Νέα γυναικοκτονία στην Καβάλα

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24594
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Νέα γυναικοκτονία στην Καβάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 13 Μάιος 2022, 18:57

Naida έγραψε:
13 Μάιος 2022, 18:52
Γεμίσαμε σωστούς και καλούς γονείς που μεγαλώνουν σωστά τα παιδιά τους και δεν πηγαίνουν γυρεύοντας. Και είναι και οι ίδιοι λογικοί και δεν βιάζονται ή δολοφονούνται γιατί κάνουν σωστές επιλογές.
Πω πω πω να χαρώ εγώ καλούς γονείς και ανθρώπους. Τέτοιους χρειάζεται η κοινωνία να διδάσκουν στα παιδιά από μικρά να μην πηγαίνουν γυρεύοντας.
όχι θα τους διδάξουμε ότι μπορούν να κάνουν ότι τους κατέβει και να ελπιζουν ότι όλα θα πάνε καλά για τι μόνο positive vibes και μόνο safe spaces και όλα είναι καλά

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Νέα γυναικοκτονία στην Καβάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 13 Μάιος 2022, 18:58

Δημοκράτης έγραψε:
13 Μάιος 2022, 18:51
AlienWay έγραψε:
13 Μάιος 2022, 18:49
Δημοκράτης έγραψε:
13 Μάιος 2022, 18:46

Δεν ισχυει
Δεν σου λέω ότι όλοι οι άντρες γίνονται δυνάστες καραμπαμπιστές.

Είναι γεγονός όμως, ότι κάποιος που βρίσκεται σε μία δεδομένη κατάσταση σε κάποια χρονική στιγμή Α, συνήθως δεν είναι ο ίδιος μετά από 10 χρόνια.

Αλλάζουν οι άνθρωποι.
ναι αλλάζουν, αλλά δεν αλλάζουν από την μία μέρα στην άλλη. ΑΝ ο άλλος αρχίζει τις μαλακίες κάποια στιγμή χωρίζουν οι δρόμοι σας. Αν για παράδειγμα πχ η γυναίκα σου ή ο άντρας σου ξαφνικά παίζει τζόγο δεν περιμένεις να χάσει πρώτα το σπίτι, το συζητάς μία, δύο μετά χάρηκα και τα λέμε. Αν σε βαρέσει δεν υπάρχει καν δεύτερη, το καπελάκι σου και γεια
Η συγκεκριμένη, επειδή υπήρχαν και δύο παιδιά, θέλησε να εξαντλήσει τα όρια της υπομονής της. Πάνω που του ζήτησε διαζύγιο, αυτός τη σκότωσε. :102:
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Νέα γυναικοκτονία στην Καβάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 13 Μάιος 2022, 18:59

Δημοκράτης έγραψε:
13 Μάιος 2022, 18:55
Naida έγραψε:
13 Μάιος 2022, 18:49
ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Μάιος 2022, 18:32

Α ναι;

Μάλλον το δραματοποιεις. Όταν διαβάζω τέτοιες κωλοπετεινιτσώτικες φεμινοπαπαριές το πολύ πολύ να σκεφτώ "άσε μας κουκλίτσα μου".
Καθόλου δεν το δραματοποιώ ΓΑΛΗ μου. Στο επόμενο δικαστήριο θα πας απέξω να πιάσεις την μάνα της Τοπαλουδη και θα της πεις " το παιδί σου βιάστηκε, της εσπασαν το κεφάλι και την πέταξαν με σπασμένα κόκαλα στην θάλασσα και πάλευε να πάρει ανάσες να μην πνίγει και κατά πάσα πιθανότητα να φώναζε μαμά, μπαμπά, γιατί να μωρέ η χαζούλα πήγαινε γυρεύοντας" άιντε μαγκιορα μου, συρε να της τα πεις μπας και μάθουν να προσέχουν οι υπόλοιπες βα μην πηγαίνουν γυρεύοντας. Α και συμπλήρωσε στο τέλος" εγώ να ξέρεις στηρίζω τα θύματα βιασμού και πιστεύω φταίνε οι βιαστές. "
Πάρε και τους ομοιδεάτες σου μαζί, Ασέβαστος, δημοκρατικό να είστε ωραία παρεουλα,να τα πείτε όλοι μαζί.
σταμάτα με τις δραματικές μπαρούφες. Κανένας δεν θα πάει στην μάνα της νεκρής να της πει ότι η κόρη της τα ήθελε και τα έπαθε. Η κόρη της όμως δεν θα πέθαινε αν δεν έμπλεκε με βλαμμένους. Οπότε κάθε γονέας θα πρέπει να πει στην κόρη του και τον γιο του να προσέχει με ποιους κάνει παρέα. Αλλιώς παίρνει τα ρίσκα του. Τι δεν καταλαβαίνεις επιτέλους; O νόμος δεν είναι πανταχού παρόν να φυλακίζεται ο κάθε κακοποιός που πάει να σε κάνει κακό. Επίσης αν τα τινάξεις τα πέταλα δεν σε πολυνοιάζει αν ο δράστης πάει 30 ή 40 χρόνια φυλακή


Γιατί να μην το πεις; αφού είναι η αλήθεια κατά την γνώμη σου.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Νέα γυναικοκτονία στην Καβάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 13 Μάιος 2022, 19:00

elchav έγραψε:
13 Μάιος 2022, 18:56
se paralirima i Naida, prepei na vrei epeigontos epivitora
Γράψε ελληνικά μωρε παπαρα, 30 χρονών γαϊδούρι greeklish.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32144
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Νέα γυναικοκτονία στην Καβάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 13 Μάιος 2022, 19:06

Naida έγραψε:
13 Μάιος 2022, 17:54

Φυσικά και τους το λες ότι το παιδί τους πήγαινε γυρεύοντας και να κοιτάξουν τι λάθος έκαναν και το παιδί τους το βίασαν και το σκότωσαν. Μπορεί να έχουν κι αλλο παιδί. Να μη το προστατέψουν;
α, δηλαδη εσυ θα πηγαινες στην κηδεια του βακακη, και θα ελεγες στους γονεις οτι το μαλακισμενο πηγαινε γυρευοντας, και πηρε στο λαιμο του και αθωους. και οτι φταινε κι αυτοι που του δωκανε την πορσε.

οκ, εσυ ας το κανεις. εγω αν και ασεβαστος, σεβομαι τον πονο του αλλου :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32144
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Νέα γυναικοκτονία στην Καβάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 13 Μάιος 2022, 19:07

Δημοκράτης έγραψε:
13 Μάιος 2022, 18:26
Naida έγραψε:
13 Μάιος 2022, 18:21
Δημοκράτης έγραψε:
13 Μάιος 2022, 18:19


το να παίζεις ρώσικη ρουλέτα είναι βλακεία επιλογή αλλά έχεις μόνο 1/6 πιθανότητες είναι να πεθάνεις, κατά 5/6 θα την βγάλεις καθαρή και θα χαρείς εμ την αδρεναλίνη. Και άλλες έκαναν το λάθος να πηδιούνται με τους 2 που σκότωσαν την Τοπαλούδη αλλά στην Τοπαλούδι έσκασε το τζακ ποτ
Οκ. Άρα τελικά τα θύματα ήταν άτυχα ή έκαναν λάθος επιλογές;
και τα δύο

πραγματικά αν μιλούσα στον κατέλη από τα παρατράγουδα θα καταλαβάινε πιο εύκολα
ισχυει.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32144
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Νέα γυναικοκτονία στην Καβάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 13 Μάιος 2022, 19:09

Naida έγραψε:
13 Μάιος 2022, 18:52
Γεμίσαμε σωστούς και καλούς γονείς που μεγαλώνουν σωστά τα παιδιά τους και δεν πηγαίνουν γυρεύοντας. Και είναι και οι ίδιοι λογικοί και δεν βιάζονται ή δολοφονούνται γιατί κάνουν σωστές επιλογές.
Πω πω πω να χαρώ εγώ καλούς γονείς και ανθρώπους. Τέτοιους χρειάζεται η κοινωνία να διδάσκουν στα παιδιά από μικρά να μην πηγαίνουν γυρεύοντας.
ισχυει.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Νέα γυναικοκτονία στην Καβάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 13 Μάιος 2022, 19:17

Ασέβαστος έγραψε:
13 Μάιος 2022, 19:06
Naida έγραψε:
13 Μάιος 2022, 17:54

Φυσικά και τους το λες ότι το παιδί τους πήγαινε γυρεύοντας και να κοιτάξουν τι λάθος έκαναν και το παιδί τους το βίασαν και το σκότωσαν. Μπορεί να έχουν κι αλλο παιδί. Να μη το προστατέψουν;
α, δηλαδη εσυ θα πηγαινες στην κηδεια του βακακη, και θα ελεγες στους γονεις οτι το μαλακισμενο πηγαινε γυρευοντας, και πηρε στο λαιμο του και αθωους. και οτι φταινε κι αυτοι που του δωκανε την πορσε.

οκ, εσυ ας το κανεις. εγω αν και ασεβαστος, σεβομαι τον πονο του αλλου :102:
Από ότι φαίνεται για σένα ο βιασμος - δολοφονία είναι ίδιο με το ατύχημα. Μιας και βάζεις τον Βακακη στην ίδια ζυγαριά με τους βιαστές - δολοφόνους της Ελένης.
Εγώ γιατί να πάω στους γονείς του Βακακη; ξέρουν ότι φταίει. Ο πατέρας και η μάνα της Τοπαλουδη δεν ξέρουν ότι το παιδί τους πήγαινε γυρεύοντας.
Εσείς να πάτε να τους το πείτε. Και όχι μόνο σε αυτούς. Και στα θύματα βιασμού που είναι εν ζωή.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32144
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Νέα γυναικοκτονία στην Καβάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 13 Μάιος 2022, 19:27

Naida έγραψε:
13 Μάιος 2022, 19:17
Ασέβαστος έγραψε:
13 Μάιος 2022, 19:06
Naida έγραψε:
13 Μάιος 2022, 17:54

Φυσικά και τους το λες ότι το παιδί τους πήγαινε γυρεύοντας και να κοιτάξουν τι λάθος έκαναν και το παιδί τους το βίασαν και το σκότωσαν. Μπορεί να έχουν κι αλλο παιδί. Να μη το προστατέψουν;
α, δηλαδη εσυ θα πηγαινες στην κηδεια του βακακη, και θα ελεγες στους γονεις οτι το μαλακισμενο πηγαινε γυρευοντας, και πηρε στο λαιμο του και αθωους. και οτι φταινε κι αυτοι που του δωκανε την πορσε.

οκ, εσυ ας το κανεις. εγω αν και ασεβαστος, σεβομαι τον πονο του αλλου :102:
Από ότι φαίνεται για σένα ο βιασμος - δολοφονία είναι ίδιο με το ατύχημα. Μιας και βάζεις τον Βακακη στην ίδια ζυγαριά με τους βιαστές - δολοφόνους της Ελένης.
Εγώ γιατί να πάω στους γονείς του Βακακη; ξέρουν ότι φταίει. Ο πατέρας και η μάνα της Τοπαλουδη δεν ξέρουν ότι το παιδί τους πήγαινε γυρεύοντας.
Εσείς να πάτε να τους το πείτε. Και όχι μόνο σε αυτούς. Και στα θύματα βιασμού που είναι εν ζωή.
ο πατερας και η μανα,(και του βακακη, και της τοπαλουδη, και καθε νεκρου απο οποιο λογο) ξερουν. και αν εχουν υπαρξει (η οχι) λαθη, δικα τους η του παιδιου τους, το ξερουν και τους βαραινει. πρεπει να εισαι μεγαλο καθαρμα για να πας στη μανα του νεκρου και να της το θυμιζεις.

σε καθε αλλη μανα ομως, που εχει παιδια που μπορει να κανουν λαθη στο μελλον, καλο ειναι να επισημαινεις τα οποια λαθη, αν και οταν και οπου υπαρχουν. και εκει μπορεις να χρησιμοποιησεις σαν παραδειγμα το δραμα του αλλου.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Νέα γυναικοκτονία στην Καβάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 13 Μάιος 2022, 19:33

Ασέβαστος έγραψε:
13 Μάιος 2022, 19:27
Naida έγραψε:
13 Μάιος 2022, 19:17
Ασέβαστος έγραψε:
13 Μάιος 2022, 19:06


α, δηλαδη εσυ θα πηγαινες στην κηδεια του βακακη, και θα ελεγες στους γονεις οτι το μαλακισμενο πηγαινε γυρευοντας, και πηρε στο λαιμο του και αθωους. και οτι φταινε κι αυτοι που του δωκανε την πορσε.

οκ, εσυ ας το κανεις. εγω αν και ασεβαστος, σεβομαι τον πονο του αλλου :102:
Από ότι φαίνεται για σένα ο βιασμος - δολοφονία είναι ίδιο με το ατύχημα. Μιας και βάζεις τον Βακακη στην ίδια ζυγαριά με τους βιαστές - δολοφόνους της Ελένης.
Εγώ γιατί να πάω στους γονείς του Βακακη; ξέρουν ότι φταίει. Ο πατέρας και η μάνα της Τοπαλουδη δεν ξέρουν ότι το παιδί τους πήγαινε γυρεύοντας.
Εσείς να πάτε να τους το πείτε. Και όχι μόνο σε αυτούς. Και στα θύματα βιασμού που είναι εν ζωή.
ο πατερας και η μανα,(και του βακακη, και της τοπαλουδη, και καθε νεκρου απο οποιο λογο) ξερουν. και αν εχουν υπαρξει (η οχι) λαθη, δικα τους η του παιδιου τους, το ξερουν και τους βαραινει. πρεπει να εισαι μεγαλο καθαρμα για να πας στη μανα του νεκρου και να της το θυμιζεις.

σε καθε αλλη μανα ομως, που εχει παιδια που μπορει να κανουν λαθη στο μελλον, καλο ειναι να επισημαινεις τα οποια λαθη, αν και οταν και οπου υπαρχουν. και εκει μπορεις να χρησιμοποιησεις σαν παραδειγμα το δραμα του αλλου.
Δηλαδή πιστεύεις ότι η μάνα και ο πατέρας της Τοπαλουδη ξέρουν ότι το παιδί τους βιάστηκε και δολοφονήθηκε επειδή πήγαινε γυρεύοντας και απλά δεν χρειάζεται να τους το πεις για να μην τους το θυμίσεις. Και να μην τους θυμίσεις τα λάθη που έκαναν οι ίδιοι. Βέβαια όπως σε κόβω άνετα θα μπορούσες να πας
στους γονείς των θυτων για ψυχολογική υποστήριξη και να τους πεις, εντάξει έκαναν κακό τα παιδιά σας αλλά και το θύμα πήγαινε γυρεύοντας.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32144
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Νέα γυναικοκτονία στην Καβάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 13 Μάιος 2022, 19:41

Naida έγραψε:
13 Μάιος 2022, 19:33
Ασέβαστος έγραψε:
13 Μάιος 2022, 19:27
Naida έγραψε:
13 Μάιος 2022, 19:17


Από ότι φαίνεται για σένα ο βιασμος - δολοφονία είναι ίδιο με το ατύχημα. Μιας και βάζεις τον Βακακη στην ίδια ζυγαριά με τους βιαστές - δολοφόνους της Ελένης.
Εγώ γιατί να πάω στους γονείς του Βακακη; ξέρουν ότι φταίει. Ο πατέρας και η μάνα της Τοπαλουδη δεν ξέρουν ότι το παιδί τους πήγαινε γυρεύοντας.
Εσείς να πάτε να τους το πείτε. Και όχι μόνο σε αυτούς. Και στα θύματα βιασμού που είναι εν ζωή.
ο πατερας και η μανα,(και του βακακη, και της τοπαλουδη, και καθε νεκρου απο οποιο λογο) ξερουν. και αν εχουν υπαρξει (η οχι) λαθη, δικα τους η του παιδιου τους, το ξερουν και τους βαραινει. πρεπει να εισαι μεγαλο καθαρμα για να πας στη μανα του νεκρου και να της το θυμιζεις.

σε καθε αλλη μανα ομως, που εχει παιδια που μπορει να κανουν λαθη στο μελλον, καλο ειναι να επισημαινεις τα οποια λαθη, αν και οταν και οπου υπαρχουν. και εκει μπορεις να χρησιμοποιησεις σαν παραδειγμα το δραμα του αλλου.
Δηλαδή πιστεύεις ότι η μάνα και ο πατέρας της Τοπαλουδη ξέρουν ότι το παιδί τους βιάστηκε και δολοφονήθηκε επειδή πήγαινε γυρεύοντας και απλά δεν χρειάζεται να τους το πεις για να μην τους το θυμίσεις. Και να μην τους θυμίσεις τα λάθη που έκαναν οι ίδιοι. Βέβαια όπως σε κόβω άνετα θα μπορούσες να πας
στους γονείς των θυτων για ψυχολογική υποστήριξη και να τους πεις, εντάξει έκαναν κακό τα παιδιά σας αλλά και το θύμα πήγαινε γυρεύοντας.
οι γονεις ξερουν ΑΝ εχουν υπαρξει λαθη.
εγω δεν ειπα πουθενα οτι εχουν υπαρξει. ειπα, πολλες φορες, ΑΝ. αλλα εσυ ως συνηθως προσπαθεις να βαλεις λογια στο στομα μου. δεν τα καταφερνεις καλα ομως.

ΑΝ λοιπον υπηρξαν λαθη και το ηξερα (οπως στην περιπτωση βακακη, οπου ξεκαθαρα υπηρξαν) παλι θα επρεπε να ημουν μεγαλο καθαρμα για να παω να τους το κοπαναω, οπως προτεινεις εσυ.

δεν "με κοβεις" σωστα. σε εμποδιζει ο φεμιναζισμος σου. ξαναπροσπαθησε.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68642
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Νέα γυναικοκτονία στην Καβάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 13 Μάιος 2022, 19:52

Naida έγραψε:
13 Μάιος 2022, 18:49
ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Μάιος 2022, 18:32

Α ναι;

Μάλλον το δραματοποιεις. Όταν διαβάζω τέτοιες κωλοπετεινιτσώτικες φεμινοπαπαριές το πολύ πολύ να σκεφτώ "άσε μας κουκλίτσα μου".
Καθόλου δεν το δραματοποιώ ΓΑΛΗ μου. Στο επόμενο δικαστήριο θα πας απέξω να πιάσεις την μάνα της Τοπαλουδη και θα της πεις " το παιδί σου βιάστηκε, της εσπασαν το κεφάλι και την πέταξαν με σπασμένα κόκαλα στην θάλασσα και πάλευε να πάρει ανάσες να μην πνίγει και κατά πάσα πιθανότητα να φώναζε μαμά, μπαμπά, γιατί να μωρέ η χαζούλα πήγαινε γυρεύοντας" άιντε μαγκιορα μου, συρε να της τα πεις μπας και μάθουν να προσέχουν οι υπόλοιπες βα μην πηγαίνουν γυρεύοντας. Α και συμπλήρωσε στο τέλος" εγώ να ξέρεις στηρίζω τα θύματα βιασμού και πιστεύω φταίνε οι βιαστές. "
Πάρε και τους ομοιδεάτες σου μαζί, Ασέβαστος, δημοκρατικό να είστε ωραία παρεουλα,να τα πείτε όλοι μαζί.
Άσε μας κουκλίτσα μου.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Νέα γυναικοκτονία στην Καβάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 13 Μάιος 2022, 19:57

Ασέβαστος έγραψε:
13 Μάιος 2022, 19:41

οι γονεις ξερουν ΑΝ εχουν υπαρξει λαθη.
εγω δεν ειπα πουθενα οτι εχουν υπαρξει. ειπα, πολλες φορες, ΑΝ. αλλα εσυ ως συνηθως προσπαθεις να βαλεις λογια στο στομα μου. δεν τα καταφερνεις καλα ομως.

ΑΝ λοιπον υπηρξαν λαθη και το ηξερα (οπως στην περιπτωση βακακη, οπου ξεκαθαρα υπηρξαν) παλι θα επρεπε να ημουν μεγαλο καθαρμα για να παω να τους το κοπαναω, οπως προτεινεις εσυ.

δεν "με κοβεις" σωστα. σε εμποδιζει ο φεμιναζισμος σου. ξαναπροσπαθησε.

Μα παραπάνω μας έλεγες ότι η Τοπαλουδη πήγαινε γυρεύοντας. Τώρα μας λες ΑΝ έκανε λάθος. Διάλεξε φίλε Ασέβαστε. Και για τα λάθη των γονιών είπες. (άσχετο αλλά θυμάμαι άλλη συζήτηση που λέγαμε για το πόσο μπορεί να επεμβαίνει ο γονιός στη 15χρονη που μπλεκει με έναν 40αρη και εσκιζες τα ιματια σου ότι ο γονιός δεν έχει δικαίωμα να επέμβει με ποιον θα γαμιεται το ανήλικο παιδί του, καλη φάση τα τωρινά λεγόμενα για λάθη των γονιών που δεν έκαναν σωστή διαπαιδαγώγηση :smt005:) Επανέρχομαι. Μια χαρά σρ έχω κόψει Ασέβαστε, εσύ δεν κατανοείς τι τολμάς και ξεστομίζεις με πρόσχημα και καλά την αυτόπροστασία των γυναικών. Και όταν σε ρωτάω οι άλλες τι λαθος έκαναν και βιάστηκαν (πχ η καθαρίστρια) λες δεβ είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες. Αστεία δηλαδή.
Και μετά θίγεσαι όταν σου λέω κατηγορείς το θύμα ότι φέρει ευθύνη για τον βιασμό και την δολοφονία του.
Καλό θα ήταν να το πάρεις απόφαση ότι οι βιαστές και δολοφόνοι φέρουν 100% την ευθύνη για το εγκλημα. Και αυτό να συμβουλεύεις και να επισημαίνεις στους άντρες και στα αγόρια της κοινωνίας. Και όχι ότι τα θύματα πάνε γυρεύοντας.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Крaсная армия
Δημοσιεύσεις: 4150
Εγγραφή: 17 Ιουν 2021, 21:37
Phorum.gr user: Μαρίνος Αντύπας
Τοποθεσία: Πελασγιώτιδα

Re: Νέα γυναικοκτονία στην Καβάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Крaсная армия » 13 Μάιος 2022, 20:01

elchav έγραψε:
13 Μάιος 2022, 18:56
se paralirima i Naida, prepei na vrei epeigontos epivitora
Παίρνεις παράδειγμα μάλλον από τον εαυτό σου που φαντασιωνεσαι σε άλλο νήμα να σε γλύφουν συμφορουμιτες με άβαταρ ένα στρατιώτη.
Для пользы дела мне необходимы военные полномочия. В таком случае я буду сам, без формальностей свергать тех командармов и комиссаров, которые губят дело. Так мне подсказывают интересы дела, и, конечно, отсутствие бумажки от Троцкого меня не остановит.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7852
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Νέα γυναικοκτονία στην Καβάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 13 Μάιος 2022, 20:04

Συμφωνώ με την Naida για τα συγκεκριμένα θέματα.
Δεν υπάρχει πήγαινε γυρεύοντας, είναι προσβολή προς τα θύματα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών