Παχυσαρκία

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Παχυσαρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 13 Μάιος 2022, 19:05

AlienWay έγραψε:
13 Μάιος 2022, 19:03

Χαίρω πολύ!

Απλώς με τη δουλειά δεν προλαβαίνω πάντα να μαγειρεύω.
Ε,φτιάξε μια μερίδα μόνο,αλλά καλή.
Να μην χρειαστεί να το βάλεις ψυγείο.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9686
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Παχυσαρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 13 Μάιος 2022, 19:11

Eμένα με γαμεί η δουλειά, όταν είναι κάτι μήνες που δουλεύω πολύ βάζω κιλά. Όταν ξεμπερδεύω αργά δεν έχω ούτε κέφι ούτε κουράγια για τίποτα
Η καλύτερη μου περίοδος σωματικά ήταν όταν 5 μήνες δε δούλευα και μάσαγα την αποζημίωση απόλυσης
Ανθυγειινό πράμα η δουλειά
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22898
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Παχυσαρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 13 Μάιος 2022, 19:55

Chilloutbuddy έγραψε:
13 Μάιος 2022, 19:11
Eμένα με γαμεί η δουλειά, όταν είναι κάτι μήνες που δουλεύω πολύ βάζω κιλά. Όταν ξεμπερδεύω αργά δεν έχω ούτε κέφι ούτε κουράγια για τίποτα
Η καλύτερη μου περίοδος σωματικά ήταν όταν 5 μήνες δε δούλευα και μάσαγα την αποζημίωση απόλυσης
Ανθυγειινό πράμα η δουλειά
:g030:
Τώρα έρχεστε στα λόγια όσων λέγαμε οτι το λοκντάουν ηταν ευλογία. Δεν ξερω εκει κατω σε εσας τι παίχτηκε, αλλά εδω ειχαν γεμίσει τα παρκα και τα gym parks, και μάλιστα από κόσμο που πρώτη φορά στη ζωή του δοκίμαζε τη γυμναστική. Δεν ήταν όλοι μαλάκες που εστελναν μήνυμα δηθεν για άθληση και τριγυρνουσαν με καφέδες και τζηνάκια (τους λες και ελάχιστους αυτούς, μη σου πω). Οι περισσότεροι αθλούνταν πραγματικά. Τώρα γύρισαν ολοι και πάλι στους δουλονωχελικούς ρυθμούς τους.
Δεν ξερω ποια περίοδο πιάνει η εν λόγω έρευνα(δεν τη διάβασαν καν), αλλά αν δεν μεσολαβούσε η φάση με το λοκντάουν και τον ελεύθερο χρόνο που εντελως απρόσμενα δόθηκε στον κόσμο, τα αποτελεσματα για τους ελ θα ηταν μακράν χειροτερα απο αυτα που παρουσιάζει η έρευνα.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Παχυσαρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 13 Μάιος 2022, 20:30

GoBack έγραψε:
13 Μάιος 2022, 16:05
Gherschaagk έγραψε:
13 Μάιος 2022, 12:12
GoBack έγραψε:
12 Μάιος 2022, 20:34
Αυτη την εποχη δεν κακη ιδεα να υπαρχει ενα αποθεμα λιπους.Πες οτι γινεται ενα τσαφ με 3ο παγκοσμιο να μην εχεις να τη βγαλεις 6-8 μηνες με νερο;
Σκέψου έναν άνθρωπο που έχει συνηθίσει να τρώει δύο πιάτα στην καθισιά, να πρέπει να την βγάλει σχεδόν αποκλειστικά με νερό για 6-8 μήνες. Θα τον πιάσει αμόκ ον ντεη του και θα φάει εσένα.
Μπα,σε κανα 15ημερο θα εχει ριξει μεταβολισμο και θα πεσει σε ναρκη σαν τις αρκουδες το χειμωνα
Σε 15 μέρες ποιος ζει, ποιος πεθαίνει.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22700
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Παχυσαρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 13 Μάιος 2022, 20:37

Η παχυσαρκία είναι αρρώστια. Ο άνθρωπος που φέρει το παχύσαρκο γονίδιο, το διατηρεί ακόμη και όντας λεπτός.

Τουλάχιστον 4 φορές μέχρι σήμερα έχω κάνει δίαιτα και έχω γίνει λιγνός φαινοτυπικά. Διανοητικά είμαι πάντα χοντρός.

Λένε ότι οι χοντροί παίρνουν ξανά τα κιλά που χάσανε, λόγω DNA και λόγω του λίπους το οποίο διατηρεί τους εισδοχείς του όταν αδυνατίζουν.

Η θεραπεία, η δίαιτα δηλαδή, πρέπει να είναι ισόβια.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Jimmy81
Δημοσιεύσεις: 6234
Εγγραφή: 04 Ιαν 2019, 05:42
Phorum.gr user: Jimmy81
Τοποθεσία: Ουκρανικές στέπες

Re: Παχυσαρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jimmy81 » 14 Μάιος 2022, 04:15

Καλό είναι να παχαίνουν οι ελληνόπαιδες. Όταν πάρουμε την Πόλη, την έλλειψη προσωπικού κατοχής θα την καλύψουμε με όγκο.
Ροζάκης-Κοτζιάς-Δένδιας: Οι 3 σύγχρονοι Τιτάνες της ελληνικής εξωτερικής πολιτικής
Κράτη με Σύνθετη Ονομασία αλλά ιθαγένεια από τη μία λέξη της κρατικής ονομασίας

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40337
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Παχυσαρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 14 Μάιος 2022, 04:31

runner έγραψε:
12 Μάιος 2022, 20:32
BigChiefWahoo έγραψε:
12 Μάιος 2022, 20:29
Λάθος.
Η φτώχεια φέρνει παχυσαρκία.
Υπέρβαρος και παχύσαρκος γίνεσαι αποκλειστικά από το πολύ φαϊ, εκτός από κάποιες περιπτώσεις μεταβολικών συνδρόμων.
Οι υπόλοιπες περιπτώσεις είναι απλώς μάσα και άγιος ο θεός.......
Από το φαΐ πλούσιο σε θερμίδες, όχι από το ακριβό φαΐ. Το φαΐ πλούσιο σε θερμίδες είναι μακράν φθηνότερο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9686
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Παχυσαρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 14 Μάιος 2022, 09:30

hellegennes έγραψε:
14 Μάιος 2022, 04:31
runner έγραψε:
12 Μάιος 2022, 20:32
BigChiefWahoo έγραψε:
12 Μάιος 2022, 20:29
Λάθος.
Η φτώχεια φέρνει παχυσαρκία.
Υπέρβαρος και παχύσαρκος γίνεσαι αποκλειστικά από το πολύ φαϊ, εκτός από κάποιες περιπτώσεις μεταβολικών συνδρόμων.
Οι υπόλοιπες περιπτώσεις είναι απλώς μάσα και άγιος ο θεός.......
Από το φαΐ πλούσιο σε θερμίδες, όχι από το ακριβό φαΐ. Το φαΐ πλούσιο σε θερμίδες είναι μακράν φθηνότερο.
E ναι
Το φτηνότερο φαί είναι οι υδατάνθρακες, ψωμιά-πατάτες-ρύζια, γι'αυτό η βιομηχανία και τα εστιατόρια προσπαθούν όλες οι μερίδες να έχουν όσο μεγαλύτερο ποσοστό γίνεται από αυτά. Από τη στιγμή που ανακάλυψαν οι αλυσίδες φαγητού και η βιομηχανία ότι μπορούν να κάνουν τους υδατάνθρακες νόστιμους και εθιστικούς με ζάχαρη/αλάτι και λίγο λίπος/σάλτσα/σκόνη γεύσης, η ανθρωπότητα ολόκληρη αρρώστησε από παχυσαρκία. Γιατί για αρρώστια πρόκειται.

Το σώμα είναι φτιαγμένο μεν να καταναλώνει υδατάνθρακες, αλλά όχι όταν φτάνει 80-90% της μερίδας, όταν ο υδατάνθρακας χτυπάει τέτοια ποσοστά καθημερινά το σώμα δεν ξέρει τι να κάνει, ούτε καν καμπανάκι ότι χόρτασες δε χτυπάει. Και αν δουλεύεις και τρως έξω, είναι πρακτικά αδύνατο να βρίσκεις φαί που να μην είναι τίγκα στον υδατάνθρακα με λίγο λίπος / ζάχαρη / αλάτι. Είναι αυτοκτονία σε σλοου μόσιον.

Δε θα δεις ποτέ άνθρωπο να παραγγείλει 3 μπριζόλες ή 3 μερίδες ψάρι για τον εαυτό του, αλλά πατατάκια / γλυκά / κοκακόλες θα δεις πολύ συχνά τριπλές μερίδες.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Παχυσαρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 14 Μάιος 2022, 09:47

Chilloutbuddy έγραψε:
14 Μάιος 2022, 09:30
hellegennes έγραψε:
14 Μάιος 2022, 04:31
runner έγραψε:
12 Μάιος 2022, 20:32


Υπέρβαρος και παχύσαρκος γίνεσαι αποκλειστικά από το πολύ φαϊ, εκτός από κάποιες περιπτώσεις μεταβολικών συνδρόμων.
Οι υπόλοιπες περιπτώσεις είναι απλώς μάσα και άγιος ο θεός.......
Από το φαΐ πλούσιο σε θερμίδες, όχι από το ακριβό φαΐ. Το φαΐ πλούσιο σε θερμίδες είναι μακράν φθηνότερο.
E ναι
Το φτηνότερο φαί είναι οι υδατάνθρακες, ψωμιά-πατάτες-ρύζια, γι'αυτό η βιομηχανία και τα εστιατόρια προσπαθούν όλες οι μερίδες να έχουν όσο μεγαλύτερο ποσοστό γίνεται από αυτά. Από τη στιγμή που ανακάλυψαν οι αλυσίδες φαγητού και η βιομηχανία ότι μπορούν να κάνουν τους υδατάνθρακες νόστιμους και εθιστικούς με ζάχαρη/αλάτι και λίγο λίπος/σάλτσα/σκόνη γεύσης, η ανθρωπότητα ολόκληρη αρρώστησε από παχυσαρκία. Γιατί για αρρώστια πρόκειται.

Το σώμα είναι φτιαγμένο μεν να καταναλώνει υδατάνθρακες, αλλά όχι όταν φτάνει 80-90% της μερίδας, όταν ο υδατάνθρακας χτυπάει τέτοια ποσοστά καθημερινά το σώμα δεν ξέρει τι να κάνει, ούτε καν καμπανάκι ότι χόρτασες δε χτυπάει. Και αν δουλεύεις και τρως έξω, είναι πρακτικά αδύνατο να βρίσκεις φαί που να μην είναι τίγκα στον υδατάνθρακα με λίγο λίπος / ζάχαρη / αλάτι. Είναι αυτοκτονία σε σλοου μόσιον.

Δε θα δεις ποτέ άνθρωπο να παραγγείλει 3 μπριζόλες ή 3 μερίδες ψάρι για τον εαυτό του, αλλά πατατάκια / γλυκά / κοκακόλες θα δεις πολύ συχνά τριπλές μερίδες.
Η φωνή της αλήθειας.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Παχυσαρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 14 Μάιος 2022, 09:51

AlienWay έγραψε:
13 Μάιος 2022, 20:37
Η παχυσαρκία είναι αρρώστια. Ο άνθρωπος που φέρει το παχύσαρκο γονίδιο, το διατηρεί ακόμη και όντας λεπτός.

Τουλάχιστον 4 φορές μέχρι σήμερα έχω κάνει δίαιτα και έχω γίνει λιγνός φαινοτυπικά. Διανοητικά είμαι πάντα χοντρός.

Λένε ότι οι χοντροί παίρνουν ξανά τα κιλά που χάσανε, λόγω DNA και λόγω του λίπους το οποίο διατηρεί τους εισδοχείς του όταν αδυνατίζουν.

Η θεραπεία, η δίαιτα δηλαδή, πρέπει να είναι ισόβια.
Δεν υπάρχει άνθρωπος που να είναι κανονικός στα κιλά του και να τρώει ό,τι θέλει από άποψη ποσότητας. Εκτός κι αν έχει Graves οπότε αλλάζει το πράγμα. Θέλει μέτρο. Για να φτάσεις να τρως από ΌΛΑ χωρίς περιορισμούς πρέπει να τρως από λίγο κάθε φορά. Εκτός κι αν είναι κάτι καλό σε κρέας ή ψάρι που να αξίζει τις έξτρα μπουκιές.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27048
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Παχυσαρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 14 Μάιος 2022, 09:54

ή σε γαλακτομπούρεκο
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14631
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Παχυσαρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 14 Μάιος 2022, 09:56

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
14 Μάιος 2022, 09:54
ή σε γαλακτομπούρεκο
Τύπε, σε είχα αφήσει σε κάτι βραστά κολοκυθάκια και κάτι detoxing.

Τι είναι αυτά που λες;
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22700
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Παχυσαρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 14 Μάιος 2022, 10:03

Gherschaagk έγραψε:
14 Μάιος 2022, 09:51
AlienWay έγραψε:
13 Μάιος 2022, 20:37
Η παχυσαρκία είναι αρρώστια. Ο άνθρωπος που φέρει το παχύσαρκο γονίδιο, το διατηρεί ακόμη και όντας λεπτός.

Τουλάχιστον 4 φορές μέχρι σήμερα έχω κάνει δίαιτα και έχω γίνει λιγνός φαινοτυπικά. Διανοητικά είμαι πάντα χοντρός.

Λένε ότι οι χοντροί παίρνουν ξανά τα κιλά που χάσανε, λόγω DNA και λόγω του λίπους το οποίο διατηρεί τους εισδοχείς του όταν αδυνατίζουν.

Η θεραπεία, η δίαιτα δηλαδή, πρέπει να είναι ισόβια.
Δεν υπάρχει άνθρωπος που να είναι κανονικός στα κιλά του και να τρώει ό,τι θέλει από άποψη ποσότητας. Εκτός κι αν έχει Graves οπότε αλλάζει το πράγμα. Θέλει μέτρο. Για να φτάσεις να τρως από ΌΛΑ χωρίς περιορισμούς πρέπει να τρως από λίγο κάθε φορά. Εκτός κι αν είναι κάτι καλό σε κρέας ή ψάρι που να αξίζει τις έξτρα μπουκιές.
Αυτό που δεν γνωρίζουν οι περισσότεροι -ή δεν συνειδητοποιούν- είναι ότι τα κιλά μπαίνουν αργά. Οι περισσότεροι νομίζουν ότι με τη δίαιτα χάνονται αργά και όταν σταματήσει η δίαιτα μπαίνουν γρήγορα.

Στην πραγματικότητα όμως ισχύει το αντίστροφο στους περισσότερους ανθρώπους: Χάνονται γρήγορα απλώς η δυσκολία της δίαιτας τους κάνει να αισθάνονται ότι χάνονται αργά. Και μπαίνουν αργά, γεγονός που είναι ύπουλο, γιατί δημιουργούν την ψευδαίσθηση ότι δεν μπαίνουν καθόλου.

Αυτό που συνιστώ είναι να μη δειλιάζει κάποιος να ζυγίζεται συχνά (εγώ εκεί ήταν που την πάτησα την τελευταία φορά). Η ζυγαριά μπορεί να λέει μεν δυσάρεστες αλήθειες, αλλά δείχνει επίσης το πώς πρέπει να κινηθεί αυτός που ζυγίζεται.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11459
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Παχυσαρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 14 Μάιος 2022, 10:28

Feindflug έγραψε:
14 Μάιος 2022, 09:56
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
14 Μάιος 2022, 09:54
ή σε γαλακτομπούρεκο
Τύπε, σε είχα αφήσει σε κάτι βραστά κολοκυθάκια και κάτι detoxing.

Τι είναι αυτά που λες;
Αναγκαίος τακτικός ελιγμός.

Όσο και να το ριξε στα βραστά κολοκυθάκια και τη ΝΔ , ξυπνά το παλιό ΠΑΣΟΚ μέσα του.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Παχυσαρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Μάιος 2022, 10:57

AlienWay έγραψε:
14 Μάιος 2022, 10:03
Gherschaagk έγραψε:
14 Μάιος 2022, 09:51
AlienWay έγραψε:
13 Μάιος 2022, 20:37
Η παχυσαρκία είναι αρρώστια. Ο άνθρωπος που φέρει το παχύσαρκο γονίδιο, το διατηρεί ακόμη και όντας λεπτός.

Τουλάχιστον 4 φορές μέχρι σήμερα έχω κάνει δίαιτα και έχω γίνει λιγνός φαινοτυπικά. Διανοητικά είμαι πάντα χοντρός.

Λένε ότι οι χοντροί παίρνουν ξανά τα κιλά που χάσανε, λόγω DNA και λόγω του λίπους το οποίο διατηρεί τους εισδοχείς του όταν αδυνατίζουν.

Η θεραπεία, η δίαιτα δηλαδή, πρέπει να είναι ισόβια.
Δεν υπάρχει άνθρωπος που να είναι κανονικός στα κιλά του και να τρώει ό,τι θέλει από άποψη ποσότητας. Εκτός κι αν έχει Graves οπότε αλλάζει το πράγμα. Θέλει μέτρο. Για να φτάσεις να τρως από ΌΛΑ χωρίς περιορισμούς πρέπει να τρως από λίγο κάθε φορά. Εκτός κι αν είναι κάτι καλό σε κρέας ή ψάρι που να αξίζει τις έξτρα μπουκιές.
Αυτό που δεν γνωρίζουν οι περισσότεροι -ή δεν συνειδητοποιούν- είναι ότι τα κιλά μπαίνουν αργά. Οι περισσότεροι νομίζουν ότι με τη δίαιτα χάνονται αργά και όταν σταματήσει η δίαιτα μπαίνουν γρήγορα.

Στην πραγματικότητα όμως ισχύει το αντίστροφο στους περισσότερους ανθρώπους: Χάνονται γρήγορα απλώς η δυσκολία της δίαιτας τους κάνει να αισθάνονται ότι χάνονται αργά. Και μπαίνουν αργά, γεγονός που είναι ύπουλο, γιατί δημιουργούν την ψευδαίσθηση ότι δεν μπαίνουν καθόλου.

Αυτό που συνιστώ είναι να μη δειλιάζει κάποιος να ζυγίζεται συχνά (εγώ εκεί ήταν που την πάτησα την τελευταία φορά). Η ζυγαριά μπορεί να λέει μεν δυσάρεστες αλήθειες, αλλά δείχνει επίσης το πώς πρέπει να κινηθεί αυτός που ζυγίζεται.
Νομίζω ότι αυτοί που ξαναπαίρνουν κιλά γρήγορα (ό,τι κι αν σημαίνει αυτό) είναι όσοι επιχειρούν επαναλαμβανόμενες "γρήγορες" δίαιτες, μειώνοντας απότομα τις ποσότητες φαγητού. Ο οργανισμός παθαίνει σοκ και αρχίζει να αποθηκεύει μεγαλύτερες ποσότητες λίπους από ότι σε μια περισσότερο αργή και φυσιολογική δίαιτα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών