Άνδρες στο τιμόνι... πιο πολλά ατυχήματα από τις γυναίκες

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Άνδρες στο τιμόνι... πιο πολλά ατυχήματα από τις γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 05 Μάιος 2022, 20:13

Naida έγραψε:
05 Μάιος 2022, 20:10
Ασέβαστος έγραψε:
05 Μάιος 2022, 19:59
Naida έγραψε:
05 Μάιος 2022, 18:58
Τι να σου πω, εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι πριν την στροφή φρενάρεις για να κόψεις ταχύτητα. Ο άλλος μου λεει καλύτερα να είσαι με πχ 70 και να κατεβάσεις ταχύτητα και να κρατήσεις τα 70 από το να φρενάρεις και να μπεις με μικρότερη ταχύτητα. Του τρελού :lol:
ποιος ειναι "ο αλλος"; γιατι εδω δεν γραφτηκε κατι τετοιο.
Όχι εσύ. Άλλος άνθρωπος(άντρας) υποστηρίζει αυτό.
παλι καλα. :003:

ειτε λεει βλακειες, ειτε κατι αλλο λεει και δεν καταλαβες. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Άνδρες στο τιμόνι... πιο πολλά ατυχήματα από τις γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 05 Μάιος 2022, 20:18

Ασέβαστος έγραψε:
05 Μάιος 2022, 20:13
Naida έγραψε:
05 Μάιος 2022, 20:10
Ασέβαστος έγραψε:
05 Μάιος 2022, 19:59

ποιος ειναι "ο αλλος"; γιατι εδω δεν γραφτηκε κατι τετοιο.
Όχι εσύ. Άλλος άνθρωπος(άντρας) υποστηρίζει αυτό.
παλι καλα. :003:

ειτε λεει βλακειες, ειτε κατι αλλο λεει και δεν καταλαβες. :102:
Σαφώς και λέει βλακείες. Παρεμπιπτόντως είναι ο ίδιος που πάει χωρίς φρένο στην κατηφορα :102:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Άνδρες στο τιμόνι... πιο πολλά ατυχήματα από τις γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 05 Μάιος 2022, 20:24

Naida έγραψε:
05 Μάιος 2022, 20:18
Ασέβαστος έγραψε:
05 Μάιος 2022, 20:13
Naida έγραψε:
05 Μάιος 2022, 20:10


Όχι εσύ. Άλλος άνθρωπος(άντρας) υποστηρίζει αυτό.
παλι καλα. :003:

ειτε λεει βλακειες, ειτε κατι αλλο λεει και δεν καταλαβες. :102:
Σαφώς και λέει βλακείες. Παρεμπιπτόντως είναι ο ίδιος που πάει χωρίς φρένο στην κατηφορα :102:
αυτο ειπαμε ειναι σωστο.

και διατηρω τις αμφιβολιες μου για το αλλο, αν στ αληθεια το κανει η εσυ κατι δεν καταλαβες.


ας πουμε, αν το εκανε στ αληθεια, δεν θα ηταν ζωντανος για να το λεει :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Άνδρες στο τιμόνι... πιο πολλά ατυχήματα από τις γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 05 Μάιος 2022, 20:33

Ασέβαστος έγραψε:
05 Μάιος 2022, 20:24
Naida έγραψε:
05 Μάιος 2022, 20:18
Ασέβαστος έγραψε:
05 Μάιος 2022, 20:13


παλι καλα. :003:

ειτε λεει βλακειες, ειτε κατι αλλο λεει και δεν καταλαβες. :102:
Σαφώς και λέει βλακείες. Παρεμπιπτόντως είναι ο ίδιος που πάει χωρίς φρένο στην κατηφορα :102:
αυτο ειπαμε ειναι σωστο.

και διατηρω τις αμφιβολιες μου για το αλλο, αν στ αληθεια το κανει η εσυ κατι δεν καταλαβες.


ας πουμε, αν το εκανε στ αληθεια, δεν θα ηταν ζωντανος για να το λεει :102:
Πλάκα μου κάνεις; εμένα ρώτα. Που του έλεγα πάτα το λίγο και τώρα του λέω μην τρέχεις στις στροφές θα σκοτωθούμε. Γιατί μόνο στις στροφές τρέχει.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29696
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Άνδρες στο τιμόνι... πιο πολλά ατυχήματα από τις γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 05 Μάιος 2022, 21:08

vantono έγραψε:
05 Μάιος 2022, 17:46
Gherschaagk έγραψε:
05 Μάιος 2022, 10:25
EKPLIKTIKOS έγραψε:
05 Μάιος 2022, 10:22


Ζώνη φόραγε?
Φυσικά.
Με ζώνη και του χώθηκε το τιμονι στο θωράκα? Έσπασε το θώρακά του πάνω στο τιμόνι εννοείς, ή του καρφώθηκε το τιμόνι στο στέρνο λιτεραλλυ?
Αν και με ζώνες μπορουν να συμβουν τέτοια ατυχήματα, τότε είμαστε όλοι οι οδηγοί εν δυνάμει δολοφονημένοι+δολοφόνοι.
Η αυτονομοποίηση των τροχών, πλέον πιο επιτακτική από ποτέ.
Λιτεραλλυ. Πρώτα τον απεγκλώβισαν και μετά τον πήγαν νοσοκομείο.

Ήταν μετωπική και το αυτοκίνητο δεν επισκευάστηκε ποτέ.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29696
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Άνδρες στο τιμόνι... πιο πολλά ατυχήματα από τις γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 05 Μάιος 2022, 21:25

Ασέβαστος έγραψε:
05 Μάιος 2022, 18:09
....... ποσες χιλιαδες χιλιομετρα εχεις γραψει, κατι λεει.....
Έτσι.

Και πώς μπορείς να χειριστείς φάσεις και καταστάσεις.

Σήμερα σταματημένη σε φανάρι, με το που ξεκινάω τυφλή στροφή, δεν έχω ορατότητα, και στρίβω σε ανηφόρα, διπλής κατεύθυνσης, αυτοί που περιμένουν στο φανάρι από το αντίθετο ρεύμα είναι όπως νάναι και μου κλείνουν τον δρόμο, γιατί έχει και παρκαρισμένα από την δική μου μεριά και κάδους από την άλλη. Και βρίσκομαι στην ανηφόρα με τραβηγμένο χειρόφρενο να παρακαλάω να μην με στουκάρει κανένας από πίσω. Ευτυχώς μαζεύτηκαν και πέρασα σε δευτερόλεπτα. Και λίγο πιο πάνω σε σταυροδρόμι είχαμε συναντηθεί 4 και στρίβαμε όλοι. Τς πτάνας.

Παρκαρισμένα, αυτή η μάστιγα.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25901
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Άνδρες στο τιμόνι... πιο πολλά ατυχήματα από τις γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 05 Μάιος 2022, 22:38

αφαιρεστη της το διπλωμα
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Άνδρες στο τιμόνι... πιο πολλά ατυχήματα από τις γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 06 Μάιος 2022, 09:05

Gherschaagk έγραψε:
05 Μάιος 2022, 21:25
Ασέβαστος έγραψε:
05 Μάιος 2022, 18:09
....... ποσες χιλιαδες χιλιομετρα εχεις γραψει, κατι λεει.....
Έτσι.

Και πώς μπορείς να χειριστείς φάσεις και καταστάσεις.

Σήμερα σταματημένη σε φανάρι, με το που ξεκινάω τυφλή στροφή, δεν έχω ορατότητα, και στρίβω σε ανηφόρα, διπλής κατεύθυνσης, αυτοί που περιμένουν στο φανάρι από το αντίθετο ρεύμα είναι όπως νάναι και μου κλείνουν τον δρόμο, γιατί έχει και παρκαρισμένα από την δική μου μεριά και κάδους από την άλλη. Και βρίσκομαι στην ανηφόρα με τραβηγμένο χειρόφρενο να παρακαλάω να μην με στουκάρει κανένας από πίσω. Ευτυχώς μαζεύτηκαν και πέρασα σε δευτερόλεπτα. Και λίγο πιο πάνω σε σταυροδρόμι είχαμε συναντηθεί 4 και στρίβαμε όλοι. Τς πτάνας.

Παρκαρισμένα, αυτή η μάστιγα.
σημερα, προ μισαωρου, school run. σε ενα δρομο που απαγορευεται μεν η σταση-σταθμευση, ειναι ομως πορτα σχολειου, και τετοια ωρα ξεφορτωνουν πιτσιρικια απο αυτοκινητα στην ουρα. μολις ανοιγει την πορτα ο δικος μου, πεφτει επανω ενα μηχανακι, που οδηγουσε πανω στο πεζοδρομιο. καπως το σωζει και δεν τρωει τουμπα. η συνεπιβατιδα πιανει να τσιριζει στο παιδι, "θα μας σκοτωσεις" και τετοια, ο μαντραχαλος κοιταει το παπι μην κι εχει καμμια γραντζουνια.
στελνω στα γρηγορα το μικρο μεσα στο σχολειο, χαμογελωντας, "δεν εγινε τιποτα, ολα καλα"
η στριγκλα σταματησε τις τσιριδες, και επιασε ο μαντραχαλος να μου λεει "δε φταιει το παιδι, εσυ δεν επρεπε να το αφησεις, ξερεις οτι εδω απαγορευεται το παρκαρισμα;"

δε χανω το χαμογελο μου, λεω "ναι, ναι, δικιο εχεις", καπως υποτακτικα, φοβισμενα. με το αριστερο ξυνω δηθεν το πηγουνι, να ειναι σε θεση αποκρουσης αν παρει θαρρος κι ερθει κοντα, και το δεξι ετοιμο για απερκατ. καποιος οδοντιατρος θα κονομησει σημερα.

ο οχλος τους μαζευει :a040: τους βριζουν απο ολες τις μεριες "αφου πηγαινες στο πεζοδρομιο", "δεν ντρεπεσαι να φωναζεις στο παιδι" και αλλα. εκτος απο μενα, που λεω "δικιο εχεις, χτυπησε κανεις;"και τετοια, μηπως και παρει θαρρος οπως με βλεπει μαζεμενο και επιτεθει. φανηκε να πιανει, εκανε καπως κινηση, αλλα τον συγκρατησαν.

κριμα, καιρο εχω να παιξω φαπες, και ηθελα να ξεμουδιασω λιγο :roll:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Άνδρες στο τιμόνι... πιο πολλά ατυχήματα από τις γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 06 Μάιος 2022, 09:28

Ασέβαστος έγραψε:
05 Μάιος 2022, 18:35
πισω κινηση εχουν ελαχιστα αυτοκινητα, ας θεωρησουμε κανονα την μπροστινη κινηση.
:smt018

Δεν είναι ελάχιστα, αυτή είναι νοοτροπία 90s. Σήμερα καταρχάς και η κουτσή Μαρία έχει BMW/Mercedes να μη μιλήσω για τα smart.. Αν μπεις car.gr κ ψάξεις μεταχειρισμένα με βαση την κινηση θα διαπιστώσεις ότι:

Περίπου 30.000 αγγελίες αφορούν μπροστοκινητα
Περίπου 10.000 πισωκινητα
Περίπου 10.000 4κινητα

Σίγουρα, είναι πολύ λιγότερα λοιπόν από τα μπροστοκινητα, αλλά ελάχιστα σε καμία περίπτωση.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29696
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Άνδρες στο τιμόνι... πιο πολλά ατυχήματα από τις γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 06 Μάιος 2022, 10:45

Ασέβαστος έγραψε:
06 Μάιος 2022, 09:05
Gherschaagk έγραψε:
05 Μάιος 2022, 21:25
Ασέβαστος έγραψε:
05 Μάιος 2022, 18:09
....... ποσες χιλιαδες χιλιομετρα εχεις γραψει, κατι λεει.....
Έτσι.

Και πώς μπορείς να χειριστείς φάσεις και καταστάσεις.

Σήμερα σταματημένη σε φανάρι, με το που ξεκινάω τυφλή στροφή, δεν έχω ορατότητα, και στρίβω σε ανηφόρα, διπλής κατεύθυνσης, αυτοί που περιμένουν στο φανάρι από το αντίθετο ρεύμα είναι όπως νάναι και μου κλείνουν τον δρόμο, γιατί έχει και παρκαρισμένα από την δική μου μεριά και κάδους από την άλλη. Και βρίσκομαι στην ανηφόρα με τραβηγμένο χειρόφρενο να παρακαλάω να μην με στουκάρει κανένας από πίσω. Ευτυχώς μαζεύτηκαν και πέρασα σε δευτερόλεπτα. Και λίγο πιο πάνω σε σταυροδρόμι είχαμε συναντηθεί 4 και στρίβαμε όλοι. Τς πτάνας.

Παρκαρισμένα, αυτή η μάστιγα.
σημερα, προ μισαωρου, school run. σε ενα δρομο που απαγορευεται μεν η σταση-σταθμευση, ειναι ομως πορτα σχολειου, και τετοια ωρα ξεφορτωνουν πιτσιρικια απο αυτοκινητα στην ουρα. μολις ανοιγει την πορτα ο δικος μου, πεφτει επανω ενα μηχανακι, που οδηγουσε πανω στο πεζοδρομιο. καπως το σωζει και δεν τρωει τουμπα. η συνεπιβατιδα πιανει να τσιριζει στο παιδι, "θα μας σκοτωσεις" και τετοια, ο μαντραχαλος κοιταει το παπι μην κι εχει καμμια γραντζουνια.
στελνω στα γρηγορα το μικρο μεσα στο σχολειο, χαμογελωντας, "δεν εγινε τιποτα, ολα καλα"
η στριγκλα σταματησε τις τσιριδες, και επιασε ο μαντραχαλος να μου λεει "δε φταιει το παιδι, εσυ δεν επρεπε να το αφησεις, ξερεις οτι εδω απαγορευεται το παρκαρισμα;"

δε χανω το χαμογελο μου, λεω "ναι, ναι, δικιο εχεις", καπως υποτακτικα, φοβισμενα. με το αριστερο ξυνω δηθεν το πηγουνι, να ειναι σε θεση αποκρουσης αν παρει θαρρος κι ερθει κοντα, και το δεξι ετοιμο για απερκατ. καποιος οδοντιατρος θα κονομησει σημερα.

ο οχλος τους μαζευει :a040: τους βριζουν απο ολες τις μεριες "αφου πηγαινες στο πεζοδρομιο", "δεν ντρεπεσαι να φωναζεις στο παιδι" και αλλα. εκτος απο μενα, που λεω "δικιο εχεις, χτυπησε κανεις;"και τετοια, μηπως και παρει θαρρος οπως με βλεπει μαζεμενο και επιτεθει. φανηκε να πιανει, εκανε καπως κινηση, αλλα τον συγκρατησαν.

κριμα, καιρο εχω να παιξω φαπες, και ηθελα να ξεμουδιασω λιγο :roll:
Τέρμα τραγικοί. Και εντελώς επικίνδυνοι.

Δυστυχώς για μένα, δεν είχα πεζοδρόμιο να καβαλήσω.

Έχω δει κοπέλα να βγαίνει από στοά στην Θεσσαλονίκη στο κέντρο και να πέφτει πάνω σε σκούτερ που οδηγούσε νεαρός και κινούνταν πάνω στο πεζοδρόμιο με χαμηλή ταχύτητα. Την τίναξε 2-3 μέτρα παραπέρα και μετά την ρωτούσε γιατί βγήκε τρέχοντας από την στοά και γιατί δεν πρόσεχε.

Αλλά αυτό το χυμαδιό από μπαρμπάδες, που δεν τους ενδιαφέρει αν είναι διπλής κατεύθυνσης ο δρόμος και απλώνονται, με ξεπερνά εντελώς.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32643
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Άνδρες στο τιμόνι... πιο πολλά ατυχήματα από τις γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 06 Μάιος 2022, 11:11

EKPLIKTIKOS έγραψε:
06 Μάιος 2022, 09:28
Ασέβαστος έγραψε:
05 Μάιος 2022, 18:35
πισω κινηση εχουν ελαχιστα αυτοκινητα, ας θεωρησουμε κανονα την μπροστινη κινηση.
:smt018

Δεν είναι ελάχιστα, αυτή είναι νοοτροπία 90s. Σήμερα καταρχάς και η κουτσή Μαρία έχει BMW/Mercedes να μη μιλήσω για τα smart.. Αν μπεις car.gr κ ψάξεις μεταχειρισμένα με βαση την κινηση θα διαπιστώσεις ότι:

Περίπου 30.000 αγγελίες αφορούν μπροστοκινητα
Περίπου 10.000 πισωκινητα
Περίπου 10.000 4κινητα

Σίγουρα, είναι πολύ λιγότερα λοιπόν από τα μπροστοκινητα, αλλά ελάχιστα σε καμία περίπτωση.
οκ. i stand corrected. οποτε βρουμε ορεξη κανουμε αναλυση στριψιματος και για πισωκουνα :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20236
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Άνδρες στο τιμόνι... πιο πολλά ατυχήματα από τις γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 06 Μάιος 2022, 17:00

Ασέβαστος έγραψε:
06 Μάιος 2022, 11:11
EKPLIKTIKOS έγραψε:
06 Μάιος 2022, 09:28
Ασέβαστος έγραψε:
05 Μάιος 2022, 18:35
πισω κινηση εχουν ελαχιστα αυτοκινητα, ας θεωρησουμε κανονα την μπροστινη κινηση.
:smt018

Δεν είναι ελάχιστα, αυτή είναι νοοτροπία 90s. Σήμερα καταρχάς και η κουτσή Μαρία έχει BMW/Mercedes να μη μιλήσω για τα smart.. Αν μπεις car.gr κ ψάξεις μεταχειρισμένα με βαση την κινηση θα διαπιστώσεις ότι:

Περίπου 30.000 αγγελίες αφορούν μπροστοκινητα
Περίπου 10.000 πισωκινητα
Περίπου 10.000 4κινητα

Σίγουρα, είναι πολύ λιγότερα λοιπόν από τα μπροστοκινητα, αλλά ελάχιστα σε καμία περίπτωση.
οκ. i stand corrected. οποτε βρουμε ορεξη κανουμε αναλυση στριψιματος και για πισωκουνα :102:
Εγώ το κατάλαβα γιατί πήγα από το πισωκίνητο του πατέρα μου στο toyota το δικό μου και ήταν έντονη η διαφορά. Στην αρχή νόμιζα ότι έφταιγε ότι είναι πιο σταθερό αμάξι του πατέρα μου, αλλά σε μια συζήτηση μου τα εξήγησε ένας ταξιτζής. :smt005:
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών