Η κοινωνική κουζίνα «Ο Άλλος Άνθρωπος» στην καρδιά του πολέμου: Πώς μπορείτε να βοηθήσετε

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13343
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Η κοινωνική κουζίνα «Ο Άλλος Άνθρωπος» στην καρδιά του πολέμου: Πώς μπορείτε να βοηθήσετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 05 Φεβ 2024, 13:50

Ναύτης έγραψε:
04 Φεβ 2024, 22:36
Όλοι αυτοί οι πρώην εθελοντές/συνεργάτες του Πολυχρονοπούλου, που έβλεπαν τόσα χρόνια τις ματσαράγκες του, γιατί δεν μιλούσαν πρωτύτερα;

Έλα μου ντε;
Μια περίπτωση είναι, για την δημοσιότητα. Άλλη περίπτωση πάλι για το πουστριλίκι και γιατί τους έφαγε λεφτά.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29217
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Η κοινωνική κουζίνα «Ο Άλλος Άνθρωπος» στην καρδιά του πολέμου: Πώς μπορείτε να βοηθήσετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 05 Φεβ 2024, 21:37

Πασιφάη έγραψε:
05 Φεβ 2024, 13:50
Ναύτης έγραψε:
04 Φεβ 2024, 22:36
Όλοι αυτοί οι πρώην εθελοντές/συνεργάτες του Πολυχρονοπούλου, που έβλεπαν τόσα χρόνια τις ματσαράγκες του, γιατί δεν μιλούσαν πρωτύτερα;

Έλα μου ντε;
Μια περίπτωση είναι, για την δημοσιότητα. Άλλη περίπτωση πάλι για το πουστριλίκι και γιατί τους έφαγε λεφτά.
Υπήρξε και αυτή η περίπτωση:

Καταγγελία – φωτιά από πρώην εθελοντή για τον Πολυχρονόπουλο: «Τσέπωσαν 140.000 ευρώ από δωρεά – Με απείλησαν»

[...]


«Όταν αντίκρισα αυτό το περιστατικό που έγινε, το ότι ήθελαν να πάνε στα μπουζούκια και με έστειλαν εμένα και ένα συγγενικό τους πρόσωπο να τραβήξουμε χρήματα για να πάνε σε γνωστό νυχτερινό κέντρο και να κάνουν λογαριασμό 7.500 ευρώ, ήταν το κερασάκι στην τούρτα. Όταν ήρθα απέναντι στο κομμάτι να το αποκαλύψω, με απείλησαν και επειδή έχω παιδιά φοβόμουν μην συμβεί κάτι. Με απείλησαν και μου είπαν ότι θα μου σπάσουν τα πόδια. Τα άτομα που μου το είπαν δεν έχουν καλή φήμη. Έρχονταν πολλές φορές στη δομή, όχι συνέχεια όμως», αποκάλυψε ο πρώην εθελοντής.

[...]


https://www.enikos.gr/society/katangeli ... n/2100420/

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29217
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Η κοινωνική κουζίνα «Ο Άλλος Άνθρωπος» στην καρδιά του πολέμου: Πώς μπορείτε να βοηθήσετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 05 Φεβ 2024, 21:38

Νέα καταγγελία για Πολυχρονόπουλο: Πωλούσε βρεφικά γάλατα από δωρεές και έστελνε τον κόσμο να τα αγοράσει με… έκπτωση

Επιβεβαιώνει πρώην εθελοντής της κοινωνικής κουζίνας

Στην καταγγελία ότι ο Κωνσταντίνος Πολυχρονόπουλος πωλούσε σε καταστήματα τα βρεφικά γάλατα που δίνονταν ως δωρεές στον «Άλλον Άνθρωπο» προχώρησαν ωφελούμενοι.

Έπειτα, σύμφωνα με την ίδια καταγγελία, έστελνε τους άπορους στα συγκεκριμένα καταστήματα, λέγοντάς τους ότι εκεί μπορούν να αγοράσουν τα γάλατα σε μειωμένη τιμή.

Σύμφωνα με το ρεπορτάζ του Alpha, μια γυναίκα υποστηρίζει ότι εδώ και τρία χρόνια πηγαίνει στην κοινωνική κουζίνα, ζητά βρεφικό γάλα, γιατί είχε δει κούτες με τέτοια γάλατα να πηγαίνουν στον «Άλλον Άνθρωπο», αλλά δεν της δίνουν.

Αντίθετα, ισχυρίζεται ότι της πρότειναν συγκεκριμένα καταστήματα, όπου θα μπορούσε να αγοράζει το γάλα-σκόνη με έκπτωση της τάξης του 35%. Ένα γάλα, λοιπόν, που στο κανονικό σούπερ μάρκετ πωλούνταν με 23 ευρώ, στο συγκεκριμένο κατάστημα -και αν επικαλούνταν το όνομα του Κώστα Πολυχρονόπουλου- το έπαιρνε με 15. «Λέγανε ότι εδώ πιο κάτω έχει ένα ψιλικατζίδικο και πάει εκεί και δίνει πράγματα και τα δίνει για το μαγαζί. Με ανταλλαγή, δεν ξέρω, με λεφτά… Εκεί που έκανε ο καφές να τον αγοράσει χονδρικά 1,5 – 2 ευρώ, του τον έδινε πολύ πιο φθηνό και έτσι έπαιρνε λεφτά» λέει η ωφελούμενη.

Σύμφωνα με την ίδια μαρτυρία, ο Πολυχρονόπουλος τους απαντούσε ότι το 50% των πωλήσεων αυτών των προϊόντων το επιστρέφουν στον ίδιον και ότι εκείνος με τη σειρά του το κάνει δωρεά στα ιδρύματα.

Πρώην εθελοντής, μιλώντας στον Alpha, αναφέρει: «Όταν είχε μεθύσει, μου είχε πει ότι δίνουν τα πράγματα σε πακιστανικά μαγαζιά. Τα πουλάνε και χωρίς τιμολόγια.

https://www.newsbeast.gr/society/arthro ... atastimata

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34849
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Η κοινωνική κουζίνα «Ο Άλλος Άνθρωπος» στην καρδιά του πολέμου: Πώς μπορείτε να βοηθήσετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 06 Φεβ 2024, 09:37

Πολύ άσχημα το πήρε ο Φαήλος.


Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13343
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Η κοινωνική κουζίνα «Ο Άλλος Άνθρωπος» στην καρδιά του πολέμου: Πώς μπορείτε να βοηθήσετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 06 Φεβ 2024, 12:09

Golden Age έγραψε:
05 Φεβ 2024, 21:37
Πασιφάη έγραψε:
05 Φεβ 2024, 13:50
Ναύτης έγραψε:
04 Φεβ 2024, 22:36
Όλοι αυτοί οι πρώην εθελοντές/συνεργάτες του Πολυχρονοπούλου, που έβλεπαν τόσα χρόνια τις ματσαράγκες του, γιατί δεν μιλούσαν πρωτύτερα;

Έλα μου ντε;
Μια περίπτωση είναι, για την δημοσιότητα. Άλλη περίπτωση πάλι για το πουστριλίκι και γιατί τους έφαγε λεφτά.
Υπήρξε και αυτή η περίπτωση:

Καταγγελία – φωτιά από πρώην εθελοντή για τον Πολυχρονόπουλο: «Τσέπωσαν 140.000 ευρώ από δωρεά – Με απείλησαν»

[...]


«Όταν αντίκρισα αυτό το περιστατικό που έγινε, το ότι ήθελαν να πάνε στα μπουζούκια και με έστειλαν εμένα και ένα συγγενικό τους πρόσωπο να τραβήξουμε χρήματα για να πάνε σε γνωστό νυχτερινό κέντρο και να κάνουν λογαριασμό 7.500 ευρώ, ήταν το κερασάκι στην τούρτα. Όταν ήρθα απέναντι στο κομμάτι να το αποκαλύψω, με απείλησαν και επειδή έχω παιδιά φοβόμουν μην συμβεί κάτι. Με απείλησαν και μου είπαν ότι θα μου σπάσουν τα πόδια. Τα άτομα που μου το είπαν δεν έχουν καλή φήμη. Έρχονταν πολλές φορές στη δομή, όχι συνέχεια όμως», αποκάλυψε ο πρώην εθελοντής.

[...]


https://www.enikos.gr/society/katangeli ... n/2100420/

Να λογοδοτήσει στη δικαιοσύνη ρε αγορίνα. Τί ακριβώς θες να ακούσεις; Στο σπίτι του κρεμασμένου, δεν μιλάνε για σκοινί όμως.
Προφανώς δεν κατάλαβες αυτό που έχει πει ο Μπέρια, παραπάνω. Αλλά τι λέω..Σε κανένα σύμπαν.

Τελικά, ποιός την έχει μεγαλύτερη την ευαισθησία;
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14618
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Η κοινωνική κουζίνα «Ο Άλλος Άνθρωπος» στην καρδιά του πολέμου: Πώς μπορείτε να βοηθήσετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 06 Φεβ 2024, 12:25

κρατηθείτε από κάπου γιατί θα κάνω άλλη μια αποκάλυψη.ο τόνι σφήνος δεν είναι στ αλήθεια χρονοταξιδιώτης από το 70

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: Η κοινωνική κουζίνα «Ο Άλλος Άνθρωπος» στην καρδιά του πολέμου: Πώς μπορείτε να βοηθήσετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 06 Φεβ 2024, 12:25

Αν ισχύει αυτό, ότι δηλαδή πήγαν στα μπουζούκια και έκαναν λογαριασμό 7500, τί να πω... Ακόμα και χωρίς να έχει κάνει καμμία κατάχρηση, ο "άλλος" άνθρωπος πρέπει να είναι υπεράνθρωπος μαλάκας.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14618
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Η κοινωνική κουζίνα «Ο Άλλος Άνθρωπος» στην καρδιά του πολέμου: Πώς μπορείτε να βοηθήσετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 06 Φεβ 2024, 12:49

κάπου έβλεπα που μιλούσε για την καριέρα του σαν πωλητής πριν αλλάξει και γίνει ο "άλλος άνθρωπος"και καμάρωνε πόσο καλός ήταν στο να μαγειρεύει τους ανθρώπους.το είπε έτσι ακριβώς ο μπαγάσας

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29217
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Η κοινωνική κουζίνα «Ο Άλλος Άνθρωπος» στην καρδιά του πολέμου: Πώς μπορείτε να βοηθήσετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 06 Φεβ 2024, 16:24

Πασιφάη έγραψε:
06 Φεβ 2024, 12:09
Golden Age έγραψε:
05 Φεβ 2024, 21:37
Πασιφάη έγραψε:
05 Φεβ 2024, 13:50



Έλα μου ντε;
Μια περίπτωση είναι, για την δημοσιότητα. Άλλη περίπτωση πάλι για το πουστριλίκι και γιατί τους έφαγε λεφτά.
Υπήρξε και αυτή η περίπτωση:

Καταγγελία – φωτιά από πρώην εθελοντή για τον Πολυχρονόπουλο: «Τσέπωσαν 140.000 ευρώ από δωρεά – Με απείλησαν»

[...]


«Όταν αντίκρισα αυτό το περιστατικό που έγινε, το ότι ήθελαν να πάνε στα μπουζούκια και με έστειλαν εμένα και ένα συγγενικό τους πρόσωπο να τραβήξουμε χρήματα για να πάνε σε γνωστό νυχτερινό κέντρο και να κάνουν λογαριασμό 7.500 ευρώ, ήταν το κερασάκι στην τούρτα. Όταν ήρθα απέναντι στο κομμάτι να το αποκαλύψω, με απείλησαν και επειδή έχω παιδιά φοβόμουν μην συμβεί κάτι. Με απείλησαν και μου είπαν ότι θα μου σπάσουν τα πόδια. Τα άτομα που μου το είπαν δεν έχουν καλή φήμη. Έρχονταν πολλές φορές στη δομή, όχι συνέχεια όμως», αποκάλυψε ο πρώην εθελοντής.

[...]


https://www.enikos.gr/society/katangeli ... n/2100420/

Να λογοδοτήσει στη δικαιοσύνη ρε αγορίνα. Τί ακριβώς θες να ακούσεις; Στο σπίτι του κρεμασμένου, δεν μιλάνε για σκοινί όμως.
Προφανώς δεν κατάλαβες αυτό που έχει πει ο Μπέρια, παραπάνω. Αλλά τι λέω..Σε κανένα σύμπαν.

Τελικά, ποιός την έχει μεγαλύτερη την ευαισθησία;
Ε μη φτάνετε και στο σημείο να ψάχνετε κίνητρα δαιμονοποιήσεως ανθρώπων που πήγαιναν να προσφέρουν εθελοντικά κι ανιδιοτελώς στους συνανθρώπους τους, μόνο και μόνο επειδή κάνουν αποκαλύψεις για το αναρχικό ίνδαλμά σας.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39724
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Η κοινωνική κουζίνα «Ο Άλλος Άνθρωπος» στην καρδιά του πολέμου: Πώς μπορείτε να βοηθήσετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 06 Φεβ 2024, 16:31

Mεζονετα στη Μυκονο με δυο πισινες και ακινητα σε ολες τις αριστοκρατικες περιοχες.



Ο μπον βιβέρ με την κουτάλα: «Άλλος Άνθρωπος» με εκατομμύρια ευρώ, ράβδους χρυσού, διαμάντια και βίλες-παλάτια

Ράβδοι χρυσού, διαμάντια και μετρητά στην Ελβετία, ακίνητα σε Ψυχικό, Βούλα, Κηφισιά, Κολωνάκι, Αράχοβα και... Λονδίνο

https://www.newsbreak.gr/ellada/559914/ ... s-palatia/

.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Αρίστος την 06 Φεβ 2024, 18:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32751
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Η κοινωνική κουζίνα «Ο Άλλος Άνθρωπος» στην καρδιά του πολέμου: Πώς μπορείτε να βοηθήσετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 06 Φεβ 2024, 18:35

Αρίστος έγραψε:
06 Φεβ 2024, 16:31
Mεζονετα στη Μυκονο με δυο πισινες και ακινητα σε ολες τις αριστοκρατικες περιοχες.



Ο μπον βιβέρ με την κουτάλα: «Άλλος Άνθρωπος» με εκατομμύρια ευρώ, ράβδους χρυσού, διαμάντια και βίλες-παλάτια

Ράβδοι χρυσού, διαμάντια και μετρητά στην Ελβετία, ακίνητα σε Ψυχικό, Βούλα, Κηφισιά, Κολωνάκι, Αράχοβα και... Λονδίνο

https://www.dimokratia.gr/wp-content/up ... 8x1310.jpg

.
χωρις καν να μπω να διαβασω, κατι μου λεει οτι η ψεκοφυλλαδα λεει ψεμματα σε ολα αυτα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11445
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Η κοινωνική κουζίνα «Ο Άλλος Άνθρωπος» στην καρδιά του πολέμου: Πώς μπορείτε να βοηθήσετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 06 Φεβ 2024, 18:39

Αρίστος έγραψε:
06 Φεβ 2024, 16:31
Mεζονετα στη Μυκονο με δυο πισινες και ακινητα σε ολες τις αριστοκρατικες περιοχες.



Ο μπον βιβέρ με την κουτάλα: «Άλλος Άνθρωπος» με εκατομμύρια ευρώ, ράβδους χρυσού, διαμάντια και βίλες-παλάτια

Ράβδοι χρυσού, διαμάντια και μετρητά στην Ελβετία, ακίνητα σε Ψυχικό, Βούλα, Κηφισιά, Κολωνάκι, Αράχοβα και... Λονδίνο

https://www.dimokratia.gr/wp-content/up ... 8x1310.jpg

.
Δηλαδή ο τύπος ήταν ένας μικρός πάτερ Αντώνιος και ένας ακόμα μικρότερος Τράγκας;

Πότε προλάβαινε και πήγαινε σε όλα τα θέρετρα που είχε αγοράσει;
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39724
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Η κοινωνική κουζίνα «Ο Άλλος Άνθρωπος» στην καρδιά του πολέμου: Πώς μπορείτε να βοηθήσετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 06 Φεβ 2024, 18:53

Λεγεών έγραψε:
06 Φεβ 2024, 18:39
Αρίστος έγραψε:
06 Φεβ 2024, 16:31
Mεζονετα στη Μυκονο με δυο πισινες και ακινητα σε ολες τις αριστοκρατικες περιοχες.



Ο μπον βιβέρ με την κουτάλα: «Άλλος Άνθρωπος» με εκατομμύρια ευρώ, ράβδους χρυσού, διαμάντια και βίλες-παλάτια

Ράβδοι χρυσού, διαμάντια και μετρητά στην Ελβετία, ακίνητα σε Ψυχικό, Βούλα, Κηφισιά, Κολωνάκι, Αράχοβα και... Λονδίνο

https://www.dimokratia.gr/wp-content/up ... 8x1310.jpg

.
Δηλαδή ο τύπος ήταν ένας μικρός πάτερ Αντώνιος και ένας ακόμα μικρότερος Τράγκας;

Πότε προλάβαινε και πήγαινε σε όλα τα θέρετρα που είχε αγοράσει;


Δεν ξερω, γκουγκλισα Μυκονος παντως απο περιεργεια και να τι εβγαλε. :lol:


Η κοινωνική κουζίνα «Ο Άλλος Άνθρωπος» ήρθε στην Μύκονο

Εικόνα

https://www.mykonosvoice.gr/news/i-koin ... in-mykono/

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70078
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Η κοινωνική κουζίνα «Ο Άλλος Άνθρωπος» στην καρδιά του πολέμου: Πώς μπορείτε να βοηθήσετε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 06 Φεβ 2024, 22:21

Η φάση "κάπου πήγα, κάποιον είδα, κάτι μου 'πε να σας πω" χωρίς να κατονομάζεται ποτέ η έγκυρη πηγή, λειτουργεί ουσιαστικώς ως ελαφρυντικό για τον κατηγορούμενο.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών