Η Monsanto απειλεί όσους την καταγγέλλουν

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Η Monsanto απειλεί όσους την καταγγέλλουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 09 Σεπ 2018, 20:50

Αρχισε και ξεφευγει η κατασταση
Εσθήρ έγραψε:
09 Σεπ 2018, 20:19
Ποιος ειναι αυτος ο τυχαρπαστος παπαρας;
.και συ μου ,λας για εναν παπαρπυπα που ειπε οτι ο καφες ειναι καρκινογονος;
ΠΙΟ ΧΑΠΑΤΟ ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ
Ειπε ο παπαρας που ουτε η μανα του δεν τοn ξερει,

Καλα φιλαρα δεν υπαρχεις λεμε.
Η κουτση μαρια ξερει τις μεθοδους της μοσαντο,και εσυ το παιζεις κινεζος ,για εναν ηλιθιο λογο;


Ειναι αποριας αξιο πως καποια που δεν μπορει να ανεχθει συνομιλητες με αντιθετη αποψη και τους καθυβριζει συνεχως να ειναι ενεργο μελος σε κινηματα προστασιας του κοσμου απο τις πολυεθνικες-"δολοφονους"
Θεωρω οτι αλλη αναγκη ικανοπιειται με την συμμετοχη σε τετοιου ειδους "κινηματα"
Η αναγκη να αισθανθεις εξυπνη σε εναν φανταστικο κοσμο ηλιθιων


Αλλα για να ειμαι δικιαος μαζι σου θα σου δωσω μια ευκαιρια
Πες μας αν θεωρεις χαπατα αυτους που επαθαν η "επαθαν" καρκινο απο την Μοσαντο

Δεν μπορει να ειναι χαπατο καποιος που εχει διαφορετικη ιντερνετικη αποψη για ενα σκευασμα και να μην ειναι καποιςο που το χρησιμοποιει
Περιμενω την απαντηση σου
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ την 09 Σεπ 2018, 20:53, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

User_601

Re: Η Monsanto απειλεί όσους την καταγγέλλουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 09 Σεπ 2018, 20:52

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
09 Σεπ 2018, 20:50
Αρχισε και ξεφευγει η κατασταση
Εσθήρ έγραψε:
09 Σεπ 2018, 20:19
Ποιος ειναι αυτος ο τυχαρπαστος παπαρας;
.και συ μου ,λας για εναν παπαρπυπα που ειπε οτι ο καφες ειναι καρκινογονος;
ΠΙΟ ΧΑΠΑΤΟ ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ
Ειπε ο παπαρας που ουτε η μανα του δεν τοn ξερει,

Καλα φιλαρα δεν υπαρχεις λεμε.
Η κουτση μαρια ξερει τις μεθοδους της μοσαντο,και εσυ το παιζεις κινεζος ,για εναν ηλιθιο λογο;


Ειναι αποριας αξιο πως καποια που δεν μπορει να ανεχθει συνομιλητες με αντιθετη αποψη και τους καθυβριζει συνεχως να ειναι ενεργο μελος σε κινηματα προστασιας του κοσμου απο τις πολυεθνικες-"δολοφονους"
Θεωρω οτι αλλη αναγκη ικανοπιειται με την συμμετοχη σε τετοιου ειδους "κινηματα"
Η αναγκη να αισθανθεις εξυπνη σε εναν φανταστικο κοσμο ηλιθιων


Δεν σε εβρισα,αν και συνεχως το προκαλεις.Τωρα αν οταν βαζω εικονες με φωτο για την ηλιθιοτητα,εσυ βρισκεις τον ευατο σου εκει μεσα,δεν φταιω εγω.Μηπως οντως τον βρισκεις; :003:
Κατα τα αλλα εσυ φιλαρα εχεις κατι να πεις στο σποιλερ απο πανω;Διοτι το νημα δεν ειμαι εγω,και το τι κανω εγω,εγω ειμαι οτ θελω...,οπως καιε συ εισαι το κατι αλλο... :c020:το νημα ομως αφορα το τι κανει η μοσαντο. :smt023
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος User_601 την 09 Σεπ 2018, 20:53, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Η Monsanto απειλεί όσους την καταγγέλλουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 09 Σεπ 2018, 20:53

Κοιτα παραπανω σου εχω θεσει μια ερωτηση
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Η Monsanto απειλεί όσους την καταγγέλλουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 09 Σεπ 2018, 20:55

Spiros252 έγραψε:
09 Σεπ 2018, 15:25
Δεν είναι ακριβώς δημόσια η υπογραφή. Η υπογραφή έχει σκοπό να φτάσει στα χέρια των υπευθύνων πρωθυπουργών κ.α. όχι να πάει στον καταγγελομενο. Γιατί πρέπει δηλαδή να είναι γνωστά τα πρόσωπα ; Αυτό θα δημιουργήσει συνθήκες φόβου πιθανόν σε κάποιες περιπτώσεις.
:smt023:smt023:smt023

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Η Monsanto απειλεί όσους την καταγγέλλουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 09 Σεπ 2018, 20:56

Εσθήρ έγραψε:
09 Σεπ 2018, 20:52
Διοτι το νημα δεν ειμαι εγω,και το τι κανω εγω,εγω ειμαι οτ θελω...,οπως καιε συ εισαι το κατι αλλο... :c020:το νημα ομως αφορα το τι κανει η μοσαντο. :smt023
Το νημα δεν αφορα το τι κανει γενικα η Μοσαντο αφορα καταγγελιες για ψηφισμα για το Dicamba σε συγκεκριμενη σελιδα και τις πρακτικες της εταιρειας απεναντι στους χρηστες της σελιδας και την σελιδα την ιδια
Εσυ σπαμμαρεις οτι σου κατεβει για την Μοσαντο
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Η Monsanto απειλεί όσους την καταγγέλλουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 09 Σεπ 2018, 21:00

Spiros252 έγραψε:
09 Σεπ 2018, 16:50
Προφανώς οποιος άνοιξε την ψηφοφορία μπορεί να τα βλέπει και οι διαχειριστές και όσοι τυχόν αναλάβουν την πλατφόρμα στο μέλλον. Ο καταγγελομενος δεν βλέπω το λόγο που πρέπει να τα βλέπει. Και σαφώς το δικαίωμα των προσωπικών δεδομένων αυτών υπερισχύει κατά πολύ από το συμφέρον μιας εταιρείας αμφιβόλου δράσεως.
Καταρχάς οι τακτικές της θεωρούνται εξαρχής ύποπτες και θεωρείται αναξιόπιστη για να της παραδοθούν προσωπικά δεδομένα, από την προσπάθειά της να υπάρξουν κατευθυνόμενοι έλεγχοι για την επικινδυνότητα ή μη της γλυφοσατης.
Την ίδια περίοδο, αμερικανικό δικαστήριο έδωσε στη δημοσιότητα ηλεκτρονική αλληλογραφία στελεχών και επιστημονικών συμβούλων της εταιρείας, η οποία υποδείκνυε ότι η Monsanto ήταν ο αφανής συγγραφέας πολλών επιστημονικών εργασιών που υποστήριζαν ότι η χρήση της γλυφοσάτης δεν παρουσίαζε κινδύνους για την υγεία των ανθρώπων, ενισχύοντας τις κατηγορίες για χειραγώγηση των αποτελεσμάτων προς όφελος των κερδών της.
https://tvxs.gr/news/egrapsan-eipan/gly ... i-kindynon

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6655
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Η Monsanto απειλεί όσους την καταγγέλλουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 09 Σεπ 2018, 21:07

Εσθήρ έγραψε:
09 Σεπ 2018, 20:19
nik_killthemall έγραψε:
09 Σεπ 2018, 15:07
Εσθήρ έγραψε:
09 Σεπ 2018, 14:48
Για την γλυφοσατη σου απαντω αυτο:
-Ο ΠΟΥ την εχει ενταξει στα πιθανως καρκινογονα και,αν αναρωτιεσαι γιατι ειναι στα πιθανως και οχι στα σιγουρα κακρινογονα,δες και το παρακατω.
-Στο παρελθόν έχουν σημειωθεί συγεκριμένα περιστατικά, στα οποία έχει εξακριβωθεί η μίσθωση, εκ μέρους της Monsanto, επιστημόνων για την αλλοίωση αποτελεσμάτων ερευνών /όπως και για δωροδοκίες σε κυβερνητικούς αξιωματούχους για να παραβλέψουν τους νόμους και τους κανονισμούς..
Απαντησα.
παπάρια απάντησες ! Από τη πρώτη στιγμή σου παρέθεσα αυτό
το οποίο ουδέποτε άνοιξες και το οποίο κάνει φύλλο και φτερό όλες τις καθυστεριές που βγάζεις απ΄το μυαλό σου για τη γλυφοσάτη. Έχεις κάποιο αντίλογο που να καταρρίπτει της πηγές του βίντεο αυτού που αποδομεί όλες τις καθυστεριές που λες, ή όχι ?

Γιατί ΑΝ ΔΕΝ έχεις τότε αυτομάτως παραδέχεσαι πως η γλυφοσάτη είναι τόσο επιβλαβής όσο ακριβώς και ο καφές.
Πλακα με κανεις τωρα;Ποιος ειναι αυτος ο τυχαρπαστος παπαρας;Ειναι αυτο αξιοπιστη πηγη;Σου εχω βαλει τοσες πηγες,αλλες τοσες για την μοσαντο μπορεις να βρεις εσυ,ολος ο κοσμος το ξερει,κυβερνησεις τηη εχουν καταδικασει...και συ μου ,λας για εναν παπαρπυπα που ειπε οτι ο καφες ειναι καρκινογονος;ΠΙΟ ΧΑΠΑΤΟ ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ.Ποσες πηγες θελεις να δεις οτι ο καφες θεωρειται καια ντικαρκινικος,;
Ειναι αυτος αξιοπιστη πηγη;;; :vp5:
Ειπε ο παπαρας που ουτε η μανα του δεν τοn ξερει, οτι η γλυφοσατη ειναι τοσο επικινδινη οσο ο καφες,και ο καφες ειναι καρκινογονoς....και αυτος ειναι αξιοπιστος; :fp:
Παρε
μαγκιά κλανιά και κώλος φινιστρινι ...

κάτω από το βίντεο που σου παρέθεσα υπάρχουν πάνω απο 20 πηγές, πεηπερς και επιστημονικές δημοσιεύσεις ... αλλά όλα αυτά έρχεται η κάθε ψεκασθηρ με εκτόπισμα μουστακαλούς μύγας που ρεύεται ηχηρά και τα καταρρίπτει απευθείας με το αντράταχτο "ποιος είναι αυτός ο παπάρας ? μπεεεερμπ " ... ένας ακόμη phd χημικός είναι που είχε τη ατυχία να βρεθεί απέναντι απ'το μεγαθήριο που λέγεται ψεκασθηρ.

Βασικά εδώ δεν ξέρεις τα βασικά από ανάγνωση και γραφή θα διαβάσεις πηγές, πέηπερς και θα έχεις άποψη για πράγματα που τα αντιλαμβάνεσαι όπως ο μπουγάς αντιλαμβάνεται τις τελευταίες εξελίξεις στον κινητήρα ιόντων ... ?

ΥΓ Εντω μεταξύ είσαι τόσο πολύ ανόθευτο οικοδομικό υλικό, που το γεγονός πως η γλυφοσάτη βρίσκεται στην ίδια κατηγοριοποίηση πιθανότητας πρόκλησης καρκίνου με τον καφέ, για σένα σημαίνει πως ο καφές είναι καρκινογόνος αφού το χεις σίγουρο και αποδεδειγμένο πως η γλυφοσάτη είναι καρκινογόνος ουσία.
Η περίπτωση πως η άνωθεν κοινή κατηγοριοποίηση σημαίνει το ακριβώς αντίστροφο, πως δηλ. αφού η γλυφοσάτη βρίσκεται στην ίδια κατηγορία με την καφεϊνη ΑΡΑ μάλλον ΔΕΝ είναι καρκινογόνος ούτε ο καφές ούτε και η γλυφοσάτη, ούτε που σου περνάει από το κονίαμα που έχεις για να εκτελεί χρέη εγκεφάλου ...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nik_killthemall την 09 Σεπ 2018, 21:16, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
akirav
Δημοσιεύσεις: 2602
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 05:47
Phorum.gr user: akirav

Re: Η Monsanto απειλεί όσους την καταγγέλλουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από akirav » 09 Σεπ 2018, 21:10

επειδη δεν καταλαβα
υπερασπιζεστε τη Μονσαντο ή τη γλυφοσατη?
Merlinus Sum, Qui Me Tangit Turbat Mundum

User_601

Re: Η Monsanto απειλεί όσους την καταγγέλλουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 09 Σεπ 2018, 21:20

μαγκιά κλανιά και κώλος φινιστρινι ...

κάτω από το βίντεο που σου παρέθεσα υπάρχουν πάνω απο 20 πηγές, πεηπερς και επιστημονικές δημοσιεύσεις ... αλλά όλα αυτά έρχεται η κάθε ψεκασθηρ με εκτόπισμα μουστακαλούς μύγας που ρεύεται ηχηρά και τα καταρρίπτει απευθείας με το αντράταχτο "ποιος είναι αυτός ο παπάρας ? μπεεεερμπ " ...

Βασικά εδώ δεν ξέρεις τα βασικά από ανάγνωση και γραφή θα διαβάσεις πηγές, πέηπερς και θα έχεις άποψη για πράγματα που τα αντιλαμβάνεσαι όπως ο μπουγάς αντιλαμβάνεται τις τελευταίες εξελίξεις στον κινητήρα ιόντων ... ?

ΥΓ Εντω μεταξύ είσαι τόσο πολύ ανόθευτο οικοδομικό υλικό, που το γεγονός πως η γλυφοσάτη βρίσκεται στην ίδια κατηγοριοποίηση πιθανότητας πρόκλησης καρκίνου με τον καφέ, για σένα σημαίνει πως ο καφές είναι καρκινογόνος αφού το χεις σίγουρο και αποδεδειγμένο πως η γλυφοσάτη είναι καρκινογόνος ουσία.
Η περίπτωση πως η άνωθεν κοινή κατηγοριοποίηση σημαίνει το ακριβώς αντίστροφο, πως δηλ. αφού η γλυφοσάτη βρίσκεται στην ίδια κατηγορία με την καφεϊνη ΑΡΑ μάλλον ΔΕΝ είναι καρκινογόνος ούτε ο καφές ούτε και η γλυφοσάτη, ούτε που σου περνάει από το κονίαμα που έχεις για να εκτελεί χρέη εγκεφάλου ...
Οτι ναναι...πιο οτι ναναι πεθαινεις! :003:
Και καμια απαντηση στο σποιλερ.ΚΑΜΙΑ ΟΜΩΣ!Ενω ειπες πως αν σου απαντησω για την γλυφοσατγ,θα απαντησεις και στα υπολοιπα!
ΟΚ,το πιασαμε το νοημα!
Τοσες ωρες σου λεω,εγω απαντησα για γλυφοσατη,ειπες θα απαντησεις για τα υπολοιπα,δεν θα μου πεις και τι θα απαντησω...εσυ δεν πιστυεις οτι ειναι κακρινγονα,οκ παμε παρακατω....εστω οτι η γλυφοσατη δεν ειναι κακρινογονος...ΣΧΟΛΙΑΣΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ.Μπααααααααααα...μπρρρρρρρρρρρρρρρ!Τσαπρου;

Φιλαρα μ,δεν εχεις τα παπαρια να πεις οτι χεστηκα για τις μεθοδους της μοσαντο,εμενα με νιαζει να τα χωσω στον νηματοθετη και σε οσους ειχαν ιδια αποψη.Και δενε χεις τα παπαρια,διτι θα ξεβρακωθουν οι αντιληψεις και ιδεες σου.Διοτι ανθρωπος νορμαλ,δεν μπορει με τιποτα να υποστηριζει μια πολυεθνικη που τρομοκρατει,οχι μονο κοσμο,αλλα ακομα και επιστημονες,απλωνει πλοκαμια σε κυνερνησεις,λαδωνει το συμπαν,αλλιωνει ερευνες,παραπληροφορει και μηνυει αγροτες οταν αυτοι ΔΕΝ χρησιμοπιουσαν τα μεταλαγμενα σπορια της,αλλα η γυρη εφερε σπορια απο τον διπλανο αγροτη που καλιεργουσε σπορους της,και η μοσαντο τον μηνυσε οτι καλιεργισες τα σπορια της χωρις να την εχει πλερωσει,πραγματα που εχουν παει στα δικαστηρια,ΚΡΑΤΗ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΜΗΝΥΣΕΙ,ΒΛΕΠΕ ΓΑΛΛΙΑ ΚΑΙ Μ.ΒΡΕΤΑΝΙΑ...ειναι γνωστα,εχουν γυριστει ποσα ντοκιμαντερ...καιε συ μας τα πριζεις αποπροσανατολιζοντας,επειδη δεν εχεις τα παπαρια να πεις ναι....στα παπαρια μου αν εγκληματει η μοσαντο,εγω ηθελα να τα χωσω στον νηματοθετη,επειδη ειναι συριζα,ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.
Ειναι απολυτα οφθαλμοφανες τα πραγματα,αγαπουλα μου εσυ. :smt023
Η ουσια ειναι οτι καποιοι ανεγκεφαλοι,υποστηριουν οτι ναναι,απλα για να τα χωσουν στον νηματοθετη και οποιον λεει τα ιδια...τι να κανουμε.
Ειναι οφθαλμοφανεστατο!
Εισαι ταμαμ η υπογραφη μου!Εισαι η απολυτη επιβεβαιωση της υπογραφης μου,και καποια αλλα εδω μεσα! :003:

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6655
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Η Monsanto απειλεί όσους την καταγγέλλουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 09 Σεπ 2018, 21:41

Ρε οργιο ΑΝ η γλυφοσάτη ΔΕΝ είναι επιστημονικά αποδεδειγμένα περισσότερο καρκινογόνος ουσία απόσο είναι η ξακουστή καρκινογόνος ουσία καφεϊνη, πράγμα για το οποίο εδώ και τόσες ερωταπαντήσεις ο αντιλογός σου είναι πορδές πλούσιες σε μεθάνιο, τότε ΝΑΙ ΟΛΕΣ οι μεθοδοι της μονσαντο είναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ, βασικά θα έπρεπε να είναι ΠΟΛΥ χειρότερες !
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

User_601

Re: Η Monsanto απειλεί όσους την καταγγέλλουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από User_601 » 09 Σεπ 2018, 21:49

nik_killthemall έγραψε:
09 Σεπ 2018, 21:41
Ρε οργιο ΑΝ η γλυφοσάτη ΔΕΝ είναι επιστημονικά αποδεδειγμένα περισσότερο καρκινογόνος ουσία απόσο είναι η ξακουστή καρκινογόνος ουσία καφεϊνη, πράγμα για το οποίο εδώ και τόσες ερωταπαντήσεις ο αντιλογός σου είναι πορδές πλούσιες σε μεθάνιο, τότε ΝΑΙ ΟΛΕΣ οι μεθοδοι της μονσαντο είναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ, βασικά θα έπρεπε να είναι ΠΟΛΥ χειρότερες !
Ελα μαναρακι μου,ρουφα το αβγο σου.Τιποτα δεν απαντας στα υπολοιπα.
Δικια σου αποψη ειναι οτι δεν ειναι καρινογονος η γλυφοσατη.Οταν βλεπεις εσυ οργιο οτι η πολυεθνικη αυτη....λαδωνει.ΚΡΑΤΤΙΚΟΥς ΥΠΑΛΛΗΟΥς,ΛΑΔΩΝΕΙ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,τρομοκρατει επιστημονες,αλλιωνει ερευνες..δεν δινει στην δημοσιοτητα ερευνες οταν της το ζηταει η γερμανικη κυνερνηση,τοτε... και τους μηνυει οταν λενε οτι η γλυφοσατη ειναι κακρινογονα..τι σκατα καταλαβαινεις;Ζηταω πολλα το ξερω.Δεν θες να καταλαβεις.
Τα ζητηματα με την μοσαντο δεν προεκυψαν ΜΟΝΟ με την γλυφοσατη[b],ειναι μια σειρα ολων αυτων που δεν θες να παραδεχτεις οτι βλεπεις[/b].Πολυ παλια ιστορια λεμε.ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΛΥΦΟΣΑΤΗ!Οταν λεμε για μια μαφια....εσυ μου λες γιατι δενε χεια ποδειχτει οτι ειναι κακρινογονος Η ΓΛΥΦΟΣΑΤΗ.
Και σου λεω..δες τις μεθοδους της και απαντά σε αυτο.Οποιος λεμε επιστημονας τολμα να κανει ερευνα ,τον μηνυει.Τον τρεχει στα δικαστηρια,κιχ να πει οτι ειναι κακρινογονος.Και μιλαμε για επιστημονες.Αυτο λεμε.ΟΙ μεθοδοι της.Οχι μονο στην αβααζ,ΠΑΝΤΟΥ.ΚΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΖΗΤΗΣΕ ΤΑ ΜΕΗΛ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΥΠΕΓΡΑΨΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΛΥΦΟΣΑΤΗ...ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ.ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΟΛΥΕΘΝΙΚΗ.Να περασει το μηνυμα,μην υπογραφετε...γιατι θα βρω τα μεηλ σας.Σκεψου τι κανει στους επιστημονες που τολμουν να κανουν ερευνα για την γλυφοσατη.Ολα αυτα ειναι γνωστα,τα εχουμε δει!Δεν προηγηηκε η αβααζ και μετα η μοσαντο επιτεθηκε.Ειναι το ακτιβως αντιθετο.Η μοσαντο αιωνες τωρα φιμωνει.αλλιωνει,λαδωνει....απλωνει πλοκαμια σε κυνερβησεις και οργανισμους,λαδωνει για να μην γινονται ελεγχοι λεμεεεεε,ακριβως επειδη εχει να κρυψει πραγματα.
Εδω λεμε μηνυει αγροτες..εδω λεμε μηνυει επιστημονες που τολμουν να πουν οτι η γλυφοσατη ειναι κακρκινογομα,παραπανω μπηκαν και φωτο με τα πλοκαμια της σε οργανισμους...,ΟΚ .αδαης εισαι,αλλα δεν θες να δεις....επειδη απλα δεν γουσταρεις τον θεματοθετη.ΕΛΛΑΔΑΡΑΑΑΑΑΑ!!!!!!! :smt023
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ.
Αρνησε να δεις αυτο.
..Την ίδια περίοδο, αμερικανικό δικαστήριο έδωσε στη δημοσιότητα ηλεκτρονική αλληλογραφία στελεχών και επιστημονικών συμβούλων της εταιρείας, η οποία υποδείκνυε ότι η Monsanto ήταν ο αφανής συγγραφέας πολλών επιστημονικών εργασιών που υποστήριζαν ότι η χρήση της γλυφοσάτης δεν παρουσίαζε κινδύνους για την υγεία των ανθρώπων, ενισχύοντας τις κατηγορίες για χειραγώγηση των αποτελεσμάτων προς όφελος των κερδών της.
,εχει μπει πηγη παραπανω.Αρνησε να το δεις λεμεεεεεεεεεεεεε!
Αλλα η ουσια παραμενει.Οταν μηνυε τον αγροτη που επεσε σπορος απο διπλανο κτημα ,ενω αυτος δεν χρησιμοππιουσε τα σπορια της τα μεταλαγμενα,απλα ηρθε απο τον αερα...και τον μηνυσαν οτι τα χρησιμοποιει και δεν την εχει πληρωσει...ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΠΑΠΑΡΙΑ ΝΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΕΙΣς;Εχεις τα παπαρια να σχολιασεις οτι λαδωνε κρατικους υπαλληλους για να μην γινουν ΕΛΕΧΓΟΙ στα προιοντα της;Γιατι να μην γινονται ελεγχοι στα προιοντα της;Ειδες τιποτα απο το σποιλερ;Οταν πατενραρει μεχρι και την μανα μου....ειδες κατι απο αυτα;Τις πατεντες;ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΜΟΝΟΠΩΛΙΟ;;;;;;;;;;Δεν ειδες...διοτι δεν σε συμφερει να δεις.και καθεσαι και επιμενεις γιατι η γλυφοσατη δεν ειναι ακομα στα 100/100 καρκινογονα...ΖΟΥΔΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!Μα ακριβως για αυτο δεν ειναι στα 100/100 καρκινογονα.Διοτι χρησιμοποιει την τρομοκρατια και ολες αυτες τις μεθοδους λεμεεεεε.!!!
Δεν υπαρχει αλλη πολυεθνικη που να εχει κανει τοσες δικαστικες διαμαχες λεμε.ΚΑΜΙΑ!Δεν υπαρχει αλλη πολυεθνικη που να εχει δειξει ολο αυτο το προφιλ,εσυ εκει.Να την υποστηριξεις!
Η ουσια,ειναι η υπογραφη μου.Εισια η απολυτη επιβεβαιωση της.Ολα αυτα,μεσα στην ασχετοσυνη σου,διοτι ανηξε το νημα ενας συριζαιος!Αρε υπογραφαραααααααααα! :c020:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος User_601 την 09 Σεπ 2018, 22:49, έχει επεξεργασθεί 14 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9510
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: Η Monsanto απειλεί όσους την καταγγέλλουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 09 Σεπ 2018, 21:54

Γλυφοσατη, σεξουαλικοτατη λεξη....
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Η Monsanto απειλεί όσους την καταγγέλλουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 09 Σεπ 2018, 22:01

Δεν υπάρχει κινητήρας ιόντων και δεν θα υλοποιηθεί ποτέ. Είστε άκυροι και έχετε πολύ κωλόσφιξη με τη Μοσάντο τους μπινέδες που την έχουν δει να πουλάνε όλους τους σπόρους που υπάρχουν στον κόσμο.
Ντροπή ρε.
Nostalgia έγραψε:
09 Σεπ 2018, 21:54
Γλυφοσατη, σεξουαλικοτατη λεξη....
Είναι σύνθετη
Χαοτικός @ Η Monsanto απειλεί όσους την καταγγέλλουν
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
akirav
Δημοσιεύσεις: 2602
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 05:47
Phorum.gr user: akirav

Re: Η Monsanto απειλεί όσους την καταγγέλλουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από akirav » 09 Σεπ 2018, 22:17

sys3x έγραψε:
09 Σεπ 2018, 22:15
ειναι κι αρειανος
νιωσε κι αλλο
Merlinus Sum, Qui Me Tangit Turbat Mundum


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών