16.730 Ουκρανοί πρόσφυγες στην Ελλάδα μέχρι τώρα.Είναι καλοί γιατί είναι λευκοί αυτοί,έτσι δεξιούληδες;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11920
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: 16.730 Ουκρανοί πρόσφυγες στην Ελλάδα μέχρι τώρα.Είναι καλοί γιατί είναι λευκοί αυτοί,έτσι δεξιούληδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 04 Απρ 2022, 17:17

Ξεπέρασαν τις 17.000 οι Ουκρανοί πρόσφυγες στην Ελλάδα
https://indicator.gr/xeperasan-tis-17-0 ... ellada/amp

Καλωσοριζουμε και βοηθαμε τα βασανισμενα παιδια του Αγιου Βλαδιμηρου του Κιεβου και της Φρουρας των Βαραγγων
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: 16.730 Ουκρανοί πρόσφυγες στην Ελλάδα μέχρι τώρα.Είναι καλοί γιατί είναι λευκοί αυτοί,έτσι δεξιούληδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 04 Απρ 2022, 19:13

Εμπεδοκλής έγραψε:
04 Απρ 2022, 09:42
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
04 Απρ 2022, 09:24
Δημοκράτης έγραψε:
04 Απρ 2022, 02:29

Ναι μόνο που χεκα δεν είπα ότι καμία μκο δεν βοήθησε και οι χριστιανικες μκο όπως η κιβωτός προφανώς και θα είναι οι πρώτες που θα βοηθήσουν. Πολύ απλά γιατί αυτές οι μκο κάνουν όντως δουλειά και όχι επάγγελμα
Οι αριστεροί πάλι ανοίγετε νηματα σαν αυτό :lol:
Σχεδόν καμία έγραψες. Αλλά και πάλι είναι ένα θέμα πως ξέρεις ποιες ΜΚΟ κάνουν δουλειά και ποιες όχι. Επίσης, ποιος μας λέει
ότι στην Κιβωτό δεν απασχολούνται επαγγελματίες και γιατί να μην απασχολούνται στην τελική?
Έστω ότι είμαι CEO, CTO μίας ΜΚΟ. Ξαφνικά βλέπω ότι τα κονδύλια για τους πρόσφυγες από τη Μέση Ανατολή και την Αφρική μειώνονται και αυξάνουν αυτά για τους Ουκρανούς. Έχω έξοδα και υπαλλήλους να πληρώνω. Θα ήμουν ηλίθιος αν δεν ασχολούμουν και με την δικεδίκηση κονδυλίων για τους Ουκρανούς πρόσφυγες... :smt047
Δεκτό, αλλά τα έξοδα και τα κονδύλια δεν είναι στο χέρι κάθε CEO το πως θα διαμορφωθούν.

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: 16.730 Ουκρανοί πρόσφυγες στην Ελλάδα μέχρι τώρα.Είναι καλοί γιατί είναι λευκοί αυτοί,έτσι δεξιούληδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 04 Απρ 2022, 19:14

Δημοκράτης έγραψε:
04 Απρ 2022, 12:06
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
04 Απρ 2022, 09:24
Δημοκράτης έγραψε:
04 Απρ 2022, 02:29

Ναι μόνο που χεκα δεν είπα ότι καμία μκο δεν βοήθησε και οι χριστιανικες μκο όπως η κιβωτός προφανώς και θα είναι οι πρώτες που θα βοηθήσουν. Πολύ απλά γιατί αυτές οι μκο κάνουν όντως δουλειά και όχι επάγγελμα
Οι αριστεροί πάλι ανοίγετε νηματα σαν αυτό :lol:
Σχεδόν καμία έγραψες. Αλλά και πάλι είναι ένα θέμα πως ξέρεις ποιες ΜΚΟ κάνουν δουλειά και ποιες όχι. Επίσης, ποιος μας λέει
ότι στην Κιβωτό δεν απασχολούνται επαγγελματίες και γιατί να μην απασχολούνται στην τελική?
:retarded:
Εντάξει μη ξεχάσεις να γράψεις πως είμαι χοντρός και όποιος το λέει είναι.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21065
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: 16.730 Ουκρανοί πρόσφυγες στην Ελλάδα μέχρι τώρα.Είναι καλοί γιατί είναι λευκοί αυτοί,έτσι δεξιούληδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 04 Απρ 2022, 19:57

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
04 Απρ 2022, 19:13
Εμπεδοκλής έγραψε:
04 Απρ 2022, 09:42
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
04 Απρ 2022, 09:24


Σχεδόν καμία έγραψες. Αλλά και πάλι είναι ένα θέμα πως ξέρεις ποιες ΜΚΟ κάνουν δουλειά και ποιες όχι. Επίσης, ποιος μας λέει
ότι στην Κιβωτό δεν απασχολούνται επαγγελματίες και γιατί να μην απασχολούνται στην τελική?
Έστω ότι είμαι CEO, CTO μίας ΜΚΟ. Ξαφνικά βλέπω ότι τα κονδύλια για τους πρόσφυγες από τη Μέση Ανατολή και την Αφρική μειώνονται και αυξάνουν αυτά για τους Ουκρανούς. Έχω έξοδα και υπαλλήλους να πληρώνω. Θα ήμουν ηλίθιος αν δεν ασχολούμουν και με την δικεδίκηση κονδυλίων για τους Ουκρανούς πρόσφυγες... :smt047
Δεκτό, αλλά τα έξοδα και τα κονδύλια δεν είναι στο χέρι κάθε CEO το πως θα διαμορφωθούν.
Νομίζεις. Τίποτε δεν αφήνεται στην τύχη. Δεν είναι τυχαίο που η αδερφή και η ξαδέρφη του πρωθυπουργού προεδρεύουν σε μεγάλες ΜΚΟ που εισπράττουν τεράστια κονδύλια για λαθρομετανάστες και πρόσφυγες. Είναι οι γνωστές σε όλους solidarity now και action aid. Ακόμη και οι παπάδες που μυρίζονται το χρήμα έχουν ΜΚΟ που εισπράττει χρήματα από κράτος, ΕΕ και ΟΗΕ για τους λαθρομετανάστες και πρόσφυγες. Και φυσικά ακολουθούν οι μορμόνοι, οι ιεχωβαδες και διάφορες άλλες. Το προσωπικό που συντηρούν αυτές οι ΜΚΟ είναι τεράστιο...

Καdy
Δημοσιεύσεις: 1978
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 13:25

Re: 16.730 Ουκρανοί πρόσφυγες στην Ελλάδα μέχρι τώρα.Είναι καλοί γιατί είναι λευκοί αυτοί,έτσι δεξιούληδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καdy » 04 Απρ 2022, 20:30

Μπίστης έγραψε:
04 Απρ 2022, 13:52
Καdy έγραψε:
04 Απρ 2022, 13:46

Ο μέσος ελ είναι φυλετικά πιο κοντά με έναν Σύριο παρα με έναν Ουκρανό
Έχεις δει τι μας κουβάλησαν ;

Οι γυναίκες τους είναι 1.45 η ψηλότερη και ... μογγολοειδείς. Δεν ξέρω από που και πως :102:

Πάντως κουνέλες
Έχεις δει την εγγυο της Μαριούπολης? αν αφαιρέσεις το χρώμα του δέρματος μοιαζει με δυτικό αφρικανη,έτσι είναι η μέση Ουκρανή που θα εισέλθει στο ελ gene pool με αποτέλεσμα την περαιτέρω υποβάθμιση του

Καdy
Δημοσιεύσεις: 1978
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 13:25

Re: 16.730 Ουκρανοί πρόσφυγες στην Ελλάδα μέχρι τώρα.Είναι καλοί γιατί είναι λευκοί αυτοί,έτσι δεξιούληδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καdy » 04 Απρ 2022, 20:34

Scouser έγραψε:
04 Απρ 2022, 14:34
τρίζουν τα κόκκαλα των Πλαστήρα και Παπάγου,τρίζουν τα κόκκαλα των νεκρών των βαλκανικών αγώνων με τον ελληνόφωνο """"""αξιωματικό"""""" που υπερασπίζεται την εθνική αλλοίωση της χώρας από λαθροουκρανους.επισης, κανείς με iq πάνω από 30 δεν συμπαθεί αλμπο :102:

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34808
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: 16.730 Ουκρανοί πρόσφυγες στην Ελλάδα μέχρι τώρα.Είναι καλοί γιατί είναι λευκοί αυτοί,έτσι δεξιούληδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 04 Απρ 2022, 20:44

Καdy έγραψε:
04 Απρ 2022, 20:34
Scouser έγραψε:
04 Απρ 2022, 14:34
τρίζουν τα κόκκαλα των Πλαστήρα και Παπάγου,τρίζουν τα κόκκαλα των νεκρών των βαλκανικών αγώνων με τον ελληνόφωνο """"""αξιωματικό"""""" που υπερασπίζεται την εθνική αλλοίωση της χώρας από λαθροουκρανους.επισης, κανείς με iq πάνω από 30 δεν συμπαθεί αλμπο :102:

Βασικά δεν ξέρεις τι ακριβώς έκαναν αυτοι οι Πλαστήρες και Παπάγοι.Η ιδεολογία του ελληνικού κράτους από την ιδρυσή του έως και πρόσφατα ήταν ότι πας χριστιανός ορθόδοξος είναι υποψήφιος Έλληνας.Ετσι εμφανίσθηκε το φαινόμενο των Γραικομάνων.Ο Μεταξάς έγραφε ότι το ελληνικό κράτος μπορεί να ήταν κρατίδιο τον 19ο αιώνα αλλά με τα ράκη του κατείχε τα σκήπτρα του ανατολικού χριστιανισμού.
Όλα αυτά τα φυλετικά και οι ....σωματομετρικές συγκρίσεις Σύρων και Ανατολικοευρωπαίων προέρχονται από άλλες χώρες (mein Fuhrer :lol: ) και όχι από την καθ΄ημάς ανατολή.Άλλωστε εάν δεν υπήρχε αυτή η αντίληψη περί έθνους και θρησκείας δεν θα υπήρχε και ρωσικό κόμμα στην Ελλάδα ή ρωσοφιλία.Τώρα βέβαια οι "Ρώσοι" του 19ου αιώνα διεσπάσθησαν σε Ρώσους και Ουκρανούς.Ας όψεται ο Λένιν :lol: ,αυτός είναι υπεύθυνος είπε ο Πούτιν.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24753
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: 16.730 Ουκρανοί πρόσφυγες στην Ελλάδα μέχρι τώρα.Είναι καλοί γιατί είναι λευκοί αυτοί,έτσι δεξιούληδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 04 Απρ 2022, 21:36

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
04 Απρ 2022, 19:14
Δημοκράτης έγραψε:
04 Απρ 2022, 12:06
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
04 Απρ 2022, 09:24


Σχεδόν καμία έγραψες. Αλλά και πάλι είναι ένα θέμα πως ξέρεις ποιες ΜΚΟ κάνουν δουλειά και ποιες όχι. Επίσης, ποιος μας λέει
ότι στην Κιβωτό δεν απασχολούνται επαγγελματίες και γιατί να μην απασχολούνται στην τελική?
:retarded:
Εντάξει μη ξεχάσεις να γράψεις πως είμαι χοντρός και όποιος το λέει είναι.
Δεν ξέρω αν είσαι χοντρός μόνο καθυστερημενος ξέρω ότι εισαι

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: 16.730 Ουκρανοί πρόσφυγες στην Ελλάδα μέχρι τώρα.Είναι καλοί γιατί είναι λευκοί αυτοί,έτσι δεξιούληδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 04 Απρ 2022, 21:57

Δημοκράτης έγραψε:
04 Απρ 2022, 21:36
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
04 Απρ 2022, 19:14
Δημοκράτης έγραψε:
04 Απρ 2022, 12:06

:retarded:
Εντάξει μη ξεχάσεις να γράψεις πως είμαι χοντρός και όποιος το λέει είναι.
Δεν ξέρω αν είσαι χοντρός μόνο καθυστερημενος ξέρω ότι εισαι
Εντάξει, την προπαίδεια την έγραψες? Τη ζητάει η δασκάλα για αύριο.

Καdy
Δημοσιεύσεις: 1978
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 13:25

Re: 16.730 Ουκρανοί πρόσφυγες στην Ελλάδα μέχρι τώρα.Είναι καλοί γιατί είναι λευκοί αυτοί,έτσι δεξιούληδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καdy » 04 Απρ 2022, 22:01

πατησιωτης έγραψε:
04 Απρ 2022, 20:44
Καdy έγραψε:
04 Απρ 2022, 20:34
Scouser έγραψε:
04 Απρ 2022, 14:34
τρίζουν τα κόκκαλα των Πλαστήρα και Παπάγου,τρίζουν τα κόκκαλα των νεκρών των βαλκανικών αγώνων με τον ελληνόφωνο """"""αξιωματικό"""""" που υπερασπίζεται την εθνική αλλοίωση της χώρας από λαθροουκρανους.επισης, κανείς με iq πάνω από 30 δεν συμπαθεί αλμπο :102:

Βασικά δεν ξέρεις τι ακριβώς έκαναν αυτοι οι Πλαστήρες και Παπάγοι.Η ιδεολογία του ελληνικού κράτους από την ιδρυσή του έως και πρόσφατα ήταν ότι πας χριστιανός ορθόδοξος είναι υποψήφιος Έλληνας.Ετσι εμφανίσθηκε το φαινόμενο των Γραικομάνων.Ο Μεταξάς έγραφε ότι το ελληνικό κράτος μπορεί να ήταν κρατίδιο τον 19ο αιώνα αλλά με τα ράκη του κατείχε τα σκήπτρα του ανατολικού χριστιανισμού.
Όλα αυτά τα φυλετικά και οι ....σωματομετρικές συγκρίσεις Σύρων και Ανατολικοευρωπαίων προέρχονται από άλλες χώρες (mein Fuhrer :lol: ) και όχι από την καθ΄ημάς ανατολή.Άλλωστε εάν δεν υπήρχε αυτή η αντίληψη περί έθνους και θρησκείας δεν θα υπήρχε και ρωσικό κόμμα στην Ελλάδα ή ρωσοφιλία.Τώρα βέβαια οι "Ρώσοι" του 19ου αιώνα διεσπάσθησαν σε Ρώσους και Ουκρανούς.Ας όψεται ο Λένιν :lol: ,αυτός είναι υπεύθυνος είπε ο Πούτιν.
Ο μεταξας ήταν κι αυτός ένας ελληνοφωνος αντιφα προδότης.ο Πλαστήρας ήταν θαυμαστής του Μουσολίνι.καμια σχέση

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29174
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: 16.730 Ουκρανοί πρόσφυγες στην Ελλάδα μέχρι τώρα.Είναι καλοί γιατί είναι λευκοί αυτοί,έτσι δεξιούληδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 04 Απρ 2022, 22:05

Καdy έγραψε:
04 Απρ 2022, 22:01
ο Πλαστήρας ήταν θαυμαστής του Μουσολίνι.καμια σχέση
Μεταπολεμικά είχε άλλη ρητορική

Εικόνα

Καdy
Δημοσιεύσεις: 1978
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 13:25

Re: 16.730 Ουκρανοί πρόσφυγες στην Ελλάδα μέχρι τώρα.Είναι καλοί γιατί είναι λευκοί αυτοί,έτσι δεξιούληδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καdy » 04 Απρ 2022, 22:07

Golden Age έγραψε:
04 Απρ 2022, 22:05
Καdy έγραψε:
04 Απρ 2022, 22:01
ο Πλαστήρας ήταν θαυμαστής του Μουσολίνι.καμια σχέση
Μεταπολεμικά είχε άλλη ρητορική

Εικόνα
Μεταπολεμικά,όπως είπες.τι ήθελες,μόλις 5 χρόνια μετά τον πόλεμο να βγαίνει με σβάστικες και φασιο? :lol:

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24753
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: 16.730 Ουκρανοί πρόσφυγες στην Ελλάδα μέχρι τώρα.Είναι καλοί γιατί είναι λευκοί αυτοί,έτσι δεξιούληδες;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 04 Απρ 2022, 23:28

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
04 Απρ 2022, 21:57
Δημοκράτης έγραψε:
04 Απρ 2022, 21:36
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
04 Απρ 2022, 19:14


Εντάξει μη ξεχάσεις να γράψεις πως είμαι χοντρός και όποιος το λέει είναι.
Δεν ξέρω αν είσαι χοντρός μόνο καθυστερημενος ξέρω ότι εισαι
Εντάξει, την προπαίδεια την έγραψες? Τη ζητάει η δασκάλα για αύριο.
Να μην απαντάω σοβαρά σε καθυσρτερημενους

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών