη. Θα έλεγε μόνο ότι βρισκόταν σε ένα ρεβεγιόν.

Αν η γυναίκα του εργοδότη δεν γνώριζε, θα την άφηνε ακόμη να εργάζεται στο γραφείο του;
Ρε σεις συνέλθετε. Δεν ήταν μόνον οι δυο τους στο ρεβεγιόν για να αρχίζετε τις υποθέσεις για το τι μπορεί να τρέχει μεταξύ τους, αν το ήξερε η γυναίκα του ή όχι και μπλαμπλαμπλα

Αυτό είναι κουτσομπολιό.
Μη τα λες σε μένα. Και μάλιστα εγώ δεν το θεωρώ ΜΟΝΟ κουτσομπολιό. Εσείς το συζητάτε επί τρεις σελίδες (εσύ ειδικά τουλάχιστον, το βλέπεις με τη λογική).
Εγώ εκφράζω αντίθεση σ' αυτό που διάβασα. Στη λογική "Α, ήταν στο ρεβεγιόν του εργοδότη...εεεε; Άρα κάτι δεν πάει καλά."

Όπως εκφράζω την αντίθεση μου και στα κλισέ των μιτούδικων παπαριών.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓΑΛΗ την 23 Ιαν 2022, 14:00, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23067
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 23 Ιαν 2022, 13:59

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιαν 2022, 13:59
AlienWay έγραψε:
23 Ιαν 2022, 13:55
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιαν 2022, 13:53


Ρε σεις συνέλθετε. Δεν ήταν μόνον οι δυο τους στο ρεβεγιόν για να αρχίζετε τις υποθέσεις για το τι μπορεί να τρέχει μεταξύ τους, αν το ήξερε η γυναίκα του ή όχι και μπλαμπλαμπλα

Αυτό είναι κουτσομπολιό.
Μη τα λες σε μένα. Και μάλιστα εγώ δεν το θεωρώ ΜΟΝΟ κουτσομπολιό. Εσείς το συζητάτε επί τρεις σελίδες (εσύ ειδικά τουλάχιστον, το βλέπεις με τη λογική).
Εγώ εκφράζω αντίθεση σ' αυτό που διάβασα.

Όπως εκφράζω την αντίθεση μου και στα κλισέ των μιτούδικων παπαριών.
Καλά κάνεις.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2437
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 23 Ιαν 2022, 14:01

Δεν με καταλαβαινετε :8)

Δεν μου αρεσει ο ρολος που παιζει ο εργοδοτης. Μπορει να εχω λαθος...

Το αφηνω εδω το θεμα.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23067
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 23 Ιαν 2022, 14:04

Blackdog έγραψε:
23 Ιαν 2022, 14:01
Δεν με καταλαβαινετε :8)

Δεν μου αρεσει ο ρολος που παιζει ο εργοδοτης. Μπορει να εχω λαθος...

Το αφηνω εδω το θεμα.
Ολοι κρίνουμε με βάση το τι θα κάναμε εμείς ή τι θα θέλαμε να γίνει.

Για παράδειγμα έχουμε κουραστεί να βλέπουμε γυναίκες να λένε "εγώ δεν θα πήγαινα σε πάρτι στη σουίτα".

Οτιδήποτε "ασύνηθες" βλέπουμε στην υπόθεση, το εκλαμβάνουμε ως ύποπτο.

Εγώ προσπαθώ να μη το βλέπω έτσι.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69613
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Ιαν 2022, 14:05

AlienWay έγραψε:
23 Ιαν 2022, 13:59
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιαν 2022, 13:59

Εγώ εκφράζω αντίθεση σ' αυτό που διάβασα.

Όπως εκφράζω την αντίθεση μου και στα κλισέ των μιτούδικων παπαριών.
Καλά κάνεις.
Δεν ξέρω αν κάνω καλά ή όχι αλλά το ότι βρίσκω κενά στην ιστορία, δεν σημαίνει ότι υιοθετώ την αντίληψη ότι η κοπελιά ήταν βιζιτού που τα 'θελε.

Εμμένω στην αρχική μου άποψη.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23067
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 23 Ιαν 2022, 14:10

H 17χρονη φίλη ξαναχτυπά και βάζει τα πράγματα στη θέση τους.
Στην εκπομπή «Χαμογέλα και πάλι!» μίλησε αποκλειστικά φίλη της 24χρονης Γεωργίας.

«Με τη Γεωργία γνωριζόμαστε από το Γυμνάσιο, ήξερα και τη μητέρα της, οπότε την ξέρω πολύ καλά. Έχουμε πάει και διακοπές. Για αυτή την ιστορία, εγώ το είδα από τις ειδήσεις. Χάσαμε τη γη κάτω από τα πόδια μας, δεν ξέραμε τι να κάνουμε. Κατευθείαν επικοινωνήσαμε μαζί της, ήταν σε δύσκολη κατάσταση, δεν την πιέσαμε, και της είπαμε ότι απλά είμαστε δίπλα της. Πιστεύουμε τη δική της πλευρά, δε φανταστήκαμε κάτι άλλο. Την ξέρουμε σαν άνθρωπο πώς είναι, και με αυτά που έχει περάσει. Πρώτα έχασε το σύντροφό της, και μετά από 40 μέρες έχασε τη μητέρα της. τον πατέρα της τον είχε χάσει πριν ένα χρόνο σε τροχαίο», είπε η φίλη της 24χρονης.

Σχολιάζοντας τα της μοιραίας βραδιάς, η κοπέλα τόνισε ότι «Σε αυτή την ηλικία ποιος δεν πηγαίνει σε πάρτι; Δεν είναι ανήλικο κορίτσι, όλοι πηγαίνουμε σε πάρτι. Απλά αυτό το πάρτι ήταν κανονισμένο αλλιώς. Προσωπικά δεν τους ήξερα αυτούς τους ανθρώπους. Ήξερα ότι υπάρχουν πάρτι που πάνε άνθρωποι που έχουν παραπάνω χρήματα, αλλά δε γνώριζα ότι γίνονται τέτοια πράγματα σε ξενοδοχεία. Έτσι πιστεύω και η Γεωργία πήγε με αυτή τη σκέψη. Ότι ήταν τύπου πάρτι ατόμων της ηλικίας μας, γιατί εδώ η περιοχή μας σαν κοινωνία είναι λίγο πιο πίσω. Είναι αθώα τα πράγματα. Και πιστεύω ότι με αυτό το σκεπτικό πήγε σε αυτό το πάρτι, γιατί την κάλεσαν άτομα κοντά στην ηλικία της. Εμπιστεύτηκε λάθος ανθρώπους που θεωρούσε ότι ήταν φίλοι της».

«Το μαγαζί που ακούστηκε, τα γνωρίζω σα μαγαζιά, σαν καφετέριες. Αλλά δεν ξέρω ποιοι τις έχουν, ούτε αυτούς που κατηγορούνται ήξερα τα ονόματά τους, τώρα πρώτη φορά τα έμαθα. Είμαστε σε μια εποχή που η γυναίκα δεν πρέπει να φοβάται να μιλήσει, να κυκλοφορήσει. Δεν είμαστε θύματα οι γυναίκες να φοβόμαστε μη μας σκοτώσει ο άλλος, ή μας μεθύσει και μας βιάσει», τόνισε κλείνοντας η φίλη της 24χρονης.
www.tanea.gr
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69613
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Ιαν 2022, 14:14

AlienWay έγραψε:
23 Ιαν 2022, 14:10
H 17χρονη φίλη ξαναχτυπά και βάζει τα πράγματα στη θέση τους.
Στην εκπομπή «Χαμογέλα και πάλι!» μίλησε αποκλειστικά φίλη της 24χρονης Γεωργίας.

«Με τη Γεωργία γνωριζόμαστε από το Γυμνάσιο, ήξερα και τη μητέρα της, οπότε την ξέρω πολύ καλά. Έχουμε πάει και διακοπές. Για αυτή την ιστορία, εγώ το είδα από τις ειδήσεις. Χάσαμε τη γη κάτω από τα πόδια μας, δεν ξέραμε τι να κάνουμε. Κατευθείαν επικοινωνήσαμε μαζί της, ήταν σε δύσκολη κατάσταση, δεν την πιέσαμε, και της είπαμε ότι απλά είμαστε δίπλα της. Πιστεύουμε τη δική της πλευρά, δε φανταστήκαμε κάτι άλλο. Την ξέρουμε σαν άνθρωπο πώς είναι, και με αυτά που έχει περάσει. Πρώτα έχασε το σύντροφό της, και μετά από 40 μέρες έχασε τη μητέρα της. τον πατέρα της τον είχε χάσει πριν ένα χρόνο σε τροχαίο», είπε η φίλη της 24χρονης.

Σχολιάζοντας τα της μοιραίας βραδιάς, η κοπέλα τόνισε ότι «Σε αυτή την ηλικία ποιος δεν πηγαίνει σε πάρτι; Δεν είναι ανήλικο κορίτσι, όλοι πηγαίνουμε σε πάρτι. Απλά αυτό το πάρτι ήταν κανονισμένο αλλιώς. Προσωπικά δεν τους ήξερα αυτούς τους ανθρώπους. Ήξερα ότι υπάρχουν πάρτι που πάνε άνθρωποι που έχουν παραπάνω χρήματα, αλλά δε γνώριζα ότι γίνονται τέτοια πράγματα σε ξενοδοχεία. Έτσι πιστεύω και η Γεωργία πήγε με αυτή τη σκέψη. Ότι ήταν τύπου πάρτι ατόμων της ηλικίας μας, γιατί εδώ η περιοχή μας σαν κοινωνία είναι λίγο πιο πίσω. Είναι αθώα τα πράγματα. Και πιστεύω ότι με αυτό το σκεπτικό πήγε σε αυτό το πάρτι, γιατί την κάλεσαν άτομα κοντά στην ηλικία της. Εμπιστεύτηκε λάθος ανθρώπους που θεωρούσε ότι ήταν φίλοι της».

«Το μαγαζί που ακούστηκε, τα γνωρίζω σα μαγαζιά, σαν καφετέριες. Αλλά δεν ξέρω ποιοι τις έχουν, ούτε αυτούς που κατηγορούνται ήξερα τα ονόματά τους, τώρα πρώτη φορά τα έμαθα. Είμαστε σε μια εποχή που η γυναίκα δεν πρέπει να φοβάται να μιλήσει, να κυκλοφορήσει. Δεν είμαστε θύματα οι γυναίκες να φοβόμαστε μη μας σκοτώσει ο άλλος, ή μας μεθύσει και μας βιάσει», τόνισε κλείνοντας η φίλη της 24χρονης.
www.tanea.gr
Νομίζεις.

Και ακριβώς γι' αυτό λέω ότι είσαι ρομαντικός ή έχεις ενστερνισθεί απολύτως τη μιτούδικη νοοτροπία και δεν το έχεις καταλάβει. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69613
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Ιαν 2022, 14:17

Ενιγουέι, επιφυλάσσομαι για την ανάγνωση των χαλαρών σας αντιδράσεων αναφορικά με τις γυναίκαι στον σεπτό αυτό χώρο, όταν παρέλθει αυτό το ευαισθητοποιημένο κύμα.


Μέχρι τότε σας εφιστώ την προσοχή, ρεμάλια. :P
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
argouen
Δημοσιεύσεις: 4518
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 19:53

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από argouen » 23 Ιαν 2022, 14:39

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιαν 2022, 14:05

Δεν ξέρω αν κάνω καλά ή όχι αλλά το ότι βρίσκω κενά στην ιστορία, δεν σημαίνει ότι υιοθετώ την αντίληψη ότι η κοπελιά ήταν βιζιτού που τα 'θελε.
Έχει κενά η ιστορία, γιατί υπάρχουν γεγονότα που λεγονται και άλλα που δε συμφέρει να ειπωθούν, αυτό δεν σημαίνει η κοπέλα δε βιάστηκε ή ότι οι γόνοι δεν ειναι λεχρίτες. :smt018
Εμένα στη συνέντευξη της κοπελιάς μου έκανε εντυπωση πως ενω εχει κενά μνημης, θυμαται ολα τα τηλεφωνήματα και το περιοχόμενο αυτών
Και επειδή όλοι έτυχε να πιουμε λίγο παραπάνω καποια στιγμή στη ζωή μας, αυτό δε συμβαίνει, να θυμασαι ποιος σε πηρε τηλ και τι ειπώθηκε :102:
Λεπτομέριες ανευ ουσίας θα μου πεις, απλά μου έκανε εντυπωση και τόσα είπατε σε αυτο το νήμα, ειπα να πω και εγω τη μ@λακια μου :003:
Νήφε και μέμνησο απιστείν

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23067
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 23 Ιαν 2022, 14:40

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιαν 2022, 14:14


Και ακριβώς γι' αυτό λέω ότι είσαι ρομαντικός ή έχεις ενστερνισθεί απολύτως τη μιτούδικη νοοτροπία και δεν το έχεις καταλάβει. :lol:
Σύμφωνα με τη Naida μισώ το metoo.

Οπως και να 'χει όμως, σου προτείνω να βλέπεις την υπόθεση ως αποκομμένη από το metoo. Προσπάθησε να μη την εξετάζεις με τρόπο ώστε να την πεις στις μητούδες.

Δεν υπάρχουν αντικρουόμενα κοινωνικά σύνολα εδώ όπου καλούμαστε να ενταχτούμε σε κάποιο από αυτά ως αντίδραση προς το άλλο.

Υπάρχει μία συγκεκριμένη καταγγελία και επ' αυτής συζητάμε.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69613
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Ιαν 2022, 14:43

argouen έγραψε:
23 Ιαν 2022, 14:39
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιαν 2022, 14:05

Δεν ξέρω αν κάνω καλά ή όχι αλλά το ότι βρίσκω κενά στην ιστορία, δεν σημαίνει ότι υιοθετώ την αντίληψη ότι η κοπελιά ήταν βιζιτού που τα 'θελε.
Έχει κενά η ιστορία, γιατί υπάρχουν γεγονότα που λεγονται και άλλα που δε συμφέρει να ειπωθούν, αυτό δεν σημαίνει η κοπέλα δε βιάστηκε ή ότι οι γόνοι δεν ειναι λεχρίτες. :smt018
Εμένα στη συνέντευξη της κοπελιάς μου έκανε εντυπωση πως ενω εχει κενά μνημης, θυμαται ολα τα τηλεφωνήματα και το περιοχόμενο αυτών
Και επειδή όλοι έτυχε να πιουμε λίγο παραπάνω καποια στιγμή στη ζωή μας, αυτό δε συμβαίνει, να θυμασαι ποιος σε πηρε τηλ και τι ειπώθηκε :102:
Λεπτομέριες ανευ ουσίας θα μου πεις, απλά μου έκανε εντυπωση και τόσα είπατε σε αυτο το νήμα, ειπα να πω και εγω τη μ@λακια μου :003:
Κάπως έτσι. Και επειδή η καταγγελία αφορά σε βιασμό, αναρωτιέμαι αν θα υπήρχε τέτοια μαζική υποστήριξη αν οι φερόμενοι ως βιαστές δεν ήταν γόνοι αλλά απλοί καθημερινοί λεχρίτες.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11515
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 23 Ιαν 2022, 14:45

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιαν 2022, 14:43
argouen έγραψε:
23 Ιαν 2022, 14:39
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιαν 2022, 14:05

Δεν ξέρω αν κάνω καλά ή όχι αλλά το ότι βρίσκω κενά στην ιστορία, δεν σημαίνει ότι υιοθετώ την αντίληψη ότι η κοπελιά ήταν βιζιτού που τα 'θελε.
Έχει κενά η ιστορία, γιατί υπάρχουν γεγονότα που λεγονται και άλλα που δε συμφέρει να ειπωθούν, αυτό δεν σημαίνει η κοπέλα δε βιάστηκε ή ότι οι γόνοι δεν ειναι λεχρίτες. :smt018
Εμένα στη συνέντευξη της κοπελιάς μου έκανε εντυπωση πως ενω εχει κενά μνημης, θυμαται ολα τα τηλεφωνήματα και το περιοχόμενο αυτών
Και επειδή όλοι έτυχε να πιουμε λίγο παραπάνω καποια στιγμή στη ζωή μας, αυτό δε συμβαίνει, να θυμασαι ποιος σε πηρε τηλ και τι ειπώθηκε :102:
Λεπτομέριες ανευ ουσίας θα μου πεις, απλά μου έκανε εντυπωση και τόσα είπατε σε αυτο το νήμα, ειπα να πω και εγω τη μ@λακια μου :003:
Κάπως έτσι. Και επειδή η καταγγελία αφορά σε βιασμό, αναρωτιέμαι αν θα υπήρχε τέτοια μαζική υποστήριξη αν οι φερόμενοι ως βιαστές δεν ήταν γόνοι αλλά απλοί καθημερινοί λεχρίτες.
αν ήταν απλοί καθημερινοί λεχρίτες ενδεχομένως να μη χρειαζόταν τόσο μαζική υποστήριξη.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23067
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 23 Ιαν 2022, 14:46

argouen έγραψε:
23 Ιαν 2022, 14:39
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιαν 2022, 14:05

Δεν ξέρω αν κάνω καλά ή όχι αλλά το ότι βρίσκω κενά στην ιστορία, δεν σημαίνει ότι υιοθετώ την αντίληψη ότι η κοπελιά ήταν βιζιτού που τα 'θελε.
Έχει κενά η ιστορία, γιατί υπάρχουν γεγονότα που λεγονται και άλλα που δε συμφέρει να ειπωθούν, αυτό δεν σημαίνει η κοπέλα δε βιάστηκε ή ότι οι γόνοι δεν ειναι λεχρίτες. :smt018
Εμένα στη συνέντευξη της κοπελιάς μου έκανε εντυπωση πως ενω εχει κενά μνημης, θυμαται ολα τα τηλεφωνήματα και το περιοχόμενο αυτών
Και επειδή όλοι έτυχε να πιουμε λίγο παραπάνω καποια στιγμή στη ζωή μας, αυτό δε συμβαίνει, να θυμασαι ποιος σε πηρε τηλ και τι ειπώθηκε :102:
Λεπτομέριες ανευ ουσίας θα μου πεις, απλά μου έκανε εντυπωση και τόσα είπατε σε αυτο το νήμα, ειπα να πω και εγω τη μ@λακια μου :003:
Παράλληλα με το τι έκανε η Γεωργία εκείνο το βράδυ και τυχόν ασάφιες που εντωπίζουμε, διεξάγεται μια ευρύτερη έρευνα για κύκλωμα με βίζιτες και κόκες.

Δεν ξέρουμε βέβαια αν θα αποδόσει και τι θα βγει από αυτή, αλλά είναι κάτι που μας δείχνει ότι υπάρχει ένας γενικότερος προβληματισμός.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών