Νέα γυναικοκτονία στην Καβάλα

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29723
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Νέα γυναικοκτονία στην Καβάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 13 Μάιος 2022, 22:35

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
13 Μάιος 2022, 21:49
Επίσης μία γυναίκα που απάτησε τον άνδρα της ενώ δεν θέλει να χαλάσει τον άνδρα της ..νιώθει ενοχές και το ξύλο από τον άνδρα της το βλέπει σαν εξιλέωση

Κάπου έχω βγάλει το συμπέρασμα ότι ή ελληνίδα γυναίκα (δεν γνωρίζω για άλλες χώρες με άλλες νοοτροπίες) ΕΑΝ ΝΙΏΘΕΙ ΕΝΟΧΕΣ κάπου .. δέχεται το ξύλο από τον άνδρα της ως εξιλέωση
Αν νιώθει ότι τρωει ξύλο αδικαιολόγητα (σύμφωνα με την δική της αντίληψη) τότε αντιδρά
Όταν διαβάζω τέτοια αυτοκτονούν μαζικά οι νευρώνες μου.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70023
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Νέα γυναικοκτονία στην Καβάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 13 Μάιος 2022, 22:42

stavmanr έγραψε:
13 Μάιος 2022, 20:49
ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Μάιος 2022, 16:11
AlienWay έγραψε:
13 Μάιος 2022, 15:52


Ξαναλέω: Διάβασα τις προηγούμενες σελίδες στα πεταχτά.

Ξαναλέω: Δεν φέρει καμία ευθύνη το θύμα για αυτό που έπαθε.

Νομίζω ότι είμαι σαφής.
Θα ήσουν πιο σαφής αν έγραφες ποιος κατηγόρησε το θύμα.

Και θα επαναλάβω ότι το θέμα αφορά στο έγκλημα της Καβάλας.

Όσοι θεωρούν ότι όλα τα εγκλήματα εις βάρος γυναικών παίζουν στο ίδιο πλαίσιο και αρχίζουν τα γενικόλογα γυναικοκτόνα μπλαμπλα, είναι αυτοί που υποτιμούν και διαγράφουν την ξεχωριστή ταυτότητα του κάθε θύματος.
Δηλαδή, γενικά σε ρατσιστικές συμπεριφορές θα ψάχνουμε να βρούμε τις ξεχωριστές ταυτότητες του θύματος;
Τι λες βρε γάτε;

Όποια κι αν είναι η "ταυτότητα" του θύματος, η ρατσιστική αντιμετώπιση αποτελεί έγκλημα.
Πάρε την Νάιδα αγκαζέ και πάτε να κάνετε καταγγελία για ρατσιζμό, σταυρούλα μου.

Για πράκτις ξεκινήστε από καταγγελία στους εισαγγελείς του πχόρουμ.

Και ειδοποία για τα ψάρια που θα πιάσετε, κουκλίτσα μου.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24756
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Νέα γυναικοκτονία στην Καβάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 14 Μάιος 2022, 00:33

Naida έγραψε:
13 Μάιος 2022, 18:59
Δημοκράτης έγραψε:
13 Μάιος 2022, 18:55
Naida έγραψε:
13 Μάιος 2022, 18:49


Καθόλου δεν το δραματοποιώ ΓΑΛΗ μου. Στο επόμενο δικαστήριο θα πας απέξω να πιάσεις την μάνα της Τοπαλουδη και θα της πεις " το παιδί σου βιάστηκε, της εσπασαν το κεφάλι και την πέταξαν με σπασμένα κόκαλα στην θάλασσα και πάλευε να πάρει ανάσες να μην πνίγει και κατά πάσα πιθανότητα να φώναζε μαμά, μπαμπά, γιατί να μωρέ η χαζούλα πήγαινε γυρεύοντας" άιντε μαγκιορα μου, συρε να της τα πεις μπας και μάθουν να προσέχουν οι υπόλοιπες βα μην πηγαίνουν γυρεύοντας. Α και συμπλήρωσε στο τέλος" εγώ να ξέρεις στηρίζω τα θύματα βιασμού και πιστεύω φταίνε οι βιαστές. "
Πάρε και τους ομοιδεάτες σου μαζί, Ασέβαστος, δημοκρατικό να είστε ωραία παρεουλα,να τα πείτε όλοι μαζί.
σταμάτα με τις δραματικές μπαρούφες. Κανένας δεν θα πάει στην μάνα της νεκρής να της πει ότι η κόρη της τα ήθελε και τα έπαθε. Η κόρη της όμως δεν θα πέθαινε αν δεν έμπλεκε με βλαμμένους. Οπότε κάθε γονέας θα πρέπει να πει στην κόρη του και τον γιο του να προσέχει με ποιους κάνει παρέα. Αλλιώς παίρνει τα ρίσκα του. Τι δεν καταλαβαίνεις επιτέλους; O νόμος δεν είναι πανταχού παρόν να φυλακίζεται ο κάθε κακοποιός που πάει να σε κάνει κακό. Επίσης αν τα τινάξεις τα πέταλα δεν σε πολυνοιάζει αν ο δράστης πάει 30 ή 40 χρόνια φυλακή


Γιατί να μην το πεις; αφού είναι η αλήθεια κατά την γνώμη σου.
Γιατί δεν υπάρχει λόγος να πίκρανε ακόμα περισσότερο τη μάνα της. Όπως δεν θα πεις στην μάνα από κάποιο πρεζάκια ότι το παιδί της ήταν ηλιθιο κι ας ηταν

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29723
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Νέα γυναικοκτονία στην Καβάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 14 Μάιος 2022, 00:49

Είμαστε παρέα γονείς. Πετάγεται ένας μπαμπάς και λέει, εμείς θα της πάρουμε αυτοκίνητο της δικής μας με το που θα γίνει 18. Ούτε 10 η μικρή εν τω μεταξύ. Ε ναι συμπληρώνει η μαμά, απ' το να βρεθεί σε ξένο αυτοκίνητο με μεθυσμένο οδηγό καλύτερα να έχει το δικό της και να κάνει τα κουμάντα της. Πετάγεται ο δικός μου, δεν θα το γλυτώσετε, κάποια στιγμή θα συμβεί κι αυτό, δυστυχώς συμβαίνει συχνά πλέον. Και απαντάει ο μπαμπάς, δεν θα το γλυτώσουμε, αλλά θα μειώσουμε τις πιθανότητες.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19188
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Νέα γυναικοκτονία στην Καβάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 14 Μάιος 2022, 04:20

Gherschaagk έγραψε:
13 Μάιος 2022, 22:35
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
13 Μάιος 2022, 21:49
Επίσης μία γυναίκα που απάτησε τον άνδρα της ενώ δεν θέλει να χαλάσει τον άνδρα της ..νιώθει ενοχές και το ξύλο από τον άνδρα της το βλέπει σαν εξιλέωση

Κάπου έχω βγάλει το συμπέρασμα ότι ή ελληνίδα γυναίκα (δεν γνωρίζω για άλλες χώρες με άλλες νοοτροπίες) ΕΑΝ ΝΙΏΘΕΙ ΕΝΟΧΕΣ κάπου .. δέχεται το ξύλο από τον άνδρα της ως εξιλέωση
Αν νιώθει ότι τρωει ξύλο αδικαιολόγητα (σύμφωνα με την δική της αντίληψη) τότε αντιδρά
Όταν διαβάζω τέτοια αυτοκτονούν μαζικά οι νευρώνες μου.

Περιγραφω το ΤΙ ΣΥΜΒΑΊΝΕΙ κσι όχι το τι πρέπει να γίνεται :wink

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Νέα γυναικοκτονία στην Καβάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 14 Μάιος 2022, 08:01

Naida έγραψε:
13 Μάιος 2022, 21:01
Ασέβαστος έγραψε:
13 Μάιος 2022, 20:56
Naida έγραψε:
13 Μάιος 2022, 20:51


Είπες ότι στην περίπτωση που της ειχαν δείξει την με κάποιο τρόπο και οι δύο ή ο ένας από τους δυο την πρόθεση τους και το θύμα βγήκε μαζί τους, σημαίνει ότι πήγαινε γυρεύοντας ναι ή όχι;
οχι, αυτο που ειπα ειναι γραμμενο παραπανω, δεν εχω χρονο για αλλη λουπα τωρα, αυριο παλι, με ορεξη.
Έτσι, ζιιιιπ.
να μην κλεισω δηλαδης να παω σπιτακιμ;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Νέα γυναικοκτονία στην Καβάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 14 Μάιος 2022, 08:47

Naida έγραψε:
13 Μάιος 2022, 21:45
Τα θύματα κακοποίησης μπαίνουν σε μια παθητική στάση που δύσκολα θα ξεφύγουν και οι παράγοντες που παίζουν ρόλο στο να πάρει κάποια την απόφαση είναι επίσης πολλοί. Δεν είναι τυχαίο που τα περισσότερα θύματα κακοποίησης παραμένουν στη σχέση,γάμο κτλ. Έχουμε μάθει ότι πρέπει να παραμένουμε, να μην "χαλάμε" τα σπίτια μας για μια "στραβή "πάνω στα νεύρα του κτλ.
Ως κοινωνία αυτό που πρέπει να ενδυναμώνουμε στα γυναικεία μυαλά είναι ότι επιβάλλεται να χαλάνε τα σπίτια τους, την σχέση τους κτλ. Να μην υπάρχει καμία ανοχή.
σωστο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19188
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Νέα γυναικοκτονία στην Καβάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 14 Μάιος 2022, 08:57

Ασέβαστος έγραψε:
14 Μάιος 2022, 08:47
Naida έγραψε:
13 Μάιος 2022, 21:45
Τα θύματα κακοποίησης μπαίνουν σε μια παθητική στάση που δύσκολα θα ξεφύγουν και οι παράγοντες που παίζουν ρόλο στο να πάρει κάποια την απόφαση είναι επίσης πολλοί. Δεν είναι τυχαίο που τα περισσότερα θύματα κακοποίησης παραμένουν στη σχέση,γάμο κτλ. Έχουμε μάθει ότι πρέπει να παραμένουμε, να μην "χαλάμε" τα σπίτια μας για μια "στραβή "πάνω στα νεύρα του κτλ.
Ως κοινωνία αυτό που πρέπει να ενδυναμώνουμε στα γυναικεία μυαλά είναι ότι επιβάλλεται να χαλάνε τα σπίτια τους, την σχέση τους κτλ. Να μην υπάρχει καμία ανοχή.
σωστο.
Δεν είναι προσωπικό θέμα και επιλογή για το τι θα κάνει μία γυναίκα (την στιγμή μάλιστα που έχει άλλες επιλογές) για τον γάμο της ή την σχέση της ;
Θα της επιβάλουν τρίτοι το εάν θα πρέπει να χαλάσει την σχέση της η το σπίτι της;

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24756
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Νέα γυναικοκτονία στην Καβάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 14 Μάιος 2022, 09:08

Gherschaagk έγραψε:
13 Μάιος 2022, 22:35
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
13 Μάιος 2022, 21:49
Επίσης μία γυναίκα που απάτησε τον άνδρα της ενώ δεν θέλει να χαλάσει τον άνδρα της ..νιώθει ενοχές και το ξύλο από τον άνδρα της το βλέπει σαν εξιλέωση

Κάπου έχω βγάλει το συμπέρασμα ότι ή ελληνίδα γυναίκα (δεν γνωρίζω για άλλες χώρες με άλλες νοοτροπίες) ΕΑΝ ΝΙΏΘΕΙ ΕΝΟΧΕΣ κάπου .. δέχεται το ξύλο από τον άνδρα της ως εξιλέωση
Αν νιώθει ότι τρωει ξύλο αδικαιολόγητα (σύμφωνα με την δική της αντίληψη) τότε αντιδρά
Όταν διαβάζω τέτοια αυτοκτονούν μαζικά οι νευρώνες μου.
Έλα ρε συ που απαντας στο τρολ

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70023
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Νέα γυναικοκτονία στην Καβάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Μάιος 2022, 10:46

Gherschaagk έγραψε:
13 Μάιος 2022, 21:20
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
13 Μάιος 2022, 21:16
Gherschaagk έγραψε:
13 Μάιος 2022, 21:11


Με ρωτάς κάτι που δεν μπορώ να σου το απαντήσω. Μπορώ απλά να σου πω αυτό που μου είπε θύμα κακοποίησης, πως δεν είναι εύκολο να φύγεις από κσκοποιητική σχέση.

Βέβαια υπάρχουν και οι περιπτώσεις σαν εκείνη την Τουρκάλα που σκότωσε τον κακοποιητικό σύζυγό της όταν συνειδητοποίησε πως εκείνος θα σκότωνε τα παιδιά τους. Εκεί γύρισε το παιχνίδι, με το που συνειδητοποίησε η άλλη τι μέλλει γενέσθαι, τον τελείωσε. Την δίκασαν για την πράξη της αυτή αλλά τελικά αθωώθηκε. Ελπίζω να είναι καλά τώρα και να χαίρεται τα παιδιά της αν κι τέτοιες περιπτώσεις δεν έχουν συνήθως καλό τέλος.
Αν με δέρνει ή .. γυναίκα μου (ή δεν μου κάθεται στα συζυγικά της καθήκοντα) ή με κακοποιει, έχω το δικαίωμα να μην φύγω απο κοντά της γιατί την αγαπώ;
Ή έστω γιατί δική μου επιλογή είναι να μην χαλάσω το σπίτι μου , παρόλο που εχω αυτή την επιλογή ως δυνατότητα;
Αν είστε οι δυο σας στην σχέση και δεν υπάρχουν παιδιά, κανένα πρόβλημα υποθέτω.Έχεις το δικαίωμα να διαθέσεις τον εαυτό σου με όποιο τρόπο θέλεις. Αν υπάρχουν παιδιά που μπορεί να κινδυνεύουν ή να βιώνουν άσχημες καταστάσεις, are you f*cking serious;;
Ακριβώς.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22786
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Νέα γυναικοκτονία στην Καβάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 14 Μάιος 2022, 10:59

Αγριο φονικό στη Χίο - Νόμιζε ότι παρενοχλούσε την κοπέλα του και σκότωσε πατέρα δύο παιδιών
https://www.protothema.gr/greece/articl ... o-paidion/
Ουγκανοι άνδρες σφάζονται στα μπαρ επειδή πιθανόν πείραξε την κοπέλα μου, η πατρίαρχια σε στέλνει πίσω σε Νεάντερταλταλικη κατάσταση.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Νέα γυναικοκτονία στην Καβάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 17 Μάιος 2022, 09:44

ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Μάιος 2022, 22:42
stavmanr έγραψε:
13 Μάιος 2022, 20:49
ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Μάιος 2022, 16:11


Θα ήσουν πιο σαφής αν έγραφες ποιος κατηγόρησε το θύμα.

Και θα επαναλάβω ότι το θέμα αφορά στο έγκλημα της Καβάλας.

Όσοι θεωρούν ότι όλα τα εγκλήματα εις βάρος γυναικών παίζουν στο ίδιο πλαίσιο και αρχίζουν τα γενικόλογα γυναικοκτόνα μπλαμπλα, είναι αυτοί που υποτιμούν και διαγράφουν την ξεχωριστή ταυτότητα του κάθε θύματος.
Δηλαδή, γενικά σε ρατσιστικές συμπεριφορές θα ψάχνουμε να βρούμε τις ξεχωριστές ταυτότητες του θύματος;
Τι λες βρε γάτε;

Όποια κι αν είναι η "ταυτότητα" του θύματος, η ρατσιστική αντιμετώπιση αποτελεί έγκλημα.
Πάρε την Νάιδα αγκαζέ και πάτε να κάνετε καταγγελία για ρατσιζμό (...)
Καλό το βολέ στην κερκίδα, γάτε.
Μετά από τόσα χρόνια έχεις αποκτήσει ειδίκευση.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Νέα γυναικοκτονία στην Καβάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 17 Μάιος 2022, 09:45

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
14 Μάιος 2022, 04:20
Gherschaagk έγραψε:
13 Μάιος 2022, 22:35
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
13 Μάιος 2022, 21:49
Επίσης μία γυναίκα που απάτησε τον άνδρα της ενώ δεν θέλει να χαλάσει τον άνδρα της ..νιώθει ενοχές και το ξύλο από τον άνδρα της το βλέπει σαν εξιλέωση

Κάπου έχω βγάλει το συμπέρασμα ότι ή ελληνίδα γυναίκα (δεν γνωρίζω για άλλες χώρες με άλλες νοοτροπίες) ΕΑΝ ΝΙΏΘΕΙ ΕΝΟΧΕΣ κάπου .. δέχεται το ξύλο από τον άνδρα της ως εξιλέωση
Αν νιώθει ότι τρωει ξύλο αδικαιολόγητα (σύμφωνα με την δική της αντίληψη) τότε αντιδρά
Όταν διαβάζω τέτοια αυτοκτονούν μαζικά οι νευρώνες μου.

Περιγραφω το ΤΙ ΣΥΜΒΑΊΝΕΙ κσι όχι το τι πρέπει να γίνεται :wink
Περιγράφεις τι συμβαίνει στο μυαλό σου, όχι γενικά.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Νέα γυναικοκτονία στην Καβάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 17 Μάιος 2022, 09:46

Gherschaagk έγραψε:
13 Μάιος 2022, 22:35
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
13 Μάιος 2022, 21:49
Επίσης μία γυναίκα που απάτησε τον άνδρα της ενώ δεν θέλει να χαλάσει τον άνδρα της ..νιώθει ενοχές και το ξύλο από τον άνδρα της το βλέπει σαν εξιλέωση

Κάπου έχω βγάλει το συμπέρασμα ότι ή ελληνίδα γυναίκα (δεν γνωρίζω για άλλες χώρες με άλλες νοοτροπίες) ΕΑΝ ΝΙΏΘΕΙ ΕΝΟΧΕΣ κάπου .. δέχεται το ξύλο από τον άνδρα της ως εξιλέωση
Αν νιώθει ότι τρωει ξύλο αδικαιολόγητα (σύμφωνα με την δική της αντίληψη) τότε αντιδρά
Όταν διαβάζω τέτοια αυτοκτονούν μαζικά οι νευρώνες μου.
Δικαίως.
Η αυτοκτονία των νευρώνων είναι μία απελπισμένη προσπάθεια άμυνας απέναντι σε αυτό το αισχρό που αντιμετωπίζουν.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19188
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Νέα γυναικοκτονία στην Καβάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 17 Μάιος 2022, 11:12

stavmanr έγραψε:
17 Μάιος 2022, 09:45
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
14 Μάιος 2022, 04:20
Gherschaagk έγραψε:
13 Μάιος 2022, 22:35


Όταν διαβάζω τέτοια αυτοκτονούν μαζικά οι νευρώνες μου.

Περιγραφω το ΤΙ ΣΥΜΒΑΊΝΕΙ κσι όχι το τι πρέπει να γίνεται :wink
Περιγράφεις τι συμβαίνει στο μυαλό σου, όχι γενικά.
...,.............
..

Ανήκεις στην λίστα ατόμων με τα οποία ΔΕΝ κάνω συζήτηση εδώ μέσα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών