Πρώτη στην παιδική παχυσαρκία η Ελλάδα

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Jimmy81
Δημοσιεύσεις: 6234
Εγγραφή: 04 Ιαν 2019, 05:42
Phorum.gr user: Jimmy81
Τοποθεσία: Ουκρανικές στέπες

Re: Πρώτη στην παιδική παχυσαρκία η Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jimmy81 » 14 Φεβ 2022, 01:45

Δεν πουλάει κάτι άλλο στην Ελλάδα. Καφές, τυρόπιτα, σουβλάκι κλπ η πιο ασφαλής μπίζνα.
Ροζάκης-Κοτζιάς-Δένδιας: Οι 3 σύγχρονοι Τιτάνες της ελληνικής εξωτερικής πολιτικής
Κράτη με Σύνθετη Ονομασία αλλά ιθαγένεια από τη μία λέξη της κρατικής ονομασίας

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7019
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Πρώτη στην παιδική παχυσαρκία η Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 14 Φεβ 2022, 02:19

Scouser έγραψε:
14 Φεβ 2022, 01:43
Unique έγραψε:
13 Φεβ 2022, 08:06
Πως εξηγείται από τη μια να έχουμε χαμηλούς μισθούς σε μια κατεστραμμένη οικονομία και από την άλλη να τρώμε σα γουρούνια?μάτι[/i]"?
Την επόμενη φορά που θα βγεις από το σπίτι σου, μέτρα έτσι για πλάκα πόσες πιτσαρίες, γυράδικα, κρεπερί κτλ θα δεις μέχρι να φτάσεις στον προορισμό σου και θα πάρεις την απάντησή σου.
Aυτο λεω και εγώ. Συμφωνούμε. Οι περισσότεροι φαγητο απεξω, φαστφουνταδικα και ντελιβεραδικα. Και την ιδια στιγμη κλαίγονται για το κόστος του ηλεκτρισμού, της βενζίνης και να αυξήσουμε τον κατωτατο μισθό
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Menios_mikroulis
Δημοσιεύσεις: 1320
Εγγραφή: 16 Ιαν 2022, 23:45

Re: Πρώτη στην παιδική παχυσαρκία η Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Menios_mikroulis » 14 Φεβ 2022, 03:42

Unique έγραψε:
14 Φεβ 2022, 02:19
Scouser έγραψε:
14 Φεβ 2022, 01:43
Unique έγραψε:
13 Φεβ 2022, 08:06
Πως εξηγείται από τη μια να έχουμε χαμηλούς μισθούς σε μια κατεστραμμένη οικονομία και από την άλλη να τρώμε σα γουρούνια?μάτι[/i]"?
Την επόμενη φορά που θα βγεις από το σπίτι σου, μέτρα έτσι για πλάκα πόσες πιτσαρίες, γυράδικα, κρεπερί κτλ θα δεις μέχρι να φτάσεις στον προορισμό σου και θα πάρεις την απάντησή σου.
Aυτο λεω και εγώ. Συμφωνούμε. Οι περισσότεροι φαγητο απεξω, φαστφουνταδικα και ντελιβεραδικα. Και την ιδια στιγμη κλαίγονται για το κόστος του ηλεκτρισμού, της βενζίνης και να αυξήσουμε τον κατωτατο μισθό
Νάτος ο κυνηγός πάλι μπροστά στην αρκούδα

pylothess
Δημοσιεύσεις: 6734
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 22:39
Phorum.gr user: pylothess

Re: Πρώτη στην παιδική παχυσαρκία η Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pylothess » 27 Μαρ 2023, 02:08

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
13 Φεβ 2022, 08:29
Unique έγραψε:
13 Φεβ 2022, 08:26
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
13 Φεβ 2022, 08:18


Πριν παθω σάκχαρο έτρωγα τουλάχιστον μία φρατζολα ψωμί στο κάθε γεύμα μαζί με το φαγητό (ψητά κρέατα) :roll:
Α και κάτι άλλο
Το κρέας στην Ελλαδα δεν είναι ακριβό , ειδικά το χοιρινό
Ρε συ σοβαρα μιλας? ΜΙΑ ΦΡΑΤΖΟΛΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ?? Ποσα κιλά είσαι αν επιτρέπεται?
Τότε ήμουν πάνω από 130
Τώρα ως εξήνταρης έχω κοψει οινόπνευμα, τσίπουρα κρασιά τηγανιτά και ..είμαι υποχρεωμένος να ακολούθησω αυστηρή διατροφή
Όταν δούλευα στο γραφείο ήμουν εκατό κιλά . Τώρα ,εδώ και έξι μήνες ,έκοψα ζάχαρη ,γλυκά ,περιόρισα λίγο τις ποσότητες, περπατάω πολύ ,πίνω πολυ νερό και τώρα τελευταία άρχισα να κάνω και κάποιες ήπιες ασκήσεις κοιλιακούς και ραχιαίους. Τώρα ζυγίζω 87 κιλά.

pylothess
Δημοσιεύσεις: 6734
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 22:39
Phorum.gr user: pylothess

Re: Πρώτη στην παιδική παχυσαρκία η Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pylothess » 27 Μαρ 2023, 02:09

Τα Junk Food είναι πάμφθηνα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών