Οι φαρμακοποιοί αισθάνονται μειονεκτικά που απέτυχαν να περάσουν στην ιατρική;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28478
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Οι φαρμακοποιοί αισθάνονται μειονεκτικά που απέτυχαν να περάσουν στην ιατρική;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 14 Μάιος 2022, 15:33

Daje έγραψε:
14 Μάιος 2022, 15:30
GoBack έγραψε:
14 Μάιος 2022, 15:26
Όσες φορές έχω πάρει προφυλακτικά από το τοπικό φαρμακείο(μια φορά το χρόνο και αν) η τύπισσα με κοιτάει σαν εξωγηινο
Ζητησες ΧΧΧXXL?
Εγω ετσι κανω και μετα παω και στο Σκλαβενιτη και παιρνω τα κανονικα.
Την πρώτη φορά την είχα ρωτήσει τι έχει μου λέει δεν έχω ποικιλία 2-3 μάρκες.Φακαμπλ πάντως 7/10.Αραβωνιασμενη γνωρίστηκαμε μετά με τα ραπιντ
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Οι φαρμακοποιοί αισθάνονται μειονεκτικά που απέτυχαν να περάσουν στην ιατρική;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 14 Μάιος 2022, 15:34

Otto Weininger έγραψε:
14 Μάιος 2022, 15:22
Στύγιος έγραψε:
14 Μάιος 2022, 15:04
Otto Weininger έγραψε:
14 Μάιος 2022, 14:52


Καλό είναι να πουλάνε προφυλακτικά, έχουν 35-50% περιθώριο κέρδους, ενώ τα φάρμακα 8-20%
Είστε μαλάκες και μέγιστα γκαφάλια οι φαρμακοποιοί. Θα το δείτε.
Γιατί;
Mark my words....

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29954
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Οι φαρμακοποιοί αισθάνονται μειονεκτικά που απέτυχαν να περάσουν στην ιατρική;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 14 Μάιος 2022, 15:42

Στύγιος έγραψε:
14 Μάιος 2022, 15:34
Otto Weininger έγραψε:
14 Μάιος 2022, 15:22
Στύγιος έγραψε:
14 Μάιος 2022, 15:04


Είστε μαλάκες και μέγιστα γκαφάλια οι φαρμακοποιοί. Θα το δείτε.
Γιατί;
Mark my words....
Οκ.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


xioni
Δημοσιεύσεις: 1606
Εγγραφή: 11 Φεβ 2020, 23:30

Re: Οι φαρμακοποιοί αισθάνονται μειονεκτικά που απέτυχαν να περάσουν στην ιατρική;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xioni » 14 Μάιος 2022, 16:04

Στύγιος έγραψε:
14 Μάιος 2022, 15:15
George_V έγραψε:
14 Μάιος 2022, 15:05
Στύγιος έγραψε:
14 Μάιος 2022, 15:04


Είστε μαλάκες και μέγιστα γκαφάλια οι φαρμακοποιοί. Θα το δείτε.
Σου πουλησαν ληγμενα προφυλακτικα?
Δε γαμάω πλέον. 4 παιδιά έχω.

ΈΛΕΟΣ
Δηλαδή γάμησες 4 φορές και τέλος;

xioni
Δημοσιεύσεις: 1606
Εγγραφή: 11 Φεβ 2020, 23:30

Re: Οι φαρμακοποιοί αισθάνονται μειονεκτικά που απέτυχαν να περάσουν στην ιατρική;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xioni » 14 Μάιος 2022, 16:07

Έχω διαφωνήσει πολλές φορές με τον Όττο. Θεωρώ λάθος την άποψή του σε πολλά πράγματα αλλά τώρα του ζητάω να κρατήσει την ψυχραιμία του με τους μαλάκες.

runner
Δημοσιεύσεις: 2737
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 21:11

Re: Οι φαρμακοποιοί αισθάνονται μειονεκτικά που απέτυχαν να περάσουν στην ιατρική;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από runner » 14 Μάιος 2022, 16:23

Μεγάλο ποσοστό πτυχιούχων φαρμακευτικής είναι όντως άτομα που η αρχικη τους επιλογή ήταν η ιατρική αλλά δεν μπόρεσαν να πιάσουν τον βαθμό που θα τους έβαζε στην εν λόγω σχολή.
Υπάρχουν και αρκετές εξαιρέσεις, γνώριζα μια κοπέλα φαρμακοποιό η οποία είχε πρώτη επιλογή την φαρμακευτική και μάλιστα η βαθμολογία της στις πανελλήνιες την έβαζε, αν θυμάμαι καλά, στην ιατρική Ηρακλείου αλλά εκείνη ήθελε φαρμακευτική.
Σε πολλούς φαρμακοποιούς, βιολόγους κλπ η ιατρική είναι απωθημένο.
Γι 'αυτούς που έχουν κουράγιο και για δεύτερες σπουδές υπάρχουν και οι κατατακτήριες εξετάσεις.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20332
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Οι φαρμακοποιοί αισθάνονται μειονεκτικά που απέτυχαν να περάσουν στην ιατρική;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 14 Μάιος 2022, 16:25

Είχα μια φίλη, η οποία ήθελε να γίνει κτηνίατρος και το έλεγε χρόνια πριν τις πανελλήνιες. Για κακή της τύχη στις πανελλήνιες έγραψε τόσο καλά που έπιανε ιατρική και πέσανε να τη φάνε να μην μπει κτηνιατρική, αλλά ιατρική. Την ημέρα του μηχανογραφικού ήταν η μάνα της από πάνω για να επιβλέπει, μην πάει και δηλώσει κτηνιατρική στα κρυφά και αυτή καθόταν κι έκλαιγε πάνω από το μηχανογραφικό. Για καλή της τύχη, βρέθηκε ο άγιος άνθρωπος ο φιλόλογος που έπιασε τη μάνα της και της έκανε συζήτηση 3 ωρών, για να την πείσει ότι η κόρη πρέπει να επιλέξει να κάνει αυτό που επιθυμεί και ότι είναι πολύ τυχερή που μπαίνει στην πρώτη της επιλογή με την πρώτη. Η συμμαθήτριά μου έγινε κτηνίατρος χάρη στον καθηγητή αυτό. Αυτήν την κόμπλα με τις σχολές την έχουμε μόνο σε χώρες, σαν την Ελλάδα, που το σύστημα είναι έτσι και δεν μπορεί ο καθένας να επιλέξει τί να σπουδάσει ελεύθερα.
runner έγραψε:
14 Μάιος 2022, 16:23
Μεγάλο ποσοστό πτυχιούχων φαρμακευτικής είναι όντως άτομα που η αρχικη τους επιλογή ήταν η ιατρική αλλά δεν μπόρεσαν να πιάσουν τον βαθμό που θα τους έβαζε στην εν λόγω σχολή.
Υπάρχουν και αρκετές εξαιρέσεις, γνώριζα μια κοπέλα φαρμακοποιό η οποία είχε πρώτη επιλογή την φαρμακευτική και μάλιστα η βαθμολογία της στις πανελλήνιες την έβαζε, αν θυμάμαι καλά, στην ιατρική Ηρακλείου αλλά εκείνη ήθελε φαρμακευτική.
Σε πολλούς φαρμακοποιούς, βιολόγους κλπ η ιατρική είναι απωθημένο.
Γι 'αυτούς που έχουν κουράγιο και για δεύτερες σπουδές υπάρχουν και οι κατατακτήριες εξετάσεις.
Εδώ είχα εγώ στο πολυτεχνείο συμφοιτητές που είχαν απωθημένο την ιατρική. :smt005: Γενικά οι μισοί μπούμερς και βάλε ήθελαν να γίνουν γιατροί και επειδή δεν έγιναν, πέρασαν το κόμπλεξ στα παιδιά τους.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 13182
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Οι φαρμακοποιοί αισθάνονται μειονεκτικά που απέτυχαν να περάσουν στην ιατρική;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 14 Μάιος 2022, 16:40

xioni έγραψε:
14 Μάιος 2022, 16:07
Έχω διαφωνήσει πολλές φορές με τον Όττο. Θεωρώ λάθος την άποψή του σε πολλά πράγματα αλλά τώρα του ζητάω να κρατήσει την ψυχραιμία του με τους μαλάκες.
Ευχαριστούμε για την επικοινωνία και προχωράμε στο επόμενο παρατράγουδο.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Οι φαρμακοποιοί αισθάνονται μειονεκτικά που απέτυχαν να περάσουν στην ιατρική;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 14 Μάιος 2022, 16:44

Cecily Anne έγραψε:
14 Μάιος 2022, 16:25
Γενικά οι μισοί μπούμερς και βάλε ήθελαν να γίνουν γιατροί και επειδή δεν έγιναν, πέρασαν το κόμπλεξ στα παιδιά τους.
:+1:

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23701
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Οι φαρμακοποιοί αισθάνονται μειονεκτικά που απέτυχαν να περάσουν στην ιατρική;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 14 Μάιος 2022, 16:47

GoBack έγραψε:
14 Μάιος 2022, 15:26
Όσες φορές έχω πάρει προφυλακτικά από το τοπικό φαρμακείο(μια φορά το χρόνο και αν) η τύπισσα με κοιτάει σαν εξωγηινο
Γιατί δεν τα παραγγέλνεις από ονλάιν φαρμακείο?
Δινει και κατι δυνατές προσφορες τη 12άδα, σε ορισμένες μάρκες.

Εμένα μου φαντάζει αδιανόητο να ΜΗΝ αγοράσω καπότες από φαρμακείο. Μονο στα 15 μου παιζει να επαιρνα απο περιπτερα η σουπερμαρκετ.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23701
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Οι φαρμακοποιοί αισθάνονται μειονεκτικά που απέτυχαν να περάσουν στην ιατρική;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 14 Μάιος 2022, 16:48

Daje έγραψε:
14 Μάιος 2022, 15:30
GoBack έγραψε:
14 Μάιος 2022, 15:26
Όσες φορές έχω πάρει προφυλακτικά από το τοπικό φαρμακείο(μια φορά το χρόνο και αν) η τύπισσα με κοιτάει σαν εξωγηινο
Ζητησες ΧΧΧXXL?
Εγω ετσι κανω και μετα παω και στο Σκλαβενιτη και παιρνω τα κανονικα.
:smt005:

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28478
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Οι φαρμακοποιοί αισθάνονται μειονεκτικά που απέτυχαν να περάσουν στην ιατρική;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 14 Μάιος 2022, 16:52

vantono έγραψε:
14 Μάιος 2022, 16:47
GoBack έγραψε:
14 Μάιος 2022, 15:26
Όσες φορές έχω πάρει προφυλακτικά από το τοπικό φαρμακείο(μια φορά το χρόνο και αν) η τύπισσα με κοιτάει σαν εξωγηινο
Γιατί δεν τα παραγγέλνεις από ονλάιν φαρμακείο?
Δινει και κατι δυνατές προσφορες τη 12άδα, σε ορισμένες μάρκες.

Εμένα μου φαντάζει αδιανόητο να ΜΗΝ αγοράσω καπότες από φαρμακείο. Μονο στα 15 μου παιζει να επαιρνα απο περιπτερα η σουπερμαρκετ.
Τεινω προς το μοναχισμο αν παραγγείλω πολλά μπορεί να λήξουν
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 13182
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Οι φαρμακοποιοί αισθάνονται μειονεκτικά που απέτυχαν να περάσουν στην ιατρική;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 14 Μάιος 2022, 16:55

runner έγραψε:
14 Μάιος 2022, 16:23
Μεγάλο ποσοστό πτυχιούχων φαρμακευτικής είναι όντως άτομα που η αρχικη τους επιλογή ήταν η ιατρική αλλά δεν μπόρεσαν να πιάσουν τον βαθμό που θα τους έβαζε στην εν λόγω σχολή.
Υπάρχουν και αρκετές εξαιρέσεις, γνώριζα μια κοπέλα φαρμακοποιό η οποία είχε πρώτη επιλογή την φαρμακευτική και μάλιστα η βαθμολογία της στις πανελλήνιες την έβαζε, αν θυμάμαι καλά, στην ιατρική Ηρακλείου αλλά εκείνη ήθελε φαρμακευτική.
Σε πολλούς φαρμακοποιούς, βιολόγους κλπ η ιατρική είναι απωθημένο.
Γι 'αυτούς που έχουν κουράγιο και για δεύτερες σπουδές υπάρχουν και οι κατατακτήριες εξετάσεις.
Για λίγα μόρια αντί δόκτορας να γίνεις συνάδελφος με τον κυρ Παντελή που πουλάει γραβάτες.Μην σου τύχει δηλαδή.

Άβαταρ μέλους
MasterofDope
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: 15 Οκτ 2019, 00:06

Re: Οι φαρμακοποιοί αισθάνονται μειονεκτικά που απέτυχαν να περάσουν στην ιατρική;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MasterofDope » 14 Μάιος 2022, 16:56

GoBack έγραψε:
14 Μάιος 2022, 15:26
Όσες φορές έχω πάρει προφυλακτικά από το τοπικό φαρμακείο(μια φορά το χρόνο και αν) η τύπισσα με κοιτάει σαν εξωγηινο
Mαλλον κατι ξερει...
:smt005::smt005:
Have you seen the writing on the wall?
Have you seen that writing?
Can you see the riders on the storm?

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21227
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Οι φαρμακοποιοί αισθάνονται μειονεκτικά που απέτυχαν να περάσουν στην ιατρική;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 14 Μάιος 2022, 16:56

Όποιος αγοράζει προφυλακτικά από το φαρμακείο μάλλον δε γαμεί και πολύ. Η μικρή συσκευασία έχει όσο έχει η μεγάλη στο σουπερμάρκετ ή το Χόντος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών