Δεν γουστάρω. Η ενέργειά σου, με πνίγει.Τέλος!

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20757
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Δεν γουστάρω. Η ενέργειά σου, με πνίγει.Τέλος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 05 Μάιος 2022, 09:42




https://www.protothema.gr/life-style/ar ... a-fovamai/
Η Έλενα Αθανασοπούλου κατήγγειλε πριν μερικές ημέρες, γνωστό σκηνοθέτη για βιασμό.

Η νεαρή ηθοποιός, με συμμετοχές σε πολλά σίριαλ της ελληνικής τηλεόρασης, είχε μιλήσει στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων της ΕΡΤ1, για την καταγγελία του βιασμού της, αναφέροντας ότι βρήκε το θάρρος να μιλήσει, χάρη στο κίνημα του ελληνικού #MeToo.

Η Έλενα Αθανασοπούλου, η οποία δεν κατονόμασε τον σκηνοθέτη που μηνύει, μίλησε για ένα «άγριο περιστατικό» και είπε ότι «πενθεί για το κορίτσι που ήταν τότε». Σύμφωνα με όσα είχαν γίνει έως τώρα γνωστά, έχει προχωρήσει σε μήνυση κατά του πασίγνωστου σκηνοθέτη για τον βιασμό της, το 2010, όταν η εκείνη ήταν 21 ετών.

Η ηθοποιός στις 18 Απριλίου, είχε αναρτήσει ένα βίντεο στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, στο οποίο φανερώς εκνευρισμένη, είχε απευθυνθεί στον σκηνοθέτη, λέγοντας:

«Θα σου πω και κάτι τελευταίο. Δεν γουστάρω να είμαστε στον ίδιο χώρο, δεν γουστάρω. Η ενέργειά σου, με πνίγει. Άσε που με αυτά που έχεις κάνει, ήδη στην έχουνε χαρίσει. Λοιπόν, δεν γουστάρω, θέλω να δουλέψω πλέον, χωρίς να φοβάμαι. Τέλος!»
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20757
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Δεν γουστάρω. Η ενέργειά σου, με πνίγει.Τέλος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 05 Μάιος 2022, 09:44

Εικόνα
https://www.lifo.gr/now/greece/paraitei ... kataggelia


Η ανακοίνωση έγινε μέσω μιας μακροσκελούς ανάρτησης στο Facebook, στην οποία ο σκηνοθέτης εξηγεί ότι θα προσφύγει στη δικαιοσύνη λέγοντας ότι πρόκειται για μια «απολύτως ψευδή» καταγγελία «αν και εφόσον» αφορά εκείνον καθώς δεν έχει κατονομαστεί το πρόσωπό του.

«Λόγοι ευθύτητας και αξιοπρέπειας μού επιβάλλουν να τοποθετηθώ δημόσια: Η "καταγγελία" αυτή, αν και εφόσον όντως αφορά εμένα, είναι απολύτως ψευδής και αποτελεί μία χυδαία απόπειρα συκοφάντησης μου. Οι αρχές και το ήθος μου είναι γνωστές σε όλους όσους συνεργάσθηκα όλες αυτές τις δεκαετίες», γράφει χαρακτηριστικά.

Στη συνέχεια σημειώνει πως «για την υπεράσπιση του ονόματος και της προσωπικότητάς μου δεν αρκούν μόνο οι μαρτυρίες των φίλων. Δεν πρόκειται να αφήσω την συκοφαντία να σέρνεται και να διαβρώνει την επαγγελματική και προσωπική μου ζωή. Δεν έχω μάθει άλλωστε να ζώ ανάμεσα σε σκιές και φαντάσματα. Είμαι υποχρεωμένος να ζητήσω την προστασία της δικαιοσύνης στην οποία άμεσα προσφεύγω».

«Δεν σκοπεύω προφανώς να αντιπαρατεθώ δημόσια με την εν λόγω γυναίκα ούτε να απαντήσω στα ψεύδη της ή να συνδιαλλαγώ μαζί της. Οι λειτουργοί της δικαιοσύνης, στην οποία έχω απόλυτη εμπιστοσύνη, είναι αυτοί στους οποίους καταφεύγω όπως θα έκανε κάθε πολίτης που θα ήθελε να προστατεύσει το όνομα του».
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23052
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Δεν γουστάρω. Η ενέργειά σου, με πνίγει.Τέλος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 05 Μάιος 2022, 09:45

Αυτό είναι τυπικό metoo δυτικού τύπου.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20757
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Δεν γουστάρω. Η ενέργειά σου, με πνίγει.Τέλος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 05 Μάιος 2022, 09:53

Εικόνα

Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20757
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Δεν γουστάρω. Η ενέργειά σου, με πνίγει.Τέλος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 05 Μάιος 2022, 09:55



Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22663
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Δεν γουστάρω. Η ενέργειά σου, με πνίγει.Τέλος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 05 Μάιος 2022, 09:59

Από το προφίλ της φαίνεται ασοβαρο και αναξιόπιστο άτομο. Καταγγελίες για βιασμόυς ανάμεσα σε σαχλά βίντεο και τραγούδια του tus. Αν υπάρξουν και άλλες γυναίκες που θα καταγγέλλουν τον κύριο, τότε να ασχοληθούμε με την υπόθεση του. Αν είναι μόνο η κυρία, αν γίνει δίκη και καταδικαστεί. Μέχρι τότε είναι αθώος, ας συνεχίσει τη δουλειά του, δεν μας ενδιαφέρει.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25887
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Δεν γουστάρω. Η ενέργειά σου, με πνίγει.Τέλος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 05 Μάιος 2022, 10:05

ο μεγας ναπολεων ειναι εκτος μοδας ;
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9792
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Δεν γουστάρω. Η ενέργειά σου, με πνίγει.Τέλος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 05 Μάιος 2022, 10:06

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
05 Μάιος 2022, 09:59
Από το προφίλ της φαίνεται ασοβαρο και αναξιόπιστο άτομο. Καταγγελίες για βιασμόυς ανάμεσα σε σαχλά βίντεο και τραγούδια του tus.
Δουλειά της είναι ρε τα σαχλά βίντεο. Μεροκάματο.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22663
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Δεν γουστάρω. Η ενέργειά σου, με πνίγει.Τέλος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 05 Μάιος 2022, 10:10

Chilloutbuddy έγραψε:
05 Μάιος 2022, 10:06
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
05 Μάιος 2022, 09:59
Από το προφίλ της φαίνεται ασοβαρο και αναξιόπιστο άτομο. Καταγγελίες για βιασμόυς ανάμεσα σε σαχλά βίντεο και τραγούδια του tus.
Δουλειά της είναι ρε τα σαχλά βίντεο. Μεροκάματο.
Εγω μια γελοιότητα βλέπω, ούτε η ίδια δεν δείχνει να παίρνει στα σοβαρά τις καταγγελίες της. Αν βγούνε μπροστά και άλλες μαρτυρίες, βλέπουμε. Μια μαρτυρία χωρίς κανένα στοιχείο, μπορεί να μην πάει σε δίκη καν. Κακώς ασχολούμαστε.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9792
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Δεν γουστάρω. Η ενέργειά σου, με πνίγει.Τέλος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 05 Μάιος 2022, 10:23

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
05 Μάιος 2022, 10:10
Chilloutbuddy έγραψε:
05 Μάιος 2022, 10:06
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
05 Μάιος 2022, 09:59
Από το προφίλ της φαίνεται ασοβαρο και αναξιόπιστο άτομο. Καταγγελίες για βιασμόυς ανάμεσα σε σαχλά βίντεο και τραγούδια του tus.
Δουλειά της είναι ρε τα σαχλά βίντεο. Μεροκάματο.
Εγω μια γελοιότητα βλέπω, ούτε η ίδια δεν δείχνει να παίρνει στα σοβαρά τις καταγγελίες της. Αν βγούνε μπροστά και άλλες μαρτυρίες, βλέπουμε. Μια μαρτυρία χωρίς κανένα στοιχείο, μπορεί να μην πάει σε δίκη καν. Κακώς ασχολούμαστε.
Tι δείχνει και τι δουλειά κάνει και τι έγινε τότε είναι τρία τελείως διαφορετικά και ανεξάρτητα πράγματα όμως. Κάτι φορές πάνε μαζί, κάτι φορές πάνε χώρια, ποτέ δεν ξέρεις.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9707
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Δεν γουστάρω. Η ενέργειά σου, με πνίγει.Τέλος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 05 Μάιος 2022, 10:23

Μπορεί να πει κάποιος ποιος τη βίασε. Μη μου πείτε ότι είναι το κύτος που έβαλε παραπάνω κάποιος.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22663
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Δεν γουστάρω. Η ενέργειά σου, με πνίγει.Τέλος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 05 Μάιος 2022, 10:25

Chilloutbuddy έγραψε:
05 Μάιος 2022, 10:23
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
05 Μάιος 2022, 10:10
Chilloutbuddy έγραψε:
05 Μάιος 2022, 10:06

Δουλειά της είναι ρε τα σαχλά βίντεο. Μεροκάματο.
Εγω μια γελοιότητα βλέπω, ούτε η ίδια δεν δείχνει να παίρνει στα σοβαρά τις καταγγελίες της. Αν βγούνε μπροστά και άλλες μαρτυρίες, βλέπουμε. Μια μαρτυρία χωρίς κανένα στοιχείο, μπορεί να μην πάει σε δίκη καν. Κακώς ασχολούμαστε.
Tι δείχνει και τι δουλειά κάνει και τι έγινε τότε είναι τρία τελείως διαφορετικά και ανεξάρτητα πράγματα όμως. Κάτι φορές πάνε μαζί, κάτι φορές πάνε χώρια, ποτέ δεν ξέρεις.
Αν γίνει δίκη και καταδικαστεί, οκ, πηγαίνει στην αφάνεια. Μέχρι τότε είναι αθώος, συνεχίζουμε τις ζωές μας κι αυτός τη δικιά του.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20757
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Δεν γουστάρω. Η ενέργειά σου, με πνίγει.Τέλος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 05 Μάιος 2022, 10:28

看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25089
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Δεν γουστάρω. Η ενέργειά σου, με πνίγει.Τέλος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 05 Μάιος 2022, 10:29

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
05 Μάιος 2022, 10:23
Μπορεί να πει κάποιος ποιος τη βίασε. Μη μου πείτε ότι είναι το κύτος που έβαλε παραπάνω κάποιος.
οι ωραίοι έχουν δικαίωμα να βιάζουν;
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 20757
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Δεν γουστάρω. Η ενέργειά σου, με πνίγει.Τέλος!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 05 Μάιος 2022, 10:32

:p2::p2::_::_::a108:


Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών