Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4318
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 22 Φεβ 2022, 10:28

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
22 Φεβ 2022, 09:51
Cecily Anne έγραψε:
21 Φεβ 2022, 15:27
stavmanr έγραψε:
21 Φεβ 2022, 15:24


Καλό.
Συναισθηματισμός 7.
Λαϊκισμός 10.
Politically correct 9.
Ιδεολογική προσήλωση 10.
Να στο κάνω 11/10; Αν όντως πεινάει, χίλιες φορές να στηθεί απέξω να απλώσει χεράκι και να ζητήσει βοήθεια από το να κλέψει. Ξέρεις γιατί δεν το κάνει; Γιατί δεν είναι πρώτη φορά. Γιατί γουστάρει και το θριλ. Γιατί το κλεμμένο είναι πιο νόστιμο. Και γενικά αν θες να λαϊκίσω όντως, έχω να γράψω άπειρα, όπως πχ το γεγονός ότι η μισή Ελλάδα πληρώνεται με λιγότερα από τη σύνταξή της, αλλά δεν κλέβει.
Κλέβοντας, και διαφεύγοντας, ίσως να γλύτωνε την ντροπή που θα της έφερνε ο στιγματισμός του επαίτη.
Σίγουρα η κεντρική σκέψη για να μην "στηθεί απέξω να απλώσει χεράκι και να ζητήσει βοήθεια" είναι η ντροπή και αυτό ας το αναλογιστεί ο καθένας μας στην περίπτωση που θα βρεθεί σε παρόμοιο αδιέξοδο.

Πιθανολογώ ότι ούτε εγώ, ούτε ο ΟΥΤΙΣ, ούτε η Cecily Anne, ούτε η πλειονότητα των συμμετεχόντων στην κουβέντα, θα καθόταν έξω από ένα σουπερ μαρκετ με απλωμένο χέρι. εκτός αν το έχει συνηθίσει (και ως απάντηση για το τι εστί συνήθεια μιας και αναφέρθηκε).
Πιθανολογώ δε, μάλλον περιοδικότερη είναι η κλοπή σε σχέση με την επαιτεία και εξ αυτού συμπεραίνω ότι μάλλον η ανάγκη είναι η αιτία χωρίς να αποκλείω την περίπτωση, η συγκεκριμένη γυναίκα να είναι επαγγελματίας μικροκλέφτης αλλά το ποινικό της μητρώο το αποδεικνύει;

.,
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14741
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 22 Φεβ 2022, 10:31

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
22 Φεβ 2022, 09:46
Το αντίθετο. Αν πεινάς με 800€ είναι οικονομικό πρόβλημα!
ουτις είσαι σοβαρός άνθρωπος.έλεος

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 22 Φεβ 2022, 10:34

O I έγραψε:
22 Φεβ 2022, 10:28
Πιθανολογώ ότι ούτε εγώ, ούτε ο ΟΥΤΙΣ, ούτε η Cecily Anne, ούτε η πλειονότητα των συμμετεχόντων στην κουβέντα, θα καθόταν έξω από ένα σουπερ μαρκετ με απλωμένο χέρι. εκτός αν το έχει συνηθίσει (και ως απάντηση για το τι εστί συνήθεια μιας και αναφέρθηκε).
Προσοχή στις μεγάλες κουβέντες.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21255
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 22 Φεβ 2022, 10:40

Για να έκανε τόσο σαματά το κατάστημα αυτό για κάτι κλεμμένα σαλάμια είμαι σίγουρος ότι στις συγκεντρώσεις τροφίμων του τύπου όλοι μαζί μπορούμε, είτε σπρώχνει ληγμένα, είτε ακόμη χειρότερα, τα τρόφιμα που συγκεντρώνονται από τους πελάτες τα παίρνει και τα ξαναπουλά...

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14741
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 22 Φεβ 2022, 10:43

αν το κάνει συνέχεια απλά πρέπει να της ανοίγουν την πόρτα και να την χαιρετάνε χωρίς σαματά ξερωγώ

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4318
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 22 Φεβ 2022, 10:49

stavmanr έγραψε:
22 Φεβ 2022, 10:34
O I έγραψε:
22 Φεβ 2022, 10:28
Πιθανολογώ ότι ούτε εγώ, ούτε ο ΟΥΤΙΣ, ούτε η Cecily Anne, ούτε η πλειονότητα των συμμετεχόντων στην κουβέντα, θα καθόταν έξω από ένα σουπερ μαρκετ με απλωμένο χέρι. εκτός αν το έχει συνηθίσει (και ως απάντηση για το τι εστί συνήθεια μιας και αναφέρθηκε).
Προσοχή στις μεγάλες κουβέντες.
Ο καθένας μας δύναται να κάνει κρας τεστ πριν βρεθεί στην ανάγκη...σίγουρα θα διαπιστώσει τη δυσκολία...προφανώς θα αναρωτηθεί για την ευκολία που το κάνουν οι "γνωστοί άγνωστοι" των κεντρικών δρόμων, αν θες... :102:

.,
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20334
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 22 Φεβ 2022, 11:14

O I έγραψε:
22 Φεβ 2022, 10:28
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
22 Φεβ 2022, 09:51
Cecily Anne έγραψε:
21 Φεβ 2022, 15:27


Να στο κάνω 11/10; Αν όντως πεινάει, χίλιες φορές να στηθεί απέξω να απλώσει χεράκι και να ζητήσει βοήθεια από το να κλέψει. Ξέρεις γιατί δεν το κάνει; Γιατί δεν είναι πρώτη φορά. Γιατί γουστάρει και το θριλ. Γιατί το κλεμμένο είναι πιο νόστιμο. Και γενικά αν θες να λαϊκίσω όντως, έχω να γράψω άπειρα, όπως πχ το γεγονός ότι η μισή Ελλάδα πληρώνεται με λιγότερα από τη σύνταξή της, αλλά δεν κλέβει.
Κλέβοντας, και διαφεύγοντας, ίσως να γλύτωνε την ντροπή που θα της έφερνε ο στιγματισμός του επαίτη.
Σίγουρα η κεντρική σκέψη για να μην "στηθεί απέξω να απλώσει χεράκι και να ζητήσει βοήθεια" είναι η ντροπή και αυτό ας το αναλογιστεί ο καθένας μας στην περίπτωση που θα βρεθεί σε παρόμοιο αδιέξοδο.

Πιθανολογώ ότι ούτε εγώ, ούτε ο ΟΥΤΙΣ, ούτε η Cecily Anne, ούτε η πλειονότητα των συμμετεχόντων στην κουβέντα, θα καθόταν έξω από ένα σουπερ μαρκετ με απλωμένο χέρι. εκτός αν το έχει συνηθίσει (και ως απάντηση για το τι εστί συνήθεια μιας και αναφέρθηκε).
Πιθανολογώ δε, μάλλον περιοδικότερη είναι η κλοπή σε σχέση με την επαιτεία και εξ αυτού συμπεραίνω ότι μάλλον η ανάγκη είναι η αιτία χωρίς να αποκλείω την περίπτωση, η συγκεκριμένη γυναίκα να είναι επαγγελματίας μικροκλέφτης αλλά το ποινικό της μητρώο το αποδεικνύει;

.,
Πρώτον η κεντρική σκέψη μου δεν είναι "πάνε ζητιάνεψε", πρέπει να είναι καλά καλά μπετόστοκος, όποιος καταλαβαίνει αυτό το πράγμα από τη συζήτηση. Η κεντρική σκέψη μου είναι ότι δε γίνεται να ζητάμε τα ρέστα από κλέφτη, να επεμβαίνουν πρόσωπα της πολιτείας, για να τον βγάλουν λάδι, γιατί τα 800 ευρώ είναι λίγα, όταν η μισή και βάλε Ελλάδα ζει με λιγότερα και δεν κλέβει. Η πολιτεία, αντί να λαϊκίζει, να πάρει μέτρα στήριξης και να ανεβάσει το βασικό μισθό και το κυριότερο να μην ανακατεύεται στα της δικαιοσύνης τουλάχιστον, διότι ξεπερνάει κάθε όριο. Αν όλοι οι στο όριο της φτώχειας από σήμερα το πρωί κλέβουν, η πολιτεία θα "τους αθωώσει" όλους, γιατί έτσι της καύλωσε;

Δεύτερον, έχει διαφορά το κλέβω μια τυρόπιτα από ένα φούρνο, γιατί έχω να φάω μια μέρα και κλέβω συστηματικά προϊόντα κοντά στο πενηντάρικο, για να τραπεζώνω. Να μη σώσεις μωρή να τραπεζώσεις κανένα, άμα δεν έχεις λεφτά.

Τρίτον, όλοι οι υπεράνω νόμου με αστερίσκους, έχουν άπειρους τρόπους να βοηθήσουν έμπρακτα, αντί να επεμβαίνουν στη δουλειά των άλλων. Άμα σου έκλεβε από το μαγαζί σου, να μην της ζητήσεις τα ρέστα. Στο μαγαζί του άλλου δε θα κάνουν κουμάντο όμως τρίτοι. Ούτε εγώ θα απέσυρα τη μήνυση, αν με έκλεβε συστηματικά. Την πρώτη φορά σίγουρα θα με έπιανε κορόιδο, γιατί θα πατούσε πάνω στο συναίσθημα μου, μέχρι να πάρω χαμπάρι ότι το κάνει συστηματικά.

Τέταρτον, το ότι αφήνουν να εννοηθεί ότι της "χρωστάμε" κι από πάνω είναι η χειρότερη αλητεία όλων. Αν η κάθε κλώσσα των από πάνω στρωμάτων θεωρεί ότι της χρωστάει, να πάει να τη βοηθήσει μόλις ξεμπερδέψει με το νομικό πλαίσιο. Να μην ανακατεύεται όμως σε θεσμικούς ρόλους ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΦΟΡΟΥΝ. Κι απορώ με τους κλάδους των δικηγόρων, των δικαστών και τους προέδρους τους πώς επιτρέπουν να τους γελοιοποιούν έτσι, καταργώντας ουσιαστικά το ρόλο τους. Δεν υπάρχει κράτος, δεν υπάρχουν αξίες, δεν υπάρχουν θεσμοί, γιατί μία καρακλωσσάρα αποφάσισε σήμερα που ξύπνησε από τη δεξιά πλευρά να κάνει κοινωνική πολιτική σε μία κλέφτρα.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4318
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 22 Φεβ 2022, 13:55

Cecily Anne έγραψε:
22 Φεβ 2022, 11:14
O I έγραψε:
22 Φεβ 2022, 10:28
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
22 Φεβ 2022, 09:51


Κλέβοντας, και διαφεύγοντας, ίσως να γλύτωνε την ντροπή που θα της έφερνε ο στιγματισμός του επαίτη.
Σίγουρα η κεντρική σκέψη για να μην "στηθεί απέξω να απλώσει χεράκι και να ζητήσει βοήθεια" είναι η ντροπή και αυτό ας το αναλογιστεί ο καθένας μας στην περίπτωση που θα βρεθεί σε παρόμοιο αδιέξοδο.

Πιθανολογώ ότι ούτε εγώ, ούτε ο ΟΥΤΙΣ, ούτε η Cecily Anne, ούτε η πλειονότητα των συμμετεχόντων στην κουβέντα, θα καθόταν έξω από ένα σουπερ μαρκετ με απλωμένο χέρι. εκτός αν το έχει συνηθίσει (και ως απάντηση για το τι εστί συνήθεια μιας και αναφέρθηκε).
Πιθανολογώ δε, μάλλον περιοδικότερη είναι η κλοπή σε σχέση με την επαιτεία και εξ αυτού συμπεραίνω ότι μάλλον η ανάγκη είναι η αιτία χωρίς να αποκλείω την περίπτωση, η συγκεκριμένη γυναίκα να είναι επαγγελματίας μικροκλέφτης αλλά το ποινικό της μητρώο το αποδεικνύει;

.,
Πρώτον η κεντρική σκέψη μου δεν είναι "πάνε ζητιάνεψε", πρέπει να είναι καλά καλά μπετόστοκος, όποιος καταλαβαίνει αυτό το πράγμα από τη συζήτηση.
SpoilerShow
Η κεντρική σκέψη μου είναι ότι δε γίνεται να ζητάμε τα ρέστα από κλέφτη, να επεμβαίνουν πρόσωπα της πολιτείας, για να τον βγάλουν λάδι, γιατί τα 800 ευρώ είναι λίγα, όταν η μισή και βάλε Ελλάδα ζει με λιγότερα και δεν κλέβει. Η πολιτεία, αντί να λαϊκίζει, να πάρει μέτρα στήριξης και να ανεβάσει το βασικό μισθό και το κυριότερο να μην ανακατεύεται στα της δικαιοσύνης τουλάχιστον, διότι ξεπερνάει κάθε όριο. Αν όλοι οι στο όριο της φτώχειας από σήμερα το πρωί κλέβουν, η πολιτεία θα "τους αθωώσει" όλους, γιατί έτσι της καύλωσε;

Δεύτερον, έχει διαφορά το κλέβω μια τυρόπιτα από ένα φούρνο, γιατί έχω να φάω μια μέρα και κλέβω συστηματικά προϊόντα κοντά στο πενηντάρικο, για να τραπεζώνω. Να μη σώσεις μωρή να τραπεζώσεις κανένα, άμα δεν έχεις λεφτά.

Τρίτον, όλοι οι υπεράνω νόμου με αστερίσκους, έχουν άπειρους τρόπους να βοηθήσουν έμπρακτα, αντί να επεμβαίνουν στη δουλειά των άλλων. Άμα σου έκλεβε από το μαγαζί σου, να μην της ζητήσεις τα ρέστα. Στο μαγαζί του άλλου δε θα κάνουν κουμάντο όμως τρίτοι. Ούτε εγώ θα απέσυρα τη μήνυση, αν με έκλεβε συστηματικά. Την πρώτη φορά σίγουρα θα με έπιανε κορόιδο, γιατί θα πατούσε πάνω στο συναίσθημα μου, μέχρι να πάρω χαμπάρι ότι το κάνει συστηματικά.

Τέταρτον, το ότι αφήνουν να εννοηθεί ότι της "χρωστάμε" κι από πάνω είναι η χειρότερη αλητεία όλων. Αν η κάθε κλώσσα των από πάνω στρωμάτων θεωρεί ότι της χρωστάει, να πάει να τη βοηθήσει μόλις ξεμπερδέψει με το νομικό πλαίσιο. Να μην ανακατεύεται όμως σε θεσμικούς ρόλους ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΦΟΡΟΥΝ. Κι απορώ με τους κλάδους των δικηγόρων, των δικαστών και τους προέδρους τους πώς επιτρέπουν να τους γελοιοποιούν έτσι, καταργώντας ουσιαστικά το ρόλο τους. Δεν υπάρχει κράτος, δεν υπάρχουν αξίες, δεν υπάρχουν θεσμοί, γιατί μία καρακλωσσάρα αποφάσισε σήμερα που ξύπνησε από τη δεξιά πλευρά να κάνει κοινωνική πολιτική σε μία κλέφτρα.
(Αυτό που σχολίασα είναι ΚΑΙ το δικό σου ποστ)

Προφανώς ότι σχολίασα επικεντρώνει στο ηθικό σκέλος τού ζητήματος...και για να σου απαντήσω με τη γλώσσα τού υπογραμμισμένου, στα παπάρια μου αν αυτό είναι αποτέλεσμα Κομματικών αστοχιων δεξιο-στραβω-ξυπνημένων κυβερνήσεως ή αριστερο-στραβω-ξυπνημένων που στην τελική ΌΛΕΣ το ναι το κάνουν...όχι και τανάπαλιν.

Αν αυτό γίνεται κατανοητό, καλώς.
Αν όχι...και το ενδιαφέρον στρέφεται σε πολιτικούς χειρισμούς, ΠΑΝΤΑ η αντιπολίτευση θα επισημαίνει τα στραβά τής κυρίαρχης και ΠΑΝΤΑ τα ίδια και χειρότερα θα έκανε στη θέση της, μιας και είναι αντιπολίτευση.

Ε...πόσο "μπετόστοκος" μπορεί να είναι κάποιος που δεν τα αντιλαμβάνεται αυτά και κάνει "θόρυβο" κατά τής διαχείρισης, μιας εκ των δύο κομματοληψιών, που κυρίως αντιμάχονται στο νήμα παίρνοντας θέση;
Από την άλλη, ένα κατεβατό, ψυχρής, νομοθετικής λογικής; Ε, έτσι είναι...αλλά η ανθρωπιά ούτως ή άλλως εκφράζεται και με τις αποφάσεις χάριτος αν θες, έστω κι έτσι...που εγείρει το συναίσθημα τού νηματοθέτη ο οποίος...δεν κατέχεται από κομματικές ιδεοληψίες και...όποιος θέλει, ας καταπιεί το δολωματάκι του. ελεύθερα!

Κάτι τέτοιο κάνουν αρκετοί εδώ (δεν ξέρω αν συγκαταλέγεσαι), εκμεταλλευόμενοι την τραγική κατάσταση αυτής τής γυναίκας (που εκ των πραγμάτων ως αυτεπάγγελτη κατηγορία η κατηγορία τής κλοπής) και θα έπρεπε έτσι, με ψυχρή λογική, να πάρει το δρόμο τής δικαιοσύνης που για μένα, αυτό είναι άηθες, επίσης. Η πολιτική αδιαφορία κατά ειδικής περίπτωσης.
Εξάλλου, οποιοδήποτε κόμμα κι αν επικρατούσε ενώ έβγαινε στη δημοσιότητα αυτό το θέμα, όπως ακριβώς βγήκε τώρα, το ίδιο θα έπραττε για να αποποιηθεί τον ψόγο απανθρωπιάς που ενέχει η αντίθετη θέση μιας ψυχρής λογικής.



Καλή μου Cecily Anne...για το ηθικό σχολιάζω...με τις προσωπικές επιθέσεις (και καλά σε τρίτο πρόσωπο) και...όπως λάχει, κατεβάζεις τελείως το επίπεδο να παρ' ευχή.

Κουλάρισε :lol:

.,
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24621
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 22 Φεβ 2022, 13:58

Πρέπει κάποιος να είναι εντελώς τομάρι του κερατά για να θεωρεί την κλοπή μικρότερη ντροπή από τη ζητιανιά. Αυτά έχω να πω εγώ από ηθικής άποψης.

Άβαταρ μέλους
O I
Δημοσιεύσεις: 4318
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2018, 22:11
Phorum.gr user: Ο.Ι.
Τοποθεσία: Χαλκιδική

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από O I » 22 Φεβ 2022, 14:00

foscilis έγραψε:
22 Φεβ 2022, 13:58
Πρέπει κάποιος να είναι εντελώς τομάρι του κερατά για να θεωρεί την κλοπή μικρότερη ντροπή από τη ζητιανιά. Αυτά έχω να πω εγώ από ηθικής άποψης.
Μαζί σου

.,
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος O I την 22 Φεβ 2022, 14:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Η μεγάλη ιδέα που έχουμε για τον εαυτό μας, είναι το μεγάλο κενό που θα πέσουμε μέσα.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13543
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 22 Φεβ 2022, 14:03

Αν δεν είχα να φάω, θα ζητούσα, όσο κι αν με ενοχλούσε. Αν δεν μου έδινε κανείς, θα έκλεβα.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 22 Φεβ 2022, 14:04

Ενα σχολιο για την ηλικιωμενη, αραγε τα παιδια της δεν μπορουσαν να την βοηθησουν;...
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
Νατάσα
Δημοσιεύσεις: 5161
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:12

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νατάσα » 22 Φεβ 2022, 14:05

Πασιφάη έγραψε:
22 Φεβ 2022, 14:03
Αν δεν είχα να φάω, θα ζητούσα, όσο κι αν με ενοχλούσε. Αν δεν μου έδινε κανείς, θα έκλεβα.
:+1:
Ας είναι καλά τα παράλληλα σύμπαντα.

Άβαταρ μέλους
Σέρπικο
Δημοσιεύσεις: 1601
Εγγραφή: 31 Ιαν 2019, 23:28
Phorum.gr user: Σέρπικο

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέρπικο » 22 Φεβ 2022, 14:14

foscilis έγραψε:
22 Φεβ 2022, 13:58
Πρέπει κάποιος να είναι εντελώς τομάρι του κερατά για να θεωρεί την κλοπή μικρότερη ντροπή από τη ζητιανιά. Αυτά έχω να πω εγώ από ηθικής άποψης.
:smt038
ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗ - ΚΟΝΙΤΣΑ - ΓΡΑΜΜΟΣ - ΒΙΤΣΙ


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών