Σε ποιά ηλικία αρχίσατε να χάνετε την υπομονή σας;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32746
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Σε ποιά ηλικία αρχίσατε να χάνετε την υπομονή σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 16 Απρ 2022, 08:36

υπομονη και ψυχραιμια ειναι τα βασικα χαρακτηριστικα μου. αν καποτε τα χασω, θα χαθει η ταυτοτητα μου, δεν θα ειμαι εγω.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Σιχαμερίων Αθλιοζήλευτος
Δημοσιεύσεις: 1017
Εγγραφή: 04 Φεβ 2022, 18:19

Re: Σε ποιά ηλικία αρχίσατε να χάνετε την υπομονή σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σιχαμερίων Αθλιοζήλευτος » 16 Ιουν 2022, 16:10

Daje έγραψε:
15 Απρ 2022, 21:46
Hunkar Begendi έγραψε:
14 Απρ 2022, 23:01
Είμαι 53.
Μετά τα πενήντα παρατήρησα ότι χάνω την υπομονή μου με τους ανθρώπους. Βρίσκω δύσκολο πια το να μην αντιδράσω όταν ακούω μαλακίες. Ενώ γενικά είμαι πολύ ευγενικός στις τυπικές μου συναναστροφές, τελευταία πιάνω τον εαυτό μου να θέλει να σφαλιαρίσει πολύ κόσμο.
Συμβαίνει και σε εσάς; :c020:
Εμενα μου συμβαινει ακριβως το αντιθετο!
Τη βρισκω αφανταστα ν'ακουω μαλακιες.
Για την ακριβεια θελω ν'ακουω ΜΟΝΟ μαλακιες!

Με κουραζουν τρομερα τα σοβαρα πραγματα.
Περυσι το καλοκαιρι εβαλα στοχο επι 3 μηνες ν'ασχολουμαι ΜΟΝΟ με το αν ο καφες ηταν καλος ή οχι, αν το καλαμακι ειχε τη δωστη διατομη κλπ.
Φετος εχω βαλει στοχο ν'ασχολουμαι ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ με την ποιοτητα του φαγητου στις ταβερνες, αν τα τραπεζομαντηλα ηταν σιδερωμενα καλα κοκ.
Εσύ μέγα ιεροδιδάσκαλε, γκουρού των τελειωμένων, μεσσία των χαμένων ψυχών και υπερασπιστή των μουνοδούλων, έχεις ήδη κατακτήσει τη νιρβάνα, έχεις περπατήσει στη Βαλχάλα κι έχεις μυρίσει τις στάχτες της Ρώμης, τι να μασήσεις;


Εγώ
οταν ο Στέργιος, που πηγαίναμε μαζί στο γυμναστήριο και παίζαμε φάπες, μετά τον γάμο επιμένει να τον φωνάζουμε Αστέριο τι να κάμω;;;
Βούτυρα-Έλαια-Λίπη

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7896
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Σε ποιά ηλικία αρχίσατε να χάνετε την υπομονή σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 16 Ιουν 2022, 16:21

Συνήθως κάνω διαλογισμό και εξασκούμαι στην αταραξία (βοηθάει και κανένα ηρεμιστικό :003:).
Θα ήθελα να έχω τηλεκινητικές ικανότητες. Μου είχε συμβεί μια φορά σε σούπερ μάρκετ, βρισκόταν μια υπάλληλος στον δρόμο μου και όταν πήγα να περάσω έφαγε τούμπα και βρέθηκε λίγα μέτρα μακριά. Αλλά τι μου φταίει μια υπάλληλος σούπερ μάρκετ; Ίσα ίσα, δεν έχω πετύχει στην ζωή μου αγενή υπάλληλο σούπερ μάρκετ.
Πρέπει να το εξασκήσω για εκεί που πρέπει. :003:

Άβαταρ μέλους
koenopoulos
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: 22 Απρ 2022, 13:36

Re: Σε ποιά ηλικία αρχίσατε να χάνετε την υπομονή σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από koenopoulos » 16 Ιουν 2022, 16:33

Γύρω στα 35 έσπασα. Από τότε μέχρι σήμερα το πολύ να λειτουργώ σαν χύτρα ταχύτητος με χαλασμένη βαλβίδα. Λίγο να ανέβει η πίεση και κάνω ΜΠΑΜ.

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4458
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: Σε ποιά ηλικία αρχίσατε να χάνετε την υπομονή σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 04 Δεκ 2022, 13:29

γενικά έχω υπομονή με τους ανθρώπους. και πρέπει να κάνω υπομονή, αλλιώς θα χάσω τη δουλειά μου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών