Νέα γυναικοκτονία στην Καβάλα

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Νέα γυναικοκτονία στην Καβάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 17 Μάιος 2022, 19:39

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
17 Μάιος 2022, 11:12
stavmanr έγραψε:
17 Μάιος 2022, 09:45
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
14 Μάιος 2022, 04:20



Περιγραφω το ΤΙ ΣΥΜΒΑΊΝΕΙ κσι όχι το τι πρέπει να γίνεται :wink
Περιγράφεις τι συμβαίνει στο μυαλό σου, όχι γενικά.
...,.............
..

Ανήκεις στην λίστα ατόμων με τα οποία ΔΕΝ κάνω συζήτηση εδώ μέσα
Σε μια δημόσια συζήτηση δεν υπάρχει "δεν κάνω συζήτηση με εσένα". Η συζήτηση γίνεται γενικώς, κι ό,τι κατατίθεται σχολιάζεται από όποιον θελήσει.

Αυτού του τύπου οι διατυπώσεις δείχνουν ωριμότητα επιπέδου δημοτικού σε ό,τι αφορά δημόσιες συζητήσεις.

Επιστρέφουμε στο θέμα μας:
δεν περιγράφεις κάποια αντικειμενική πραγματικότητα, αλλά την πραγματικότητα που έχει πλάσει το κεφάλι σου.
Σε αυτό το κεφάλι, όπως και σε κάθε κεφάλι, μπορείς να βρεις από λογικά μέχρι τελείως παράλογα πράγματα.
Ένα από τα τελείως παράλογα είναι κι αυτό που περιέγραψες.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19188
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Νέα γυναικοκτονία στην Καβάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 17 Μάιος 2022, 19:44

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
13 Μάιος 2022, 21:28
Gherschaagk έγραψε:
13 Μάιος 2022, 21:20
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
13 Μάιος 2022, 21:16


Αν με δέρνει ή .. γυναίκα μου (ή δεν μου κάθεται στα συζυγικά της καθήκοντα) ή με κακοποιει, έχω το δικαίωμα να μην φύγω απο κοντά της γιατί την αγαπώ;
Ή έστω γιατί δική μου επιλογή είναι να μην χαλάσω το σπίτι μου , παρόλο που εχω αυτή την επιλογή ως δυνατότητα;
Αν είστε οι δυο σας στην σχέση και δεν υπάρχουν παιδιά, κανένα πρόβλημα υποθέτω. Έχεις το δικαίωμα να διαθέσεις τον εαυτό σου με όποιο τρόπο θέλεις. Αν υπάρχουν παιδιά που μπορεί να κινδυνεύουν ή να βιώνουν άσχημες καταστάσεις, are you f*cking serious;;
Δεν μιλάμε για θέματα που αφορούν παιδιά, εκεί είναι άλλο ζήτημα

Οι σχέσεις όμως ενός ζευγαριού είναι καθαρά δικές του προσωπικα θέματα που δεν αφορούν τρίτους ή .. κοινωνικά κινήματα !!!

Ο φεμινισμός και η ισότητα των δύο φύλων αφορα όλα τα άλλα ζητήματα πχ πολιτικά νομικά εργασιακά κοινωνικά αλλά δεν αφορά τις προσωπικές σχέσεις ενός ζευγαριού
Και την στιγμή που τόσο μία γυναίκα όσο και ένας άνδρας μπορεί να φύγει από μία σχέση ή έναν γάμο οπότε το θελήσει τελείως ελεύθερα τότε δεν μιλάμε για καταπίεση

Το εάν είμαι μισογύνης η όχι αφορά μόνον την γυναίκα μου ή τις γυναίκες που έχω σχέσεις
ΔΕΝ αφορά τρίτους

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19188
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Νέα γυναικοκτονία στην Καβάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 17 Μάιος 2022, 20:00

Εφόσον μία γυναίκα (,ή άνδρας) αποδέχεται την οποιαδήποτε συμπεριφορά του συντρόφου του ή της , ενώ έχει επιλογή να φύγει , εκναο προσωπικό το θέμα

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19188
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Νέα γυναικοκτονία στην Καβάλα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 17 Μάιος 2022, 20:02

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
17 Μάιος 2022, 19:44


Ο φεμινισμός και η ισότητα των δύο φύολων αφορα όλα τα άλλα ζητήματα πχ πολιτικά νομικά εργασιακά κοινωνικά αλλά δεν αφορά τις προσωπικές σχέσεις ενός ζευγαριού
Και την στιγμή που τόσο μία γυναίκα όσο και ένας άνδρας μπορεί να φύγει από μία σχέση ή έναν γάμο οπότε το θελήσει τελείως ελεύθερα τότε δεν μιλάμε για καταπίεση

Το εάν είμαι μισογύνης η όχι αφορά μόνον την γυναίκα μου ή τις γυναίκες που έχω σχέσεις
ΔΕΝ αφορά τρίτους

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών